Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι διαβάσατε τελευταία; [ ...αυστηρά κόμικς μόνο. ]


YOSHIMITSU

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4395 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Πριν λιγο τελειωσα το Green Arrow : The LongBow Hunters . Πολυ καλη η υποθεση που τοποθετει τον ηρωα στο Seatle και χωρις κανενα απολυτως γκατζετακι παρα μονο το τοξο και τα βελη του και εμβαθυνει στην προσωπικοτητα του. Εδω αντιμετωπιζει λιγοτερο "φανταχτερους κακους" απο τα συνηθισμενα υπερηρωικα οχι ομως με αγαθοτερα κινητρα καθως ασχολειται με θεματα οπως εμποριο ναρκωτικων,βια,ξεπλυμα χρηματος, πραξικοπηματα κλπ ενω ο ηρωας δεν δισταζει ακομα και να σκοτωσει τους εγκληματιες. Το σχεδιο ειναι καπως μετριο αλλα εμενα δεν με πολυχαλασε γιατι συνηθως δινω περισσοτερο βαρος στην ιστορια η οποια ηταν πολυ καλα δομημενη, αν και μερικα πανελ μου εδωσαν την αισθηση οτι δεν ηταν πολυ καλα τοποθετημενα (αλλα ευτυχως πολυ λιγα). Αραγε τα επομενα τευχη της σειρας ειναι εξισου καλα?

Επεξεργασία από kwtsos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4747 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Captain America:"Winter Soldier" - από τα καλύτερα storyline των τελευταίων ετών ladies and gentlemen!!!

winter_soldier.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1272904243280

 

 

όντως ειναι κορυφαιο αρκ...

λεω τωρα να δοκιμασω τη συνεχεια του , το red menace...ή τη σειρα winter soldier...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5059 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Επόμενος σταθμός :P τα 3 πρώτα άλμπουμ του Θόργκαλ. Τελικά ήταν καλύτερο απ'ότι νόμιζα. Έβλεπα τους πάντες να λένε τα καλύτερα λόγια και πίστευα ότι ήταν υπερβολές. Δυστυχώς όμως, δεν ήταν υπερβολές :sad1: και τώρα είμαι και εγώ θύμα της σειράς.

 

Το σχέδιο είναι πανέμορφο, ρεαλιστικό και οι σκηνές δράσης είναι εντυπωσιακές, ενώ το στήσιμο των καρέ είναι σαν ταινία ή έστω τηλεόραση. :P Το μόνο που με πείραξε στο άλμπουμ ήταν ότι μου φάνηκε υπερβολικά πολύχρωμο. Έβλεπα δηλαδή κάτι πράσινους, κόκκινους και μοβ μανδύες στην ίδια σελίδα και μου χτυπούσε στο μάτι. Καταπληκτική εισαγωγή στην συνολικότερη ιστορία που όμως ξεκινάει κάπως απότομα με τον αλυσοδεμένο Θόργκαλ.

 

Το 2ο μπορεί να χαρακτηριστεί και ως συνέχεια του 1ου, έχει πολύ ωραία ατμόσφαιρα, το σχέδιο του Rosinki είναι κορυφαίο και μαθαίνουμε διάφορα πράγματα για το παρελθόν του Θόργκαλ. Βάλε μέσα και λίγα sci-fi στοιχεία και έχεις έτοιμη μια θαυμάσια ιστορία.

 

Το 3ο είναι fillerάκι (αν και έχω δει ένα εξώφυλλο με κάποιον χαρακτήρα που πρωτοείδαμε σε αυτό το τεύχος). Ο Θόργκαλ προσπαθεί να νικήσει σε κάποιους αγώνες για να πάρει πίσω την γυναίκα του. Το σχέδιο είναι ξανά εκπληκτικό, η ιστορία χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο, είναι και αυτή πολύ καλή. :cheers5:

 

Δυστυχώς κυλάνε σαν νεράκι και τελειώνουν πολύ γρήγορα.

 

9/10 γιατί η ιστορία και το σχέδιο δένουν αρμονικά και ο Θόργκαλ είναι αρκετά διαφορετικός από παρόμοιους χαρακτήρες-πολεμιστές, τόσο στην συμπεριφορά όσο και στην καταγωγή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5720 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Queen & Country Definitive Edition Vol #1 και τώρα διαβάζω το Vol #2

 

Πάρα πολύ καλόι σκιτσογράφοι, πολύ δυνατοί χαρακτήρες από τον Rucka και γενικότερα,σειρά που διαβάζεται πάρα πολύ εύκολα.

