Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι διαβάσατε τελευταία; [ ...αυστηρά κόμικς μόνο. ]


YOSHIMITSU

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5751
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4743 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Διαβασα για 2η φορα το Batman Hush και αρχισα να διαβαζω το water 7 του One piece (για 5η φορα-οσοι δεν το χουν διαβασει χανουν)

και το asm 17 απο anubis...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3597
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4532 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

το the filth του grant morrison..το ηξερα οτι ο μορισον εχει 'σαλταρει',αλλα αυτο παραηταν!φευγαλεο οσο λιγα πραματα.βεβαια μετα τη συμβολη του στα crisis δε με εξεπληξε.ειδα σπερματοζωαρια μεγεθους μπαλας του μπασκετ να τρυπανε ανυποψιαστους πολιτες ,μαιμουδες να μιλανε,μια περιεργη συνομωσιακη θεωρια,εναν παραξενο 'βαρετο' χαρακτηρα,ανωμαλιες καθε ειδους και λογης,τυπους να γνωριζουν πως βρισκονται σε κομικ και να βγαινουν απο αυτο..η λογοκρισια ελαμψε δια της απουσιας της.ο μορισον καπου ειδα πως ειχε πει οτι ειναι απο τα αγαπημενα του κομιξ απο οσα εχει γραψει.φοβερα εξωφυλλα ειχε και καταπληκτικο σχεδιο,αλλα το σεναριο ηταν πολυ παραξενο,χαοτικο,δυσνοητο.σε καποια σημεια ηταν ενταξει,ως συνολο το χασα λιγακι.ειδικα προς το τελος δεν ηξερα τι διαβαζω και γιατι..δε μετανιωσα που το διαβασα κιολας,αλλα συνολικα το βρηκα μετριο.τι αλλο θα μας δειξει ο φιλτατος να δουμε..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

διάβασε Doom Patrol από τον ίδιο!Τα δίνει όλα και είναι πάρα πολύ καλογραμμένο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5751
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4743 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

διαβασα το messiah complex , το οποιο παρ'ολα αυτα που εχουν πει διαφοροι κατα καιρους , εμενα μου αρεσε , και πολυ μαλιστα...

ξεκινησα τον τομο no man's land new edition vol 1 . συγκεκριμενα διαβασα μονο το πρωτο κεφαλαιο...Ηδη φαινεται το ποσο καλογραμμενο ειναι...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Τι διάβασα χθες το βράδυ; :thinking:

 

Μα το Bone #7 φυσικά! :idea:

 

Ακόμα μια πολύ καλή προσθήκη στην σειρά. Πιο πολύ μ'άρεσε το τελευταίο κεφάλαιο.

 

Υ.Γ. Ο Jeff Smith μπορεί με μόνο ένα πολύ μικρό cliffhanger να σε πωρώσει για την συνέχεια. :div:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45745
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Το Bone 7 για εμένα είναι ο καλύτερος όλης της σειράς. Το αποκορύφωμα του Bone.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Το Bone 7 για εμένα είναι ο καλύτερος όλης της σειράς. Το αποκορύφωμα του Bone.

 

Παίζει να ήταν η πρώτη φορά που ο Phoney έδειξε ενδιαφέρον προς συνάνθρωπο του! :wow: Ή τουλάχιστον έτσι το είδα εγώ.

 

