Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΜΙΚΥ ΜΥΣΤΗΡΙΟ (Α' ΚΥΚΛΟΣ)


GreekComicFan

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6438 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Το περίμενα να πω την αλήθεια... Τώρα στην ουσία: το διαφημίζει σαν επανέκδοση ή συνέχεια σε αρίθμηση; Επίσης, βγάζεις άκρη από την διαφήμιση για ποιότητα και μέγεθος έκδοσης; Θα γούσταρα τρελά την ίδια με την προηγούμενη πρώτη έκδοση κι ας κοστίζει παραπάνω άνετα τα δίνω, αλλά πολύ φοβάμαι μία στο στυλ αυτής που τρέχει τώρα ή ακόμη και στο στυλ του νέου Φάντομ που είδαμε προ μηνός (που δεν με ικανοποιεί προσωπικά σαν ποιότητα). Αναρωτιέμαι αλήθεια, μετά την ολοκλήρωση και της Β' σειράς, θα κάνουν επανέκδοση και της Γ' με τα δύο τομάκια απλά ή θα προσθέσουν σε αυτά κάποιες εκδοτικές ελλείψεις που υπάρχουν από το γενικότερο universe.

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 151
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41683
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5157 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Λοιπόν, μια μια οι απαντήσεις: το διαφημίζει σαφώς ως επανέκδοση, αφού γράφει ΜΜ 1. Ούτως ή άλλως, είναι η ίδια ιστορία με το ίδιο εξώφυλλο με εκείνη της πρώτης έκδοσης (δεν ξέρω αν απάντησα στην ερώτηση). Σχετικά με το σχήμα και την ποιότητα, νομίζω ότι θα είναι παραπλήσια της αρχικής έκδοσης. Δεν μπορώ να είμαι σίγουρος από τη διαφήμιση, πάντως. Η τιμή θα είναι 1,80. Για τα άλλα (Γ' κύκλος κτλ), μάλλον είναι πολύ νωρίς ακόμα για να ξέρουμε. Για περισσότερες πληροφορίες (που δεν υπάρχουν), παραπέμπω στο σκανάρισμα.

 

img047.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6438 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και το σκαν της διαφήμισης. Από τα σχόλια σου αντιλαμβάνομαι ότι θα έχει διαφορετική αρίθμηση σαν ξεχωριστή σειρά, είδα και το ΜΜ1 που λες στην κορυφή αριστερά. Επίσης από την τιμή εγώ καταλαβαίνω ότι η ποιότητα έκδοσης θα είναι κατώτερη της αρχικής παλαιάς έκδοσης (και που να την βρεις γμτ τώρα) και θα είναι μάλλον ίδια με το πρόσφατο Φάντομ. Κρίμα και είχα ελπίδες (όχι πολλές η αλήθεια είναι), αυτό το χαρτί που χρησιμοποιούν τώρα σε σχέση με το παλιό δεν έχει καμία σχέση δυστυχώς. Το κακό είναι ότι αν όντως πέσω μέσα στις προβλέψεις μου περί έκδοσης, τότε κατά πάσα πιθανότητα θα μιλάμε και για μικρότερου μεγέθους έντυπο σε σχέση με το παλιό καθώς αν δεν κάνω λάθος η αρχική Β' σειρά ΜΜ είναι μεγαλύτερου μεγέθους από το Φάντομ ή κάνω λάθος; Δεν το έχω πρόχειρο, μάλλον ούτε καν μη πρόχειρο να πω την αλήθεια (μακάρι να το είχα δηλαδή). Τέλος πάντων, από το ολότελα για τους μη έχοντες καλή και η επανέκδοση. Πάντως εάν όντως πέσω μέσα σε όλες τις προβλέψεις μου, ενδεχομένως λίγη γκρίνια θα την ανεχτείτε από μέρους μου όταν το πάρω στα χέρια μου τέλη Σεπτεμβρίου γιατί ναι θα το παίρνω.