Ανήκει και στην κατηγορία που μου αρέσει (κατασκοπεία) οπότε απλά απολαμβάνω!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4395 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Διαβασα το Συμβολαιο με το Θεο , καλο ηταν αλλα δεν ενθουσιαστηκα κιολας, βρηκα τις ιστοριες πολυ μικρες και ισως θα μπορουσε να εμβαθυνει λιγο πιο πολυ στους χαρακτηρες , το σχεδιο ηταν φοβερο αλλα θα προτιμουσα να χει πιο μικρα πανελακια και περισσοτερη ιστορια βρε αδερφε . Κατ την γνωμη μου η πρωτη ιστορια ηταν και η καλυτερη του βιβλιου. Γενικως περασα καλα διαβαζοντας το αλλα δεν καταλαβα γιατι θεωρειται αριστουργημα απο μερικους. Βεβαια κατανοω οτι αντιπροσωπευει μια αλλη εποχη και ισως για τοτε να ηταν πρωτοποριακο. Διαβασα επισης και το Sandman Preludes and Nocturnes. Σαν καλος Vertigιαρης που ειμαι το εκτιμησα δεοντος, ειχε και Constantine μεσα οποτε πορωθηκα(βεβαια δεν μου αρεσε το πως τον ειχαν σχεδιασμενο :PPP: ) βεβαια μου θυμισε καπως το Saga of the Swamp thing vol1 σε καποια σημεια , δηλαδη ειχε εναν κακο που καποτε ειχε δειρει η justice league και τωρα επιστρεφει δυνατοτερος με κατι που ανηκει στον ηρωα του βιβλιου και ειχε τον δαιμονα τον Etrigan να παιζει ενα μικρο ρολο.

Αγαπημενο σημειο εκει που κατεβαινει ο Dream στην κολαση για το κρανος και οι 24 ωρες! :spidey_yeah_that:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5452 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Διαβασα(η μαλλον ξαναδιαβασα γιατι το ειχα διαβασει το 99)το inhumans του paul jenkins και jae lee.Πολυ ωραια ιστορια,το σχεδιο του Lee ατμοσφαιρικο πανω απο ολα αν και ωρες ωρες εχει καποια προβληματα με τις εκφρασεις των χαρακτηρων και με την απεικονηση καποιων παιδιων(εννοω οτι μοιαζουν να εχουν προσωπα ενηλικων ενω ειναι πιτσιρικια) αλλα σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλος.Αυτη η σειρα ειχε βγει κατω απο το marvel knights imprint(δεν υπηρχε το max τοτε και το marvel knights ηταν κατι καινουργιο)και στην ουσια ειναι οι inhumans done the vertigo way.Βεβαια να ξεκαθαρισω οτι η εν λογω σειρα δεν ειναι κλωτσομπουνιδια(οχι οτι δεν εχει δραση)αλλα το θεμα της ειναι καθαρα political.To γραψιμο του Jenkins ειναι πολυ καλο αν και το βρηκα λιγακι φλυαρο σε ορισμενα σημεια αλλα δεν κουραζει μη φανταστειτε.Εχει και κανα δυο cameos χαρακτηρων του marvel universe οπως ο Reed Richards και ο Namor και γενικα ειναι σειρα που σας την προτεινω(ειδικα αμα εχετε κουραστει απο το κλασικο στυλ ιστοριων της μαρβελ,αυτο ειναι διαφορετικο).Δεν θελω να πω πολλα για το plot για να μη το spoilaρω,παντως αμα αποφασισετε να ασχοληθειτε θα πρεπει να παρετε τα τευχη καθως το trade προ πολλου εχει τελειωσει εκτος αμα το βρειτε μεταχειρισμενο σε κανα ebay.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5059 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Διάβασα το TPB του Identity Crisis. Παραμένει μία από τους αγαπημένες μου ιστορίες από τη DC πλευρά. Επικεντρώνεται σε χαρακτήρες μικρότερης δυναμικής, ο κινητήριος άξονας της ιστορίας είναι ένα συναρπαστικό μυστήριο και το σχέδιο του Morales παρέχει το κατάλληλο συναίσθημα.

 

Το πιο δυνατό χαρτί του Meltzer είναι ότι μπορεί να επικεντρώνεται σε αρκετά plot-points σε ένα τεύχος και σε πολλούς χαρακτήρες, που ενώ αρχικά δεν έχουν σχέση με την ιστορία, αποκτούν πολύ σημαντικό ρόλο. Ας τα πάρουμε όμως από την αρχή.....

 

Κάποιος δολοφονεί την Sue Dibny, σύζυγο του Ralph Dibny/Elongated Man. Και όλοι ψάχνουν τον δολοφόνο. Καθώς όμως ψάχνουν τον δολοφόνο, διάφορα μυστικά έρχονται στο προσκήνιο. Ένα από αυτό είναι ότι ο Dr.Light βίασε την Sue πριν χρόνια και μερικά μέλη της JLA αναγκάστηκαν, χάρη στις δυνάμεις της Zatanna, να του κάνουν λοβοτομή. Αυτό όμως δεν είναι το μόνο μυστικό που έκρυψαν τα μέλη.

 

Και ενώ όλοι ψάχνουν τον δολοφόνο, αυτός επιχειρεί με διάφορα μέσα να σκοτώσει και άλλους συγγενείς ηρώων.

