Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι διαβάσατε τελευταία; [ ...αυστηρά κόμικς μόνο. ]


YOSHIMITSU

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190259
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Το περιεχόμενο αυτού: Elric - The Bane of the Black Sword.

Δεν ήταν κακό, αλλά δε μπορώ να πώ ότι με ενθουσίασε τρελά. Πιστεύω ότι θα μπορούσε να έχει καλύτερο σχέδιο, ωστόσο το σενάριο με κράτησε ξ΄πνιο μέχρι τις 2.30.

Ανάμικτα συναισθήματα, και η εξής απορία: έχει δημοσιευτεί στην Ελλάδα?

:beer:

 

Κάποιο Elric θα μεταφράσει/μετέφρασε η Helm.

 

Χαίρομαι πάντως που είπες "καλό σενάριο" :) Ο χαρακτήρας βασίζεται στον ομώνυμο ήρωα (Elric of Melnibone) του Moorcock. Είμαι πολύ σίγουρος ότι υπάρχει κάτι σε μετάφραση από τις εκδόσεις Αίολος. Κοίτα όμως και τις παλιές ανθολογίες της Ωρόρα (μια λίστα εδώ)... xa... ακόμα καλύτερα κοίτα εδώ για τι έχει μεταφραστεί από Moorcock. Κάποια είναι σίγουρα με τον καταραμένο αλμπίνο με τα κόκκινα μάτια :) Τρομερά κλάσσικ φιγούρα στο συγκεκριμένο είδος (όπως επίσης και οι Fafhrd and the Grey Mouser (Φαφρντ και ο Γκρι Γάτος) του Leiber, που και τους προτιμώ και τους προτείνω... οι ιστορίες τους είχαν βγει συγκεντρωμένες στα αγγλικά σε 6 τομάκια (υπάρχει και κόμικ, αλλά μερικά πράγματα τα έμαθα σε βιβλίο και τα θέλω σε βιβλίο))

 

:cheers5:

 

wiki: Fafhrd and the Grey Mouser

Elric of Melnibone

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3960
  • Group:  Members
  • Topic Count:  233
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   4299
  • Achievement Points:  1125
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6040 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Μμμμ..... :thinking: Χθές βράδυ αποκοιμήθηκα παρέα με κάτι από τα 80ς! Όχι τίποτα άλλο. Για να μην με λέτε "αρχαίο"! :lol:

post-3960-1215198209_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7121
  • Reputation:   27018
  • Achievement Points:  7456
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6234 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Ο Michael Moorcock είναι από τους κορυφαίους συγγραφείς Ηρωικής Φαντασίας!! Ετοιμάζεται εδώ και κάποια χρόνια και τριλογία "Ο Έλρικ Του Μελνιμπονέ", σε live action ταινία, αλλά έχει καθυστερήσει ελεϊνά... Το είχα ακούσει σαν φήμη και περιμένω χρόνια τώρα... Πρέπει να έχει μπει σε μία σειρά πάντως η πρώτη ταινία για το 2010. Υπάρχει ακόμη ένα video που είχε κυκλοφορήσει πριν 2 χρόνια στο youtube αλλά ίσως να ήταν κάτι σε fan made. Δεν ξεκαθαρίζει. Πάντως είχαν γίνει συζητήσεις γι'αυτό το video και φαινόταν ότι είναι ψεύτικο (και όχι από γυρίσματα ταινίας όπως νομίζαμε) γιατί δείχνει πράγματα που δε θυμίζουν τον αλμπίνο βασιλιά. Οι εκδόσεις "Helm" έχουν κυκλοφορήσει και αυτό βέβαια (όπως πολύ σωστά θυμήθηκε ο germanicus19) και θα υπάρξει συνέχεια! :beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5824 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Διάβασα χθες το ''Επιθεωρητής Μίκυ Μάους''...13 ιστοριούλες,χορταστικό τεύχος και ενεργή συμμετοχή του Γκούφη.Αυτό που μου αρέσει πολύ είναι τα ονόματα που δίνουν στα άτομα...Είναι πραγματικά αστεία.

