Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι διαβάσατε τελευταία; [ ...αυστηρά κόμικς μόνο. ]


YOSHIMITSU

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ο πατέρας λείπει σε ταξίδι για δουλειές..

:P

 

Δηλαδή φυλακή;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4504 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Δηλαδή φυλακή;;

 

 

δεν είσαι ακόμα έτοιμος για να μάθεις την αλήθεια..

:(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  1004
  • Reputation:   6928
  • Achievement Points:  1004
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4504 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σήμερα διάβασα το ''Silence of our friends''! :xm: Το προτείνω ανεπιφύλακτα!!! :xm:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Διαβασα για 2η φορα το Final Crisis (οσοι το διαβασαν και το καταλαβαν μπορουν να μην προχωρησουν) και απορω γιατι παραπονεθηκαν τοσοι πολλοι!!Εγω προσωπικα το βρηκα πολυ καλό!Την πρωτη φορα που το διαβασα σιγουρα επικρατουσε ενα μικρο χαος στο κεφαλι μου αλλα με τη 2η εγιναν όλα ξεκάθαρα!!Απορω κι εγω ο ίδιος πως μου ειχαν ξεφυγει τοσες λεπτομερεις!!Αν εισαι συγκεντρωμενος και το διαβαζεις προσεκτικα και σκεφτεσαι την ωρα που το διαβαζεις μπορεις να συνηδειτοποιησεις πως ειναι μια πολυ καλα δομημενη ιστορια!!

 

Η υποθεση ειναι σχετικα απλη και κλασικη!Ενας κυριος αντιπαλος(Darkseid) θελει να ελεγξει ολη την ανθρωποτητα μαζι με τους υπερηρωες και να καταστρεψει το multiverse!Και ολη αυτη η υποθεση εξελισεται δειχνοντας το χαος που επικρατει και το πως οι υπερηρωες προαπαθουν να αντισταθουν και να βρουν τροπο να σωσουν το multiverse!Μπορει βεβαια να ηταν μπερδεμενα το πως αναπτυσσονταν, αλλα αυτο πιστευω ήταν σκοπιμο!Ετσι πως εγραψε το σεναριο ο Μορρισον πιστευω καταφερε να μεταδοσει το χαος που επικρτουσε, δηλαδη οι αποτομες εναλλαγες τοπου και χρονου κτλ!

 

Μου αρεσε πολυ εως παρα πολυ!Ειδικα τα δυο τελευταια τευχη που ηταν η κορυφωση!Και μαλλον θα τιμησω και την Absolute εκδοση που αποτι νομιζω βγαινει τον Οκτωβριο!

Επεξεργασία από Luffy
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

καθώς πέρασα πρόσφατα απο τα Starcomics πήρα επιτέλους και τα δύο τελευταία τεύχη του story-ark The Fury απο το Hellboy! Τα είχα διαβάσει και κατεβασμένα όταν νόμιζα πως δεν θα μπορούσα να τα βρω αλλά τώρα που τα διάβασα και σε χαρτί, έχεινα δύο φορές άφωνος! Πόσο ΕΠΙΚΑ τελειώνει αυτή η τριλογία!Πόσο!!!!!! Πραγματικά ότι καλύτερο έχω διαβάσει απο Hellboy! Και το σχέδιο του Fegredo τα σπάει όσο δεν πάει! Θέλω και άλλο Hellboy ΤΩΡΑ!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19015
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  21
  • Reputation:   75
  • Achievement Points:  21
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4655 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τα τεύχη αυτά του Hellboy τα είχανε στο στοκ? Δεν τα έβρισκα στην ιστοσελίδα τους, μηπώς καποια τεύχη δεν τα ανεβάζουν? Τέλος πάντων, αμα τα είχα δει θα τα είχα αγοράσει προ πολλού!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

βασικά τους τα είχα παραγγείλει απο πολύ καιρό πριν απλά δεν είχα καταφέρει να περάσω να τα πάρω!(αφού δεν μου τα σούταραν τόσους μήνες δίνω :respect: )Πάντως είναι εξαντλημένα αρκετό καιρό τώρα, ειδικά το τελευταίο!

