Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι διαβάσατε τελευταία; [ ...αυστηρά κόμικς μόνο. ]


YOSHIMITSU

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52802
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Αχ... Parable :hug2: τελειότατο!

 

Κι εγώ το βρήκα πολύ καλό, παρότι θα ήθελα λίγες σελίδες ακόμα. Είναι μια συνεργασία μεταξύ θρυλικών μορφών και μπορώ να πω ότι παρά την αδυναμία που του έχω, ο Moebius επισκιάζεται από τον Σταν Λι.

 

 

Όταν το διάβαζα για πρώτη φορά ήμουν πολύ μαγκωμένος. Ρε διάολε μου αρέσει. Είναι όμως όντως τόσο καλό ή επιδρά το μέγεθος των ονομάτων; Μια δεύτερη ανάγνωση στο ξεκαθαρίζει. Είναι άψογο. Είναι όπως πρέπει να είναι. Είναι αντάξιο των ονομάτων των δημιουργών.

 

Από τα πολύ πολύ αγαπημένα μου. Γιαυτό κι εγώ............. :mafia:

 

σε λίγες μέρες η συνέχεια :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ωωω κάτι υποπτεύομαι!  :up:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Τελείωσα το Μαύρο Είδωλο της Αφροδίτης. Η αλήθεια είναι ότι ψιλοαπογοητεύτηκα, επειδή περίμενα ένα έργο με το χιούμορ της Τσιγγάνικης Ορχήστρας. Σίγουρα είχε μερικά καλά, αλλά μέχρι εκεί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Κωστή μου, μετά την "Χαμένη τιμή της Πέτρα Φον Καντ", ας μιλήσουμε για την "Χαμένη παρατηρητικότητα του tryfev". 

 

΄Εχω άλλα 12 τεύχη Αστερίξ της Μαμούθ Κόμιξ και μόλις στο 13ο, τους Πίκτους, έδωσα σημασία στην αλλαγή. Είχα μείνει στο -ορθό- "Δρυΐδης" του Ψαρόπουλου.(1978 - 1987).

 

 

Ο Ψαρόπουλος είχε το Αστερίξ από το 1978. Το 1968 βγήκε από τον Σπανό. :)

 

Σωστός, όπως πάντα, φίλε Κωστή. Εγώ πήγα, από λάθος, μια δεκαετία πίσω, γι' αυτό και διόρθωσα το ποστ μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Τελείωσα το Μαύρο Είδωλο της Αφροδίτης. Η αλήθεια είναι ότι ψιλοαπογοητεύτηκα, επειδή περίμενα ένα έργο με το χιούμορ της Τσιγγάνικης Ορχήστρας. Σίγουρα είχε μερικά καλά, αλλά μέχρι εκεί.

 

Εγώ πάλι λάτρεψα το Μαύρο Είδωλο της Αφροδίτης. Μου αρέσει πιο πολύ από την Τσιγγάνικη Ορχήστρα. 

 

Πάντως υποκλίνομαι στην διαφορετικότητα των απόψεων.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  725
  • Reputation:   3800
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3576 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Διάβασα ένα τεύχος του Ιζνογκούντ που είχε πολλές ιστορίες μέσα . Η βασικότερη και καλύτερη ήταν το κεφάλι του Τούρκου . Γενικά καλό τεύχος , αλλά δεν ενθουσιάστηκα γιατί γενικά είναι λίγο πολύ μονότονο το στυλ του . Πάντως αν κάποιος θέλει να διαβάσει κάτι από Ιζνογκούντ , αυτό είναι αρκετά καλό .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4464 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

The Multiversity #1

 

Παλι καλα που δεν επαθα καρδιακη προσβολη απο τη χαρα μου.5 χρονια το περιμεναμε και επιτελους κατεφτασε! Θεος ο Morrsion για αλλη μια φορα.Εμεις οι ιδιοι οι αναγνωστες ειμαστε μερος της ιστοριας.Γιατι οπως λεει και ο Captain Carrot "One world's fiction is another world's reality."

