Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΜΑΓΑΖΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)


ariskal67

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  5716
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  329
  • Reputation:   871
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5790 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Άργησα να δώσω πληροφορίες αλλά θα δώσω τώρα κάποιες λίγο γρήγορα και θα επανέλθω με πιο ολοκληρωμένες αργότερα.Έχουμε:

 

1) Πάρε Δώσε.

 

post-1-12821568574154_thumb.jpg post-1-12821568645564_thumb.jpg

Βρίσκεται στη Γούναρη λίγο πάνω από την Τσιμισκή. Ιδιοκτήτης είναι ο Παναγιώτης Τελλίδης. Δουλεύει και ένας Τρικαλινός ο Δημήτρης (δε θυμάμαι επίθετο). Προσεγμένο μαγαζί, πολύ ευγενικοί και οι δύο. Δε νομίζω να βρεις κάτι εξεζητημένο. Οι τιμές είναι τσιμπημένες. Σε αφήνουν να ψάξεις με την ησυχία σου και δε σου πρήζουν συνέχεια το κεφάλι. Έχει αρκετά Μίκυ Μάους (#1200 και πάνω), και αυτήν την περίοδο έχει και τεύχη ΚΟΜΙΞ αλλά σε αστρονομικές τιμές.

 

2) Ο ΘΟΔΩΡΗΣ. Βρίσκεται στη Διοικητηρίου πάνω από την Αντιγωνιδών. Περπατώντας από Εγνατία προς Αγίου Δημητρίου είναι στο αριστερό χέρι. Είναι υπόγειο και η είσοδος βρίσκεται ακριβώς δίπλα στην είσοδο της πολυκατοικίας. Είναι αποθήκη περιοδικών. Έχει Μίκυ Μάους (#1300 και πάνω), πολλά Ποπάυ, Κράνος , Πόλεμος κ.α. Γενικά καλές τιμές. Παλαιότερα είχε πολλά ΚΟΜΙΞ #20-80 με 3 ευρώ. Πλέον δεν υπάρχουν.

 

3) Στο Μπιτ Παζάρ υπάρχουν δύο κολλητά μαγαζιά. Κατεβαίνοντας από Ολύμπου προς Φιλίππου στο αριστερό χέρι. Στο πρώτο είναι ένας νεαρός με ξυρισμένο κεφάλι. Έχει έξω κάποια τεύχη σε πολύ χαμηλές τιμές. Κυρίως Μίκυ Μάους, Κλασικά αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο. Αν τον ρωτήσεις θα σου δείξει και κάποια που έχει μέσα και είναι καλύτερα κομμάτια σε υψηλότερες φυσικά τιμές. Βρήκα Ζαγκόρ και Ταρζάν των 2 Δρχ. Ο διπλανός έχει λίγα τεύχη έξω σε πολύ χαμηλές τιμές. Είναι λίγο φευγάτος ο τύπος και εάν του ζητήσεις κάτι περισσότερο παίζει να το έχει στο πατάρι του αλλά δεν ψάχνει ποτέ.

 

4) Το Δισκοπάζαρο. Βρίσκεται στη συμβολή των οδών Αγίας Σοφίας, Ιασωνίδου και Αγίου Δημητρίου. Το έχει ο κ. Δημήτρης. Πολύ μικρό και ακατάστατο μαγαζί. Ο ιδιοκτήτης πρέπει να ήτανε παλαιότερα αστρονόμος (λόγω των αστρονομικών τιμών του). Δε σ' αφήνει να ψάξεις μόνος σου (βέβαια το μαγαζί είναι 3x3 πού να πάει για να σ' αφήσει?) και επαναλαμβάνει συνεχώς τη φράση "Μήπως ενδιαφέρεσαι και γι' αυτό;". Φυσικά εσύ του έχεις πει τι ακριβώς ψάχνεις αλλά αυτός το χαβά του. Δεν έχει τα απίστευτα τεύχη. Ίσως που και που να κάθονται κάποια. Ντίσνεϋ που έψαχνα δεν είχε τίποτα το ιδιαίτερο. Μαγαζί προς αποφυγή. Αν θέλετε περάστε για να ακούσετε τις εξωφρενικές τιμές και να ξεκαρδιστείτε στα γέλια.

 

5) Παλαιοβιβλιοθήκη της Θεσσαλονίκης - Δέσποινα Καραμούζα

 

post-1-12821570583835_thumb.jpg post-1-12821570680796_thumb.jpg

Το επόμενο μαγαζί βρίσκεται στην Ιασωνίδου. Ανεβαίνοντας από Εγνατία, μετά το καφέ Ωκεανός στο δεξί χέρι, δίπλα στο σινεμά και στην εκκλησία του Αγίου Σάββα (νομίζω). Δε θυμάμαι το όνομα του μαγαζιού ή του ιδιοκτήτη. Έχει ένα μεγάλο υπόγειο με πάρα πολλά βιβλία και αρκετά κόμικς. Κατά διαστήματα φέρνει και πολύ καλά τεύχη σε καλούτσικες τιμές αλλά συνήθως η κατάστασή τους δεν είναι πολύ καλή. Μπορείς να βρεις πολλά και διάφορα. Αν πας 2-3 φορές και σε μάθει το αφεντικό σου κάνει και καλύτερς τιμές και τον παζαρεύεις πιο εύκολα. Αξίζει τον κόπο.

