Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΜΑΓΑΖΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ (ΑΘΗΝΑ)


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  9719
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  66
  • Reputation:   306
  • Achievement Points:  66
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5449 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά για τις διευθύνσεις που ανέφεραν.

 

Πέρα από το περίπτερο στην πλατεία Κοραή θα ήθελα να αναφέρω ακόμη ένα στο Σύνταγμα. Στην αρχή της Ερμού, το εξ αριστερών. Μεγάλη ποικιλία από εικονογραφημένα, τα οποία προμηθεύεται από τον Στεργίδη. Ουσιαστικά η εταιρεία αυτή προμηθεύει με κάθε είδους περιοδικό, όλα τα περίπτερα και μαγαζιά που πωλούν περιοδικό τύπο στην Ελλάδα και την Κύπρο.

 

Επίσης υπάρχει και το TILT στην Ασκληπιού 37. Από καινούρια έχει άπειρα. Ωστόσο που και που εμφανίζονται και παλαιά τεύχη από παιδιά που θέλουν να τα μεταπωλήσουν.

 

Συνεχίζοντας την ενημέρωση για καταστήματα με μεταχειρισμένα για την περιοχή των Αθηνών και συγκεκριμένα στα Εξάρχεια, στα καφέ του πεζόδρομου της Μεσσολογγίου, πήρε το μάτι μου, εκτός από τα παλιά βιβλία, τόμους από Κλασικά Τιραμόλα και Σεραφίνο.

 

Για καφέ ήμουν. Βαριόμουν να ρωτήσω τι άλλο διέθετε το μαγαζί. Οι τόμοι κόστιζαν 1 ευρώ καθένας.

Επεξεργασία από φλοκ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 202
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  4271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  501
  • Content Count:  2447
  • Reputation:   13216
  • Achievement Points:  2462
  • Days Won:  11
  • With Us For:  5965 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Στο περιοδικό Εικονογραφημένες Επιφυλλίδες (τ.1, άνιοξη 1994)

( παρουσίασή του εδώ http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=14300 )

δημοσιεύθηκε άρθρο του Δημήτρη Χανού για τα παλαιοπωλεία:

 

post-4271-1244632290_thumb.jpg post-4271-1244632325_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  9719
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  66
  • Reputation:   306
  • Achievement Points:  66
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5449 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Πάντα σε σχέση με τις βόλτες μου. :gnews:

 

Τα τελευταία δύο χρόνια παίρνοντας το τρόλεϊ κατέβαινα στην οδό Φιλελλήνων (επόμενη στάση μετά την πλατεία Συντάγματος) και μετά συνέχιζα προς μία εταιρεία με την οποία συνεργάζομαι στην Πλάκα. Ποτέ δεν πρόσεξα, μέχρι σήμερα το απόγευμα, ότι πίσω ακριβώς από τη στάση, δηλαδή δίπλα κολλητά στο Hard-Rock cafe υπάρχει ένα παλαιοπωλείο. Το οποίο όπως παρατήρησα έχει εκατοντάδες τεύχη από εικονογραφημένα: Μίκυ Μάους, Τιραμόλα, Σεραφίνο, Μεγάλα Μίκυ, Έφοδος... με μια γρήγορη ματιά διέκρινα τουλάχιστον 30 διαφορετικούς τίτλους. Ρώτησα για τα Κόμιξ του Τερζόπουλου, για τα οποία έψαχνα, και μου απάντησε ο κύριος που είχε το κατάστημα ότι από αυτά δεν έχει. Ωστόσο για όλους εσάς τους υπόλοιπους που ψάχνετε άλλα εικονογραφημένα, δεν χάνετε τίποτα για να περάσετε μία βόλτα από εκεί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9719
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  66
  • Reputation:   306
  • Achievement Points:  66
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5449 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

:gnews:

 

Τελικά θα πρέπει να κάνω πολλές βόλτες... όλο "τρύπες" ανακαλύπτω. Ουσιαστικά παλαιότερα δεν με ενδιέφερε το θέμα αλλά τώρα όμως αρχίζω και προσέχω τι βρίσκω κάθε φορά.

 

Λοιπόν και πάντα σε σχέση με τις βόλτες μου, ανακάλυψα άλλα δύο μικρά μαγαζιά. Δεν έχουν μεγάλο όγκο εικονογραφημένων, το πολύ 100 τεύχη να είδα στο καθένα. Πάντα για το Κόμιξ ρωτάω. Κλασική απάντηση. Δεν έχουμε τίποτα.

 

ΣτΓ: βρε παιδιά βοηθήστε με να τελειώσω την χαζοσειρά, γιατί ειδάλλως θα συνεχίσω με τις βόλτες μου καθώς επίσης και με τα μηνύματα σε αυτό το θέμα. Δεν λυπόσαστε τον εαυτό σας;

 

Μεγάλο όγκο από βιβλία συνάντησα, καθώς και διάφορα λίγα τεύχη από εικονογραφημένα του Ντίσνευ, καμιά Βαβούρα και λίγους άλλους τίτλους.