 

 

[EDIT]

Το θέμα των διαστάσεων, το τσέκαρα από αυτό το υπέροχο site που λέγεται greekcomics.gr και μπορείς να βρεις σχεδόν τα πάντα μέσα:

 

Η νέα σειρά του Φάντομ έχει διαστάσεις: 14,5 x 20,5 εκατ. ενώ η αρχική έκδοση του ΜΜΒ' είχε διαστάσεις: 18,5 x 27,0 εκατ. Νομίζω σημαντική διαφορά και ειλικρινά ελπίζω να πέσω έξω στις προβλέψεις μου.

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12765
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  641
  • Reputation:   4140
  • Achievement Points:  641
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5047 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μακάρι να είναι σαν τη παλιά έκδοση. Μόνο το 11 είχα (και αυτό ζωγραφισμένο σε κάποια σημεία από την αδερφή μου) και έχω διαβάσει μερικά ακόμα από φίλους. Αλλά άλλο να να το διαβάζεις όταν είσαι 7-8 χρονών και άλλο πιο μεγάλος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5751
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4743 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Οπως και να ειναι, τα σπαει σαν ιστορια και αυτο μετραει...

επιτελους θα μπορεσω να την διαβασω κι εγω ολοκληρη...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πάνω που ήθελα να ξεκινήσω να μαζεύω την παλιά σειρά. :wall: Αλλά δεν πειράζει! :D

 

Αν όμως είναι σε μικρό μέγεθος, ίσως μείνω με την original έκδοση.....

 

Και δεν βλέπω να έχει διαφορετική ημερομηνία για Αθήνα και υπόλοιπη Ελλάδα. :party4:

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4614 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

 

 

Η νέα σειρά του Φάντομ έχει διαστάσεις: 14,5 x 20,5 εκατ. ενώ η αρχική έκδοση του ΜΜΒ' είχε διαστάσεις: 18,5 x 27,0 εκατ. Νομίζω σημαντική διαφορά και ειλικρινά ελπίζω να πέσω έξω στις προβλέψεις μου.

Αφου θα κανει 1,80 ευρω, δεν προκειται για προβλεψη. Ειναι 1000% σαν το φαντομ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Και δεν βλέπω να έχει διαφορετική ημερομηνία για Αθήνα και υπόλοιπη Ελλάδα. :party4:

Ισως είναι λίγο νωρίς για να χαιρόμαστε! :P

Επεξεργασία από Θλιμμένος Μπούφος
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25248
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  104
  • Reputation:   443
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4353 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Ω ουάου!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4671 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πολύ καλά νέα!Και αυτό είναι σανταράκι φέτος μαζί με Φαντομ και ΚΟΜΙΞ (just kidding :P)

Το σχήμα ίσως είναι σαν την επανέκδοση του 1ου κύκλου,ίσως όχι(με συρραπτικό).Εγώ θέλω το συρραπτικό! :spidey_yeah_that:

Οσο για αυτό με την επαρχία-Αθήνα,κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος.Στο φάντομ στο 1ο τεύχος ήταν ταυτόχρονα.Στο 2ο μας είπαν δεν θα είναι ταυτόχρονα ενώ μετά μας είπαν ότι θα είναι! :trixes: Οτι του €(&"*%$ του Τερζόπουλου με λίγα λόγια! :hit:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5751
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4743 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

τι πειραζουν οι ημερομηνιες;;;

το θεμα ειναι να παιρνεις το περιοδικο... :spidey_yeah_that: και αν ο τερζο τα αλλαζει και τα κανει να ερχονται νωριτερα σαν το φαντομ, ακομα καλυτερα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

τι πειραζουν οι ημερομηνιες;;;

το θεμα ειναι να παιρνεις το περιοδικο... :spidey_yeah_that: και αν ο τερζο τα αλλαζει και τα κανει να ερχονται νωριτερα σαν το φαντομ, ακομα καλυτερα...