 

6) Ο Αριστείδης. Βρίσκεται στην οδό Αναλήψεως. Βρισκόμενος μπροστά από την εκκλησία της Αναλήψεως στην Β.Όλγας και κοιτώντας την εκκλησία ο δρόμος είναι αυτός που βρίσκεται στα αριστερά. Ανεβαίνοντάς τον προς τη Δελφών, μόλις τελειώσει η εκκλησία στο δεξί χέρι είναι το βιβλιοπωλείο Ο Αριστείδης. Ο κ. Αριστείδης είναι 80 ετών και τώρα αναλαμβάνει η κόρη του. Πολύ ευγενικός και συμπαθητικός κύριος. Έχει μία αποθηκούλα δίπλα στο βιβλιοπωλείο με κόμικς, βιβλία κ.α.Σ' αφήνει να ψάξεις μόνος σου.Σου φέρνει και κάθισμα για να μην κουράζεσαι ενόσω ψάχνεις. Καλές τιμές αλλά όχι και τίποτα ιδιαίτερα κομμάτια. Έχει Μίκυ Μάους (#1700 και πάνω), Μεγάλο Μίκυ (#230 και πάνω), Κλασικά, Κράνος, Πόλεμος κ.α. Δεν είναι στο κέντρο. Είναι περισσότερο συνοικιακό μαγαζί. Καλή και διαφορετική φάση.

 

7) Παλαιοπωλείο EX LIBRIS

 

post-1-12821572641559_thumb.jpg post-1-12821572709992_thumb.jpg

Κατεβαίνοντας την Εθνικής Αμύνης από το Συντριβάνι προς το Λευκό Πύργο Στρίβουμε αριστερά στο πρώτο φανάρι στην Αλεξ. Σβώλου (πρωην Πρίγκ. Νικολάου, απέναντι από τη Δημοτική Βιβλιοθήκη). Στα 20 μέτρα είναι ένα υπόγειο παλαιοβιβλιοπωλείο. Έχει πολύ λίγα κόμικς. Έχει κυρίως βιβλία. Είναι πολύ ακατάστατο μαγαζί. Ούτε ο ιδιοκτήτης με ενθουσίασε αλλά ούτε και οι τιμές του.

 

8) Επίσης και στο Metropolis υπήρχαν κάποτε παλιά μεταχειρισμένα τεύχη. Εκεί είχα βρει τα ΚΟΜΙΞ #1,11,12,13,14. Δεν ξέρω αν έχει ακόμα παλαιά τεύχη. Έχω να περάσω περίπου 4 χρόνια. Αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας μας πει την κατάσταση που επικρατεί εκεί.

 

9) Υπάρχει ένα περίπτερο πάνω στην οδό Σβώλου, είναι το δεύτερο πηγαίνοντας από την Πλατεία Ναυαρίνου προς την Αγία Σοφία. Έχει αρκετά ΚΟΜΙΞ. Επίσης έχει Τα 7 Θαύματα των Παπιών (στα 10 ευρώ) και ολόκληρο τον πρώτο κύκλο του Μίκυ Μυστήριο (26 τεύχη 100 ευρώ). Ιδιοκτήτης είναι ο Νίκος, συλλέκτης κι αυτός. Ευχάριστος και πολύ ευγενικός.

 

Αυτά προς το παρόν. Στο εγγύς μέλλον ενδέχεται να προσθέσω ακόμη 1-2 μαγαζιά αφού μαθω κάποια πράγματα παραπάνω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 421
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64273
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ Δημήτρη. Υπέροχες περιγραφές και οργανωμένη δουλειά....:clap2:

 

Σίγουρα η δουλειά σου ήθελε δικό της ανεξάρτητο θέμα οπότε την ξεχώρισα από το άλλο θέμα.

 

:thanks::beer6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3829
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  167
  • Reputation:   326
  • Achievement Points:  167
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6030 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

πολυ καλες πληροφοριες!!

 

Κανα μαγαζι με Μικυ Μαους κατω απο #800 εχουμε στην πολη μας? Καποτε υπηρχε ενα ημι-υπογειο μαγαζι στην Ικτινου με πολλα διαμαντια αλλα εχει κλεισει εδω και πολλα χρονια..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

4) Το Δισκοπάζαρο. Βρίσκεται στη συμβολή των οδών Αγίας Σοφίας, Ιασωνίδου και Αγίου Δημητρίου. Το έχει ο κ. Δημήτρης. Πολύ μικρό και ακατάστατο μαγαζί. Ο ιδιοκτήτης πρέπει να ήτανε παλαιότερα αστρονόμος (λόγω των αστρονομικών τιμών του). Δε σ' αφήνει να ψάξεις μόνος σου (βέβαια το μαγαζί είναι 3x3 πού να πάει για να σ' αφήσει?) και επαναλαμβάνει συνεχώς τη φράση "Μήπως ενδιαφέρεσαι και γι' αυτό;". Φυσικά εσύ του έχεις πει τι ακριβώς ψάχνεις αλλά αυτός το χαβά του. Δεν έχει τα απίστευτα τεύχη. Ίσως που και που να κάθονται κάποια. Ντίσνεϋ που έψαχνα δεν είχε τίποτα το ιδιαίτερο. Μαγαζί προς αποφυγή. Αν θέλετε περάστε για να ακούσετε τις εξωφρενικές τιμές και να ξεκαρδισείτε στα γέλια.

