Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΔΕΞΑΜΕΝΗ (ΑΝΤΙΠΑΡΟΣ)


Ion

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ναι, ναι... και στην Αντίπαρο μπορείτε να βρείτε πολύ ωραία κόμικς να αγοράσετε, αρκεί να περάσετε από το βιβλιοπωλείο ΔΕΞΑΜΕΝΗ. Βρίσκεται στο αριστερό χέρι του κεντρικού δρόμου της πόλης της Αντιπάρου, όπως ανεβαίνεις προς πλατεία. Μειονέκτημά του ότι λειτουργεί μόνο κατά τη διάρκεια του Καλοκαιριού. "Γιατί, υπάρχει περίπτωση να πάμε Χειμώνα στην Αντίπαρο;" θα ρωτήσει ο σοφός λαός, και θα απαντήσω ότι Χειμώνα ίσως να μην πατήσει ποτέ κανένας, αλλά εγώ επειδή συνηθίζω να βρίσκομαι εκεί την περίοδο του Πάσχα πολύ θα ήθελα να το έβλεπα και τότε ανοιχτό.

 

Πρόκειται ουσιαστικά για παράρτημα του βιβλιοπωλείου "Αρόδο" που βρίσκεται στην Αθήνα, στην διεύθυνση Φιλολάου 151. Περισσότερα για το κεντρικό μπορείτε να μάθετε στην ηλεκτρονική διεύθυνση www.bibliopolio.gr.

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Το βιβλιοπωλείο αυτό δεν πουλάει μόνο καινούρια αλλά και πάρα πάρα πολλά μεταχειρισμένα κόμικς. Τσίμπησα δεκάδες παλιά τεύχη, δυστυχώς όχι πάντα στις καλύτερες τιμές. Μπορείς να βρεις καλές ευκαιρίες, αλλά άλλες φορές ίσως να βάλεις τα γέλια απ' τις τιμές. Εγώ πάντως τον οβολό μου τον άφησα στο μαγαζί, δυσαρεστήθηκα πάντως που παρά τις πολλές αγορές μου δεν μου έγινε ποτέ έκπτωση.

 

Ενδεικτικά να αναφέρω ότι στα παλιά τεύχη περιλαμβάνονται αρκετοί τίτλοι της Modern Times, Παρά Πέντε, Βαβέλ, Καμπανάς κλπ, ενώ μέχρι και το περίφημο Κάμα Σούτρα βρήκα, απλά σε όχι τόσο καλή κατάσταση για να το αγοράσω στην τιμή που δινόταν. Και βέβαια έχει και πολλά αμερικάνικα υπερηρωικά.

 

Την επόμενη φορά λοιπόν που θα πάτε Πάρο καλοκαιριάτικα, σκεφτείτε το σοβαρά να περάσετε απέναντι στην Αντίπαρο να ρίξετε μια ματιά.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  466
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  920
  • Reputation:   7675
  • Achievement Points:  950
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6321 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Για τους γνωρίζοντες θα αναφέρω μια λέξη να καταλάβουν την προέλευση των περιοδικών " Αμερικάνος" :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Για τους γνωρίζοντες θα αναφέρω μια λέξη να καταλάβουν την προέλευση των περιοδικών " Αμερικάνος" :thinking:

:help:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Νομίζω ότι στην περίπτωση του Παγκρατίου & της Αντιπάρου, μιλάμε για τον Αμερικανοαδερφό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Στο Παγκράτι πήγα πολλές φορές με φίλο όταν κατέβαινα Αθήνα και άφησα πολλές φορές τον οβολό μου. Λιγουλάκι τσιμπιμένες οι τιμές στα παλιά αμερικάνικα τεύχη αλλά το πείσμα να γεμίσω μερικές τρύπες στη συλλογή μου μεγαλύτερο. Άλλοτε εξυπηρετικός, άλλοτε... μας είχε στο φτύσιμο. Τα σχόλια της ιστοσελίδας του υπάρχουν θυμάμαι σε άλλο τόπικ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  351
  • Reputation:   2737
  • Achievement Points:  356
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5745 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Δεν ξερω ποιος ειναι ο Αμερικανος, παντως στο παρελθον ειχα επαφες με mail και τηλεφωνο με το μητρικο βιβλιοπωλειο στην Αθηνα, ζητωντας καποια προσφορα για καποιο πακετο τευχων ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣκαι διαρκως με "εγραφαν". Μια φορα μου απαντησαν αλλα αντι προσφορα σε ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ που ζητησα μου εστειλαν για το ΚΟΜΙΞ. Παρολα αυτα δεν φιλοτημηθηκαν να τη διορθωσουν. Προ μηνων ζητησα παλι προσφορα για 1 μονο τευχος ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ, αλλα η τιμη ηταν απαγορευτικη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5320
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  715
  • Reputation:   6608
  • Achievement Points:  715
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5834 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δεν ξερω ποιος ειναι ο Αμερικανος, παντως στο παρελθον ειχα επαφες με mail και τηλεφωνο με το μητρικο βιβλιοπωλειο στην Αθηνα, ζητωντας καποια προσφορα για καποιο πακετο τευχων ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣκαι διαρκως με "εγραφαν". Μια φορα μου απαντησαν αλλα αντι προσφορα σε ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ που ζητησα μου εστειλαν για το ΚΟΜΙΞ. Παρολα αυτα δεν φιλοτημηθηκαν να τη διορθωσουν. Προ μηνων ζητησα παλι προσφορα για 1 μονο τευχος ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ, αλλα η τιμη ηταν απαγορευτικη.