 

Επισης,δυο φρασεις μου εφεραν στο μυαλο το αλλο αριστουργημα του Morrsion,Flex Mentallo.Εκει που η  Harbinger λεει χαρακτηριστικα "The enemy is absolute" (βλ. The Absolute) και εκει που ο Superman της Earth-23 λεει "This is a fact-finding mission" (βλ.The Fact).

 

Υ.Γ Θελω να δω την αντιδραση της Major Com..εεε  εννοω Marvel Comics οταν διαβασουν το πρωτο τευχος :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

46 Μίκυ Στριπ δια Χειρός Ρομάνο Σκάρπα

2 καταπληκτικές ιστορίες

 

47 Η Ιστορία της Τέχνης

πολύ όμορφο τομάκι με ιστορίες αξιόλογες ως πολύ καλές

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

46 Μίκυ Στριπ δια Χειρός Ρομάνο Σκάρπα

2 καταπληκτικές ιστορίες

 

47 Η Ιστορία της Τέχνης

πολύ όμορφο τομάκι με ιστορίες αξιόλογες ως πολύ καλές

 

Το πρώτο είναι πράγματι εκπληκτικό. Το είχα και στην παλιά έκδοση ("Ιστορίες Νουάρ") αλλά το ξαναπήρα, κάνοντας εξαίρεση στον κανόνα να μην αγοράζω Μ.Σ. των οποίων έχω όλες τις ιστορίες και δεν το μετάνιωσα γιατί τα χρώματα της επανέκδοσης ήταν πιο όμορφα. Το δεύτερο είναι μια πολύ εισαγωγή στην ιστορία της Τέχνης με τη βοήθεια των ηρώων του Ντίσνεϋ. Δεν πήρα το Μ.Σ. γιατί είχα τις ιστορίες από το ΜΜ # 2405-2412.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Και έρχομαι στο δεύτερο αριστούργημα που, μαζί με το Περτουΐλαμπυ, έκανε ακόμη πιο όμορφες τις διακοπές μου στην Μυτιλήνη.

 

Εκεί τέλειωσα τον πρώτο τόμο των Color Sundays της Floyd Gottfredson Library της Fantagraphics, με τίτλο "Call of the Wild" που τον είχα ξεκινήσει στην Αθήνα έχοντας διαβάσει περίπου το ένα τρίτο.

 

Παιδιά, δεν έχω διασκεδάσει ποτέ άλλοτε τόσο πολύ με κόμικ.

 

Παρέκβαση: Ανέκαθεν ήμουν λάτρης του έγχρωμου και δεν σας κρύβω την κάποια απογοήτευσή μου που η βασική σειρά της Βιβλιοθήκης αποτελείται από μαυρόασπρες ιστορίες. Θα τις προτιμούσα επιχρωματισμένες. Πόσο πιο όμορφος -κατά τη γνώμη μου πάντα- είναι π.χ. ο "Μονάρχης της Μεδιόκα" στο "Topolino (giornale)"  http://coa.inducks.org/story.php?c=YM+034 και σε άλλες έγχρωμες εκδόσεις, που θα τις δείτε κάτω κάτω στο λινκ, από την μαυρόασπρη εκδοχή του. Τέλος πάντων!

