Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΜΑΓΑΖΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ (ΑΘΗΝΑ)


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 202
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  630
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  25
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  25
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6300 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

απιστευτα χρησιμο το θεμα αυτο.εισαι τρομερος! :clap2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  1233
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  37
  • Reputation:   33
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6261 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

ευχαριστούμε πολύ. Δηλαδή εννοείς ότι είναι καλύτερα να ψάχνουμε τα κομικ που θέλουμε στα μαγαζιά που ανέφερες παρά σε online δημοπρασίες. (αν και ελληνικά κόμιξ σε online δημοπρασίες δεν εχω δει, μήπως θα μπορουσες να μας δωσεις και links για τέτοιες δημοπρασίες??

 

Φυσικά οι online δημοπρασίες εχουν το πλεονέκτημα να μην τρέχουμε μεχρι το μαγαζι για κάτι που θέλουμε (και το οποιο δεν ειναι απαραίτητο οτι θα βρούμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64274
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Ολα έχουν πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα...

 

Οι online δημοπρασίες έχουν το μειονέκτημα ότι το τεύχος μπορεί να μην ανταποκρίνεται στις προσδοκίες σου και επίσης επιβαρύνεται από τα έξοδα αποστολής τα οποία δυστυχώς είναι αρκετά ακριβά, με αποτέλεσμα να ανεβάζουν το κόστος του τεύχους...

Ενας άλλος αρνητικός παράγοντας είναι ότι -αντιθέτως από την ορθή διεθνή λογική των δημοπρασιών- εδώ στην Ελλάδα όλοι βάζουν ότι τιμές τους κατέβει στο κεφάλι (δηλαδή πόσα χρήματα χρειάζονται και όχι πόσο σπάνιο ή δυσεύρετο είναι το τεύχος)

 

Τα μαγαζιά μεταχειρισμένων από την άλλη έχουν το μειονέκτημα ότι δεν ξέρεις τι θα βρεις και πότε... επίσης οι τιμές κυμαίνονται πολύ γιατί εξαρτιούνται από τις γνώσεις του έμπορου, το πόσο το αγόρασε και πως σε "έκοψε"...

 

Εγώ συνήθως χρησιμοποιώ τα μαγαζιά και περιστασιακά τις δημοπρασίες αν βρω κάποια αληθινή ευκαιρία (που λόγω αγνοίας την έχουν φτηνά)

 

Ελληνικές δημοπρασίες μπορείς να βρεις στα μέρη :

1/ www.ibid.gr

2/ www.emarket.gr

3/ www.124sold.gr

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πολύ καλή η παρουσίαση αυτών των μαγαζιών και πολύ καλή η κίνηση να μας δώσεις τα φώτα σου Valtasar για την εύρεση παλιών τεύχων κόμιξ! :clap2: Θα τα τιμήσουμε δεόντως! :beer: Ελπίζω μόνο να έχουν καλή κατάσταση όντως και καλές τιμές για να μεγαλώσουμε γρηγορότερα, το δυνατόν, τη συλλογή μας! Σ'ευχαριστώ! :):thanks::beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  3999
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  46
  • Reputation:   42
  • Achievement Points:  46
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6006 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Παιδιά για όποιον ενδιαφέρεται ήμουν σήμερα στην Κοραή και εκεί που περίμενα το τρόλευ βλέπω φωτεινή!! πινακίδα στο περίπτερο να λεει μπλεκ -αγορι-σεραφίνο-τιραμόλα κτλ . Νόμιζα διαφήμιζε μαγαζί αλλά τελικά ήταν το ίδιο το περίπτερο! :lol:

Πήγα έριξα μια ματιά , έχει πολλά τεύχη από μικρό ήρωα, τιραμόλα,σεραφίνο,επίσης είδα καμια 20ρια τεύχη spiderman από Καμπανα. όχι τα πολύ μικρά,ούτε τα μεγάλα.

Είπα να ενημερώσω αν ενδιαφέρεται κανείς :)

Είναι από την κάτω πλευρά της Κοραή προς σταδίου ,έξω από την εμπορική τράπεζα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Πράγματι το συγκεκριμένο περίπτερο έχει αρκετά πράγματα, αλλά ταυτόχρονα έχει και τσιμπημένες τιμές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5888 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

βασικα αυτο το τοπικ ειναι ενα (απο τα πολλα) ζωντανο παραδειγμα γιατι η επαρχια νοιω8ει ενα αισθημα κατωτεροτητας εναντι της πρωτευουσας... :crying:

εδω που μενω εγω το πιο παλιο κομικ που μπορεις να βρεις ειναι του προηγουμενου μηνα... :lol:

Και μια μικρη ιστορια.. εγω στο Μοναστηρακι κα8ως εψαχνα πριν 6-7 χρονια για comics κατελειξα να ψωνισω κατι freak brothers, not quit dead, bozz chronicles και κατι αλλα γνησια απο εναν επιπλοποιο που ηταν καποτε μεταναστης στην αμερικη (...ετσι τουλαχιστον μου ειπε...) & ειχε μεσα στο μαγαζι με τα επιπλα 2 κουτες με αμερικανικα comics :lol: :lol: Με εμπασε που λετε μεσα στο μαγαζι μου βγαζει τις κουτες και μου λεει διαλεξε και παρε....