Μαζί με τον 4ο και τον 3ο, είναι ο καλύτερος! :respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8663
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Μιας και δεν ηθελα να ξεφυγω απο το κλιμα των ημερων καθισα να διαβασω χθες το Batman Noel του Lee Bermejo.Aς ξεκινησω απο τα καλα.Οσον αφορα το σχεδιο ειναι πραγματικα εκπληκτικο,χαλαρα η καλυτερη δουλεια του Bermejo ever!Tα χρωματα επισης εξαιρετικα,οπως και το lettering που ηταν πολυ καλο.Τωρα οσον αφορα το μειον του κομικ αυτο ειναι δυστυχως το γραψιμο.Ειναι καπως ανεμπνευστο,με αρκετες κλισε εκφρασεις,παρα πολλους μονολογους που κουραζουν απο ενα σημειο και μετα, και δυστυχως ενας Batman καπως out of character (αν και αυτο ειμαι ικανος να το παραβλεψω εως ενα βαθμο γιατι ειναι καπως δυσκολο να παραλληλισεις το συμπαν του Batman με την ιστορια του Dickens).Aκομα μια περιπτωση ενος artist που ειναι καλυτερα να μενει σε αυτο που ξερει να κανει καλα.Οχι οτι ειναι χαλια το γραψιμο προς θεου αλλα με εναν καλυτερο και πιο εμπειρο writer το αποτελεσμα θα ηταν ενα κομικ λιγοτερο βαρετο.Συστηνεται για αγορα(το παρηγγειλα σημερα το πρωι κιολας)και ξαναλεω οτι θα παθετε πλακα με το σχεδιο(το οποιο ειναι και αρκετα δυναμικο χωρις να γινεται πολυ στατικο).Αν δεν το εχετε παρει ακομα παρτε το μιας και θα το γουσταρετε περισσοτερο λογω εορτων.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ διάβαζα ως τις 6 το πρωι (ψυχάκι! :doctor: ) buffy και angel κομικς, κάποια ξαναδιαβασμένα, κάποια που δεν ήταν του Whedon που τα διάβασα πρώτη φορά (κατάλαβα ότι είχα δίκιο που τα δεν τα είχα διαβάσει ως τώρα :P...) Κι αυτό, προκειμένου να κάνω και τα κόμικς παρουσίαση, μετά τη σειρά. Αποδεικνύεται όμως ακόμα πιο δύσκολο, άρα αναμένεται να ολοκληρωθεί από τη νέα χρονιά αυτοός ο στόχος!

 

New year's resolution : Αφιέρωμα στα Buffyverse comics! :collapse:

Επεξεργασία από Kabuki
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52802
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Εδώ και 2-3 μέρες είμαι κι εγώ μέσα στο πνεύμα των γιορτών: Helblazer του Ennis :D

 

Δικαίως θεωρείται το καλύτερο run ever (άσχετα κι αν αγαπημένο μου είναι του Carey -ο οποίος έχει να υπογράψει στο comicdom αρκετά τομάκια :mafia:) Παρουσιάζει έναν Constantine πιο ανθρώπινο, η μαγεία περνάει σε δεύτερο ρόλο όχι όμως και το υπερφυσικό στοιχείο, είναι όσο μαύρο και βλάσφημο πρέπει και κλασικά υπάρχει πάντα αυτό το ιδιαίτερο χιούμορ του Ennis. Άσε που έχει ένα σορό αγαπημένες κόμικ-ατάκες όπως "There comes a point at all the best parties where it's just two blokes and a bottle of whiskey..."

 

tidiavasa_joshimitsu_Hellblazer_063_21.JPG

 

Έχοντας διαβάσει συνολικά περίπου τα 3/4 της σειράς, με την νέα χρονιά πρέπει να ετοιμάσω αφιέρωμα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εδώ και 2-3 μέρες είμαι κι εγώ μέσα στο πνεύμα των γιορτών: Helblazer του Ennis :D

 

Δικαίως θεωρείται το καλύτερο run ever (άσχετα κι αν αγαπημένο μου είναι του Carey -ο οποίος έχει να υπογράψει στο comicdom αρκετά τομάκια :mafia:) Παρουσιάζει έναν Constantine πιο ανθρώπινο, η μαγεία περνάει σε δεύτερο ρόλο όχι όμως και το υπερφυσικό στοιχείο, είναι όσο μαύρο και βλάσφημο πρέπει και κλασικά υπάρχει πάντα αυτό το ιδιαίτερο χιούμορ του Ennis. Άσε που έχει ένα σορό αγαπημένες κόμικ-ατάκες όπως "There comes a point at all the best parties where it's just two blokes and a bottle of whiskey..."

 

tidiavasa_joshimitsu_Hellblazer_063_21.JPG

 

Έχοντας διαβάσει συνολικά περίπου τα 3/4 της σειράς, με την νέα χρονιά πρέπει να ετοιμάσω αφιέρωμα...