 

Επάνοδος: Μόλις πήρα, λοιπόν, στα χέρια μου τους δυο τόμους ένιωσα σαν μικρό παιδάκι τα Χριστούγεννα, που λέει και το άλλο τόπικ μας. Κι όταν ξεκίνησα το διάβασμα, άρχισε το γλέντι: Υπέροχες οι μονοσέλιδες ιστορίες, τα "Gag Strips". Τι μπρίο, τι κέφι, τι γέλιο. Αλλά και οι μεγάλες δεν πήγαιναν πίσω. Κορυφαίο σε γέλιο το "DR OOFGAYS SECRET SERUM", αλλά και το "LAIR OF WOLF BARKER" δεν είχε τίποτε να ζηλέψει από τα παλιά γουέστερν. Συμπαθέστατο το "MICKEY'S NEPHEWS", πρωτότυπο το "RUMPLEWATT THE GIANT", έξυπνο το "DAN THE DOGCATCHER", θαυμάσιο το "HOPPY THE KANGAROO", χαριτωμένη η ιστοριούλα με τον TANGLEFOOT. Τέλος, απίστευτη φιγούρα ο πρώιμος, κιτρινόχρωμος και με μακρύ ράμφος, Ντόναλντ και η ιστορία "THE CASE OF THE VANISHING COATS" στην οποία πρωταγωνιστεί μαζί με τον Μίκυ.

 

Κι από 'κει και πέρα τι πλούσιο, τι ανεξάντλητο, τι πρωτότυπο αρχειακό υλικό! Και τα πρώτα κομικσάκια του ιταλού Guastaveglia, τι σας λένε.

 

Ανυπομονώ, αφού διαβάσω κάποια βιβλία που είτε έχω αρχίσει είτε (Inferno του Dan Brown) θέλω να αρχίσω να διαβάζω από την επόμενη εβδομάδα που φεύγω για λίγες μέρες ηρεμίας στην Ακράτα, να ξεκινήσω τον δεύτερο τόμο των Color Sundays "The Robin Hood Adventure" κ.ά. ιστορίες.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μια που ανέφερες τον Gottfredson...άρχισα σήμερα να διαβάζω αυτό: http://coa.inducks.org/issue.php?c=us%2FBCS+++2

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Προφανώς πρόκειται για επιλογή ιστοριών του Floyd.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Τρύφωνα ερώτηση..

 

γιατι δεν γραφεις αυτη την κριτικη (του Περτουΐλαμπι) στην παρουσιαση; εκει θα μεινει κ οποιος θελει να ενημερωθει για το κομικ θα διαβαζει κ την δικη σου γνωμη.. εδω μεσα θα χαθει..

 

κ γενικοτερα καλο θα ηταν οπου υπαρχει παρουσιαση να γραφουμε εκει κ εδω να γραφουμε για κομικς που δεν εχουν παρουσιαστει ακομα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116940
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Τρύφωνα ερώτηση..

 

γιατι δεν γραφεις αυτη την κριτικη (του Περτουΐλαμπι) στην παρουσιαση; εκει θα μεινει κ οποιος θελει να ενημερωθει για το κομικ θα διαβαζει κ την δικη σου γνωμη.. εδω μεσα θα χαθει..

 

κ γενικοτερα καλο θα ηταν οπου υπαρχει παρουσιαση να γραφουμε εκει κ εδω να γραφουμε για κομικς που δεν εχουν παρουσιαστει ακομα

Προσυπογράφω και ήμουν στο τσακ να το γράψω και εγώ πριν. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52802
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Το ποστ του Τρύφωνα μετακινήθηκε στην αντίστοιχη παρουσίαση. Είναι κρίμα ουσιώδη ποστ να χάνονται μετά από καιρό μέσα στον σορό. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Ειλικρινά αυτή τη στιγμή μπήκα για να ζητήσω να μεταφερθεί εκεί το ποστ μου αλλά με προλάβατε. Σκέπτομαι μάλιστα να προσθέσω και δυο λόγια για κάθε ιστορία χωρίς να παραβιάζω τον κανόνα του spoiler.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  300
  • Reputation:   2080
  • Achievement Points:  300
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3605 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:nek:

post-30150-0-49836500-1408819589_thumb.jpg

Επεξεργασία από Monkey D. Luffy
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εν μέσω καταιγίδας για το εξώφυλλο του Μανάρα, έπιασα τον Χάρτινο Άνθρωπο. Το σχέδιο υπέροχο, όπως πάντα (ακούτε ρε Γιάνκηδες?), διασκεδαστικό και με ωραία χρώματα. Ήθελα, ωστόσο, να έχει μερικές σελίδες ακόμα.

