Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι διαβάσατε τελευταία; [ ...αυστηρά κόμικς μόνο. ]


YOSHIMITSU

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4529 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Μόλις διάβασα το ''Rachel Rising - The Shadow of the death'' και είμαι κατενθουσιασμένη! :yahoo: Ο πρώτος τόμος περιλαμβάνει τα πρώτα έξι τεύχη που δυστυχώς μου φάνηκαν πολύ μικρά.. :( Υπέροχο σχέδιο, λεπτομερή δουλειά θα έλεγα, πολλές φορές χρειάστηκα πάνω από 5 λεπτά σε κάθε σελίδα ώστε να την παρατηρήσω πλήρως.Καλογραμμένο σενάριο που σου γεννά -από τον πρώτο κιόλας τόμο- πολλά ερωτήματα αλλά αυτό που πραγματικά με ενθουσίασε είναι η ατμόσφαιρα μυστηρίου που δημιουργείται διαβάζοντας το και η σκοτεινή αίσθηση που πλανάται γύρω μας καθ όλη τη διάρκεια της ανάγνωσης.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4966 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

ένας φίλος μου πήρε πρόσφατα τα πρώτα 27 Ναρουτο και αφού δεν είχα τίποτα καινούργιο να διαβάσω του είπα να μου δανείσει μερικά! Απο χτες έχω διαβάσει 4 τομάκια και συνεχίζω ακάθεκτος! Χωρίς να είναι κάτι το σπουδαίο, διαβάζεται πολύ ευχάριστα και έχει πάρα πολυ καλή ροή και καλούτσικη ιστορία! Βέβαια μέσα στην εβδομάδα περιμένω τον τέταρτο τόμο του Akira οπότε όλα τα υπόλοιπα θα εξαφανιστούν :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12516
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5517 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Daredevil: The Man Without Fear (John Romita Jr. / Frank Miller)

 

Γενικά από υπερηρωικά εγώ δεν... Δεν έχω διαβάσει τίποτα ιδιαίτερο, και δεν μπορώ να πω ότι με ενοχλεί κιόλας. Οι μόνοι χαρακτήρες που μου έχουν τραβήξει το ενδιαφέρον και μ' αρέσουν είναι ο Spiderman, ο The Hood, λίγο ο Thor (λόγω της έκδοσης της Anubis, ούτε που είχα ασχοληθεί πιο πριν), και περισσότερο απ' όλους ο Daredevil! :D

 

Οπότε το origin του σίγουρα δε μ' άφησε ασυγκίνητο! :D Πολύ ωραίο το σχέδιο του Romita (πολύ πιο... κλασικό από αυτό που έχει π.χ. στο Kick-Ass), και πολύ περιεκτική η ιστορία έτσι όπως την σύνθεσε ο Miller, μέσα σε πέντε τευχάκια περικλείει το παρελθόν και το ξεκίνημα του ήρωα. Άσε που τα τευχάκια έχουν φοβερό ανάγλυφο εξώφυλλο που τα σπάει!

 

Με έκανε τώρα να θέλω να ασχοληθώ περισσότερο με τον χαρακτήρα, ο οποίος είναι φοβερός βασικά. Τυφλός ξυλιάς! Αν και μου τη δίνει που όλοι οι υπερήρωες πρέπει να έχουν τόσο άθλιο παρελθόν, να είναι πάντα ο περίγελος του σχολείου και να έχουν οικογενειακά προβλήματα, τα οποία τους ωθούν σε ό,τι κάνουν. Πέρα απ' αυτό, ο Daredevil έχει φοβερό παρελθόν και μ' αρέσουν οι ικανότητές του. Και η στολή του είναι γαμάτη! :D

 

Βρήκα κάτι καινούργιο να ασχοληθώ! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4966 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

φίλε, ο Daredevil είναι απο τους καλύτερους χαρακτήρες για να ασχοληθείς απο Marvel! Θα σου πρότηνα στο χαλαρό να τσιμπήσεις και το Born Again καθώς και τα run των Bendis/Maleev και Brubaker/Lark που είναι καταπληκτικά! Επίσεις υπάρχει και το run του Miller για το οποίο έχω ακούσει τα καλύτερα απο όλους αλλά δεν το έχω διαβάσει ολόκληρο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4529 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Και το ''Father ''(Quesada) οπωσδήποτε.. :spidey_yeah_that:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12516
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5517 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το "Born Again" το έχω ούτως ή άλλως στο νου μου, μου φαίνεται πολύ καλή δουλειά! :D Κατά τ' άλλα από DD ξέρω μόνο το Shadowland (το οποίο και έχω σε τευχάκια, και το πεντάτευχο limited-series αλλά και τα αντίστοιχα τεύχη του Daredevil)...!