 

Μήπως έχεις κανένα τομάκι του Carey προς πώληση; :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52802
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Όχι, αλλά δεν είναι δύσκολο να βρεθούν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8663
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Η Dc τι περιμενει και δεν εχει βγαλει ακομα σε omnibus format το hellblazer?Πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι το εχει τρεναρει τοσο πολυ,ασε που ειναι ψιλοχαος αμα πας να ασχοληθεις με τα tpb,ουτε καν αριθμηση δεν εχουνε αν δε κανω λαθος.Κριμα,ελπιζω να κανουν καμια ακομα ταινια μπας και δουμε καμια καινουργια εκδοση πιο προσεγμενη και ανταξια της ποιοτητας της σειρας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

αυτό για τα omnibus από Hellblazer το έχω σκεφτεί και εγώ αλλά ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΒΑΛΟΥΝ?!?!?Τώρα που ξεκίνησαν να τα κυκλοφορούν από την αρχή κάτι πάει να γίνει αλλά πρέπει να τα κυκλοφορούν λίγο πιο γρήγορα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52802
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Το πιο περίεργο με την Vertigo όσων αφορά τα Hellblazer είναι ότι αγνοούν τελείως την Jenkins περίοδο (1995 με '98), καμιά σαρανταριά τεύχη δηλαδή... Εντάξει δεν είναι και τα καλύτερα αλλά διαβάζονται. Ας ελπίσουμε στις καινούριες επανεκδόσεις να τα συμπεριλάβουν, αν και έχουμε πολύ μέλλον μέχρι τότε.

 

Σχετικά τώρα με τα Omnibus και πως θα μπορούσαν να τα χωρίσουν. Απλό. Η σειρά έχει διάφορες περιόδους σύμφωνα με το ποιος την γράφει (Delano, Ennis, Jenkins, Azzarelo, Carey...) Κάθε μια από αυτές είναι γύρω στα 40 τεύχη. Ταμάμ, που λένε και στο χωριό μου :P

 

Και για να μη βγούμε και τελείως off topic, μέσα στη βδομάδα μου ήρθαν κάποια από τα κόμικς της χριστουγεννιάτικης παραγγελίας μου (περισσότερα στο Τι Πήρα Σήμερα... μόλις έρθουν όλα) και μέσα σε αυτά ήταν και το 10 vol του MDP-Psycho. Οπότε καλή ευκαιρία να τα πιάσω από την αρχή. Και τρία volumes σε ένα βράδυ δεν είναι κι άσχημα... Δε σε αφήνει να το αφήσεις από τα χέρια σου το άτιμο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82104
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Το πιο περίεργο με την Vertigo όσων αφορά τα Hellblazer είναι ότι αγνοούν τελείως την Jenkins περίοδο (1995 με '98), καμιά σαρανταριά τεύχη δηλαδή... Εντάξει δεν είναι και τα καλύτερα αλλά διαβάζονται. Ας ελπίσουμε στις καινούριες επανεκδόσεις να τα συμπεριλάβουν, αν και έχουμε πολύ μέλλον μέχρι τότε.

 

Θυμάσαι ότι εκείνη την εποχή όλοι τύπωναν πολλά τεύχη ακόμη και αν δεν πουλούσαν; Στα καλάθια των προσφορών :D Δεν νομίζω να πουλούσαν γιατί δεν έχουν κάποια σπανιότητα. Οικονομικά άχρηστα βήματα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Δεν έχω φτάσει ακόμα στην περίοδο το Jenkins τόσο χάλια είναι? :( Κρίμα γιατί του έχω και ιδιαίτερη αδυναμία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Χθες τελείωσα τον τόμο του Chew με τα πρώτα 2 arcs (10 τεύχη στο σύνολο).

 

...........................

...........................