 

Ότι είπε ο gc :P. Σας δίνουν γάιδαρο και τον κοιτάτε στα δόντια. :Suspicious:

 

Για να μιλήσουμε σοβαρά :doctor:, κάποιος πιθανός αγοραστής που δεν είναι συχνός αγοραστής κόμικς, ίσως χαλαστεί από τα 3 ευρώ που θα έκανε αν ήταν στα στάνταρ της πρώτης έκδοσης. Εγώ φυσικά θα έδινα και 2 και 3 ευρώ για να το έπαιρνα σε μεγάλο μέγεθος, αλλά το μέγεθος δεν με ενδιαφέρει τόσο αν δεν χάνονται οι λεπτομέρειες. Ας το διαβάσω εγώ και ας είναι και σε τσέπης που λέει και ο Μπούφος. Και για το θέμα της ημερομηνίας που αλλάζει ο Τερζό τώρα τελευταία, αρκεί να δείτε ένα post στο GC, ή να δείτε την διαφήμιση σε κάποιο περιοδικό που θα πάρετε και θα είστε καλυμμένοι. Αντί να χαιρόμαστε οι "επαρχιώτες" :P που περισσότερα περιοδικά έρχονται ταυτόχρονα με την Αθήνα (προσωρινά ή μόνιμα)..... :)

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4003
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  58
  • Reputation:   266
  • Achievement Points:  58
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6027 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Τέλεια νέα, ήταν κάτι που περίμενα αρκετό καιρό! Είχα αγοράσει μερικά τεύχη απο τον δευτερο κύκλο, αλλα σκόρπια. Ευκαιρία τώρα να ολοκληρώσω τη συλλογή. Βέβαια η διαφορά στην ποιότητα θα είναι φανερή, αλλα τι να κάνουμε...

 

EDIT:

Μόλις τώρα ξέθαψα τα τεύχη και μου έλειπαν μόνο 3... Γκαντεμιά...

Επεξεργασία από Seraphimon_TK
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  396
  • Content Count:  4305
  • Reputation:   34110
  • Achievement Points:  4429
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Είναι μία από τις αγαπημένες μου σειρές. Όχι, γράψτε λάθος... Είναι ή αγαπημένη μου σειρά... Ένας Μίκυ πολύ πιο ώριμος και σοβαρός σε σχέση με τις αντοίστιχες ,ως ντεντέκτιβ, εμφανίσεις του στο Μίκυ Μάους. Τους 2 πρώτους κύκλους τους είχα διαβάσει και στην πρώτη τους κυκλοφορία. Θυμάμαι πόσο εντύπωση μου είχε κάνει το πρώτο τεύχος του πρώτου κύκλου που αν θυμάμαι καλά είχε διπλό εξώφυλλο. Νομίζω διαβαζόταν και απο τις δύο μεριές. Δεν είχε οπισθόφυλλο. Αλλά επειδή όταν πρωτοβγήκαν ήμουν μικρός (Γυμνάσιο) δυστηχώς δε τα είχα φυλάξει...

 

Οπότε καταλαβαίνετε τι τρελό :party4: έγινε όταν άρχισε να επανακυκλοφορεί η σειρά... :party2: :party2: ανοίχτηκαν και δε συμμαζεύεται... Το δεύτερο :party4: το προετοιμάζω γιατι σήμερα έμαθα ότι θα επανακυκλοφορήσει και ο δεύτερος κύκλος (οι :papas: μου εισακούστηκαν)!!! Βέβαια και εμένα με ξίνησε το 1,80 ευρώ... Άτιμη ποιότητα... Πάλι σε θυσιάζουν λόγω τιμής πιο ελκυστικής...