 

 

Για το μόνο που έχω ένσταση είναι για μερικές σελίδες,2-3,οι οποίες ήταν σαν ξεβαμένες-ξεθωριασμένες και σε ένα καρέ που ο Φράνκυ είναι λίγο αλλήθωρος :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5083
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  328
  • Reputation:   445
  • Achievement Points:  328
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5889 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Χτες διάβασα το πρώτο τεύχος της επανέκδοσης του Μίκυ Μυστήριο Α'Κύκλος.Οι ιστορίες του τεύχους ήταν πολύ καλές με ωραίο σενάριο.Μετά από το Μίκυ Μυστήριο ξεκίνησα μια επανάληψη στους δύο πρώτους τόμους του Bone μιας και αυτό το μήνα θα κυκλοφορήσει ο τρίτος τόμος :dance:

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7121
  • Reputation:   27018
  • Achievement Points:  7456
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6234 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Τελευταία έχω πιάσει τις "Περιπέτειες"! Διάβασα 7-8 τεύχη με τις περιπέτειες του Λοχαγού Μαρκ και άλλα 2 με τον Όμπραξ! Ορισμένα βέβαια τα θυμάμαι λίγο από παλιότερα αλλά οι ιστορίες είναι απολαυστικές! Ευτυχώς αυτή την περίοδο βρίσκεται τέτοιο υλικό!! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5824 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Διάβασα το Loki...Την γνώμη μου την είπα στο θέμα το αντίστοιχο...Νομίζω ότι σχέδιο και η ιστορία θα μπορούσε να ήταν καλύτερη.Αν υπάρξει συνέχεια σίγουρα ήταν μια καλή αρχή...Το τέλος μου αφήνει την εντύπωση ότι θα υπάρξει και συνέχεια...Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6445 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Διάφορα από την πρόσφατη παραλαβή της ΜΑΜΟΥΘ... όμως αυτό που είχα αγοράσει παλαιότερα από άλλη προσωπική μου παρτίδα, είναι αυτό που μου έκανε μεγαλύτερη εντύπωση και το αναφέρω εδώ. Είναι το Spawn Gunslinger το οποίο είναι πάρα πολύ καλό τόσο από άποψη σχεδίου - όσο και από άποψη σεναρίου / ιστορίας. Πολύ ζωντανό σχέδιο με εφιαλτικούς χρωματισμούς, εξαιρετικό στο σύνολο του, αλλά έχει το σύνδρομο των καλών ιστοριών... μου φάνηκε λίγο, θέλω κι άλλο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7121
  • Reputation:   27018
  • Achievement Points:  7456
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6234 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Κι εμένα ρε φίλε μου φάνηκε λίγο... Πραγματικά αξιόλογη ιστορία!! :beer:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2472
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  93
  • Reputation:   465
  • Achievement Points:  94
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

:hi:

 

Εγω διαβασα αυτη την φοβερη απο ποιοτητα επανεκδοση των στριπ του Γκοντφερσον!!

Για μενα του κορυφαιου σχεδιαστη του Μικυ Μαους!!

Η εκδοση αυτη ειναι καταπληκτικη!!!

Οποιος την βρει να την παρει οπωςδηποτε!!

 

dscf1483jz6.jpg

dscf1485id4.jpg

dscf1486oa6.jpg

dscf1487od5.jpg

dscf1488gj4.jpg

dscf1489dr0.jpg

dscf1490kg4.jpg

dscf1492pa5.jpg

 

:beer: :beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5824 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Λοιπόν,χθες διάβασα μόνο 2 τεύχη του Ντόναλντ,ευγενική χορηγία των παιδιών από τη πρόσφατη συνάντηση και διάβασα και τους 3 Σωματοφύλακες,το οποίο μου το είχαν βουτήξει να το διαβάσουν. :best:

 

 

:beer: :beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5320
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  715
  • Reputation:   6647
  • Achievement Points:  715
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Χθες το βράδυ διάβασα αυτό εδώ, το Νο 39 από τα Κλασικά Disney. 260 χορταστικές σελίδες, μέχρι να το τελειώσω πέρασε η ώρα και δε ξύπναγα το πρωί :lol:

Η πρώτη ιστορία ήταν με τον Ντόναλντ Ντακ, με τίτλο "Ο κατακτητής", δεν γνωρίζω εαν πρόκειτε για αυτή εδώ την ιστορία, παρακαλώ να διασταυρωθεί.