Όλα τα λεφτα λέμε....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1596
  • Content Count:  5019
  • Reputation:   34448
  • Achievement Points:  5027
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλά, φοβερό. Απ' αυτό τον επιπλοποιό είχα ψωνίσει πριν 2-3 χρόνια κάποια πολύ ωραία κομικσάκια, όπως όλη τη σειρά Μαμούθ των '80s, τα 3 τεύχη Πράσινη Γάτα, 2 Tarkidi, τη Μπαλάντα της Αλμυρής Θάλασσας στα Ελληνικά και μερικά ακόμα. Τον είχα βρει από το site (!) που είχε (και νομίζω έχει ακόμη) στο internet, όπου ανάμεσα στα έπιπλα έχει και ένα section με περιοδικά που πουλάει !!

 

Βέβαια τα περισσότερα από όσα αναγράφονται τα έχει δώσει ήδη, αλλά πιθανόν να έχει κάποια ακόμη. Τότε που είχα πάει σπίτι του είχε ακόμη τον Χάρτινο Άνθρωπο του Μανάρα και τα 2 άλμπουμ της Μπλανς Επιφανί στα Ελληνικά, πολλά Παρά Πέντε και Μικρά Παρά Πέντε, καθώς και πολλά Γαλλικά κόμικς... :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5888 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Φιλε ramirez καταλαβαινεις τωρα την επληξη μου αλλα και την χαρα μαζι οταν τον βρηκα.... και να φανταστεις οτι περνουσα απ'εξω σαν επαρχιωτακι (...χωρις ταγαρι, κοτα και τα σχετικα εννοειτε....) με ειδε που κοιτουσα απο 'δω και απο 'κει σαν χαζος και με ρωτησε τι ψαχνω..... καποια μαγαζια που να πουλανε κομικς του λεω, γελαει και μου λεει ελα μεσα.... απο εκεινη την στιγμη και σε μοναστηρι να παω κοιταω μηπως παιζει κανας μοναχος με τιποτα κομικς.... ποτε δεν ξερεις :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1242
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  162
  • Reputation:   109
  • Achievement Points:  162
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Να προσθέσω κι εγώ ένα ακόμα μαγαζάκι που επισκέφθηκα πολύ πρόσφατα και είναι πολύ αξιόλογο, τόσο για την ύλη του όσο και για τον σκοπό λειτουργίας του, αν και δεν είναι αποκλειστικά για comics αλλά κυρίως για βιβλία και άλλα μεταχειρισμένα αντικείμενα. Πρόκειται για "Το Δεύτερο Χέρι", ένα μαγαζί του οποίου τα έσοδα διατίθενται σε φιλανθρωπικούς σκοπούς. Εγώ βρήκα εκεί 2 τόμους της παλιάς σειράς "Ελληνική Μυθολογία" των εκδόσεων ΣΤΡΑΤΙΚΗ (τα θυμάται κανείς; ;) ). Επίσης, εκεί υπάρχουν και πολλά cd/dvd εφημερίδων/περιοδικών, παλιά επιτραπέζια παιχνίδια (βρήκα 2 επιτραπέζια D&D προς 10€ έκαστο!!!), puzzles, βιβλία κάθε είδους ελληνικά και μη (Λογοτεχνία, Ποίηση, Ιστορία, Παιδικά, Μυθιστορήματα, Τεχνολογία/Computing, κλπ.), υαλικά είδη, κεραμικά και πολλά άλλα. Αξίζει πραγματικά!

 

Αγόρασα να σκεφτείτε 2 τόμους Ελληνική Μυθολογία, ένα 2τομο βιβλίο ακόμα, 3 dvd ταινίες και μια γυάλινη κούπα κι όλα αυτά με 9€!!!

 

Το Δεύτερο Χέρι βρίσκεται στην οδό Φειδίου 14 -16 τ.κ 106 78 Αθήνα τηλ/φαξ.2103816886

 

Ακολουθεί περιγραφή από σχετική σελίδα εδώ.

 

:cheers3::cheers3::cheers3::cheers3:

Επεξεργασία από Nighthunter
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  4271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  501
  • Content Count:  2447
  • Reputation:   13216
  • Achievement Points:  2462
  • Days Won:  11
  • With Us For:  5965 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Απίστευτο!Με πρόλαβες. Είμαι κι εγώ μέλος του Καραβανιού και χτες το ξαναεπισκέφθηκα. Ξέρετε τι βρήκα?Μίκυ Μάους γύρω στο τεύχος 1500 με 1 ευρώ, μικρά κλασικά ποπάυ, ποάρα πολλά πρόσφτα Αλμανάκο, κλασικά εικονογραφημένα κ.ά. π. παιδιά τρέξτε. Αξίζει να πάρετε κάτι που σας λείπει και να δώστε κάτι σε κάποιον που δεν έχει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  4595
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  37
  • Reputation:   92
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5917 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  75

