Μετάβαση στο περιεχόμενο

ECHO [ TERRY MOORE ]


Kira80

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  4497
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  16
  • Reputation:   19
  • Achievement Points:  16
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5930 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

post-25002-0-05494500-1427392167_thumb.jpgpost-25002-0-97216200-1427392167_thumb.jpgpost-25002-0-78997000-1427392168_thumb.jpgpost-25002-0-68839300-1427392169_thumb.jpgpost-25002-0-20504200-1427392170_thumb.jpg

Μετά το καταπληκτικό (κατά τη γνώμη μου και όχι μόνο!) Strangers in Paradise, ο Terry Moore επιστρέφει με ένα κόμικ που εκ πρώτης όψεως θυμίζει τυπικό αμερικάνικο κόμικ με απλή ηρωίδα που αποκτά υπερ-ηρωϊκές δυνατότητες. Ξέροντας όμως το στυλ του, σίγουρα τα πράγματα δεν θα είναι τόσο απλά.

Η υπόθεση έχει ως εξής:

Ενώ τραβάει φωτογραφίες στην έρημο, η Τζούλι Μάρτιν γίνεται μάρτυρας της έκρηξης μιας στολής μάχης και της γυναίκας που τη φοράει. Η στολή τεμαχίζεται σε μικρές σφαίρες που πέφτουν στο έδαφος, κολλώντας πάνω στην Τζούλι και το αμάξι της. Η Τζούλι ανακαλύπτει πως δεν μπορεί να αφαιρέσει τα κομμάτια της στολής από πάνω της, τα οποία μάλιστα ενώνονται και καλύπτουν ένα μέρο του σώματός της. Οι γιατροί στο νοσοκομείο προσπαθούν να αφαιρέσουν την "στολή" αλλά κάτι τέτοιο είναι αδύνατο, ώστε στο τέλος πιστεύουν ότι η Τζούλι τους κάνει φάρσα. Στο μεταξύ, οι δημιουργοί της άκρως απόρρητης στολής επιβεβαιώνουν μέσω κάμερας την παρουσία της Τζούλι στο σημείο της έκρηξης και στέλνουν μια νεαρή γυναίκα, την Άιβι, για να την εντοπίσει.

Ορίστε μια μικρή γεύση απ' το πρώτο τεύχος

 

post-25002-0-12492600-1427392173_thumb.jpgpost-25002-0-95722800-1427392176_thumb.jpg

Έχουν κυκλοφορήσει ήδη 4 τεύχη και αναμένεται το 5ο. Το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους!

Για περισσότερες πληροφορίες:

http://www.terrymooreart.com/

 

Παρουσιαση της Ελληνικης Εκδοσης του Echo ΕΔΩ

Επεξεργασία από kwtsos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3018
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  201
  • Reputation:   306
  • Achievement Points:  201
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6096 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Έχω διαβάσει τα πρώτα 3 και η ιστορία γίνεται όλο και πιο ενδιαφέρουσα.

 

Πινελιές επιστημονικής φαντασίας και η γνωστή ανάλυση των διαπροσωπικών σχέσεων που χαρακτηρίζει τον Terry Moore.

 

Σίγουρα δεν είναι αμερικάνικο υπερηρωϊκό απλά δανείζεται τέτοια στοιχεία για να προσελκύσει κόσμο και από αυτό το χώρο.

 

Θα συνεχίσω να το παίρνω σίγουρα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Χωρίς να είμαι φαν του υπερηρωικού, η ιστορία φαίνεται καλή. :)

:grinia mode on: Αλλά λίγο χρωματάκι δε θα μπορούσε να έχει το σχέδιο? Σίγουρα αν ήταν έγχρωμο θα μου κινούσε περισσότερο το ενδιαφέρον... :grinia mode off: :P

 

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4497
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  16
  • Reputation:   19
  • Achievement Points:  16
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5930 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Χωρίς να είμαι φαν του υπερηρωικού, η ιστορία φαίνεται καλή. :)

:grinia mode on: Αλλά λίγο χρωματάκι δε θα μπορούσε να έχει το σχέδιο? Σίγουρα αν ήταν έγχρωμο θα μου κινούσε περισσότερο το ενδιαφέρον... :grinia mode off: :P

 

 

:beer: :beer:

 

Όπως είπε και ο giannis8977, το κόμικ δεν είναι υπερ-ηρωϊκό... Χρησιμοποιεί μια βάση στην αρχή που παραπέμπει εκεί, όμως σίγουρα θα μπλέξει πολύ τα πράγματα στη συνέχεια... Όπως π.χ. στο Strangers in Paradise που είχε μέσα από ιστορίες αγάπης, μέχρι αστυνομικά θέματα και ότι μπορείς να φανταστείς. Ο Moore πλάθει πολύ καλά τις ιστορίες του και το καλύτερο είναι ότι δεν μπορείς να φανταστείς που το πάει μέχρι την τελευταία σελίδα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Έχω διαβάσει τα τέσσερα πρώτα τεύχη της εν λόγο σειράς και δείχνει πολύ ενδιαφέρουσα τόσο από άποψη σεναρίου, όσο και από θέμα σχεδιασμού. Δυστυχώς και εμένα μου λείπει το χρώμα, αφού πιστεύω ότι θα λειτουργούσε θετικά στο σύνολο (ήδη έχει κάποιες απόπειρες με τις προσθήκες διαβαθμισμένων γκρι επιφανειών ή του διαχωρισμού του "υλικού"), όμως αυτό δεν αλλάζει πολλά τελικά αφού η ιστορία είναι αυτή που σε κρατάει δέσμιο της για την συνέχεια. Ήδη έχει αρχίσει να πλέκει μεταξύ τους τους βασικούς χαρακτήρες, ενώ μένουν ακόμα να ξεκαθαρίσουν οι ρόλοι άλλων. Από την αρχή δείχνει που το πάει (δεν κρύβει το υλικό γύρω από το οποίο θα κινηθεί η ιστορία - Beta suit), μπορούμε να κάνουμε και υποθέσεις σχετικά με την μελλοντική σύγκρουση της πρωταγωνίστριας σε δύο τουλάχιστον εμφανή μέτωπα, έχοντας φυσικά έναν νέο σύμμαχο - προστάτη (πλέον του προφανούς)... παρόλα αυτά σίγουρα σε κρατάει σε ετοιμότητα για την πρόοδο της ιστορίας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.