 

Αυτό το μαγαζί είναι ακριβώς απέναντι από σπίτι στενού συγγενή μου και έχω ψωνίσει στο παρελθόν αρκετές φορές. Όντως οι τιμές του ξεκινάνε εντυπωσιακά ψηλά, αλλά δέχεται γερό παζάρι. Ειχα πάρει κόμικς μεταξύ του 10 και του 20 και τα είχα πάρει 5 τεύχη 60€. Μάλλον καλά θα έλεγα. Έφτυσα αίμα όμως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5716
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  329
  • Reputation:   871
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5790 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Καλημέρα! Μίκυ Μάους κάτω από το #800 είναι πολύ δύσκολο να βρεις στη Θεσσαλονίκη. Στο Πάρε Δώσε πέφτει που και που κανένα #800 ή #900 αλλά η τιμή είναι τσουχτερή. Επίσης στο Μπιτ Παζάρ ο τύπος με το ξυρισμένο κεφάλι έχει κι αυτός που και που Μίκυ Μάους κάτω από το #800. Το περασμένο Σάββατο βρήκα εκεί το #250 και άλλα 4 τεύχη μέχρι το #642. Τώρα για το μαγαζί στην Ικτίνου πρέπει να αναφέρεσαι στο: "Ο Ξενοφών". Ναι έχει κλείσει. Δεν έτυχε να πάω ποτέ. Ο κ.Αριστείδης που ανέφερα στο προηγούμενο post μου δούλευε εκεί και μου είπε κάποια πράγματα. Επίσης και το Δισκοπάζαρο έχει καμιά φορά. Το προηγούμενο Σάββατο είχε περίπου 15 τεύχη #170-190 60 ευρώ το ένα. Μου είπε ότι θα τα έστελνε Αθήνα.

Επεξεργασία από ariskal67
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3829
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  167
  • Reputation:   326
  • Achievement Points:  167
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6030 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το προηγούμενο Σάββατο είχε περίπου 15 τεύχη #170-190 60 ευρώ το ένα.

You have got to be kidding me.... :confuse:

 

Για τευχη του ελληνικου Μικυ Μαους ειναι πολλα τα λεφτα... Δηλαδη αμα ειχε αυθεντικα αμερικανικα Disney απο τη δεκαετια του '50 ποσο θα τα πουλαγε?

 

Μακαρι το Overstreet Price Guide να ειχε και αξιολογησεις μη αμερικανικων εκδωσεων μπας και βαζανε αυτοι οι εμποροι μυαλο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  6121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  351
  • Reputation:   2737
  • Achievement Points:  356
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5744 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Αγαπητε Δημήτρη σε συγχαίρω και εγώ για τη δουλειά σου.

Θα κάνω κάποια διόρθωση απλώς: Το Παλαιοβιβλιοπωλείο είναι αυτό στην Ιασωνίδου και όχι στη Σβώλου, το οποίο λέγεται ex-libris. Ο ναός δε δίπλα στο Παλαιοβιβλιοπωλείο είναι του Αγίου Παντελεήμονα.

 

Να προσθέσω ακόμη ένα παλαιοπωλείο στο μπιτ-παζαρ που έχει κάποια κόμικς: Ανεβαίνοντας απο το δρομο στο μπιτ παζαρ προς την Αγιου Δημητριου φθανουμε στην Ολύμπου μπροστα απο το ξενοδοχείο ΟΛΥΜΠΙΑ. Απέναντι απο το ξενοδοχειο, δηλ. δεξια μας καθως ανεβαίνουμε, είναι ένα παλαιοπωλείο. Έχει σχετικά μεγάλα νούμερα ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ, αλλά παλαιότερα μου είπε ότι του είχαν πέσει καλές παρτίδες. Πάντως δεν είναι τα περιοδικά το κύριο ενδιαφέρον του.

 

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  351
  • Reputation:   2737
  • Achievement Points:  356
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5744 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Υπαρχει αλλο ενα μαγαζι με μεταχειρισμενα που ειχα ανακαλυψει πριν απο λιγους μηνες και το επισκεφτηκα χτες για 2η φορά. βρισκεται στη Β. Ηρακλειου, παραλληλη της Τσιμισκη στο Νο28, στην αρχη μιας στοας. Βρηκα παλια Ζαγκορ, Μικρο Σεριφη, Σεραφινο και καποια άλλα που δεν ρωτησα. Το Ζαγκορ Νο83 το δινει 15€. Δεν ειχε Μικυ Μαους <200, αλλα προσφατως ειχε μια παρτιδα παλαιων ΜΠΛΕΚ οπως μου ειπε, τα οποια τα πουλησε. Φιλικος και εξυπηρετικος.

