Μετάβαση στο περιεχόμενο

FORGOTTEN REALMS : THE LEGEND OF DRIZZT [ R.A SALBATORE - TIM SEELY ]


sheva

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  597
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  10
  • Reputation:   6
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

post-25002-0-66405000-1424378096_thumb.jpg

 

Προκειται για την τριλογια του Dark Elf Drizzt του Salvatore. Κυκλοφορει στα περισσοτερα comic stores στα αγγλικα ενω βρισκεται μεταφρασμενο στοFantasy Heroes. Είναι πολυ καλή ιστορία και τα σχεδια ειναι απιστευτα.

post-1-1166564647_thumb.jpg

O κόσμος των dark elves βρίσκεται κάτω απο τη γη σε κατι τεράστειες στοες. Ζουν μακριά απο το φώς του ήλιου το οποιο είναι επιβλαβές γι'αυτους. Η κοινωνία τους αποτελείται απο ισχυρούς οίκους των οποίων ηγούνται οι γυναίκες sorcerers ενώ οι άντρες παίζουν κατα καποιο τρόπο το ρόλο των κηφίνων.

Γενικά τα dark elves ή drows όπως λέγονται μαθαίνουν απο νεαρή ηλικία να υπηρετο΄υν σκοτεινές δυνάμεισ και να αναπτύσσουν σκοτεινές αρετές. Αυτός είναι ο τρόπος τους

Ενας απο αυτούς ο Drizzt μεγαλώνοντας θα είναι διαφορετικός. θα είναι απο τους δυνατότερους και ικανότερους πολεμιστες αλλα θα έχει και συνειδηση κατι αγνωστο για τους υπόλοιπους. Αυτο σε συνδιασμο με την κληρονομιά του οίκου τοθυ 8α τον οδηγήσει σε συναρπαστικές περιπέτειες.

Book 1. Homeland
Book 2. Exile
Book 3. Sojourn
Book 4. The Crystal Shard

Επεξεργασία από kwtsos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  733
  • Reputation:   2456
  • Achievement Points:  737
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

1e.jpg

 

Να βαλουμε και καμια φωτογραφια απο καθε αλμπουμ...

Καθε τομος κυκλοφορει τμηματικα σε 3 μικροτερα τευχη. Αυτη την στιγμη εχουν κυκλοφορησει ολα τευχη εκτος απο το #3 του 4ου τομου. Αξιζει, πραγματικα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  597
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  10
  • Reputation:   6
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Να συμπληρωσω οτι τα βιβλια συνολικα θα ειναι 6 απ'οτι ξερω. Ηδη τελειωνει το 4ο και σε μερικους μηνες βγαινει το 5ο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  465
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  104
  • Reputation:   68
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6321 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

:P Αυτή τη στιγμή που μιλάμε, εγώ κυριολεκτικά μαζεύω το σαγόνι μου απο το πάτωμα. Είμαι μεγάλος φαν των βιβλίων...αν και είναι πολλά τα άτιμα (δεκαοκτώ ως τώρα, αν θυμάμαι καλά). Αν αποφασίσουν να τα κάνουν όλα κόμικ έχουμε πολύ υλικό να αναμένουμε ακόμα...και προς αποφυγή παρεξηγήσεων, δεν παραπονιέμαι γι αυτό! :dance:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  597
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  10
  • Reputation:   6
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6309 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Δεν εχωδιαβασει τα βιβλια αλλα το κομικ ειναι παρα πολυ καλο!!!!

Στα 18 βιβλια που λες κεντρικος ηρωας ολων ειναι ο Drizzt????

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  465
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  104
  • Reputation:   68
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6321 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Δεν εχωδιαβασει τα βιβλια αλλα το κομικ ειναι παρα πολυ καλο!!!!

Στα 18 βιβλια που λες κεντρικος ηρωας ολων ειναι ο Drizzt????

 

 

Σε γενικές γραμμές ναι, αν και σε όλα εκτός απο το Dark Elf trilogy δεν είναι ποτέ μόνος του, και οι υπόλοιποι χαρακτήρες αξίζουν πολύ. Κάποια απο αυτά τα δεκαοκτώ βιβλία (δυο ή τρία) στηρίζονται αποκλειστικά σε κάποιους απο αυτούς τους άλλους χαρακτήρες, αλλά στο ίδιο γενικότερο storyline.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  663
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  17
  • Reputation:   8
  • Achievement Points:  17
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6298 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Θρύλος των forgotten realms rpg ο Drizzt. Ενδιαφέρον φαίνεται, να δούμε τι θα πρωτοδιαβάσουμε... :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  1285
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  50
  • Reputation:   24
  • Achievement Points:  50
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ.