 

Α. Ακαδημίας και Εμμανουήλ Μπενάκη: επί της Ακαδημία δίπλα στον Γρηγόρη... ξέρετε το κατάστημα με τα καφεδοσάντουιτς.

 

Β. Σόλωνος και Ζωοδόχου Πηγής: επί της Σόλωνος στο αριστερό σας χέρι, λίγο μετά τη Ζωοδόχου Πηγής καθώς κατεβαίνετε προς Πατησίων.

 

Αυτά για την ώρα... και οι βόλτες συνεχίζονται!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6726
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

χμμμ.... κιεγώ έχω κατι παρόμοιο στο σάιτ μου... τα περίπτερα είναι από τις αγαπ[ημένες μου τοποθεσίες και έχω αφιερώσει στα καλύτερα από αυτά μια λίστα. δυστυχώς δεν ξέρω ακριβείς διευθύνσεις αλλα νομίζω είμαι αρκετά κατατοπιστικός. μερικά από αυτά που γράφω είναι:

το περίπτερο στην κοραή

ένας περιπτεράς ειδικός στα κόμιξ. τόννοι χιλιάδων διαφορετικών τίτλων κόμικς, σε φροντισμένα stands και με ένδειξη ''συλλεκτικό τεύχος'' στα πιο σπάνια τεύχη, με λίγο μεαλυτερη τιμή. τεύχη δυσεύρετα και πολύ παλιά. ίσως το καλύτερο περίπτερο για έναν συλλέκτη, στην καρδιά της αθήνας.

το περίπτερο στη φώκαια

βρίσκεται στη παλαιά φώκαια, απέναντι από την κεντρική πλατεία και το καλοκαίρι μετατρέπεται σε πραγματικό συλλεκτικό χρυσορυχείο. είναι σαν ψιλικατζίδικο, ανακαινιστικε πρόσφατα και θα το αναγνωρίσετε από τη μεγάλη αφίσα με τον εφημεριδοπώλη.

το περίπτερο της σαρωνίδας

αρχαία και σταθερή αξία. στην κεντρική πλατεία της σαρωνίδας, μπορείς να βρεις επανεκδόσεις και θησαυρους που δεν τους περιμένεις

 

Να ρωτήσω όμως και κάτι ακόμα... τα παλιά τεύχη που βρίσκω στα επαρχιακά περίπτερα είναι σε σακουλάκια, άψογα διατηριμένα, στην αντίστοιχη σημερινή τιμή της κάθε έκδοσης και με ένα χαρτί μέσα που γράφει ''πουλάω παλιά περιοδικά κόμικς'' με μια λίστα με εκδόσεις και ένα τηλέφωνο. Ποιός είναι αυτός ο προμηθευτής; Πώς τον συμφέρει να πουλάει παλιά κόμικς σε κανονικές τιμές; που τα βρίσκει τόσα πολλά και τόσο καλοδιατηριμένα;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9847
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  256
  • Reputation:   3136
  • Achievement Points:  256
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5440 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Να ρωτήσω όμως και κάτι ακόμα... τα παλιά τεύχη που βρίσκω στα επαρχιακά περίπτερα είναι σε σακουλάκια, άψογα διατηριμένα, στην αντίστοιχη σημερινή τιμή της κάθε έκδοσης και με ένα χαρτί μέσα που γράφει ''πουλάω παλιά περιοδικά κόμικς'' με μια λίστα με εκδόσεις και ένα τηλέφωνο. Ποιός είναι αυτός ο προμηθευτής; Πώς τον συμφέρει να πουλάει παλιά κόμικς σε κανονικές τιμές; που τα βρίσκει τόσα πολλά και τόσο καλοδιατηριμένα;

 

:thinking: αν και νεο μελος θα ηθελα να απαντησω επι αυτου και να πω πως το εχω συναντησει και εγω αυτο,αλλα μονο σε εκδοσεις του τερζοπουλου.και λεω μηπως ειναι ο ιδιος ο τερζοπουλος πισω απο αυτο?εσεις οι πιο εμπειροι τι λετε?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6726
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

:thinking: αν και νεο μελος θα ηθελα να απαντησω επι αυτου και να πω πως το εχω συναντησει και εγω αυτο,αλλα μονο σε εκδοσεις του τερζοπουλου.και λεω μηπως ειναι ο ιδιος ο τερζοπουλος πισω απο αυτο?εσεις οι πιο εμπειροι τι λετε?

 

Και όμως! δεν είναι μόνο τερζοπουλικές εκδόσεις, όπως αυτά που γράφουν στο σακουλάκι ''ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ''.

