Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΙ ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ [ και νοιώθω σαν παιδάκι τα Χριστούγεννα!!!!!! ]


AndreasD

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25071
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6216 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Έχοντας σαν όριο τα 100 ευρώ, οι σημερινές μου αγορές απο το Black Friday του Public. Έδειξα ΤΙΤΑΝΙΑ αυτοσυγκρατηση, αλλά υπάρχει και το Αθενσκον σε μια βδομάδα.

 

post-1991-0-97302000-1480063954_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 7.7k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  25978
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  927
  • Reputation:   7609
  • Achievement Points:  927
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4213 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Μια απο τα ίδια και γω, μιας και τα εξοδα τρέχουν και το επομενο σκ κόντα είναι..οποτε ολο και κατι θα τσιμπηθει...

ορίστε η αγορά που πραγματοποιησε για μένα ο μεσιέ. D! :D 

post-25978-0-19013600-1480067107_thumb.jpg

 

:hop:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Για πείτε εντυπώσεις από το μαγαζί....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25071
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6216 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Καταγραφησαν στο σχετικό τοπικ του καστημάτου!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ναι κι εγώ είχα budget 50 €....

 

Χαχαχαχχαχαχαχαχχα.

 

 

200€

 

Φώτος μόλις πάω σπίτι. Και μόλις ξεπεράσω το σοκ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ο μέγας προφήτης "θρηνωδός" το προφήτευσε χθες.

 

 

 

Αύριο βραδάκι προβλέπω να βελάζει το θέμα "τι πήρα σήμερα..." 

 

 

Κι εγώ είμαι εδώ για να επαληθεύσω την προφητεία του.

 

Τα όρθια τα αγόρασα σε άλλη φάση, τα ξαπλωτά είναι σημερινά. Και πήρα και ορισμένα πράγματα για άλλους, τα οποία όμως δεν ποστάρω, ας τα ποστάρουν οι ίδιοι.

 

post-6474-0-29430900-1480074443_thumb.jpg

 

Shield OMNIBUS <--- ήταν στην wishlist πολύ καιρό, ε δεν ήταν και πρώτη προτεραιότητα, αλλά ξες τώρα, ντρεπόμουν να φύγω χωρίς έστω ένα OMNI

 

Big Guy + Rusty <--- επιτέλους το βρήκα στη σωστή τιμή. Η Dark horse το είχε υπερτιμημένο, τώρα το πήρα κάτω από ένα 10άρικο

 

Cages <--- Το πήρα γιατί ήταν μεγάλο. Με καθοδηγεί η λογική εμένα, όχι αστεία.

 

Kίτρινα  batman <--- πολλά Μπάτμαν. Έκλεισα τώρα όλη τη σειρά No Man's land. όλη όλη. Με τα prequels και τα companions και με τα όλα

 

batman Elseworlds <--- Είναι καλό αυτό μάγκα μου. Πολύ καλό.

 

Judge dread όλα <-- έφτασα κι εγώ μέχρι εκεί που έχει εκδοθεί στα Ελληνικά.

 

Γλύπτης <--- γιατί είμαι κουλτουριάρης

 

Killing and Dying <--- γιατί είμαι *πολύ* κουλτουριάρης (και κάτα πάσα πιθανότητα θα το φάω στη μάπα γιατί θα είναι πατάτα...)

 

ΕΚΤΟΣ BLACK FRIDAY

 

catwoman :when in rome <--- γιατί από ότι φαίνεται χρειάζομαι λίγο Μπάτμαν ακόμα

 

Boxers & saints Boxed Set <---- γιατί είμαι Κινέζος

 

Batman War Games <--- γιατί είμαι βλάκας. Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλη αιτιολογία.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Πέρασα έξω από το Public και βρήκα κάτι μαθητές μου που μου έλεγαν για υπερκοστολόγηση και νέα έκπτωση στις τιμές τους. Να πω την αλήθεια δεν το πίστεψα 100%. Δε γίνεται και είναι τόσο απαράδεκτοι. Ας μπω λέω να δω τιμές σε εξωτερικούς σκληρούς δίσκους. Μου είπαν ότι σε αυτό το είδος δεν κάνουν καμία έκπτωση.

