Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγόρι vs Μπλεκ [ Μεγάλοι διχασμοί Νο1 ]


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

:) Δε θυμάμαι σε ποιό post είχε αναφερθεί ότι είμασταν χωρισμένοι (έως 1 βαθμό) σε 2 στρατόπεδα τω καιρώ εκείνω (υπογεγραμμένη πως βάζει κανείς???).

 

Γιατί?

 

Δε θυμάμαι να είχα κάνει ποτέ τέτοιου είδους συζήτηση, αλλά όντως αγόραζα Μπλεκ αλλά όχι Αγόρι... Τουλάχιστον όχι με την ίδια συχνότητα... Βασικά τόμους Μπλεκ... Μιλώντας για αυτά τα 2, έχω μια αίσθηση ότι το Μπλεκ ήταν χμμμ καθώςπρέπει? ενώ το Αγόρι πιο αλανιάρικο. Αίσθηση όμως... Ούτε που θυμάμαι τι άλλες ιστορίες/υλικό είχε το Μπλεκ μέσα...

 

 

Ιδέες!

:beer:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Ο επισκέπτης Strovilos

Αν και αγοραζα για χρονια Μπλεκ ...

 

ψηφιζω Αγορι ,

μια και ηταν καλυτερο οσο αφορα την ποιοτητα των σκιτσων ,

αλλα κυριως στο βαθος των ιστοριων-πλοκης των κομικς.

 

Του Μπλεκ οι περισσοτερες ιστοριες ηταν προβλεψιμες και ανιαρες απο ενα σημειο και μετα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  680
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  26
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  26
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6296 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Αγοραζα και τα δυο περιοδικα...

Ψηφιζω αγορι γιατι ηταν πιο underground περιοδικο για την εποχη του...και απο αποψη ιστοριων και απο αποψη αρθρων περι μουσικης (ας ειναι καλα ο Γιαννακης ο Κουτουβος...) και γενικα απο τις αποψεις των αναγνωστων του μεσω αλληγραφιας με το περιοδικο...(δεν ειχαμε κινητα τοτε να στελνουμε SMS)!!!! :cool::cool:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  87
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  40
  • Reputation:   31
  • Achievement Points:  40
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Εννοείται πως αγόραζα και τα δύο με μανία και από το υστέρημά μου.

Έχουμε και λέμε:

Το αγόρι ήταν πιο αλήτικο, είχε την στήλη αλληλογραφίας με τις σφαγές Iron Maiden vs Europe, Duran Duran vs Wham, Μεταλλάδες vs Φλώροι και πολλά άλλα. Είχε πιο καλές αφίσες και σε καλύτερο χαρτί. Καλύτερες ιστορίες, καλύτερα κόμικς.

Το Μπλεκ ήταν όντως πιο ανιαρό στις ιστορίες του, αλλά είχε: Καλύτερα αθλητικά, καλύτερες αφίσες ομάδων και βασικά καλύτερα δώρα. Θυμάμαι τις συλλογές με τα χάρτάκια από σκληρό χαρτόνι με βαθιά νοσταλγία... Πολλά τα έχω ακόμη στα κουτάκια τους!

Έχω αρκετά κομμάτια ακόμα και από τα δύο.

 

Αποτέλεσμα: Ισοπαλία

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  11
  • Reputation:   7
  • Achievement Points:  11
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6392 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Kαι εγω αγοραζα και τα δυο αλλα παντα ετρεφα μεγαλυτερη συμπαθεια στο Αγορι...Δικαστης Ντρεντ,Doomlord κτλ

 

