Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΟΛΙΤΕΙΑ (ΑΘΗΝΑ)


DJO

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  954 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σκέφτηκα να το ζεστάνω με το πιστολάκι μαλλιών και μετά να προσπαθήσω... Θα κάνω δοκιμή και θα ενημερώσω για τα αποτελέσματα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  30086
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  839
  • Reputation:   6491
  • Achievement Points:  852
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3619 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μετά τις τελευταίες μου αγορές και επιτυχίες - ουσιαστικά πλήρωσα για κατεστραμμένα τεύχη ελέω αυτοκολλήτου.

 

Για μένα τέλος η Πολιτεία, αν και το αγαπημένο βιβλιοπωλείο επί 30 χρόνια!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33481
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  399
  • Reputation:   2178
  • Achievement Points:  439
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1998 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μάλλον ο καλύτερος τρόπος για να βγει αυτό το αυτοκόλλητο είναι αυτό που είπε ο Grilos πιο πάνω· δηλαδή πιστολάκι μαλλιών και μετά το αφαιρούμε σιγά σιγά. Μεγαλύτερες πιθανότητες επιτυχούς αφαίρεσης έχουμε όταν το εξώφυλλο είναι σκληρόδετο. Δυστυχώς και μένα κάποια εξώφυλλα (κυρίως μαλακά) σκίστηκαν απο την αφαίρεση αυτοκόλλητου.

 

Πάντως εκεί που η φάση ξέφυγε θυμάμαι μια μέρα που βρήκα ένα βιβλίο όπου στο οπισθόφυλλο υπήρχε ένας χάρτης. Εκεί είχαν κολλήσει το αντικλεπτικό με αποτέλεσμα να κρύβουν κανονικά μέρος του χάρτη! Όπως έβλεπα το χαρτί νομίζω δεν θα άντεχε και θα σκιζόταν οπότε δεν το αγόρασα.

Επεξεργασία από lovcom
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  954 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ:
Καλημέρα, με ενοχλεί ιδιαίτερα η τακτική σας, με το αντικλεπτικό αυτοκόλλητο στο οπισθόφυλλο. Είναι απαράδεκτο και καταστρεπτικό για τα βιβλία. Αγόρασα στην παραγγελία xxxxxxxx δύο κόμιξ και το αντικλεπτικό αυτοκόλλητο "κρύβει" λέξεις από το κείμενο του οπισθόφυλλου. Είναι έλλειψη σεβασμού στο έντυπο και στον αγοραστή. Αχρείαστη τακτική στις online παραγγελίες.

Απάντηση:
Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.
 Θα θέλαμε να διευκρινίσουμε  ότι τα αντικλεπτικά αυτοκόλλητα και τα αυτοκόλλητα τιμολόγησης  τοποθετούνται κατά την μαζική παραλαβή των βιβλίων από τους προμηθευτές μας και δυστυχώς δεν είναι εφικτός ο διαχωρισμός κάποιων βιβλίων. Φροντίζουμε ωστόσο να είναι όσο το δυνατόν πιο «διακριτική» η παρουσία τους (συνήθως στη μέσα πλευρά του πίσω εξωφύλλου). Αν βρέθηκε κάποιο αντικλεπτικό σε λιγότερο διακριτική θέση, αυτό θα συνέβη από λάθος, και επειδή δεν είναι δυνατή η αφαίρεσή του χωρίς να πληγεί η ακεραιότητα της σελίδας, παρέμεινε εκεί.
Επίσης θα θέλαμε να σημειώσουμε ότι ούτε εμείς είμαστε ιδιαίτερα ευτυχείς που είναι απαραίτητη η αντικλεπτική προστασία, δυστυχώς όμως δεν μπορούμε να την αποφύγουμε για ευνόητους λόγους.
Στην συγκεκριμένη περίπτωση αν το αντικλεπτικό αυτοκόλλητο  έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα στην ανάγνωση του βιβλίου παρακαλούμε ενημερώστε μας ώστε να προβούμε σε αλλαγή του.
Ελπίζουμε πραγματικά στην κατανόησή σας,
 