 

υγ.αν σε ενδιαφέρουν σε λίγο καιρό θα τα βγάλω για πούλημα για να πάρω τους τόμους οπότε pm me in that case :spidey_yeah_that:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μπορουν να το δουν μονο τα μεγαλα τα παιδακια!!!

 

 

αλλά τώρα που τα διάβασα και σε χαρτί, **** δύο φορές άφωνος!

 

:hit:

 

Επεξεργασία από x_for_xepeta
Be nice kids. :)
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κοντά, αλλά όχι πούρο.

 

:(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

ρε με τρολάρετε :p3: ???Θα πέσει η κατάρα του Μεγάλου Μανιτού στα κεφάλια σας και την βάψατε τότε :SmokingDevil:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Διάβασα το πρώτο arc του Invincible της Image, το Family Matters. Φαίνεται πόσο φαν του Spider-man είναι ο Kirkman. Μου θύμισε αρκετά το Ultimate Spider-man του Bendis. Το setting είναι οικείο για τον μέσο αναγνώστη, δεν αποτελεί κάτι πρωτότυπο. Αλλά, το interaction είναι πολύ :cool:. Είναι υπέροχο να βλέπεις τους χαρακτήρες να συζητούν, να αναπτύσσονται οι σχέσεις τους. Ο Walker χειρίζεται καλά τα talking heads.

 

Η δράση έχει εξαιρετική ροή, μάστορας της αφήγησης ο Walker. Είναι απλή, αλλά υπάρχει έντονη κίνηση. Το σχέδιο του είναι καθαρό, απλό, λειτουργικό. Από τις λίγες φορές που η έλλειψη φόντου δεν με πείραξε.

 

Θα ήμουν ιερόσυλος αν έλεγα ότι ο Walker μου θυμίζει έναν πιο light Mignola, με παρόμοιο, τετραγωνισμένο στυλ και παρόμοια τοποθέτηση καρέ; :P

 

Και η ιστορία κυλούσε ωραία, αφήνει κάποια πράγματα φλου, ξέρω μερικά spoilers για τον πατέρα του Nathan, αλλά δεν με πειράζει.

 

Πολύ καλό. Από τα ωραία, ανάλαφρα υπερηρωικά που έχει περιθώριο να γίνει κορυφαίο. Μου θυμίζει Ultimate Spider-man στην δράση, στο characterization, στο interaction. Το καλό είναι ότι δεν έχει το decompression που χαρακτηρίζει τον Bendis. Τι άλλο να ζητήσει κανείς; :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5747
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

διαβασα τους ΠΕΝΤΕ ΕΦΙΑΛΤΕΣ (Invincible Iron man) . Ετσι...μια επαναληψη βρε αδερφε...

 

παντα μου αρεσει αυτο το κομιξ. οσες φορες και να το διαβασω. τοσο η πλοκη του Fraction οσο και το σχεδιο του Laroca ειναι τελεια...

βασικα, για αυτο το λογο εδω και καιρο σκεφτομαι το omnibus των δυο πανω στον Iron man...

 

Παντως οι Πεντε Εφιαλτες συστήνονται ανεπιφύλακτα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94408
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Εχθές το απόγευμα διάβασα :

 

The Avengers # 4

 

Μίκυ Μάους # 750

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Διαβάζω γενικά αυτό τον καιρό εκτός από μιγαδικές συναρτήσεις και το Fantastic Four By John Byrne OMNIBUS που είχα αγοράσει εδώ και παραπάνω από 6 μήνες. Πόσο καλό είναι αυτό ρε φίλε! Δεν είχα διαβάσει ποτέ στην ζωή μου άλλη φορά FF και δεν ήξερα τι θα αντιμετωπίσω, αλλά είναι εκπληκτικό.

 

Μου αρέσει πάρα πολύ τόσο ως art όσο και ως ιστορίες και μπορώ να πω ότι είναι sci-fi στα καλύτερά του.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Την καινούρια σειρά Teenage Mutant Ninja Turtles της IDW.

