Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΖΙΠ [ ZIPP ]


DJO

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αν δεν σας θυμίζει τίποτα το όνομα του Ζιπ, τότε δείτε πρώτα μια εικόνα του:

 

post-556-1220028265_thumb.jpg

 

Αυτός είναι το πρασινωπό εξωγήινο γουρουνάκι ονόματι Ζιπ, στον πλανήτη του οποίου τρέφονται όλοι με δολλάρια (σας θυμίζει κάτι;) και θα τον επισκεφτεί κάποια στιγμή ο Σκρουτζ για να αγοράσει "τρόφιμα". :P

 

Ο πλανήτης του Ζιπ βρίσκεται σε άλλη διάσταση και καταφθάνει στην δικιά μας χάρη σε μία εφεύρεση του Κύρου, που θυμίζει τηλεόραση με κανάλια προς άλλες διαστάσεις. 

 

post-556-1220028641_thumb.jpg

 

Επίσης έχει την ικάνοτητα να περνάει μέσα από τοίχους, ενώ σε κάποιες ιστορίες φέρνει μαζί και την αδελφούλα του, Zita (δεν εχω βρει ακόμα την ελληνική ονομασία) και μαζί με τα ανιψάκια του Ντόναλντ, τα οποία και τον υποδέχτηκαν την πρώτη φορά που ήρθε στην Γη, μπλέκουν σε διάφορες περιπετειούλες.

 

Οι ιστορίες του Ζιπ είναι δεν είναι καμιά δεκαριά, αλλά το μεγάλο αρνητικό είναι το σχέδιο: πρόκειται μεν για μια δημιουργία του Tony Strobl, όμως στην συνέχεια θα αναλάβουν οι Glenn Schmitz & Steve Steere οι οποίοι παίζει να έχουν ένα τα πιο εκνευριστικά σκίτσα στην ιστορία των κόμικς Ντίσνεϋ, με ακαθόριστο background και πλέον τραβηγμένες στάσεις των χαρακτήρων. Πάρτε για παράδειγμα το πρώτο καρέ! :confuse: Των ίδιων έχουν δημοσιευτεί και αρκετές ιστορίες με τον Κακό Λύκο στο Μίκυ Μάους υπόψην. Κοινώς μιλάμε για ιστορίες που τις έβαζε το Μίκυ Μάους καθαρά για να συμπληρωθούν οι σελίδες.

 

 

Inducks

Zipp

Zita

 

 

post-277-1212506143.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Πριν λίγες μέρες διάβασα τα Κλασικά # 173 και πέτυχα την πρώτη εμφάνιση του Ζιπ. Αν και μικρός τον συμπαθούσα αρκετά, στη συγκεκριμένη ιστορία μου φάνηκε ιδιαίτερα αντιπαθής. Ίσως σε επόμενες ιστορίες ο χαρακτήρας να εξελίσσεται και να αλλάζει συμπεριφορά αλλά είχα πολύ καιρό να διαβάσω ιστορία του και τον είχα ψιλοξεχάσει. Περίεργο που έχει εμφανιστεί σε καμιά δεκαριά μόνο ιστορίες, εγώ θυμάμαι αρκετές εμφανίσεις του παλιά.

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15404
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4970 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Καλά ε με στείλατε ρε παίδες! Έχω πάρα πολλά χρόνια να τον συναντήσω και θυμάμαι είχα διαβάσει μια ιστορία του στο Μίκυ Μάους και μου έκανε εντύπωση η μανία που έτρωγε χρήμα και έναν Σκρουτζ να χει φρικάρει χαχαχα :lol: . Να σαι καλά ρε DJO για το φρεσκάρισμα της μνήμης μου..! :thanks:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4541
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4826 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εδω ειναι η περιγραφη, τα στατιστικα κα ιτο ιντεξ απο το inducks για την μικρη του παρουσια στο παπιοσυμπαν. Φαινεται θα χαλασε το συστημα τηλεμεταφορας του...

 

http://coa.inducks.org/character.php?c=Zipp

http://coa.inducks.org/character.php?c=Zipp&view=3

http://coa.inducks.org/character.php?c=Zipp&view=4&c1=date

 

:cool:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.