 

Βγήκα από το μαγαζί, και πήγα σπίτι μου χωρίς να αγοράσω τίποτα. :valt: Και του χρόνου βρε παιδιά!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4811 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Είσαι οφτοπικ θοδωρή :P εκτός αν λες ψέματα και πήρες τίποτα και το κρύβεις!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3776 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στο public της αγίας παρασκευής είχε 34 ευρώ 1TB usb σκληρό (από τους μικρούς)

 

Καλή προσφορά και γνωστή μάρκα (όχι wd όμως)

 

Πέρασα έξω από το Public και βρήκα κάτι μαθητές μου που μου έλεγαν για υπερκοστολόγηση και νέα έκπτωση στις τιμές τους. Να πω την αλήθεια δεν το πίστεψα 100%. Δε γίνεται και είναι τόσο απαράδεκτοι. Ας μπω λέω να δω τιμές σε εξωτερικούς σκληρούς δίσκους. Μου είπαν ότι σε αυτό το είδος δεν κάνουν καμία έκπτωση.

 

Βγήκα από το μαγαζί, και πήγα σπίτι μου χωρίς να αγοράσω τίποτα. :valt: Και του χρόνου βρε παιδιά!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Είσαι οφτοπικ θοδωρή :P εκτός αν λες ψέματα και πήρες τίποτα και το κρύβεις!

 

Πήρα τορτελίνια με γραβιέρα μισοτιμής που θα μαγειρέψω το βραδάκι. :banana:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25799
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  769
  • Reputation:   6225
  • Achievement Points:  785
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4248 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Πλάκα πλάκα κι εγώ είπα ότι θα το παίξω αδιάφορος αλλά τελικά πήγα και...

πήρα το πρώτο μου Marvel Omnibus το  The Guardians of the Galaxy των  Abnett  και Lanning  :)

και μερικά ακόμα όπως το καινούργιο Σέρλοκ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3125
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3744 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

εγω εκλεισα κομικ Online απο Public. Οι τιμες οντως ηταν 50%. δεν ειχαν ανεβασει δηλαδη τις τιμες για να φανει ψευτικα η εκπτωση.πηρα Dart Vader vol.1 και 2..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25407
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  345
  • Reputation:   4169
  • Achievement Points:  345
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4326 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Black Friday στα Public.

 

Ο κακός χαμός γινόταν και δεν μπόρεσα να κάτσω με την ησυχία μου να διαλέξω τα κόμικς που ήθελα. Στο κατάστημα του Συντάγματος γενικά οι διάδρομοι όπου είναι τα βιβλία και τα κόμικς είναι κάπως στενοί, και με τον κόσμο από πάνω δύσκολα θα μπορούσες να κοιτάξεις με την άνεσή σου (ρε γαμώτο, οι περισσότεροι απλώς χαζολόγαγαν και κοίταγαν σαν χαμένοι. Εγώ όμως ήθελα να ψωνίσω πραγματικά και όχι να περάσει η ώρα μου)... Το μπάτζετ μου πολύ περιορισμένο, γιατί ήθελα να αγοράσω από άλλο βιβλιοπωλείο και κάποια καινούργια μυθιστορήματα που κυκλοφόρησαν αυτή την εβδομάδα...

 

Αυτά τσίμπησα, με 18,48€:

 

1. Brian Azzarello/Victor Santos - Filthy Rich HC (Vertigo Crime)
2. Ellis/Shalvey/Bellaire - Injection Vol. 1 (Image)
3. Frank Miller - Sin City 3: Το μεγάλο ξεπάστρεμα (Μαμούθ Κόμιξ)

 

Υ.Γ. Επίσης γλίτωσα την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ουρά στον όροφο με τα βιβλία και τα κόμικς, ανεβαίνοντας στον όροφο με τις ταινίες και την μουσική. Επτά άτομα ήταν στην σειρά, και μάλιστα εκείνη την ώρα χάλασε το μηχάνημα για τις πληρωμές με κάρτα, οπότε προσωρινά δέχονταν μόνο μετρητά. Και από όγδοος στην ουρά βρέθηκα δεύτερος, μέσα σε πέντε λεπτά... Γέλαγα από μέσα μου με τους από κάτω...

