Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παλιά ιστοριούλα από Μίκυ [ help por favor ]


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Λεπόν. Κάπου στας αρχάς (προς μέση) δεκαετίας 80 είχε παίξει στο μηνιαίο Μίκυ ή σε 3-6 συνέχειες ιστοριούλα με τον Μίκυ και τον Γκούφυ να πηγαίνουν σε έναν πύργο κάπου στην κεντρική ευρώπη (that was the feeling at least) γιατί κάποιος γνωστός τους (μπορεί και όχι...) είχε εκπέμψει ένα Σ.Ο.Σ. Θυμάμαι τον πύργο να περιτριγυρίζεται από νερό (σα να λέμε σε ένα νησάκι σε ποτάμι), να υπάρχει πίσω από ένα τζάκι μια κρυπτή/αίθουσα/δίοδος (αποκτούσες πρόσβαση στρίβωντας χμμμμ... δεν ξέρω τον ακριβή όρο, ας το περιγράψω ως δύο σφαίρες πάνω σε πάρα πολύ κοντά ραβδιά, εκατέροθεν μέσα στο τζάκι... πυροστιά το λεν αυτό?)

 

Λέει σε καμια ψυχή τίποτα αυτό?

 

thanx!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1007
  • Reputation:   943
  • Achievement Points:  1007
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Λοιπόν δεν ξέρω αν θα σε βοηθήσω ή θα σε μπερδέψω αλλά θυμάμαι και εγώ κάτι παρόμοιο όπου το SOS το είχε εκπέμψει κάποιος φίλος τους Βαρώνος ή κάτι τέτοιο μέσω ασυρμάτου. Τον είχαν φυλακίσει 2 κακοί που έψαχναν για τον οικογενειακό θησαυρό στον πύργο. Δε θυμάμαι που ακριβώς τη διάβασα αλλά για να τη θυμάμαι σημαίνει ότι έπαιζε μπάλα στα σκόρπια κόμικ που είχα στο χωριό και διάβαζα και ξαναδιάβαζα κάθε φορά που πήγαινα εκεί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

μια χαρά τα λες γίγαντα. αυτό είναι. θυμάμαι καλά και όντως ήταν σε 3 ή 6 συνέχειες στο μηνιαίο? (για να πιάσουμε τα εύκολα)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  466
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  920
  • Reputation:   7675
  • Achievement Points:  950
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6320 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Σίγουρα ιστορία του Paul Murry.

Πιθανά την βοήθεια να την ζήτησε ο ντετέκτιβ φίλος τους Shamrock Bones που συμμετείχε συχνά στις ιστορίες τους.

Σίγουρα έχει εκδωθεί και στα ετήσια Σούπερ Μίκυ.

 

Δες και εδώ μήπως βρεις κάτι

 

Paul Murry

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Λεπόν. Κάπου στας αρχάς (προς μέση) δεκαετίας 80 είχε παίξει στο μηνιαίο Μίκυ ή σε 3-6 συνέχειες ιστοριούλα με τον Μίκυ και τον Γκούφυ να πηγαίνουν σε έναν πύργο κάπου στην κεντρική ευρώπη (that was the feeling at least) γιατί κάποιος γνωστός τους (μπορεί και όχι...) είχε εκπέμψει ένα Σ.Ο.Σ. Θυμάμαι τον πύργο να περιτριγυρίζεται από νερό (σα να λέμε σε ένα νησάκι σε ποτάμι), να υπάρχει πίσω από ένα τζάκι μια κρυπτή/αίθουσα/δίοδος (αποκτούσες πρόσβαση στρίβωντας χμμμμ... δεν ξέρω τον ακριβή όρο, ας το περιγράψω ως δύο σφαίρες πάνω σε πάρα πολύ κοντά ραβδιά, εκατέροθεν μέσα στο τζάκι... πυροστιά το λεν αυτό?)

 

Λέει σε καμια ψυχή τίποτα αυτό?

 

thanx!

 

Φίλε μου, την έχω αυτή την ιστορία, ξέρω ακριβώς για ποια μιλάς. Απ' τις αγαπημένες μου.