 

Υ.Γ.: Υπήρχε κάποιο θέμα με το χρωματισμό. Σα να ξέφευγε λίγο από τα όρια, δεν ξέρω πώς ακριβώς να το περιγράψω. Υποθέτω ότι ήταν τεχνικό πρόβλημα και όχι του Μανάρα. Μπορεί να με διαφωτίσεις κανείς;

Επεξεργασία από GeoTrou
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120975
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διάβασα το τομάκι από το Marvel Graphic Novel Collection με τα πρώτα 5 τευχάκια του τελευταίου run με τον Flash ως Venom.

 

venom012.jpg

 

Οκέη, διαφορετικό, αλλά όχι Venom ακριβώς. Άραγε μετά στρώνει; Στα 5 πρώτα ακόμα ψάχνει τα πατήματά του. Είναι ενδιαφέρουσα στροφή πάντως... Δεν έχω ξαναδιαβάσει κάτι τέτοιο από Marvel.

Επεξεργασία από DJO
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο άρχοντας των παιχνιδιώνΚαλή ιστορία, αλλά από αυτούς τους δημιουργούς περίμενα κάτι καλύτερο. 7/10

 

Topolino e il congegno di ZweisteinΕδώ όμως δεν απογοητεύουν καθόλου. Καταπληκτική ιστορία! 9/10

 

Το τελευταίο ΜπαλαμπούΕίχα ξεχάσει πόσο κακή είναι η συγκεκριμένη ιστορία του Σκάρπα. 3/10

 

Ο δορυφόρος του τρόμουΆλλη μία πολύ καλή ιστορία του Casty. 8/10

 

Μίκυ Σίτυ 20802Ενδιαφέρουσα σειρά με 4 μέρη, θα μπορούσε να είναι καλύτερη αλλά θα ήθελα να δω κι άλλες παρόμοιες ιστορίες με το Μίκυ στην καθημερινότητα της μεγαλούπολης. 7/10

 

Η απειλή του ποιητή : Καλή, χρυσή η Τζίκε αλλά την προτιμώ στις γελοιογραφίες της μίας σελίδας. 5/10

 

Η Λαίλαπα των ΑιώνωνΕξαιρετική ιστορία. 9/10

 

Paperino e il vaso del misteroΔιασκεδαστική ιστορία, λίγο μικρότερη θα μπορούσε να'ναι βέβαια... 7/10

Επεξεργασία από rorschach
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Διάβασα σε σκαναρισμένη μορφή το 4ο Μπλούμπερυ (#7 της σειράς Γουέστερν). Αυτό που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι το πόσο γεμάτη είναι η ιστορία (η οποία με χάλασε λίγο στην αρχή της, αλλά μετά έστρωσε) σε σχέση με τις (50κάτι) σελίδες της. Παρότι δε μ' ενθουσίασε, μου άνοιξε την όρεξη και γι' άλλα γουέστερν κόμικς και δεν ξέρω κατά πόσο θα καταφέρω να τηρήσω την υπόσχεσή μου να μην αγοράσω άλλα κόμικς (εκτός των προγραμματισμένων) για μερικές βδομάδες.  :chicken:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3580 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Topolino e gli Ombronauti : Από τις καλύτερες ιστορίες που έχω διαβάσει τελευταία. Άψογος Casty πάλι.. 9+/10 και είμαι έτοιμος για το Κόμιξ #2

 

1072 paperinate in tempi di autarchia : 1072 στριπάκια με τον Ντόναλντ, εποχής 1941-45 από τους Karp/Taliaferro. Το είχα αρχίσει πριν μερικές μέρες και σήμερα το τελείωσα. Πολύ διασκεδαστικό.