 

Κατά την διάρκεια της ιστορίας, υπογραμμίζεται ο μεγαλύτερος φόβος όλων των ηρώων. Μήπως πάθει κάτι η οικογένεια τους. Ο Meltzer καταφέρνει με κάτι τόσο απλό να κάνει την ιστορία ακόμα καλύτερη. Βάζοντας το μεγαλύτερο μέρος των γεγονότων να γίνεται μέσα από το POV του Green Arrow, κάνει στην άκρη τους Big Three (με εξαίρεση τον Batman, αλλά θα επανέλθω αργότερα) για τους υπόλοιπους χαρακτήρες. Green Arrow, Flash, Atom, Elongated Man, Zatanna και Robin είναι οι αδιαμφισβήτητοι πρωταγωνιστές από την πλευρά των ηρώων και οι Dr.Light, Deathstroke και Captain Boomerang από την πλευρά των κακών. B-List κυρίως χαρακτήρες.

 

Από την Trinity, μόνο ο Batman παίζει σημαντικό ρόλο. Είτε λάμπει δια της απουσίας του, είτε προσπαθεί να βρει κάποιον villain, είτε έχει δραματικούς μονόλογους πάνω σε τάφους, είτε προσπαθεί μέχρι το τέλος να βρει τον δολοφόνο (και τα καταφέρνει), είναι πάντα στο παρασκήνιο των γεγονότων και ταυτόχρονα στο προσκήνιο.

 

Το σχέδιο του Morales είναι σχεδόν άρτιο. Στο θέμα της αφήγησης είναι άπαιχτος και δεν είδα κάποιο πρόβλημα, παρ'όλο που οι περισσότερες σελίδες είχαν αρκετά καρέ και χρησιμοποιεί πολλά μακρόστενα καρέ (widescreen). Εκεί όμως που πετυχαίνει το σχέδιο του Rags είναι όταν σχεδιάζει κοντινά στα πρόσωπα των χαρακτήρων. Τα σχεδιάζει αληθινά, είτε κλαίνε, είτε ανησυχούν, είτε είναι θυμωμένοι, ο Rags θριαμβεύει. :P

 

Για να κλείσω, γιατί έγραψα και πολλά περιττά :P, το Identity Crisis προτείνεται για κάθε αναγνώστη υπερηρωικών. Προτείνεται επίσης για αναγνώστες αστυνομικών μυθιστορημάτων. Είναι μια ιστορία που μέσα σε 7 τεύχη, έχει αρκετή δράση, αρκετό δράμα, αρκετό μυστήριο και δεκάδες χαρακτήρες, οι περισσότεροι εκ των οποίων είναι απαραίτητοι. Ο Morales παραδίδει ίσως την καλύτερη δουλειά της καριέρας του (με εξαίρεση της καταραμένες μύτες, δεν ήξερε τότε να σχεδιάζει μύτες :lol: ).

 

9+/10 :cheers5:

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  263
  • Reputation:   1129
  • Achievement Points:  263
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4606 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Flex Mentallo... cuuuraaaaazyyyyy. Γ@μ$στ%ρ΄*τητα στα ύψη!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μωρέ μια χαρά είναι το σχέδιο του Υ! :D

 

Διάβασα την Αιχμάλωτη στο Χείμαρρο της Αγωνίας. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. Και ναι...

 

:crying::div::giati: 10000000/10!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4693 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Σήμερα καθόμουν στο πάμπλικ και είδα τη Βιβλιοθηκη ΚΟΜΙΞ 1 χωρις ζελατινα. Το παλιρνω και διαβαζω το τελευταιο ελκηθρο για το Ντωσον! :giati: Εκπληκτικό! Βέβαια θα το διάβαζα κατά 99% στα γενέθλια μου σε λέγες βδομάδες, αλλά δε κρατήθηκα μπροστά σε τέτοιες επικές σελίδες! :giati:

 

Εντιτ: Τώρα είδα ότι δεν είναι χαμένο επεισόδιο και δε καταλαβαίνω και το γιατι :thinking:

Επεξεργασία από Paliakoudis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Γιατι βρεθηκε :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

no more χαμένα επεισόδια! :cool:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Διάβασα το 'Breed III του Jim Starlin. Δυστυχώς ήταν μια αδύναμη σεναριακά δουλειά που ίσως αν μαζευόταν σε 4-5 τεύχη να έδειχνε λίγο καλύτερα. Όχι ότι το έσωζε με αυτόν τον τρόπο. Για να επιβιώσει στην εποχή μας ο βετεράνος δημιουργός μπουκώνει το σκίτσο σε λεπτομέρεια τόσο που είναι δύσκολο να εστιάσει το μάτι κάπου. Η χρήση προγραμμάτων υπολογιστή για το background είναι αλόγιστη, και δείχνει συχνά άσχημα. Βαρέθηκα να βλέπω τρισδιάστατα άστρα στον ουρανό του. Πολλές σκηνές δράσης που γίνονται βαρετές γιατί δεν έχουν ουσία. Όλο πολεμάει άλλους δαίμονες σε ρυθμό 2 φορές την ημέρα. Λίγο στη μέση φαίνεται να έχει ενδιαφέρον και κάποιες αξιόλογες εξελίξεις αλλά η όρεξη σου έχει φύγει από νωρίς.

 

Και λέει πολλά. Μα πάρα πολλά! Στο μυαλό του μέσα βέβαια. Τι; Το προφανές!