αυτά που λέω εγώ γράφουν στο χαρτάκι και άλλες εκδόσεις όπως ''πόλεμος'', ''ηρωας'' και τέτοια που νομιζω οτι δεν είναι του τερζό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το έχω πετύχει αρκετές φορές και μάλιστα σε 2 διαφορετικά τυπωμένα χαρτάκια μέσα σε 3 χρόνια (το ίδιο τηλέφωνο όμως) και φαντάζομαι πως είναι το πρακτορείο "Άργος" ή το "Ευρώπη" που κάνει αυτή την κίνηση (αλλά μάλλον το 1ο έχει τέτοιες εκδόσεις). Γι'αυτό και οι κανονικές τιμές. Το έχω πετύχει και σε τεύχη που έχω αγοράσει από Αθήνα αλλά και από επαρχία. Δεν έχω πάρει τηλέφωνο γιατί δεν χρειάστηκε ακόμη. Γιατί δεν παίρνεις εσύ όμως ένα τηλέφωνο να το διαπιστώσεις ο ίδιος; :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12511
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5492 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Κι εγώ έχω πετύχει κάτι παρόμοιο, μόνο που το τηλέφωνο είναι σχετικά... παλιό. Ένα 01... θυμάμαι! Δεν ξέρω... Ίσως είναι και από τον Στεργίδη!

 

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λογικά αναφέρονται σε πρακτορεία διανομής τύπου,στα μαγαζιά δηλαδή που επιστρέφονται τα παλιά περιοδικά και έχουν τέτοιου είδους στοκ.

Ακριβώς γι'αυτά μιλάω! Είναι τα δύο πρακτορεία που διανέμουν σχεδόν οποιοδήποτε έντυπο κυκλοφορεί στην χώρα. Φαντάστηκα πως αυτοί συσκευάζουν διάφορα τεύχη (ζελατίνες ας πούμε) και αυτοί έχουν βάλει την αγγελία αυτή μέσα σε κόμικς διαφόρων εκδοτών για να ξεστοκάρουν απ'τις αποθήκες τους. Οπότε καταλαβαίνεις γιατί ανέφερα για "κανονική τιμή". Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια αλλά το ότι ακριβώς πρόκειται για διάφορους εκδοτικούς οίκους και ότι υπάρχουν ακόμη και σε σφραγισμένα με ζελατίνα τεύχη σ'αυτή την σκέψη με οδήγησε. Ποιός άλλος φορέας θα μπορούσε να "περάσει" την αγγελία του σε τόσα τεύχη μ'αυτόν τον τρόπο;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το παλαιοβιβλιοπωλείο "Διαγώνιος" (γνωστός και ως ο Δάσκαλος ;) ) ΙΠΠΟΚΡΑΤΟΥΣ 126-128, απέκτησε και ιστοσελίδες.

 

http://www.kouniosbooks.gr (για βιβλία)

http://comicsmania.gr (για κόμικς)

 

Εκεί μπορείτε να ρίξετε μια ματιά στις τιμές, οι οποίες ισχύουν και όταν πάτε από το μαγαζί. Άντε να κόψει κανένα ευρώ αν κάνετε μεγάλο λογαριασμό, αλλά μην περιμένετε και πολλά πράγματα...

Και κάτι που με παραξένεψε. Όταν είχα πάει πριν από λίγο καιρό μαζί με τον Γιάννη (Thor21), πήρα κάτι Κλασικά Disney (της δεκάδας #70) και όταν πήγα να τα πληρώσω (και αφού ήδη μου είχε πει τιμή), κοίταξε τα εξώφυλλα με μεγεθυντικό φακό(???). Ούτε σπάνια γραμματόσημα να αγόραζα. :P

 

 

Πάντως τα αγαπημένα μου μαγαζιά είναι σίγουρα των Κουγέων. Όποτε περάσω, όλο και κάτι ενδιαφέρον θα βρω. Και το καλύτερο είναι πως εξυπηρετούν ευγενικά και κόβουν αρκετά από τις τιμές. Ούτε υφάκι έχουν, ούτε τους ειδήμονες κάνουν. :)

 

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  53
  • Reputation:   187
  • Achievement Points:  53
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5468 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Πολύ ενδιαφέρον, σ'ευχαριστούμε. Προσέξτε μόνο ότι οι τιμές είναι χωρίς ΦΠΑ(!!). Α ρε αθάνατε Ελληνα!!

 

 

Μιχάλης

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  11236
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  362
  • Reputation:   5950
  • Achievement Points:  362
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Το συγκεκριμένο μαγαζί αναφέρθηκε στο πρώτο post από τον Valtasar και επειδή το επισκεπτόμουν αρκετά χρόνια ήταν πιστή η περιγραφή...Μέχρι τουλάχιστον την τελευταία μου επίσκεψη πριν από 4-5 μέρες. Είχα να πάω δύο μήνες και είδα ότι είχε γίνει ανακαίνιση, το πατάρι πιο ευρύχωρο και τα τεύχη πιο τακτοποιημένα. Τα καλά νέα σταματούν εδώ. Τα παλαιότερα των τευχών είχαν εξαφανιστεί. Τα νεότερα σε τιμές εμφανώς τσιμπημένες. Ο συμπαθητικός κύριος Χρήστος παραμένει συμπαθητικός και κάνει εκπτώσεις. Μόνο που οι αρχικές τιμές είναι πλέον κατά πολύ ανεβασμένες και τα όσα μπορεί να βρει κάποιος σαφώς περιορισμένα. Αναφέρομαι στο μικρό Μοναστηράκι στον Πειραιά επί της οδού Θεμιστοκλέους. Οποιος έχει αγοράσει από το συγκεκριμένο μαγαζί παλαιότερα θα καταλάβει αμέσως τη διαφορά (όχι μόνο στο χώρο) αλλά στις τιμές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64279
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Προστέθηκαν φωτογραφίες και άρχισε να σουλουπώνεται το θέμα. Σταδιακά θα προσθέτω και άλλα, μαζί με φωτογραφίες πάντα για να τα βρίσκεται πιο εύκολα