 

ΤΙ ΘΑ ΠΡΩΤΟΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΙ ΘΑ ΠΡΩΤΟΔΟΥΜΕ;;;!!!

 

Simos

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1251
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  21
  • Reputation:   93
  • Achievement Points:  21
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Δεν ξέρω εγώ πάντα ήμουνα φανατικός με τον κόσμο της Dragonlance και έχοντας διαβάσει όλη την βασική σειρά (που sorry παιδιά αλλά λογοτεχνικά και σεναριακά τα θεωρώ πολύ ανώτερα από τις ιστορίες του Drizzt)με ενθουσίασε πολύ η σειρά κομικ (αν και είναι πολύ πιο σκοτεινή και "σοβαρή" απ'οτι την φανταζόμουνα...παρ' όλα αυτά τεράστια δουλειά/

 

Γενικά ο κόσμος των forgotten realms μου φαινόταν πάντα λίγο lord of the rings και δεν με έπειθε σεναριακά (σε σύγριση με τη dragonlance ή το Ravenloft, οι μυημένοι στα rpgs ελπίζω να με καταλαβαίνουν...:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

Εγώ αν και δεν έχω διαβάσει dragonlance, θα συμφωνήσω με τον rainmaker

Έχω διαβάσει τα περισσότερα από τα βιβλία του drizzt και στο τέλος πιστεύω πως θα συμφωνήσετε πως γίνεται υπερβολικός...

 

Τα γιαταγάνια εμφανίζονταν τόσο ξαφνικά στα χέρια του που δεν το καταλάβαινες...

Ή το αλλο.... να καταφέρει να πείσει τον ancient red wyrm πως ήταν δράκος που του είχαν κάνει polymorph...

 

Πάντως τα πρώτα βιβλία στο underdark ήταν πολύ καλά. Και μέχρι να παει στην mithral hall

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  733
  • Reputation:   2456
  • Achievement Points:  737
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

4hszl1z.jpg

 

Forgotten Realms - Streams of Silver #1

 

H ιστορια συνεχιζεται με την νεα σειρα που κυκλοφορησε πριν λιγες μερες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Forgotten Realms - Streams of Silver #1

 

Αυτό ναι.. αυτό είναι πολύ καλό βιβλίο.

είναι το ομώνυμο βιβλίο, ή ξεκινάει πριν πάρει ο bruenor την mithral hall?

Σε κάθε περίπτωση είναι η τρομερή σειρά icewind dale

ώρα για επιδρομή στο βιβλιοπωλείο ;)

 

thx για την ειδοποίηση.

 

Edit: Τελικά το κατέβασα... είναι η ιστορία του δεύτερου βιβλίου και όχι ολόκληρου. Σταματάει αφού ο entreri αιχμαλωτίσει την catti-brie

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  465
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  104
  • Reputation:   68
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6321 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Ή το αλλο.... να καταφέρει να πείσει τον ancient red wyrm πως ήταν δράκος που του είχαν κάνει polymorph...

 

Κοίτα, καθαρά σε όρους ντι εν ντι, αν ο δράκος ρίξει άσο στο sense motive και ο Drizzt εικοσάρι στο bluff, γίνεται.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  2178
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  50
  • Reputation:   79
  • Achievement Points:  50
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Κοίτα, καθαρά σε όρους ντι εν ντι, αν ο δράκος ρίξει άσο στο sense motive και ο Drizzt εικοσάρι στο bluff, γίνεται.