 

Δεν θυμάμαι τα παλιότερα για να πω αν άξιζε η σειρά σα σύνολο, αλλά νομίζω παίνεσαν την πρώτη και έκραξαν τη δεύτερη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5452 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Παρολο που μου αρεσει ο Σταρλιν δεν εχω ασχοληθει με κανενα απο τα Breed,τωρα αμα λες οτι ειναι και μετριο δεν ξερω ποτε θα θελησω να ασχοληθω.Αν τυχον κανεις κανα revisit τα παλια γραψε καμια γνωμη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45777
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6174 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Galaxia 3ος τόμος

Τα χρονικά της Άλω - Ο Πύργος

Μίκυ Μάους #2402 & 2403

Μίκυ Μυστήριο #26 - Όταν ο ουρανός έπεσε στο Μίκυ Σίτυ

Fist of the North Star / Hokuto No Ken τόμους 16-21 ΣΤΑ ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ καμμένος HARDCORE

 

 

Βασικά για το Hokuto έχω τους 6 τελευταίους τόμους στα γιαπωνέζικα και επειδή έχω μάθει την ιστορία απ' έξω χάζευα τα σκίτσα αλλά καταλάβαινα τα πάντα. Αλλά και πάλι πήγαιναν να με πάρουν τα ζουμιά που να με πάρει και να με σηκώσει όταν έβλεπα την ιστορία του βουνού Fudo και του ανεμοπαρμένου Juuza! Καιρό είχα να διαβάσω τόσα κόμικς σε μία ημέρα, μου είχαν λείψει.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καιρό είχα να διαβάσω τόσα κόμικς σε μία ημέρα, μου είχαν λείψει.

 

PK IS BACK!!!!!!!!!!! :hug2::yahoo::giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11400
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4676 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Διάβασα το The Death Of Superman

 

Κλασική ιστορία Superman.Ενας κακός(υπερκακός :P) ξυπνάει από κάπου και στις επόμενες 160 σελίδες ο Σούπερμαν με την JLA προσπαθούν να το σταματήσουν..

Δεν έχει τίποτα σπουδαίο σεναριακά,απλά μάχες.Μέσα από αυτές και τους διαλόγους καταλαβαίνουμε για άλλη μια φορά τον χαρακτήρα τους Σουπερμαν,του τέλειου ανθρώπου..

Πολύ προβλέψιμο.Αλλά σαν ιστορία καλή για την εποχή της.

 

Το σχέδιο εντάξει κλασικό της εποχής του δεν έχει να πούμε κάτι.

 

Σαν το τέλος ενός ήρωα πάντως μου άρεσε..

 

6,5/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4693 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Project: One Piece 2 & Bakuman 2

 

One Piece 2:

 

Το πρώτο ήταν σχετικά καλό, δε ξετρελάθηκα. Το δεύτερο ολίγον καλύτερο! :best:. Μπαίνει στην ιστορία και η Nami, που αν και στην αρχή δε καταλάβαινα το μίσος της για τους πειρατές, μετά φάνηκε να έχει δίκιο. Ο Buggy the Clown και η συμμορία του πολύ φάση, μου άρεσε πιο πολύ ο Cabaji, που έβγαλε το σπαθί από το στόμα του! :wow: Είχε ροή η ιστορία χωρίς να γίνεται βαρετό, best character ομως βγαίνει με διαφορά το σκυλι! :hug2: Που κατάλαβε ότι το αφεντικό του είχε πεθάνει και τόσα χρόνια φυλούσε το έρημο μαγαζί του και πάλεψε πρόσωπο με πρόσωπο με το θηρίο λιοντάρι του Mohji(Συνεργάτη του Clown). :sad1:. Ανυπομονώ να μπουν στο προσκήνιο ο Ussop και ο Sanji, πλησιάζει σιγά-σιγά :best:

 

Overall: 8+ και ανυπομονούμε για τη συνέχεια! :D

 

Bakuman 2:

 

Στα ίδια με το πρώτο, αρκετά καλά, εξηγεί το πως εξελίσσεται ένας νεαρός mangaga, αν και νομίζω ότι είναι υπερβολικό... :thinking: Ο Hattori(editor των ηρώων) είναι αρκετά αυστηρός, ο Mashiro και ο Takagi μπορούν να κάνουν αρκετά, τους αδικεί λίγο. Ξενέρωσα με τη νοοτροπία της Azuki, υπερβολικά ρομαντικιά, ότι να ναι xD... Ο χειρότερος χαρακτήρας, ο πιο αντιπαθητικός, ο πιο στριμμένος, ο πιο καθυστερημένος, το πιο στραβόξυλο, είναι αδιαμφησβήτητα ο νέος ανταγωνιστής, Eiji Nizuma! :slap: Δεν έχω ξαναδεί πιο φαντασμένο άτομο! Και στο άνιμε, όταν σχεδίαζε, έκανε κάτι θορύβους, τελείως διεστραμμένος! :wall: Το μόνο του καλό που συμμερίζομαι είναι η αγάπη του για τα μάνγκα - κόμικς! :bookclub:

 

Overall: 7,5 Στο 3 ελπίζω να πάνε τα πράγματα πιο καλά για το νεαρό δίδυμο μας! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11400
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4676 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πρέπει να έχεις κότσια για να ξεκινήσεις ολόκληρο One Piece. :P :P

:best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4693 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Μα... αφού είμαι ΠΑΟΚ! :sad1:

 

Αυτό μη το σχολιάσει κανείς γιατί θα πρέπει να του το επιστρέψω, και θα ρίξω το επίπεδο στο 1000ο επίσημο ποστ μου! :spidey_yeah_that::P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11400
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4676 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πάνε σχολίασε την ποιότητα του ΚΟΜΙΞ :P:best:

Επεξεργασία από Θλιμμένος Μπούφος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5647 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Batman Hush.