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  11236
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  362
  • Reputation:   5950
  • Achievement Points:  362
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

εκανα μια βολτα στη Σολωνος και στην Ιπποκρατους

 

βασει της λιστας που εχω δει πιο πανω δεν υπαρχει κανενα μαγαζι Το Οχημα στη σολωνος 62 (απεναντι απο νομικη).

 

το μικρο μοναστηρακι που αναφερεται στην αρχη δεν ασχολειται καθολου με κομικς εχει μονον βιβλια.

 

ο ΙΣΤΩΡ εχει μετακομισει απεναντι Ιπποκρατους 157+Κομνηνων και ειναι χαιρεσαι να εισαι μεσα. δυστυχως απο κομικς εχει μικρη ποικιλια αλλα ποτε δεν ξερεις....

 

κατα τα αλλα δεν βρηκα τιποτα απο αυτα που εψαχνα και μπορω να πω οτι τουλαχιστον ευχαριστηθηκα που ξαναπηγα στο κομικον και εβλεπα ολα αυτα εκει μεσα.

 

 

Αν μιλάς για το Μικρό Μοναστηράκι στον Πειραιά μάλλον περί λάθους πρόκειται. Είναι γεμάτο με κόμιξ αλλά όχι στο ισόγειο, στο πατάρι... Σε τιμές όμως όπως έχουμε ξασναγράψει εδώ εξαιρετικά ψηλές πλέον σε σχέση με το 2009 ή μέχρι το καλοκαίρι του 2010. Αλλά ότι έχει έχει. Αν μιλάς για κάποιο άλλο Μικρό Μοναστηράκι ΟΚ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20239
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μιλάει για το Μικρό Μοναστηράκι που είναι στη Γραβιάς, δίπλα στη Πρωτοπορία. Παλιά είχε λίγα κόμικς κυρίως Βαβέλ και τέτοια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41670
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5136 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

ναι γι'αυτο στη γραβιας αναφερθηκα. νομιζω οτι γραφοντας και για τα αλλα που πηγα εκει κοντα θα ηταν κατανοητο.

 

ομως δεν ηξερα οτι εχει και στον πειραια! εχουν καποια σχεση αυτα τα δυο?

που ειναι ? εχει ντισνευ εκει? μηπως εχετε το τηλεφωνο?

 

Από όσο γνωρίζω, τα δύο μαγαζιά δεν έχουν καμία σχέση. Το τηλέφωνο του καταστήματος του Πειραιά είναι 2104221670. Η διεύθυνση είναι Ελ. Βενιζέλου 13. Τώρα, σχετικά με το αν έχει Ντίσνεϋ, σίγουρα θα έχει, το θέμα είναι ποια νούμερα και σε τι τιμές. Δες και τα προηγούμενα ποστ στο θέμα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4541
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4827 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Από όσο γνωρίζω, τα δύο μαγαζιά δεν έχουν καμία σχέση. Το τηλέφωνο του καταστήματος του Πειραιά είναι 2104221670. Η διεύθυνση είναι Ελ. Βενιζέλου 13. Τώρα, σχετικά με το αν έχει Ντίσνεϋ, σίγουρα θα έχει, το θέμα είναι ποια νούμερα και σε τι τιμές. Δες και τα προηγούμενα ποστ στο θέμα.

thanks.gif

 

Νομιζα οτι θα ηταν ενα αλλο καπου εκει κοντα και μακαρι να ειχαμε κι αλλου να παμε!

Αυτο το μαγαζι το ξερω. Ξερω οτι αυτος που το εχει λεγεται Χρηστος. Μπορω να πω οτι παρα το φαινομενικα αποπνικτικο θεαμα λογω στενοτητας χωρου μπορεις να βρεις παρα πολλα τευχη. Και τις τιμες τις θεωρω τσουχτερες.

 

---------------------------------

Τελικα καταφερα να παω κι απο εκει. Εχει μετακομισει στο ακριβως διπλανο μαγαζι και εχει και υπογειο και σε οροφο παρα πολλα κομικς. Ειναι ισως απο τους λιγους που εχω δει τοσα πολλα σε τοσο λιγο χωρο. Ομως προσοχη απο τιμες δεν τον θεωρω καθολου φτηνο. Εχει ισως απο τις υψηλοτερες που εχω δει.