 

Μιλάμε για ένα εξαιρετικό κόμικς. Να πω ότι απλά ισορροπεί πολύ καλά το αστυνομικό στοιχείο με το κωμικό και το υπερφυσικό. Στα γρήγορα, ένας ιός έχει θερίσει τον κόσμο με αρκετά θύματα, εξαιτίας των κοτόπουλων. Ο πράκτορας Tony Chew είναι Cibopath, ένας είδος τηλεπαθητικού που βλέπει διάφορα πράγματα σχετικά με αυτά που καταναλώνει. Το οτιδήποτε.

 

Γι'αυτή του την ικανότητα, τον προσλαμβάνουν στην FDA (Foods and Drinks Administration) που έχει γίνει πανίσχυρη μετά τον ιό. Εκεί συνεργάζεται με έναν άλλο cibopath, τον Mason Savoy, ο οποίος έχει αρκετά μυστικά...... Υπάρχει βέβαια και supporting cast, αλλά όχι με την στενή έννοια του όρου. Δηλαδή: κάποιος χαρακτήρας θα εμφανιστεί για ένα τεύχος, δεν θα εμφανιστεί στο επόμενο και θα είναι σημαντικός χαρακτήρας του επόμενου arc. Επίσης, ο τρόπος που αναπτύσσεται η ιστορία, είναι επιδέξιος. Αρχίζει με το set-up και καθώς ξεδιπλώνεται η ιστορία, ξεδιπλώνονται ταυτόχρονα και άλλα, φαινομενικά άσχετα plot-lines, που τελικά έχουν αντίκτυπο (παράδειγμα το #8 με τον Poyo, τον κόκκορα). Ακόμα, οι villains είναι αρκετοί. Μερικές φορές δεν θα ξέρεις αν πρόκειται για κακό ή απλά για καλό που είναι του ρητού "ο σκοπός αγιάζει τα μέσα". Από τρομοκράτες, επιχειρηματίες κτλ. έως το αφεντικό που σε αντιπαθεί και σε στέλνει σε αποστολές που απαιτούν τις ειδικές σου ικανότητες (το τι πρέπει να φάει δεν λέγεται :D )

 

Στο art, o Guillory είναι :div:. Πιστεύω ότι το καρτουνίστικο και δυναμικό/ζωντανό του σχέδιο ταιριάζει απίστευτα στον τόνο της σειράς. Παράλληλα, μπορεί να αναλάβει πιο συναισθηματικές στιγμές με ιδιαίτερη προσοχή (π.χ. #9), ενώ και η δράση είναι καλά τοποθετημένη και ο τρόπος που σχεδιάζει χιουμοριστικός. Θυμίζει αρκετά, έως πολύ Skottie :awesome: Young, αλλά στο πιο ώριμο.

 

Τρομερό χιούμορ, γρήγορη δράση, αφήγηση που σε κρατάει και σου δίνει λίγα λίγα τα στοιχεία, ενδιαφέρον concept και gimmick που δεν καταντά βαρετό, όμορφο σκίτσο. Το λάτρεψα. Το προτείνω σε όλους. Έχει κάτι για τον καθένα.

 

(η έκδοση δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, καλό χαρτί, το αρχικό pitch που έστειλε ο writer στην Vertigo, αχρησιμοποίητα εξώφυλλα και σκίτσα χαρακτήρων).

 

Να 'ναι καλά ο Βασίλης που μου το πρότεινε! :dance:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

τόσα έγραψες,αν κόλλαγες και δυο εικόνες είχες έτοιμη παρουσίαση!

Πάντως ισχύουν όσα γράφεις!Από τα πιο διασκεδαστικά κόμικ που έχω διαβάσει εδώ και πολύ καιρό!Τώρα περιμένω και εγώ αυτόν τον τόμο και δεν μπορώ να περιμένω!!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

τόσα έγραψες,αν κόλλαγες και δυο εικόνες είχες έτοιμη παρουσίαση!

Πάντως ισχύουν όσα γράφεις!Από τα πιο διασκεδαστικά κόμικ που έχω διαβάσει εδώ και πολύ καιρό!Τώρα περιμένω και εγώ αυτόν τον τόμο και δεν μπορώ να περιμένω!!!!!!

