Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι διαβάσατε τελευταία; [ ...αυστηρά κόμικς μόνο. ]


YOSHIMITSU

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4969 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

έχει ενδιαφέρον να διαβάζω μια αρνητική κριτική για το Hellboy που είναι αναλυτική για το Hellboy!Συνήθως σε όσους δεν αρέσει το το πολυαναλύουν :lol: !Λοιπόοον...

...τα αρνητικά σημεία που έβαλες μου έκανα εντύπωση!Καταλαβαίνω αυτό που λες αλλά εμένα δεν με είχαν ενοχλήσει διαβάζοντάς το!Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι το διαφορετικό αναγνωστικό background!

Το 3 και 4 είναι πολύ διασκεδαστικά και έχουν κυρίως πιο μικρές ιστορίες.Το δικό μου αγαπημένο όμως μάλλον είναι το 5!Επίσεις οι τριλογία που τελείωσε φέτος το καλοκαίρι πρέπει να πω πως ήταν καταπληκτική(τομάκια 8,9 και 11)!Για μένα τα σενάρια του Mignola καλυτερεύουν με τα χρόνια και εδώ έφτασε στο πικ του!Έστησε μια επική ιστορία βασισμένη στους αγγλικούς(αρθουριανούς), ρώσσικους και σκανδιανβικούς προσχριστιανικούς μύθους!Το σχέδιο είναι του Duncun Fegredo ο οποίος δίνει ρέστα!Και το λέω εγώ που είμαι τελειωμένος με το σχέδιο του Mignola!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

έχει ενδιαφέρον να διαβάζω μια αρνητική κριτική για το Hellboy που είναι αναλυτική για το Hellboy!Συνήθως σε όσους δεν αρέσει το το πολυαναλύουν :lol: !Λοιπόοον...

...τα αρνητικά σημεία που έβαλες μου έκανα εντύπωση!Καταλαβαίνω αυτό που λες αλλά εμένα δεν με είχαν ενοχλήσει διαβάζοντάς το!Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι το διαφορετικό αναγνωστικό background!

Το 3 και 4 είναι πολύ διασκεδαστικά και έχουν κυρίως πιο μικρές ιστορίες.Το δικό μου αγαπημένο όμως μάλλον είναι το 5!Επίσεις οι τριλογία που τελείωσε φέτος το καλοκαίρι πρέπει να πω πως ήταν καταπληκτική(τομάκια 8,9 και 11)!Για μένα τα σενάρια του Mignola καλυτερεύουν με τα χρόνια και εδώ έφτασε στο πικ του!Έστησε μια επική ιστορία βασισμένη στους αγγλικούς(αρθουριανούς), ρώσσικους και σκανδιανβικούς προσχριστιανικούς μύθους!Το σχέδιο είναι του Duncun Fegredo ο οποίος δίνει ρέστα!Και το λέω εγώ που είμαι τελειωμένος με το σχέδιο του Mignola!

 

Σε ότι διαβάζω κάνω κάποια κριτική! :PPP:

 

Με ένα googlάρισμα, είδα ότι το art του Fegredo είναι τέλειο!!! :yahoo: Και ίσως ταιριάζει περισσότερο στον Hellboy! :obelix:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4969 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Και καλά κάνεις γιατί είναι πολύ χρήσιμες για τους υπόλοιπους!Και εγώ προσπαθώ να γράφω δυο λόγια για οτι ακούω ή διαβάζω!