Επεξεργασία από cydisneyman
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4541
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4827 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Περασα σημερα απο το Δευτερο Χερι στη Φειδιου 14. Θα το συνιστουσα λογω φιλανθρωπικης νοοτροπιας και λογικων τιμων. Ομως δυστυχως υπαρχει πολυ λιγο στοκ. Για οσους εχουν φιλανθρωπικη διαθεση και θελουν να δωρησουν κατι, πλην της λεφικ, αυτο ειναι ενα καλο μερος να τα διαθεσετε.

Παραθετω το ενημερωτικο τους που δειχνει και την προσοψη γιατι αυτα δεν τα ειδα στο σαιτ τους.

post-13944-13002717781681_thumb.jpg

Ομως μην παρασυρθειτε απο το αλλο μαγαζι λιγο πιο πανω. Δεν εχει καμμια σχεση μαζι τους. Απεναντιας! Για οσους εχουν προβλημα να εκνευριζονται δεν το συνιστω!!! Για οποιον θελησει να παει εκει να ξερει οτι ισως βρει κατι που θελει αλλα ισως το χρυσοπληρωσει !

Επεξεργασία από cydisneyman
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41670
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5136 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ζητάω συγγνώμη, εάν η παρακάτω πληροφορία έχει αναρτηθεί σε ποστ από κάποιον άλλο πριν.

Στην Εθνική Οδό Αθηνών- Κορίνθου, στο ύψος των Μεγάρων υπάρχουν και από τις δύο μεριές του δρόμου δύο πανομοιότυποι σταθμοί αυτοκινήτων με φαστ φουντ, βενζινάδικα κτλ. Υπάρχει και στους δύο από ένα ψιλικατζίδικο, όπου μπορεί κανείς να βρει και παλιά τεύχη ΚΟΜΙΞ. Δεν θα το θεωρούσα άξιο λόγου και δεν θα το ανέφερα, αν δεν υπήρχαν και κάποια τεύχη που δεν βρίσκονται τόσο εύκολα στα ψιλικατζίδικα της Αθήνας σε αυτήν την τιμή (3,30 Ευρώ). Το πιο παλιό που είδα ήταν το 166, και υπήρχαν και τα 167 και 175 και κάποια μεταγενέστερα (τώρα βέβαια, δεν θυμάμαι αν ήταν στην κατεύθυνση προς Αθήνα ή προς Κόρινθο). Αυτή τη στιγμή υπάρχουν ελάχιστα τεύχη, αλλά το αναφέρω κυρίως για μελλοντική χρήση, αφού όταν πλησιάσει το καλοκαίρι, μπορεί να υπάρξει ανανέωση στο στοκ. Υπάρχουν επίσης και τόμου ΠΟΠΑΫ καθώς και τόμοι ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ. Αν κάνετε στάση εκεί και σας λείπουν αυτά τα τεύχη, ψάξτε το. Αν και ξανατονίζω, αυτή τη στιγμή υπάρχουν ελάχιστα τεύχη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11236
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  362
  • Reputation:   5950
  • Achievement Points:  362
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο περίπτερο ασχολείται καιρό με μεταχειρισμένα ή είναι φρέσκο, αφού το τσέκαρα από σύμπτωση, μια και ήμουν... Μιλάω για αυτό που βρίσκεται στη συμβολή των λεωφόρων Αλεξάνδρας και Κηφισίας, το πρώτο επί της Κηφισίας δεξιά στην άνοδο. 'Εχει ένα μεγάλο stand σε εμφανή θέση με κόμιξ εκ των οποίων τα περισσότερα είναι μέσα σε ζελατίνες αλλά είναι εμφανώς μεταχειρισμένα. Από μια πρόχειρη ματιά που έριξα υπάρχουν Κόμιξ του Ντίσνεϊ της δεύτερης εκατοντάδας (100-200) σε διάφορες τιμές, Κλασικά Ντίσνεϊ μάλλον τσιμπημένα (νούμερα γύρω στο 100 τα έχει 10 ευρώ), πολλά Μίκυ Μάους, πολλά Μαμούθ και Λούκ Λουκ 2 τεύχη της πρώτης περιόδου (Στρατίκης) στα 7 ευρώ έκαστο. Επειδή δεν είχα χρόνο δεν πολυκοίταξα τιμές και νούμερα, ίσως να υπάρχει και κάτι ακόμη. Αν κάποιος κυκλοφορεί σε αυτή την περιοχή μπορεί ενδεχόμενα να γράψει περισσότερα και πιο αναλυτικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6726
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Τα περισσότερα ντίσνευ του περιπτέρου που αναφέρεις κυμαίνονται από 3 μέχρι 6 ευρώ, αν και εχει και δυο-τρία που αγγίζουν τα 15. Επίσης όταν πήγα εγώ είχε και μερικά Marvel (σχετικά άγνωστα), στα αγγλικά αλλα δε ξερω περισσότερες λεπτομερειες. Τα ΚΟΜΙΞ είναι τα κλασσικά που στέλνει πίσω ο Τερζό, δηλαδη όπως είπες, δεύτερη εκατοντάδα. Τα Μίκυ Μάους και τα Κλασσικά ειναι σε μέτρια προς κακή κατάσταση (μερικά έχουν σκισιματα, λεκέδες και μουτζουρες).