 

Πολύ καλό σχέδιο και σενάριο. Καλοδουλεμένη ιστορία με πολλές εμφανίσεις εχθρών του Batman, μέχρι να αποκαλυφθεί ποιος είναι ο εγκέφαλος πίσω από τη συνωμοσία που φέρνει τα πάνω κάτω στις ζωές όλων.

 

Βέβαια θα μπορούσε να ήταν λίγο πιο σύντομο γιατί σε κάποια στιγμή κούραζε με το "αυτός είναι ο εγκέφαλος; Όχι είναι ο επόμενος. Ήταν ο επόμενος; Όχι είναι ο μεθεπόμενος"...

 

Και σαν παράλληλη ιστορία έχουμε το ρομαντικό ειδύλλιο μεταξύ Batman και Catwoman.

 

Συστήνεται για όσους θέλουν να μπουν ή να ξαναπιάσουν τον κόσμο του Batman.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4747 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

διαβασα the unwritten, carnage family feud, justice , gates of gotham , divided he stands, batman gace the face αλλα σχολια κατα το μεσημερακι,

να ξυπνησω λιγο :wall:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5059 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Τελείωσα τα TPBs 2-4 του 100 Bullets και έριξα και μια επανάληψη το 1 (δικαιολογίες :doctor: ). Πιο πολύ μου άρεσαν οι one-shot ιστορίες, είτε συζητάει ο Sheperd με τον Benito, είτε ο Graves δίνει την βαλίτσα σε μια σερβιτόρα. Η αγαπημένη μου ιστορία όμως ήταν το Idol Chatter. Ήθελα να κλάψω από την χαρά μου όταν το τελείωσα. :D Και το τέλος. Είναι μια αριστουργηματική ιστορία ενός ανθρώπου για το πως εκδικήθηκε τον θάνατο της γυναίκας του και άφησε ανεξίτηλο το σημάδι του στην παγκόσμια ιστορία. :giati: Και έχει και έναν νέο, μυστηριώδη χαρακτήρα. Και βλέπουμε λίγο το παρελθόν του Graves. Και βλέπουμε και την ανθρώπινη πλευρά του.

 

Μ'αρέσει το format που ακολουθεί ο Azzarello, περίπου εναλλάξ (μία ένα arc μία ένα one-shot). Αγαπημένοι πρωταγωνιστές οι Graves, Burns και Megan. Εντωμεταξύ, οι περισσότεροι από τους χαρακτήρες που κάνουν συνεχώς εμφανίσεις είναι πολύ bad-ass. :P

 

Το σχέδιο του Risso δεν θα μπορούσε να γίνει καλύτερο. Χρησιμοποιεί περίεργες γωνίες λήψης, το στήσιμο των καρέ ελάχιστες φορές είναι συμβατικό και παίζει με τις σκιές, δημιουργώντας μια πολύ σκοτεινή ατμόσφαιρα. Ανάλογα με το πως εξυπηρετεί την ιστορία, τα καρέ του σφύζουν από λεπτομέρεια ή είναι τέρμα αφαιρετικά. Από τον 3ο τόμο, μου φάνηκαν κάπως αλλαγμένα τα χρώματα, κομματάκι πιο ζωηρά, αλλά τελικά τα συνήθισα.Προσπαθώ να φανταστώ πόσο πιο πολύ θα του ταίριαζε το α/μ.

 

Χρησιμοποιεί πολύ slang, κάτι που με ενόχλησε από το First Shot, Last Call κιόλας, αλλά μετά το συνήθισα και αφ'ότου είδα κάποιους ανθρώπους στο τεύχος στο Παρίσι να μιλάνε Γαλλικά, κατάλαβα ότι όλα αυτά τα κάνει ο Azzarello για είναι πιο ρεαλιστικό το όλο "πακέτο". Το πακέτο συμπληρώνεται με τους χαρακτήρες, οι οποίοι είναι πολυσύνθετοι, η σκοτεινή τους πλευρά υπερισχύει και είναι κυρίως gangsters, κλέφτες, μαφιόζοι, δολοφόνοι, πρεζάκηδες και άλλα παρόμοια φρούτα. Όσον αφορά αυτό για την σκοτεινή πλευρά, βοηθάει κάπως και ο Graves που τους δίνει την ευκαιρία να σκοτώσουν και να εκδικηθούν.