Το σχέδιο του fegredo είναι πραγματικά τέλειο αλλά καλύτερο απο του Mignola δεν το λέω!Πάντως στις ιστορίες που έχει σχεδιάσει δεν θα μπορούσα να φανταστώ το σχέδιο του Mignola,μάλλον δεν θα του πήγαινε!Θυμάμαι όταν είχα πάρει τον 8 τόμο που είναι ο πρώτος που σε μεγάλη ιστορία δεν σχεδιάζει ο Mignola και ήμουν ξενερωμένος και όταν ολοκλήρωσα την αναγνωση ήμουν τρομερά ενθουσιασμένος!Κάτι το σενάριο που ήταν καταπληκτικό κάτι το ανεπανάληπτο σχέδιο είχα ξετρελαθεί!Και όσο προχωράνε τα τεύχη γίνεται ακόμα καλύτερο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Χωρίς να έχω διαβάσει δουλειά του Fegredo, φαίνεται καλύτερος σε action σκηνές, ενώ ο Mignola είναι πιο πολύ της ατμόσφαιρας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15458
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4999 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Εγώ βρήκα χρόνο και διάβασα το χρωματιστό χιόνι από το Μίκυ Μάους 2374, και το καταευχαριστήθηκα τόσο με την ιστορία όσο και με το σκυλί του Ήτα Βήτα τον Φλίπ!!! Χαχαχαχα άπαιχτο το σκυλάκι μου άρεσε πολύ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Διάβασα και το Billy the Kid's: Μυστήρια του Παλιού Καιρού. Ήταν διασκεδαστικότατο. Ο Powell χτίζει έναν απίστευτα ψεύτικο κόσμο, όπου τα πάντα είναι δυνατά. Από ανθρώπους-κροκόδειλους μέχρι γυναίκες με τατουάζ που αλλάζουν. :wow: Η ιστορία ξεκινάει απότομα. Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό, σε βάζει κατευθείαν στον ρυθμό της ιστορίας.

 

Σε κάποιους θα φανεί κάπως η ξαφνική μεταβολή του χαρακτήρα του Billy, ωστόσο από τα flashbacks μαθαίνουμε για την ιστορία του. Πιστεύω πως ότι συνέβη παλιά, τον έκανε έτσι όπως τον βλέπουμε στο κόμικς.

 

Θα το προτιμούσα έγχρωμο. Ο Hotz ισορρόπησε σωστά το άσπρο με το μαύρο, αλλά αρκετές φορές δεν καταλάβαινα τι συνέβη ακριβώς σε ένα καρέ. Ειδικά στις σκηνές δράσης. Ίσως ένας σωστός χρωματισμός θα το έλυνε αυτό το θέμα. :thinking:

 

Συνολικά, ήταν ένα διασκεδαστικό κόμικς, με όμορφα δομημένους χαρακτήρες, ανατροπές και λίγο κλισέ τέλος, που όμως ταίριαζε!

 

8,5/10

 

(5 ευρώ από τον Drunk Crocodile για αυτή την κομιξάρα :dance: )

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4969 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Χαίρομαι που σου άρεσε γιατί δεν ήμουν και τόσο σίγουρος για αυτό!Και εγώ το είχα διασκεδάσει άπειρα και έχω στο μυαλό μου να τσεκάρω κάποια στιγμή στο μέλλον το δεύτερο mini series που βγήκε πέρσι και διαδραματίζεται στο Λονδίνο!Και συμφωνώ απόλυτα οτι θα ήταν ακόμα καλύτερο αν είχε χρώμα!Βέβαια θα του ανέβαζε την τιμή!Πάντως είναι πολύ ωραία έκδοση από την jemma!

 

(επίσεις,και εγώ 5 ευρό το είχα πάρει από εδώ μέσα :spidey_yeah_that: αλληλεγγύη στις χαμηλές τιμές ρει!!!)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Με εξαπάτησες; :collapse:

 

Μεταχειρισμένο το πήρα;;;; :ego:

 

:P

 

Πρέπει να τσεκάρω και το δεύτερο mini-series. :angel:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4969 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

μα δεν είπα ποτέ οτι είναι από πρώτο χέρι,μόνο οτι το έχω σε τέλεια κατάσταση :p3: έπρεπε να το κοτσάρω μια κορδέλα στην γωνία και να το πουλήσω στην δεκαπλάσια τιμή ως συλλεκτικό τεύχος!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Διάβασα και τα δύο αλμπουμάκια της Ars Longa με το The Dark Knight Returns. Νομίζω έχω εκφράσει πολλές φορές την λατρεία μου για το Returns. Το έχω διαβάσει σκαναρισμένο και δεν έτυχε να το διαβάσω στα ελληνικά. Πρέπει να είχα πει στον Ορέστη ότι αν και το σχέδιο του Miller είναι γενικώς απαράδεκτο (ναι, είμαι ο άρχοντας των δημοσίων σχέσεων :P), στην συγκεκριμένη σειρά ταιριάζει γιατί όσο σκληρή και σκοτεινή είναι η ιστορία και η όλη διάθεση, άλλο τόσο είναι και το noir/dark 'n' gritty στυλ του Miller.

