Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι διαβάσατε τελευταία; [ ...αυστηρά κόμικς μόνο. ]


YOSHIMITSU

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21721
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4391 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Εφυγαν νερακι και τα supreme power #7-#12 , παρα μα παρα πολυ καλη η συνεχεια της ιστοριας. Με περισσοτερη δραση και φανταστικο σχεδιο. Δεν εχω να παραπονεθω για κατι, στην kwtsoκλιμακα 10/10 !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

To The Claws come out του Πατ Λιούης. Καλό βιβλιαράκι , με χιουμοριστικές ιστορίες τρόμου. Δεν είναι κάτι το φοβερό ή το απίθανο, είναι όμως πολύ καλό και αρκετά διασκεδαστικό. Για 12 € είναι πολύ καλή αγορά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12967
  • Reputation:   94937
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4646 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Έχθες διάβασα το Φαρενάιτ 451...!

 

Μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις...!

 

Πολύ ευχάριστο ανάγνωσμα που σε βάζει να σκεφτείς πολλά πράγματα...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4219 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Superman Earth One,vol.2

 

Σας ειχε ψιλο-απογοητευσει το πρωτο?Ε,καμια σχεση με το δευτερο!Ουτε εγω πιστευα αυτο που διαβαζα...Σας το προτεινω!Πολυ καλο-σταθερο σχεδιο,ωραια χρωμματα,δομημενοι χαρακτηρες και ωραια ιστορια!Το τελος ειδικα...Ενα θα πω: Θα υπαρξει συνεχεια!Το αγαπημενο μου "Earth One" μεχρι στιγμης. :best:

 

8,5/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Λόγω διακοπών διάβασα και εγώ λίγα πραγματάκια!Θέλω να πιστεύω ότι τον αξιοποίησα όσο καλύτερα μπορούσα τον χρόνο μου, με πληθώρα από comics, επιτραπέζια, video games και το πιο σημαντικό από όλα, πολύ φαΐ! :chicken:

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

 

όλους τους τόμους dylan dog + dampyr

τσιγγάνικη ορχήστρα

οι ανεπιθύμητοι

όλα τα πάττυ

shockrockets

rachel rising vol.2

grendel (jaw-dropping..)

 

και τέλος ξεκίνησα το βιβλίο της Rowling που μέχρι στιγμής με έχει απογοητεύσει αλλά ας μη βιαστώ να βγάλω συμπεράσματα.. :P

Επεξεργασία από Comic Book Guy
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Διάβασα 3 τεύχη Usagi Yojimbo (#136-#138) και το πρώτο volume XIII της Marvel, που μαζεύει τα τρία πρώτα άλμπουμ.

 

Για τα Usagi: :flowers7: . Το τέλος ήταν απλά θεϊκό, δεν νομίζω να μου έχει ξανασυμβεί αυτό: να αντιπαθώ έναν χαρακτήρα για όλη την ιστορία και να τον συμπαθήσω στο τέλος και συγκεκριμένα στις τελευταίες 2 σελίδες!

 

Για το ΧΙΙΙ: :wow:. Κατασκοπικό θρίλερ, πολύ δράση, έντονες ανατροπές, δυνατές στιγμές, μυστήριο και το ρεαλιστικό - εξαιρετικό σχέδιο του Vance. Πολύ καλή σειρά, προτείνεται για κάθε φαν του Μπορν και των σχετικών χαρακτήρων, κάθε τεύχος είναι μια ημιαυτόνομη ιστορία, όπως άλλωστε συνηθίζεται με τα ongoing bd. Ξεκινάει κάπως κλισέ, αλλά μετά παίρνει πολύ φόρα και απογειώνεται στο 3ο τεύχος.

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6399
  • Reputation:   63253
  • Achievement Points:  6463
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

 

όλα τα πάττυ

 

 

Όλα τα Πάττυ; Πώς είνα δυνατόν να διαβάσει κάποιος όλα τα Πάττυ; :sea2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  191
  • Reputation:   1230
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4197 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Διάβασα το Runaways: Ωραίες ιστορίες, το σχέδιο άλλοτε πιο edgy κι άλλοτε πιο bubblegum, μερικοί από τους ήρωες της Marvel γίνονται ρεζίλι (μάλλον οι δημιουργοί τους είχαν άχτι), πολλές σουρεαλιστικές πινελιές.

 

και το The Creep: ενδιαφέρουσα ιστορία αν και το σχέδιο δεν με ενθουσίασε πολύ.