 

Γενικώς αυτό το περίπτερο έχει πάντα παλιά τέυχη (δεκαετία του 90) της Νεας Ακτίνας σε καλή κατάσταση, καθώς και τα παρεμφερή (Ποπάυ κλπ), αλλα πρώτη φορά βλέπω τόσο παλιά τεύχη (δεκαετία του 80) και μάλιστα με τιμές ανάλογες της ηλικίας του κάθε τεύχους. Μαλλον καποιος παλιός αναγνώστης αποφάσισε να εκποιήσει τη συλλογή του, έτσι εξηγειται και η κακή κατάσταση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4541
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4827 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σε μια νεα βολτα μου στο κεντρο, αρχιζοντας απο Σολωνος, περασα απο ενα μαγαζι που λεγεται ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ.

Ειναι στην Μαντζαρου 4, ενα πεζοδρομο στο υψος της Σολωνος 54. Δεν εχει πολλα κομικς αλλα εχει ποικιλια. Εχει ομως και "παραρτημα" στην Καλλιδρομιου 48-50, στο υψος της Μπενακη, αλλα το ατομο που υποτιθεται ειναι εκει φαινεται εχει δικο του ωραριο. Περασα μεταξυ 11-11.30 πμ και ηταν κλειστα. Απο την τζαμαρια ειδα οτι υπαρχει μεγαλη ποικιλια απο βιβλια και περιοδικα.

 

Πιο πριν στην Καλλιδρομιου 30, μπηκα σε ενα αλλο μαγαζι που λεγεται ΜΙΚΡΟΣ ΕΡΩΤΙΚΟΣ. Πολυ περιποιημενο μαγαζι για οσους εχουν νοσταλγιες. Εχει λιγα συλλεκτικα κομικς αλαλ παρα πολλα παιχνιδια και ενθυμηματα.

 

Για οσους εχουν ορεξη για κομιξοψωνια, να θυμαστε να ειστε παντα ψυχραιμοι γιατι οι τιμες ποικιλουν. Λιγο παζαρεμα δεν βλαπτει ποτε. Και να πλενετε τα χερια σας μετα την ερευνα γιατι δεν ξερετε ποτε τι "πιανετε"...!

 

beer.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Θα δώσω και εγώ την άποψή μου για κάποια κομικσομάγαζα που ξέρω, από τη σκοπιά όμως των πραγματικά παλιών τευχών Ντίσνεϋ (π.χ. 500ρια και 600ρια Μίκυ Μάους, Κλασικά κάτω από 50 κλπ).

α. Το Μοναστηράκι/Θησείο βρίσκεται σε νεκροφάνεια. Τα δύο ξαδέλφια Κουγέα και ο Μαρίνος (πάνω στην Ερμού) τίποτε. Ο Αμερικάνος έχει ελάχιστα αλλά πρέπει να είναι στα κέφια του για να σου δείξει κανένα τεύχος και ζητάει ό,τι του'ρθει από τιμές.

β. Ιπποκράτους: Ο ΄Ιστωρ αριστερά στον κατερχόμενο και η Μίλλη Μάνου με τον αδελφό της πιο κάτω απέναντι δεν έχουν πια σχεδόν τίποτε. Ο "Δάσκαλος" στο 126-128 έχει αρκετά, τσιμπάει τις τιμές αλλά είναι σωστός στις συναλλαγές (π.χ. αν φύγεις και γυρίσεις πίσω και του πεις "από το τεύχος που μου έδωσες έλειπε το μεσαίο 4σέλιδο" το παίρνει πίσω και επιστρέφει τα λεφτά). Μόνο μην σου πει δώσε μου τη λίστα σου να ψάξω να σου βρω όσα έχω. Μπορεί να σε έχει στο περίμενε μήνες. Καμιά φορά τον πιάνει η προκοπή και σου βρίσκει κανένα αλλά όχι πολύ συχνά.

γ. Ο κ. Χρήστος στον Πειραιά (Βενιζέλου 13 όπως λέει και ο φίλος Leonidio) όπου πήγα για πρώτη φορά χτες με σύσταση του nzvion, έχει αρκετά και μάλλον τακτοποιημένα και από τιμές είναι σε επίπεδο "Δάσκαλου". Σε αφήνει όμως να ψάξεις με ησυχία στο πατάρι του. Φανταστείτε ότι βρήκα τα 2 από τα 4 500ρια που έψαχνα. Κι αυτός μόλις τον πήρα και του είπα πως από το Κλασικά 29 που μου πούλησε εν γνώσει μου χωρίς εξώφυλλο για 10 ευρώ διαβεβαιώνοντάς με ότι δεν λείπει κανένα φύλλο έλειπαν 4 φύλλα, μου είπε να πάω να μου δώσει κάτι άλλο.