Αν καποιος φιλος εχει κανα σκαναρισμενο Αγορι να ξαναθυμηθουμε λιγο τα παιδικα μας χρονια και μπορει να το ανεβασει θα ηταν ευχης εργο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Μα τί σόι διλήμματα είναι αυτά που μου βάζετε σήμερα; Να χάσω τον ύπνο μου θέλετε μεσοβδόμαδα; Γιατί; Πολύ απλά, επειδή πέρασαν πολλά (πάρα πολλά) από τα χέρια μου και από τα δύο και δυστυχώς δεν έχω τίποτα, ούτε ένα, καθόλου, κανένα. Μόνο κάποιες σκόρπιες αναμνήσεις από 'δω και 'κει από τις πολύ όμορφες ιστορίες που και τα δύο περιοδικά φιλοξενούσαν στις σελίδες τους. Dredd, storm, Doomlord, σούπερ ήρωες, παιδί πάνθηρας, πορεία προς την δόξα, Μισέλ Βαγιάν και ένα σωρό άλλες που απλά τριβελίζουν στα βάθη του μυαλού μου, περιμένοντας ένα μικρό τσίγκλισμα για να βγουν στην επιφάνεια... Σαν ποιότητα, το καθένα είχε την δικιά του. Έχω την εντύπωση ότι σαν σύνολο το Μπλεκ ήταν κάπως πιο άρτιο, αλλά όντως το Αγόρι είχε πολύ πιο φανατικούς οπαδούς και ίσως κάποιες πιο κλασσάτες ιστορίες. Οπότε με βλέπω και εμένα να παίρνω μία λευκή ισοπαλία σε αυτό τον άτυπο αγώνα που βάλατε. Μαζί με αυτά τα περιοδικά θα έπρεπε να βάλουμε από κοντά και το περιοδικό Τρουένο που μπορεί να μην είχε την ίδια απήχησή αλλά νομίζω ότι ήταν της ίδιας φιλοσοφίας και γενιάς.

 

Άντε λοιπόν, έχει κανείς να σκανάρει κανένα; :blob1: κάθομαι επάνω σε αναμένα κάρβουνα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Τρουένο και τα συν'αυτώ (περιπέτεια, βαβούρα κλπ) είναι κάτι σαν το κίνημα των αδεσμεύτων την εποχή του ψυχρού πολέμου :)

 

όταν έθετα το ερώτημα περισσότερο περίμενα ένα του "ποια η διαφορά τους" (που υπάρχει σε μερικές απαντήσεις). βέβαια κάθε συζήτηση είναι ένα ζωντανό πράγμα που δεν ξέρεις που θα πορευτεί ;)

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

...όταν έθετα το ερώτημα περισσότερο περίμενα ένα του "ποια η διαφορά τους" (που υπάρχει σε μερικές απαντήσεις). βέβαια κάθε συζήτηση είναι ένα ζωντανό πράγμα που δεν ξέρεις που θα πορευτεί...

 

Τιιιιι; Πάει να ξεφύγει η συζήτηση; Και εμείς τί ρόλο βαράμε εδώ, μπρίκια καθαρίζουμε;

 

kill_it.gif

 

Λοιπόν, τώρα που η κατάσταση διορθώθηκε λιγάκι και η συζήτηση έπαψε να είναι κάτι το ζωντανό, ας προσπαθήσουμε να απαντήσουμε στο πια ήταν η διαφορά τους...

 

Λοιπόν, εάν θυμάμαι καλά, έχω την εντύπωση ότι το Μπλεκ είχε περισσότερες σελίδες με χρώματα (τουλάχιστον αργότερα), έδειχνε να έχει καλύτερης ποιότητας χαρτί - εκτύπωση και φυσικά όλα αυτά τα δωράκια που κατά καιρούς έβαζε... Θυμάμαι κάτι χαρτοκοπτική ΚΙΤΤ, βέβαια τα χαρτάκια με τα αυτοκίνητα, μηχανές κ.λπ. και φυσικά οι ιστορίες που είχε. Όμως για το Αγόρι, αν και έδειχνε να υστερεί ελαφρά στα παραπάνω, είχε τους σίγουρα τους πιο αγαπητούς και πετυχημένους ήρωες που προαναφέρθηκαν και πιο επάνω. Δεν Ξέρω εάν ασυναίσθητα υπήρχε ρόλος και το ότι το Μπλεκ είχε έναν βασικό χαρακτήρα με τον οποίο ταυτιζόταν/βασιζόταν το περιοδικό σε όλη την πορεία και διαδρομή του (Μπλεκ) ενώ στο Αγόρι ο καθένας συνέδεε το περιοδικό με τον δικό του αγαπημένο ήρωα. Νομίζω μάλιστα ότι στο αγόρι δημοσιεύτηκαν και πολλές ιστορίες του αγαπημένου Captain Marvel; Που να θυμάμαι τώρα γέρος άνθρωπος; Ανεβάστε κανά δυο στον tracker να θυμηθούμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

dedicated @brikicleaner :D

 

conversationub9.th.jpg

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Επειδη κανενα απ'αυτα δεν το ειχα προλαβει, ηταν κατι σαν το Τρουενο? :thinking:

 

yap! αλλά με περισσότερο "εξω-κομικ-ό" υλικό. και χωρίς Τρουένο φυσικά :)

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  864
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  60
  • Reputation:   48
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Αγόρι με διαφορά..

:lol:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  891
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  17
  • Reputation:   10
  • Achievement Points:  17
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6283 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

και εγω Αγορι θα ελεγα αν και στο Μπλεκ περασαν και ιστοριες σταθμος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  694
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  467
  • Reputation:   2285
  • Achievement Points:  473
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6294 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

απλα το Αγορι ειχε βαλει και εγχρωμες γυαλιστερες σελιδες (απο το #472, νομιζω για την ιστορια με τους New Mutants της Marvel).

Κατι μου θυμιζει το παραπανω και ειναι ενδιαφερον το γεγονος οτι εκδοθηκαν ιστοριες της MARVEL(80ς) και σε αλλα περιοδικα (εκτος ΚΑΜΠΑΝΑ και ΜΑΜΟΥΘ) .Θα το ψαξω λιγο και θα επανελθω παντως ειμαι σιγουρος για τον CAPTAIN MARVEL (με την αρχικη του στολη) ειχε εκδοθει και στα πρωτα (οχι πολυ πρωτα :D ) τευχη του ΜΠΛΕΚ (εχω και εξωφυλλα ΜΠΛΕΚ με τον συγκεκριμενο ηρωα θα τα ποσταρω σε ξεχωριστο τοπικ με την ονομασια "Ηρωες της MARVEL σε ΜΠΛΕΚ και ΑΓΟΡΙ"). :beer:

Επεξεργασία από AARDVRK
  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  437
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  60
  • Reputation:   37
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Θυμάμαι 86-87-88 στο σχολείο μας χώριζαν 2 διλλήματα.

Σαραβάκος vs Αναστόπουλος και Αγόρι vs Μπλεκ.

Εγώ ξεκίνησα το 86 να πέρνω Μπλεκ και δεν έχασα σχεδον κανενα τευχος μεχρι το 92.

Με ειχαν ζαλίσει καποιοι συμμαθητες μου με το Αγόρι και πήρα 5-6 φορές.

Τα περισσότερα κόμικ ήταν κάπως βίαια. Πιστευω οτι δεν ηταν κατάλληλο για παιδιά δημοτικού εκείνης της εποχής αλλα για παιδιά γυμνασίου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  218
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  431
  • Reputation:   292
  • Achievement Points:  431
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6348 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εγώ θυμάμαι πως στην πέμπτη-έκτη δημοτικού,αγοράζαμε Μπλεκ.Και είμαι απαράδεκτος που το λέω,αλλά μέχρι σήμερα,δεν ήξερα σχεδόν τίποτα για το "Αγόρι". :blob1:

Δεν ξέρω πώς μου κόλλησε και έπαιρνα Μπλεκ.Μπορεί για τις αφισούλες,μπορεί για τα strip-ακια...πάντως Μπλεκ αγόραζα.Τότε τα περισσότερα αγόρια αγόραζαν Μπλεκ,και τα κορίτσια Κατερίνα. :cool:

Θυμάμαι ότι κάποια εποχή,πρέπει να ήταν '92-'93,η έκδοση έγινε περισσότερο προσεγμένη και πολυτελής,και μεγάλωσε λίγο στο σχήμα.Και επίσης θυμάμαι ότι κάποτε έβγαιναν τομάκια Μπλεκ,με 3 τεύχη το καθένα.

Τί μου θυμήσατε πάλι! :beer:

Σαραβάκος vs Αναστόπουλος και Αγόρι vs Μπλεκ.