Φυσικά τα συγχαρητήρια για την παρουσίαση στα "Κλασικά Disney" :best: καθώς και για την εξωτερική σελίδα με τα εξώφυλλα. :clap2:

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5083
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  328
  • Reputation:   445
  • Achievement Points:  328
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5889 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Χτες το βράδυ διάβασα το πρώτο τεύχος του Χ-Men με την πρώτη εμφάνιση των x-men από το marvel masterwork x-men vol 1(το οποίο πήρα από τον φίλο giorgosf12 :thanks: ).Πάρα πολύ καλό τεύχος με σενάριο του Stan Lee και σχέδιο του Jack "King" Kirby.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5824 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Σαν καλό παιδί είπα να διαβάσω κι εγώ τα κόμικς μου...Ξεκίνησα λοιπόν το επίτομο του Ισοβίτη.Σχόλια δεν μπορώ νακάνω,διότι ότι και να πω θα είναι λίγο και θα αδικήσω τον Αρκά και τη δουλειά του.

 

 

Διάβασα και το ''Η αναζήτηση της τυχερής δεκάρας''.Μου άρεσε πάρα πολύ και η έκδοση που ήταν υπερπολυτελής και με ωραίο γυαλιστερο εξώφυλλο και οι ιστορίες που είχε μέσα...Το μόνο που με χάλασε λίγο ήταν το τέλος μερικών ιστοριών...Σας αφήνω να βγάλετε τα συμπεράσματα σας... :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5824 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Σήμερα ήμουν αραχτός χωρίς σκοτούρες κτλ και διάβασα μερικά Ντόναλντ που αγόρασα χθες το βράδυ και τελείωσα τον Ισοβίτη του Αρκά(το επίτομο).....

 

 

Όποιος δεν έχει διαβάσει τον Ισοβίτη του το συστήνω άνευ επιφύλαξης....Γενικά όλα του Αρκά προτείνω :lol: :lol: :lol:

 

 

 

:beer: :beer: :beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5716
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  329
  • Reputation:   876
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5819 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Χθες το απόγευμα και όχι το βράδυ (είχα άλλα σχέδια) διάβασα το ΚΟΜΙΞ #242. Είχε βέβαια την ανατύπωση, αλλά τι να κάνουμε. Πλέον έχω την ιστορία και στο #5 και στο #242.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5716
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  329
  • Reputation:   876
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5819 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Μόλις τελείωσα τους Τρεις Σωματοφύλακες (Μεγάλα Σήριαλ #12). Αρκετά συμπαθητικό μου φάνηκε. Χαιρετώ από τη βροχερή Θεσσαλονίκη.Θα ήθελα να προσθέσω και κάτι ψιλοάσχετο. Δεν έχω βρει ακόμη στη Θεσσαλονίκη το Euro 2008.Ξέρει κανείς το λόγο?Μήπως κυκλοφόρησε και δεν το πήρα χαμπάρι?

Επεξεργασία από ariskal67
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5824 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

:thinking: για να σκεφτώ...

 

Έχουμε και λέμε...Διάβασα καμιά 20 Ντόναλντ,διάβασα δύο τεύχη από τον Σέρλοκ Χολμς της Μαμούθ και το Σόου Μπίζνες του Αρκά(φοβερό) και iron man Extremis.Νομίζω ότι κάτι έχω ξεχάσει,αλλά δεν μου έρχεται τώρα...Άντε καλή συνέχεια.... :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5320
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  715
  • Reputation:   6647
  • Achievement Points:  715
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Διάβασα την Ολυμπιάδα των Στρουμπφ, από τις εκδόσεις ΧΕΛΩΝΑ, για να είμαστε και στο πνεύμα των ημερών..... :D

 

