Μετάβαση στο περιεχόμενο

Όλες οι δραστηριότητες

Αυτή η ροή ενημερώνεται αυτόματα

  1. Τελευταία ώρα
  2. Τα χριστούγεννα που μας πέρασαν στο τοπολίνο νο. 3552 δημοσιεύθηκε η ιστορία "Paperinik e la minaccia del doppio natale" σε σενάριο Francesco Artibani και σχέδιο του Arlid Midhun το όλο εγχείρημα συνοδεύτηκε και με πολυσέλιδη συνέντευξη του Νορβηγού σχεδιαστή.
  3. Today
  4. Mειωση περιεχομενου, ιστοριες διχως καποια να ξεχωριζει. Ευκαιρια να απεχω απο Μικυ Μαους.
  5. Καλησπέρα Παραθέτω "τα τεύχη" 67-68 που από ότι φαίνεται βγήκαν ως ένα τεύχος όπου στο οποίο δινόταν δώρο το DvD "Η Ωραία Κοιμωμένη"
  6. Bonadrug

    ΚΑΤΕΡΙΝΑ

    140.000 τεύχη την εβδομάδα: Ποια ήταν η όμορφη Κατερίνα που έδωσε το όνομά της στο θρυλικό περιοδικό των 90’s https://menshouse.gr/extras/187164/140-000-teychi-tin-evdomada-poia-itan-i-omorfi-katerina-poy-edose-to-onoma-tis-sto-thryliko-periodiko-ton-90-s
  7. Ευχαριστώ για τη πρόταση. Γενικά στο περίπτερο μου έχουν μείνει αρκετοί τόμοι της συλλογής αυτής, οπότε νομίζω πως θα μπορέσω να βρω τον δεύτερο χωρίς προβλήματα. Θες να πεις ότι η 1586η ιστορία όπου ο Φέθρυ ενοχλεί τον Ντόναλντ δεν είναι αριστούργημα!!?? Ανήκουστό!!!!!
  8. Και αν βγει 50-50 θα παμε σε λυση Μουργολυκων. Δηλ θα το μετονομασουμε σε "must remain neutral at all cost and just read the post and have no comment to add". Ενταξει ισως λιιιγο μεγαλο για περιγραφη αλλα το πιασατε το νοημα
  9. Κοίτα να δείς...αν κάποιος διαβάσει ένα τυχαίο Μικυ Μάους και το Civil War , και πεί ''τι σαχλαμάρες είναι αυτές'' δεν έχει και πολύ άδικο!χαχα Πέρα απ'την πλάκα τα κόμικς είναι έργα τέχνης και απευθύνονται σε κάθε ηλικία.
  10. Mister.Kollector

    Από Περιέργεια

    Από περιέργεια ποία comic στο μέλλον θα πάρουν αξία αυτά που είναι στα αγγλικά μόνο η και αυτά που είναι μεταφρασμένα στα ελληνικά . (Μιλάω όχι για το Τίτλο του comic Μιλάω πχ. Η marvel βγάζει ένα comic και μετά γίνεται μεταφρασμένο στα ελληνικά .Θα έχουν και τα δύο την ίδια αξία η διαφορετική η το ελληνικό καθόλου. )
  11. Αύξηση τιμής ή μείωση σελίδων ; Πρίν από σχεδόν μισό αιώνα και όταν το ΜΜ ήταν και λίγο νεώτερο από το ΜΜ της Καθημερινής σήμερα κατά αναλογία , είχαν το ίδιο δίλημμα.
  12. Laz33