 

Αν έγραφα παρουσίαση, θα ήταν πιο μεγάλη. :wow: Άσε που θέλει να κάνει την παρουσίαση ο Sandman που το ξέρει και καλύτερα το κόμικ! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Τελείωσα τα τεύχη Avengers που αποτελούν το π'ολεμο Kree-Skrull!Όπως ξέρετε δεν το πολυκατέχω με τα υπερηρωικά αλλά τα συγκεκριμένα τεύχη τα καταδιασκέδασα!Τα υπόλοιπα τεύχη που είχε μέσα ο Essential τόμος δεν μου είχαν πει και πολλά πράγματα,με λίγες εξαιρεσεις(και το τρομερό σχέδιο που έχει παντού!) αλλά όταν έφτασα στα συγκεκριμένα τεύχη,ο Roy thomas έδωσε ρέστα!Σίγουρα το προτήνω!Γενικά μου φαίνεται οτι η Marvel της δεκαετίας του '70 έχει μερικές τρομερές ιστορίες!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14922
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4990 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Τελείωσα τα τεύχη Avengers που αποτελούν το π'ολεμο Kree-Skrull!Όπως ξέρετε δεν το πολυκατέχω με τα υπερηρωικά αλλά τα συγκεκριμένα τεύχη τα καταδιασκέδασα!Τα υπόλοιπα τεύχη που είχε μέσα ο Essential τόμος δεν μου είχαν πει και πολλά πράγματα,με λίγες εξαιρεσεις(και το τρομερό σχέδιο που έχει παντού!) αλλά όταν έφτασα στα συγκεκριμένα τεύχη,ο Roy thomas έδωσε ρέστα!Σίγουρα το προτήνω!Γενικά μου φαίνεται οτι η Marvel της δεκαετίας του '70 έχει μερικές τρομερές ιστορίες!

 

Πραγματι εχω ακουσει τα καλυτερα για αυτο και αναφερεται συνεχεια στα κομικς για αυτο μου ειναι αποθημενο να το διαβασω καποια στιγμη και μαλλον αν το βρω θα ειναι σκανναρισμενο μια ! Μια ερωτηση μετραει αν αναφερθω σε αυτο το θεμα σε σκανναρισμενα που εχω διαβασει ή οχι???

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Avengers τόμος 4 και καθάρησες!Απότι είδα πάντως,τον Μάιο θα κυκλοφορίσει σε ξεχωριστό τομάκι,με χρώμα και σκληρό εξώφυλλο!Το bookdepo το έχει για προπαραγγελεία στα 15 ευρό!Στην αρχή το σκέφτηκα αλλά τελικά με κέρδισε το ασπρόμαυρο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Hellboy vo.1. Λοιπόν, σίγουρα δεν ήταν το καλύτερο κόμικ που είχα διαβάσει, αλλά όχι και το χειρότερο. Τώρα που το σκέφτομαι :thinking:, η ατμόσφαιρα του ήταν εξαιρετική και γενικά όλη η αίσθηση του αγνώστου που ενεργεί από τις σκιές.

 

O Mignola σκίζει στο art! :yahoo: Τα κάνει όλα κάπως τετραγωνισμένα και σκοτεινά, στα καρέ πάντα θα υπάρχουν σκιές. Πολλές σκιές. Δεν μπορώ να φανταστώ την α/μ έκδοση της Jemma. Το κακό ήταν πως παρ'όλο που είναι το πρώτο τομάκι, χρησιμοποιούνται χαρακτήρες από το cast σε πολύ σημαντικούς "ρόλους". Κακό, γιατί αν δεν διαβάσεις μερικές ιστορίες με τους χαρακτήρες (αυτό ισχύει παντού κατά την γνώμη μου), δεν θα νοιαστείς και πολύ αν τους συμβεί κάτι.

 

Η ιστορία τώρα, ήταν μέτρια. Στήνει καλά την απειλή των βατράχων και σου δίνει τσίμα τσίμα της πληροφορίες, αλλά κάπου στην μέση το χάνει. Και στο τέλος, ισχύει το ίδιο που είπα πριν. Θα περίμενα κάτι τέτοιο να γίνει μετά από κάμποσα τεύχη.