 

Παρεμπιπτοντως, αν καποιος ενδιαφερεται διαθετει και παλαια Οικογενειακα περιοδικα απο δεκ. 60 και 70 και 80.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5716
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  329
  • Reputation:   871
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5790 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Επισκεύθηκα κι εγώ το μαγαζί αυτό. Βρίσκεται στην ''ηλεκτρολογική'' αγορά της πόλης. Βρήκα Ζαγκόρ 56-183 με 15 ευρώ. Τσιμπημένη η τιμή. Ήτανε μία κυρία πολύ εξυπηρετική. Το μαγαζί πουλάει και άδεια DVD καθώς και διάφορα άλλα (αρωματικά κεριά). Το είχα παρατηρήσει κι εγώ αλλά λόγω της θέσης του δεν πίστευα ότι θα έχει παλιά κόμικς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  351
  • Reputation:   2737
  • Achievement Points:  356
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5744 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

8) Επίσης και στο Metropolis υπήρχαν κάποτε παλιά μεταχειρισμένα τεύχη. Εκεί είχα βρει τα ΚΟΜΙΞ #1,11,12,13,14. Δεν ξέρω αν έχει ακόμα παλαιά τεύχη. Έχω να περάσω περίπου 4 χρόνια. Αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ας μας πει την κατάσταση που επικρατεί εκεί.

Έχει γενικά πολλα περιοδικα σειρων Marvel και παρομοια. ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ<300 ΟΧΙ. Ουτε παλια ΜΠΛΕΚ και ΜΙΚΡΟ ΚΑΟΥΜΠΟΪ. Μου είπε ότι αν ενδιαφέρομαι για παλιά τεύχη μπορώ να κάνω σ΄αυτον παραγγελια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3960
  • Group:  Members
  • Topic Count:  233
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   4287
  • Achievement Points:  1125
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6012 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Τα τσιμπάει γερά τα τευχάκια ο τύπος. Αθήνα πάνε 8 με 10 ευρώπουλα και τα πρώτα 20 νούμερα από 12 μέχρι 15. Πάντως, όπως σε όλες αυτές τις περιπτώσεις, εξαρτάται από 2 παράγοντες. Την κατάσταση στην οποία βρίσκονται, και πόσο τα θέλει αυτός που τα αντικρύζει!!! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  3934
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  384
  • Reputation:   869
  • Achievement Points:  384
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6015 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Όπως ακριβώς τα λές.Αλλά και πότε δεν υπολειτουργεί η συμπρωτεύουσα;;;Ειδικά στον τομέα κόμικς τα μαγαζιά μέχρι και το χειμώνα είναι λαχείο αν θα τα βρείς ανοιχτά τ'απόγευμα (με εξαίρεση την Πρωτοπορία και το Public)

Μακάρι τουλάχιστον να φτάσουμε κάποια στιγμή να έρχονται στη Θεσ/νίκη όλα τα κόμιξ που βγαίνουν στην Αθήνα και την ίδια περίοδο (όχι βδομάδες ή μήνες μετά) και ας ανοίγουν τα μαγαζιά όποτε θέλουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5716
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  329
  • Reputation:   871
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5790 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Αύριο θα κάνω μία βόλτα από τα μαγαζιά κι ελπίζω να βρω καλύτερες τιμές.Ίσως λόγω περιορισμένης κίνησης πετύχω κάτι καλό.Αν βρω βέβαια ανοιχτό μαγαζί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5620 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

5) Το επόμενο μαγαζί βρίσκεται στην Ιασωνίδου. Ανεβαίνοντας από Εγνατία, μετά το καφέ Ωκεανός στο δεξί χέρι, δίπλα στο σινεμά και στην εκκλησία του Αγίου Σάββα (νομίζω). Δε θυμάμαι το όνομα του μαγαζιού ή του ιδιοκτήτη. Έχει ένα μεγάλο υπόγειο με πάρα πολλά βιβλία και αρκετά κόμικς. Κατά διαστήματα φέρνει και πολύ καλά τεύχη σε καλούτσικες τιμές αλλά συνήθως η κατάστασή τους δεν είναι πολύ καλή. Μπορείς να βρεις πολλά και διάφορα. Αν πας 2-3 φορές και σε μάθει το αφεντικό σου κάνει και καλύτερς τιμές και τον παζαρεύεις πιο εύκολα. Αξίζει τον κόπο.

 

 

Παίζει να είναι και από τα αγαπημένα μου βιβλιοπωλία! Μεγάλο υπόγειο με βιβλία τοποθετημένα όπου να 'ναι και τρελή σκόνη. Και υπάρχουν βιβλία κρυμμένα πίσω από τεράστιες στοίβες άλλων. Παράδεισος για λάτρεις της αναζήτησης και της περιπέτειας. Must επίσκεψη όποτε ανεβαίνω επάνω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5620 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Άργησα να δώσω πληροφορίες αλλά θα δώσω τώρα κάποιες λίγο γρήγορα και θα επανέλθω με πιο ολοκληρωμένες αργότερα.Έχουμε:

 