Για Αγόρι vs Μπλεκ δεν ξέρω,αλλά σίγουρα ο Αναστό :respect: ήταν καλύτερος από τον Σαραβάκο. :lol::dance:

Επεξεργασία από nickdeli
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  733
  • Reputation:   2456
  • Achievement Points:  737
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

nickdeli, μην νιωθεις ασχημα. εγω ακομα και σημερα δεν ξερω τιποτα για το αγορι (και μεταξυ μας ουτε και θελω να μαθω πλεον).

Για το τομακια, μετα την αναφορα σου τα θυμηθηκα, αλλα εκεινη την εποχη 92-93 το ειχα γυρισει σε FIBA Basket (εποχες Jordan βλεπεις)!

Σιγουρα στο δημοτικο το Μπλεκ ηταν καλη παρεα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1102
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  24
  • Reputation:   22
  • Achievement Points:  24
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6269 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  84

Σαφέστατα και το αγόρι ήταν πιο...αντρικό.

 

Υπέροχο δείγμα φτηνής έκδοσης αλλά πλουσιότατης θεματολογίας.

 

Απίστευτα καλοκαίρια με το Αγόρι την ώρα που οι άλλοι κοιμόντουσαν τον μεσημεριανό τους ύπνο.

 

Α ξέχασα! Καλώς ήλθα ε?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1178
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  53
  • Reputation:   57
  • Achievement Points:  53
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6266 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Σαφέστατα Αγόρι λόγω των ιστοριών του : Δικαστής Ντρεντ, Πολεμιστής του κομπιούτερ, Ο Ρόϊ της Μέλτσεστερ κ.α. :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20239
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτή είναι μια συζήτηση πολύ βαριά!

Κατά τη γνώμη μου η σύγκριση είναι άτοπη. Το "Δυναμικό Αγόρι" , όπως ήταν ο πλήρης τίτλος της σειράς απείχε παρασάγγας σε επίπεδο ιστοριών από το Μπλεκ. Το Μπλεκ ήταν παιδικό , το αγόρι εφηβικό. Και μόνο ότι δημοσίευσε τη σειρά θρύλο Roy of the Rovers αρκεί . Αν προσθέσουμε το Δικαστή Ντρεντ, που πρωτοπαρουσίασε στην Ελλάδα, η σεμνή τελετή σύγκρισης παίρνει τέλος.

Άλλες τρομερές σειρές ήταν το Αερομπόλ , αριστουργηματική σειρά Ε.Φ. .

Το Speedball, το οποίο ήταν κάτι σαν το αγώνισμα της ταινίας Rollerball. Τρομερό.

Εκείνη η σειρά με τον Λευκό Καρχαρία; Δε θυμάμαι πως τη λέγανε. Ανατρίχιαζες που τη διάβαζες.

Από τα κωμικά , απίστευτα ήταν:

-Οι εκκατομυριούχοι, Εγώ και η σκιά μου , Το Κακό μάτι. Πολλά από αυτά δημοσιεύτηκαν αργότερα στη Βαβούρα.

-Η χειρότερη σειρά ήταν ο "Λοχαγός Μαρκ" που απεθυνότανε στο κοινό του Μπλεκ προφανώς.

Το αντίστοιχο του "Αγόρι" στο χώρο των κοριστίτσικων κόμικς ήταν η Μανίνα με πολλές dark και goth ιστορίες. Το Μπλεκ γρήγορα εξώκοιλε σε περιοδικό ποικίλης ύλης με κόμικς μάλλον. Το αντίστοιχο για κορίτσια ήταν η Κατερίνα. Αυτά ήταν όλα εβδομαδιαία περιοδικά. Το Μπλεκ έβγαινε κάθε Τετάρτη και το Αγόρι κάθε Παρασκευή μαζί με τον Τιραμόλα και τον Μικρό Καουμπόι. Μάζευα λεφτά όλη τη βδομάδα για να τα πάρω.

Στο χώρο των μηνιαίων το Αντίστοιχο του Αγοριού ήταν μάλλον το Τρουένο. Για τη Μανίνα ήταν ο "Κόσμος της Πάτι". Για την Κατερίνα ή... Σούπερ Κατερίνα.