Επεξεργασία από begginfly
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Όλα τα Πάττυ; Πώς είνα δυνατόν να διαβάσει κάποιος όλα τα Πάττυ; :sea2:

 

μάλλον θα έπρεπε να το διατυπώσω καλύτερα..διάβασα όλα τα πάττυ που αγόρασα από το παζάρι της λέσχης! :confuse:

Επεξεργασία από Comic Book Guy
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6399
  • Reputation:   63253
  • Achievement Points:  6463
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4372 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

μάλλον θα έπρεπε να διατυπώσω καλύτερα..διάβασα όλα τα πάττυ που αγόρασα από το παζάρι της λέσχης! :confuse:

 

 

Αισθάνομαι καλύτερα τώρα, ευχαριστώ. :chicken2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24997
  • Group:  Members
  • Topic Count:  44
  • Content Count:  527
  • Reputation:   2964
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4392 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Διαβασα το The Sinestro Corps War και πρεπει να πω οτι ηταν epic! :giati: Δυνατο σεναριο, με εμφανισεις των ισχυροτερων υπερκακων στο Multiverse! :yahoo: Ιδιως μου τραβηξε τη προσοχη, η ιστορια του Superman-Prime, η οποια ηταν απο τα συγκλονιστικότερα που εχω διαβασει στη DC. :respect: Τελειωσα επισης το διαβασμα των Countdown to final crisis. Καποια ηταν ενδιαφεροντα, ενω αλλα δεν μου εκαναν καθολου καλη εντυπωση. :sad1: Συνεχιζω με Final Crisis! :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4219 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Συνεχιζω με Final Crisis! :mafia:

 

Good Luck! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24997
  • Group:  Members
  • Topic Count:  44
  • Content Count:  527
  • Reputation:   2964
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4392 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Final Crisis! :yahoo:

Απο οσο εχω διαβασει εως τωρα το βρισω αρκετα καλο! :best: Προσωπικά δεν με δυσκολεψε καθολου, αλλα ευκολοδιαβαστο δεν το λες. Το Final Crisis: Revelations, εγινε απο τις πιο αγαπημενες μου ιστοριες κομικς που εχω διαβασει! :flower2:

Δεν ξερω αν φταιει, το οτι ο Spectre ειναι απο τους αγαπημενους μου ηρωες, παντως το σεναριο το βρηκα πολυ ελκυστικο, κατι διαφορετικο απο τις συνηθισμένες μαχες που εχουμε συνηθίσει στη DC. Το προτεινω ανεπιφύλακτα! :dance: Τωρα ειμαι στο Final Crisis: Superman Beyond, και δεν βρισκω τα 3-D γυαλια μου, για να το διαβασω! :wall: Θα τα βρω ομως, που θα παει! :moutra2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52802
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Με αφορμή το LSCC 2013 έκανα κάποιες αγορές. Μέσα σε αυτές ήταν τα Batman Illustrated by Neal Adams v.1 και Green Lantern/Green Arrow. Εδώ και λίγες μέρες ξεκίνησα να τα διαβάζω. Μερικές σκέψεις που μου ήρθαν διαβάζοντάς τα.

 

Και τα δύο είναι αρκετά παλιά, μπορείς όμως να διακρίνεις την εξέλιξη του Adams αλλά και του ίδιου του μέσου. Οι ιστορίες που περιλαμβάνει το Batman είναι, το λιγότερο που μπορείς να πεις, αφελείς. Ο τρόπος σκέψης των χαρακτήρων είναι εντελώς απλοϊκός, υπάρχει σαφής διαχωρισμός μεταξύ "καλού" και "κακού", η πλοκή είναι για γέλια, οι διάλογοι υπερβολικά στομφώδεις και δραματικοί. Το σχέδιο του Adams νευρικό και γεμάτο ένταση. Το lettering άσχημα στριμωγμένο.

 

Μισό λεπτό όμως.

 

Μιλάμε για κόμικς που δημοσιεύθηκαν το 1968-69! Μιλάμε για μια εποχή που στην ουσία τα κόμικς προσπαθούσαν να αποτινάξουν από πάνω τους την παραλογοτεχνία που τα συνόδευε ως τότε και να αποκτήσουν δική τους ταυτότητα. Να κάνει βήματα προς τα μπρος ως μέσο.