Εγώ την έχω στο περιοδικό "Σούπερ Μεγάλο Μίκυ", καλοκαίρι του 1990. Δεν μπορώ να πω νούμερο τεύχους γιατί μου λείπει το εξώφυλο δυστυχώς, μέσα δε γράφει.

Η ιστορία είναι του Paul Murry, και είχε 3 συνέχειες. Ο τίτλος της είναι "Το δόντι που μιλούσε".

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

:div::div::div::div::div::div::div::div::div::div::div:

:beer::thanks::respect:

 

 

http://coa.inducks.org/story.php?c=W+WDC+389-05P

 

http://coa.inducks.org/xref.php/x/W+WDC+389-05P

 

εφυγάαααααααααα

 

μόνο 24 σελίδες?.... χμ.

 

thanx!!!!!!!!!! :cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1007
  • Reputation:   943
  • Achievement Points:  1007
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μπράβο ρε Ιον13!!!

Τόσο καιρό είχε μείνει με τον καημό ο μαθουσαλίξ μας και εγώ δεν μπορούσα να το θυμηθώ! Τώρα που είπες για δόντι σχεδόν τα θυμήθηκα όλα και πως έπιασε στην αρχή τη συχνότητα και πώς τους παγίδεψε στο τέλος χρησιμοποιώντας το δόντι.

:respect: και απο μένα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 7 months later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ήταν το Σούπερ Μίκυ 19. Ξεφυλλίζοντας τα Μεγάλα Μίκυ του Valt πέτυχα το Γ' και τελευταίο μέρος και στο 109 (Σεπτέμβριος 1976). Μου έκανε τεράστια εντύπωση διότι βρήκα και στο 123 (Νοέμβριος 1977) άλλες 2 κλασσικότατες ιστοριούλες. Η μια είναι του Μπαρκς με τους Λύκους να χειρίζονται κάτι τεράστια ρομπότ για να ληστέψουν το θησαυροφυλάκιο. Έχει ξαναδημοσιευτεί σε ένα Κόμιξ (νομίζω είναι τα Ρομπότ Ληστές στο 90) Η άλλη είναι μια με Μίκυ-Γκούφυ-Κύρο-Μαύρο Πητ που είναι δύτες (οι 2 πρώτοι) και ανακαλύπτουν κάτι γιγαντιαία κοχύλια που τραβάν την άμμο (για χρυσάφι????!!!???), ρουφάν τον Γκούφυ, οι σωλήνες μέσα έχουν 3 σφαιρικούς θαλάμους, κολλάει (?) ο Γκούφυ στον δεύτερο, πετάει μετά ο Μίκυ (?) μια πέτρα μέσα στο κοχύλι/απορροφητήρα, σπάει ο σωλήνας και γίνεται το έλα να δεις.

 

Και οι δύο αυτές ιστορίες είναι απίστευτα κλασσικές στη μνήμη μου. Θυμάμαι ειδικά όταν είδα τους Λύκους με τα ρομπότ στο Κόμιξ που χτυπιόμουνα λέγοντας πως εντέλει το καλό πράγμα φαίνεται και ξεχωρίζει...

 

Γιατί λοιπόν μου έκαναν όλα αυτά τεράστια εντύπωση?.... Γεννήθηκα τον Απρίλη του 72. Στο πρώτο είμαι 4 ετών, στο δεύτερο 5. Πως στο διάολο τα θυμάμαι???????..... Σιγά μη διάβαζα....... Και άντε, την ιστορία του Murry να την είχα διαβάσει στο Σούπερ Μίκυ το 90 και να τα μπερδεύω... Τις άλλες 2????????

 

Επίσης, έχει κανείς καμία ιδέα σε ποιό διάολο Μεγάλο Μίκυ είχε δημοσιευτεί η ιστορία "Το μυστήριο των χαμένων μετοχών" (κόμιξ 49). Η φοβερή ιστοριούλα με τα φαντάσματα-πουλιά-σε-κλουβί, το σπίτι/αποθήκη από μπουκάλια κλπ.... Θα ήμουν υπόχρεος.