δ. Τέλος υπάρχει και ο κ. Γεράσιμος Στρουμπής στο Μενίδι στην οδό Κονδυλάκη κάθετο της Λεωφόρου Δημοκρατίας (τηλ. 2102380247 και 6978048027) που έχει μια αποθήκη γεμάτη με διαφόρων ειδών κόμιξ και πολλά Ντίσνεϋ. Στις τιμές (μιλάω για τα παλιά Μίκυ Μάους) είναι κατά 1 ευρώ φτηνότερος ανά εκατοντάδα από τον "Δάσκαλο" (π.χ. τα 400ρια 7 αντί 8 τα 500ρια 6 αντί 7 κ.ο.κ.). Σε αφήνει να ελέγξεις ένα ένα τα τεύχη που θα αγοράσεις. Αν όμως σου ξεφύγει κανένα και τον πάρεις και τού πεις ότι είναι ελλιπές, γκρινιάζει.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11236
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  362
  • Reputation:   5950
  • Achievement Points:  362
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Ποικιλία έχει ο τύπος στο Μενίδι αλλά δουλεύει και πολύ με....φωτοτυπίες οπότε χρήσιμο είναι όποιος αγοράζει από εκεί να ρίχνει και μια ματιά στο εσωτερικό. Ειδικά από τη στιγμή που μετά την απομάκρυνση από το ταμείο δεν αναγνωρίζεται το λάθος... Συνήθως το λέει όταν πρόκειται για φωτοτυπία αλλά ορισμένες φορές το...ξεχνάει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41670
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5136 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Εγώ πήρα πάντως τηλέφωνο σήμερα και μου είπε ότι δεν έχει καμιά αποθήκη πλέον και ότι τα έχει πουλήσει όλα. Δεν ξέρω, ίσως να μη θέλει να μιλάει σε αγνώστους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11236
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  362
  • Reputation:   5950
  • Achievement Points:  362
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5313 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Εγώ πήρα πάντως τηλέφωνο σήμερα και μου είπε ότι δεν έχει καμιά αποθήκη πλέον και ότι τα έχει πουλήσει όλα. Δεν ξέρω, ίσως να μη θέλει να μιλάει σε αγνώστους.

Μάλλον έχεις δίκιο και στα δύο. Η αποθήκη υπήρχε μέχρι πειν από 2 χρόνια που τον επισκέφθηκα αλλά και μένα στην αρχή μου έλεγε άλλα αντί άλλων. Αν δεν επέμενα με δεύτερο τηλεφώνημα μάλλον θα είχα μείνει με την ίδια εντύπωση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  351
  • Reputation:   2737
  • Achievement Points:  356
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5745 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

δ. Τέλος υπάρχει και ο κ. Γεράσιμος Στρουμπής στο Μενίδι στην οδό Κονδυλάκη κάθετο της Λεωφόρου Δημοκρατίας (τηλ. 2102380247 και 6978048027) που έχει μια αποθήκη γεμάτη με διαφόρων ειδών κόμιξ και πολλά Ντίσνεϋ. Στις τιμές (μιλάω για τα παλιά Μίκυ Μάους) είναι κατά 1 ευρώ φτηνότερος ανά εκατοντάδα από τον "Δάσκαλο" (π.χ. τα 400ρια 7 αντί 8 τα 500ρια 6 αντί 7 κ.ο.κ.). Σε αφήνει να ελέγξεις ένα ένα τα τεύχη που θα αγοράσεις. Αν όμως σου ξεφύγει κανένα και τον πάρεις και τού πεις ότι είναι ελλιπές, γκρινιάζει.

 

Μια διορθωση. Σουρμπης πρεπει να ειναι το επιθετο και οχι Στρουμπης

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Κατ' αρχήν καλωσορίζω :welcome2: στο φόρουμ την αγαπητή Μουζικάντισσα (συγγνώμη για τον εξελληνισμό και την αλλαγή γένους του ψευδωνύμου). Αυξάνονται οι Σαλονικιές στο greekcomics :beer: . Της εύχομαι λοιπόν οι μουσικοί ήχοι από τα post που θα ανεβάζει να αντηχούν συχνά στ' αυτιά μας και ακόμη να καταφέρει να βρει τα κόμικς που ψάχνει.

Τώρα, σχετικά με τον έμπορο από το Μενίδι, κατ' αρχήν νομίζω ότι λέγεται Στρουμπής και έχω τη εντύπωση ότι αυτό το επωνυμο γράφει και το κουδούνι του σπιτιού του. ΄Ομως δεν είμαι βέβαιος και πιθανόν να λέγεται και Σουρμπής όπως αναφέρει ο φίλος rwmanos. ΄Οσο για φωτοτυπίες που λέει ο luckystrike εμένα δεν μου έτυχαν ποτέ. Αντίθετα, έχω βρει κάμποσα με σελίδες που λείπουν, όμως μου αφήνει απεριόριστο χρόνο να τα ελέγχω ένα ένα σελίδα προς σελίδα ακόμη και την τελευταία φορά που αγόρασα γύρω στα 70. Επίσης δεν ισχύει απόλυτα το μετά την απομάκρυνση από το ταμείο. Απλά όταν του επιστρέφεις τεύχη γκρινιάζει στο στιλ "αφού τα έψαξες κλπ.". ΄Ετσι, φροντίζω να τα ελέγχω εξονυχιστικά προτού τα αγοράσω.

