Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαβάζετε σκαναρισμένα κόμιξ;


jval

  

141 Μέλη έχουν ψηφίσει

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Παρακαλούμε να συνδεθείτε ή να εγγραφείτε για να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση.

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5713 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Και ναι τελικά επιβεβαιώνομαι.Κανείς δεν έχει να χάσει τίποτα από τα σκαναρισμένα κόμικ,παρά μόνο να κερδίσουν οι δημιουργοί.

 

Η ιστορία έχει ως εξής.Ο Steve Lieber ,δημιουργός του Underground για την Image Comics κάποια στιγμή είδα τα κόμικ του να ποστάρονται σκαναρισμένα στο site 4chan.com .Αντί να πάει σαν καλό παιδί και να κινηθεί νομικά εναντίον του site ή να αρχίσει να ωρύεται ότι τον κλέβουνε και πρέπει να τον πληρώσουνε οι παλιοαλήτες,γράφτηκε στο παραπάνω site και ενεπλάκη σε συζήτηση με μερικά από τα μέλη του.Μετά από αυτή τη συζήτηση ,ο ίδιος ο Lieber αποφάσισε να διαθέσει ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΚΟΜΙΚ Underground ,και τα 5 τεύχη δηλαδή εντελώς δωρεάν ψηφιακά μέσω της προσωπικής του ιστοσελίδας για να το διαβάσει όποιος θέλει.

 

Ξέρετε ποιό ήταν το αποτέλεσμα; Οι πωλήσεις του έντυπου κόμικ εκτοξεύθηκαν σε δυσθεώρητα ύψη ,πράγμα που εξέπληξε και τον ίδιο το δημιουργό.

Όλη η ιστορία ,μαζί με τις λεπτομέρειες υπάρχει στο cbr.com Μην παραλείψετε να πατήσετε και σε όλα τα λινκ μιας και είναι άκρως ενδιαφέρουσα η όλη η υπόθεση και πραγματικά δείχνει προς τα που πρέπει να στραφεί η βιομηχανία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  6648
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1000
  • Reputation:   3484
  • Achievement Points:  1000
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5697 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Parker: And going back to the free format, pretty soon I will be putting out one in webcomic form with cartoonist Erika Moen. Our strip "Bucko" will be three times a week and we will formally announce it later in the year. That will be a story that's designed specifically for a daily punch that works well online. Erika may have to hand off those Etsy duties:

 

Η ΜΟΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ WEBCOMIC?????

:dance:

 

(FYI έχει μερικά -αχεμ- λίγο ανώμαλα strip :P)

http://www.darcomic.com/

Την είχα πρωτοδεί όταν έκανε guest στο penny arcade ,αλλα τότε είχε σταματήσει το DAR :(

 

Επίσης δεν είναι για comic, αλλα έχει σχέση για το θέμα, ο δημιουργός του indy παιχνιδιού-υπέρεπιτυχίας (σχεδόν 5 εκατομμύρια σε μήνες),μιλάει για την πειρατεία και πως επηρεάζει τις πωλήσεις του

http://notch.tumblr.com/post/1121596044/how-piracy-works

Και για την ακρίβεια αυτή η παράγραφος

 

If someone pirates Minecraft instead of buying it, it means I’ve lost some “potential” revenue. Not actual revenue, as I can never go into debt by people pirating the game too much, but I might’ve made even more if that person had bought the game instead. But what if that person likes that game, talks about it to his or her friends, and then I manage to convince three of them to buy the game? I’d make three actual sales instead of blocking out the potentially missed sale of the original person which never cost me any money in the first case.
Επεξεργασία από johnny
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2691
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

:thinking: Βασικά από τα σκαναρισμένα κερδίζουν τα καλά και χάνουν τα μέτρια προς χάλια. Γιατί αν κάποιο comic το έχεις διαβάσει σκαναρισμένο και σου αρέσει πολύ θα το αγοράσεις ενώ αν ξέρεις ότι δεν σου αρέσει δεν θα το αγοράσεις. Βέβαια έτσι το πιο πιθανό είναι να αγοράσεις το tpb και όχι τα τεύχη. :oops:

Με λίγα λόγια με τα σκαναρισμένα δεν έχεις το ρίσκο του «τώρα αυτό που θα πάρω θα μου αρέσει ή θα είναι πατάτα;»

Από την άλλη όμως σκέφτεσαι «να πάρω αυτό που ξέρω ότι είναι καλό αλλά το έχω διαβάσει ή αυτό που μου φαίνετε καλό και δεν το έχω διαβάσει;»

Επεξεργασία από Straken
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4862
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  161
  • Reputation:   733
  • Achievement Points:  162
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5902 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Αυτό που εφαρμόζω πλέον είναι να διαβάζω 1 ή 2 τεύχη από μια σειρά και αν μου αρέσει να την αγοράσω. Π.χ. Μου άρεσε πολύ το #1 του DMZ από τη Vertigo και δεν διάβασα άλλο, θα πάρω το trade. Για την ώρα γιατί Θέλω κάποια (πότε; ;) ) στιγμή να πάρω ipad και φοβάμαι πως δεν θα ξαναδιαβάσω βιβλίο, κόμιξ ή περιοδικό σε έντυπη μορφή...