 

Προς το παρόν, οι περισσότερες ιστορίες είναι αυτοτελείς που έχουν μερικά στοιχεία για το ευρύτερο story. Βέβαια, ο Azzarello δεν τα αποκαλύπτει όλα. Είχε ακόμα 70 τεύχη άλλωστε. :P Αγαπημένος μου τόμος ο Split Second Chance. Κάθε ιστορία είναι μία και μία. Χειρότερη ιστορία ήταν το !Contrabandolero!, γιατί δεν έχει τους αγαπημένους μου χαρακτήρες και γιατί προτιμώ το αστικό περιβάλλον για την σειρά.

 

Πρέπει να γίνει τηλεοπτική σειρά. ΠΡΈΠΕΙ! Σε κανένα HBO ή τουλάχιστον στο Showtime που πήρε τα δικαιώματα.

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11400
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4676 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Διάβασα το #0 τεύχος της καινούργιας σειράς The Creep

post-19150-0-19473500-1344715146_thumb.jpg

Ωραίο σχέδιο ωραία ιστορία.Είναι το στύλ που μαρέσει.Αστυνομικό/Ντετέκτιβς κτλ κτλ

 

Περιμένω και τα υπόλοιπα :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11400
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4676 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Διάβασα το Dylan Dog Alfa-Omega. :sun:

post-19150-0-75142000-1344759125_thumb.jpg

Πολύ ωραία ιστορία και πολύ ωραίο σχέδιο.Δεν σε κουράζει καθόλου και το άσπρο-μαύρο παίζουν πολύ ωραία!

Καιρό είχα να διαβάσω Dylan Dog και πραγματικά το κατευχαριστήθηκα :)

:yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5059 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Μεταξύ άλλων διάβασα το A Death in the Family, για να προετοιμαζόμαστε για το μελλοντικό arc του Snyder. :mafia: Αν και το στήσιμο είναι πολύ χαζό (μιλάω για την τοποθεσία των 3 γυναικών και των προορισμών του Joker), η ιστορία απογειώνεται στο 2ο part με την τοποθέτηση της βόμβας. Ο Superman στην αρχή μου θύμισε τον Superman του Miller, μετά όμως λογικεύτηκε :P, ο Batman ήταν έτοιμος να εκδικηθεί και να σκοτώσει, ο Joker πιο μοχθηρός από ποτέ και μια συναρπαστική πλοκή που ταξιδεύει τον ήρωα από την Αιθιοπία στην Νέα Υόρκη, παραμένοντας όμως μια ιστορία Batman. Οι χαρακτήρες εκφραστικοί, η δράση καλοσχεδιασμένη και ένας ρεαλιστικός Batman που καμιά φορά μου θύμιζε cartoon.

 

Trully one of the greatest! :respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11400
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4676 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Διάβασα επιτέλους το HUSH.

Ντάξει δεν θα μείνω στο απίστευτο σχέδιο και στους χαρακτήρες αυτά είναι αυτονόητα.

Μου άρεσε πάρα πολύ και σίγουρα είναι από τα καλύτερα του νυχτερίδα.

Το μόνο που με ψιλοχάλασε είναι η τόόόόόσο μεγάλη παρέλαση που κάνουν όόλοι οι εχθροί του Μπάτμαν..Είναι ωραίο δεν λέω απλά λίγο κουραστικό..

 

Και φυσικά για μένα η πιο τέλεια σκηνή

 

Superman vs Batman!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :awesome:

 

 

Αλλά γενικά από τα καλύτερα που έχω διαβάσει με Μπάτμαν :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5059 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Διάβασα 5 άλμπουμ Τεν-Τεν που πήρα από προσφορά από εδώ μέσα. Τα Πούρα του Φαραώ, τον Μπλε Λωτό, την Αποστολή στην Σελήνη, το Τεν-Τεν στο Θιβέτ και τα Κοσμήματα της Κασταφιόρε.

 

Η διλογία με την σπείρα των ναρκωτικών ήταν πάρα πολύ καλή, με την κατάλληλη δόση μυστηρίου και δράσης. Το μόνο παράπονο μου ήταν για το σχέδιο. Όταν είδα όμως τις άλλες ιστορίες, με το βελτιωμένο σχέδιο του Herge, σταμάτησα τα παράπονα. Την ταυτότητα του αρχηγού στο τέλος δεν την περίμενα, ενώ ο Λωτός έχει και λίγο περισσότερο δράμα.

 

Η Αποστολή στην Σελήνη μου άρεσε αρκετά, το σχέδιο του Herge είναι εντυπωσιακό και χρησιμοποιεί μεγαλύτερα καρέ, κάνοντας το σχέδιο του να φαίνεται πιο λεπτομερές, αλλά πιο πολύ στήνει τα γεγονότα για τα Βήματα στην Σελήνη που δεν το έχω.

 

Ο Τεν-Τεν στο Θιβέτ μου άρεσε επίσης πάρα πολύ. Καθαρή περιπέτεια, ο Χάντοκ στα καλύτερα του, το σχέδιο του Herge το ίδιο, το τέλος ήταν τέλειο. :respect:

 

Τα Κοσμήματα της Κασταφιόρε δεν μου έκαναν ιδιαίτερα εντύπωση. Δεν είχαν ούτε εξωτικά τοπία, ούτε μια δόση δράσης, ψιλοχαζό μυστήριο. Είχε όμως τον Χάντοκ που ήταν πολύ αστείος! :D Και μόνο για αυτόν άξιζε.