 

Δυο στιγμές που θυμάμαι τώρα από το Αγόρι είναι όταν η Μέλτσετερ του Ρόι Ρέις επαιξε τελικό κυπέλλου πρωταθλητριών με την ελληνική ομάδα "Αχιλλέας" (χάσαμε 2-0 φευ!) και ενα διάλογο από την τρομερή περιπέτεια του Ντρεντ και της Άντερσον με τους τέσσερις δικαστές-ιππότες της Αποκάλυψης.

 

Δικαστής Φόβος(ή Τρόμος) (προς τον Ντρεντ, ανοίγωντας τη μάσκα του): - Κοίτα το πρόσωπο του Φόβου!

Ντρεντ (χώνοντας τη γροθιά του μέσα στη μάσκα) : - Και συ κοίτα τη γροθιά του Ντρεντ!!!

 

ΥΓ. Είμαι πολύ χαρούμενος που βρήκα αυτό το φόρουμ. Δεν κρατιέμαι να πάω στο χωριό να ανοίξω τις κούτες, να ξετυλίξω τα σελοφάν και να αρχίσω να σκανάρω. Με τι να ξεκινήσω; Μίστερ Νο; Δικαίο; Αχ αν δεν μου είχε πετάξει κι η μάνα μου (κάποτε) καμιά δεκαριά κούτες...........

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Roy_of_the_Rovers

www.royoftherovers.com

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δικαστής Φόβος(ή Τρόμος) (προς τον Ντρεντ, ανοίγωντας τη μάσκα του): - Κοίτα το πρόσωπο του Φόβου!

Ντρεντ (χώνοντας τη γροθιά του μέσα στη μάσκα) : - Και συ κοίτα τη γροθιά του Ντρεντ!!!

 

gaze into the face of fear

gaze into the fist of Dredd

 

800px-Gazeintofist.jpg

 

άρχοντα, πως να το θέσω... με άφησες κάπως. χαρακτηριστικότατη σκηνή και όντως απ'τις λίγες και δεν μπορώ να θυμηθώ που στο δαίμονα την έχω πετύχει. γιατί εγώ την θυμάμαι στα αγγλικά και όχι στα ελληνικά... και έχω απειροελάχιστα Judge Dredd (σε αμερικάνικη έκδοση αν δεν απατόμαι).... λες?....

 

thanx for the memories! :beer:

 

edit: σύμφωνα με αυτό

#9: Judge Dredd vs. Judge Fear

2000AD #228 (Titan)

άρα πρέπει να βρω που έχει επανατυπωθεί αυτό το τεύχος ;)

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1222
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  15
  • Reputation:   5
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6263 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

λοιπον μονο και μονο για τον τερματοφυλακα γιατρο(μπεν ...κατι αν θυμαμαι καλα) ψηφιζω μπλεκ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  658
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  12
  • Reputation:   12
  • Achievement Points:  12
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6299 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

και γω επαιρνα και τα 2 αλλα πάντα ειχα μια προτιμηση στο Μπλεκ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  2508
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  27
  • Reputation:   30
  • Achievement Points:  27
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6140 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Επαιρνα μανιωδως και τα 2 αλλα προτιμουσα το Αγορι. Εχω ακομα στην βιβλιοθηκη μου 2 ντουλαπια γεματα με περιοδικα Μπλεκ και Αγορι.

Το Αγορι ειχε πιο καλες ιστοριες (Δικαστης Ντρεντ, Σλειν, Πολεμιστης του Κομπιουτερ, Αρχοντας του Θανατου κ.α.)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1421
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  191
  • Reputation:   193
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6248 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Για Αγόρι vs Μπλεκ δεν ξέρω,αλλά σίγουρα ο Αναστό :respect: ήταν καλύτερος από τον Σαραβάκο. :lol::dance:

 

Να μην λέμε και ότι θέλουμε τώρα...Παιχτούρα ο Μουστάκιας αλλά Σαραβάκος δεν ήτανε.Είναι ο λόγος που πολλοί της γενιάς μου γίναμε Πράσινοι αν και από κόκκινες οικογένειες.