Θα τσεκάρω και αυτά που μου προτείνετε... Κάτι με μπόλικη Elektra μέσα έχουμε; :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39532
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Το "Born Again" το έχω ούτως ή άλλως στο νου μου, μου φαίνεται πολύ καλή δουλειά! :D Κατά τ' άλλα από DD ξέρω μόνο το Shadowland (το οποίο και έχω σε τευχάκια, και το πεντάτευχο limited-series αλλά και τα αντίστοιχα τεύχη του Daredevil)...!

Θα τσεκάρω και αυτά που μου προτείνετε... Κάτι με μπόλικη Elektra μέσα έχουμε; :mafia:

 

Οι δύο ιστορίες του Miller (στο ένα σχεδιάζει ο ίδιος).

 

Αν θες να διαβάσεις κάτι πιο χαλαρό με DD και όχι τόσο σκοτεινό και καταθληπτικό, διάβασε το run του Waid (13 τεύχη μέχρι τώρα). Τελείως διαφορετικό κλίμα από αυτά των Bendis, Bru και Miller αλλά είναι κάτι το διαφορετικό για τον ήρωα με εκπληκτικό art! :xm:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4529 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Οι δύο ιστορίες του Miller (στο ένα σχεδιάζει ο ίδιος).

 

Αν θες να διαβάσεις κάτι πιο χαλαρό με DD και όχι τόσο σκοτεινό και καταθληπτικό, διάβασε το run του Waid (13 τεύχη μέχρι τώρα). Τελείως διαφορετικό κλίμα από αυτά των Bendis, Bru και Miller αλλά είναι κάτι το διαφορετικό για τον ήρωα με εκπληκτικό art! :xm:

 

συμφωνώ απόλυτα :P το run του Waid, είναι απίστευτα απολαυστικό και το art όπως είπες εκπληκτικό!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39532
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

συμφωνώ απόλυτα :P το run του Waid, είναι απίστευτα απολαυστικό και το art όπως είπες εκπληκτικό!

 

Rivera, Martin, Samnee και θα προστεθεί και ο Allred. Pop style ftw! :peace:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12516
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5517 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Δηλαδή αυτό

 

και αυτό

 

και ακολουθάω...; :D Αυτό συνεχίζει από το Shadowland και μετά, έτσι;

 

 

 

PS. Ποιες είναι οι δύο ιστορίες το Millar; Η μία το Born Again, η άλλη; :D

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4746 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

διαβασε το run του brubaker.........ας'τα τα αλλα...και του bendis καλο ειναι...μιλλερ δεν διαβασα...

αλλα του brubaker μεσα στις φυλακες στο ξεκινημα ειναι απαιχτο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4966 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Miller οχι Millar(it's Miller time που λένε και στα χωριά οι παππούδες μας)!

Ηλέκτρα έχει αρκετή απότι ξέρω το run του Miller! Πάντως έχει απόλυτο δίκιο ο gotham! Το ξεκίνημα στην φυλακή είναι όλα τα λεφτά στο run του Bru!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12516
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5517 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ναι μωρέ μου ξέφυγε και βαριόμουν να κάνω edit μετά για ένα γραμματάκι :P

 

Οκ λοιπόν... Πέσανε πολλές προτάσεις μαζί, και δεν μπορώ να ακολουθήσω... :P Χαχα. Λογικά θα ξεκινήσω με το "Born Again" και το run του Waid που είναι το πιο πρόσφατο, και βλέπουμε από 'κει και πέρα... ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12765
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  641
  • Reputation:   4140
  • Achievement Points:  641
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5051 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

διαβασε το run του brubaker.........ας'τα τα αλλα...και του bendis καλο ειναι...μιλλερ δεν διαβασα...