 

Μια απ' τα ίδια σχεδόν. Αγενέστατος και επιθετικός στο τηλέφωνο :slap: , λες και του τηλεφώνησα για να τον κλέψω!!! Με τα πολλά με το ζόρι μου είπε πως να έρθω στο μαγαζί (μια και δε ξέρω την περιοχή) για να διαλέξω Μίκυ Μάους. Κι όταν πήγα (μέσα στον καύσωνα απ' την άλλη άκρη της Αθήνας) μου είπε να του αφήσω νούμερα και να ξαναπεράσω! Τον ρώτησα για τιμές :lefta: ανά εκατοντάδα και δεν μου έλεγε. Μήπως έπρεπε να πέσω γονατιστός να τον παρακαλέσω :pray: ?

Λυπάμαι, δεν αξίζει τον κόπο να ασχολήστε μαζί του :takethis: . Είναι το μοναδικό κομιξάδικο που έχω επισκευτεί χωρίς να πάρω τίποτα.

Ο τύπος δε θέλει να πουλήσει.

Γιατί να πάμε εμείς να αγοράσουμε;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2293
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  33
  • Reputation:   57
  • Achievement Points:  47
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

τον αλλο Αμερικανο τον ξερω...ο %#*!!!! του Μοναστηρακιου...τευχη των 30$ σε fair κατασταση 120 ευρω!

μολις με αποτρεψατε δυστυχως να τσεκαρω και τον αδελφο του..... τι να πεις,τρεχει στα γονιδια μαλλον :pool:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  351
  • Reputation:   2737
  • Achievement Points:  356
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5745 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Ο τύπος δε θέλει να πουλήσει.

Γιατί να πάμε εμείς να αγοράσουμε;

 

Η απορια μου είναι: Γιατί δεν θέλει να πουλήσει; Η αλήθεια είναι ότι προ 2 ετών η ιστοσελίδα του ήταν πολύ αξιόλογη

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  6641
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   6
  • Achievement Points:  1
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5678 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι, ναι... και στην Αντίπαρο μπορείτε να βρείτε πολύ ωραία κόμικς να αγοράσετε, αρκεί να περάσετε από το βιβλιοπωλείο ΔΕΞΑΜΕΝΗ. Βρίσκεται στο αριστερό χέρι του κεντρικού δρόμου της πόλης της Αντιπάρου, όπως ανεβαίνεις προς πλατεία. Μειονέκτημά του ότι λειτουργεί μόνο κατά τη διάρκεια του Καλοκαιριού. "Γιατί, υπάρχει περίπτωση να πάμε Χειμώνα στην Αντίπαρο;" θα ρωτήσει ο σοφός λαός, και θα απαντήσω ότι Χειμώνα ίσως να μην πατήσει ποτέ κανένας, αλλά εγώ επειδή συνηθίζω να βρίσκομαι εκεί την περίοδο του Πάσχα πολύ θα ήθελα να το έβλεπα και τότε ανοιχτό.

 

Πρόκειται ουσιαστικά για παράρτημα του βιβλιοπωλείου "Αρόδο" που βρίσκεται στην Αθήνα, στην διεύθυνση Φιλολάου 151. Περισσότερα για το κεντρικό μπορείτε να μάθετε στην ηλεκτρονική διεύθυνση www.bibliopolio.gr.

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Το βιβλιοπωλείο αυτό δεν πουλάει μόνο καινούρια αλλά και πάρα πάρα πολλά μεταχειρισμένα κόμικς. Τσίμπησα δεκάδες παλιά τεύχη, δυστυχώς όχι πάντα στις καλύτερες τιμές. Μπορείς να βρεις καλές ευκαιρίες, αλλά άλλες φορές ίσως να βάλεις τα γέλια απ' τις τιμές. Εγώ πάντως τον οβολό μου τον άφησα στο μαγαζί, δυσαρεστήθηκα πάντως που παρά τις πολλές αγορές μου δεν μου έγινε ποτέ έκπτωση.

 

Ενδεικτικά να αναφέρω ότι στα παλιά τεύχη περιλαμβάνονται αρκετοί τίτλοι της Modern Times, Παρά Πέντε, Βαβέλ, Καμπανάς κλπ, ενώ μέχρι και το περίφημο Κάμα Σούτρα βρήκα, απλά σε όχι τόσο καλή κατάσταση για να το αγοράσω στην τιμή που δινόταν. Και βέβαια έχει και πολλά αμερικάνικα υπερηρωικά.

 

Την επόμενη φορά λοιπόν που θα πάτε Πάρο καλοκαιριάτικα, σκεφτείτε το σοβαρά να περάσετε απέναντι στην Αντίπαρο να ρίξετε μια ματιά.

 

:beer:

 

Ναι έχω ψωνίσει και εγώ....

Δεν πρόσεξα τις τιμές να πω την αλήθεια αλλά η εξυπηρέτηση ήταν πάρα πολύ καλή....

Και εφόσον προμηθευτούμε τα περιοδικάκια , μια στάση μετά στην Μαργαρίτα για scrabled eggs για να τα διαβάσουμε....έτσι Ion13?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.