 

Πράγμα που γίνεται στο GL/GA. Βρισκόμαστε πια αρχές '70 και ο τίτλος ασχολείται θέματα όπως η κοινωνική αδικία και ο ρατσισμός ενώ παραδέχεται πως τα όρια καλού/κακού πολλές φορές δεν είναι και τόσο ευδιάκριτα, Οι διάλογοι βελτιώνονται, η ιστορία κυλάει αβίαστα, οι χαρακτήρες γίνονται πιο ανθρώπινοι, οι σελίδες αρχίζουν πια να στήνονται πιο στρωτά, η σύνθεση των καρέ έχει περισσότερο νόημα, το lettering αποτελεί πλέον μέρος της σελίδας. Με λίγα λόγια το κόμικ, ως μέσο, εξελίσσεται.

 

Όλα τα λεφτά πάντως είναι τα εξώφυλλα, ιδικά του Batman. Ανέκαθεν μου άρεσαν τρελά οι ατάκες που χρησιμοποιούσαν ως κράχτες και συνόψιζαν την υπόθεση του τεύχους που θα διάβαζες. Πραγματικά τα λατρεύω!

 

Αν πέσουν στα χέρια σας αξίζουν τον κόπο να τους ρίξετε μια ματιά. Για αγορά τώρα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82105
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Όλα τα λεφτά πάντως είναι τα εξώφυλλα, ιδικά του Batman. Ανέκαθεν μου άρεσαν τρελά οι ατάκες που χρησιμοποιούσαν ως κράχτες και συνόψιζαν την υπόθεση του τεύχους που θα διάβαζες. Πραγματικά τα λατρεύω!

 

Τα εξώφυλλα τότε ήταν "τρείλερ ταινιών" και όχι όπως τώρα "πόστερ ταινών" με πόζες.

 

Ο παραλληλισμός είναι παρμένος από κάπου αλλού, δεν είναι δικά μου λόγια :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  191
  • Reputation:   1230
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4197 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Διάβασα το Grimm Fairy Tales: Στην αρχή νιώθεις σαν να διαβάζεις Μπουκάι πλημμυρισμένο στο αίμα και το βαθύ ντεκολτέ αλλά στη συνέχεια η πλοκή εξελίσσεται στη σύγκρουση μεταξύ δύο μαγισσών. Μ'άρεσε που χρησιμοποιήθηκαν διάφορες τεχνικές που γενικότερα χρησιμοποιούνται στο σχεδιασμό κόμικ και ότι πολλές από τις εκδοχές των παραμυθιών που παρουσιάζονται εκτυλίσσονται σε διαφορετική χρονική περίοδο από αυτή που περιγράφει η αυθεντική ιστορία.

 

Τελείωσα το Cage of Eden, το πρώτο manga που ξεκίνησα να διαβάζω από την αρχή ως το τέλος και που πρόσφατα ολοκληρώθηκε σαν σειρά. :sad1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24997
  • Group:  Members
  • Topic Count:  44
  • Content Count:  527
  • Reputation:   2964
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4392 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Και ναι, το τελειωσα το Final Crisis! :eimai:

Ειναι αρκετα καλο και σαν ιδεα αλλα και σαν σεναριο. :best: Φυσικο ειναι οτι θα πρεπει να γνωριζεις κι απο πριν καποια πραγματα, ωστε να το καταλαβεις. Πρεπει να παραδεχτω, οτι δεν ειναι ουτε απο τα καλυτερα, ουτε απο τα ευκολοδιαβαστα του Morrison. Γι΄αυτο σας το συνιστω μονο αν ειστε γνωστες πανω κατω της DC. Επισης απο το τιτλο, περιμενα κατι πιο μεγαλειωδες, ενω στη πραγματικοτητα, τα πραγματα ειναι λιγοτερο ''τρομερα''. Εμενα προσωπικα δεν με τραβηξε και πολυ, αλλα ειναι το αγαπημενο μου απο τα crisis. Ιδιως στο τελος του (στο Legion of Threee Worlds 5), βλεπουμε ενα αισιο τελος για ολους τους χαρακτηρες. Ο Superboy Prime, επιστρεφει ως δια μαγειας στο πλανητη του, Earth-Prime. Ε, λοιπον, ενω αυτος ειναι παρα πολυ χαρουμενος που επιτελους γυρισε, παει σπιτι του και οι γονεις του ειναι θυμωμενοι μαζι του. Οταν τους ρωταει γιατι, του δειχνουν τα τευχη του Final Crisis και του αναφερουν τα κακα που ειχε κανει ολο αυτο το διαστημα. Αυτος νευριασμενος παει στον υπολογιστη του, μπαινει στην ιστοσελιδα της DC και αφηνει τα αρνητικα του σχολια για το Final Crisis! Ποσο epic μπορει να ειναι ενα τελος; :giati: :giati: :giati: :giati: :giati: :giati: :giati: :giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

τελείωσα χτες το dark night returns! Πρώτη φιορά που το διάβασα σε έντυπη μορφή, παλιότερα το είχα διαβάσει κατεβασμένο!