 

Έχει κάτι για τον καθένα. Στα πρώτα δύο τεύχη (που έβγαλε και η Ars Longa) ο Batman θα προσπαθήσει να ξεφορτωθεί τους εγκληματίες που κατατρώνε μέρα με την μέρα την πόλη που ορκίστηκε να προστατεύει 30 χρόνια πριν, θα στρατολογήσει νέα Robin, θα συγκρουστεί ιδεολογικά με τις πολιτικές αρχές του Gotham και όλα αυτά μπολιασμένα με την λυρικότητα του Miller.

 

Ο Bruce, πιο σκληρός από ποτέ αλλά και χτυπημένος από την μοίρα (Jason π.χ. ) θα προσπαθήσει να σταθεί στα πόδια του σαν σωστός στρατιώτης, να αφήσει το παρελθόν πίσω του αλλά και να το χρησιμοποιήσει ως κινητήρια δύναμη (ο λόγος που στρατολογεί νέα Robin, o λόγος που αναφέρει συνεχώς τον Dick).

 

10/10 γιατί έτσι goddammit! :blob3::reap:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Διάβασα για τρίτη φορά το ARES των MICHAEL AVON OEMING και TRAVEL FOREMAN. Κυλάει πολύ όμορφα. Σαν χαρακτήρας στους AVENGERS δεν με ενθουσίαζε. Ένας υστερικός τύπους Punisher που ουρλιάζει για να ματώσει το τσεκούρι του. Εδώ όμως πάει όμορφα.

 

Καθόμουν και σκεφτόμουν τον ίδιο χαρακτήρα στο Teen Titans στην DC. Καμιά σχέση... ξενέρωμα και βαρετός στα μάτια μου.

 

Έχουν τις διαφορές τους οι δυο μεγάλες εταιρίες, και δε βλέπω να φεύγει από την πρωτιά η MARVEL.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Έχουν τις διαφορές τους οι δυο μεγάλες εταιρίες, και δε βλέπω να φεύγει από την πρωτιά η MARVEL.

 

Και αυτό το συμπέρανες από μόνο ένα χαρακτήρα; :thinking:

 

:pray: Πες μου το σκεπτικό σου, :thanks:!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Εδώ και δεκάδες χρόνια η MARVEL είναι πρώτη. Δεν έχει σχέση με τον Ares. Απλως δήλωσα ότι ακόμη και σε αυτούς τους ίδιους χαρακτήρες, μου αρέσει της MARVEL περισσότερο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εδώ και δεκάδες χρόνια η MARVEL είναι πρώτη. Δεν έχει σχέση με τον Ares. Απλως δήλωσα ότι ακόμη και σε αυτούς τους ίδιους χαρακτήρες, μου αρέσει της MARVEL περισσότερο.

 

Ωστόσο τον τελευταίο καιρό, η DC έχει αρχίσει να ανεβαίνει επίπεδο. Π.χ. ενώ η Marvel βγάζει 3-4 "μεγάλα" events μέσα σε μία χρονιά (που έχουν ελάχιστη επίδραση στις σειρές της), η DC βγάζει 1, άντε το πολύ 2 τα οποία έχουν επιπτώσεις στο DCU. Επίσης η DC έχει χαμηλώσει τις τιμές της, μας προσφέρει free copies για digital comics και βοηθάει ανθρώπους στην Αφρική (marketing ftw).

 

Παρ΄όλα αυτά δεν μπορώ να σταματήσω να διαβάζω Marvel! :yahoo: Είναι εθισμός! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23838
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  118
  • Reputation:   573
  • Achievement Points:  118
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4529 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Μιας και ο DC μιλάει για DC, η εταιρία αυτή εκδίδει μια σειρά 6 τευχών βασισμένη στην ομώνυμη και πολυαγαπημένη μου game series, Uncharted!! Έχω διαβάσει ήδη τα πρώτα δύο τευχάκια και ανυπομονώ τη κυκλοφορία ( και αφενός ψηφιοποίηση ) των υπολοίπων!!