Επεξεργασία από stepgios
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5052 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εγώ μένω επαρχία,κάτι που σημαίνει ότι δεν υπάρχει κανένα comic shop και τα ξένη τεύχη είναι λίγα και συλλεκτικά στα πρακτορεία. Ότι βγαίνει το παίρνω από ξένο,αλλά ότι δεν έρχεται-δηλαδή όλα της DC και όλα της Marvel εκτός από X-Men και Spiderman σειρές και κάτι άλλα- αναγκάζομαι και τα κατεβάζω.Αλλά κατεβάζω και παλιές ιστορίες.Πείτε μου γιατρέ,η κατάσταση μου είναι σοβαρή; :confuse::thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  12121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  245
  • Reputation:   3285
  • Achievement Points:  245
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5169 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και εγώ διαβάζω σκαναρισμένα..Οι λόγοι είναι δύο.. Χρόνος και Χρήμα.

Πχ δεν έχω 500$ να πάρω τα Miracleman και γιατί να να μην διαβάζω

κανά τευχάκη άμα έχω χρόνο στη δουλειά..

Φυσικά και για μένα ισχύει το άμα διαβάσω κάτι σκαναρισμένο

και μου αρέσει μετά το αγοράζω..

:mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12834
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  25
  • Reputation:   105
  • Achievement Points:  25
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

ειναι πολυ δυσκολο να διαβασεις σκαναρισμενα κομιξ αλλα καμια φορα δεν εχεις και επιλογη (πχ κομιξ που δεν εχουν κυκλοφορησει Ελλαδα) εγω προτιμω την εντυπη μορφη..μ αρεσει να μυριζω τις καινουργιες κομιξοσελιδες...αναντικαταστατο αισθημα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  8772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  25
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3876
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  4
  • With Us For:  5544 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Τώρα το χω κόψει.

Κάποτε διάβαζα 1-2 κομιξάκια, αλλά πέραν του ότι δεν μπορώ να συγκεντρωθώ μπροστά από την οθόνη για πολύ και με πιάνει πονοκέφαλος (έχω και ένα περιστατικό επιληπτικής κρίσεως στο ιατρικό ιστορικό μου, οπότε αποφεύγω να κάθομαι πολλές ώρες), όταν αργότερα αγόρασα κάποια από αυτά απογοητεύτηκα, διότι τα είχα ήδη διαβάσει και δεν ήταν το ίδιο...είναι πολύ πιο ωραία να τα διαβάζεις σε χαρτί(ειδικά αν διαβάζεις γρήγορα και το ντάουνλωντ σε καθυστερεί).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  13547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  447
  • Reputation:   1337
  • Achievement Points:  447
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4907 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πολυ σπανια διαβαζω σκαναρισμενα κομικς!

Μονο αμα βρω κατι [πολυ καλο ή σπανιο! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  172
  • Reputation:   1054
  • Achievement Points:  172
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Ποτέ δεν μπόρεσα να διαβάσω scans! Ούτε καν για να τσεκάρω κάποια σειρά αν αξίζει ή όχι...

Είμαι της παλαιάς σχολής!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8465
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4892 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Προτιμώ φυσικά τα "πατροπαράδοτα" χειροπιαστά κόμικς.

 

Ωστόσο διαβάζω πολλά σκαναρισμένα, επειδή είναι πολύ παλιά και δεν υπάρχουν πια (ή ακόμα και αν υπήραχαν δεν θα είχα την οικονομική δυνατότητα να τα αγοράσω - πχ τα πρώτα 70 τεύχη του Uncle Scrooge με ιστορίες του Carl Barks).

