Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΙ ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ [ και νοιώθω σαν παιδάκι τα Χριστούγεννα!!!!!! ]


AndreasD

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3973 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Εγώ πάλι έχω άλλη απορία...

 

Αν βάλω σε δημοπρασία, την ανατύπωση που πήρα πρόσφατα σε άριστη κατάσταση (αμεταχείριστο), αυτή τη στιγμή στα 1 Ευρώ, είμαι περίεργος στα πόσα θα κλείσει...

 

:beer:

 

μην το δοκιμασεις.....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 7.7k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  29774
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  541
  • Reputation:   4754
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3795 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Το είχα αφήσει να το πάρω πιο μετά, μέχρι που ήρθε η στιγμή και δεν το έβρισκα πουθενά!! Τελικά το βρήκα και ήρθε να κάνει παρέα και στα υπόλοιπα!! :) :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2402
  • Reputation:   25520
  • Achievement Points:  2440
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5457 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

μην το δοκιμασεις.....

 

Δε το είχα σκοπό... :)

 

 

 

δεν είμαι έμπορος και δεν έχω πουλήσει ποτέ ούτε ένα κόμικ...
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3973 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Κι ομως θα επρεπε για να μπορεις να συνεχισεις να μαζευεις......

Οι ανταλλαγες ειναι περιεργο πραγμα και τις περισσοτερες φορες δεν ανταποδιδουν οι αντιπροσφορες την προσφορα ωστε να παρεις αυτα που πραγματικα θες

Καλυτερα λοιπον η πωληση ωστε να μπορεις να αγορασεις αναλογα πραγματα και τελειωνει το σκηνικο χωρις πολλα πολλα

 

Το κακο σε ολο αυτο ειναι οτι πρεπει να κοστολογεις αναλογα με τις τασεις της αγορας το καθε τι που θα διαθεσεις για να μπορεσεις να συνεχισεις το χομπι σου παρα με την λογικη

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2402
  • Reputation:   25520
  • Achievement Points:  2440
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5457 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Βασικά ούτε ανταλλάσω...

Δεν έχω στη συλλογή μου πράγματα που δε με ενδιαφέρουν για να τα ανταλλάξω ή να τα πουλήσω.

 

Όσο μπορώ ακόμα μόνο αγοράζω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3973 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σωστο κι αυτο απο μια σκοπια......

 

Υπαρχει και το δελεαρ βεβαια αλλα οπως ειπαμε ειναι μυλος η φαση....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Κι ομως θα επρεπε για να μπορεις να συνεχισεις να μαζευεις......

Οι ανταλλαγες ειναι περιεργο πραγμα και τις περισσοτερες φορες δεν ανταποδιδουν οι αντιπροσφορες την προσφορα ωστε να παρεις αυτα που πραγματικα θες

Καλυτερα λοιπον η πωληση ωστε να μπορεις να αγορασεις αναλογα πραγματα και τελειωνει το σκηνικο χωρις πολλα πολλα

 

Το κακο σε ολο αυτο ειναι οτι πρεπει να κοστολογεις αναλογα με τις τασεις της αγορας το καθε τι που θα διαθεσεις για να μπορεσεις να συνεχισεις το χομπι σου παρα με την λογικη

 

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω με αυτό. Δεν είδα ποτέ κανέναν να σε υποχρεώνει να τιμολογήσεις με βάση το πως τιμολογούν οι άλλοι. Ούτε είδα ποτέ να ισχύει κάποια νομοθεσία που να λέει ότι δεν μπορείς να κοστολογήσεις όπως γουστάρεις.

 

Δεν σε ξέρω προσωπικά ούτε έχω κάτι εναντίον σου, αλλά ειλικρινά τα τελευταία σου ποστ μου δείχνουν περισσότερο μέλος που βλέπει το θέμα από καθαρά εμπορική σκοπιά παρά από το πάθος της συλλογής. Γράφεις σαν να ακούω εμπόρους/μπακάληδες που στρίβουν τη μουστάκα (Μάριε δεν σε μετράω εσένα) και σου λένε «κύριος εγώ έτσι νομίζω και κρατάω τον παπά απ' τα @@». Κανείς δεν σε κατηγορεί ούτε σου απογορεύει να το κάνεις αυτό. 