4) Το Δισκοπάζαρο. Βρίσκεται στη συμβολή των οδών Αγίας Σοφίας, Ιασωνίδου και Αγίου Δημητρίου. Το έχει ο κ. Δημήτρης. Πολύ μικρό και ακατάστατο μαγαζί. Ο ιδιοκτήτης πρέπει να ήτανε παλαιότερα αστρονόμος (λόγω των αστρονομικών τιμών του). Δε σ' αφήνει να ψάξεις μόνος σου (βέβαια το μαγαζί είναι 3x3 πού να πάει για να σ' αφήσει?) και επαναλαμβάνει συνεχώς τη φράση "Μήπως ενδιαφέρεσαι και γι' αυτό;". Φυσικά εσύ του έχεις πει τι ακριβώς ψάχνεις αλλά αυτός το χαβά του. Δεν έχει τα απίστευτα τεύχη. Ίσως που και που να κάθονται κάποια. Ντίσνεϋ που έψαχνα δεν είχε τίποτα το ιδιαίτερο. Μαγαζί προς αποφυγή. Αν θέλετε περάστε για να ακούσετε τις εξωφρενικές τιμές και να ξεκαρδιστείτε στα γέλια.

 

Είπα να κάνω τη βόλτα μου και να περάσω και από αυτόν, και όπως πήγα έφυγα. Πραγματικά τραγικός. Αλμανάκο και Ντόναλντ 3 ευρώ το φτηνότερο. Αν πάμε σε παλιά τεύχη ανεβαίνει η τιμή. Κοίταξα και μερικά Κόμιξ και μόνο που δεν έβαλα τα γέλια. Τεύχος 60κάτι 45 ευρώ!!!!! Δηλαδή αν είχε το πρώτο, πόσο θα το πούλαγε?? Ρώτησα για Μίκυ Μάους αλλά μου είπε ότι ήρθε κάποιος και τα πήρε όλα. Δεν μπορώ να φανταστώ πόσα πλήρωσε ο κακομοίρης...

 

Και βέβαια ανάλογες τιμές είχε και στα βινύλιά του που χάζεψα.

 

Πραγματικά μαγαζί προς αποφυγή. Και ύστερα φωνάζουν που δεν έχουν πελάτες και κλείνουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5716
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  329
  • Reputation:   871
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5790 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Θα περάσω κι εγώ από βδομάδα για να γελάσω. Σου λέει τις εξωφρενικές τιμές και νομίζει πως είναι και καλές. Είναι απίστευτος. Πάντως είναι κλασσική του ατάκα όταν ζητάς κάποια σειρά πως πέρασε κάποιος και πήρε όσα τεύχη είχε (βέβαια συμβαίνει και αλλού). Το πρώτο τεύχος του ΚΟΜΙΞ το πούλησε το προηγούμενο καλοκαίρι 250 ευρώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5620 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Θα περάσω κι εγώ από βδομάδα για να γελάσω. Σου λέει τις εξωφρενικές τιμές και νομίζει πως είναι και καλές. Είναι απίστευτος. Πάντως είναι κλασσική του ατάκα όταν ζητάς κάποια σειρά πως πέρασε κάποιος και πήρε όσα τεύχη είχε (βέβαια συμβαίνει και αλλού). Το πρώτο τεύχος του ΚΟΜΙΞ το πούλησε το προηγούμενο καλοκαίρι 250 ευρώ.

 

:lol: :lol:

 

Τρελό κορόιδο αυτός που το πήρε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5716
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  329
  • Reputation:   871
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5790 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Στο Πάρε Δώσε υπάρχουν τεύχη του ΚΟΜΙΞ #130-175 τα περισσότερα με 4 ευρώ και κάποια σε πολύ καλή κατάσταση. Όποιος ενδιαφέρεται ας πάει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  10053
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  60
  • Reputation:   132
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5422 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

φοβερό ποστ φίλε απλά προς ενημέρωση των υπολοίπων ο ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ έχει ξεμείνει απο ΚΟΜΙΞ και Ντοναλτ και γενικώς ντίσνευ κομικς !! Τον αδειάσαμε εγώ και ένας φίλος μου !! χαχα ! Οχι σοβαρά τωρα έχει ξεμείνει απο υλικό !!

 

Στο Δισκοπάζαρο παιδιά....... είναι για ΚΛΑΜΑΤΑ !!! είχα παει εγώ με ένα ξάδερφο μου και οι τιμές ήταν τραβηγμένες μέχρι το κόκκαλο....

 

Το τεύχος ΚΟΜΙΞ ''Συλλέκτης Κροκοδείλων '' που το βρίσκεις στην τιμή των 10 ευρώ το είχε............. 85 ΠΑΡΑΚΑΛΩ !!!!!!!!!