Επεξεργασία από BladeRunner1992
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25071
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6216 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Σήμερα δεν ήταν μόνο Black Friday στο Public. Ηταν και το πάρτι για τα 20 χρόνια του Tilt. Οποτε πέρασα μια βόλτα και απο κει το απόγευμα. Μιας και δε θα είναι στο Αθενσκον, ειχε λογω της ημέρας, τις γνωστές εκπτώσεις. Εκεί λοιπόν βρήκα το παρακάτω. Το όνομα του συγγραφέα (ο Λουις Λαμουρ ειναι ενας απο τους συγγραφείς που διαμόρφωσαν το σύγχρονο ουεστερν), αλλά και το εκπληκτικό σκίτσο με έκαναν να το αγοράσω.

 

post-1991-0-35727800-1480102530_thumb.jpg post-1991-0-63687200-1480102563_thumb.jpg

 

Είναι απο τα κόμικ που Παύλος και Νικος (Germ) θα το εκτιμήσουν. Στα plus και ότι ειναι oversized hardcover.

 

Μιας και ήμουν στο κέντρο όμως και το Public ήταν δίπλα, είπα να περάσω μια βόλτα, περισσότερο να δω αν έχει κόσμο και τι έχει απομείνει. Επίσης μήπως έβρισκα και τίποτα απο key trades για την κυρία S!

Φτάνοντας βρήκα τον Batigoal και αυτό ήταν οτι άξιζε. Ολα τα καλά κομμάτια ειχαν φύγει. Γεμάτα παλι τα ράφια αλλα κατά κύριο λόγο δευτερο-τριτάντζες (για τα δικά μας γούστα anyway).

Παρ όλα αυτά ειπα να ριξω μια τελευταία ματιά στα τούμπανα. Πηγαίνοντας στο πισω ράφι, βλέπω το παρακάτω και περισσότερο από περιέργεια γυρνάω να δω τιμή. Στη συνέχεια και σε "νεκρό χρόνο" συμβαίνουν τα εξής. Τα μάτια βλεπουν και το μυαλό φτιάχνει αλγόριθμο:

 

Τιμή εκδότη 100$->Αρχική τιμή Public 48€->Τελικη τιμή 24€

 

Χωρίς να υπάρχει συνειδητή σκέψη, αντίληψη του χώρου ή του χρόνου ένα πλοκάμι ξεχύνεται απο τη δεξιά μου πλευρά, ενώ ψιονικα κύματα εκπέμπουν απο τα φρύδια μου σε ακτίνα 230 μοιρών καταστρεφοντας τη θέληση οποίου ήταν γύρω μου να το αποκτήσει.

 

Δεν έχει σημασία αν θα μου αρέσει ή οχι. Απλα το κτήνος επικράτησε....

 

 

post-1991-0-77044700-1480102586_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Σήμερα δεν ήταν μόνο Black Friday στο Public. Ηταν και το πάρτι για τα 20 χρόνια του Tilt. Οποτε πέρασα μια βόλτα και απο κει το απόγευμα. Μιας και δε θα είναι στο Αθενσκον, ειχε λογω της ημέρας, τις γνωστές εκπτώσεις. Εκεί λοιπόν βρήκα το παρακάτω. Το όνομα του συγγραφέα (ο Λουις Λαμουρ ειναι ενας απο τους συγγραφείς που διαμόρφωσαν το σύγχρονο ουεστερν), αλλά και το εκπληκτικό σκίτσο με έκαναν να το αγοράσω.

 

attachicon.gif20161125_212844.jpg attachicon.gif20161125_212904.jpg

 

Είναι απο τα κόμικ που Παύλος και Νικος (Germ) θα το εκτιμήσουν. Στα plus και ότι ειναι oversized hardcover.