 

post-23838-0-57426600-1327938493_thumb.jpg post-23838-0-32631500-1327938521_thumb.jpg

Επεξεργασία από ScroogeMcKostas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3600
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4538 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

καιρο ειχα να διαβασω κομικ.διαβασα το ΄΄μεγαλο ρεμαλι΄' του reiser,αν και το ειχα διαβασει σχεδον ολο αρκετα παλιοτερα.σχεδια στην απλουστερη μορφη τους,αποδοτικα ομως οσον αφορα το υφος. το χιουμορ ειναι ''καφρικο'', ο χαρακτηρας ειναι το μεγαλο ρεμαλι και ειναι ακριβως αυτο που λεει ο τιτλος του. κυκλοφορει με τα εσωρουχα,πειραζει τις γυναικες , ειναι αηδιαστικος και δεν τον νοιαζει τιποτα.σεναριο με την κλασσικη εννοια του ορου δε βρηκα.παρολα αυτα ,μεσα απο τις σατιρικες σελιδες του βγαινει κατι ανθρωπινο,κατι θλιβερο,κατι ασχημα πραγματικο.αστειο και θλιβερο μαζι , ενα πολυ ωραια φτιαγμενο συνολο.

επισης διαβασα το 1602 του neil gaiman,σε αλλο υφος τωρα.γνωστοι υπερηρωες οπως spiderman ,καποιους xmen,magneto,nick fury και λοιπα(ολοι της μαρβελ,οπως και το εν λογω κομικ) στο ετος 1602. ωραιο σχεδιο, διασκεδαστικο σεναριο και ωραια αποδοση των χαρακτηρων (ειδκα ο nick fury και ο daredevil πολυ μου αρεσαν).κατι καπως διαφορετικο,μια αλλιωτικη προσεγγιση στο υπερηρωικο θεμα που εμενα προσωπικα καποιες φορες με κουραζει..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12765
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  641
  • Reputation:   4140
  • Achievement Points:  641
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Διάβασα χθες το Batman- Year One και το καταευχαριστήθηκα. Προσωπικά δεν το περίμενα τόσο καλό και με εξέπληξε ευχάριστα. Τόσο η ιδέα της παράλληλης αφήγησης όσο και το σχέδιο ήταν όλα τα λεφτά. Κατά τη γνώμη μου αυτό είναι που παίζει και κύριο ρόλο στο να είναι τόσο κατανοητή η ιστορία. Απλώς έχω μια ερώτηση/απορία γιατί (στην σελίδα 38 αν σας βοηθάει) όταν ο Batman μιλάει στον δήμαρχο και στους καλεσμένους του έχει μουστάκι(ή έτσι φαίνεται); Παρατήρησα ότι κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει στα προηγούμενα καρέ... Τελειώνοντας, κατάλαβα γιατί θεωρείται από τις καλύτερες ιστόριες του Batman. Αυτά! :beer:

 

ΥΓ: Ευχαριστώ και τα παιδιά που μου το πρότειναν τελικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7341
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  1379
  • Reputation:   6444
  • Achievement Points:  1379
  • Days Won:  5
  • With Us For:  5645 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Ξαναδιαβάζω τα Bone, τα οποία δυστυχώς δεν τα έχω όλα. Τι αριστούργημα. Πως εκμεταλεύεται την λιτότητα για να φτάσει σε ένα τόσο πλούσιο τελικό αποτέλεσμα. Ιδού το τελικό κριτήριο για μια συλλογή: πράγματα που δεν σε κουράζουν όσες φορές και να τα διαβάσεις.

:beer3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

πριν απο καποια βραδια (τωρα ξαναδιαβαζω το messiah complex ) διαβασα τον πρωτο τομο της ultimate collection daredevil by brubaker...

αν και καποιοι απο σας μου εχετε πει πως του μπεντις ειναι καλυτερα , εμενα αυτο μου αρεσε...ηταν πολυ καλο μαλιστα...μεσα στην φυλακη και τα λοιπα...

 

φυσικα , υπαρχει και το προβλημα οτι εμενα μου αρεσει καθε ειδους κομιξ που διαβαζω :yahoo:

 

Για τον τομο...