 

Για αυτο και γω αρκέστηκα να πάρω δυο σπάνια που ηταν σε λιγο πιο προσιτη τιμή.... Τον Μαυρο Ιπποτη και Τον Παγκοσμιο Διαλυτη ( ΚΟΜΙΞ )

 

 

ωραίο ποστ όμως !! :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  4271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  501
  • Content Count:  2447
  • Reputation:   13216
  • Achievement Points:  2462
  • Days Won:  11
  • With Us For:  5964 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

ΔΙΑΒΑΖΩ τ. 363 (Μάιος 1996):

 

post-4271-1247054820_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  6396
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  353
  • Reputation:   915
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5705 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Θα μου επιτρεψετε να σας δωσω μερικες πληροφοριες για την τωρινη κατασταση των μαγαζιων που μας προσφερε ο ariskal67 με την αναλυτικοτατη λιστα του, μιας και επισκευθηκα χτες μερικα απο τα μαγαζια που μας προτεινε, και μπορω να πω οτι επεστρεψα με πολλα σπανια τευχη στη Καβαλα. :dance::yahoo: Το περιπτερο στην Σβωλου που επισκευθηκα εντελως τυχαια ειχε 6-7 Κομιξ 30-50 στην τιμη των 20-25 ευρω, αλλα απ' την στιγμη που αγορασα το Κομιξ 29 στην τιμη των 10 ευρω απο τον Θοδωρη, απ' τον οποιο εφυγα παρα πολυ χαρουμενος μιας και αγορασα με 40 ευρω μερικα πολυ σπανια τευχη με ιστοριες Ντον Ροσα που δεν εβρησκα στην Αθηνα, δεν τα προτιμησα.
Ο Θοδωρης, τωρα, δεν ειχε παραπανω απο 6-7 σπανια Ντισνευ που εψαχνα εγω, και μιας και ηταν σε φτηνη τιμη τα πηρα ολα εγω. Αμα, ομως, καποιος ενδιαφερεται να αγορασει πολεμικα (Τανκς, Μαχη, Κρανος και αλλα...) ή Σεραφινο-Τιραμολα τον προτινω ανεπιφυλακτα! Εχει μεγαλη συλλογη ο ανθρωπος! Επιασα και την συζητηση μαζι του και μου μιλησε για την συλλογη του και τα 3.000 Κομιξ που πουλουσε στο παρελθον με 2,5 ευρω το ενα και του τα ειχαν παρει ολα σε μια εβδομαδα. Φανταζομαι οτι θα εβαλε κανενας απο το foroum το χερακι του για να τελειωσουν τοσο γρηγορα! Επισης, μου μιλησε για την συνεργασια που κανει με μερικους απο την Κερκυρα (σαν να εχω καποιον στο μυαλο μου) και οτι πχ. τωρα θα τους στειλει Μπαγκς Μπανυ 1-50 (Φετος λεω να παω διακοπες στη Κερκυρα, χε,χε,χε) :mafia:.
Το Παρε-Δωσε,τωρα, δεν εχει Παρε γιατι δεν ειχε απολυτως τιποτα οταν πηγα πριν απο ενα μηνα, περιπου. Ημουν πολυ συχνος πελατης τους και με θυμοντουσαν οταν τους ελεγα οτι ειμαι απο Καβαλα, αλλα τις τελευταιες φορες που πηγα δεν εμεινα καθολου μα καθολου ευχαριστημενος.
Αυτα για την χτεσινη μου εξορμηση στη Θεσσαλονικη. Τωρα περιμενω με αγωνια να επιστρεψω για να επισκευθω και τα μαγαζια στο Μπιτ Μπαζαρ. :thanks: ariskal67 για τις πληροφοριες!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  4271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  501
  • Content Count:  2447
  • Reputation:   13216
  • Achievement Points:  2462
  • Days Won:  11
  • With Us For:  5964 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Επιτέλους ήρθε η ώρα να ανέβω κι εγώ σε αυτά τα περίφημα μαγαζιά. Τι λέτε; Θα τα βρω ανοιχτά Σάββατο πρωί; Για να δούμε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  11236
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  362
  • Reputation:   5950
  • Achievement Points:  362
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5312 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Ετυχε να βρεθώ πριν από μερικές μέρες Θεσσαλονίκη και έκανα μια βόλτα στα μαγαζιά. Κυρίως σε όσα έχουν αναφερθεί στο φόρουμ μια και από όσο ρώτησα δεν υπάρχουν άλλα... Μερικές γενικές παρατηρήσεις πριν γράψω τα επι μέρους.

1. Η αγορά των μεταχειρισμένων στη Θεσσαλονίκη θυμίζει αγορά...χρυσού. Οι τιμές θυμίζουν μαυραγορίτες που πουλούσαν ψωμί στην Κατοχή. Και μάλιστα για περιοδικά που βρίσκονται εύκολα και δεν υπάρχει ζήτηση.

2. Πέρα από τα μέρη που έχουν αναφερθεί εδώ υπάρχουν πολλά περίπτερα κυρίως στην περιοχή του Σιδηροδρομικού Σταθμού αλλά και πιο έξω από το κέντρο της πόλης που πουλάνε παλιά περιοδικά. Είναι θέμα όρεξης και κυρίψς χρόνου να τα ανακαλύψει κάποιος. Και είναι τα μοναδικά μέρη με λογικές τιμές. Στο κέντρο υπάρχει ένα περίπτερο ακριβώς απέναντι από την καμάρα επί της Εγνατίας (στο δεξιά πλευρτά κατεβαίνοντας) που έχει τεράστιο αριθμό από Κόμιξ Ντίσνεϊ, Μίκυ κλπ.

