Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΙ ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ [ και νοιώθω σαν παιδάκι τα Χριστούγεννα!!!!!! ]


AndreasD

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  12121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  245
  • Reputation:   3274
  • Achievement Points:  245
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αν και περασα κι εγω την βολτα μου απο το γνωστο καταστημα που μονοπωλησε σχεδον το ενδιαφερον του φορουμ, αυτο που με εκανε πραγματικα χαρουμενο, το παρελαβα την Τριτη, μετα απο μηνες αναμονης! Rachel rising Omnibus  :dance:  :dance:  :dance:

 

Τα 42 τευχη που αποτελουν ολη την σειρα, σε εναν τουμπανιασμενο τομο! Ελπιζω να μου αρεσει μεχρι τελους, οσο μου αρεσαν τα πρωτα τευχακια που διαβασα πριν αρκετο καιρο!

 

attachicon.gif27112016130.JPG

 

Συγκριση με ενα απλο και ταπεινο TPB της image attachicon.gif27112016131.JPG

 

και μια ρηση του Πλατωνα, με την οποια ξεκινα η ιστορια attachicon.gif27112016133.JPG

 

Δεν ξερω αν το ειπα αλλα ειμαι χαρουμενος  :dance:  :dance:

 

:beer:

Όταν στο έδωσα το έπαιξες ψύχραιμος...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 7.7k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28439
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Με γεια! Μετά από τρια χρόνια που θα το διαβάσεις να μας πεις εντυπώσεις.

Πολυ αισιοδοξο σε βρισκω! :lol:

 

Όταν στο έδωσα το έπαιξες ψύχραιμος...

Δεν ημουν ψυχραιμος, κουρασμενος και οχι μονο ημουν...

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Πω πω τι βρήκα σήμερα το πρωί πάνω στο γραφείο μου!!!!!

 

:D  :D  :D  :D  :D

 

attachicon.gifΜΠ.JPG

Το συγκεκριμένο τευχάκι είναι ένα από τα λίγα που δεν έχω και θα ήθελα. Με γειες. Για πες λεπτομέρειες, πληροφορίες, τα τοιαύτα, πού, πώς, πότε, ξέρεις εσύ :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1828
  • Reputation:   13127
  • Achievement Points:  1938
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Το συγκεκριμένο τευχάκι είναι ένα από τα λίγα που δεν έχω και θα ήθελα. Με γειες. Για πες λεπτομέρειες, πληροφορίες, τα τοιαύτα, πού, πώς, πότε, ξέρεις εσύ :D

 

Επιτρέπεται να συζητάμε επίμαχα θέματα δοσοληψιών σε τέτοια τόπικ? Θα μας μαλώσουν οι κύριοι-κύριοι Αντμίνς (και η Κυρία Αντμίν). Άσε τώρα που με τις προαγωγές (βλ. ρουτ x2), θα πέσει μαστίγιο (μπαν) και από τους μεν και από τους δε

:help:

 

 

 

Φυσικά αστειεύομαι κύριοι-κύριοι/Κυρία Αντμίνς. Να με συμπαθάτε  :)  :):cheers3:

 

 

PK σου στέλνω π.μ.

 

 

Υγ.: τον καιρό που έδιναν το τεύχος αυτό με τη συνδρομή του Κόμιξ, έκανα μια προσπάθεια για να μου στέλνουν στην Κύπρο το Κόμιξ μαζί με τις συνδρομητικές του εκδόσεις, αλλά δεν πήρα ποτέ, ούτε απάντηση, ούτε τα τεύχη!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30290
  • Group:  Members
  • Topic Count:  38
  • Content Count:  1113
  • Reputation:   6473
  • Achievement Points:  1116
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3528 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  21

Επιτρέπεται να συζητάμε επίμαχα θέματα δοσοληψιών σε τέτοια τόπικ? Θα μας μαλώσουν οι κύριοι-κύριοι Αντμίνς (και η Κυρία Αντμίν). Άσε τώρα που με τις προαγωγές (βλ. ρουτ x2), θα πέσει μαστίγιο (μπαν) και από τους μεν και από τους δε

:help:

 

 

 

Φυσικά αστειεύομαι κύριοι-κύριοι/Κυρία Αντμίνς. Να με συμπαθάτε  :)  :):cheers3:

 

 

PK σου στέλνω π.μ.