:thanks: στον Valtasar για την παρουσίαση :best: , να είμαι ειλικρινής δεν πίστευα πως θα υπάρχει, αλλά .... δεν είναι τυχαίο που εδώ είναι το Comics Paradise.... :clap2: :clap2: :)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6467
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  510
  • Reputation:   4399
  • Achievement Points:  513
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5723 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καλησπέρα...χθες διάβασα το 2ο επεισόδιο του βιβλίου της Ντισνευ ΄΄Βίος και πολιτεία-τα χαμένα επεισόδια'' και όπου νάναι πάω για το 3ο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5824 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Το ΣΚ εκτός από κάτι παλιοντόναλντ που συνεχίζω και διαβάζω και τελειώμό δεν έχουν,διάβασα και το 3ο κατά σειρά τεύχος του Sin City,''Το μεγάλο ξεπάστρεμα''.ότι και να πω για τη σειρά θα είναι λίγο.Είναι από τα καλύτερα που έχουν βγει.

 

 

Σίγουρα δεν είναι τόσο εύκολο να διαβάσεις ασπρόμαυρο κόμικ και ειδικά αυτής της σειράς,αλλά είανι εξ' ίσου δύσκολο το αποτέλεσαμ και πραγματικά μοναδικό. :clap2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6445 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Διάβασα τους δύο τόμους του Κάλαχαν και τον δεύτερο του 12 Μήνες Θητεία αμφότερες σειρές από Μαμούθ. Για τον Κάλαχαν τα λέω στο αντίστοιχο αφιέρωμα, για τον 2ο τόμο του 12 Μήνες θητεία απλά να αναφέρω ότι δεν μου φάνηκε το ίδιο φρέσκο και το ίδιο πετυχημένο όσο το πρώτο. Διαβάζεται το ίδιο ευχάριστα, αλλά κάπου πάτησε κάποια νάρκη και δεν με ικανοποίησε στον ίδιο βαθμό με το πρώτο, βεβαίως μπορεί να φταίει ότι το διάβασα στο Γερμανικό νούμερο, λίγο πριν κοιμηθώ πολύ αργά το βράδυ (και το χειρότερο; μα φυσικά ότι δούλευα σήμερα). Πολύ λεπτό το χαρτί βρε παιδιά (ναι σε εσάς στην Μαμούθ το λέω), τσιγαρόχαρτο σου λέω, αφού διάβαζα ταυτόχρονα δύο σελίδες...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15801
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Την είχα παραμελήσει αυτή τη σειρά τώρα τελευταία... Χθες λοιπόν ρούφηξα τον 8ο τόμο Fables με τίτλο Wolves. yiami :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Πολύ λεπτό το χαρτί βρε παιδιά (ναι σε εσάς στην Μαμούθ το λέω), τσιγαρόχαρτο σου λέω, αφού διάβαζα ταυτόχρονα δύο σελίδες...

 

Επίτηδες το κάνανε έτσι. Γνωρίζοντας τους σημερινούς αγχωτικούς ρυθμούς και την έλλειψη χρόνου, φροντίζουν για μας και πριν από μας ώστε να γλυτώνουμε χρόνο. Στα σχέδια τους περιλαμβάνεται και η επίτευξη ανάγνωσης 3 (τριών, ολογραφώς) σελίδων ταυτόχρονα.

 

 

 

 

 

:lol: :lol:

 

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1454
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5824 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Δεν τα διάβασα ακριβώς χθες το βράδυ,αλλά την τελευταία βδομάδα...Τα 4 πρώτα τεύχη του Justise Laegue of America και από Sin City τα 5,6....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 8 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Προ-χθες το βράδυ διάβασα το κυριλέ hardcover Wolverine των Claremont & Miller, που μου δάνεισαν κάτι γνωστοί. :P

 

Χμ, είναι η μοναδική φορά που διαβάζω ιστορία με σχέδιο Miller και μου αρέσει! Μάλλον επειδή δεν έχει διαμορφώσει τελείως αυτό το ιδιόμορφο προσωπικό του στυλ που δεν το πολυαντέχω, τι να πω. Πάντως τα 4 πρώτα τευχάκια του τόμου (Wolverine 1-4) ήταν πολύ καλά προσωπικά!!! Τα υπόλοιπα 2, που ήταν με το γάμο του Λόγκαν με τη Μαρίκο με χάλασαν λίγο γιατί ήταν κλασσικά Uncanny X-Men (172-173) όπου απλά εμφανίζονται 2-3 κακοί και αρχίζει το νταβαντούρι (και η Στορμ έχει ψυχολογικά προβλήματα και αλλάζει την εμφάνισή της προς πανκ μεριά :confuse: ) αλλά με δυστυχές τέλος...