 

Ειναι μια καλη εκδοση και σε καλη τιμη απο το bookdepository...

o brubaker χτιζει καλα την ιστορια και πιστευω πως και το σκιτσο ειναι αρκετα ταιριαστο...

σιγουρα θα παρω και το volume 2 Που επεται να κυκλοφορησει...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4969 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

δεν έχω διαβάσει όλα του Bendis αλλά είχα διαβάσει κατεβασμένα του Brubaker και πραγματικά είναι ένα τρομερό run!Και σχεδιαστικά και σεναριακά τα σπάει!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

και εγω σκοπευω να παρω και του bendis . αν ειναι σαν του bru , θα ειναι πολυ καλο.

 

ΥΓ. κροκοδιλε , ακομα χρωσταω την παρουσιαση του black mirror . Μην ξεχνιεσαι...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4969 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ξαναδιάβασα πριν λίγο το 100% tou Paul Pope!Πραγματικά ωραίο κόμικ!Ενώ το σενάριό του δεν είναι κάτι το τρομερό, βγάζει μια τρομερή ζεστασιά και feel-good διάθεση!Από τα κόμικ που θα αρέσουν σε πολύ κόσμο που δεν θα το περίμενε αυτό!Και δεν μπορώ να μην πω για το εξαιρετικό σχέδιο του Paul Pope!Φτιάχνει έναν τέλειο κόσμο/πόλη στην οποία διαδραματίζονται τα γεγονότα και σχεδιάζει τρομερά εκφραστικούς χαρακτήρες!Πάρτε το :respect: !

 

Και για να μην είμαι εντελώς off-topic, χτες το βράδυ ξαναδιάβασα το μελαγχολικό κομμάτι της δυτικής ακτής και το ξανααπόλαυσα το ίδιο :spidey_yeah_that: !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5868 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ξαναδιάβασα πριν λίγο το 100% tou Paul Pope!Πραγματικά ωραίο κόμικ!Ενώ το σενάριό του δεν είναι κάτι το τρομερό, βγάζει μια τρομερή ζεστασιά και feel-good διάθεση!Από τα κόμικ που θα αρέσουν σε πολύ κόσμο που δεν θα το περίμενε αυτό!Και δεν μπορώ να μην πω για το εξαιρετικό σχέδιο του Paul Pope!Φτιάχνει έναν τέλειο κόσμο/πόλη στην οποία διαδραματίζονται τα γεγονότα και σχεδιάζει τρομερά εκφραστικούς χαρακτήρες!Πάρτε το :respect: !

 

Και για να μην είμαι εντελώς off-topic, χτες το βράδυ ξαναδιάβασα το μελαγχολικό κομμάτι της δυτικής ακτής και το ξανααπόλαυσα το ίδιο :spidey_yeah_that: !

 

και μενα μου χε αρέσει πολύ το 100%, κάποια στιγμή θα το αγοράσω κιόλας :). Γιατί δεν γραφεις και δυο πραγματακια γι αυτό στο Indie talk τοπικ; νομίζω ότι ταιριάζει :P

 

 

 

Και εντός θέματος τώρα, χτες στη λέσχη διάβασα τους δυο τόμους της Anubis Marvel Knights: Spider-Μan και μου άρεσαν :) !

 

Ήταν ό,τι έπρεπε για τη βάρδια μου :beer6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5409 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Και εντός θέματος τώρα, χτες στη λέσχη διάβασα τους δυο τόμους της Anubis Marvel Knights: Spider-Μan και μου άρεσαν :) !

 

Ήταν ό,τι έπρεπε για τη βάρδια μου :beer6:

 

post-556-12850851782872.gif cool post-556-12850850249775.gif

 

 

index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=79921

 

 

post-556-12860520484777.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4969 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Να σου πω την αλήθεια,δεν σκέφτηκα οτι μπορέι να μπει σε αυτόν τον τομέα!Γενικά έχω στο μυαλό μου ως indie αυτά που βγαίνουν απο πιο μικρές εταιρίες και όχι απο marvel dc vertigo!Απο την άλλη,δεν έχεις και άδικο γιατί το στιλ αυτού του κομικ είναι αρκετά διαφορετικό απο τα τυπικά οπότε θα μπορούσε να μπεί εκεί!Θα το έχω στο νου μου στο μέλλον να γράφω και εκεί :spidey_yeah_that: !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76876
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5868 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Tις τελευταιες μέρες διάβασα τα εξής από μη σκαναρισμένα:

 

Marvels, Saga of the Bloody Benders (υπάρχουν μεγάλα αποσπάσματα στο google books ), 3o και 4ο τομο chew

 

Τα ευχαριστήθηκα! Περισσότερα θα γράψω στα σχετικα τόπικς

 

 

:beer6:

Επεξεργασία από Kabuki
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6063 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Διάβασα τα πρώτα τεύχη των Avengers, New Avengers, Secret Avengers, Avengers Academy.

 

To Avengers με κούρασε. Μιλάνε μιλάνε μιλάνε!! Όλοι λένε κάτι από λίγο και με ζάλισαν! Η δράση με άφησε αδιάφορο. Μπερδεύτηκα τόσο που στο τέλος αδιαφόρησα.

Το New Avengers ήταν συμπαθητικό. Διαφέρει από τα υπόλοιπα, και οι χαρακτήρες αγαπιούνται. Και το σκίτσο του Immonen είναι πολυ καλό. Πολύ καλύτερο από τα παιλά του Adventures of Superman.

Το Secret Avengers δεν ήταν για τα γούστα μου. O Brubaker δεν το έχει με τους Εκδικητές. Δε του βγαίνει όμορφα.

Το Avengers Academy είναι μια φρέσκια ιδέα. Εικοσάρηδες αμφισβητούν καταξιωμένους Avengers. Μαθητές εναντίων του κατεστημένου, που έχει και λίγο μαύρο παρελθόν. Το κάνω κέφι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

 

 

 

Το Secret Avengers δεν ήταν για τα γούστα μου. O Brubaker δεν το έχει με τους Εκδικητές. Δε του βγαίνει όμορφα.

 

 

Στο ίδιο επίπεδο κινούνται και τα υπόλοιπα τεύχη. Πάνε κατευθείαν στο νέο run του Remender. Μια συμβουλή από τον γιόκα σου! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5454 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ναι ειναι γεγονος οτι το Secret Avengers του Brubaker δεν ανταποκριθηκε στο hype που ειχε,αλλα εμενα μου αρεσε αρκετα μιας και ειχε πολυ ωραιο artwork απο Deodato(ισως η καλυτερη δουλεια του).Τα επομενα τευχη ηταν αυτοτελεις ιστοριες του Warren Ellis καμια απο τις οποιες δεν ελεγε κατι το ιδιαιτερο εκτος απο μια με τον Lark στο σχεδιο την οποιοα τη γουσταρα αρκετα μπορω να πω.Απεφυγα το New avengers(το πρωτο storyarc τουλαχιστον)γιατι δεν ειμαι και ο μεγαλυτερος φαν του Immonen αλλα το διαβαζω κανονικα απο τοτε που ανελαβε ο Deodato(ναι ειμαι φαν).Το avengers academy ηταν συμπαθητικο μπορω να πω αλλα δεν εχω και συχνα ορεξη να διαβαζω τευχη με juvenile χαρακτηρες(αλλα καλο παρολα αυτα).

Επεξεργασία από jimtsel
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Avengers: πολύ κακός τίτλος, το διάβαζα μόνο και μόνο για να είμαι up-to-speed με τα γεγονότα του MU.

New Avengers: καλύτερος τίτλος από τους σκέτους Εκδικητές, προτιμώ το roster και τις αποστολές που αναλαμβάνουν, καλύτερο σκίτσο.

Secret Avengers: :down: τα είπα πιο πάνω.

Avengers Academy: η Marvel έχει/είχε αρκετούς τίτλους με juvenile χαρακτήρες και συνήθως είναι καλοί, όπως και αυτό εδώ. Πιο πολύ σαν πνευματικός διάδοχος του Avengers: Initiative, το roster και οι σχέσεις μεταξύ των χαρακτήρων είναι ενδιαφέρουσες, το σχέδιο παραμένει σε επίπεδα άνω του μετρίου. Πρέπει να κάνω ένα γερό catch-up. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.