Μιλάμε δεν έχω λόγια, καταπληκτικό κομικ! Και το σχέδιο που δεν με είχε τρελάνει στο κατεβασμένο, σε έντυπη μορφή, μου άρεσε πάρα πολύ :yahoo: Παίζει να μου άεσε πιο πολύ και απο την πρώτη φορά που το είχα διαβάσει!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21721
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4391 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

all new X-Men #5 : Αλλο ενα καλο τευχος , ο Κυκλωπας συνεχιζει να στρατολογει ενω ο Beast δειχνει στην Jean το τι της εχει συμβει μεχρι τωρα. Στο τελος οι αρχικοι X-men ψηφιζουν για το αν θελουν να μεινουν ή να επιστρεψουν στο παρελθον. Βεβαια εχω και μια απορια ... ο Ξαβιε δεν εχει παρει πρεφα μεχρι τωρα την απουσια τους? Το σχεδιο πολυ καλο , μου αρεσε η κεντρικη σελιδα με την Jean και τις αναμνησεις . Στην kwtsoκλιμακα ενα 7.5/10 :) Η προσφορα για τους κωδικους για download ισχυει !

 

Punisher MAX #1-#6... Φοβερο , περισσοτερα οταν κανω παρουσιαση :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14922
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4990 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

kwtsos που να διαβασεις και το Αll new X-Men #6 :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

kwtso, ξέρεις τι προβλέπω; Ότι θα τους επιστρέψουν στο χρονικό σημείο που τους πήραν. Σαν να μην έλειψαν καθόλου, ή μόνο μερικά δευτερόλεπτα.

 

on-topic, εγώ διάβασα το Lucille, εφηβικό ρομάντσο μεταξύ δύο εφήβων με προβλήματα. Ανορεξία αυτή, OCD και την πιο γρουσούζικη οικογένεια αυτός. Το έβλεπα έτσι μεγάλο (500+ σελίδες) και έλεγα ότι θα έχει πολύ διάβασμα. Κούνια που μου κούναγε, καθώς σχεδόν όλες οι σελίδες έχουν πολύ λίγες κουβέντες.

 

Τελικά αυτό δεν είναι κακό. Σε συνδυασμό με το λιτό σχέδιο, κυλάει νεράκι και τελικά, φαίνεται να έχει μια ιδιαίτερη αισθητική. Υπερβολικό δράμα, αλλά καμιά φορά καλό είναι να διαβάζεις και από αυτό. Οι διάλογοι ήταν πολύ ωραίοι, πρόβλημα ήταν μερικά σεναριακά κενά και κάποιες σκηνές που όχι απλώς σε προϊδέαζαν για την συνέχεια, αλλά σου φώναζαν "ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!".

 

Δεν υπήρχαν καρέ, όλα χύμα στο κύμα. :P Το αντίθετο, γιατί όπως προείπα, το αποτέλεσμα είναι όμορφο.

 

Και kudos γιατί μου φάνηκε να χειρίστηκε καλά το θέμα της ανορεξίας, που ήταν από τα κεντρικά.

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82105
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

kwtso, ξέρεις τι προβλέπω; Ότι θα τους επιστρέψουν στο χρονικό σημείο που τους πήραν. Σαν να μην έλειψαν καθόλου, ή μόνο μερικά δευτερόλεπτα.

 