 

Ομολογώ ότι με εξέπληξε ο Φρανκ! Υπερηρωικό νουάρ στην Ιαπωνία, με στόρυ μια ανεκπλήρωτη ιστορία αγάπης και ένα Wolvie ανθρώπινο όσο δεν πάει...!!! :best:

 

Επίσης χθες διάβασα το comic adaptation του Transformers 2 και ναι, με έκπληξη :lol2: διαπίστωσα ότι δεν υπάρχουν μέσα εκεί όλα αυτά τα άκυρα και χοντροκομμένα αστεία της ταινίας. Μα γιατί..... :P (ναι, το adaptation είναι πολύ καλύτερο από την ταινία, πιο δεμένο!)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ίσως γιατί το adaptation έγινε βάσει του αρχικού σεναρίου το οποίο μετά ξέχασε να γυρίσει ο Bay. Δεν θα είναι η πρώτη φορά που το κόμικ θα βασίζεται σε πρώτη ενός σεναρίου άλλωστε.

Ίσως βέβαια απλώς ο σεναριογράφος του κόμικ το πήρε προσωπικά και έγραψε κάτι που να διαβάζεται. :lol2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6445 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Προχθές διάβασα και ολοκλήρωσα το El Eternauta από την Jemma και ομολογώ ότι μου άρεσε πολύ. Λίγο στο τέλος με "στεναχώρησε" λιγάκι γιατί σε σχέση με το όλο έπος μου φάνηκε κάπως απότομο και λίγο προβλέψιμο το "τέλος", ενώ με αυτές και μόνο τις τελευταίες σελίδες σαν αφορμή, δεν μπορεί να δικαιολογήσει απόλυτα τον τίτλο Κοσμοναύτης του Απείρου, που σίγουρα ταιριάζει απόλυτα στον Storm βάσει των περιπετειών και των χρονοταξιδιών που έχει κάνει. Πάντως δεν του μειώνει στο ελάχιστο την αξία του και νομίζω ότι είναι απαραίτητο ανάγνωσμα σε όσους ασχολούνται με τα κόμικς.

Τώρα το γύρισα σε Μίκυ Μάους και χθες ξεκίνησα το 7 Θαύματα, αλλά στο τρίτο με πήρε ο ύπνος από την κούραση της ημέρας. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12517
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5520 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Χθες διάβασα για δεύτερη φορά όλη την "Ληστεία του Αιώνα" και ξαναξεκίνησα τους "Άρχοντες των Μάγων". Επίσης διάβασα το Picsou Magazine #447 (που αγόρασα μόλις προχθές), όπως και το ΚΟΜΙΞ με την ιστορία του Ρότα "Πάρε τα λεφτά και δρόμ... :oops: Κολύμπα" (#216). Αυτά τα λίγα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25071
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6216 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Διάβασα το Paul Moves Out του Michel Rabagliati. Είναι ένα πολύ συμπαθητικό (και σχεδόν αυτοβιογραφικό) κόμικ, που το διαβάζεις και το ευχαριστιέσαι. Ανήκει σε αυτή την κατηγορία αναγνωσμάτων που σου προκαλούν ευχάριστα συναισθήματα όταν το διαβάζεις και χωρις να είναι αριστουργήματα περνάς καλά μαζί τους.

 

Το απέκτησα "τυχαία" (το πήρα απο έναν Καναδό στο Ebay μαζι με το Nebuli του Λώλου για να έχουν νόημα τα ταχυδρομικα), αλλά θα ψάξω να βρώ και τα υπόλοιπα της σειράς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.