 

 

Υγ.: τον καιρό που έδιναν το τεύχος αυτό με τη συνδρομή του Κόμιξ, έκανα μια προσπάθεια για να μου στέλνουν στην Κύπρο το Κόμιξ μαζί με τις συνδρομητικές του εκδόσεις, αλλά δεν πήρα ποτέ, ούτε απάντηση, ούτε τα τεύχη!

Για στείλε και σε εμένα αν μπορείς! :mafia::D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Πείτε τα εδώ βρε παιδιά είμαστε και άλλοι που ενδιαφερόμαστε :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

post-3787-0-91011300-1480339937_thumb.jpg

 

O Gene Colan ζωγραφίζει Superman το 1982 (καλά έχει κάνει ξανα :) )

 

post-3787-0-51965200-1480340012_thumb.jpg

 

Amazing Adventures #4 με Inhumans από τον Jack Kirby και Black Widow από τον Gene Colan το 1972! Υπομονή και θα τα μαζέψω όλα! Βρε τα βρίσκω αλλά όχι σε λογικές τιμές.

 

post-3787-0-20815300-1480340046_thumb.jpg

 

Ενυπόγραφο από τον Dan Jurgens.

 

post-3787-0-89597700-1480339964_thumb.jpg post-3787-0-30453200-1480339981_thumb.jpg

 

Και το καλύτερο. Χαρτονένια έκδοση Fantastic Four με δίσκάκι για πικαπ με τους διαλόγους! :valt:  Η ιστορία είναι η δημιουργία των FF σε σκίτσο John Buscema.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1828
  • Reputation:   13127
  • Achievement Points:  1938
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ήρεμα κόσμε!!!

 

Δεν γνωρίζω καν αν θα υπάρξει άμεσα διαθέσιμο κι άλλο τέτοιο!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3630 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Είχα αρκετό καιρό να βάλω κάτι εδώ, οπότε να 'μαι. :D

Δεν αγοράστηκαν όλα σήμερα, αλλά για όλα είμαι υπερχαρούμενος.

yeah.jpg

 

Δεν φαίνονται καλά, αλλά κάτι γίνεται.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26347
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Και το καλύτερο. Χαρτονένια έκδοση Fantastic Four με δίσκάκι για πικαπ με τους διαλόγους! :valt:  Η ιστορία είναι η δημιουργία των FF σε σκίτσο John Buscema.

 

Πού πας και τα βρίσκεις χαχαχα :D :D :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9380
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4442 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Θοδωρή, το Tomb Raider #1/2 δε θα έπρεπε κανονικά ως DF Exclusive να είναι κλεισμένο στο σακουλάκι σφραγισμένο με τη κλασσική σφραγίδα της DF;

'Ετσι όπως το βλέπω εκτός σακούλας κάτι παθαίνω...

 

Υ.Γ  Εγώ προσπαθώ σιγά-σιγά να μαζέψω όλα τα Tomb Raider DF Exclusives

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25407
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  345
  • Reputation:   4167
  • Achievement Points:  345
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4299 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Αγόρασα επιτέλους το Batman: Άνιση μάχη, των Paul Dini και Alex Ross. Ευχάριστη έκπληξη το μεγάλο μέγεθος (29χ21) και η χαμηλή τιμή (5,94€)... Θα το ξεκοκαλίσω σήμερα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Θοδωρή, το Tomb Raider #1/2 δε θα έπρεπε κανονικά ως DF Exclusive να είναι κλεισμένο στο σακουλάκι σφραγισμένο με τη κλασσική σφραγίδα της DF;

'Ετσι όπως το βλέπω εκτός σακούλας κάτι παθαίνω...

 

Υ.Γ  Εγώ προσπαθώ σιγά-σιγά να μαζέψω όλα τα Tomb Raider DF Exclusives

 

Η σακούλα ήταν έτσι και αλλιώς ταλαιπωρημένη και ανοιχτή. Το θέλω για τη συλλογή μου, δεν με πειράζει να είναι ανοιχτό το σακουλάκι. Δεν παθαίνω τίποτα :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

attachicon.gifσάρωση0006.jpg

 

Amazing Adventures #4 με Inhumans από τον Jack Kirby και Black Widow από τον Gene Colan το 1972! Υπομονή και θα τα μαζέψω όλα! Βρε τα βρίσκω αλλά όχι σε λογικές τιμές.