 

Εντέλει, όλα μου άρεσαν (πολύ) εκτός από τα Κοσμήματα. :)

 

Επίσης διάβασα το Κουμπί της 3 & 4........ :shit2: Σενάριο μηδέν, αλλά στο 4 το σχέδιο του Manara είναι εκπληκτικό!!! :wow: Όμως το σενάριο είναι για τα σκουπίδια. Και έχει μπόλικη "δράση". :P:germ: ρίξε μου banάκι.

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Ηρθε ο καιρος λοιπον να πω κι εγω τις εντυπωσεις μου απο τα κομικς που διαβασα τον τελευταιο μηνα μιας και ελειπα!

 

Daredevil Mark Waid vol.2 : Καλο ηταν.Αρκετα καλο!Και τα παραλληλα γεγονοτα που εδειξε με τον mole man και την εκδρομη ηταν διασκεδαστικα, αλλα και οι εξελιξεις στη βασικη υποθεση που εδειξε σε κανουν να θες να διαβασεις και τα παρακατω!Περιμενω πως και πως να δω πως θα συνεργαστουν οι 5(αν θυμαμαι καλα) οργανωσεις προκειμενου να παρουν πισω αυτο που εκλεψε ο "πιο επικινδυνος ανθρωπος" για αυτες.

 

X-men Dark Phoenix Saga : Περιμενα κατι περισσοτερο απο την σπουδαιοτερη ιστορια με τους μεταλαγμενους!Δε λεω ηταν πολυ καλη, και ειδικα για την εποχη της ηταν πολυ μπροστα, αλλα με τα τωρινα εμενα δε με ενθουσιασε ωστε να τη θεωρησω μια απο τις καλυτερες ιστοριες ολων των εποχων!Αυτο ομως που παρατηρησα ειναι οτι θυμιζε σε παρα πολλα σημεια Dragon Ball.Οι σκηνες που εδειχναν τη Phoenix να πεταει στο διαστημα και στο τελευταιο τευχος που ειναι στο φεγγαρι ετοιμη για την τελικη αναμετριση ειναι λες και ο Γκοκου ετοιμαζεται να παλεψει με τον Φριζα! :lol:

 

Flex Mentallo Grant Morrison : Μακραν ενα απο τα αγαπημενα μου κομικς!Το καταπληκτικο σχεδιο του Quitely το κανει πολυ ευκολο και ευχαριστο να διαβαστει και η ιστορια κυλαει καταπληκτικα!Τα θεματα που εξερευνα ο Μορρισον εδω ειναι εντυπωσιακα!Και οι σκηνες, τα τοπια και τα γεγονοτα ολα σε κανουν να ζητας κι αλλο!!Εχει τα παντα!Χιουμορ, δραμα, δραση!Πραγματικα δηλαδη εμεινα αφωνος μολις το τελειωσα!Και ολα αυτα με πρωταγωνιστη εναν ηρωα που η υπερδυναμη του ειναι να σφιγγει τα μπρατσα του!!Και ολο το νοημα και οι μεταφορες που κρυβονται απο πισω το κανουν ανετα ενα πολυ σημαντικο εργο για την ενατη τεχνη.Ε τι αλλο να περιμενεις απο Μορρισον!

 

Batman Run του Morrison : Ενταξει ουτε εδω εχω λογια!Σιγουρα το αγαπημενο μου ραν στον Μπατμαν και μια απο τις καλυτερες και πιο σκοτεινες ιστοριες του!Ολη αυτη

η επιθεση που εγινε στο μυαλο του Μπατμαν και στους γυρω του ηταν φοβερη!Ακομη και το συμβαν με τους Club of Superheroes ηταν πολυ καλο κι ας ηταν λιγο κλασσικο!Στο R.I.P. ομως η υποθεση κορυφωνόταν και ο Μπατμαν ηταν ετοιμος να λυγισει, αλλα ηταν τοσο πορωμενος και τρελαμενος με αυτο που εκανε που ηθελε να ειναι ετοιμος για ολα και να μη βρεθει ποτε σε αδιεξοδο!Στο Return of Bruce Wayne σε συνδυασμο με τον τιτλο Batman and Robin δημιουργηθηκε μια καταπληκτικη υποθεση μυστηριου της επιστροφης και ολη αυτη η υποθεση με τα στοιχεια που υπηρχαν απο το παρελθον στην επαυλη ηταν ανατριχιαστικη!Και μετα ηρθε το Time and the Batman!Που αν θυμαμαι καλα καποιος απο δω μου ειχε ζητησει τις εντυπωσεις μου.Ηταν παρα πολυ καλο και απαντουσε σε ολα τα ερωτηματα που ειχαν μεινει!ΚΑπου ακομα ειχα διαβασει οτι ελεγαν πως ο Μπατμαν πεθανε δυο φορες και ρωτουσαν τον Μορρισον γιατι.Μα το λεει ξεκαθαρα εδω το τι εγινε μετα την πτωση στο ελικοπτερο!Μου αρεσε παντως πολυ που ξεκαθαρισαν τα πραγματα με ενα φοβερο σεναριο!Ακολουθει το Inc στο οποιο βλεπουμε εναν τελειως διαφορετικο Μπατμαν που ομως αντιμετωπιζει διασκεδαστικες υποθεσεις και ταυτοχρονα ενα σκοτεινο αντιπαλο και συνηθως βλεπουμε ξεχωριστες υποθεσεις απο 1 εως 2 τευχη.Μπορει γενικα να μην ειναι τιποτα σπουδαιο προς το παρον,ειναι διασκεδαστικο και σιγουρα καλο αλλα πιστευω πως δεν εχει δειξει ακομη τα μεγαλα οπλα ο Μορρισον.