Επειδή αγοράζω μεταχειρισμένα από του γνωστού Αγίου ανήμερα μπορώ να πω ότι από τα μαγαζιά το κουγιέικο είναι η αδυναμία μου. Οι άλλοι είναι τρία πουλάκια κάθονται και όπου τον δαγκώσουμε τον μ..ακα που έκανε το λάθος και μπήκε. Χθες είχα περάσει από τον Πειραιά και είπα να πάω στο μόνο μαγαζί που αναφέρεται. Ο άνθρωπος είναι εξυπηρετικός αλλά με ορισμένα που κάνει σου έρχεται να τον κοπανήσει. Το μαγαζί τακτοποιημένο μια χαρά. Γυρίζω και βλέπω ένα «Πανόραμα» κόμικ της δεκαετίας του '60. Οχι σπουδαίο αλλά μέτριας σπανιότητας. «Πόσο θέλεις μάστορα ;». «Τέσσερα ευρώ». «Φέρτο». «Μάστορα ψάχνω κάτι Βαβέλ». «Τι νούμερα ;». Τώρα τι νόημα έχει η ερώτηση ; Τέλος πάντων του λέω νούμερα, μου τα χρεώνει 2 ευρώ το κομμάτι. Τιμή αξιοπρεπής. Από το ταβάνι, σε σπάγγους κρεμόντουσαν κάτι Μαμούθ, Ιζνογκούντ και τα σχετικά. «Τιμή ;». «Πέντε και έξη». «Ρε μάστορα για σένα το λέω να μην γίνεσαι ρεζίλι. Καινούργια από το μαγαζί κάνουνε 4 και κάτι.». «Αλλά όταν οι πελάτες μου αγοράζουν βιβλία από την γιορτή του βιβλίου στο Πασαλιμάνι και τους λείπει ένα κομμάτι εγώ τους βαράω». Τώρα με το χέρι στην καρδιά. Τον βαράς και εσύ ;

Για τα μαγαζιά της Ιπποκράτους το πρώτο προς Αλεξάνδρας στα αριστερά, Ιστώρ νομίζω ότι λέγεται, είναι φαρμακείο. Εχει πάρει το μολυβάκι, έχει ανοίξει την πρώτη σελίδα και πυροβολάει ασύστολα. Το δεύτερο κοντά στην Καλλιδρομίου και στα δεξιά είναι πιο οργανωμένο αλλά δεν έχει πράμα. Παλιά όταν το είχε ο γέρος, που έχασε τον γιο του και είχε την φωτογραφία του εκλιπόντος πίσω από το ταμείο στο πένθιμο να ευθυμείς, όλο και κάτι είχε. Κυρίως Μάσκες αλλά δυστυχώς κομμένες επειδή κάποιος ήθελε να τις κάνει τόμους. Τώρα η καλή διάθεση υπάρχει αλλά με σκέτη διάθεση τρύπες σε συλλογές δεν κλείνουν...

Και ένα τελευταίο. Οποιος ψάχνει βιβλία γιατί από κόμικ έχει ελάχιστα ας δοκιμάσει το μαγαζί στην Ασκληπιού μετά την Διδότου, απέναντι από την εκκλησία που είναι στα δεξιά του δρόμου. Ο πατέρας που ξεκίνησε το μαγαζί και ήταν αυθεντία στην ελληνική ιστορία μετά τον πόλεμο έχει πάθει εγκεφαλικό και απλά περνάει αλλά ο γιος είναι και ψαγμένο παλικάρι και ξέρει από restoring που στην Ελλάδα είναι σπάνια αρετή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  5320
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  715
  • Reputation:   6608
  • Achievement Points:  715
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5833 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Κάτι που μου συνέβει σήμερα. Πήγα σήμερα το απόγευμα σε ένα από τα μαγαζιά που αναφέρει ο Valt, και αφού έκανα μια καλή διαλογή ο τύπος μου μετράει τα τεύχη: 70 τεύχη μου λέει και μου λέει την τιμή. Λίγα παζάρια κλπ, τα γνωστά τελικά συμφωνούμε. Έλα ντε που πάω σπίτι και στις σακούλες μετράω 63 τεύχη. Και να πω την αλήθεια δεν έκανε ο τύπος λάθος στο μέτρημα, απλώς στις σακούλες με ένα μαγικό τρόπο άφησε κάποια τεύχη έξω. Και θα μας πεις τώρα: Ρε μεγάλε πως είσαι σίγουρος;

Και θα απαντήσω: Θυμάμαι πως βρήκα και διάλεξα τεύχη που ήθελα, τα οποία δεν είναι στη σακούλα. Και για του λόγου του αληθές, τα κελεπούρια είναι αυτά που λείπουν.

Λοιπόν, τώρα έχω πάρει τρελές ανάποδες και λυπάμαι που το πήρα χαμπάρι τώρα, και όχι νωρίτερα, γιατί μετά την απομάκρινση από το ταμείο κανένα λάθος δεν αναγνωρίζεται, δυστυχώς. Τώρα τι άλλο να πω; Να τον καρφώσω ποιος ήταν θα νοιώσω ρουφιάνος. Ίσως και να μην το έκανε επίτηδες ο ανθρωπάκος, αλλά με τους εμπόρους ποτέ δεν ξέρεις... Εμένα μου φάνηκε λιγάκι πονηρούλης πάντως....