 

36cld5.jpg

 

Διασκεδαστικό κόμικ. Ξεκίνησα διστακτικά και το σταμάτησα αφού διάβασα τα έξι πρώτα τεύχη της κανονικής σειράς και τα δύο πρώτα one-shots. Φυσικά και έχει διαφορές από το κλασικό animation και φυσικά θα έπρεπε να έχει διαφορές -φαντάζομαι και από το original κόμικ που προς το παρόν όμως δεν το έχω διαβάσει. Τίμια προσπάθεια. Αν κάποτε κυκλοφορήσει σε φτηνού τύπου omnibus θα το αγοράσω σίγουρα. Μέχρι τότε κάθε μήνα σκαναρισμένο.

 

Διάβασα και το Wonder Woman #10. Σταθερά καλό. Διαφορετικό. Όχι πως είχα διαβάσει ποτέ πριν Wonder Woman, αλλά δεν το φανταζόμουν καθόλου έτσι...

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Διαβασε και τα original απρομαυρα,εγω πηρα τις hardcover εκδοσεις και δεν περιμενα να μου αρεσουν να σου πω την αληθεια αλλα τα βρηκα πολυ διασκεδαστικα.Περιμενω και το τριτο volume...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Διαβασε και τα original απρομαυρα,εγω πηρα τις hardcover εκδοσεις και δεν περιμενα να μου αρεσουν να σου πω την αληθεια αλλα τα βρηκα πολυ διασκεδαστικα.Περιμενω και το τριτο volume...

 

πολλά ρε γ@μώτο... :lefta:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5747
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

και οι συγκεκριμενες hardcover εκδοσεις της IDW είναι πιο ακριβες απο οτι συνηθως , με την εννοια του ότι πληρωνεις 30-43ευρω στο bookdepository(πρόσφατες τιμες) για 260 σελιδες , ασπρομαυρες.....

 

νομιζω πως ειναι πολλα...

 

οντως τα αξιζει τα λεφτα του;;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5841 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

αν θεωρείτε ότι τα λεφτά είναι πολλά ή δεν υπάρχουν λεφτά, τσεκάρετέ τα

:beer6:

download.jpgutorrent2th.png

 

:P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

οι εκδόσεις είναι ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ και υπερπολυτελείς! Ισχύει όμως οτι σου πιάνουν τον κ&*)! Θα σου πρότηνα όμως να τσιμπήσεις τουλάχιστον τον πρώτο τόμο, πιστεύω αξίζει! Ειδικά τα αρχικά τεύχη είναι απο τα καλύτερα κόμικ που έχω διαβάσει!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21719
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Χμμ εγω διαβασα το Hellblazer #290 και φυσικα το Swamp Thing #10 που συνεχιζει να τα σπαει , στην προσωπικη μου κλιμακα δεν εχει παρει ποτε κατω απο 8,5/10 :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Κοιτα οσον αφορα τις tmnt deluxe editions της idw εγω τις πηρα γυρω στα 25 ευρω οταν ειχαν πεσει οι τιμες τους οποτε δεν μπορω να πω οτι εσκασα και χοντρα λεφτα.Δεν ξερω ποσο εχουν τωρα αλλα μεχρι 26-27 ευρω θα εδινα αλλα οχι παραπανω.Δοκιμασα παλιοτερα να διαβασω τα τευχη σκαναρισμενα αλλα εχουν τοσο πυκνο σχεδιο και τα scans δεν ηταν σε μεγαλη αναλυση και απλα το παρατησα καθως εβγαζα τα ματια μου.Πολυ απλα αμα τα βρειτε φτηνα τσιμπηστε τα σαν εκδοσεις ειναι πολυ καλες,τελειο χαρτι,oversized ετσι ωστα να δειχνει και πιο σωστα το σχεδιο και annotations σε καθε τευχος απο Eastman/Laird.Eιναι απο τις εκδοσεις που τις διαβαζω οταν μου ερχονται και δεν καθονται μαζι με ενα καρο αλλα κομικς που αγοραζω και αραχνιαζουν(σοβαρα εχω εκδοσεις που ειχα παρει πριν 7 χρονια και τις εχω ακομα αδιαβαστες).Ειχα ποσταρει κιολας στις προσφορες οταν ειχαν πεσει οι τιμες τους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5747
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

λοιπόν διαβασα το Amazing Spider-man Ultimate collection by jms volume 1 μέσα σε δύο μέρες...