 

Και για να επανέλθω στην ιστοριούλα του Murry. Βάλαμε δίπλα-δίπλα το Μεγάλο Μίκυ 109 του 76 με το Σούπερ Μίκυ 19 του 90. Είναι ακριβώς η ίδια ιστορία, ίδια μετάφραση, ίδια τα πάντα. Οι ίδιες σελίδες είναι α/μ, οι ίδιες έγχρωμες. Οι ίδιες λέξεις είναι μπολνταρισμένες. Τα επιφωνήματα/ήχοι/κρότοι είναι γραμμένοι με τους ίδιους χαρακτήρες, ίδια τα πάντα.

 

Αναρωτιέμαι αν βάλουμε δίπλα δίπλα την ιστορία με τα ρομπότ ληστές (ΜΜ 123 και Κόμιξ 90) αν θα έχουμε τα ίδια φαινόμενα. (πλην των χρωμάτων φυσικά).

 

Απίστευτη πάντως η διαφορά όπως "σκάναρα" παλιά Μεγάλα Μίκυ μεταξύ των ιστοριών του Μπαρκς και των υπολοίπων... Έβλεπα το ασπρόμαυρο και αισθανόμουν λες και έβλεπα ένα ασπρόμαυρο από ενήλικο πολυθεματικό με λεπτομέρειες κλπ. Το ήξερα ότι είναι διαφορετικά πράγματα, αλλά είναι σα να δοκιμάζεις ταυτόχρονα ένα παγωμένο "μπακλαβά" από ένα gyros φαστφουντάδικο στο Σικάγο με έναν από του Χατζή στη Σαλονίκη...

 

Και υπήρχαν κι άλλα "καλούδια" σε εκείνα τα παλιά... Μας προκάλεσε εντύπωση ένας, λογικά Ιταλός, τυπάς με απίστευτες καμπύλες στο σχέδιο (ένα γουέστερν με Μίκυ και Γκούφυ), κάτι τυπάδες με κάτι μικροσκοπικά ποδαράκια και απίστευτο χαβαλέ ως σκίτσο... Guido Scala ίσως?....

 

*sigh*

 

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΤΟ ΚΟΜΙΞ???? ΜΗ )_&^^(*&_*&*&** ...... Κανονικά θα έπρεπε να μαζέψουμε τι καλό υπήρχε στα ΜΜ και να τους πούμε να πα να γαργαληθούνε και να τα ξαναβγάλουν σε φούλ έγχρωμο οι παλιοχαρακτήρες......

 

anyhow.

 

αυτά. Ούτε blog να έγραφα :)

 

:cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μηπως η (απιθανη) ιστορια με τα ρομποτ να αντιστοιχηθηκε στο νου σου με το αντιστοιχο (βαρβατο) επεισοδιο απο τις Παπιοπεριπετειες, το οποιο ειχε δανειστει την ιστορια του Καρλ και το ειχες δει καποια στιγμη? :thinking:

 

 

 

υγ.+1 στο να βαλουν ιστοριες και οχι ιστοριουλες..... :beer5:

Επεξεργασία από DJO
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΤΟ ΚΟΜΙΞ???? ΜΗ )_&^^(*&_*&*&** ...... Κανονικά θα έπρεπε να μαζέψουμε τι καλό υπήρχε στα ΜΜ και να τους πούμε να πα να γαργαληθούνε και να τα ξαναβγάλουν σε φούλ έγχρωμο οι παλιοχαρακτήρες......

 

anyhow.

 

αυτά. Ούτε blog να έγραφα :)

 

:cheers:

 

 

Δεν χωράνε ρε germ...Πρέπει να μπει η Ούνα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Μας προκάλεσε εντύπωση ένας, λογικά Ιταλός, τυπάς με απίστευτες καμπύλες στο σχέδιο (ένα γουέστερν με Μίκυ και Γκούφυ), κάτι τυπάδες με κάτι μικροσκοπικά ποδαράκια και απίστευτο χαβαλέ ως σκίτσο... Guido Scala ίσως?....

 

Αν μπορείς σκάναρε μία σελίδα, ένα καρέ, κάτι τελοσπάντων, και επιφυλάσσομαι να σου πω ποιος σχεδιαστής είναι.