Απλά να ξέρεις ότι εάν συμπεριφέρονταν/πούλαγαν όλοι στο greekcomics έτσι ούτε καν θα βρίσκαμε μερικές βαρβάτες προσφορές που βρίσκουμε εδώ και επίσης ούτε καν θα κλείναμε τρύπες στις συλλογές μας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3973 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Εμπορικη σκοπια οχι ... σιγουρα οχι  αλλα για να βρεις κατι που σου λειπει σε ενα επιπεδο θα πρεπει να το πληρωσεις

Και για να το πληρωσεις η θα πρεπει να εχεις πολυ χρημα η θα πρεπει να πουλησεις κατι αναλογο γιατι η ανταλλαγη σε καποια επιπεδα ειναι παρα πολυ δυσκολη

Δες τι γινεται με τα Κομιξ η τα κλασικα αριστουργηματα η τα σουπερ μικυ και τα κλασικα

 

Αν καποιος λοιπον εχει πχ το Σουπερ Μικυ Νο1 δυο φορες για να στο δωσει θα πρεπει να δωσεις κατι αναλογο .....

Για να το αγορασεις παλι ποσο λες να στο κοστολογησει οταν βλεπει να πωλειται εξω με τιμες απο 60-100 ευρω ?

 

Γιατι να εχεις κατι μαζι μου ?

Ισα ισα που κανουμε μια κουβεντα ωστε να καταλληξουμε καπου και να βγαλουμε συμπερασματα

 

Αν δεν ειχα το παθος της συλλογης λες να μαζευα τοσα κομικς ?

Επειτα η φαση ειναι τετοια που αναγκαστικα θα το δεις κι εμπορικα οπως και να εχει

 

Δηλαδη εσυ θα αλλαζες ενα ομνιμπους (δεν ειναι αναγκη να το εχεις διπλο γιατι μπορει να το βαρεθηκες και θες να παρεις κατι αλλο) πχ με 1-2 λουκυ λουκ η αστεριξ η δυο σεραφινο απο τα τελευταια ας πουμε ?

Εκει δεν θα το δεις κι εμπορικα ?

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω με αυτό. Δεν είδα ποτέ κανέναν να σε υποχρεώνει να τιμολογήσεις με βάση το πως τιμολογούν οι άλλοι. Ούτε είδα ποτέ να ισχύει κάποια νομοθεσία που να λέει ότι δεν μπορείς να κοστολογήσεις όπως γουστάρεις.

 

Δεν σε ξέρω προσωπικά ούτε έχω κάτι εναντίον σου, αλλά ειλικρινά τα τελευταία σου ποστ μου δείχνουν περισσότερο μέλος που βλέπει το θέμα από καθαρά εμπορική σκοπιά παρά από το πάθος της συλλογής. Γράφεις σαν να ακούω εμπόρους/μπακάληδες που στρίβουν τη μουστάκα (Μάριε δεν σε μετράω εσένα) και σου λένε «κύριος εγώ έτσι νομίζω και κρατάω τον παπά απ' τα @@». Κανείς δεν σε κατηγορεί ούτε σου απογορεύει να το κάνεις αυτό. 

Απλά να ξέρεις ότι εάν συμπεριφέρονταν/πούλαγαν όλοι στο greekcomics έτσι ούτε καν θα βρίσκαμε μερικές βαρβάτες προσφορές που βρίσκουμε εδώ και επίσης ούτε καν θα κλείναμε τρύπες στις συλλογές μας.

 

Το ποστ τού ΄Αγγελου aka Zade, με εκφράζει απόλυτα.

 

Προσωπικά ουδέποτε αντάλλαξα, μια μοναδική φορά πούλησα -και το έχει μάθει ίσως όλο το φόρουμ γιαυτό και δεν θα το αναφέρω ξανά- επειδή υπήρχε ειδικός λόγος αφού δυο-τρεις μέρες μετά την παραλαβή τού τόμου τού Γκότφρεντσον στα ελληνικά και προτού καλά καλά τον ξεφυλλίσω μου ήρθε το αντίτυπο με την αφιέρωση τού Χρήστου Τερζόπουλου και έδωσα εκείνο που είχα με έκπτωση 16% (3,5 ευρώ) επί τού ποσού που πλήρωσα, σε στενό φίλο που δεν θέλω να αναφέρω το όνομά του γιατί δεν έχω ζητήσει τη συγκατάθεσή του, μια-δυο φορές χάρισα και μόνο αγόραζα.