Κατ'αρχάς μιλάμε για κορυφαία υπόθεση, μία υπόθεση που επισκιάζει το σκίτσο του Ρομίτα Τζούνιορ(ευτυχώς)

 

Coming Home: Τέλειο αρκ. Με Morlun & Ezekiel , αναμφισβήτητα απο τα καλύτερα που χω διαβασει με spiderman...O Peter γίνεται και καθηγητής στο παλιο του σχολείο ενω στο μεγαλύτερο μέρος του αρκ βλέπουμε την απεγνωσμένη προσπάθεια του να ξεφύγει από τον βέβαιο θάνατο δηλαδή μια ανοιχτη συγκρουση με τον Μόρλουν. Επίσης μαθαίνουμε διαφορα γύρω απο το μυστήριο του Ezekiel και στο τελος αυτου του αρκ η θεια Μευ μαθαίνει την αλήθεια για την κρυφή ταυτότητα του Πιτ. 10/10

 

Revelations : Εξίσου καλό αρκ, το οποίο μας δείχνει τόσο τις αντιδράσεις της θείας απο την μεγάλη αποκάλυψη όσο και την εξαφάνιση διαφόρων αστέγων παιδιών από έναν νέο υπερεγκληματία . Εχει και guest τον Δρα Strange...Τέλος, αν και ο Πίτερ εχει υποσχεθει στην MJ να πάει να την δει την μία μέρα που θα βρίσκεται στην Νεα Υορκη για μια φωτογράφιση, δεν τα καταφέρνει...8/10

 

Until the Stars Turn Cold : Κορυφαίος τίτλος κατ'αρχας......Ο Πίτερ πάει στη Δυτική Ακτή της Αμερικής, στην Καλιφόρνια , μαζι με την θεία για να βρει τη Μερυ Τζειν και να της εξηγησει την αληθεια...Ωστόσο , ενας νεος κακός κλέβει την τεχνολογια του Οκταβιους και γινεται και αυτος και αυτός κάτι σαν τον δεύτερο. Το αποτέλεσμα;;;Πανδαιμόνιο στην Καλιφόρνια με τον Οκτάβιους να συγκρούεται με τον νεο εγκληματια και τον Spiderman να πρεπει να αντιμετωπισει αυτη τη διπλη απειλη... 8/10

 

 

Γενικα εχει πολυ ωραιο στισιμο και εξυπνες ατάκες......Οπότε το συμπέρασμα είναι πως ο Straczynski είναι άπαιχτος......Σίγουρα θα πάρω μέχρι και τον τρίτο τόμο αυτης της συλλογης μιας και τα αλλα τα εχω στα ελληνικα...

Επεξεργασία από gotham-city
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5747
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

δίαβασα λίγο χθες αργα το βραδυ και σημερα ολο το μεσημερι το DAREDEVIL ULTIMATE COLLECTION by brubaker & Lark volume 02

 

Τέλειο...

Αξιόλογη συνέχεια του πρώτο τομου της συλλογης στην οποια ο brubaker ανταποκρινεται στις προσδοκιες των αναγνωστων του πρωτου τόμου κατ'εμέ...

Ή συλλογη περιεχει τα δυο trade paperbacks : Hell to Pay

Σαν ιστορία είναι κορυφαίο. Ο Bru στήνει και πάλι μία περίπλοκη και γεμάτη ανατροπές ιστορίας δίχνοντας το ποσο χαμηλά μπορει να πέσει και το πόσο ευάλωτος μπορεί να γινει ο Matt Murdock...

Έτσι λοιπόν ο villain του ark , Mr Fear καταφένρει να περικυκλώσει τον ήρωα μας καταφέρνοντας όμως να αποκρύψει το ποιος ειναι μέχρι τη μέση της ιστορίας...

Ενω ταυτόχρονα τον κάνει να χάσει τη δεύτερη γυναικα με την οποία παντρεύτηκε και έτσι λοιπον μετα το θανατο της Καρεν προστίθεται στη λίστα τον αδικοχαμένων και η τωρινη γυναικα του Ματ Μέρντοκ , Milla Donovan...