 

7/10

 

Τώρα πάμε για το 2ο και για τα 3-4! :spidey_yeah_that:

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Συμφωνώ πως το πρώτο δεν είναι το καλύτερο καθώς ακόμα ψάχνετε!Είναι καταπληκτικό πόσο γρηγορα το βρίσκει μέχρι τον δεύτερο τόμο!Ανάμεσα σε αυτούς τους δύο κυκλοφόρισε μόλις δύο ιστορίες(θα τις βρείς στο τρίτο τομάκι) οι οποίες είναι πάρα πολύ καλές και μετα κατευθείαν το Wake the Devil που σκίζει!

Τα παραπάνω φυσικά έχουν να κάνουν με το σενάριο,καθώς για το σχέδιο και την ατμόσφαιρα στην οποία σε βάζει δεν νομίζω πως μπορώ να πω πολλά πράγματα!

Όσο ια τις εκδόσεις τις Jemma,away!Χάνει πάρα πολύ χωρίς τον χρωματισμό!Κρίμα γιατι κατα τα άλλα είναι ωραία έκδοση!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15413
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4993 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μίκυ Μάους #56

Storm #10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9630
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Μίκυ Μάους #56

 

 

Αυτό είναι που θέλω από τον δάσκαλο και το έχει 30€! :crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15413
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4993 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Γιατί το θες τόσο πολύ;;; Κάνε υπομονή θα το βρεις κάποια στιγμή.Όσο μικρό κι αν σου φαίνεται το νούμερο δεν φαντάζεσαι από που μπορεί να πέσει στα χέρια σου...κι εμένα αναπάντεχα μου ήρθε και πολύ πιο φθηνά από τα 30 ευρώ που ζητάει ο Δάσκαλος...υπομονή!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5751
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4743 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

χθες και σημερα το βραδυ , διαβασα-διαβαζω τα

new x-men hellions

amazing spider-man presents jackpot

ultimate armor wars

new avengers secret invasion

new avengers finale...

 

τωρα τελειωνω το τελευταιο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Διάβασα το Hellboy vol.2. Ακόμα δεν έγινε το μεγάλο μπαμ. Στην ουσία είναι direct sequel του Seed of Destruction, ενώ υπάρχει και ο νέος villain. Το σχέδιο είναι εύπεπτο και τουλάχιστον μου αρέσει. Σε μερικές σκηνές, χρωματίζει κατάλληλα και δημιουργείται μία ακόμη πιο μυστηριώδης και τρομακτική ατμόσφαιρα από το SoD.

 

Οι ενστάσεις μου: Ο Hellboy είναι αφανής στο μεγαλύτερο μέρος. Δόθηκε αρκετό panel time στην ανάπτυξη των χαρακτήρων. Και πάνω που έκανε δουλειά πάνω στους Ναζί επιστήμονες τους

σκοτώνει!!! Πείτε μου ότι είναι ζωντανοί! :pray:

 

 

Μπερδεύεται λίγο η κατάσταση με το Ragna Rok και τον τυπά που το οργανώνει. Ελπίζω να μην είμαι ο μόνος.

 

Δεν δόθηκε το κατάλληλο βάρος στον Giurescu. Φαινόταν ότι θα ήταν ο κεντρικός villain, αλλά μόνο αυτό δεν ήταν! :wall:

 

Δεν μπορώ ακριβώς να το βαθμολογήσω. Είναι ένα κλικ κάτω από το SoD :spidey_yeah_that: . Μέχρι να μάθει ο Mignola να βάζει στο επίκεντρο τους χαρακτήρες που πρέπει, την στιγμή που πρέπει, θα υπάρχει πρόβλημα. Επίσης, δεν θα έπρεπε να μπερδεύει για το ποιος θα είναι ο villain. Βάλε έναν και άρχισε να δουλεύεις πάνω του!

 

Θα διαβάσω και τα 3-4 που έχω πηγές :Suspicious::SmokingDevil: ότι είναι από τα καλύτερα της σειράς και αν δεν μου αρέσουν ούτε αυτά, τότε τα παρατάω! :praff:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.