Επεξεργασία από Grilos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13524
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Κύριοι στην απάντηση τους, αλλά δυστυχώς όμως το πρόβλημα (που και εμένα με ενοχλεί πάρα πολύ) παραμένει άλυτο. Το ιδανικό πιστεύω είναι να υπάρχει ζελατίνα στο κάθε τεύχος και απέξω το αντικλεπτικό. Ας τα γεμίσουν μετά εξώφυλλα + οπισθόφυλλα με 50 αντικλεπτικα μπρος πίσω, δεν με νοιάζει. Αρκεί το τεύχος να το παραλαμβάνει ο συλλέκτης ακαιραιο. :moutra2:

 

Το ίδιο θέμα είχα (στο Public) , αν και δε με πολύ ένοιαξε αυτή τη φορά, με το καινούργιο Ιζνογκουντ που είχε στικερ με τιμή στο οπισθόφυλλο κάτω αριστερά. Από Πολιτεία μια φορά έχω αγορασει, όλα με αντικλεπτικό ήρθαν, στο εσωτερικό του εξωφύλλου ή του οπισθόφυλλου. Δύσκολα να τους ξαναδιαλεξω...Μόνο άμα είναι οι μοναδικοί στην αγορά που εχουν αυτό που ψάχνω. 

 

Οι μόνοι άψογοι σε παραγγελία είναι το eshop, χωρίς στικερς και πάντα σε ζελατίνα. Είναι η Νο1 επιλογή μου στις αναζητησεις, δυστυχώς όμως δεν έχουν ποικιλία :(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38320
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  28
  • Reputation:   141
  • Achievement Points:  40
  • Days Won:  0
  • With Us For:  840 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σχετικά με τα αυτοκόλλητα αντικλεπτικά έχω μια απορία. Αν το βιβλίο το πάρεις με το χέρι σου από τον πάγκο του βιβλιοπωλείου και το πας στο ταμείο καταλαβαίνω την χρήση του αφού μπορείς να το κρύψεις πάνω σου και να ανέβεις τις σκάλες αν είσαι στην Πολιτεία για παράδειγμα. Στα βιβλία που παραγγέλνεις από το ηλεκτρονικό κατάστημα της Πολιτείας όπως κάνω εγώ ή οποιοδήποτε άλλο, άρα την επιλογή και συσκευασία των βιβλίων την κάνουν οι υπάλληλοι της ποια είναι η ανάγκη χρήσης αντικλεπτικού;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

7 hours ago, Theo A said:

Σχετικά με τα αυτοκόλλητα αντικλεπτικά έχω μια απορία. Αν το βιβλίο το πάρεις με το χέρι σου από τον πάγκο του βιβλιοπωλείου και το πας στο ταμείο καταλαβαίνω την χρήση του αφού μπορείς να το κρύψεις πάνω σου και να ανέβεις τις σκάλες αν είσαι στην Πολιτεία για παράδειγμα. Στα βιβλία που παραγγέλνεις από το ηλεκτρονικό κατάστημα της Πολιτείας όπως κάνω εγώ ή οποιοδήποτε άλλο, άρα την επιλογή και συσκευασία των βιβλίων την κάνουν οι υπάλληλοι της ποια είναι η ανάγκη χρήσης αντικλεπτικού;

 

Γιατί όπως λέει και λίγο παραπάνω πιθανότατα δεν ασχολούνται καν οι υπάλληλοι με αυτό το κομμάτι. Τα κολλάνε οι προμηθευτές όπου να ναι, χωρίς να τους νοιάζει και πολύ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1345
  • Reputation:   9671
  • Achievement Points:  1361
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

11 hours ago, ManaLeak13 said:

Το ιδανικό πιστεύω είναι να υπάρχει ζελατίνα στο κάθε τεύχος και απέξω το αντικλεπτικό. Ας τα γεμίσουν μετά εξώφυλλα + οπισθόφυλλα με 50 αντικλεπτικα μπρος πίσω, δεν με νοιάζει.