Βλέπουμε λοιπον εναν εξοργισμένο και απεγνωσμένο Daredevil , ο οποιος οδηγείται στα ακρα με σκοπο να βρει και να αντιμετωπισει τον Fear .

Φυσικα, οπως συνεβη και στον πρωτο τομο : The devil inside and out , το σχέδιο του Michael Lark είναι εξισου καλό και δένει άψογα με την υπόθεση .

Τέλος στο τέυχος 100, το οποίο ο τομος εμπεριεχει, το σχεδιο αναλαμβανουν 9 σχεδιαστες , αναμεσα τους και οι : Lee Bermejo , Marco Djurdjevic , John Romita senior , Alex Mallev και αλλοι παντα σε συνεργασια με τον Lark...

 

10/10

Επεξεργασία από gotham-city
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Διάβασα τα δύο πρώτα volumes των The Walking Dead. Το πρώτο ήταν φανταστικό με όλη την σημασία της λέξης. Ο Kirkman στήνει ωραία το σκηνικό και δεν ξέρεις πότε θα πεθάνει κάποιος. Πραγματικά, θα μπορούσες να γυρίσεις την σελίδα και να πεθάνει κάποιος χαρακτήρας. Κάθε χαρακτήρας έχει την δική του φωνή, ενώ συμφωνώ με το σχόλιο του xepeta ( :nek: ) στο θέμα της έκδοσης της Jemma. Θυμίζει λίγο reality show, που περιμένεις τον επόμενο παίκτη να "φύγει", ενώ κατά περίεργο τρόπο, ήρθαν στο μυαλό μου αναμνήσεις από όταν πήγαινα δημοτικό που παίζαμε "περιπέτεια", που πηγαίναμε σε οικόπεδα με θάμνους και δέντρα κτλ., ή σε εγκαταλειμμένα σπίτια και κάναμε εξερεύνηση. :P

 

Στο πρώτο arc, o Moore δίνει ρέστα! Μπορεί το στυλ του να είναι ελαφρώς καρτουνίστικο, αλλά χρησιμοποιεί με μαεστρία τους γκρίζους τόνους, σχεδιάζει τα καλύτερα ζόμπι που έχω δει σε κόμικς και το story-telling του είναι απλό, άρα κυλάει "όμορφα". Ο Adlard από την άλλη, είναι (προς το παρόν) στην καλύτερη μέτριος. Οι χαρακτήρες δεν είναι ιδιαίτερα αναγνωρίσιμοι (βλέπω τα εξώφυλλα και αναρωτιέμαι πόσο καλύτερη θα ήταν η σειρά με τον Moore) και τις περισσότερες φορές το σχέδιο είναι απλά ασπρόμαυρο. Και τα ζόμπι του δεν συγκρίνονται με αυτά του Moore. Κρίμα που είναι αργός. :(

 

Βλέπω ότι ο Adlard βελτιώνεται με την πάροδο του χρόνου. Προσπαθώ να μην δω πόσο βίαια σχεδίασε την σκηνή που

πεθαίνει η Lori ή που κόβεται το χέρι του Rick.

 

 

Ξεκίνησε πολύ δυνατά, όπως και το Invincible. Δεν περίμενα ο ίδιος συγγραφέας να είναι τόσο ικανός στην γραφή και ενός καθαρού superhero κόμικς και ενός καθαρού horror.

 

Me gusta very much! :hop:

 

EDIT: Να υπογραμμίσω ότι πάντα χαίρομαι όταν ένα τεύχος ή μια σειρά γενικότερα τα πάει καλά στις πωλήσεις. Είτε είναι το AvX, είτε είναι το Batman: Dark Knight, είτε το Walking Dead. Και χαίρομαι ακόμη περισσότερο, όταν αυτή η σειρά δεν εκδίδεται από Marvel/DC και δεν ασχολείται με υπερήρωες και πάει να σπάσει κάθε ρεκόρ. :beer:

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7294
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  74
  • Content Count:  1543
  • Reputation:   11740
  • Achievement Points:  1543
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5621 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Ντύλαν Ντογκ - Μετά τα Μεσάνυχτα.