 

Anyway αν και αγόραζα μανιακώς τόμους Μπλέκ το Αγόρι ήταν κάτι άλλο.Θυμάμαι πιτσιρικάδες που χαμε τις ποδοσφαιρικές ομάδες τις γειτονιάς (με εμφανίσεις μάλιστα)-την δικια μου την λέγαν Κεραυνός- βάζαμε αγγελίες στο Αγόρι για να βρούμε αντιπάλους.Ακόμα θυμάμαι μια ομάδα τους Dragons που ταν κάτι σαν υπερπρωταθλητές και μια φορά που παίξαμε μας πετσώσανε κανονικά

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  218
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  431
  • Reputation:   292
  • Achievement Points:  431
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6348 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Καλά,πού το "ξέθαψες" αυτό για Αναστό vs. Σαραβάκο τώρα?Εδώ και 6 μήνες,και αποφάσισες να "τσακωθούμε" τώρα?Anyway...

P.S.Eγώ θα "λέμε ό,τι θέλουμε" πάντως,και ας μη συμφωνούμε... :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1421
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  191
  • Reputation:   193
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6248 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Καλά,πού το "ξέθαψες" αυτό για Αναστό vs. Σαραβάκο τώρα?Εδώ και 6 μήνες,και αποφάσισες να "τσακωθούμε" τώρα?Anyway...

P.S.Eγώ θα "λέμε ό,τι θέλουμε" πάντως,και ας μη συμφωνούμε... :beer:

 

Διάβαζα το topic εξαρχής δεν το χα ξαναδεί.Anyway :beer: to :beer:

 

P.S Θα πρέπει να πιώ πολλές για να χωνέψω αυτό που είπες :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  218
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  431
  • Reputation:   292
  • Achievement Points:  431
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6348 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Στον LouisLamogio... :beer::beer::beer:

Είμαστε και οι δύο παρεξηγιάρηδες μάλλον...πριν καιρό,πάλι πήγαμε να τσακωθούμε... :D:cool:

:beer2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Με νέο επείγον διάταγμα η Δ.Ο. και με καθόλα δημοκρατικές διαδικασίες...

 

1. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ τις παρεξηγήσεις μεταξύ των μελών του παρόντος φόρουμ.

2. Προωθεί ΝΕΑ ΜΕΤΡΑ λόγω του καλοκαιριού και του επερχόμενου καύσωνα, που περιλαμβάνουν α) κλιματιζόμενους χώρους ανάγνωσης κόμικς αλλά και β) ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ των ασθενέστερων κοινωνικά ομάδων για την αγορά μπύρας...

3. ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΕΙ επειγόντως νοσοκόμες για την περίθαλψη και περιποίηση όποιων για διαφόρους λόγους αισθανθούν κάποια αδιαθεσία...

4. ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ότι μετά από συμφωνία με τους διαφόρους δήμους θα μοιραστούν δωρεάν μπουκάλια με νερό (μπλιαχ) αλλά και για όσους λίγους προλάβουν μικρός αριθμός 5λιτρων βαρελιών μπύρας (ουεεεεε)

5. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ τις μετακινήσεις αυτές τις δύσκολες και θερμές μέρες και ουσιαστικά για όλο το καλοκαίρι, καθαρά για προληπτικούς λόγους - υγείας (και για να είναι όλα τα μέλη συνδεμένα στο φόρουμ).

 

 

Αυτάαα τα λίγα για την ώρα... αναμείνατε εις στας οθόνας σας για περαιτέρω μέτρα...

 

:beer: και από μένα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αφεντικο, αισθανομαι μια ελαφρα αδιαθεσια, μου φερνεις μια διμετρη πρασινοματα νοσοκομα να μου κανει ενα μασαζακι γιατι αυτος ο καυσωνας με εχει βγαλει νοκ αουτ? :D:cool:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2590
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  16
  • Reputation:   17
  • Achievement Points:  16
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6130 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Μπλέκ και τα μυαλά στα κάγκελα.

 

Και καλύτερη εκτύπωση αλλά σαφώς και καλύτερο story.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.