Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΛΙΤΕΙΑ (ΑΘΗΝΑ)


DJO

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

post-556-0-56668700-1326366542_thumb.jpg

 

Ο λόγος φυσικά για το βιβλιοπωλείο Πολιτεία, το οποίο όμως στον πάνω όροφο έχει ένα άκρως ενδιαφέρον τμήμα με κόμικς (κυρίως τομάκια) και ακόμη πιο ενδιαφέρουσες τιμές, παρόμοιες με της Πρωτοπορίας. :best:

 

Είναι κοντά στην Πρωτοπορία, οπότε στην επόμενη βόλτα σας στο κέντρο, βάλτε το και αυτό στο δρομολόγιό σας... :beer:

 

post-556-0-12839000-1326366293_thumb.jpg

 

Διεύθυνση: Ασκληπιού 1-3 & Ακαδημίας - Αθήνα

 

post-556-1208796448_thumb.jpg

 

Τηλ: 2103600235

Fax: 3604462

E-mail: politeia@otenet.gr

http://www.politeianet.gr/ / Facebook

 

 

:cheers: στον Φάντομ για την ενημέρωση!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Κάποιοι είχαν πάει για ψώνια σήμερα απ' ό,τι φαίνεται :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Σήμερα έκανα μια βόλτα από το μαγαζί να τσεκάρω τιμές για διάφορα κόμικς, και είδα μερικά ενδιαφέρουσες προσφορές

 

* V For Vendetta της Anubis από 40€ το πουλάει 30€. Μιλάμε για 10€ κάτω (και παραμένει ακριβό :P). Δεν πρέπει να είχε περισσότερα από 1-2 αντίτυπα, λογικά όμως θα φέρουν κι άλλα.

 

* Kingdom Hearts 3€ ο τόμος από 4€. Συνολικά και οι 4 τόμοι βγαίνουν στα 12€ αντί για 16€

 

* Μαφάλντα (ο τόμος από τις εκδόσεις Μέδουσα) από 30€, το πουλάει γύρω στα 22€. Αυτό ακρίβυνε, πριν λίγο καιρό το πούλαγε 20€ :P

 

 

Αυτές πάνω κάτω ήταν οι μεγαλύτερες προσφορές που είδα, στα υπόλοιπα έχει την κλασική 10% έκπτωση. Είδα και για το Βιβλίο του Θωθ μπας και το πετύχω με την μειωμένη τιμή που είχε αναφερθεί από την Anubis αλλά τελικά είχε τη συνηθισμένη τιμή.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6149 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

* Kingdom Hearts 3€ ο τόμος από 4€. Συνολικά και οι 4 τόμοι βγαίνουν στα 12€ αντί για 16€

Και τα τσίμπησα σήμερα! Άργησα λίγο, αλλά τελικά σε καλό μου βγήκε :P.

 

:thanks: PK για την ενημέρωση!

 

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

To Palestine Paperback από 25€ πωλείται γύρω στα 17 και κάτι ψιλά.

 

Το Hardcover από 30€, σκοτώνεται στα 21€ (!!!!!)

 

Τσέκαρα και το Blankets, όμως αυτό είναι κανονικά με την 10% έκπτωση.

 

Ο Βίος και η Πολιτεία του Σκρουτζ έκανε 30€ στην πρώτη έκδοση, 25€ στην 2η, και εδώ πωλείται γύρω στα 22€.

 

Επίσης γενναίες εκπτώσεις αυτήν την περίοδο έχει στα επίτομα του Αρκά (κυρίως στις Χαμηλές Πτήσεις και στη Ζωή Μετά), και στις εκδόσεις του Logicomix. Δεν θυμάμαι τιμές though...