Οσον αφορά τα συγκεκριμένα μαγαζιά του κέντρου:

Το ex-libris στη Σβώλου καλύτερα θα ήταν να μπει στα ’’προς αποφυγή’’ μαγαζιά. Δεν έχει ούτως ή άλλως πολλά κόμιξ αλλά ακόμη και για λογοτεχνικά βιβλία που ρώτησα η λογική είναι ίδια: ’’Θα στα πάρουμε γιατί ότι πουλάμε είναι...σπάνιο’’. Είχε μια στοίβα Μικρούς Σερίφηδες (νούμερα όλα πάνω από τα 1000, τυπική τιμή στην Αθήνα 1-1,5 ευρώ, στις χειρότερες των περιπτώσεων 2 ευρώ). Απάντηση σε σπασμένα ελληνικά: ’’Ο ιντιοκτήτης ντεν είναι εδώ, μισό λεπτό να ρωτήσω’’. Τηλεφώνημα και απάντηση: ’’Μου είπε αυτά είναι ποοοοολύ σπάνια, έχουν σταματήσει να βγκαίνουν, 9 ευρώ το ένα, αν πάρει πολλά μου είπε να στα αφήσω 7’’. Ο ίδιος διάλογος επαναλήφθηκε και για βιβλία λογοτεχνίας (με άλλες τιμές ανά περίπτωση) όλες 5-6-7 φορές πάνω από το κανονικό.

Το Πάρε Δώσε στη Ναυαρίνου έχει ειδικό σημείο με 5-6 ράφια όλο κόμιξ οι τιμές συμπαθητικές σε σχέση με τους υπόλοιπους (και αυτός ακριβός) αλλά συμφωνώ ότι τα παιδιά είναι φιλικά και ενημερωμένα. Απλά δεν έχουν στοκ που μπορεί να ενδιαφέρει. Τα πιο παλιά που είδα ήταν κάτι Ζακούλα και Τέρορ. Tip: Οι τιμές στους δίσκους βινυλίου είναι παραδόξως πολύ καλύτερες και η ποικιλία πολύ καλύτερη...

Η Παλαιοβιβλιοθήκη της Θεσσαλονίκης στην πλατεία Αγίου Παντελεήμονος έχει επίσης φιλικούς ιδιοκτήτες ή υπαλλήλους, αλλά ενώ έχει φοβερά σπάνια κομάτια σε λογοτεχνία (και σε εξαιρετικές τιμές) τα κόμιξ είναι δύο κούτες όλες κι όλες. Οποιο ενδιαφέρεται για Μάσκα και Μυστήριο ενδεχόμενα στα 2,5 ευρώ (τόσο τα δίνει) να βρει κάτι...

Στα μαγαζιά του Μπιτ Μπαζάρ δεν υπήρχαν καθόλου κόμιξ. Ενας από τους ιδιοκτήτες μου είπε και μάλλον έχει δίκιο ότι ’’στη Θεσσαλονίκη υπάρχουν λίγοι συλέκτες και τα μαγαζιά αγοράζουν σπάνια συλλογές’’.

Το παλαιοπωλείο στη Β. Ηρακλείου στην αρχή της στοάς που έγραψε εδώ ένας φίλος ήταν ότι καλύτερο βρήκα. Η γυναίκα που το έχει είναι πολύ φιλική αλλά δεν έχει ιδέα από κόμιξ. Μου είπε ότι αγόρασε ενα μεγάλο στοκ από κάποιον που είχε μαγαζί ή αποθήκη και το έκλεισε. Οι τιμές της είναι ακριβές και το σημαντικότερο κάποιος πρόλαβε και τα σήκωσε όλα...Οπως μου είπε ήταν κάποιος από Αθήνα που αγόρασε μαζικά πολλά από όσα είχε για να τα πουλήσει στο Ιντερνετ. Για καλή μου τύχη κατέβασε με πολύ καλή διάθεση ότι είχε απομείνει (δύο κούτες) από κάποια ράφια στο πίσω μέρος και ανακάλυψα αφού με άφησε να ψάξω με την ησυχία μου έξι Ζαγκόρ (όλα νούμερα από το 25 εως το 40). Αρχική τιμή: 12 ευρώ το ένα, μόλις της είπα ότι τα θέλω τα βρήκαμε στα 55 ευρώ εύκολα και για τα έξι. Το παράδοξο της υπόθεσης. Είχαν μείνει αρκετά Ζαγκόρ από 130 και πάνω (μέχρι 180) τα οποία τα έδινε στα 15 ευρώ! Εχει κάποια κλασικά Ντίσνεϊ (λίγα πάντως) νούμερα από 70 έως 90, αρκετά Σερίφηδες, Καουμόηδες σε μικρό σχήμα και νούμερα πάνω από 1000 (τσιμπημένους στα 4 ευρώ) και για όσους ενδιαφέρονται για παλιά περιοδικά μια παλιά σειρά από Ρομάντζο αλλά δεν ξέρω σε τι τιμές. Δεν αγοράζει συλλογές οπότε ότι τελειώνει δεν ανανεώνεται, όποιος πάει ας ρίξει μια ματιά στα ράφια πίσω αριστερά από το παραβάν του ταμείου που δεν φαίνονται...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  6121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  351
  • Reputation:   2737
  • Achievement Points:  356
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5744 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Σχεδόν όλα όσα παρατίθενται τα έχω διαπιστώσει και εγώ. Για το τελευταίο κατάστημα στη Β. Ηρακλείου: Τα Ρομάντσα παραείναι τσιμπημένα, στα 12-15€.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  10026
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  422
  • Reputation:   2836
  • Achievement Points:  422
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5425 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Το ex-libris στη Σβώλου καλύτερα θα ήταν να μπει στα ’’προς αποφυγή’’ μαγαζιά. Δεν έχει ούτως ή άλλως πολλά κόμιξ αλλά ακόμη και για λογοτεχνικά βιβλία που ρώτησα η λογική είναι ίδια: ’’Θα στα πάρουμε γιατί ότι πουλάμε είναι...σπάνιο’’.