 

Fantastic Four 1234 Grant Morrison : Δε με ενθουσιαζαν ποτε οι Φανταστικ Φορ.Δεν ξερω γιατι αλλα τους θεωρουσα λιγο χαζους ηρωες με βαρετες δυναμεις.Οταν ομως διαβασα το 1234 καταλαβα οτι οποιες και να ειναι οι δυναμεις του υπερηρωα, μπορουν να γραφτουν απιστευτες ιστοριες!Το πως συνδεσε και αφηγηθηκε ο Μορρισον τη σχεση των ΦΦ με εκανε να ανατριχιασω!Δεν περιμενα οτι μπορουσαν να γινουν τοσο σκοτεινοι, απομακροι και εγωιστες!Σιγουρα θα μου μεινει στο κεφαλι αυτη η ιστορια για πολυ καιρο ακομα!

 

Animal Man Grant Morrison : Οι περισσοτεροι ξερετε οτι δε χρειαζεται να πω πως ειναι απο τα καλυτερα ραν ολων των εποχων!Προσφατα ειδα σε καποια ιστοσελιδα καποιον που ελεγε πως η ιδεα του Μορρισον να βαλει τον εαυτο του στο κομικ ηταν εγωιστικη και χαζη!Μπορει να ηταν σαν γενικη ιδεα.Αλλα ετσι οπως ξεδιπλωσε την τελικη υποθεση ειναι πολυ μακρια απο χαζη!Σε καθε σελιδα εισαι σε μια κατασταση που να λες συνεχεια "Τι στο..."!Ακομα και οι μικρες υποθεσεις ηταν καλες.Ποτε δε με εκανε να βαρεθω ή να δυσανασχετισω.

 

Doom Patrol Grant Morrison : Εδω κι αν ασχοληθηκε με φανταστικα πραγματα!!Καθε υποθεση ηταν συναρπαστικη!Απορω που τα σκεφτηκε!Σκεφτηκε ακομα και τα τερατα που σου κλεβουν τις λεξεις απο την ακρη της γλωσσας σου, γιαυτο και μερικες φορες δε σου ερχονται οι λεξεις που θες να πεις! :lol: Το μονο που με απογοητευσε λιγο ηταν η τελευταια υποθεση με τον Candlemaker.Δεν ηταν αυτο που περιμενα.Το τελευταιο τευχος ηταν σιγουρα απολυτα ικανοποιητικο και δεν ηθελα τιποτα παραπανω!Αλλα το ασταματητο κυνηγητο ηταν που με χαλασε λιγο.Ολοι η υπολοιπη υποθεση με τις εξαφανισεις ηταν καταπληκτικη.

 

 

 

 

 

Αυτα διαβασα λοιπον!Και εβγαλα το συμπερασμα πως ο Μορρισον ειναι ο μονος που μπορει να δημιουργησει τοσο καλα εναν κοσμο για τους υπερηρωες!Μπορει ο Μουρ να ειναι θρυλος και τα σχετικα, αλλα εγινε θρυλος γιατι ασχολειται με θεματα της κοινωνιας και των ανθρωπων.Ακομη και τους υπερηρωες τους παρουσιασε στον ανθρωπινο κοσμο!Οι υπερηρωες ομως υπαρχουν για να σε τραβουν σε ενα δικο τους κοσμο, ωστε να ξεφυγεις απο την αθλιοτητα και τη διαφθορα του δικου σου!Να διεγειρεται η φαντασια σου και να δεις γεγονοτα φανταστικα που δεν υπαρχουν στο δικο μας κοσμο!Διεφθαρμενες κυβερνησεις, εγκληματικοτητα και πολεμους εχουμε δει και πιστευω θα δουμε πολλα ακομα!Ομως εξωγηινους απο ατσαλι και επιστημονες που θελουν να προσπαθησουν να αλλαξουν τον κοσμο με ενα ατυχημα κατασκευαζοντας ειδικα ρομποτ και εκμεταλλευοντας τις δυναμεις των πιο παραξενων υπερηρωων χωρις να τους το πει δεν προκειται να δεις!Ακομη και τα κομικς που δεν εχουν υπερηρωες πρεπει να δημιουργουν κοσμους στους οποιους να ξεφευγει ο αναγνωστης γιατι αρχισει να βαριεται ή ακομη και να σιχαινεται το δικο του!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.