 

Και η Μαφάλντα, σταθερή αξία παραμένει στα 22€ από 32€ ονομαστική τιμή. Γεια σου ρε Πολιτεία με τις τιμές σου :valtnino:

 

 

Αυτά με μια πρόχειρη βόλτα από εκεί που έκανα πριν λίγο, όμως είμαι σίγουρος πως θα υπάρχουν κι άλλες συμφέρουσες προσφορές.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ενημερώθηκε με φώτο & σουλουπώθηκε το αρχικό ποστ.

 

+ από Athens Magazine:

 

post-556-0-37963400-1326366692_thumb.jpgpost-556-0-02616000-1326366694_thumb.jpgpost-556-0-11419900-1326366696_thumb.jpg

 

Πολιτείας εγκώμιο!

 

Όταν πριν κάμποσα χρόνια «προσγειώθηκα» στην Αθήνα για να ξεκινήσω τις σπουδές μου, άρχισα να αναζητώ τον νέο μου «προμηθευτή» βιβλίων. Η έρευνά μου με οδήγησε σε ένα υπόγειο της οδού Ασκληπιού. Αυτό ήταν! Από την πρώτη στιγμή ένιωσα ότι η Πολιτεία είναι ένα μέρος οικείο και φιλικό, γι' αυτό, σχεδόν δύο δεκαετίες τώρα, έχει γίνει στέκι μου. Η μεγάλη ποικιλία τίτλων και οι ακαταμάχητες προσφορές της είναι ο συνδυασμός που με τράβηξε σαν μαγνήτης. Ωστόσο, εκείνο που με κάνει να πηγαίνω και να ξαναπηγαίνω είναι η αύρα που αποπνέει και οι άνθρωποί της. Κατεβαίνοντας τα σκαλοπάτια ξέρω πως θα βρω εύκολα αυτό που ζητάω είτε στους πάγκους με τις νέες εκδόσεις και τα best sellers είτε στα ράφια με την εύληπτη διάταξη. Όταν πάλι θέλω να κάνω ένα δώρο, δεν έχω παρά να εμπιστευτώ την κρίση του έμπειρου προσωπικού, που πάντα με καθοδηγεί σωστά και προθυμοποιείται να μου προσφέρει πληθώρα εναλλακτικών. Η ξύλινη εσωτερική σκάλα οδηγεί ξανά επάνω και συγκεκριμένα στο παιδικό τμήμα, που με έχει ξελασπώσει ουκ ολίγες φορές με τα «δύσκολα» ανιψάκια μου. Ακριβώς δίπλα υπάρχει ένας ακόμη μεγαλύτερος χώρος τριών επιπέδων, ο οποίος στεγάζει από τίτλους ανθρωπιστικών και φυσικών επιστημών, αρχαίας γραμματείας και ιστορίας μέχρι λευκώματα, κόμικς και εκπαιδευτικά βοηθήματα. Κάθε φορά που στέκομαι μπροστά στο ταμείο -συνήθως με μια στοίβα βιβλία στην αγκαλιά- δεν χάνω την ευκαιρία να «τσιμπήσω» κάποιον από τους σελιδοδείκτες με δημιουργίες Ελλήνων εικαστικών. Βγαίνοντας στο πεζοδρόμιο της Ασκληπιού σχεδόν πάντα σκέφτομαι ότι η Πολιτεία δεν είναι ένα απλό βιβλιοπωλείο, αλλά η... Ιθάκη μου.

 

post-556-0-14616100-1326366697_thumb.jpgpost-556-0-36052900-1326366699_thumb.jpgpost-556-0-62539400-1326366700_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22418
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  639
  • Reputation:   7522
  • Achievement Points:  639
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4584 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Η Πολιτεια ηταν και για μενα το βιβλιοπωλειο με τις χαμηλες τιμες,απο οταν ξεκινησα φανατικα να διαβαζω.Αν και αναπολω το χωρο πριν την μεγαλη επεκταση,γιατι τον αισθανομουν πιο ζεστο.Παρ'ολα αυτα εξακολουθει και σημερα να προσφερει χαμηλες τιμες, οπως για παραδειγμα πηρα τα bone (το εγραψα αγγλικα ,μην διαβασει κανεις ταμπον),πηρα τα bone λεω 2,3,4,5 με 9,15 ευρω το καθενα,τιμη που ηταν η καλυτερη που βρηκα.