 

Για την ύπαρξη τρίτου ,λέμε τώρα κύκλου, το έμαθα πρόσφάτως.... Και λέω λέμε τώρα γιατί με δύο τεύχη όχι κύκλο, ούτε ημικύκλιο δε κάνεις!!!! Από έγκυρες πηγές έμαθα ότι ούτε καν πλησιάζει στο νυχάκι σε ποιότητα τους Α' και Β' κύκλους... Αλλά ευελπιστώ να τον επανακυκλοφορήσουν και αυτόν... Γιατί το να ξέρω ότι εκεί έξω υπάρχόυν άκόμα δύο τευχή που δεν τα έχω... Ε όσο και να 'ναι θα θεωρώ την συλλογή μου ελλειπή...

 

Για τις 6 εντελώς αδημοσιευτές ιστορίες ενώνω τις (προσ)ευχές μου με τις δικές σας. Μήπως να στέλναμε ομαδική επιστολή στον Τερζό?

Επεξεργασία από Pashalis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Παιδιά, γι' αυτήν τη σειρά που είναι κι εμένα η αγαπημένη μου (έτσι φίλε Γιάννη aka Pashalis;) έχω να πω ότι αν υστερεί σε διαστάσεις και ποιότητα χαρτιού θα είναι μεγάλο κρίμα. Γιατί οι δυο αυτοί παράγοντες βαρύνουν σημαντικά στή συνολική αξία τής σειράς (μαζί με το story, το σχέδιο και τα χρώματα). Αν ισχύσει αυτή η δυσάρεστη εκδοχή, τότε, όσοι μπορείτε να συμπληρώσετε την παλιά κάντε το ανεξάρτητα αν θελήσετε είτε να καλύψετε (προσωρινά μέχρι να βρείτε τα παλιά τεύχη ή και οριστικά) τα κενά με την νέα είτε να την αγοράσετε ολόκληρη. ΄Οσο για τον λεγόμενο "Γ΄ Κύκλο" νομίζω ότι δεν αξίζει καν να αποτελεί μέρος της σειράς "Μίκυ Μυστήριο". Τέλος για τις αδημοσίευτες ιστορίες, ελπίζω κάποια φορά να τις δούμε κι εδώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12966
  • Reputation:   94911
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4646 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Και για εμένα είναι μία από τις καλύτερες σειρές της Disney που κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα και θα ήθελα να την συμπληρώσω...!

 

Πραγματικά όμως θα στενοχωρηθώ πολύ εάν,με δικαιολογία την μειωμένη τιμή,βγει με την μορφή του Φάντομ...!

 

Θα την ήθελα με το παλιό format...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Μακάρι φίλε μου. Αν σκεφθεί κανείς όμως ότι το 2002 η τιμή του τεύχους ήταν 5,90 ευρώ το θεωρώ απίθανο να μάς χαρίσουν την ίδια από άποψη ποιότητας χαρτιού και χρωμάτων και διαστάσεων έκδοση με 1,80 ευρώ, έστω και αν το κόστος της επανέδοσης θα είναι σημαντικά μικρότερο από εκείνο της αρχικής έκδοσης.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4710 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Μακάρι φίλε μου. Αν σκεφθεί κανείς όμως ότι το 2002 η τιμή του τεύχους ήταν 5,90 ευρώ το θεωρώ απίθανο να μάς χαρίσουν την ίδια από άποψη ποιότητας χαρτιού και χρωμάτων και διαστάσεων έκδοση με 1,80 ευρώ, έστω και αν το κόστος της επανέδοσης θα είναι σημαντικά μικρότερο από εκείνο της αρχικής έκδοσης.

 

Φίλε Τρύφωνα, αν μιλάμε για τον Β' κύκλο, μόνο το πρώτο τεύχος έκανε 5,90 και είχε μάλιστα και δώρο ένα μπλουζάκι! Τα υπόλοιπα έκαναν 2,20.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Φίλε Τρύφωνα, αν μιλάμε για τον Β' κύκλο, μόνο το πρώτο τεύχος έκανε 5,90 και είχε μάλιστα και δώρο ένα μπλουζάκι! Τα υπόλοιπα έκαναν 2,20.