Αυτό σκέφτηκα και γω. Θα τους σβήσει τις μνήμες ο Xavier και ούτε γάτα ούτε ζημιά. Ή μπορεί να θεωρήσει ότι έλειψαν από το παρελθόν εκείνα τα 3-4 χρονια που δεν κυκλοφορούσαν το Χ-ΜΕΝ αλλά εκδίδαν reprints.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21721
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4391 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Και γω το θεωρω πολυ πιθανο , θα ηθελα ομως να δω και λιγο καθηγητη Χavier . Τι θα μου αρεσε να γινει στην συνεχεια? Οταν θα ξεμπερδεψει η υποθεση με τον κυκλωπα , που δεν εχω αποφασισει ακομα αν κανει το σωστο ή το λαθος, ο τιτλος να αρχισει να αφορα τους καινουριους μεταλλαγμενους που στρατολογει ο κυκλωπας και αυτος να ειναι σε ρολο Ξαβιε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8663
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ξαναεπιασα να διαβασω μετα απο αρκετα χρονια το Kingdom Come απο Waid/Ross και μπορω να πω πως το ευχαριστηθηκα,παρολα αυτα υπαρχουν σημεια στα οποια χωλαινει.Το artwork του Ross ειναι σχεδον τελειο για αυτο που θελει να κανει,αν και βρηκα καποια πανελς πολυ βαρυφορτωμενα με αποτελεσμα καπως να κουραζουν στο ματι.Οσον αφορα το σεναριο ειναι πολυ καλο αν και θα ηθελα περισσοτερη συμμετοχη απο χαρακτηρες οπως ο Green Lantern η ο Flash που δεν αρθρωνουν ουτε λεξη(οταν το ειχα πρωτοδιαβασει δεν με ειχε πειραξει αυτο btw).Βασικα ειναι πιο πολυ Superman story καθως αυτος ειναι ο βασικος πρωταγωνιστης και ενος παπα που αποτελει το ανθρωπινο point of view(οπως ακριβως και στο Marvels).Μου αρεσε η αντιθεση νοοτροπιας μεταξυ των ηρωων της silver age περιοδου με την πιο edgy της μετα-Watchmen,Dark Knight εποχης, αν και θα προτιμουσα να μας ειχε παρουσιασει εκτενεστερα τα αιτια αυτης της συμπεριφορας των μοντερνων υπερηρωων.Οσον αφορα το characterization των χαρακτηρων ηταν πολυ καλο(ειδικα του Batman) αν και θεωρω οτι παρουσιασε την Wonder woman πιο bloodthirsty απο οτι επρεπε.Το μειον σε τετοιες "what if" ιστοριες συνηθως ειναι οτι μας παρουσιαζει ενα premise το οποιο πρεπει να το δεχτουμε χωρις να το αναλυει επαρκως.Γιατι τα παρατησε ο Superman?Kαι γιατι τον ακολουθησε απαραιτητα ολη η justice leauge?Ισως αμα ειχε καρατησει κανα δυο τευχη παραπανω να ηταν πιο στρωτο σεναριακα αλλα αντιλαμβανομαι οτι το σχεδιο του Ross θελει τον χρονο του.Γενικα ειναι πολυ καλο κομικ(αν και προτιμω το Marvels)και αξιζει να το διαβασετε οσοι δεν το εχετε κανει.Αν θα επρεπε να του βαλω βαθμο θα ελεγα...8,5.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Και γω το θεωρω πολυ πιθανο , θα ηθελα ομως να δω και λιγο καθηγητη Χavier . Τι θα μου αρεσε να γινει στην συνεχεια? Οταν θα ξεμπερδεψει η υποθεση με τον κυκλωπα , που δεν εχω αποφασισει ακομα αν κανει το σωστο ή το λαθος, ο τιτλος να αρχισει να αφορα τους καινουριους μεταλλαγμενους που στρατολογει ο κυκλωπας και αυτος να ειναι σε ρολο Ξαβιε.

 

Έχουμε ήδη δύο τίτλους αυτό. Το Wolverine and the X-Men, στο οποίο βλέπουμε τους νέους μαθητές που στρατολόγησε ο Wolverine και το Uncanny X-Men, που θα δούμε την νέα ομάδα του Cyke και την σχολή που θα ανοίξει στην νέα του βάση, το Charles Xavier Institute ή κάπως έτσι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21721
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4391 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Έχουμε ήδη δύο τίτλους αυτό. Το Wolverine and the X-Men, στο οποίο βλέπουμε τους νέους μαθητές που στρατολόγησε ο Wolverine και το Uncanny X-Men, που θα δούμε την νέα ομάδα του Cyke και την σχολή που θα ανοίξει στην νέα του βάση, το Charles Xavier Institute ή κάπως έτσι.