 

 

Μισό να θυμήσουμε στα πλήθη τι σημαίνει Gene Colan's Black Widow. Η κάτωθι σελίδα δεν είναι απο το #4, αλλά από το #5. Και πάλι όμως... :)

 

widow1.jpg

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν, σήμερα το πρωί 9:30 ήρθε και μου χτύπησε ο Ταχυδρόμος το κουδούνι! Λέω τι μπορεί να είναι τι μπορεί να είναι και τελικά ήταν κάτι που μου είχαν υποσχεθεί ότι θα μου στείλουν εδώ και κάποιο καιρό και τελικά ήρθε! Ιδού:

 

post-25682-0-09531700-1480444658_thumb.jpg

 

Ας πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή και ας πάμε λίγο πίσω! Και συγκεκριμένα, στις 6-8 Μάιου στο The Comic Con 2. Εκεί, συνάντησα πολλά νέα άτομα και φυσικά μαζί με τον φίλο Φάντομ πήγαμε μαζί και δώσαμε στον Πάολο Μοττούρα και του δώσαμε κάτι τευχάκια που είχαμε αγοράσει μαζί με άλλα παιδιά και μας έκανε και κάποια σχέδια και για μας τους ίδιους και για άλλα παιδιά. Ήταν πολύ κουραστικό αλλά άξιζε τον κόπο. Εμένα προσωπικά επειδή συνομιλούσαμε και ήθελε να μας ευχαριστήσει μου έδωσε δυο τευχάκια του του Τοπολίνο που περιείχαν την νέα του τότε ιστορία Time Crime: PK vs DD. (Υπάρχει σε φόρουμ στα αγγλικά και έκατσα να την διαβάσω στα αγγλικά και απλά ξετρλάθηκα και από το σχέδιο του Μοττούρα αλλά και από το λεπτομερές σενάριο του Τσελόνι το οποίο έκλεινε πολλά πράγματα σχετικά με τον Πράκτορα Ντακ αλλά και με τον Φάντομ που γνωρίσαμε από τις νέες περιπέτειες. Φοβερή ιστορία!! Μακάρι να την δούμε και εδώ κάποια στιγμή. Αξίζει!)

 

Εδώ τα Τοπολίνο:

post-25682-0-54147000-1480443705_thumb.jpg

 

Και παρακάτω το σχέδιο που μου έκανε. Για να μην είναι κάτι τυπικό όπως ο Σκρουτζ πχ του είπα να μου σχεδιάσει την Φεντάλλα (Μάτζικα) από το Μόμπυ Ντικ και μου άρεσε τρομερά!

post-25682-0-89870000-1480443751_thumb.jpg

 

Προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ ο Μοττούρα. Όταν έμαθα ότι δεν έχει κάνει κάποιο θρεαντ στο φόρουμ για αυτόν έτρεξα και το έφτιαξα:spidey_yeah_that:  Να φανταστείτε αγόρασα τα παρακάτω από τον Μοττούρα και εάν υπήρχε και ένα άλλο με το Μόμπυ Ντικ που ήθελα θα το έπαιρνα :P :

 

post-25682-0-29866500-1480444042_thumb.jpgpost-25682-0-97890700-1480444020_thumb.jpg

 

Ακόμα τον έβαλα να υπογράψει και τα παρακάτω που είχα εκτυπώσει  πέρα τον τευχών που είχα μαζί μου  :xm::  

post-25682-0-56911000-1480444470_thumb.jpgpost-25682-0-56504900-1480444502_thumb.jpg

 

Ο Μοττούρα με ευχαρίστησε αρκετές φορές για τις αγορές και από ότι κατάλαβε και του είπα είμαι ότι είμαι φανμπου της ιστορία του Μόμπυ Ντικ. :spidey_yeah_that: Ναι το είπα :P  :valt:

Ο Μοττούρα τότε μου είπε αφού μου αρέσει τόσο πολύ και για να με ευχαριστήσει για τις αγορές που έκανα να μου στείλει το νέο τόμο που είχαν βγάλει τον Ιούνιο του 2016 στην Ιταλία για το Μόμπυ Ντικ. Ενθουσιάστηκα και τον ευχαρίστησα.  :respect:

 

post-25682-0-04144400-1480445270_thumb.jpg

 

Από τότε πέρασε καιρός και τελικά ερχόμαστε στο σήμερα :D Τι να πω για την ποιότητα της έκδοσης; Ήταν ΆΨΟΓΗ!!! Το χαρτί μου φάνηκε καλύτερο από αυτό που χρησιμοποιούσε στους τόμους του Μπαρκς, ο Τερζο! Το εξώφυλλο σκληρό και το ύψος της έκδοσης ήταν κάποια εκατοστά πιο κοντά από την έκδοση του Περιπέτειες του Περτουίλαμπι που έβγαλε η λέσχη. Για να δείτε τι εννοώ να μια σύγκριση με το ΚΟΜΙΞ:

 

post-25682-0-69241000-1480445331_thumb.jpg

Η πολυτελής έκδοση του Μόμπυ Ντικ φαντάζει τεράστια μπροστά στο ΚΟΜΙΞ!  :blob3:  :spidey_yeah_that:  Τα χρώματα στο υπέροχο χαρτί φαίνονται ακόμα πολύ καλύτερα από του ΚΟΜΙΞ και το σχέδιο δεν χτυπάει καθόλου στο μάτι (όπως και στο ΚΟΜΙΞ αλλά εδώ καλύτερα)! Έτη φωτός μπροστά και στην ποιότητα οι Ιταλοί :) Υποκλίνομαι  :div:

Και για να κλείσω το σημερινό ποστ θα δείξω άλλη μια μικρή έκπληξη που δεν περίμενα να βρω στο δέμα :hop: :

 

post-25682-0-86533600-1480445556_thumb.jpg

 

3 σκιτσάκια με τον Μίκυ και τον Γκούφυ σε χαρτί Α4!! Ειδικά αυτό με τον Μίκυ να παίζει τένις που είναι μελανωμένο είναι υπέροχο! Είναι από την ιστορία Topolino e l'inseguimento al grande slam του Τοπολίνο 3138. Την περιμένω στο δικό μας Μίκυ Μάους κάποια στιγμή. :)

 

Τα άλλα 2 είναι από την ιστορία (παρωδία) Topolino e Pippo On the Road του Τοπολίνο 3109! Παρωδία με υπέροχο σχέδιο (ένα από τα σχέδια που αγόρασα από τον Μοττούρα ήταν από την ιστορία αυτή :) ) Την περίμενα να μπει στο ΚΟΜΙΞ αλλά με αυτά που συμβαίνουν δεν ξέρω εάν θα την δούμε εκεί και είναι κρίμα διότι αξίζει να μπει εκεί!  Μακάρι αλλά...  :pray:

Πραγματικά νιώθω σαν παιδάκι τα Χριστούγεννα! :dimis: Αυτά  :beersanta:

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Στην Black Friday ξηλώθηκα κι εγώ κανονικά...!Σας έχει τύχει να έχετε ανάμεικτα συναισθήματα μετά από αγορές κόμικς...?

 

Από την μία χάρηκα που αγόρασα κόμικς,μερικά από τα οποία ήταν στην wishlist μου αρκετό καιρό (ίσως και χρόνια) και δεν θα τα αγόραζα εάν δεν τα έβρισκα σε πολύ χαμηλές τιμές...!Από την άλλη ένιωσα άσχημα που έδωσα αρκετά λεφτά,ενώ το Athenscon και τα Χριστούγεννα είναι προ των πυλών...!

 

Τα καλούδια που πήρα είναι τα εξής : 

 

  • Δράκουλας # 2
  • James Bond - Επιχείρηση VARGR # 1
  • Σέρλοκ Χολμς - Ο δαίμονας του Λίβερπουλ # 1
  • Sin City # 7
  • Assassin's Creed - Βάπτισμα πυρός
  • Batman : War on crime - Άνιση μάχη
  • Η Πάπισσα Ιωάννα
  • The invincible Ironman - Οι πέντε εφιάλτες
  • Silver Surfer - Requiem
  • Suicide Squad - Γροθιά στο στομάχι
  • 1602

 

Και φυσικά δεν χρειάζεται να αναφέρω τα εβδομαδιαία τεύχη που έχουν κυκλοφορήσει (Μίκυ Μάους,Αρκάς,Game of Thrones)...!