αλλα του brubaker μεσα στις φυλακες στο ξεκινημα ειναι απαιχτο...

 

Άκου τον gotham κάτι ξέρει. ;) Όντως το run του Brubaker είναι καταπληκτικό και οι σκηνές αποδίδονται εξαιρετικά. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39532
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Δηλαδή αυτό

 

και αυτό

 

και ακολουθάω...; :D Αυτό συνεχίζει από το Shadowland και μετά, έτσι;

 

 

 

PS. Ποιες είναι οι δύο ιστορίες το Millar; Η μία το Born Again, η άλλη; :D

 

 

1) Μετά το Shadowland, ο DD πρωταγωνιστεί στο Daredevil: Reborn (4-part limited series) το οποίο δεν είναι απαραίτητο να διαβάσεις και μετά είναι το run του Waid.

 

2) Ο Miller έχει γράψει και σχεδιάσει αρκετά τεύχη του DD (το Born Again το έγραψε μόνο). Οι δύο ιστορίες που αναφέρομαι είναι για την Elektra που ρωτάς και είναι τα Elektra: Assassin και Elektra Lives Again (αυτό που σχεδιάζει ο Miller).

 

Για μένα καλύτερο είναι του Bendis. :cool::P

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5411 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

DCnU part 2 (part 1 εδώ) Αυτή τη φορά σειρά είχαν τα Wonder Woman και Detective Comics.

 

Το Wonder Woman είναι από τα κόμικς που σου αφήνουν μια περίεργη αίσθηση. Σε κρατάει χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο. Τα εννιά μέχρι στιγμής τεύχη κυλάνε πολύ ευχάριστα, χωρίς να κουράζουν καθόλου. Και νομίζω πως κατά 90% ευθύνεται για αυτό ο Azzarello. Το κείμενο του είναι πολύ λιτό, χωρίς περιγραφές ή εσωτερικούς μονολόγους, αποφεύγει την πολύ χαρακτηριστική του αργκό, χωρίς όμως να υστερεί σε τίποτα από τις προηγούμενες δουλειές του. Το εξίσου λιτό σχέδιο -τόσο του Chiang όσο και του Akins- λειτουργεί μια χαρά και δένει πολύ με το ύφος της σειράς. Θα το συνεχίσω σίγουρα, δεν νομίζω όμως να το αγοράσω ποτέ...

 

Και μετά έπιασα το Detective Comics. Και ήρθε η δεύτερη απογοήτευση από bat-τίτλο. Δυσκολεύομαι να το χαρακτηρίσω... Η ιστορία; Ίσως η λέξη που της ταιριάζει είναι ανέμπνευστη. Το σχέδιο; Υπερβολικά φορτωμένο. Με το ζόρι έφτασα στο τέταρτο τεύχος. Ο Daniel δεν το έχει καθόλου κι αν η DC δεν κάνει κάτι δεν νομίζω να ασχοληθώ ξανά. Όπως φαντάζομαι και αρκετός κόσμος ακόμα...

 

Αυτά.

 

Σειρά έχει κάποιο από τα Swamp Thing που όλο το λιβανίζω, Action Comics που το πρώτο τεύχος δεν με εντυπωσίασε και Frankenstein που αν και Lemire δεν έχω ιδέα τι να περιμένω.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5754
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4746 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

διαβασα τις 4 τελευταιες μερες(μονο σε τεσσερις κυριες και κυριοι ) το KNIGHTFALL NEW EDITION VOLUME ONE.

Απλα Τελειο!!!!!!!!!

Τόσο το σχεδιο οσο και η ιστορια εκπληκτικα...

 

Βλεπουμε εναν Μπρους αλλιοτικο απο οτι συνηθως. Ειναι αποδυναμωμενος, ανισχυρος , τρωει ξυλο και μαλιστα δυσκολευεται σε μεγαλο κακο να πιασει ακομη και δευτεροκλασατους κακους...Μεχρι και γυναικα κλοτσαει στα μουτρα. κι ας ειναι και η poison ivy...