 

Οh , εχω μεινει πισω στα πραγματα μου φαινεται :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24997
  • Group:  Members
  • Topic Count:  44
  • Content Count:  527
  • Reputation:   2964
  • Achievement Points:  527
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4392 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Διαβασα το Batman RIP. :blob3: Αυτο μαλιστα μου αρεσε, ηταν απο τα καλα του Morrison. :clap2: Ακομα διαβασα το Batman: Battle of the Cowl, το οποιο ηταν εξισου καλο! :best: Και καθως το διαβασμα κομικς δεν τελειωνει ποτε, διαβασα το Day of Judgement, τη πρωτη και δευτερη σειρα με τον Spectre, καθως και αλλα πολλα τευχη με αυτον τον ηρωα, ενω τωρα βαζω πλωρη για Blackest Night! :giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23772
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  643
  • Reputation:   3597
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4532 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Διάβασα χθές ενώ θα έπρεπε να διαβάζω άλγεβρα , το you are here και το i die at midnight του kyle baker, και μου άρεσαν αρκετά. Ωδή στη γκαντεμιά , ωραίο χιούμορ και αστείοι χαρακτήρες-καταστάσεις. Παράξενα σχέδια με ιδιαίτερα ωραίους τους χαρακτήρες, χάος παντού στο σενάριο, και ωραίος ρυθμός.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4358
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4219 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Daredevil by Brian Bendis Ultimate Collection,vol.1

 

Σαν τον Ben Urich και 'γω με εποιασε το συγγραφικο μου ενδιαφερον. :P

Πως καταφενει αυτος ο ανθρωπος (ο Bendis) να μετατρεψει μια σχετικα απλη ιστορια σε μια με βαθος,νοημα και υποσταση?Ειλικρινα μεχρι σημερα (υπερβολες μου,ξερετε) δεν εχω δει συγγραφεα να επιτυγχανει κατι παρομοιο.Με δυο λεξεις για τον τομο: THIS..IS...A...MUST...READ! (Τhat's all you need to know...)

Σταθερη αξια σε αυτα τα arc ειναι τα σχεδια.Aπο την μια το αφηρημενο-παιζω με τα χρωμματα-σχεδιο του Mack,και απο την αλλη ο Maleev για τον οποιο δεν ξερω τι να πω...Ειλικρινα.Το σχεδιο του στην αρχη μου φανηκε καπως,αλλα ειναι μεχρι να το συνηθισεις και να καταλαβεις οτι σου λειπει οταν δε το βλεπεις.Oυαου,τωρα τελειωσα το βιβλιο και...δεν μπορω να περιγραψω αυτο που νιωθω!Ειναι απιστευτο....Σε σιγουρη αγορα ο τομος 2...

 

Ακεραιο 10αρι/10

Επεξεργασία από the comic guide
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Διάβασα το Surrogates. 3 δολάρια το έδινε η Top Shelf, το όνομα του Venditti γινόταν όλο και πιο γνωστό, το Hollywood του βρήκε κάτι για να το κάνει ταινία, θετικά σημάδια. Ευχάριστη έκπληξη μπορώ να πω.

 

Στο μέλλον, οι άνθρωποι χρησιμοποιούν ρομπότ, τα οποία προσαρμόζουν οι ιδιοκτήτες όπως θέλουν (δεν περιορίζονται από τα δικά τους χαρακτηριστικά) για να κάνουν τις καθημερινές δουλειές τους, να εργαστούν, τα πάντα. Ο αστυνόμος Greer αναλαμβάνει την υπόθεση ενός techno-terrorist, ο οποίος έχει μεγάλα σχέδια και διαθέτει ηλεκτρισμό στο οπλοστάσιο του.

 

Ο Venditti χτίζει έναν πολύ πειστικό μελλοντικό κόσμο, στον οποίο προτιμάται το φαίνεσθαι από το είναι, στον οποίο οι άνθρωποι έχουν αρχίσει να χάνουν την ανθρωπιά τους. Κάθε τεύχος (5 σύνολο) έχει και 4 σελίδες έξτρα, viral υλικό, από τον κόσμο του κόμικ. Άρθρα, διαφημίσεις των surrogates κτλ. Είναι το δεύτερο κόμικς που μου έρχεται στο μυαλό, στο οποίο χρησιμοποιείται τόσο καλά (το πρώτο είναι το Watchmen). Στα περισσότερα αναφέρονται με τον έναν ή τον άλλο τρόπο οι χαρακτήρες, οπότε δεν μπορούμε να πούμε ότι είναι άκυρες προσθήκες. Σαν έκδοση είναι πλήρης, πέρα από το έξτρα υλικό, έχει behind the scenes, κομμένες σκηνές κτλ.

 

Στην κλίμακα του 10, ένα 7άρι θα το έπαιρνε. :cheers5:

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.