Ετσι όμως μπορεί κάποιος να ανοίξει την ζελατίνα και να το κλέψει. 

Θα έπρεπε να έχουν μια αποθήκη και να στέλνουν από εκεί στις παραγγελίες τουλάχιστον.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  954 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ότι δικαιολογία και να ψάξουμε, είναι απαράδεκτο σαν λογική! Βιβλία πουλάνε όχι κοσμήματα... Τα άλλα καταστήματα δηλαδή, που δεν το εφαρμόζουν, χάνουν πολλά από κλοπές; Ας βάλλουν εντέλει τα βιβλία σε πλαστικές κασέτες, όπως έκανε παλιά το public με παιχνίδια PC/PS4 κ.α. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

48 min ago , Grilos said:

Ότι δικαιολογία και να ψάξουμε, είναι απαράδεκτο σαν λογική! Βιβλία πουλάνε όχι κοσμήματα... Τα άλλα καταστήματα δηλαδή, που δεν το εφαρμόζουν, χάνουν πολλά από κλοπές; Ας βάλλουν εντέλει τα βιβλία σε πλαστικές κασέτες, όπως έκανε παλιά το public με παιχνίδια PC/PS4 κ.α. 

 

Ενώ αυτό με το πλαστικό θα είχε θετικά πέρα από τις κλοπές (όπως για παράδειγμα να μην καταστρέφονται εύκολα τα βιβλία) δεν ταιριάζει με την λογική του βιβλίου που είναι διαφορετική από ένα video game. Το βιβλίο πριν το πάρεις, συνήθως, θες και να το ξεφυλλίσεις λίγο.

 

Για comics, θα ήταν μια λύση η ζελατίνα που σε κάποια κομμάτια ήδη υπάρχει έτσι κι αλλιώς.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5917 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Επίσης το πλήθος και μόνο των βιβλίων θα ήταν απαγορευτικό για τέτοιες πλαστικές θήκες.

Προφανώς και είναι ότι χειρότερο σε μία νέα αγορά και παλαιότερα η Πρωτοπορία μου κατέστρεψε αρκετά κόμικ με το αυτοκόλλητο του -40%.

Θα μπορούσαν να το βάζουν σε μέρος που δεν υπάρχει πρόβλημα (σπάνιο σε κόμικ) και πάνω απ'ολα να τα κολλάνε άνθρωποι που αγαπάνε τα βιβλία και όχι μόνο να κοιτάξουν να κάνουν την δουλειά τους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  639
  • Reputation:   5749
  • Achievement Points:  646
  • Days Won:  5
  • With Us For:  902 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σήμερα παρέλαβα 2 κόμικς απο Πολιτεία και δεν είχαν αντικλεπτικό αυτοκόλλητο!! Είχαν μόνο το μικρό αυτοκόλλητο με την τιμή της Πολιτείας που αφαιρείται πολύ εύκολα.

Βέβαια είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό, καθώς γενικότερα ότι έχω πάρει απο Πολιτεία έχει αυτό το καταραμένο αντικλεπτικό.

Ίσως να ήμουν απλά τυχερός, αλλα μακάρι να αλλάξουν νοοτροπία στο θέμα με το αντικλεπτικό.

 

*

Επίσης να πώ οτι χρησιμοποίησα τη νέα υπηρεσία Box Now, πού χωρίς μεταφορικά έξοδα σου στέλνουν το δέμα σε αυτόματες θυρίδες, οπού βάζεις απλά έναν

κωδικό και μπορείς να κάνεις παραλαβή όποια στιγμή θέλεις εντός 48 ωρών.

 

Προσωπικά με βόλεψε πολύ, γιατί υπάρχει συνεργαζόμενο κατάστημα με θυρίδες κοντά στην περιοχή μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  954 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

11 ώρες πριν, Guts είπε:

Σήμερα παρέλαβα 2 κόμικς απο Πολιτεία και δεν είχαν αντικλεπτικό αυτοκόλλητο!! Είχαν μόνο το μικρό αυτοκόλλητο με την τιμή της Πολιτείας που αφαιρείται πολύ εύκολα.

