Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟΙ ΝΤΙΣΝΕΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΚΑΙ ΒΑΡΕΤΑ-ΑΝΙΑΡΑ ΚΟΜΙΚΣ


cypavlos

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4544
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4849 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Υπαρχει θεμα για τον πιο αντιαισθητικο σχεδιαστη αλλα για χαρακτηρες ντισνευ δεν βρηκα να υπαρχει.

Θα παρακαλουσα οσους θα ηθελαν να αναφερουν μη ντισνευ να φτιαχτει αλλο θεμα ωστε εδω να μπορει να γινει μια πιο ξεκαθαρη συγκριση.

Οσον αφορα τα τευχη που θεωρει καποιος βαρετα και ανιαρα και παλι θα ζητουσα να μεινουμε μονο στα ντισνευ. Τευχη που απογοητευουν.

Ετσι θα υπαρχει ισως καποια στιγμη να μπορεσει να φτιαχτει καποιο ειδος μετρησης.

========

 

Προσωπικα ποτε δεν συμπαθησα τον Γκαστονε οχι μονο λογω της απιστευτης τυχης του αλλα και για καθε ιστορια που συμμετειχε και που σπανιως ειδαμε ολους τους υπολοιπους να οφελουνται!

post-13944-13030644656053.gifpost-13944-13030644121477.gif

Ομως αλλοι ηταν που με εκνευριζαν!! Πολυ συχνα με τον Φεθρυ οπου ειδικα σε παλιοτερες ιστοριες η εμφανιση του εχει ταυτιστει με καθε ειδους ταλαιπωρια για τον κακομοιρη Ντοναλντ.

 

Βαρετα και ανιαρα τευχη υπηρξαν πολλα σε μια τοσο μεγαλη ποικιλια συλλογων. Υπηρξε ομως μια εποχη που δεν τυπωσαν κανονικα τευχη αλλα μονο με ανατυπωσεις της προηγουμενης χρονιας!! Αν δειτε το Ντοναλντ 12 θα δειτε οτι οι ιστοριες του ηταν απο τα τευχη 1,5,6.

 

Ομως λυπαμαι που θα το γραψω τοσο ωμα αλλα οσο παει βρισκω ολο και πιο βαρετα τα Κομιξ!

Επεξεργασία από cydisneyman
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3877
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5547 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Ο πιο εκνευριστικός χαρακτήρας είναι ο Ντάκυ!!!

Και επιπλέον άχρηστος, αφού υπάρχουν ήδη ο Ντόναλντ και ο Φέθρυ. Πόσοι γκαντέμηδες γκαφατζήδες πια στο σύμπαν Ντίσνεϋ;

 

Και όντως, το Κόμιξ τελευταία έχει καταντήσει κουραστικό.

Το παίρνω και δεν μου κάνει κέφι να το διαβάσω...Μένει στο κομοδίνο βδομάδες μέχρι να μην έχω τίποτα καλύτερο να κάνω...

Σε σημείο που απορώ γιατί το αγοράζω ακόμη... Ίσως επειδή ελπίζω ακόμη...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Θα συμφωνήσω για τον Γκαστόνε με τον φίλο cydisneyman, όμως ακόμη περισσότερο απεχθάνομαι την Νταίζυ. Είναι εγωίστρια, ηλίθια, ενώ υποτίθεται ότι έχει δεσμό με τον Ντόναλντ όλο κωλοτρίβεται και στον Γκαστόνε και φυσικά παρόλα αυτά είναι όλο απαιτήσεις και βάσανο και μούτρα με τον Ντόναλντ, ειδικά αν κάνει το λάθος να κοιτάξει (έστω και τυχαία) κάποια άλλη θηλυκιά πάπια της Λιμνούπολης είναι έτοιμη να του βγάλει τα μάτια και την ψυχή από το σώμα. Που πα μ... δεν κοιτάς τα χάλια σου που όλο και σε κάποια ιστορία κουνάς την ουρίτσα σου για τον απίστευτα κ..φαρδο Γκαστόνε, άντε μην ανοίξω το στόμα μου και δεν σε ξεπλένουν μετά ούτε οι καταρράχτες του Νιαγάρα.