 

Τώρα που έχω επιτύχει τους στόχους που είχα οριοθετήσει, επειδή δεν μου περισσεύουν χρήματα, σταμάτησα και να αγοράζω κόμικς Ντίσνεϋ με κάποιες μεμονωμένες εξαιρέσεις τευχών χαμηλού κόστους (π.χ. αν μου τύχουν τίποτε αντίτυπα από τα ένθετα τής Καθημερινής "Η Οικονομία τού Σκρουτζ Μακ Ντακ" ή κάτι ιδιαίτερο όπως το Τοτέμ #1, χωρίς να είμαι πάντως διατεθειμένος να τα ακριβοπληρώσω). Εξακολουθώ να αγοράζω μόνο τους τόμους τής Floyd Gottfredson Library της Fantagraphics καθώς και επιλεγμένες δουλειές σύγχρονων Ελλήνων δημιουργών κόμικς τους περισσότερους από τους οποίους έχω γνωρίσει προσωπικά χάρις στο GC και την ΛΕΦΙΚ και οι οποίοι, σχεδόν πάντα, μου γράφουν μια αφιέρωση και μου φτιάχνουν κι ένα προσωπικό σκιτσάκι.

 

Η λογική τού αγοράζω για να πουλήσω ή να ανταλλάξω, μου είναι ξένη. Δεν θέλω να κάνω κρίσεις ούτε να θίξω άλλα μέλη. Ακόμη εκτιμώ τα μέλη τα οποία, χωρίς ούτε να κρύβονται αλλά ούτε και να μιλάνε διαρκώς για αγοραπωλησίες, διαθέτουν προς πώληση, με το αζημίωτο φυσικά αλλά σε λογικές έως και φιλικές τιμές, κόμικς προς άλλα μέλη, βοηθώντας τα να συμπληρώσουν τα κενά τών συλλογών τους.

 

Δηλώνω ότι με όσα λέω δεν θέλω να παραστήσω τον τιμητή ούτε τού φίλου Δημήτρη/Σκρουτζ Μακ Ντακ -ο μόνος λόγος που τον αναφέρω ονομαστικά είναι ότι το ποστ τού ΄Αγγελου απευθυνόταν σ' αυτόν- ούτε κανενός άλλου. ΄Αλλωστε, με κανένα τρόπο δεν νομιμοποιούμαι για κάτι τέτοιο. Απλώς, χαίρομαι που η συντριπτική πλειοψηφία τών μελών τού Forum βλέπει τα κόμικς ως αντικείμενα συλλογής και μόνο.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104478
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6038 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Αν καποιος λοιπον εχει πχ το Σουπερ Μικυ Νο1 δυο φορες για να στο δωσει θα πρεπει να δωσεις κατι αναλογο .....

Για να το αγορασεις παλι ποσο λες να στο κοστολογησει οταν βλεπει να πωλειται εξω με τιμες απο 60-100 ευρω ?

 

Λυπάμαι Δημήτρη αλλά 60-100€ το Σούπερ Μίκυ #1, το αγοράζουν μόνο οι μ@λ@κες. Αν λοιπόν απευθύνεσαι σε τέτοιους τόσο το πουλάς και καλά κάνεις. Αν όχι δεν γράφεις αυτά που έγραψες πιό πάνω.

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3973 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Συμφωνω τα μαλα με αυτο που λες αλλα που να το βρω αλλου ?

Αν μου το βρει καποιος να συμπληρωσω φθηνοτερα ακομη καλυτερα.... θα ηταν απροσμενο δωρο για μενα :angel:

 

Και δεν το εχω για να το πουλησω Παυλο (βλεπουμε και τι γραφουμε)

 

Το κακο ειναι Παυλο μου οτι ολο και περισσοτεροι εναρμονιζονται στις τιμες του δασκαλου ......