:bookclub:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4783 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

πηγα σημερα μπας και βρω τιποτα απο την ανουμπις αλλα ουτε εκει ξεραν για τις νεες τιμες

ειχε περισσοτερα κομικς απ'οτι περιμενα ,μεταφρασμενα και μη σε πολυ καλες τιμες! βρηκα το συμβολαιο με το θεο 7,70 το οποιο και τσιμπησα! επισης ειχε κατι "κομικς απο βαβελ εξαντλημενα απο τον εκδοτικο",ακριβως ετσι μου τα πε.δυστυχως δε μπορεσα να τα τσεκαρω να σας γραψω τιτλο γιατι ημουν με την κοπελα μου και αν καθομουν λιγο ακομα θα εκτοξευοταν παντοφλα :P

ειδα ενα album torpedo (το μονο που μου εμεινε,τα αλλα σαν τιτλοι δε μου λεγαν κατι)

 

επισης (αν και ασχετο με το φορουμ) στο υπογειο της τελευταιας εισοδου εχει πολλα λογοτεχνικα μεχρι και με 2€ !!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  25157
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  444
  • Reputation:   2768
  • Achievement Points:  474
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

καλό βιβλιοπωλείο , πολλοί τίτλοι βιβλίων ,πολλές προσφορές!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25862
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  545
  • Reputation:   4567
  • Achievement Points:  547
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Επίσης ένα πολύ καλό βιβλιοπωλείο, έχω βρει πολλά graphic novels εκεί σε πολύ καλές τιμές!  :kabouris:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 7 months later...

  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σκεφτόμουν πως το καλό με την πολιτεία (σε σχέση με την πρωτοπορία) είναι πως έχει εξαιρετικά μεγάλη ποικιλία σε ελληνικά κομικς στο ίδιο το κατάστημα. 

 

επιπλέον έχει αρκετά μεγάλη ποικιλία από ξένα, και αρκετά εναλλακτικά σε σχέση με το public. Έχει τσεκάρει κανείς αν οι τιμές του στα ξένα είναι καλές ή αν έχει προσφορές; 

 

όσα με ενδιέφεραν ήταν σχετικά ακριβά

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Νομίζω δεν έχει προσφορές στα ξένα, τουλάχιστον από ότι θυμάμαι. Από το Public έχει όντως πιο εναλλακτικά, αλλά στα Public μπορείς να βρεις προσφορές, αδιάφορες έως εξαιρετικές.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 11 months later...

  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Αγαπημένο στέκι η Πολιτεία, ειδικά στα φοιτητικά μου χρόνια αλλά και τώρα.

 

Φοβερές τιμές ειδικά στα βιβλία, λιγότερο στα κόμικς. Αλλά για βιβλιοπωλείο και όχι κομιξάδικο, έχει πολύ μεγάλη ποικιλία. 

 

Αλλά αυτό το συστηματάκι με τα μαγνητικά αυτοκόλλητα στο εσωτερικό του οπισθόφυλλου που έχουν υιοθετήσει την τελευταία διετία με έχει χαλάσει πολύ. 

 

Ξέρω ότι τα βάζουν αντικλεπτικά αλλά ρε φούστη αυτά δεν βγαίνουν με τίποτα από πάνω αν δεν καταστρέψεις το εξώφυλλο ή το σακατέψεις στο ελάχιστο.

 

Για τα βιβλία να το καταπιώ (και κει σε συγκεκριμένες περιπτώσεις) αλλά τα κόμικς μου δεν τα θέλω σταμπαρισμένα ούτε κακοποιημένα από την αρχή.