 

Ορίστε και μερικές φωτογραφίες...! :)

 

post-20685-0-36166800-1480445868_thumb.jpg   post-20685-0-09761400-1480445886_thumb.jpg   post-20685-0-13063300-1480445918_thumb.jpg

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3559 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τι να πω για την ποιότητα της έκδοσης; Ήταν ΆΨΟΓΗ!!! Το χαρτί μου φάνηκε καλύτερο από αυτό που χρησιμοποιούσε στους τόμους του Μπαρκς, ο Τερζο! Το εξώφυλλο σκληρό και το ύψος της έκδοσης ήταν κάποια εκατοστά πιο κοντά από την έκδοση του Περιπέτειες του Περτουίλαμπι που έβγαλε η λέσχη. Για να δείτε τι εννοώ να μια σύγκριση με το ΚΟΜΙΞ:

 

attachicon.gifIMG_20161129_204311.jpg

 

Μα καλά, αυτοί οι Ιταλοί δεν ξέρουν πως οι ιστορίες με 3 σειρές καρέ φαίνονται καλύτερα σε μικροσκοπικό μέγεθος;  :moutra:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30147
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  572
  • Reputation:   3582
  • Achievement Points:  582
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3585 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πω καλά Κώστα τι επικούρες είναι αυτές! Πραγματικά δεν είναι πολλά αυτά για τα οποία θα μου έτρεχαν τα σάλια, αλλά αυτά που πόσταρες είναι απλά απίστευτα :respect:  :respect:

 

Ειλικρινά είναι απίστευτα, ειδικά ο τόμος, ιστοριάρα από τις λίγες ο Μόμπυ και σε τεράστιο μέγεθος για να απολαμβάνεις στο έπακρο το σχέδιο :awesome:  :awesome:

 

Εξαιρετικά και τα σχέδια! :clap2: Πολύ κομπλέ τύπος ο Μοττούρα, έστειλα όλα αυτά σε έναν θαυμαστή που γνώρισε σε κον και φαντάζομαι με δικά του έξοδα πολλα  :respect:  :respect:  του τύπου!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μα καλά, αυτοί οι Ιταλοί δεν ξέρουν πως οι ιστορίες με 3 σειρές καρέ φαίνονται καλύτερα σε μικροσκοπικό μέγεθος;  :moutra:

:lol:

 

Πέρα από την πλάκα τα λέω και εγώ για το μέγεθος στο ποστ. Οι Ιταλοί είναι όχι απλώς μπροστά. Είναι ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ μπροστά. Οι εκδόσεις τις Καθημερινής είναι αξιόλογες αλλά μπροστά σε σε τέτοιες εκδόσεις των Ιταλών όπως αυτή δεν πιάνουν μπάζα :)  

 

Η συγκεκριμένη έκδοση έχει και όμορφο άρθρο στο τέλος 6-7 σελίδων με πολύ ωραίες εικόνες κάποιες που δεν υπάρχουν πουθενά στο διαδίκτυο. Και ξαναλέω μου φαίνεται ότι ποιοτικά είναι καλύτερη και από τους τόμους Μπαρκς του Τερζο.  

 

Από τότε πέρασε καιρός και τελικά ερχόμαστε στο σήμερα :D Τι να πω για την ποιότητα της έκδοσης; Ήταν ΆΨΟΓΗ!!! Το χαρτί μου φάνηκε καλύτερο από αυτό που χρησιμοποιούσε στους τόμους του Μπαρκς, ο Τερζο! Το εξώφυλλο σκληρό και το ύψος της έκδοσης ήταν κάποια εκατοστά πιο κοντά από την έκδοση του Περιπέτειες του Περτουίλαμπι που έβγαλε η λέσχη. Για να δείτε τι εννοώ να μια σύγκριση με το ΚΟΜΙΞ:

 

attachicon.gifIMG_20161129_204311.jpg

Η πολυτελής έκδοση του Μόμπυ Ντικ φαντάζει τεράστια μπροστά στο ΚΟΜΙΞ!  :blob3:  :spidey_yeah_that:  Τα χρώματα στο υπέροχο χαρτί φαίνονται ακόμα πολύ καλύτερα από του ΚΟΜΙΞ και το σχέδιο δεν χτυπάει καθόλου στο μάτι (όπως και στο ΚΟΜΙΞ αλλά εδώ καλύτερα)! Έτη φωτός μπροστά και στην ποιότητα οι Ιταλοί :) Υποκλίνομαι  :div:

 

Πω καλά Κώστα τι επικούρες είναι αυτές! Πραγματικά δεν είναι πολλά αυτά για τα οποία θα μου έτρεχαν τα σάλια, αλλά αυτά που πόσταρες είναι απλά απίστευτα :respect:  :respect:

 

Ειλικρινά είναι απίστευτα, ειδικά ο τόμος, ιστοριάρα από τις λίγες ο Μόμπυ και σε τεράστιο μέγεθος για να απολαμβάνεις στο έπακρο το σχέδιο :awesome:  :awesome:

 

Εξαιρετικά και τα σχέδια! :clap2: Πολύ κομπλέ τύπος ο Μοττούρα, έστειλα όλα αυτά σε έναν θαυμαστή που γνώρισε σε κον και φαντάζομαι με δικά του έξοδα πολλα  :respect:  :respect:  του τύπου!

Πραγματικά το μεγάλο μέγεθος είναι υπέροχο σε αυτήν την ιστορία! Και να μην ξέρω Ιταλικά το σχέδιο είναι τόσο δυνατό! Σαν να μιλάει από μόνο του. Και το σενάριο υπέροχα και έξυπνα στημένο. Στην τελική έχω και το ΚΟΜΙΞ από δίπλα :P;)

 

Ναι όντως τον Μοττούρα το γνώρισα στο Κον αλλά συνομιλούσαμε αρκετά πριν από τον κον. Οπότε ένιωθα πως τον γνωρίζω κατά μια έννοια. Είναι πολύ καλός τύπος όντως, όπως τα λες :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30431
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  122
  • Reputation:   364
  • Achievement Points:  122
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3467 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

 

 

Η ιστορια με το μομπυ ντικ ηταν πραγματικα τελεια απο καθε πλευρα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Θα μου συγχωρέσετε φίλοι την ποζεριά, αλλά είναι πολύ βαρύ και ασήκωτο το φορτίο για να μην το μοιραστώ :D :D

Αγορές από black friday στα πάμπλικ και από cosmotebooks. 

 

 

1.jpg

LoEG Vol. III Century, Barracuda 1&2 Cinebook (από cosmote books)

 

2.jpg

The Odyssey GN του Gareth Hinds, Η μυριόβιβλος της Τιχουάνα, Τρεις Σκιές, Batman Deathblow

 

3.jpg

Fables Vol. VII deluxe, Fables 1001 nights of snowfall HC, The EC Comics Library: The Living Mummy της Fanta

 

4.jpg 

Ο θίασος του μεσονυχτίου παρουσιάζει 1 & 2, The killing joke HC deluxe (είχα της ανούμπις αλλά δεν κρατήθηκα για τα 7 μιση ευρώ που έκανε. Έχει ανάγλυφο εξώφυλλο :P )

 

5.jpg

Οι συνομήλικοι επίτομο και τα κέλτικα, η πέτρα του σκανδάλου  :lol:

 

6.jpg

Fables Vol. V & VIII deluxe

 

7.jpg

thoreau: A sublime life των Dan & Le Roy

 

8.jpg9.jpg

Absolute Sandman Vol. IV  :dance:  :dance:

 

10.jpg

Επίτομα μεγάλο σχήμα τα Χαμηλές πτήσεις, Καστράτο, Ο Ισοβίτης

 

11.jpg

Goon Library IV, και μένει μόνο το III για να κλείσω

 

12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg

:dance:  :dance:  :dance: Watchmen Collector's edition - Slipcase με 12 τομάκια όπως πρωτοεκδόθηκαν, recolored ομοίως με την absolute, βγήκε πριν 2 εβδομάδες  :dance:  :dance:  :dance:

 

 

16.jpg17.jpg18.jpg

Όλα μαζί δύο στοίβες ΝΑΑΑ με το συμπάθειο  :lol:

 

19.jpg

Και το κερασάκι στην τούρτα από τον κύριο μοδ GeoTrou. Τζίφρα από την Σατράπι. Κάνω την καρδιά μου πέτρα και σε υπερευχαριστώ  :lol:  :respect:  :respect:

 

Μα είναι δυνατόν να μην νιώθεις σαν παιδί τα Χριστούγεννα μετά; Ειδικά όταν αυτά έρχονται νωρίς... :D

 

:dj:  :party:  :yahoo:  :yahoo:

 

 

 

:bye2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Τρομερό haul! Σειρά σου να βάλεις καμιά έξτρα φωτογραφία από το Watchmen Box Set να φάνε τα μάτια μας ψάρια. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Θα μου συγχωρέσετε φίλοι την ποζεριά, αλλά είναι πολύ βαρύ και ασήκωτο το φορτίο για να μην το μοιραστώ :D :D   [...]