Απλώς είπα να σας πω τον πόνο μου πριν πέσω για ύπνο. Τι ύπνο, στεναχωρήθηκα τόσο που αμφιβάλω αν θα κοιμηθώ...

Θα βγω λίγο να περπατήσω και να κάνω κάνα τσιγάρο.... :crying::crying::crying::crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  501
  • Content Count:  2447
  • Reputation:   13216
  • Achievement Points:  2462
  • Days Won:  11
  • With Us For:  5965 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Νεότερα από το μέτωπο Το Δεύτερο Χέρι το μαγαζί που λέμε πιο πάνω. Έχει Οικονομία του Θείου Σκρουτζ, Αλμανάκο και Μίκυ Μάους σχετικά πρόσφατα,πάρα πολλά Κλασικά Εικονογραφημένα (δεν πρόσεξα αν εινται τα αυθεντικα, μαλλον), τόμοι Αρτσι και Μικρά Ποπάι. Σπεύσατε!!!!(Ντρεπόμουν να ρωτήσω για τιμές μιας που δε θα τα αγοραζα). Πολλές ταινίς κινουμένων σχεδίων (προσφορές ΤΙΒΟ κλπ.).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5004
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  255
  • Reputation:   437
  • Achievement Points:  255
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5867 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Στο "Δεύτερο χέρι" στα κόμικς η τιμή αναγράφεται στην πρώτη σελίδα πάνω δεξιά! τα πουλάει σε λογικές τιμές. αυτά που προαναφέρθησαν τα πουλάει μεταξύ 6-12 ευρώ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  501
  • Content Count:  2447
  • Reputation:   13216
  • Achievement Points:  2462
  • Days Won:  11
  • With Us For:  5965 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Τρίτη Πέμπτη και Παρασκευή ως τις 2 και 5-8 απόγευμα. Δευτέρα και Τετάρτη ως τις 2. Σάββατο κλειστά. Και τα χρήματά σας πάνε ανα τον κόσμο όπου έχουν την ανάγκη μας κάποια παιδιά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15795
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πήγα τη βόλτα μου από Το Δεύτερο Χέρι. :best:

 

Το λοιπόν, έχει πολλά βαβέλ, παρα πέντε, κάποια ερωτικά, μπόλικα λούκυ λουκ και κλασσικά εικονογραφημένα, μίκυ μάους... Α, και Batman - Ο Σκοτεινός Ιππότης Επιστρέφει από Ars Longa...

Είχε Οικονομία του Θείου Σκρουτζ - τώρα όπου είχε βάλτε έχω :P όπως και Φελιξ ο Γάτος :P

 

Όλα τα μεγάλα (μέγεθος λούκυ λουκ) τεύχη στα 2 euro και τα μικρά στο 1 - και πάνω απ'όλα για καλό σκοπό!

 

Απ'ό,τι μου είπε η κυρία που κουμάνταρε το μαγαζί έχει αρκετά συχνά ανανέωση υλικού, αν και μετά το καλοκαίρι να περιμένουμε την επόμενη μεγάλη αλλαγή :)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  5716
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  329
  • Reputation:   871
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5790 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Απ' ότι θυμάμαι, πριν από δύο μήνες που ήμουν Αθήνα, είχα βρει αρκετά Μίκυ Μάους #800-990 σε ένα μαγαζί ακριβώς δίπλα στον Κούγια στη συμβολή με την Ερμού. 1,8 ευρώ τα 800άρια και 1,2 ευρώ τα 900άρια. Δεν το είδα να ανφέρεται παραπάνω και είπα να το προσθέσω. Αν ανεφέρεται και δεν είδα σόρρυ. Τότε ήτανε μία κυρία εκεί που έκανε κουμάντο. .Πολύ εξυπηρετική (αφού έδινε διαταγές στους υπαλλήλους και φέρνανε περιοδικά από την αποθήκη).Ξέρει κανείς τίποτα περισσότερο γι' αυτό το μαγαζί?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Ο Μαρίνος, εάν δεν κάνω λάθος... γωνία Ερμού και Άστιγγος - δίπλα στον Γιάννη (κολλητά όμως). Έχει αναφερθεί σε συζήτηση στο παρελθόν. Ανάλογα την διάθεση του, το φεγγάρι που φωτίζει τον ουρανό, από ποια πλευρά σηκώθηκε το πρωί, δεν έχει όριο προς τα πάνω (π.χ.: δίνει τα Θησέας στα 10 ευρώ και τα πρώτα Storm / Camelot στα 15 ευρώ :wall: - εκεί θα μείνουν να σαπίσουν, την βλέπω την δουλειά). Σε άλλα π.χ.: Μίκυ, Αστερίξ, Λούκυ Λουκ, είναι πιο νορμάλ η κατάσταση. Έχω ψωνίσει ουκ ολίγες φορές από αυτόν (και άλλες φορές απλά έφυγα τρέχοντας...).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 weeks later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πλέον δε γνωρίζω τι έχει. Είχα πάει εκεί πριν μερικά χρόνια (το 2002 νομίζω; ) και είχαμε μιλήσει με τον ιδιοκτήτη (κύριο Στέλιο) και μάλιστα κράτησα και το τηλέφωνό (αργότερα πήρα και το e-mail του τηλεφωνικά) του για να παραγγείλω ορισμένα Ελληνικά τεύχη αλλά επειδή, αυτά που μου βρήκε, ήταν ακριβά του είπα πως δεν... Είχε πολλά Αμερικάνικα τεύχη από "Marvel Comics" που είδα πάντως και μου είχε πει να αναφέρω και σε φίλους κτλ. ότι δίνει και ολόκληρες σειρές κι έτσι. Αν θυμάμαι καλά είχε ένα-δυο μεγάλες ραφιέρες (έπιανε έναν τοίχο το ένα και μέρος άλλου το άλλο) με Αμερικάνικα μόνο, αλλά τίγκα γεμάτα και όλα σε ζελατίνες. Τότε βέβαια δεν είχε καν ιστοσελίδα αλλά μόλις διάβασα την Φιλολάου το θυμήθηκα. Εγώ τότε αγόρασα μια σακούλα με Ελληνικά που μ'ενδιέφεραν περισσότερο και μου είπε ότι στην αποθήκη του είχε ΠΑΡΑ πολλά ακόμα (Ελληνικά κι Αμερικάνικα) αλλά μένει να κάτσει κάποιος να ψάχνει... Απ'έξω δεν "κάνει" για να'χει κόμιξ πάντως κι εγώ πήγα από σπόντα φίλου που έμενε κοντά. Βέβαια τα νέα που σας λέω είναι λίγο μπαγιάτικα oπότε θα πρέπει να κανείς να το κοιτάξει τώρα να δει τι παίζει. Είναι όπως ανεβαίνεις πριν το "Jumbo" στα δεξιά σου. :beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