 

Οτι τσαντιζομαι με τετοιες τιμες σιγουρα τσαντιζομαι και θυμωνω αλλα αν δεν το βρισκεις αλλου τι κανεις ???

 

Η δεν το παιρνεις και περιμενεις το ποτε και αν βρεθει για να το παρεις κι αν προλαβεις η σταματας να μαζευεις .......

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9470
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5142 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Το Σούπερ Μίκυ νο. 1 το πήρα πριν 3 χρόνια στα 30 ευρώ σε κατάσταση 9 απο φίλο του φόρουμ, εξαιρετική τιμή  πιστεύω ώστε να είναι όλοι ευχαριστημένοι, αλλά μην ακούω για 100αρες γιατί θα εκραγώ !!!

 

Την επανατύπωση του Μ.Μ. νο.1 την πήρα 15 ευρώ αν θυμάμαι καλά και το 2010 λόγω απειρίας. Πολύ σωστή από τη μια η σύγκριση με το νο. 1450 που κοστίζει 1 ευρω στην αγορά, δεν το είχα σκεφτεί ποτέ έτσι, βέβαια δεν εχω δει να κυκλοφορούν τοσες επανεκτυπώσεις του νο. 1 όσες και του νο. 1450... Γιαυτό είπα 5-10 ευρώ. Είναι και πιασάρικο τεύχος πως να το κάνουμε!!!

 

Το Τοτέμ νο. 1 πάλι σίγουρα έχει τους λόγους του να αξίζει περισσότερο από τα 3-5 ευρώ του τοτέμ νο. 2 αλλά όχι και όσο τα Κλασσικά Μίκυ νο. 21...   :notalk:

 

Γνωμη μου να μη κανουμε μαγκα το "Δασκαλο" και τους ομοιους του και ας μη χαρουμε ποτέ να ποστάρουμε στο παρόν τόπικ για τεύχος που πήραμε.

Επεξεργασία από ifaisteio
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85704
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4205 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Ειμαστε λίγο off topic ή μου φαίνεται ??????? :lol: :lol:

 

Παντως φτάνει πια με τις αγοροπωλησίες ρε παιδιά ,νομιζω το χουμε κουράσει το θέμα ........Τοσο κανει το ενα τόσο το πήρα το άλλο .......

Βρε σεις για κομικς μιλάμε.Για χαρά και ψυχαγωγία δηλαδή.Δεν είναι ανάγκη συνέχεια να το βλέπουμε από οικονομική σκοπιά το θέμα .....

 

Ο τιτλος του παρόντος θέματος είναι  "Τι πήρα ...... και νοιωθω σαν παιδάκι ....... οχι "πόσο το αγόρασα και νοιώθω κερδισμένος/χαμένος".... :):cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Δημοσθένη, ήσουν στην καρδιά μου από τότε που σε πρωτογνώρισα. Τώρα μπήκες ακόμη πιο βαθιά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85704
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4205 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Η εκτίμηση είναι αμοιβαία Τρύφωνα !  :respect::cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

 

Η λογική τού αγοράζω για να πουλήσω ή να ανταλλάξω, μου είναι ξένη. Δεν θέλω να κάνω κρίσεις ούτε να θίξω άλλα μέλη. Ακόμη εκτιμώ τα μέλη τα οποία, χωρίς ούτε να κρύβονται αλλά ούτε και να μιλάνε διαρκώς για αγοραπωλησίες, διαθέτουν προς πώληση, με το αζημίωτο φυσικά αλλά σε λογικές έως και φιλικές τιμές, κόμικς προς άλλα μέλη, βοηθώντας τα να συμπληρώσουν τα κενά τών συλλογών τους.

 

 

 

Ειμαστε λίγο off topic ή μου φαίνεται ??????? :lol: :lol:

 

Παντως φτάνει πια με τις αγοροπωλησίες ρε παιδιά ,νομιζω το χουμε κουράσει το θέμα ........Τοσο κανει το ενα τόσο το πήρα το άλλο .......

Βρε σεις για κομικς μιλάμε.Για χαρά και ψυχαγωγία δηλαδή.Δεν είναι ανάγκη συνέχεια να το βλέπουμε από οικονομική σκοπιά το θέμα .....