Η ιστορια εχει να κανει με τον Bane(villain στο επερχομενο dark knight rises)(αυτο το αρκ ειναι το πρωτο στο οποιο κανει την εμφανιση του), οποιος αποφασιζει να κατακτησει το γκοθαμ , επιδιωκοντας να νικησει τον αιωνιο προστατη του, μπατμαν.Ετσι λοιπον, βγαζει ολους τους γνωστους εχθρους απο το αρκαμ και τους αμωλαει στους δρομους αφηνοντας τον ήδη αρρωστο μπρους να τους αντιμετωπισει.Αυτος αποφασιζει να παρει την κατασταση στα χερια του αφηνοντας στην ακρη τον ρομπιν, τιμ ντρεικ και τον ζαν πολ βαλλευ(αζραελ), και να σωσει την πολη. Πληρως αποδυναμωμενος καταφερνει να νικησει καθενα απο αυτους που απεδρασαν και οταν πλεον μετα την μαχη με τον τζοκερ και τα τσιρακια του Bane επιστρεφει πληγωμενος στην επαυλη, τον περιμενει ο ιδιος ο Bane, ο οποιος του σπαει την πλατη. Εδω τελειωνει και το πρωτο μερος του τομου (BROKEN BAT).

Το δευτερο μερος εχει να κανει με τη προσπαθεια για θεραπια του μπρους και την αναρχεια που δεσποζει στην πολη λογω της εξαφανισης και της ηττας του Μπατμαν. Ετσι, ο Γουειν επιλεγει να δωσει την καπα του Σκοτεινου Ιπποτη στο Ζαν Πολ Βαλλευ, ζητωντας του να σωσει την πολη απο το χαος, αλλα συμβουλευοντας τον να μην αντιμετωπισει ποτε τον Μπειν...Ωστοσο οι μεθοδοι του Ζαν Πολ αποδεικνυονται μη καταλληλοι για το ρολο που εχει αναλαβει αφου αυτος οπως και συμβαινει σε καποια στιγμη της ιστοριας προτιμαει να πιασει ενα εχθρο παρα να σωσει ενα παιδι που κινδυνευει, εχοντας ως αποτερο στοχο να νικησει ο ιδιος αυτον που ο προκατοχος του δεν μπορεσε να αντιμετωπισει, τον ιδιο τον Μπειν. Αυτο ειναι λοιπον το δευτερο μερος με την ονομασια : Who rules the night!

 

 

Ειναι φοβερο. παρ'τε το οποσδηποτε!!!

Ηδη εχω παραγγειλει τον δευτερο τομο!!!

Επεξεργασία από gotham-city
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5451 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Διαβασα(η μαλλον ξαναδιαβασα μιας και το ειχα παρει παλιοτερα)το HULK-THE END απο Peter David/Dale Keown και ηταν εξαιρετικο(βασικα εβαζα σε σειρα τα tpb μου και παραλιγο να μου πεσει το συγκεκριμενο γι αυτο καθισα να το ξαναδιαβασω).Πολυ καλο το γραψιμο του David και η συγκεκριμενη δουλεια του Keown η καλυτερη του αν θελετε τη γνωμη μου.Η εκδοση που διαβασα ηταν η αυτονομη που ειχε βγει πριν κοντα 10 χρονια αλλα τωρα την εχουν σε καινουργια εκδοση μαζι με το future imperfect το οποιο ειναι και αυτο classic οποτε αξιζει να τα δοκιμασετε.Τωρα αντε να κατσω εγω να ασχοληθω με το καινουργιο HULK του Aaron/Portacio.....(δε παιζει...)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4966 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

εγώ ξεκόνησα χτες το βράδυ το Nausicaa of the valley of the wind και έπαθα ΠΛΑΚΑ! Διάβασα καμια 60αριά σελίδες και κυλάει τρομερά! Post apocalyptic σκηνικό όπου έχει κατασταφεί ο κόσμος απο την μόλυνση και διαδραματίζεται γυρω στα 1000 χρόνια απο τώρα! zade, χτύπα το άμεσα, έχω την εντύπωση πως θα σου αρέσει πολύ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

To Wathcmen.