 

Δεν θα ήμουν εναντίον της ψηφιοποίησης των περισσότερων παλιών κόμικς, καθώς τα αυθεντικά καταστρέφονται. Ωστόσο θεωρώ πως όταν κάποιος μπορείς να αγοράσει το κανονικό τεύχος ή τεύχη πρέπει να το κάνει για να υποστηρίξει και τις εκδόσεις - δημιουργό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4803 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

εγω παιδια δεν ειμαι και πολυ φαν,τουλ ακομα των υπερηρωικων(λεω τουλαχιστον γιατι εσεις ικανοι ειστε να μου αλλαξετε μυαλα τωρα στα "γεραματα")αλλα εχω καποια κλασικα-γνωστα κομικ κατεβασμενα στον υπολογιστη(συμπεριλαμβανομενων και πολυ παλιων τευχων ΚΟΜΙΞ)..η αληθεια ειναι οτι εχω ακομα καποια αγορασμενα αδιαβαστα οποτε για αυτο δεν τα εχω πολυαγγίξει ακομα..ψαχνοντας ομως μια ιστορια σε παλιο τευχος ΚΟΜΙΞ εκατσα λιγο και την διαβασα και τι να πω ρε παιδια,πολυ ανιαρο..που να παιρνεις και τον υπολογιστη στην τουαλετα :relax: ...βεβαια στον τομεα των υπερηρωικων θα με βοηθησει πιστευω γιατι με μηδενικο κοστος θα δω αν οντως μ αρεσουν ή οχι,δε θα κλαιω τα λεφτα μου(ειτε 4€ για απλο τευχος είτε 15-20 για ενα πιο ογκωδες)..οποτε δγ/δα για μενα

 

και οντως,πολλες δημοσκοπησεις!!! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12959
  • Reputation:   94848
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4643 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Που και που διαβάζω...!

Συνήθως μία με δύο φορές τον μήνα...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20419
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5047 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Διαβαζω σκαναρισμενα κομικς,αλλα δεν σημαινει οτι μου αρεσει κιολας αυτος ο τροπος.Ουτε το κανω συχνα.Ειναι πραγματικα πολυ κουραστικο το διαβασμα στον υπολογιστη.Προτιμω το κλασσικο "εχω στα χερια μου-ξεφυλλιζω-κρατω στην συλλογη μου", :Book: αλλα αυτο δεν ειναι παντα εφικτο.Περα απο τις βασικες μου συλλογες,οταν ημουν μικρη αγοραζα και καποια τευχη απο αλλα περιοδικα τα οποια δεν συλλεγω,και το κανω και τωρα.Αυτο λοιπον με τα σκαναρισμενα κομικς,ειναι μια καλη ευκαιρια να διαβασω καποια παλια κυριως κομικς τα οποια ειναι σπανια να βρεις σημερα,αλλα και να τα βρεις τα πληρωνεις ακριβα.Και γιατι να πληρωσω κατι που δεν συλλεγω;Το διαβαζω απο το ιντερνετ και παιρνω μια ιδεα "τι λεει".

Επισης μου αρεσουν καποιες σειρες απο τις οποιες εχω λιγα τευχη και ειναι πολυ δυσκολο να βρω παλια τευχη.Στο ιντερνετ εχω βρει ολα τα τευχη σκαναρισμενα στα αγγλικα.Μπορει να μην μου αρεσει,αλλα προτιμω να τα διαβασω ετσι,παρα καθολου (και να ελπιζω οτι μελλοντικα θα καταφερω να τα αποκτησω) :xm:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 10 years later...

  • Member ID:  38331
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  62
  • Reputation:   571
  • Achievement Points:  89
  • Days Won:  0
  • With Us For:  855 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  64

Για όσους διαθέτουν μεγάλες συλλογές ή τις σειρές που αγαπούν έντυπες, είναι φυσικό να θέλουν να τις διαβάζουν έτσι. 

Αρκεί να τα έχουν εύκαιρα και όχι αραχνιασμένα σε κάποιο πατάρι ή αποθήκη λόγω έλλειψης χώρου. 

Τότε ακόμα κι αυτοί κάποια στιγμή θα ξεχάσουν την μυρωδιά του πολυκαιρισμένου χαρτιού και θα ανατρέξουν στις οθόνες και στα σκαναρισμένα.

Και γω γουστάρω χαρτί, αλλά δεν είναι λίγες οι φορές που βάζω το usb στην tv, ρίχνω πίσω στον καναπέ το κορμί, βάζω τα πόδια πάνω στο τραπεζάκι 

και απολαμβάνω τους χάρτινους ήρωες μου σε πολλές ίντσες και ακούραστα. Αυτά που κουράζουν είναι τα ταμπλετάκια και τα τηλέφωνα. 

Οπότε λίγο απ' όλα και ανάλογα τη διάθεση καθημερινά!