 

΄Εχεις απόλυτο δίκιο Δημήτρη μου. Νομίζω μάλιστα ότι το μπλουζάκι, επειδή μού έπεφτε μικρό το χάρισα στην κόρη μου. Μετά από 10 χρόνια όμως το είχα ξεχάσει. Απλά, ψάχνοντας στο Inducks, μπήκα στο τεύχος #1 και δεν προχώρησα παραπέρα. Λάθος μου, γιατί θα έπρεπε να με είχε "ψυλλιάσει" η υπερβολική, ακόμη και για σήμερα, τιμή και να την είχα διασταυρώσει και σε επόμενα τεύχη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  172
  • Reputation:   1054
  • Achievement Points:  172
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5406 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

+1!!!!!

Προσωπικά, το ΜΜ είναι η μοναδική μου επαφή με τον Μίκυ Μάους (παπάκιας, τι να κάνουμε), οπότε εξαιρετική ευκαιρία να διαβάσω και τον Β' κύκλο! Και στο 1,80 €;;; Έφυγααα...

Επεξεργασία από Athan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  24804
  • Group:  Members
  • Topic Count:  12
  • Content Count:  111
  • Reputation:   473
  • Achievement Points:  111
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4431 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Βρήκε κανείς το τελευταίο τεύχος της αναδημοσίευσης στην επαρχία; Ήρθε το πρώτο απο Β' κύκλο αλλά δεν βρίσκω το τελευταίο από Α'.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12159
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5311 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Βρήκε κανείς το τελευταίο τεύχος της αναδημοσίευσης στην επαρχία; Ήρθε το πρώτο απο Β' κύκλο αλλά δεν βρίσκω το τελευταίο από Α'.

Κι εδώ το ίδιο ισχύει.Τουλάχιστον μέχρι χθες.Σήμερα δεν ξέρω αν ήρθε τελικά. :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12159
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5311 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Τελικά ήρθε σήμερα το τευλευταίο τεύχος, το οποίο όμως με έκανε έξω φρενών.Ο λόγος ήταν ότι μόλις πήγα να ανοίξω τις σελίδες του τεύχους, διαπίστωσα ότι δεν άνοιγαν με τίποτα.Κι αυτό γιατί όλα τα αντίτυπα είχαν κολλήσει από την υγρασία, γιατί όπως γνωρίζετε, ο πρώτος κύκλος κυκλοφορούσε με το παλιό σύστημα, πρώτα Αθήνα και μετά επαρχία και όλη τη σαβούρα στάλθηκε σε εμάς, όπως γίνεται τόσα χρόνια άλλωστε.Και φυσικά δεν είναι το πρόβλημα η Αθήνα, αλλά το ότι μαζεύουν ότι έχει μείνει από τα περίπτερα και σε οποιαδήποτε κατάσταση και το στέλνουν σε εμάς, χωρίς να κάνουν τον κόπο να σκεφτούν, καλά είναι δυνατόν να δώσει κανείς 2 ευρώ για να πάρει τεύχη στραπατσατισμένα, που έχουν κολλήσει οι σελίδες τους και δεν ανοίγουν με τίποτα.

 

Αφού να φανταστείτε, αναγκάστηκα να ζητήσω λοστό, για να μπορέσω να το ανοίξω.Τελικά αφού ήμουν έτοιμος να φύγω, είπα να κάνω μια τελευταία προσπάθεια και τελικά βρήκα ένα τεύχος που άνοιγαν οι σελίδες του, όμως η υγρασία ήταν εμφανής, στο επάνω και το κάτω μέρος, των σελίδων από την μέσα πλευρά.