Επεξεργασία από Luffy
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8665
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5451 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Διαβασες το watchmen μονοκοπανια ρε συ σε ενα βραδυ???Εγω θυμαμαι χαρακτηριστικα οταν το πρωτοδιαβασα οτι διαβαζα ενα τευχος την ημερα στο περιπου.Ειναι και πυκνογραμμενο το ατιμο....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11886
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Διαβασες το watchmen μονοκοπανια ρε συ σε ενα βραδυ???Εγω θυμαμαι χαρακτηριστικα οταν το πρωτοδιαβασα οτι διαβαζα ενα τευχος την ημερα στο περιπου.Ειναι και πυκνογραμμενο το ατιμο....

 

Δεν το διαβασα σε ενα βραδυ!Απλα χθες το βραδυ το τελειωσα και ειπα να το γραψω τωρα.Γιατι αμα ηταν να γραφω καθε μερα διαβασα το Watchmen #1, το Watchmen #2 κτλ θα ειχα φαει πολυ βρισιδι!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52805
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5411 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Το Rachel Rising. Καλούτσικο αν και από ένα σημείο και μετά αρκετά αργό στην εξέλιξη του και οι χαρακτήρες έλεγαν τα ίδια και τα ίδια. Το σχέδιο του Moore είναι το κλασικό σχέδιο του Moore και είναι καλό. Μέχρι εκεί όμως.

 

Θα διαβάσω και την συνέχειά, και αυτό όμως, σκαναρισμένο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39532
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Διάβασα το Superman/Batman: Supergirl, η ιστορία των Loeb/Turner στην οποία μας παρουσιάζουν την κανονική Supergirl στην μετά CoIE εποχή (υπήρξαν διάφορες Supergirl που δεν ήταν οι κανονικές).

 

Καλούτσικη ιστορία για να περάσεις ευχάριστα την ώρα σου. Αλλά μέχρι εκεί. Ξέρεις πως θα τελειώσει η ιστορία, παρά τις όποιες προσπάθειες του Loeb να μας αποσπάσει την προσοχή με διάφορα και καλά shocking cliffhangers. Ειδικά το τέλος του 5ου τεύχους μου φάνηκε :down:. Και γενικά το όλο σχέδιο των ηρώων ήταν μούφα. Και πήγαινε πολύ για το shocking factor όπως με την ανούσια επιθετική εμφάνιση της WW. :confuse:

 

Είχε όμως πολλές μάχες, τις οποίες σχεδίασε αρκετά καλά ο Turner. Βασικά, μόνο ο Turner άξιζε. Ο άνθρωπος ήξερε να σχεδιάζει. :flower5:

 

6/10 γιατί το σώζει ο Turner.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4529 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Το Rachel Rising. Καλούτσικο αν και από ένα σημείο και μετά αρκετά αργό στην εξέλιξη του και οι χαρακτήρες έλεγαν τα ίδια και τα ίδια. Το σχέδιο του Moore είναι το κλασικό σχέδιο του Moore και είναι καλό. Μέχρι εκεί όμως.

 

Θα διαβάσω και την συνέχειά, και αυτό όμως, σκαναρισμένο.

 

Δεν σου ξαναμιλάω..

:moutra2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39532
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Δεν σου ξαναμιλάω..

:moutra2:

 

Δεν μου άρεσε το Rachel Rising (έλα, πες το :pray: ).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4529 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Δεν μου άρεσε το Rachel Rising (έλα, πες το :pray: ).

 

Δεν σε πιστεύω..

:P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39532
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5058 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Δεν σε πιστεύω..

:P

 

Δεν το έχω διαβάσει, αλλά θα πάρω το ρίσκο αν είναι να μην μου ξαναμιλήσεις! :dance:

 

(πλάκα σε κάνω βρε γιαγιούλα μου :flower2: )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82133
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6060 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Άμα η Comic Book Guy είναι η γιαγιά σου, και γω ο μπαμπάς σου, τότε η CBG είναι η μάνα μου;

 

Και ο πατέρας μου είναι... ( μας βλέπει; )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4529 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Άμα η Comic Book Guy είναι η γιαγιά σου, και γω ο μπαμπάς σου, τότε η CBG είναι η μάνα μου;

 

Και ο πατέρας μου είναι... ( μας βλέπει; )

 

Ο πατέρας λείπει σε ταξίδι για δουλειές..

:P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.