 

Ο Ντύλαν επιστρέφει στο σπίτι μετά από μια "ωραία" βραδιά, για να ανακαλύψει ότι δεν έχει τα κλειδιά του και ότι ο Γκράουτσο δεν είναι σπίτι. Από το σημείο αυτό και για ολόκληρη τη νύχτα ξεκινάει μια περιπέτεια για τον Ντύλαν χωρίς τελειωμό, με φόνους, εκπλήξεις, ανατροπές και απίστευτη μα απίστευτη γκαντεμιά.

 

Μια πολύ έξυπνη ιστορία με δράση, αγωνία και χιούμορ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14922
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4968 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Saga #1-#4

Scarlet Spider #1-#5

και μια και περασαν τα μεσανυχτα

Peter Panzerfaust #1-#4

Lone Ranger #1-#5

καλα ειναι :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5747
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

λοιπον...πριν απο μια εβδομαδα περιπου τελειωσα την ultimate collection του Winter Soldier, όμως μεχρι τωρα δεν προλαβα να γραψω εστω και κατι στο φορουμ για τις εντυπωσεις μου...

λοιπον και παλι......

Κατ'αρχας να τονισο το αξιεπαινο σχεδιο ολης της συλλογης...το μονο που με χαλασε ηταν τα flashbacks στα οποια το σχεδιο ηταν του Λαρκ και ολως παραδόξως δεν μου αρεσαν...

Απο κει και περα, σεναριο by Brubaker...Αρκετα καλο...Δεν εγγραψε και τιποτα ωχ αμαν αλλα εισαγει μετα απο δεκαετιες τον Bucky στο προσκηνιο...Πιστευω πως η υποθεση ειναι πολυ καλη αλλα δεν ειναι και σαν τα Hell to pay , The devil inside and out...

 

Η σειρα ξεκιναει με τον Captain ο οποιος προσπαθει να προσαρμοστει στην καθημερινοτητα . Ωστοσο, η ζωη του θα διαταραχτει και παλι με την αποδραση του Red Skull και την επανεμφανιση του...Παρ'όλα αυτα, ο Red Skull δολοφονειται, η SHIELD δεν μπορει να βρει τον τροπο. ο Καπταιν βασανιζεται απο τις αναμνησεις του αφου βλεπει συνεχως νεες μνημες οι οποιες διαφέρουν απο όσες εόιχε μέχρι τωρα-σαν να ξεκλειδωνουν κομματια του μυαλου του που μεχρι τωρα ηταν κλειδαμπαρωμενα-, Οι ηρωες μας (Ασπιδα-Καπταιν) δεν καταφερνουν να εμποδισουν μια εκρηξη που αποσκοπει στο να επαναφορτιστει ο Κοσμικος Κύβος. Και ολα αυτα οδηγουν στον Winter Soldier ο οποιος δεν ειναι αλλος απο τον πρωην συνεργατη του Bucky Barnes τον οποιο ειχαν ψαρεψει στη θαλασσα οι σοβιετικοι γυρω στη δεκαετια του 50 ή 60 αν θυμαμαι, τον ξεπαγωσαν , του προσθεσαν ενα μηχανικο χερια μιας και ειχε χασει το αριστερο του ακρο και αφου του εσβησαν τη μνημη τον χρησιμοποιησαν προς οφελος τους...

 

9/10

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5841 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

χτες ήταν βραδιά μάνγκα...:P

 

ξαναδιάβασα lady snowblood 4 τόμους & τους 5 πρώτους από homunculus, εξαιρετικό προς το παρόν! :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Διάβασα το Green Arrow Year One του Andy Diggle.

post-19150-0-48905200-1341498202_thumb.jpg

Ωραίο σενάριο με χαλαρή ταχύτητα και κορυφώνεται στο 5ο & 6ο τεύχος.

Το σχέδιο μου άρεσε πάρα πολύ.Ειδικά το χρώμα!

Τι έρχεται μετά από αυτό;

:thinking:

Τώρα θα δω αν μπορώ να το βρω για να το αγοράσω!

 

:beer7:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.