 

Όσο για το ΚΟΜΙΞ, ελπίζω να σταματήσουν να βάζουν ΜΟΝΟ ιστορίες με πάπιες (μιας και έχουν εξαντλήσει μεγάλο μέρος τους) και να ασχοληθούν με τον Μίκυ των Paul Murry, Floyd Gottfredson και σία. Το περιοδικό έχει κάνει πολλές πετυχημένες κινήσεις, όμως η Ούνα ΔΕΝ είναι μία από αυτές.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

@DJO ....... :) όχι βρε. και όμως. είμαι αρκετά μεγάλος για να μην έχω παιδικές αναμνήσεις από παπιοπεριπέτειες. και όμως. (με κολακεύεις πάντως ;) )

 

Αν μπορείς σκάναρε μία σελίδα, ένα καρέ, κάτι τελοσπάντων, και επιφυλάσσομαι να σου πω ποιος σχεδιαστής είναι.

 

ε φανταστικέ Valt? ..... (το μαμώτο είναι ότι εγώ κατέβαζα και χάζευα, οπότε λογικά θα μου πει να πάω να το ξαναβρώ :lol: (όχι ότι βάζω και τα κλάμματα.....) )

 

:cheers:

 

ΥΓ μισές δουλειές κάνω ρε διάολε....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Λοιπόν, Ιταλοί σχεδιαστές με μίκυ και γουέστερν μου έρχονται στο μυαλό δύο, Sergio Asteriti Και Giovan Battista Carpi. Αν δεν είναι ένας από τους δύο, τότε θα χρειαστεί να κάνεις μερικές τεμενάδες ακόμα στον Valtasar :P

 

ΕΔΙΤ

Δες και εδώ μιας και το έχω πρόχειρο http://www.donaldbladet.com/ar65-tegnere.html :beer:

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ωωωωωω, Αστεριτι! Που τον θυμηθηκες, πολυ πραμα!!!!!! :respect::best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ο Asteriti ένα περίεργο πράμα, ποτέ δεν μου άρεσε το σκίτσο του, αλλά μόλις διάβαζα μία-δυο σελίδες του με απορροφούσε και διάβαζα μανιωδώς μέχρι το τέλος. Σε κανέναν άλλο σχεδιαστή δεν μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο :rainbow:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1596
  • Content Count:  5019
  • Reputation:   34448
  • Achievement Points:  5027
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Ήταν το Σούπερ Μίκυ 19. Ξεφυλλίζοντας τα Μεγάλα Μίκυ του Valt πέτυχα το Γ' και τελευταίο μέρος και στο 109 (Σεπτέμβριος 1976). Μου έκανε τεράστια εντύπωση διότι βρήκα και στο 123 (Νοέμβριος 1977) άλλες 2 κλασσικότατες ιστοριούλες. Η μια είναι του Μπαρκς με τους Λύκους να χειρίζονται κάτι τεράστια ρομπότ για να ληστέψουν το θησαυροφυλάκιο. Έχει ξαναδημοσιευτεί σε ένα Κόμιξ (νομίζω είναι τα Ρομπότ Ληστές στο 90) Η άλλη είναι μια με Μίκυ-Γκούφυ-Κύρο-Μαύρο Πητ που είναι δύτες (οι 2 πρώτοι) και ανακαλύπτουν κάτι γιγαντιαία κοχύλια που τραβάν την άμμο (για χρυσάφι????!!!???), ρουφάν τον Γκούφυ, οι σωλήνες μέσα έχουν 3 σφαιρικούς θαλάμους, κολλάει (?) ο Γκούφυ στον δεύτερο, πετάει μετά ο Μίκυ (?) μια πέτρα μέσα στο κοχύλι/απορροφητήρα, σπάει ο σωλήνας και γίνεται το έλα να δεις.

 

Και οι δύο αυτές ιστορίες είναι απίστευτα κλασσικές στη μνήμη μου. Θυμάμαι ειδικά όταν είδα τους Λύκους με τα ρομπότ στο Κόμιξ που χτυπιόμουνα λέγοντας πως εντέλει το καλό πράγμα φαίνεται και ξεχωρίζει...