Επεξεργασία από Ιλαρίων Κολοκασίδης
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2205
  • Reputation:   21868
  • Achievement Points:  2244
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Επειδή δεν υπάρχει επιλογή 1-2 φορές το χρόνο (και αυτό το κάνω μόνο αν θέλω να διαβάσω πάρα πολύ κάποια συνέχεια που δυσκολεύομαι να βρω σε έντυπη μορφή), ψήφισα ποτέ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1383
  • Reputation:   10067
  • Achievement Points:  1412
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4335 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Κι εγώ μια από τα ίδια. Μόνο σε σπάνιες περιπτώσεις πολύ δυσεύρετων, πολύ ενδιαφερόντων (για το δικό μου γούστο) τευχών

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4189
  • Reputation:   32828
  • Achievement Points:  4368
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2870 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Προφανώς ό,τι έχω έντυπο, το διαβάζω έντυπο.
Αλλά αν δεν έχω κάτι και θέλω απλά να δω αν αξίζει, το διαβάζω σκαναρισμένο.

Αν μ΄αρέσει το παίρνω και σε έντυπη μορφή στη συνέχεια.

Τώρα η συχνότητα που διαβάζω σκαναρισμένα κόμικς δεν είναι σταθερή.
Μπορεί να κάνω μήνες να διαβάσω σκαναρισμένο, αλλά μπορεί να υπάρξουν περίοδοι που θα διαβάζω κάθε μέρα (όπως πχ το τελευταίο 2μηνο που έχω διαβάσει πάνω από 200 disney ψηφιακά).
Οπότε έβαλα την επιλογή μια-δυο φορές την εβδομάδα :)
 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1537
  • Reputation:   13735
  • Achievement Points:  1812
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1244 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Eχει τυχει καποιες ελαχιστες φορες να διαβασω σε ταμπλετ pdf. Δεν μπορω να πω οτι το ευχαριστηθηκα.Πιο πολυ με κουρασε σε φαση αντε να τελειωνει. Το κυριο μεσο που χρησιμοποιω στην καθημερινοτητα ειναι το λαπτοπ. Oσες φορες δοκιμασα δεν αντεξα πανω απο δυο σελιδες πριν το κλεισω. Εν αντιθεσει σε εντυπο μπορω να αφιερωσω μεχρι και ωρες διαβασματος, οταν υπαρχει ο χρονος.

Θα μου πεις, τι κανεις οταν θες κατι να διαβασεις και δεν το εχεις σε εντυπο ; Ε, δε το διαβαζω και μενω με την απορια :lol: Χαζομαρα ; Δε ξερω μπορει, απλα δεν μπορω με τιποτα τα zoom in zoom out ουτε να παιζω με το ποντικι κλικ κλικ καθε 5-10 δευτερολεπτα.

 

Οπότε ψηφισα ποτέ   :)

 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  906
  • Reputation:   5265
  • Achievement Points:  954
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1673 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Ψήφισα 1-2 φορές τον μήνα γιατί ήταν η πιο σποραδική περίοδος που μπορούσα να επιλέξω. Ουσιαστικά, θα διαβάσω σκαναρισμένα κόμικς μόνο αν δεν μπορώ να τα πάρω στα χέρια μου. Π.χ. αν μία σειρά είναι πολύ μεγάλη και δεν μπορώ να αγοράσω τις συγκεντρωτικές εκδόσεις για οικονομικούς λόγους ή είναι πολύ μικρή και δεν έχει εκδοθεί σε συγκεντρωτική έκδοση ή ακόμα κι αν είναι πολύ παλιά και δυσεύρετη. Μερικές φορές μπορεί απλώς να κοιτάξω ένα τεύχος η μία σειρά για να δω αν με ενδιαφέρει ή να ψάξω για κάποια πληροφορία ενός τεύχους που δεν έχω. Πάντως προσπαθώ να αγοράζω όσες σειρές διάβασα σκαναρισμένες και μου άρεσαν ώστε να τις έχω στην βιβλιοθήκη μου και να υποστηρίξω τους δημιουργούς. Επίσης, όντως, είναι πιο δύσκολη και κουραστική η ανάγνωση από την οθόνη. Τώρα βέβαια έχει περάσει πολύς καιρός από την τελευταία φορά που διάβασα κάτι σκαναρισμένο γιατί έχω μία τεράστια στοίβα από αδιάβαστα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 8 months later...

  • Member ID:  37052
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  351
  • Reputation:   2713
  • Achievement Points:  386
  • Days Won:  3
  • With Us For:  1186 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

Επιλέγω 1-2 φορές τον μήνα. Σκαναρισμένα διαβάζω ιστορίες του Ρόσα από τους τόμους του Τερζόπουλου, μιας και είναι δυσεύρετες σε έντυπη μορφή, ειδικά Βίος και πολιτεία και Χαμένα Επεισόδια. 

Ακόμη και ΜΜ της Νέας Ακτίνας από το issuu ή το scribd.

 

 

Δεν μπορώ να πω ότι το 'φχαριστιέμαι, αλλά μη έχοντας άλλη επιλογή, είναι ξεκάθαρα καλύτερο από το τίποτα.  :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.