 

Είσαι σίγουρος; Κοίταξες καλά;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  639
  • Reputation:   5749
  • Achievement Points:  646
  • Days Won:  5
  • With Us For:  902 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 8/20/2022 at 9:05 AM, Grilos said:

Είσαι σίγουρος; Κοίταξες καλά;

 

Ενώ αμέσως είδα οτι δεν έχουν αντικλεπτικό αυτοκόλλητο, τα έψαχνα για κανα δεκάλεπτο ξανά κ ξανά...χαχα :lol:

Τα κόμικς ήταν ένας τόμος Καρλ Μπαρκς και το Batman του Neil Gaiman.

Πρίν μια βδομάδα είχα πάρει πάλι 2-3 κόμικς και είχαν όλα το γνωστό άθλιο αντικλεπτικό.

 

 

Επεξεργασία από Guts
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21495
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Η Εγκυκλοπαίδεια της DC  της "Anubis" στην Πολιτεία έχει 20% έκπτωση και όχι 10% που συνήθως έχουν οι καινούριες εκδόσεις.

Μάλλον τη θεωρούν επανέκδοση. Ξέχασαν να αλλάξουν την ημερ. έκδοσης, γράφει Δεκέμβριος 2010

Έτσι η τιμή πέφτει οριακά κάτω από τα 40 ευρώ.

https://www.politeianet.gr/books/9789606234521-sullogiko-anubis-i-egkuklopaideia-tis-dc-comics-182875

 

Υ.Γ. Λέτε να έχουν βάλει και σε αυτό το "τούβλο" αντικλεπτικό αυτοκόλλητο;;;:thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  757
  • Content Count:  12915
  • Reputation:   94415
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

16 ώρες πριν, hudson είπε:

Υ.Γ. Λέτε να έχουν βάλει και σε αυτό το "τούβλο" αντικλεπτικό αυτοκόλλητο;;;:thinking:

 

Μάλλον συναγερμό με φωτοκύτταρο και δύο κάμερες δεξιά-αριστερά! :tik:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13524
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μολις παρελαβα (μεταξύ αρκετών άλλων) τα εξης στραπατσαρισμενα τευχη. Τι λετε να πραξω ; Να το κανω θεμα για αντικατασταση ; Θα παρω αραγε καμια απαντηση.... Οντας μανιακος συλλεκτης η κατασταση των τευχων ειναι απαραδεκτη.Με 5/10 τευχη της παραγγελιας με σοβαρο θεμα δεν τους λες και αξιοπιστους...

 

 

 

 

 

334297175_3577129059198848_1025730102233601659_n.jpg

334897003_730760322037595_5083155364332092584_n.jpg

334869469_1791018207948403_1751793324699784712_n.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  954 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ ManaLeak13 Αν η τιμή δεν είναι εξευτελιστική και επιπλέον έχουν αυτοκόλλητο "αντικλεπτικό" τότε εγώ θα ζητούσα επιστροφή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13524
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

1 λεπτό πριν, Grilos είπε:

@ ManaLeak13 Αν η τιμή δεν είναι εξευτελιστική και επιπλέον έχουν αυτοκόλλητο "αντικλεπτικό" τότε εγώ θα ζητούσα επιστροφή.

 

Αυτη τη στιγμη στελνω μειλ για να μου τα αντικαταστήσουν. Εξευτελιστικη δεν το λεγα, 4.35 το τευχος συνολο 48 ευρω εδωσα.Το Αστερίξ κοστιζει κοντά στα 9.50 ευρώ.

Χοντρικά τα λεφτά ειναι 2 μεροκάματα...Θεωρώ ειναι υποχρεωμένοι να μου τα αλλάξουν με δικά τους κιόλας έξοδα. 