H αποθήκη αυτή που λές είναι στην Καλλιθέα. Είναι στην ουσία ένα μεγάλο διαμέρισμα στον πρώτο όροφο. Πάρα πολλές χιλιάδες κόμικς, ανακατεμένα σε διάφορες καταστάσεις. Ήταν να μας πάει ο γνωστός "αμερικάνος" (της οικογένειας των αμερικάνων) στην τελευταία μας επίσκεψη στο Comicdom. Μετά από τηλέφωνα πριν κατεβούμε και κατά τη διάρκεια του διημέρου, τελικά έκλεισε το τηλέφωνό του και δεν πήγαμε. Μάλλον καλό μας έκανε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όχι, μιλάω για ένα ισόγειο κατάστημα και δεν είναι στην Καλλιθέα αλλά στο Παγκράτι. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Όχι, μιλάω για ένα ισόγειο κατάστημα και δεν είναι στην Καλλιθέα αλλά στο Παγκράτι. :beer:

 

Φιλολάου και Ευμένους γωνία. Ναι. Το ξέρω. Γι αυτό μιλούσαμε πριν και νόμιζα αλλάξαμε μαγαζί προς συζήτηση. Νόμιζα μιλούσες για το δεύτερο που έχουν στην Καλλιθέα. Ή μάλλον 4ο-5ο μαγαζί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στην Φιλολάου ήταν αλλά δε θυμάμαι καμία γωνία... Πάνε μερικά χρόνια όμως και δεν το θυμάμαι καλά. Προφανώς αναφέρεσαι στο "αποθήκη" που είπα και λες για Καλλιθέα αλλά εγώ νόμισα πως είναι μέσα στο ίδιο το κατάστημα (είχα ένα πίσω δωμάτιο αλλά δεν έβλεπα τι παίζει μέσα και πόσο χώρο έχει) κι απλά θέλει ώρες ψάξιμο για να βρεις συγκεκριμένα τεύχη. Ο χάρτης δεν ξεκαθαρίζω αν δείχνει γωνία πάλι. Μάλλον πως λέμε το ίδιο πάντως.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  6369
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  10
  • Reputation:   7
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5710 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Καλησπέρα παιδιά. Πήγα την περασμένη εβδομάδα στο μαγαζί μεταχειρισμένων του Πειραιά και ζήτησα να αγοράσω όσα Ζαγκόρ, Μπλεκ και Όμπραξ είχε. Ο ''καταστηματάρχης '' ζήτησε από 7 εως 10 € το κομμάτι. Νομίζω οτι αυτοί οι άνθρωποι είναι εκτός τόπου και χρόνου. Εβγαινε ένα κόστος πάνω απο 660€. Εσεις ποια θα θεωρούσατε λογική τιμή?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64274
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Τα Ζαγκόρ, Όμπραξ και μικρά Μπλεκ Α' περιόδου κυμαίνονται παντού σε τιμές (5-10) αρκεί (κατά την γνώμη μου) να είναι σε καλή κατάσταση.

Η τιμή είναι ανάλογα με το νούμερο και την κατάσταση. Μια καλή τιμή για μένα είναι 5 ευρώ το κομμάτι.