Τέλος σχετικά με το αν πούλησε ή όχι πρόσφατα το περιεχόμενο της αποθήκης (που βρίσκεται στο ισόγειο του σπιτιού του) δεν ξέρω. Την τελευταία φορά όμως που πήγα, πριν 7 μήνες, δηλαδή τον Νοέμβριο του 2010, η αποθήκη ήταν "τίγκα" στα κόμικς κ.ά. περιοδικά. Και από τα 115 περίπου Μίκυ Μάους (500ρια και 600ρια) που μου έλειπαν, βρήκα και αγόρασα γύρω στα εβδομήντα. Αν επικοινωνήσω μαζί του τον Ιούλιο γυρίζοντας στην Αθήνα για να τον ρωτήσω μήπως έχει κάποιο από τα 5 τεύχη του Μίκυ Μάους που μου λείπουν ακόμη για να έχω πλήρη σειρά από το 500 μέχρι το 2343 (# 535, 560, 618, 619 και 620) θα μάθω τι παίζεται (επειδή με ξέρει ως τακτικό πελάτη ελπίζω να μου πει την αλήθεια) και θα ανεβάσω σχετικό post. Πριν κλείσω, επαναλαμβάνω και από εδώ την έκκληση προς όποιον φίλο έχει διαθέσιμο/α ένα ή περισσότερα από αυτά τα πέντε τεύχη του Μίκυ Μάους, να επικοινωνήσει μαζί μου με Π.Μ. γιατί ενδιαφέρομαι πολύ να τα αποκτήσω.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Λοιπόν θα παραθέσω κι εγώ την άποψη μου για ορισμένα καταστήματα της Αθήνας τα οποία είχα την τύχη/ατυχία να επισκεφθώ χθες.

 

Με βάση λοιπόν την αρίθμηση του Valtasar ξεκινάω:

 

1-2) Μιά χαρά μαγαζιά χωρίς την αναμενόμενη ποικιλία. Για να βρεις κάτι πρέπει να κάνεις φύλλο και φτερό όλο το κατάστημα καθώς όλα τα έχει μπερδεμένα και γενικά επικρατεί πλήρη αταξία.

 

3) Ένα παλαιοπωλείο που γίνεται της Πόπης μέσα. Τα περισσότερα περιοδικά είναι σε χείριστη κατάσταση και αντί αν σε πληρώσει να τα αγοράσεις που είναι χεσ%$&να και μέσα στα σκ@τα λέει πως κάνει και καλύτερες τιμές. Κλασσικά υπάρχει άγνοια για το τι έχει ενω παράλληλα τα μόνα που έχει προσεγμένα είναι το περιοδικό κόμιξ.

 

4) Ο κύριος που το έχει ήταν ευγενέστατος και πολύ εξυπηρετικός. Παρόλο που δεν γνωρίζει τίποτα από κομιξ, σε αφήνει να ψάξεις μόνος σου αλλά δυστυχώς δεν έχει και τρελή ποικιλία. Αξίζει πάντως τον κόπο να περάσετε καθώς είναι όπως προείπα ευγενέστατος και μάλιστα μου πρόσφερε και ένα ποτηρι νερό. :P

 

5) Μικρό μαγαζάκι αλλά προσεγμένο, τακτοποιημένο (και σε περίπτωση που πάτε τώρα το καλοκαίρι πληροφορώ πως έχει κλιματιστικό!!!). Γνωρίζει καλά από ΚΟΜΙΞ, και μπορεί ακριβώς να σου δείξει που να ψάξεις εφόσον τον ρωτήσεις.

 

6) Επίσης πολύ καλό κατάστημα, με ευγενέστατο υπάλληλο και πολύ εξυπηρετικό. Το συνιστώ.

 

Υ.Γ. Θα ήθελα να σας πω τωρα για ένα κατάστημα που βρίσκεται στο δρόμο μεταξύ των καταστημάτων 1 και 2, στην Αστιγγο. Έχει μεγαλη ποικιλια αλλά το έχει ένας τελείως γλοιώδης τύπος ο οποίος μόνο που δεν με έβρισε που έψαχνα τα ΚΟΜΙΞ και μου έκανε και παρατήρηση γιατί , όπως είπε, αν πάθει μία γρατσουνιά ένα περιοδικο, θα τα πουλήσει 10 Ευρω φθηνότερα. Φαντάζεστε δηλαδή πόσο πουλάει ένα τευχος... Συνεχή επίβλεψη πάνω από το κεφάλι σου για να βλέπουν τι κάνεις, κάτι που θεωρώ τρομερά σπαστικό και γενικά καθόλου σεβασμός στον πελάτη. Φεύγοντας, ένας φίλος μου είχε εκνευριστεί τόσο με τους τύπους που τους είπε την γνωστή προστακτική και να τοποθετήσουν τα περιοδικά... εχμ καταλάβατε!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.