 

Μιας και ήμουν στο κέντρο όμως και το Public ήταν δίπλα, είπα να περάσω μια βόλτα, περισσότερο να δω αν έχει κόσμο και τι έχει απομείνει. Επίσης μήπως έβρισκα και τίποτα απο key trades για την κυρία S!

Φτάνοντας βρήκα τον Batigoal και αυτό ήταν οτι άξιζε. Ολα τα καλά κομμάτια ειχαν φύγει. Γεμάτα παλι τα ράφια αλλα κατά κύριο λόγο δευτερο-τριτάντζες (για τα δικά μας γούστα anyway).

Παρ όλα αυτά ειπα να ριξω μια τελευταία ματιά στα τούμπανα. Πηγαίνοντας στο πισω ράφι, βλέπω το παρακάτω και περισσότερο από περιέργεια γυρνάω να δω τιμή. Στη συνέχεια και σε "νεκρό χρόνο" συμβαίνουν τα εξής. Τα μάτια βλεπουν και το μυαλό φτιάχνει αλγόριθμο:

 

Τιμή εκδότη 100$->Αρχική τιμή Public 48€->Τελικη τιμή 24€

 

Χωρίς να υπάρχει συνειδητή σκέψη, αντίληψη του χώρου ή του χρόνου ένα πλοκάμι ξεχύνεται απο τη δεξιά μου πλευρά, ενώ ψιονικα κύματα εκπέμπουν απο τα φρύδια μου σε ακτίνα 230 μοιρών καταστρεφοντας τη θέληση οποίου ήταν γύρω μου να το αποκτήσει.

 

Δεν έχει σημασία αν θα μου αρέσει ή οχι. Απλα το κτήνος επικράτησε....

 

 

attachicon.gif20161125_212815.jpg

 

Aυτό το είδα κι εγώ. Η DC όταν το είχε πρωτο ανκοινώσει, το είχε βγάλει με price tag 50$ . Στο amazon το έβρισκες με 33$ συν μεταφορικά . Mετά όμως η DC άλλαξε τιμολογιακή πολιτική και το κοστολόγησε στα 100$ . Αλλά τόσο το amazon όσο και το public προφανώς μείνανε στο παλιό. Εγώ το είχα προπαραγγείλει από amazon , ειδάλλως θα το χτύπαγα σήμερα με σιγουριά.  Εσύ παίζει να το πήρες τελικά φθηνότερα από μένα.

 

Και να ξέρεις ότι αξίζει. Και ιδιαίτερα για 24 € είναι νομίζω το απόλυτο κελεπούρι της Μαύρης παρασκευής. Στο σύνταγμα είχε πολλά τεμάχια, αλλά ξέχασα να το ποστάρω ρε παιδιά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31587
  • Group:  Members
  • Topic Count:  62
  • Content Count:  574
  • Reputation:   1131
  • Achievement Points:  574
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2893 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Σήμερα δεν ήταν μόνο Black Friday στο Public. Ηταν και το πάρτι για τα 20 χρόνια του Tilt. Οποτε πέρασα μια βόλτα και απο κει το απόγευμα. Μιας και δε θα είναι στο Αθενσκον, ειχε λογω της ημέρας, τις γνωστές εκπτώσεις. Εκεί λοιπόν βρήκα το παρακάτω. Το όνομα του συγγραφέα (ο Λουις Λαμουρ ειναι ενας απο τους συγγραφείς που διαμόρφωσαν το σύγχρονο ουεστερν), αλλά και το εκπληκτικό σκίτσο με έκαναν να το αγοράσω.

 

attachicon.gif20161125_212844.jpg attachicon.gif20161125_212904.jpg

 

Είναι απο τα κόμικ που Παύλος και Νικος (Germ) θα το εκτιμήσουν. Στα plus και ότι ειναι oversized hardcover.

 

Μιας και ήμουν στο κέντρο όμως και το Public ήταν δίπλα, είπα να περάσω μια βόλτα, περισσότερο να δω αν έχει κόσμο και τι έχει απομείνει. Επίσης μήπως έβρισκα και τίποτα απο key trades για την κυρία S!