Παρ' όλο που είναι μεγάλες σειρές είναι πολύ δημοφιλή και δεν βρίσκονται πολλά κομμάτια.

 

:beer2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  3583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  1084
  • Reputation:   1360
  • Achievement Points:  1084
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Λοιπόν, επειδή το Σάββατο έκανα το Λεωκορίου - Ιπποκράτους με τα πόδια ( σημειωτέον η Ιπποκράτους είναι ψιλοανηφορίτσα και δεν ενδείκνυται άμα είσαι φορτωμένος με μία τσάντα κόμικς :) ), να πούμε ότι το κατάστημα "Διαγώνιος" , κοινώς "ο Δάσκαλος" , μετακόμισε στην οδό Ιπποκράτους 126-128. Το θετικό είναι ότι έχει τοποθετήσει τα κόμικς με παρόμοιο τρόπο όπως τα είχε στο Μοναστηράκι. Προσαρμόζεσαι αμέσως. :)

Το είχαν αναφέρει ο Μανώλης και ο Λάμπρος παραπάνω απλά δεν ήξερα ότι το στενάκι ονομαζόταν Λεωκορίου... :D

Επεξεργασία από Thor21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20237
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Βρήκα αυτό το άρθρο σε ένα Βήμα του 1999 που περιγράφει την αγορά του μεταχειρισμένου περιοδικού τότε.

Νομίζω έχει σχετικό ενδιαφέρον, να δούμε πόσο η αγορά έχει αλλάξει και πόσο μένει η ίδια .

 

Τα μεταχειρισμένα περιοδικά και βιβλία

Τι διαθέτουν και σε ποιες τιμές τα παλαιοβιβλιοπωλεία της Αθήνας

 

ΤΟΝΙΑ ΤΣΑΚΙΡΗ

Κυριακή 24 Ιανουαρίου 1999

Είστε φοιτητής ή μελετητής και θέλετε να συγκεντρώσετε πληροφοριακό υλικό για την εργασία σας; Κάνετε συλλογή από περιοδικά ή γενικά ψάχνετε παλιά τεύχη περιοδικών και δεν θέλετε να διαθέσετε πολλά χρήματα; Αν ναι, τη λύση σάς τη δίνουν κάποια παλαιοβιβλιοπωλεία, τα οποία διαθέτουν μεταχειρισμένα ελληνικά και ξένα περιοδικά, κατά βάσει παλαιά, αλλά ορισμένα από αυτά πωλούν και σύγχρονα. Η τιμή τους είναι πολύ χαμηλή, αφού ξεκινά από 300 δρχ. και ανεβαίνει, κυρίως για τα παλαιότερα, ανάλογα με τη θεματολογία, τη σπανιότητα, τη χρονολογία, τη ζήτηση, την κατάσταση, το είδος, τους συγγραφείς που γράφουν και την εικονογράφηση.

 

Οσον αφορά τα σύγχρονα περιοδικά, συνήθως διατίθενται παλαιότερων μηνών. Δεν αποκλείεται όμως να συναντήσετε και του προηγούμενου μήνα. Υπάρχει μεγάλη ποικιλία στα είδη, αλλά μεγαλύτερη ζήτηση έχουν κυρίως τα εξειδικευμένα, π.χ. επιστημονικά, λογοτεχνικά κτλ., και όχι τα ποικίλης ύλης. Γι' αυτό και η τιμή τους είναι συνήθως λίγο πιο υψηλή. Τα άτομα τώρα που κάνουν συλλογή συνήθως συγκεντρώνουν περιοδικά παλαιότερων χρόνων, ακόμη και του προηγούμενου αιώνα, και ο στόχος τους είναι να συγκεντρώσουν ολόκληρη τη σειρά, διότι τότε, αναλόγως και των προαναφερομένων παραγόντων, μπορεί να αποκτήσουν και χρηματική αξία.

 

Ο λόγος που πολλοί συλλέγουν περιοδικά είναι ότι πρωτίστως το βλέπουν ως μια ενδιαφέρουσα απασχόληση. Μπορεί όμως να τους αποφέρει και οικονομικό κέρδος. Οπως υποστηρίζει ο παλαιοβιβλιοπώλης κ. Κ. Σπανός, η συλλογή περιοδικών «υπάρχει περίπτωση να αποβεί μια μακροχρόνια επένδυση, αν πρόκειται για ολοκληρωμένη σειρά, αλλά κυρίως εξαρτάται από τη θεματολογία, τη σπανιότητα ­ πόσα αντίτυπα κυκλοφορούν ­ και τη ζήτηση που έχουν». Ως παράδειγμα αναφέρει ότι η ολοκληρωμένη σειρά του περιοδικού «Νέα Εστία», που κυκλοφορεί από το 1927 ως και σήμερα, πριν από τρία χρόνια άξιζε 600.000 δρχ., ενώ η σημερινή αξία της είναι 1.000.000 δρχ. Αλλα περιοδικά που αξίζουν ως εκδόσεις του περασμένου αιώνα είναι τα εξής: «Πανδώρα», «Ασμοδαίος», «Παρθενών» κτλ. Περιοδικά όπως οι «Πρωτοπόροι» και το «Σήμερα» εμφανίστηκαν την περίοδο του Μεσοπολέμου και θεωρούνται ακριβά, διότι υπάρχουν λίγα αντίτυπα λόγω της θεματολογίας τους· ήταν αντίθετα προς το πνεύμα της εποχής. Δεν πρέπει όμως να δείξετε ιδιαίτερο ζήλο όσον αφορά την οικονομική αξία τους, γιατί δεν είναι κάτι το δεδομένο και το σταθερό. Αν πάντως θέλετε να ξεκινήσετε μια συλλογή τέτοιου είδους, καλό είναι αρχικά να συλλέξετε περιοδικά σύντομης χρονικής διάρκειας ­ τα οποία είναι πιο εύκολο να τα συγκεντρώσετε ­ και να συνεχίσετε με μακρόβια περιοδικά. Και επειδή πρέπει να είστε γνώστης του αντικειμένου, προκειμένου να έχετε καλή εξέλιξη, παρακολουθήστε όλες τις περιοδικές εκδόσεις που έχουν κυκλοφορήσει.