 

Ο τιτλος του παρόντος θέματος είναι  "Τι πήρα ...... και νοιωθω σαν παιδάκι ....... οχι "πόσο το αγόρασα και νοιώθω κερδισμένος/χαμένος".... :):cheers3:

 

Ακριβώς αυτά τα δύο πράγματα προσπάθησα να δείξω με το ποστ μου. Δηλαδή οκ όλοι μας χτυπάμε κατά καιρούς πολύ καλές προσφορές αλλά ας μην το κουράζουμε τόσο πολύ με την εμπορική/οικονομική σκοπιά του ζητήματος που χάνουμε την ουσία που είναι να κάνουμε άλλους να ζηλέψουν με το ΤΙ πήραμε όχι με το ΠΟΣΟ το πήραμε.  

 

Πολύ θα ήθελα αυτή τη στιγμή να σας κάνω κι εγώ να ζηλέψετε, αλλά τα ρημάδια τα ταχυδρομεία δεν μου το επιτρέπουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9053
  • Reputation:   64350
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6430 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Θα παρακαλέσω να τελειώσουν τα θέματα και οι απαντήσεις θεμάτων που περιέχουν συνέχεια τις λέξεις "πωλούνται", "πωλήσεις", "τιμές", "χρήματα", "κόστος"...... και ειδικά εκτός ενότητας ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ.

 

Δεν θέλω να αρχίσω τις προσωπικές παρατηρήσεις....

 

ΔΕΝ είμαστε εδώ για εμπόριο, ΔΕΝ είμαστε εδώ για ΤΙΜΕΣ, ΔΕΝ είμαστε εδώ για να ακούμε το πόσο θέλει κάποιος να συμπληρώσει την συλλογή του και πόσο ΑΚΡΙΒΑ θα του βγει αυτό, ΔΕΝ είμαστε εδώ για να λέμε τα οικονομικά μας προβήματα, γενικά.....

 

αν ξαναδιαβάσω για εμπόριο και τιμές εκτός της ανάλογης ενότητας, κάποιοι θα δυσαρεστηθούν

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ο τιτλος του παρόντος θέματος είναι  "Τι πήρα ...... και νοιωθω σαν παιδάκι ....... οχι "πόσο το αγόρασα και νοιώθω κερδισμένος/χαμένος".... :):cheers3:

 

:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52802
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πριν λίγο παρέλαβα το The Sixth Gun, Vol. 1 HC. Το είχα προ-παραγγείλει χωρίς δεύτερη σκέψη τον Ιούνιο όταν ο Cassisdy μας είχε ενημερώσει για λάθος τιμολόγηση στο bookdepo. Αν και φοβόμουν μήπως μου ακυρώσουν την παραγγελία, τελικά προς τιμή τους, έφτασε κανονικά στα χέρια μου!

 

Μιλάμε για έναν τεράστιο τόμο, άψογο από κάθε άποψη. Μέγεθος λίγο μεγαλύτερο από absolute έκδοση, γερό δέσιμο, ματ χαρτί, περιλαμβάνει τα 11 πρώτα τεύχη της σειράς μαζί με αρκετές σελίδες extras.

 

Για να καταλάβετε το μέγεθός του, το φωτογράφισα μαζί με το Final Crisis HC (που διαβάζω αυτές τις μέρες και έτυχε να βρίσκεται στο γραφείο) ενώ στην τρίτη φωτογραφία μπορείτε να δείτε τις σελίδες των extras (οι λίγο πιο κίτρινες,)

 

post-10460-0-90288500-1387455088_thumb.jpg post-10460-0-13654700-1387455091_thumb.jpg post-10460-0-17571800-1387455093_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Άντε ρε ! Τόσο μεγάλο είναι ; Το περιμένω κι εγώ αλλά νόμιζα ήταν ένα τυπικό hardback όχι τέτοιο τούμπανο. Χμμ μου άνοιξες την όρεξη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12282
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  804
  • Reputation:   9470
  • Achievement Points:  812
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5142 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ηθελα ντε και καλά να αγοράσω Τερζόπουλο... Και μιας και μας τελείωσε τον βρήκα με ψευδόνυμο!!!!

post-12282-0-80687400-1387473235_thumb.jpg

Μαζί το γνωστό Τυφών  "Μαύρο Ειδωλο της Αφροδίτης" και ο "Σκρουτζ" λόγω εορτών...