 

Ορίστε, ζητάς τον πιο εκνευριστικό χαρακτήρα και εγώ σου δίνω το πιο εκνευριστικό δίδυμο που συνήθως κινείται παράλληλα στις ίδιες ιστορίες, δεν έχεις παράπονο;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Φέθρυ. Γιατί θέλει να βοηθήσει και είναι εκνευριστικός και ενοχλητικός. Αυτό δεν ισχύει όμως σε όλες τις ιστορίες. Επίσης ο Γκαστόνε λόγω της μνημειώδους τύχης του. Δεν γίνεται ρε φίλε να παίρνει όλα τα καλά αυτός και ο Ντόναλντ να παίρνει μόνο σφαλιάρες από την Σκρουτζ και την Νταίζυ. Και φτάσαμε στο θέμα μας. Η Νταίζυ. Τα έχω πει και στο ανάλογο θέμα. Είναι μια κακιασμένη που θέλει να γίνεται πάντα το δικό της, ταλαιπωρεί τον Ντόναλντ ταλαιπωρεί και εμάς με τις εμφανίσεις της. + ότι είπε ο Yoshi από πάνω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30813
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6172 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Είμαι ανάμεσα σε Ούνα και Λούφα Μακ Ντακ. Και επειδή δεν μπορώ να αποφασίσω, ψηφίζω και τους 2. :D

 

 

edit: Και μια σχετική δημοσκόπηση. Τότε είχα ψηφίσει Λούφα. ;)

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  447
  • Reputation:   1337
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4911 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μακράν ο Eλ (L) από το death note...

Είναι σε όλο το manga σαν να έχει κονέ με το σεναριογράφο και έχει διαβάσει το σενάριο και είναι πάντα μπροστά από τον Λάϊτ (Light)...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9471
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5142 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

για μενα πιο εκνευριστικος απο τον σαχλαμαρα το Λουλη στα ντισνευ δεν υπαρχει...

επισης ο μου τι δινει λιγακι και ο Γκουφη που ειναι χαζουλης...

:oops:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Το θέμα είναι φίλε Νίκο (dionik) ότι όσο εκνευριστικοί και να είναι η Ούνα και ο Λούφας, πόσο συχνά τους βλέπεις πια; Ενώ η Νταίζυ μας τα ζαλίζει κάθε λίγο και λιγάκι. Συνέχεια μπροστά μας την έχουμε, οπότε εκτός το μέγεθος, παίζει η διάρκεια, η συχνότητα, η επανάληψη, κλπ Άλλωστε σιγά και τί έκανε η Ούνα πια; Ενώ η Νταίζυ, τί δεν έχει κάνει να μου πεις. Όποιος έχει και την Βαβέλ (νομίζω) θυμάμαι είχε ένα κόμικ "τρίτου" δημιουργού νομίζω (εκτός Ντίσνεϋ εννοώ) που δείχνει τον Ντόναλντ να ξυπνά πρωί - πρωί αξύριστος, να τρέχει στην δουλειά, αλλά κάτι να συμβαίνει και να γυρίζει σπίτι και να τσακώνει την "μνηστή" του με τον αιώνια ενοχλητικά απιστευταεκνευριτσικαυπερτυχερό Γκαστόνε και δεν σας λέω τί έκαναν (κάτι με κουνέλια νομίζω το λένε), τα πήρε στην κράνα και η συνέχεια επί της οθόνης μας αν βρεθεί κάποιος καλός άνθρωπος να το σκανάρει. (κάτι θυμάμαι αμυδρά και για πυρηνική καταστροφή ή ήταν αλλού αυτό;)

Τέσπα, αν όντως μπει αυτό το σκαν, στο καπάκι έχω τυπώσει τον αξύριστο Ντόναλντ και τον κολλάω σε έναν πίνακα που έχω επάνω από το γραφείο μου!!! Μου άρεσε πάρα πολύ αυτή του η φάτσα. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.