 

Σε περίπτωση που θέλετε να πουλήσετε παλαιά περιοδικά, μπορείτε να απευθυνθείτε είτε σε παλαιοβιβλιοπωλεία είτε σε δημοπρασίες· οι πιο γνωστές δημοπρασίες πραγματοποιούνται από τον κ. Βέργο (δύο φορές τον χρόνο) και από τον κ. Σπανό (κάθε τρίμηνο). Μπορείτε βέβαια να πουλήσετε ακόμη και σύγχρονα περιοδικά σε παλαιοβιβλιοπωλεία, στη μισή περίπου τιμή από αυτή που θα αναρτήσουν οι έμποροι. Το πόσο και αν θα τα πουλήσετε ­ αν έχει ήδη το κατάστημα μεγάλο στοκ από τα συγκεκριμένα περιοδικά, δεν τα αγοράζει ­ εξαρτάται από τους παράγοντες που αναφέραμε.

 

Ορισμένα παλαιοβιβλιοπωλεία στα οποία μπορείτε να απευθυνθείτε στην Αθήνα είναι τα εξής:

 

* Κουγέας Γιάννης (Αστιγγος 6, Μοναστηράκι, τηλ. 3245.331): Διαθέτει ελληνικά και ξένα περιοδικά, σύγχρονα και παλαιά. Η τιμή τους μπορεί να ξεκινήσει, π.χ. για ένα σύγχρονο που κόστιζε 1.500-2.000 δρχ., από 300 ως 500 δρχ., ενώ ένα σπάνιο μπορεί να φθάσει και τις 1.500 δρχ. το τεύχος.

 

* «Ιστωρ» (Ιπποκράτους 156, τηλ. 6435.762): Εδώ θα συναντήσετε κυρίως ελληνικά περιοδικά. Μπορεί να πετύχετε και περιοδικά ένα μήνα μετά την κυκλοφορία τους ως και του προηγούμενου αιώνα. Ενα σύγχρονο περιοδικό ποικίλης ύλης μπορεί να κοστίζει από 300 δρχ., ενώ η αξία των σπάνιων κομματιών ανεβαίνει ανάλογα με τους προαναφερόμενους παράγοντες. Π.χ. ο «Ασμοδαίος» του 1880 κοστίζει 2.500 δρχ. το τεύχος.

 

* Κουγέας Ιωάννης (Αστιγγος 21, Μοναστηράκι, τηλ. 3219.608): Μπορείτε να βρείτε μεταχειρισμένα περιοδικά που κυκλοφόρησαν πριν από δύο-τρεις μήνες, αλλά και πολύ παλαιότερα. Η τιμή ενός σύγχρονου περιοδικού ξεκινά από 300 δρχ. και μπορεί να φθάσει στις περίπου 2.000 δρχ., αν είναι παλαιότερο και έχει ζήτηση. Για παράδειγμα, αναφέρουμε ότι μπορείτε να βρείτε το «Ρομάντζο» του '55 500 δρχ. ή ακόμη και κόμικς των δεκαετιών '50-'60, όπως τα «Διαπλανητικά».

 

* Σταθόπουλος Στέλιος (Φιλολάου 151, τηλ. 7015.292): Διαθέτει περιοδικά παλαιά από τον προηγούμενο αιώνα ως και το 1970, για τα οποία μπορεί να πληρώσετε από 300 δρχ. ως και περίπου 2.000 δρχ. το τεύχος. Βέβαια η τιμή μπορεί να ανέβει αν πρόκειται και κάποιον σπάνιο τόμο.

 

* Καραβίας (Ασκληπιού 35, τηλ. 3620.465): Και αυτό το κατάστημα διαθέτει παλαιά μεταχειρισμένα περιοδικά ελληνικά και ξένα (από 1.000 δρχ.), του προηγούμενου αιώνα ως και το 1970.