Ειδάλλως ας δήλωναν οτι τα φθαρμένα τα δίνουμε ξερω γω μιση τιμη ή κατι και οποιος θέλει ας τα αγοράσει. Οταν ο αλλος αγοράζει απο μαγαζί, απαιτεί και ποιοτητα αν δεν κανω λάθος.

 

Για μένα μια φορα γινει δεν γινει κατι , την αξιοπιστία μου την έχασαν. Απίθανο να ξαναπαραγγείλω.

Όσον αφορά τα αντικλεπτικα (και καλα) στίκερς μεσα στο τευχος το γνώριζα εξαρχής. Εν γνώση μου τα αγόρασα ξερωντας οτι θα τα εχουν. Αλλα ειναι το μοναδικο μαγαζι (μαζι με το Ευριπίδης) που εχει το Ιζνογκουντ 2 που ειναι εξαντλημένο σε όλα τα άλλα. Στον Ευρυπίδη κοστολογούνται 4.65 στην Πολιτεία 4.35.

Διάλεξα με βάση την τιμή να γλυτώσω κανα 4ευρω. :(

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21495
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Τα περισσότερα τεύχη της Μαμούθ είναι σε αυτή την κατάσταση. Εγώ πηγαίνω συχνά στην Πολιτεία και βλέπω ότι σχεδόν όλα τα Ιζνογκούντ είναι κάπως έτσι και άλλα κόμικ από τα παλιά της εκδοτικής. Το 2 προχτές που το είδα (μου έκανε εντύπωση που υπήρχε, γιατί νόμιζα ότι ήταν εξαντλημένο) η ράχη του ήταν σε καλή κατάσταση.

Εν μέρη δεν φταίει η Πολιτεία, έτσι της τα δίνει η Μαμούθ. Από την άλλη θα μπορούσε το βιβλιοπωλείο είτε να μην τα δεχτεί, είτε να τα πουλάει σε χαμηλότερη τιμή (εφόσον τα έχει πάρει και σε χαμηλότερη τιμή από την εκδοτική)

Στις φωτογραφίες σου δεν μπορώ να καταλάβω πια τεύχη έχεις πάρει, αλλά τα χειρότερα που έχω δει στο κατάστημα ήταν τα 7, 8, 10 ίσως και κάποια άλλα που δεν τα θυμάμαι. Πάντως γενικά τα περισσότερα Ιζνογκούντ είναι σε αυτή την κατάσταση και όχι μόνο εδώ αλλά και σε άλλα βιβλιοπωλεία/κομιξάδικα.

Η Μαμούθ ότι βρίσκει στις αποθήκες της προσπαθεί να τα διώξει και ας είναι όπως είναι. Και αντί να τα πουλήσει σε χαμηλές τιμές λόγω κατάστασης, έχει ανεβάσει επιπλέον τις τιμές. Τραγελαφικό :hit:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4143
  • Reputation:   32434
  • Achievement Points:  4321
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Μου έχει τύχει αρκετές φορές (στην Πρωτοπορία, όχι στην Πολιτεία) να μου έρθει ένα τεύχος χτυπημένο, αλλά επειδή τα υπόλοιπα έρχονται σε καλή κατάσταση δεν το κάνω θέμα και δεν μπαίνω στη διαδικασία να ζήτησω αντικατάσταση.

Αλλά εσένα λες ήρθαν τα μισά έτσι, οπότε αλλάζει το πράμα.

Στη θέση σου θα ζητούσα αλλαγή.

 

Πάντως ισχύει κι αυτό που λέει ο hudson.

Δεν είναι τόσο θέμα Πολιτείας.

Φαίνεται στη Μαμούθ έχουν μείνει στο στοκ κάποιων σειρών τα ταλαιπωρημένα τεύχη, και αντί να τα αποσύρει ή να τα δώσει σε χαμηλότερη τιμή, τα πουλάει ως 

καινούρια σαν να μην τρέχει τίποτα :oops:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13524
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

41 λεπτά πριν, hudson είπε:

Στις φωτογραφίες σου δεν μπορώ να καταλάβω πια τεύχη έχεις πάρει, αλλά τα χειρότερα που έχω δει στο κατάστημα ήταν τα 7, 8, 10 ίσως και κάποια άλλα που δεν τα θυμάμαι

Απο πάνω ως κατω ειναι τα : Ολα για τον Αστεριξ τον Γαλατη, 7,5,22 και το 8

 

41 λεπτά πριν, hudson είπε:

Το 2 προχτές που το είδα (μου έκανε εντύπωση που υπήρχε, γιατί νόμιζα ότι ήταν εξαντλημένο) η ράχη του ήταν σε καλή κατάσταση.