    ΑΛΙΞ

    Εντάξει, μη συγκρίνουμε με Μπλέικ & Μόρτιμερ. Μόνο στο στυλ αφήγησης (μπαλονάκια που περιγράφουν αυτό που βλέπεις) και στο σχέδιο (αυτό της ligne claire, που το έχουν ένα σωρό κόμικς αυτής της σχολής) μοιάζουν. Κατά τ΄άλλα τα σενάρια στα Μ&Μ έχουν απείρως μεγαλύτερη ποικιλία και είναι σαφώς πιο ενδιαφέροντα. Αλλά από κάτι Βάσκο για παράδειγμα ή τον Ωρίωνα (επίσης του Μαρτέν), προτιμώ τον Αλίξ εννοείται
  13. Ναι αυτή είναι! Μάλιστα αυτή η ιστορία μπορεί να ήταν η πρώτη που έγραψαν οι Ιταλοί με τον Ντόναλντ, οπότε θεωρείται ιστορική. @ germanicus βαζίς!!
  14. Μπορείς ευχαρίστως να κάνεις μια δημοσκόπηση (στις δημοσκοπήσεις) και η πλειοψηφία να νικήσει Το ονομάζουμε όπως θέλετε και του δίνετε ότι νόημα θέλετε Εγώ το έβαλα με το νόημα ¨Ενημερώθηκα"/"Το διάβασα" αλλά μπορούμε να το αλλάξουμε όπως θέλει ο λαός.
  15. Paolino Paperino e il mistero di Marte Writing Federico Pedrocchi Art (pencil and ink) Federico Pedrocchi Date of first publication December 30, 1937 https://inducks.org/story.php?c=I+PG++++1-A
  16. Βρήκα και εγώ το πακέτο στην περιοχή μου (Κιλκίς) όμως με τελείως διαφορετικά τεύχη:
  17. Ήταν πολύ ωραία συλλογή και ίσως η καλυτερη που κυκλοφόρησε στη Ελλαδα. Σκληροδετο εξώφυλλο ,υπέροχη επιμέλεια ,όμορφες επιλογές,ωραίο χαρτί. Τέτοια πολυτέλεια σε τέτοια μάλιστα τιμή , φτου φτου ούτε του παπά που λένε . Προσωπικά για μένα διάφοροι λόγοι ,ανάμεσα τους και ότι είχα ήδη τόμους από άλλες εκδόσεις με πήγαν σε καθεστώς να παίρνω επιλεκτικά και να αναζητώ πιο μετά τόμους που θέλω . Είτε έχει πάρει κάποιος επιλεκτικά είτε ολόκληρη τη συλλογή στα ράφια του έχει κάτι που είναι κόσμημα και χαίρεσαι να τα χαζεύεις . Ένα μεγάλο μπράβο στη Hachette για αυτή τη κίνηση και ήταν πολύ σούπερ που πήγε μέχρι τον 120 τόμο και έβαλε κόμιξ σε σπίτια που δεν υπήρχαν και υπάρχουν ελπίδες να ξύπνησε την αγάπη για περισσότερο κόμιξ γενικότερα . Ελπίζουμε να δούμε και άλλες τέτοιες πολυτελείς εκδόσεις μελόντικα . Θα έλεγα και άλλα περισσότερα αλλά με κάλυψαν σε αρκετά οι συννενοχοι παραπάνω !!
  18. Πρώτον υπάρχει τέλεια παρουσίαση ενός τόμου STAR WARS εδώ! Και δεύτερον, κάτι που έβαλα λανθασμένα στο απλό funny pictures
  19. Guts

    V FOR VENDETTA

    Διάβασες τους πρώτους 13 τόμους του Berserk (που περιλαμβάνουν το Golden Age Arc) και σου φάνηκε ρηχό και κοινότυπο ? Σεβαστή η άποψη εννοείται, αλλά προσωπικά διαφωνώ, οι χαρακτήρες και ο κόσμος που δημιουργεί το Berserk είναι φαινόμενο για την ένατη τέχνη και το Dark Fantasy!!
  20. Φίλε μου προσωπικά πιστεύω ότι μια πολύ καλή αρχή θα ήταν για σένα ο 2ος τόμος που περιέχει τεύχη του τίτλου Spider-Man, η οποία λειτουργεί σχεδόν αυτόνομα, χωρίς σύνδεση με γεγονότα από τις σειρές Amazing, Spectacular και Web of Spider-Man, σε σενάριο και σχέδιο του θρυλικού Todd McFarlane. Γι'αυτό και ως εισαγωγή δεν έχει το κλασικό κείμενο "η ιστορία ως σήμερα". Επίσης αν έχεις διαβάσει παλιότερες δημοσιεύσεις, ναι μεν το σενάριο δεν είχε διθυραμβικές κριτικές (θεωρείται καλή ιστορία), αλλά το σχέδιο είναι κορυφή και θα σε ανταμείψει. Συναφώς αν έχεις τη δυνατότητα να αποκτήσεις τον συγκεκριμένο τόμο, μην περιμένεις τον 6ο για να ξεκινήσεις την ανάγνωση υπερηρωικων και είμαι βέβαιος ότι θα "κολλήσεις" (με την καλή έννοια). Υ. Γ Ξέχασα να αναφέρω τη SEC που θα ήταν το ιδανικό ξεκίνημα, όμως δεν ξέρω αν θα έμπαινες στη διαδικασία να αγοράσεις αρκετούς τόμους.
  1. Φορτώστε περισσότερη δραστηριότητα
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.