 

Γιατί λοιπόν μου έκαναν όλα αυτά τεράστια εντύπωση?.... Γεννήθηκα τον Απρίλη του 72. Στο πρώτο είμαι 4 ετών, στο δεύτερο 5. Πως στο διάολο τα θυμάμαι???????..... Σιγά μη διάβαζα....... Και άντε, την ιστορία του Murry να την είχα διαβάσει στο Σούπερ Μίκυ το 90 και να τα μπερδεύω... Τις άλλες 2????????

 

 

*sigh*

 

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΤΟ ΚΟΜΙΞ???? ΜΗ )_&^^(*&_*&*&** ...... Κανονικά θα έπρεπε να μαζέψουμε τι καλό υπήρχε στα ΜΜ και να τους πούμε να πα να γαργαληθούνε και να τα ξαναβγάλουν σε φούλ έγχρωμο οι παλιοχαρακτήρες......

 

anyhow.

 

αυτά. Ούτε blog να έγραφα :)

 

:cheers:

 

 

 

germanikus, θα το πιστέψεις ότι έχει συμβεί και σε μένα, και μάλιστα με τις ίδιες ιστορίες; Καθώς και σε μία ιστορία του Μπαρκς με τον Σκρουτζ, που την αναγνώρισα-θυμήθηκα πως την είχα διαβάσει μόλις στο τελευταίο καρέ, που ο Σκρουτζ φοράει στο παπιγιόν του ένα σπάνιο πετράδι, στο πάρτι της "καλής κοινωνίας". Κάτι τέτοια μας δημιουργούν ένα τεράστιο χαμόγελο γλυκιάς ανάμνησης, και μας κρατούν κολλημένους στην αναζήτηση παλιών κόμικς.

 

 

Όσο για το πως γίνεται να θυμάσαι ιστορίες που είχαν δημοσιευθεί 25-30 χρόνια πριν, στη δική μου περίπτωση πρέπει να ήταν λόγω του ότι τα πιτσιρίκια στις μέρες μας αντάλασσαν και δάνειζαν τα κόμικς τους (που είχαμε όλοι πάμπολλα εκείνες τις εποχές) πολύ καιρό αφ' ότου τα είχαμε αγοράσει ή πως παίρναμε μεταχειρισμένα περιοδικά από τα διάφορα βιβλιοπωλεία-παλαιοπωλεία που επίσης υπήρχαν εν αφθονία τότε. Άλλες εξηγήσεις δεκτές...

 

 

ΥΓ. Τις ανωτέρω ιστορίες τις διάβασα στο περιοδικό ΚΟΜΙΞ που επανατυπώθηκαν, γιατί από το 1990 περίπου μέχρι το 2000 δεν διάβαζα κόμικς. Και όταν ξανάρχισα, σιγά-σιγά μάζεψα σχεδόν όλα τα ΚΟΜΙΞ, που περιείχαν και τις εν λόγω ιστορίες...

Επεξεργασία από ramirez
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 11 years later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 17/5/2007 στο 10:08 ΜΜ, germanicus είπε:

Σε αυτό βγάζει πλέον: "Unknown storycode: ." :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

έλεος ρε συ Κώστα. Έλεος :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

5 hours ago, Mandrake said:

Σε αυτό βγάζει πλέον: "Unknown storycode: ." :thinking:

Προφανώς ήταν αυτό το link

https://inducks.org/xref.php?c=W+WDC+389-05P

 

Λογικά δεν βλέπετε τις εικόνες, όμως ουσιαστικά μας λέει πού έχει αναφερθεί ξανά η ιστορία. Εν ολίγοις αυτό που μας λέει είναι πως έχει αναφερθεί σε αυτό το εξώφυλλο και σε αυτήν την ιστορία ως «Call sign prefix QF» το οποίο δεν είμαι σίγουρος για το τι ακριβώς εννοεί. Πιθανότατα να υπάρχει κάποια πινακίδα που να παραπέμπει στην ιστορία του Paul Murry.

 

Όχι παίζουμε :D  

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

6 ώρες πριν, germanicus είπε:

έλεος ρε συ Κώστα. Έλεος :) 

 

:cheers5: 

Ε τι να σου κάνω που δε μπορούσα να τη δω! :P  Ο άλλος υπερσύνδεσμος άνοιγε κανονικά!

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.