Φτάνοντας βρήκα τον Batigoal και αυτό ήταν οτι άξιζε. Ολα τα καλά κομμάτια ειχαν φύγει. Γεμάτα παλι τα ράφια αλλα κατά κύριο λόγο δευτερο-τριτάντζες (για τα δικά μας γούστα anyway).

Παρ όλα αυτά ειπα να ριξω μια τελευταία ματιά στα τούμπανα. Πηγαίνοντας στο πισω ράφι, βλέπω το παρακάτω και περισσότερο από περιέργεια γυρνάω να δω τιμή. Στη συνέχεια και σε "νεκρό χρόνο" συμβαίνουν τα εξής. Τα μάτια βλεπουν και το μυαλό φτιάχνει αλγόριθμο:

 

Τιμή εκδότη 100$->Αρχική τιμή Public 48€->Τελικη τιμή 24€

 

Χωρίς να υπάρχει συνειδητή σκέψη, αντίληψη του χώρου ή του χρόνου ένα πλοκάμι ξεχύνεται απο τη δεξιά μου πλευρά, ενώ ψιονικα κύματα εκπέμπουν απο τα φρύδια μου σε ακτίνα 230 μοιρών καταστρεφοντας τη θέληση οποίου ήταν γύρω μου να το αποκτήσει.

 

Δεν έχει σημασία αν θα μου αρέσει ή οχι. Απλα το κτήνος επικράτησε....

 

 

attachicon.gif20161125_212815.jpg

ο Λουις Λαμουρ είναι φοβερός -διαβάσετε το βιβλίο με τίτλο Ο τελευταίος των Σιού σούπερ 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Το Flash Omnibus New 52 εκδόθηκε πριν κάτι μέρες. Κάποιος είχε ποστάρει μια προσφορά από το Amazon το Μάιο. Το τίμησα αλλά το είχα ξεχάσει. Τόσο που θα το ξαναγόραζα. Τώρα μου το στείλανε στα 40,50 ευρώ. Με τίποτα στην τιμή που το βρήκες, αλλά μιλάμε ακόμη μυρίζει τυπογραφείο!

 

post-3787-0-04858300-1480105912_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45777
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6175 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

2 τόμους Αρκά πήρα που ήθελα και 2 τόμους Sin City, ένα 45άρι με το ζόρι βγήκε. Πήγα για το τζέρτζελο όμως, για να δω τι παίζει κατά το μεσημέρι. Κομπλέ ήταν, περίμενα πιο ζούγκλα κατάσταση. Ο κόσμος ήταν πολιτισμένος, δεν έτρεχε, δεν σπρωχνόταν, δεν ποδοπατιούνταν, μια χαρά. Απλά είχε πολύ κόσμο, επομένως και πολύ ουρά στο ταμείο. Κατά τα άλλα, είμαστε μια χαρά. Αν δεν ακυρώσουν και τις ηλεκτρονικές παραγγελίες, θα είμαστε ταμάμ.

 

Pro tip για την επόμενη φορά: Όσο πιο ψηλά ο όροφος, τόσο πιο άδειο το ταμείο :angel: Μπήκα στην ουρά 2 φορές και βγήκα επειδή βρήκα έναν φίλο και κόβαμε βόλτες. Επ' ουδενί δεν θα το έκανα αν περίμενα μισή ώρα για να πληρώσω :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4811 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ρε παιδιά κανείς δεν πήρε το WoW;; :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3776 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

είχε ντάνες κυριολεκτικά από δαύτο

 

εάν ήξερα πως το ήθελες θα στο έκανα δωράκι

 

Ρε παιδιά κανείς δεν πήρε το WoW;; :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4811 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

την πατησα εν τελει και εγω σημερα! πηγα για μαλλι και βγηκα κουρεμενος! κύλησα ο τεντζερης και βρηκα τον Απάτσι !