 

* Νασιώτης Σωτήρης (Ηφαίστου 24, Μοναστηράκι, τηλ. 3212.369): Θα συναντήσετε μεγάλη ποικιλία σε παλαιά περιοδικά που κυκλοφόρησαν πολλές δεκαετίες πριν, από 1.000 δρχ. το τεύχος, ως και 20.000 δρχ., αν έχουν ξυλογραφίες. Υπάρχει και ένα μικρό στοκ σύγχρονων περιοδικών, έως ότου εξαντληθούν. Τα σύγχρονα ποικίλης ύλης κοστίζουν από 300 ως 500 δρχ., ενώ τα εξειδικευμένα από 700 ως 800 δρχ. Μπορείτε να προμηθευτείτε και ξένα μεταχειρισμένα περιοδικά, όπως τους «Times» προηγούμενων μηνών ή χρόνων περίπου στις 300 δρχ.

 

* «Βιβλιοφιλία», Σπανός Κωνσταντίνος (Μαυρομιχάλη 7, τηλ. 3614.332): Εξυπηρετεί άτομα που θέλουν να βρουν πληροφορίες από περιοδικά σύγχρονα (που κυκλοφόρησαν πριν από δύο-τρία χρόνια) αλλά και συλλέκτες που συγκεντρώνουν περιοδικά ακόμη και του προηγούμενου αιώνα. Η τιμή των πρόσφατων περιοδικών ξεκινά από 300 ή 500 δρχ. για δύο-τρία τεύχη μαζί και ανεβαίνει ανάλογα με τη ζήτηση και τη σπανιότητά τους. Στα ράφια του θα συναντήσετε, π.χ., τη «Διάπλαση των παίδων», που κυκλοφορούσε από το 1880 ως το 1946, στην τιμή των 12.000 δρχ. ο τόμος, τη «Φιλολογική Πρωτοχρονιά» (1980-1990) στις 3.000 δρχ. ο τόμος, την «Αρχιτεκτονική» (1960-1970), που κοστίζει 500 δρχ. το τεύχος κτλ. Σε γενικές γραμμές μπορούμε να πούμε ότι τα περιοδικά του 20ού αιώνα κοστίζουν από 300 ως 1.000 δρχ., ενώ του 19ου αιώνα από 1.000 δρχ. ως 3.000 δρχ. το τεύχος.

 

* Χιωτάκης Ν. Ιωάννης (Νορμάνου 7, Μοναστηράκι, τηλ. 3247.835): Και εδώ η χρονολογική γκάμα των περιοδικών είναι μεγάλη, αφού θα βρείτε από τον προηγούμενο αιώνα ως και πριν από δύο-τρεις μήνες. Από 250 δρχ. τα σύγχρονα ως και 2.500 δρχ. τα παλαιότερα. Π.χ. η «Πανδώρα» του προηγούμενου αιώνα κοστίζει 2.500 δρχ. το τεύχος, οι «Εικόνες» του 1950 400 δρχ. κτλ.

 

* «Το Οχημα» (Σόλωνος 62, τηλ. 3610.839): Θα βρείτε περιοδικά που κυκλοφόρησαν από τον προηγούμενο αιώνα ως και το 1960, από 500 δρχ. το τεύχος.

 

* Βέργος Πέτρος (Μαυρομιχάλη 20, τηλ. 3614.897): Ασχολείται με δημοπρασίες, αλλά διαθέτει και έναν κατάλογο από παλαιά περιοδικά, ελληνικά και ξένα, από τον προηγούμενο αιώνα ως και το 1960, τα οποία δεν πουλήθηκαν στις δημοπρασίες. Πωλούνται σε σειρές: π.χ. η «Ατλαντίς» του 1925 ­ δεν είναι ολοκληρωμένη σειρά ­ κοστίζει 80.000 δρχ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5620 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Ο Μαρίνος, εάν δεν κάνω λάθος... γωνία Ερμού και Άστιγγος - δίπλα στον Γιάννη (κολλητά όμως). Έχει αναφερθεί σε συζήτηση στο παρελθόν. Ανάλογα την διάθεση του, το φεγγάρι που φωτίζει τον ουρανό, από ποια πλευρά σηκώθηκε το πρωί, δεν έχει όριο προς τα πάνω (π.χ.: δίνει τα Θησέας στα 10 ευρώ και τα πρώτα Storm / Camelot στα 15 ευρώ :wall: - εκεί θα μείνουν να σαπίσουν, την βλέπω την δουλειά). Σε άλλα π.χ.: Μίκυ, Αστερίξ, Λούκυ Λουκ, είναι πιο νορμάλ η κατάσταση. Έχω ψωνίσει ουκ ολίγες φορές από αυτόν (και άλλες φορές απλά έφυγα τρέχοντας...).

 

Καλά μιλάμε για τραγικό κλέφτη! Απορώ με τον εαυτό μου που πηγαίνω ακόμη εκεί να χαζέψω... Είχα δει πριν κάνα μήνα το "Οι Χρυσοί Κύκλοι της Ατλαντίδας" και το έδινε 10 ευρώ!!! Το βρήκα χθές στον Γιάννη δίπλα με 3 ευρώ... Δηλαδή έλεος!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.