 

Και το αναφέρω γιατί χθες βρήκα κάποια κόρτο από τα τελευταία που έχω στις αναζητήσεις και δεν τα πήρα λόγω αυτού. Σε μερικά τα είχαν στραβοκολλήσει και προεξείχαν κιόλας στις άκρες. 

 

Ναι, κάποιος θα πει ότι αφού είναι πίσω πίσω ποιος ασχολείται. Εγώ πάλι όταν κάτι το πληρώνω για καινούργιο, θέλω να είναι καινούργιο. Όχι ελαφρώς μεταχειρισμένο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Έχεις δίκιο...!

 

Κι εμένα με ενοχλεί αυτό το τετράγωνο αυτοκόλλητο με τον μαγνήτη...!Είναι ανάγλυφο και προκαλεί τσαλακώματα στις,μπροστά από αυτό,σελίδες...!Βέβαια δεν γίνεται σημαντική ζημιά,αλλά ούτε κι εγώ θέλω να υπάρχουν διαφόρων ειδών αυτοκόλλητα στα κόμικς μου...!

 

Το ίδιο παράπονο έχω και στην Πρωτοπορία,όπου βάζουν (ειδικά στις προσφορές) μία αυτοκολλητάτα κίτρινη στο εξώφυλλο,αλλά και στα Public,όπου κι εκεί έχουμε τα κλασικά "τεράστια" αυτοκόλλητα στο οπισθόφυλλο...!  :moutra2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Τα αυτοκόλλητα του Πάμπλικ ξεκολλάνε εύκολα, ευτυχώς. Και της Πρωτοπορίας σχετικά εύκολα. Αλλά δεν θέλω να δω τι γίνεται με τα βιβλία που έχουν ξεμείνει με αυτοκόλλητα για πολλά χρόνια. Σε αυτή την περίπτωση ουσιαστικά καθιστούν τα βιβλία ελαττωματικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Τα αυτοκόλλητα της Πρωοτπορίας ξεκολλάνε εύκολα αλλά αν το εξώφυλλο δεν είναι πλαστικοποιημένο (κι όμως υπάρχουν και τέτοια!) δυστυχώς μένει (δυσδιάκριτο) σημάδι  :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ένα καλό χαρακτηριστικό που έχει το site της πολιτείας είναι το σορτάρισμα των βιβλίων (και των κόμικ φυσικά) με βάση τις πωλήσεις 12μήνου. Δεδομένης της μεγάλης αγοραστικής κίνησης του συγκεκριμένου μαγαζιού, υπάρχει μια καλή εικόνα για τα κόμικ που πάνε καλά και εμπορικά (είτε ελληνικά είτε ξένα).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 9 months later...

  • Member ID:  22418
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  639
  • Reputation:   7522
  • Achievement Points:  639
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4584 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Φημολογείται η μετακόμιση της " Πολιτείας "  , λίγο παρακάτω , στην οδό Ιπποκράτους στο Κτήριο του Hondos Center . 

Κάποτε , στο υπόγειο , προτού κάνει την επέκταση , πήρα τα πρώτα  οικονομικά βιβλία μου και ψιλοχάθηκα σε όμορφες βιβλιοφιλικές αναζητήσεις . :sad1:

 

πηγή 

http://www.oanagnostis.gr/η-πολιτεία-μετακομίζει-σε-μια-νέα-επ/

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Δεν είμαι σε θέση να ξέρω τους λειτουργικούς λόγους της μετακόμισης. Η αλήθεια είναι πως με τους πολλούς ορόφους σε αυτή την πλάγια διάταξη της Ασκληπιού, ήταν δύσκολο για κάποιον που δεν ήξερε τα κατατόπια να βρει αυτό που θέλει. Αν και προσωπικά νιώθω ότι θα χάσει αυτό το συνοικιακό αίσθημα και την ζεστή αύρα που είχε τώρα που πηγαίνει σε στιλ πολυκαταστήματος, όποτε έρχομαι στην Αθήνα θα την τιμάω με επίσκεψη και αγορές. 