Επεξεργασία από rorschach
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

 

 

 

 

1072 paperinate in tempi di autarchia : 1072 στριπάκια με τον Ντόναλντ, εποχής 1941-45 από τους Karp/Taliaferro. Το είχα αρχίσει πριν μερικές μέρες και σήμερα το τελείωσα. Πολύ διασκεδαστικό.

 

Προφανώς πρόκειται για στριπ που δημοσιεύθηκαν την περίοδο του Πολέμου (τελευταία χρόνια του Μουσσολινικού καθεστώτος και συμμαχική κατοχή της Ιταλίας) και θα λογοκρίνονταν. Γι' αυτό μιλάει για "τον καιρό της αυταρχίας".

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21721
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4391 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Διαβασα το Τhe Fade Out #1, απο Brubaker και Phillips. Η υποθεση εκτυλισσεται στο Hollywood στα τελη της δεκαετιας του 40 και η υποθεση περιλαμβανει ηθοποιους, μπραβους, φονους και ψεματα και ολα αυτα τα συναφη που κανουν τις ταινιες και τα βιβλια που αναφερονται στην περιοδο εκεινη να μου αρεσουν τοσο πολυ :P Για πρωτο τευχος ηταν καλο αν και σιγουρα ειναι νωρις για να βγουν συμπερασματα. Εχω εμπιστοσυνη στον Brubaker παντως, το χειροτερο που εχω διαβασει απο αυτον πεφτει απλως στην κατηγορια "οχι και τοσο καλο" ενω το Criminal ειναι οτι καλυτερο εχω διαβασει σε noir κομικ. Ειδωμεν λοιπον :P

Επεξεργασία από kwtsos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24335
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  1402
  • Reputation:   9381
  • Achievement Points:  1402
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4464 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μολις διαβασα το Star Wars Legacy II #18 (final issue). Με συγκινησε η παλιοπαρεα βραδιατικα :sad1:

Θεωρω οτι ηταν το καλυτερο τελος που μπορουσε να δωσει η Dark Horse αν αναλογιστουμε το λιγοστο χρονο που ειχε στα χερια της για να ολοκληρωσει τους Star Wars τιτλους της.Το τελευταιο τευχος ηταν γεματο αξιομνημονευτες ατακες (ειδικα προς το τελος οταν η Ania κανει quote κατα καποιο τροπο τον Han :yahoo: και ο Sauk τις λεει "Εισαι σιγουρη οτι εσυ ειχες πει αυτη την ατακα?") αλλα αυτο που ξεχωρισε για εμενα και με εκανε να φωναξω σας υστερικο fangirl :P  ηταν η σκηνη που ο Sauk αγοραζει ενα εξαρτημα απο εναν τυπα και στο αμεσως επομενο panel βλεπουμε οτι ειναι ο Jariah μαζι με τον Cade και την Deliah!!!!!!!! 

 

 

R.I.P Expanded Universe.You will be missed. :(

Επεξεργασία από Murphy Pendleton
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5319 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Moon Knight #1-6 Warren Ellis. Από τα καλύτερα κόμικς που έχω διαβάσει. Αριστούργημα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Moon Knight #1-6 Warren Ellis. Από τα καλύτερα κόμικς που έχω διαβάσει. Αριστούργημα.

 

Tσέκαρε και το προηγούμενο run από Moon Knight . Είναι εξίσου καλό. Να δούμε πως θα τα παέι τώρα ο brian wood που αναλαμβάνει μετά το #6

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

το παρόν τόπικ κλειδώνει, καθώς έχει παραβαρύνει κι εχει γίνει δυσχρηστο :)

 

H συνεχεια του εδω

 

κάποια posts που αντιστοιχουν σε παρουσιάσεις, θα μεταφερθουν σιγα σιγά στα αντίστοιχα τόπικς :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.