 

Επειδη και εγω το ειχα για εξαντλημενο ,τυχαια με το που το ειδα χαζευοντας στο σαιτ, εκανα επι τοπου την παραγγελια.Πραγματικά δεν ειχα σκοπο να τα παρω απο εκει αλλά να περιμενω οσο χρειαστει για -35% απο τα παμπλικ. Περιέργως το 2 ηρθε κομπλέ. 

 

41 λεπτά πριν, hudson είπε:

Η Μαμούθ ότι βρίσκει στις αποθήκες της προσπαθεί να τα διώξει και ας είναι όπως είναι. Και αντί να τα πουλήσει σε χαμηλές τιμές λόγω κατάστασης, έχει ανεβάσει επιπλέον τις τιμές. Τραγελαφικό :hit:

8 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

 

Φαίνεται στη Μαμούθ έχουν μείνει στο στοκ κάποιων σειρών τα ταλαιπωρημένα τεύχη, και αντί να τα αποσύρει ή να τα δώσει σε χαμηλότερη τιμή, τα πουλάει ως 

καινούρια σαν να μην τρέχει τίποτα :oops:

 

 

 

Ντροπη, κυριως για τη Μαμουθ. Αλλα και για τα μαγαζια που οπως σωστα ειπες ,ας μην τα δεχονται !

 

 

Ειχα σκοπό να τα ανεβασω ολα μαζι στο αντιστοιχο τοπικ . Αλλά τα τευχη που αγορασα ειναι τα 2,4,5,7,8,10,22,23,24 και το Αστεριξ που ανεφερα πιο πανω.

Toν Ιανουαριο απεκτησα απο το Public τα 6,13,14,21,25,26. Οτι δηλαδη βρηκα κατω απο το κλασικο 4.35 της αγορας. 

Τα υπολοιπα τα ειχα απο μικρος δεν μπαινω σε διαδικασια να αλλάξω κατι.

Πλεον μου λειπουν τα 15-20 εκτος του 16 που το εχω. Τρεχα γυρευε με κενα θα μεινω αλλά εχω πες το 80% της σειρας. 20ευρα κλπ που βλεπω δεν παιζει να δωσω, ποσο μαλλον για Ιζνογκουντ

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  39292
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  36
  • Reputation:   231
  • Achievement Points:  57
  • Days Won:  0
  • With Us For:  587 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το αντικλεπτικό αυτοκόλλητο το έχουν από την εξωτερική πλευρά του οπισθόφυλλου ή από την εσωτερική..

Έχει μερικά βιβλία που με ενδιαφέρουν με 50% έκπτωση και σκέφτομαι να κάνω παραγγελία...

Αν μπορεί κανείς ας ανεβάσει καμιά φωτογραφία...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  954 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ gimli Πάντα το βάζουν από την μέσα (εσωτερική) πλευρά του οπισθόφυλλου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21495
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2324 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πριν από 1 ώρα, Grilos είπε:

@ gimli Πάντα το βάζουν από την μέσα (εσωτερική) πλευρά του οπισθόφυλλου.

Και με πολύ μεγάλη προσοχή μπορεί να αφαιρεθεί.

Μάλιστα μια φορά που παραπονέθηκα σε μια υπάλληλο του βιβλιοπωλείου, μου είπε ότι με λίγη θερμότητα μπορεί να βγει σχετικά εύκολα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  39292
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  36
  • Reputation:   231
  • Achievement Points:  57
  • Days Won:  0
  • With Us For:  587 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.