Συμφωνώ!!! Το ΕX - LIBRIS είναι πανάκριβο!!! Πήγαμε το Σαββάτο κι απογοητεύτηκα!!! :(

Και παλαιότερα όποτε πήγαινα έβρισκα κάπως ανεβασμένες τις τιμές αλλά αυτή τη φορά το κακό παράγινε!!! :(

Κατ' αρχην κάποια τεύχη τα οποία είχα δει στην ιστοσελίδα δεν τα είχαν πλέον στο μαγαζί (ανανεώνουν την ιστοσελίδα όποτε θυμούνται!!!) και οι τιμές ήταν πολύ πιο ακριβές από αυτές που αναφέρει στην ιστοσελίδα!!!

Ηταν η πρώτη φορά που δεν βρήκα εκεί τον ιδιοκτήτη, ήταν ένας υπάλληλος ο οποίος μόνο για ένα περιοδικό ήξερε να μου πει τιμή και για οτιδήποτε άλλο τηλεφωνούσε στον ιδιοκτήτη για να τον ρωτήσει!!!

Ηταν κι ένας μικρούλης εκεί, με κάποιον κύριο ο οποίος μάλλον ήταν ο πατέρας του, και ενδιαφέρονταν για Μικυ Μάους. Οταν ο πατέρας του μικρού άκουσε τις τιμές των τευχών είπε στον υπάλληλο ότι γενικά αυτά τα κόμικς έχουν πολύ χαμηλότερες τιμές και τελικά αγόρασε κάποια τεύχη, πολύ λιγότερα απ' όσο υπολόγιζε, προφανώς για να μην στεναχωρεθεί ο μικρούλης.

Αργότερα διαπίστωσα τις υψηλές τιμές και μόνη μου. :(

Δυστυχώς μέχρι τώρα δεν βρήκα άλλο μαγαζί στη Θεσσαλονίκη με τα κόμικς που μ' ενδιαφέρουν. :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  6121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  351
  • Reputation:   2737
  • Achievement Points:  356
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5744 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Συμφωνώ!!! Το ΕX - LIBRIS είναι πανάκριβο!!! Πήγαμε το Σαββάτο κι απογοητεύτηκα!!! :(

Και παλαιότερα όποτε πήγαινα έβρισκα κάπως ανεβασμένες τις τιμές αλλά αυτή τη φορά το κακό παράγινε!!! :(

Κατ' αρχην κάποια τεύχη τα οποία είχα δει στην ιστοσελίδα δεν τα είχαν πλέον στο μαγαζί (ανανεώνουν την ιστοσελίδα όποτε θυμούνται!!!) και οι τιμές ήταν πολύ πιο ακριβές από αυτές που αναφέρει στην ιστοσελίδα!!!

Ηταν η πρώτη φορά που δεν βρήκα εκεί τον ιδιοκτήτη, ήταν ένας υπάλληλος ο οποίος μόνο για ένα περιοδικό ήξερε να μου πει τιμή και για οτιδήποτε άλλο τηλεφωνούσε στον ιδιοκτήτη για να τον ρωτήσει!!!

 

Η αληθεια είναι ότι η ιστοσελίδα τους ανανεώνεται με καθυστέρηση, οπότε δεν ξέρει κάποιος αν τα τεύχη που εμφανίζονται υπάρχουν. Τις τελευταίες φορές που πήγα έβρισκα και εγώ μόνο τον υπάλληλο και ο οποίος τηλεφωνούσε στο αφεντικό για να ρωτήσει τιμές. Αγόρασα ορισμένα περιοδικά που τα βρήκα σε τιμές ευκαιρίας και πάντως στις τιμές της ιστοσελίδας αν και το αφεντικό στο τηλέφωνο μου είπε για ένα υψηλότερη τιμή αλλά του επεσήμανα την τιμή της ιστοσελίδας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Έτσι από περιέργεια ποιό είναι το σάιτ? Δε το βρίσκω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  1489
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  19
  • Reputation:   17
  • Achievement Points:  19
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6240 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

ευχαριστούμε

πολύ καλή παρουσίαση

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10026
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  422
  • Reputation:   2836
  • Achievement Points:  422
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5425 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Έτσι από περιέργεια ποιό είναι το σάιτ? Δε το βρίσκω.

Αν και απαντώ με αρκετές μέρες καθυστέρηση :D

το site ειναι http://www.exlibris-oldbooks.com/gr/index.php?language=el

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Τι είναι αυτός ρε παίδες; Τρελό δάγκωμα....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.