 

Πώς και δεν γίνεται? Υπο προϋποθέσεις όμως:

 

Θα πρέπει είτε α) ο δράκος να είναι γκαντεμόσαυρος

β) ο παίκτης DnD να είναι ο γνωστός μας Γκαστόνε Γκάντερ από τα Μίκυ Μάους

γ) τα πιο πάνω μαζί

δ) άλλο δεν έχει

 

Τελικά θα συμφωνήσω ότι στο τέλος κάπου το χαλάει...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1679
  • Reputation:   6590
  • Achievement Points:  1743
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

αν και μαρεσουν πολύ οι ιστορίες του Drizzt στο Underdark, μετά κάπου άρχισε να με χαλάει o Salvatore , λίγο το είμαι ο Drizzt και δεν μασαω, λίγο τα πάρα πολλά βιβλία έφτασα και στο συμπέρασμα(ως παλιός Ad&dας) ότι ο Drizzt είναι και ένας από τους λόγους που με χάλασε η 3η έκδοση,πολύ power play ρε παιδιά,δεν λέω καλοί οι απλούστεροι κανόνες αλλά το να θέλουνε όλοι να γίνουν drizzt και να μην θέλουν να έχουν κάτι χαμηλό ε πως να το κάνουμε χαλάει την ατμόσφαιρα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  37
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  733
  • Reputation:   2456
  • Achievement Points:  737
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Νομιζω οτι μπορεις πολυ ευκολα να τα βρεις και απο διαφορα forums με direct links (π.χ. cbrforums.info)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  733
  • Reputation:   2456
  • Achievement Points:  737
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6385 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

οσοι βιαζονται για direct links ας ριξουν μια ματια στις ΕΞΩΤΕΡΙΚΕΣ ΠΗΓΕΣ στο topic "Dark Elf Trilogy"...

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  2931
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  6
  • Reputation:   4
  • Achievement Points:  6
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6103 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Αρκετά καλή μεταφορά και νομίζω οτι κάποια στιγμή άλλαξαν σχεδιαστή και πήραν έναν πολύ καλύτερο. Αν και δεν είμαι φίλος του Σαλβατόρε μου άρεσε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  4388
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  238
  • Reputation:   1326
  • Achievement Points:  238
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5947 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Προτιμούσα το σχεδιαστή από τα 3 πρώτα βιβλία. Ήταν πιο ρεαλιστικός στο σχέδιό του. Το icewind dale trilogy απέκτησε άλλο χαρακτήρα με τον νέο σχεδιαστή. Σαν fan των σειρών του Salvatore και γενικά των νουβελών των realms έχω να πω όταν πρωτοείδα τη σειρά στο fantasy heroes είχα μέινει με ανοικτό το στόμα. Τρομερή μεταφορά. Δεν χαλάστηκα καθόλου και ας φανταζόμουν αλλιώς κάποια πράγματα όταν τα διάβαζα τα βιβλία.

 

Γενικά οι ιστορίες για μένα δεν μου αφήσαν την κούραση που νιώσαν κάποια παιδιά πιο πάνω. Ειδικά η σειρά η τελευταία που περιλαμβάνει το thousand orcs μου φάνηκε άριστη. Εντάξει για τον Drizzt μιλάμε. Στη μυθολογία των Forgotten είναι από τους πιο αναγνωρίσιμους και διάσημους ήρωες. Λογικό να κάνει πράγματα τα οποία δεν γίνονται εύκολα. Όσο για το 3rd edition των dnd είναι λίγο άδικο να κατηγορείται ο Salvatore για την απλούστευση των κανόνων. Για μένα κύριος υπεύθυνος είναι η Hasbro με την πολιτική της στις εκδόσεις. Γενικά πάντως και 3rd να παίξεις και 2nd να παίξεις 2 πράγματα υπερέχουν των κανόνων στο πόσο καλό είναι ένα παιχνίδι rpg:1) το party και 2) η ιστορία τoυ dm. Ήμουν πολύ αρνητικός απέναντι στο 3rd μέχρι πέρυσι το καλοκαίρι που δέχτηκα να μπώ σε ένα παιχνίδι που παίζαν με 3,5. Μπήκα με όρεξη, διάβασα αρκετά (σα να έδινα εξετάσεις ακούστηκα :P) και πραγματικά εκτίμησα τη νέα έκδοση. Θέλει πολύ ψάξιμο για να ανεβάσεις το χαρακτήρα σου και σίγουρα με τα feats κάθε χαρακτήρας είναι μοναδικός. Τα weapon και non weapon proficiensies στο 2nd ήταν απλοικά θα έλεγα για αντίλογο.