 

Μια από τις πιο έντονες και αγαπημένες μου αναμνήσεις σαν φοιτητής στην Αθήνα, ήταν εκείνα τα Σαββατιάτικα πρωινά ή τα απογεύματα παρασκευής μετά το μάθημα που έλιωνα με τις ώρες στο υπόγειο (τότε που υπήρχαν οι 2 όροφοι συνολικά και τα αστυνομικά ήταν σε εκείνη την χουχουλιάρικη γωνίτσα δίπλα στο ταμείο που κρυβόμουν και χάζευα) βρίσκοντας φοβερά βιβλία και κάνοντας επικές κουβέντες όπως λέει και ο quees με τους υπαλλήλους (μεγάλοι βιβλιοφάγοι και γνώστες οι περισσότεροι). Στο καπάκι, με δύο ασπρομπλέ σακούλες γεμάτες υποσχέσεις και υλικό διασκέδασης πήγαινα στο προδόρπιο ακριβώς δίπλα και χτυπούσα κάμποσα από εκείνα τα επικά χοιρινά καλαμάκια :) Τα σκέφτομαι και συγκινούμαι, έκανα δυνατές εξορμήσεις με τις καλύτερες παρέες κάθε φορά. :) 

 

Ελπίζω να προλάβω πριν φύγουν να τους επισκεφτώ στην Ασκληπιού μια τελευταία φορά, έτσι για να νιώσω αυτή την αίγλη που βγάζει ο χώρος και αμφιβάλλω ότι θα διατηρήσει στο μέλλον, για το χειρότερο ή το καλύτερο βέβαια. :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Εγώ νομίζω ότι μετακομίζει γιατί απέκτησε κακό γείτονα που υποβαθμίζει το μέρος. :D 

 

:Paingiver: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30086
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  838
  • Reputation:   6486
  • Achievement Points:  851
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3618 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πριν από 1 ώρα, Dr Paingiver είπε:

Εγώ νομίζω ότι μετακομίζει γιατί απέκτησε κακό γείτονα που υποβαθμίζει το μέρος. :D 

 

:Paingiver: 

Τι ακριβώς έχει γίνει;; Έχω να περάσω κοντά ένα χρόνο.  :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  22418
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  639
  • Reputation:   7522
  • Achievement Points:  639
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4584 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Άκυρη η μεταστέγαση στο νέο κτήριο . 

Αντιγράφω 

 " Του Γιάννη Ν. Μπασκόζου

Το Βιβλιοπωλείο Πολιτεία ανακοίνωσε στους συνεργάτες της ότι δεν θα γίνει η πολυσυζητημένη μεταστέγασή της στην οδό Ιπποκράτους, στο πολυώροφο κτήριο όπου προηγουμένως στεγαζόταν ο ήδη πτωχευμένος Hondos.
Σύμφωνα με πληροφορίες υπήρξαν προβλήματα που δεν εναρμονίζονταν με την λειτουργία του βιβλιοπωλείου, ζητήματα που δεν διευκόλυναν ένα σύγχρονο βιβλιοπωλείο και οδήγησαν την ιδιοκτησία της «Πολιτείας» να ανακρούσει πρύμναν. Έτσι αποφασίστηκε και ανακοινώθηκε η απόφαση να ματαιώσει την μετακίνησή της στο εν λόγω κτήριο , ακυρώνοντας τα σχετικά συμβόλαια που είχαν ήδη συμφωνηθεί.
Ως γνωστόν η μετακίνηση της Πολιτείας στο νέο της κτήριο είχε προκαλέσει αίσθηση στην αγορά, καθώς θα ανακατένειμε την αγοραστική πίττα τουλάχιστον στο κέντρο της Αθήνας. "

Πηγή   : www.oanagnostis.gr/βιβλιοπωλείο-πολιτεία-ματαιώνεται-η/

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 8 months later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Η Πολιτεία αρχίζει να δίνει έμφαση στην προώθηση των ξένων παραλαβών κόμικς που κάνει. Στο νέο newsletter της μου ήρθε αυτό.