 

post-2414-0-43299200-1480691938_thumb.jpg

 

 

EDIT για να συμπληρώσω πως νιώθω ατιμασμένος και ντρέπομαι που ξέχασα το signing της Σατράπι, ειδικά αφού είχα και υπενθύμιση σπέσιαλ από τον GeoTrou. Άντε ξαναβρές την τώρα. Τέσπα, καλά να είμαστε, και τα υπόλοιπα βρίσκονται.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3630 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Φρόντισε να κάνεις παρουσίαση το Barracuda και το Thoreau. Άντε, ν' αφήσουμε πια την Humanoids, να πιάσουμε τις άλλες εκδοτικές :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Ωραία μπάζα!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25407
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  345
  • Reputation:   4167
  • Achievement Points:  345
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4299 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Τσίμπησα από Πρωτοπορία το Αβάνα, του Ράινχαρτ Κλάιστ. Ωραία έκδοση!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Χθες, μαζί με άλλα μου ήρθε και το Howard the Duck #11 με Variant Cover από τον Chip Zdarsky. Και είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος γιατί τώρα πια(χάρις στον adams που μου είχε βρει και τα δύο πρώτα) έχω και τα τρία υπέροχα εξώφυλλα του Zdarsky στον τίτλο. Πραγματικά είναι από τα αγαπημένα πράγματα στη συλλογή μου.  :fish2:

 

post-11317-0-00195500-1480706234_thumb.jpgpost-11317-0-40264800-1480706265_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Μετά από Black Friday και Athenscon, ας ποζεριάσουμε!!!!

 

 

 

20161124_072623.jpg  -->  The Metabaron Book 1 OHC (Star Comics)

 

20161126_084116.jpg  -->  Hellblazer 6,7,8,9,10 TPBs (Public - Black Friday)

 

20161126_084705.jpg  -->  Fables Deluxe 5,6,7,12,13 HCs (Public - Black Friday)

 

20161126_085213.jpg  -->  Zenith Phase 1 HC (Public - Black Friday)

 

20161128_124104.jpg  -->  War of Kings Omnibus (Speedyhen)

 

20161204_174304.jpg  -->  Outcast Deluxe 1 HC (Athenscon)

 

20161204_174321.jpg  -->  Crusades OHC (Athenscon)

 

20161204_174343.jpg  -->  Redhand - Twilight of the Gods Slipcase OHC (Athenscon)

 

20161204_174453.jpg  -->  The Fade Out Deluxe HC (Star Comics)

 

20161204_174711.jpg  -->  Zenith Phase 2 HC (Athenscon)

 

20161204_174742.jpg  -->  Sandman Mystery Theatre 1 TPB (Athenscon)

 

20161204_181306.jpg  -->  Απόδραση από τη Φλάνδρα & Απόβαση στη Φλάνδρα (Athenscon)

 

20161204_181420.jpg  -->  Terminal City Library Edition (Star Comics)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ωραίος Γιάννη, ειδικά το fade out! :)

 

Τρομερό haul! Σειρά σου να βάλεις καμιά έξτρα φωτογραφία από το Watchmen Box Set να φάνε τα μάτια μας ψάρια. :D

 

Χαλάω εγώ χατήρι; :D

 

20161204_192214.jpg20161204_192237.jpg20161204_192310.jpg

 

20161204_192423.jpg20161204_192523.jpg

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Και κάποια που ξέχασα :

 

20161101_123744.jpg  -->  The Massive Library Edition 1 (Star Comics)

 

20161101_123805.jpg  -->  Fear Agent Library Edition 1 (Star Comics)

 

20161204_211438.jpg  -->  Black Hole HC (Athenscon)

Επεξεργασία από jpentz
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.