 

Δηλαδή, συγνώμη το βρίσκετε φυσιολογικό ένας αναγνώστης, να ψάχνει επί μισή ώρα για ένα της προκοπής τεύχος, κάθε φορά που επιλέγει να διαβάσει προϊόντα της συγκεκριμένης εταιρείας;

 

Γιατί να ήταν μόνο αυτό το περιστατικό με το παλιό σύστημα να το καταπιώ.Αλλά το θέμα είναι ότι και με το νέο σύστημα, τα τεύχη έρχονται μονίμως χτυπημένα.Είπαμε, να μην είμαστε σχολαστικοί, να κάνουμε υπομονή, να στηρίζουμε τις ελληνικές εκδοτικές κόμικς, αλλά μας εκμεταλλεύεστε κιόλας.

Σήμερα πήγα να αντικαταστήσω και το Ντόναλντ, που πήρα χθες, γιατί από την κάτω μεριά, η ράχη είχε ξυλωθεί.

 

Εντάξει και στο παρελθόν είχαμε διάφορα περιστατικά, αλλά όχι σε τέτοιον βαθμό.Δηλαδή, τα τελευταία 2-3 χρόνια, σχεδόν άνα 3 βδομάδες επιστρέφω τεύχη, λόγω φθορών.Θα μου πείτε γιατί δεν τα κοιτάς καλά.Πως δεν τα κοιτάω.Αλλά συνέχεια βρίσκω κάτι, εκεί που δεν το περιμένω.Όμως , αν το χόμπυ αυτό, κανταντήσει ένα χόμπυ που θα μας μετατρέψει σε λεπτολόγους και σχολαστικούς και κάθε φορά θα κοιτάμε μια ώρα το κάθε τεύχος εξαιτίας μερικών εταιρειών, τότε καλύτερα να το σταματήσουμε, ή να το περιορίσουμε σε κάποιες εταιρείες που φαίρονται σωστά στο καταναλωτικό κοινό.

 

Και τώρα θα μου πείτε, γιατί δεν το κάνεις;Γιατί πολύ απλά δεν βγάζουν όλες οι εταιρείες αυτά που θέλω να διαβάσω, οπότε αναγκαστηκά, ή θα συνεχίσω να είμαι ανεκτικός και κοροϊδο, ή θα σταματήσω να τους στηρίζω και να διαβάζω το είδος κόμικς, που εκδίδουν και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το πράξω αν και ήδη, έχω περιορίσει τις αγορές μου, λόγω άλλων παραγόντων, όπως οι ιστορίες και το οικονομικό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116936
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Πλέον μπορείτε να προμηθευτείτε τα προηγούμενα τεύχη του Α' και του Β' κύκλου (στην επανέκδοση βεβαίως) από το ψηφιακό κατάστημα του Τερζόπουλου.

 

http://terzopoulosbooks.com/index.php/periodika-disney/miki-mistirio

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  29315
  • Group:  Member
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  96
  • Reputation:   599
  • Achievement Points:  96
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3991 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

βρήκα μίκυ μυστήριο ελληνικές εκδόσεις σήμερα. Αυτά πόσα είναι? Και για να μπορώ να λέω έχω ολοκληρωμένη σειρά πρέπει να έχω και αυτά?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116936
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Δες το πινακάκι στην πρώτη σελίδα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6399
  • Reputation:   63248
  • Achievement Points:  6463
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4371 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Μήπως εννοείς τα βιβλία;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29315
  • Group:  Member
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  96
  • Reputation:   599
  • Achievement Points:  96
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3991 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Μήπως εννοείς τα βιβλία;

ναι αυτά!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29315
  • Group:  Member
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  96
  • Reputation:   599
  • Achievement Points:  96
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3991 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

αποτι κατάλαβα είναι πιο πολύ για παιδιά,οπότε ας πάω μόνο για τα κανονικά μίκυ μυστήριο..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

αποτι κατάλαβα είναι πιο πολύ για παιδιά,οπότε ας πάω μόνο για τα κανονικά μίκυ μυστήριο..

 

΄Ετσι είναι, φίλε μου, γιαυτό δεν τα πήρα κι εγώ ποτέ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.