Στα 2-3 προϊόντα που έκανα αντιπαραβολή, είναι πιο φθηνά από το Public, αλλά σαφώς όχι πιο φθηνά από το bookdepository. Βέβαια, σε περίπτωση εξάντλησης αποθεμάτων από τα υπόλοιπα, καλό είναι να υπάρχει μια εναλλακτική. :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  34012
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  204
  • Reputation:   1291
  • Achievement Points:  225
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Για το μήνα Δεκέμβριο, σε πολύ καλές προσφορές στην Πολιτεία τα παρακάτω κόμικ:
Μια Σκιά στην Ομίχλη - Agatha Christie - εκδόσεις διόπτρα στα 5.5 ευρώ 
Μις Μαρπλ - Agatha Christie - εκδόσεις διόπτρα στα 5.5 ευρώ
Οι Αφορισμοί των Αφορεσμένων - Γιάννης Καλαϊτζής - εκδόσεις Στιγμή - στα 4.77 ευρώ (γελοιογραφία)
Υπάρχει ζωή μετά τα Αφεντικά; - Γιάννης Καλαϊτζής - εκδόσεις Στιγμή - στα 6.36 ευρώ (γελοιογραφία)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  34012
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  204
  • Reputation:   1291
  • Achievement Points:  225
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1862 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Νέοι σελιδοδείκτες - από αυτούς που δίνονται δωρεάν με κάθε αγορά από το βιβλιοπωλείο - δημιουργημένες από την Μαρία Παγκάλου (Little Miss Grumpy). Από ότι μπορώ να διακρίνω, πρόκειται για καρικατούρες διάσημων προσώπων.

 

Από την επίσημη σελίδα της Πολιτείας στο facebook. 

272262646_10159727666600132_4345476455076568721_n.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  953 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τακτικός πελάτης της "Πολιτείας", αλλά το μεγάλο θέμα με τα αντικλεπτικά αυτοκόλλητα εξακολουθούν να το εφαρμόζουν! Απαράδεκτη τακτική για μένα εν έτη 2022, που δείχνει παντελή έλλειψη σεβασμού στο έντυπο και στον πελάτη. Ορίστε και δείγμα, που προσωπικά με ενοχλεί αφάνταστα γιατί "κρύβει" και κείμενο.

20220715_203104.jpg

20220715_203120.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13492
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Την ίδια ακριβώς ενόχληση είχα και εγώ σε παρτιδα ΛΛ που αγόρασα περίπου στον Μαρτιο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν τα βάζουνε σε ζελατίνες και από πάνω ας κολλήσουν όσα αντικλεπτικα τραβάει η ψυχή τους. Ας κολλήσουν και 50 δε με αφορά, αλλά συμφωνώ 1000% μιλάμε για βανδαλισμό χωρίς ενημέρωση! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1596
  • Content Count:  5019
  • Reputation:   34448
  • Achievement Points:  5027
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτή η αηδία βγαίνει με κάποιο "ανώδυνο" τρόπο;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 hour ago, ramirez said:

Αυτή η αηδία βγαίνει με κάποιο "ανώδυνο" τρόπο;

 

Με ανώδυνο όχι. Με αρκετό "πόνο και σάλιο" βγαίνει. Και ελπίζεις να μην σκίσεις τίποτα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1513
  • Reputation:   13492
  • Achievement Points:  1787
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

2 ώρες πριν, ramirez είπε:

Αυτή η αηδία βγαίνει με κάποιο "ανώδυνο" τρόπο;

 

Δε θα το ρίσκαρα... Ειδικά για στικερ καινούριο. Το πιο πιθανό είναι να κάνεις ζημιά και μάλιστα χοντρη. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.