Επεξεργασία από ifaisteio
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85704
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4205 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Ενα χρόνο τώρα το σκεφτόμουν και το ανέβαλλα για τις Γιορτές .Εφτασε λοιπόν η ώρα να κάνω κι εγώ αυτό το δωράκι στον εαυτό μου .

 

Πήρα τα 10 τεύχη της (εξαιρετικής) σειράς  ΜΠΛΕΗΚ ΚΑΙ ΜΟΡΤΙΜΕΡ  καθώς και το πολύ καλό album του Γ.Καλαιτζή "Το Μαύρο Ειδωλο της Αφροδίτης

 

Νίκο (ifaistio) έψαχνα και τον "Τακη τον ΚΚΕ" αλλά είχε εξαντληθεί !!!!!Ξέρεις κάτι γι αυτό ?????? :lol::best::beer:

 

 

Mpleik-001.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Ηθελα ντε και καλά να αγοράσω Τερζόπουλο... Και μιας και μας τελείωσε τον βρήκα με ψευδόνυμο!!!!

attachicon.gifDSC_0138.jpg

Μαζί ο γνωστός Τυφών και ο Σκρουτζ λόγω εορτών...

 

 

Ο χαρακτηρισμός "Τυφών" αναφέρεται στο "Μαύρο είδωλο τής Αφροδίτης", Νίκο μου;

 

Ενα χρόνο τώρα το σκεφτόμουν και το ανέβαλλα για τις Γιορτές .Εφτασε λοιπόν η ώρα να κάνω κι εγώ αυτό το δωράκι στον εαυτό μου .

 

Πήρα τα 10 τεύχη της (εξαιρετικής) σειράς  ΜΠΛΕΗΚ ΚΑΙ ΜΟΡΤΙΜΕΡ  καθώς και το πολύ καλό album του Γ.Καλαιτζή "Το Μαύρο Ειδωλο της Αφροδίτης

 

Νίκο (ifaistio) έψαχνα και τον "Τακη τον ΚΚΕ" αλλά είχε εξαντληθεί !!!!!Ξέρεις κάτι γι αυτό ?????? :lol::best::beer:

 

 

attachicon.gifMpleik-001.jpg

 

Το "Μαύρο Είδωλο" είναι σπουδαίο κόμικ, φίλοι μου.

 

Ο "Τάκης ο Κουκουές", όπως θα ξέρετε, ήταν ο τύπος που είχε επινοήσει ο Ευάγγελος Τερζόπουλος, πατέρας τού Χρήστου, ως γελοιογράφος τού "Ριζοσπάστη" την περίοδο 1946-47.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15411
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4993 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Πάλι θα κάνω Χριστούγεννα...!

Σήμερα ήρθε στα χέρια μου το Μίκυ Μάους #2  :yahoo:  :yahoo:  :banana:  :banana:  :dimis2:  :dimis:  :dimis:  :blob4:  :party:  :party:  :party:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2402
  • Reputation:   25520
  • Achievement Points:  2440
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5457 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85704
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4205 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

:clap2:

Επεξεργασία από φλοκ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120979
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 :clap2: 

 

(κάτσε, πρώτη φορά!!!???)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15411
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4993 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

  :clap2:

 

(κάτσε, πρώτη φορά!!!???)

:lmao:  :lmao:  :lmao:  :lmao:  :lmao:

E, αυτά μια φορά βρίσκονται!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25820
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  402
  • Reputation:   5411
  • Achievement Points:  402
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4240 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

:lmao:  :lmao:  :lmao:  :lmao:  :lmao:

E, αυτά μια φορά βρίσκονται!!!

Ναι, καλα αυτα δεν ισχυουν για σενα!!!Ασε που ειχαμε πει οτι θα στο βρω εγω, οποτε θα το εχεις κ αυτο διπλο!!! :nek:

Αντε βρε τα συχαρικια μου κ με το 1 για Πρωτοχρονια!! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.