τελικα πηρα κατι παραπανω απο το κατιτις μου:

 

μεσημεριανη αποστολη στα παμπλικ τρικαλων

post-14558-0-32093800-1480120125_thumb.jpg

 

Ξενος

εσυ σκοτωθηκες νωρις

σουπερκραχ

σιν σιτυ 4,5,6

η ωρα των μαχαιριων 

ολα τα μικρα επιτομα του Αρκα (ολα,και αυτα που δε φαινονται στη φωτο)

+dixit odyssey,επιτελους,να κανει παρεα με το κλασικο ντιξιτ (ευτυχως κρατηθηκα και δεν φορτωσα και τα αλλα εξπανσιονς,αλλωστε οι προσφορες εκει ηταν 30%, οχι και τοσο πολυ καλυτερες απο το επιτραπεζιαδικο που προτιμω να στηριζω που και που)

 

απογευματινη αποστολη δικη μου στο παμπλικ συνταγματος,κοντα στις 7 το απογευμα. Πολυς κοσμος αλλα μια χαρα ολα, οχι κατι τραγικο (εκτος απο τη συμπεριφορα πολλων απεναντι στα κομικς τα οποια τα καημενα πρεπει να εφαγαν απειρο "ξυλο" σημερα :( ). Μαγκωθηκα πολυ να μη φορτωσω αβερτα TPB fables (η επομενη βερτιγκοσειρα που θελω να αρχισω μετα απο Y,sandman και 100σφαίρες). Τα καταφερα (κυριως γιατι λεω να περιμενω λιγο μη τυχον τη βγαλουν τη σειρα σε ομνι :P )! αρκεστηκα σε μερικα ελληνικα/μεταφρασμενα ειτε λογω καλης εκπτωσης ειτε επειδη καποια απο αυτα αν δεν ηταν το 50% θα αργουσα πολυ να τα παρω

 

post-14558-0-62544400-1480120657_thumb.jpg

 

σιν σιτυ 7 (και ολοκληρωση της σειρας! )

Ρεμπετικο

Γυρνω σαν νυχτεριδα

το νεο μπατμαν

αρνητικοι συσχετισμοι

Η κραυγη του λαου (ε πως να μη νιωσω καλυμμενος μετα; )

(αγνοφαινεται και το κομικ του Ιοn :P )

 

δυστυχως οπως ειπε και ο Αντρ(ε)ας μιλησε το αγριμι. Απο τη μια νιωθω οτι δε συγκρατηθηκα και πολυ, απο την αλλη λεω οτι ελα μωρε,συγκρατηθηκα,θα μπορουσα να ειχα παρει πολλα περισσοτερα και μετα νιωθω και λιγο οτι ισως εκανα και βλακεια που συγκρατηθηκα γιατι τωρα περασε αυτη η μερα. Αντε βγαλτε ακρη! :confused: Το θεμα ειναι οτι η προσωπικη μπαζα ξεπερασε τα 200 (και κατα πολυ το τι περιπου ειχα σκοπο να ξοδεψω),αλλα το συνολο βγηκε παραπανω μιας και "αξιοποιησα" τη σημερινη μερα για να παρω και μερικα δωρα..

 

του χρονου θα παω κυριολεκτικα με μετρημενα λεφτα στο χερι,κλειδια και εισιτηριο ΜΜΕ,ουτε πορτοφολι,ουτε καρτα,τιποτα!ΑΑαααα μα πια.. :P

 

:beer:

 

:beer:

Επεξεργασία από dimious
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25886
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  229
  • Reputation:   2412
  • Achievement Points:  248
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4230 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Με λένε Αντρέα και ήμουν καλά.

Μέχρι χθες, που όσο και αν έλεγα δεν θα παρασυρθώ, δεν τα κατάφερα και ''ας βάλουμε και αυτό στο καλάθι, ας βάλουμε και αυτό και αυτό και αυτό και αυτο κ.ο.κ.'' 

Online τις έκανα τις αγορές μου γιατί δυστυχώς δούλευα όλη μέρα και δεν μπόρεσα να πάω από το κατάστημα. 

Κυρίως Batman τομάκια για να κλείσω τις σειρές του new 52.

 

Η φράση του Dimious ''του χρονου θα παω κυριολεκτικα με μετρημενα λεφτα στο χερι,κλειδια και εισιτηριο ΜΜΕ,ουτε πορτοφολι,ουτε καρτα,τιποτα!''

μου θυμίζει κάτι τύπους που πάνε στο καζίνο με μετρημένα λεφτά για να μην παρασυρθούν.

Εκεί φτάσαμε Κυρίες και Κυρίοι  :P 

Καλοδιάβαστα σε όλους  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25071
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6216 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Μετρημένα χρήματα χωρίς πορτοφόλι. Η μόνη λύση. Γιατί τώρα στο Αθενσκον θα πάω μόνο για καφέ. Μονό ελληνικό. Αν μου τον κεράσει ο Jpentz.

 

Edit.Υποπτη ησυχία απο Sandman. Αναμένω post!

Επεξεργασία από AndreasD
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Μετρημένα χρήματα χωρίς πορτοφόλι. Η μόνη λύση. Γιατί τώρα στο Αθενσκον θα πάω μόνο για καφέ. Μονό ελληνικό. Αν μου τον κεράσει ο Jpentz.

 

Μπρίκι εκστρατείας, καφές τούρκικος (έτσι τον έλεγε ο παππούς μου) και γαλέτες για συνοδευτικό.

 

ΜΟΝΟ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30580
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1831
  • Reputation:   13182
  • Achievement Points:  1942
  • Days Won:  7
  • With Us For:  3434 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Πω πω τι βρήκα σήμερα το πρωί πάνω στο γραφείο μου!!!!!

 

:D  :D  :D  :D  :D

 

post-30580-0-14157800-1480159485_thumb.jpg

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5414 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Υποπτη ησυχία απο Sandman. Αναμένω post!

 

Να τον αφήσετε ήσυχο τον Sandman... ξτ! ξτ! ξτ! μακριά!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3996
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5048 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πω πω τι βρήκα σήμερα το πρωί πάνω στο γραφείο μου!!!!!

 

:D  :D  :D  :D  :D

 

attachicon.gifΜΠ.JPG

Πως έμεινε έγκυος το γραφείο σου; Θέλω κ γω να το κάνω να γεννήσει κόμικς!! xD

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30086
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  842
  • Reputation:   6519
  • Achievement Points:  855
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3646 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μας μαύρισε τον προυπολογισμό η "Μαύρη Παρασκευή"

Πήρα διάφορα κόμικ, κυρίως ΜΑΜΟΥΘ και όχι μόνο, με την γνωστή έκπτωση 50%....43 ευρώ ο λογαριασμός...

 

Συν ένα 30αρι αξεσουάρ τεχνολογίας, πρόωρο δώρο Χριστουγέννων,,,,

 

Και την άλλη εβδομάδα έχουμε Αθενσκον...Λατρεύω τα Χριστούγεννα    :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28464
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4579 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Αν και περασα κι εγω την βολτα μου απο το γνωστο καταστημα που μονοπωλησε σχεδον το ενδιαφερον του φορουμ, αυτο που με εκανε πραγματικα χαρουμενο, το παρελαβα την Τριτη, μετα απο μηνες αναμονης! Rachel rising Omnibus  :dance:  :dance:  :dance:

 

Τα 42 τευχη που αποτελουν ολη την σειρα, σε εναν τουμπανιασμενο τομο! Ελπιζω να μου αρεσει μεχρι τελους, οσο μου αρεσαν τα πρωτα τευχακια που διαβασα πριν αρκετο καιρο!

 

post-23328-0-79779300-1480259239_thumb.jpg

 

Συγκριση με ενα απλο και ταπεινο TPB της image post-23328-0-02314300-1480259254_thumb.jpg

 

και μια ρηση του Πλατωνα, με την οποια ξεκινα η ιστορια post-23328-0-55064300-1480259258_thumb.jpg

 

Δεν ξερω αν το ειπα αλλα ειμαι χαρουμενος  :dance:  :dance:

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Με γεια! Μετά από τρια χρόνια που θα το διαβάσεις να μας πεις εντυπώσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.