 

Από την άλλη θα συμφωνήσω για ανώτερες ιστορίες που θα είχαν πολύ μεγαλύτερο ενδιαφέρον να μεταφερθούν σε κόμικ. Το War of the Spiderqueen για παράδειγμα είναι από τις πιο τέλειες σειρές που έχω διαβάσει με χαρακτήρες εντελώς διαφορετικούς και ίντριγκα που μόνο το τα dark elf ξέρουν να πλάθουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  5246
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  117
  • Reputation:   161
  • Achievement Points:  117
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5842 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

εχω διαβασει ΟΛΑ τα βιβλια

 

και τωρα που ειδα πως υπαρχει κι αυτο

το πηρα απο το www.mycomicshop.com

 

the Homeland, Exile, and Sojourn, in graphic novel format - are collected into a beautiful box set! Hardcover, full color

 

40 $ δηλαδη καμια 30αρια ευρα not bad :dance::dance:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 10 months later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Προτιμούσα το σχεδιαστή από τα 3 πρώτα βιβλία. Ήταν πιο ρεαλιστικός στο σχέδιό του. Το icewind dale trilogy απέκτησε άλλο χαρακτήρα με τον νέο σχεδιαστή. Σαν fan των σειρών του Salvatore και γενικά των νουβελών των realms έχω να πω όταν πρωτοείδα τη σειρά στο fantasy heroes είχα μέινει με ανοικτό το στόμα. Τρομερή μεταφορά. Δεν χαλάστηκα καθόλου και ας φανταζόμουν αλλιώς κάποια πράγματα όταν τα διάβαζα τα βιβλία.

 

Γενικά οι ιστορίες για μένα δεν μου αφήσαν την κούραση που νιώσαν κάποια παιδιά πιο πάνω. Ειδικά η σειρά η τελευταία που περιλαμβάνει το thousand orcs μου φάνηκε άριστη. Εντάξει για τον Drizzt μιλάμε. Στη μυθολογία των Forgotten είναι από τους πιο αναγνωρίσιμους και διάσημους ήρωες. Λογικό να κάνει πράγματα τα οποία δεν γίνονται εύκολα. Όσο για το 3rd edition των dnd είναι λίγο άδικο να κατηγορείται ο Salvatore για την απλούστευση των κανόνων. Για μένα κύριος υπεύθυνος είναι η Hasbro με την πολιτική της στις εκδόσεις. Γενικά πάντως και 3rd να παίξεις και 2nd να παίξεις 2 πράγματα υπερέχουν των κανόνων στο πόσο καλό είναι ένα παιχνίδι rpg:1) το party και 2) η ιστορία τoυ dm. Ήμουν πολύ αρνητικός απέναντι στο 3rd μέχρι πέρυσι το καλοκαίρι που δέχτηκα να μπώ σε ένα παιχνίδι που παίζαν με 3,5. Μπήκα με όρεξη, διάβασα αρκετά (σα να έδινα εξετάσεις ακούστηκα :P) και πραγματικά εκτίμησα τη νέα έκδοση. Θέλει πολύ ψάξιμο για να ανεβάσεις το χαρακτήρα σου και σίγουρα με τα feats κάθε χαρακτήρας είναι μοναδικός. Τα weapon και non weapon proficiensies στο 2nd ήταν απλοικά θα έλεγα για αντίλογο.

 

Από την άλλη θα συμφωνήσω για ανώτερες ιστορίες που θα είχαν πολύ μεγαλύτερο ενδιαφέρον να μεταφερθούν σε κόμικ. Το War of the Spiderqueen για παράδειγμα είναι από τις πιο τέλειες σειρές που έχω διαβάσει με χαρακτήρες εντελώς διαφορετικούς και ίντριγκα που μόνο το τα dark elf ξέρουν να πλάθουν.

 

Φίλε μου σε άλλα συμφωνώ ενώ σε άλλα διαφωνώ. Η 3rd edition είναι χάλι. Εκτός την υπεραπλούστευση των κανόνων δε μου αρέσουν και άλλα πράγματα όπως το ανέβασμα level των experience points όπου είναι ίδιο σε όλα τα classes. Αλλά μην το αναλύσουμε γιατί δεν είναι του παρόντος. Την 3.5 ομολογώ πως δεν την είχα δει ποτέ μέχρι τελευταία που διαβάζω αρκετά πράγματα γιατί ξεκινάμε όπου να'ναι campaign (περιμένουμε να δεήσει ο DM..!) και φαίνεται να αξίζει, όντως! Έχουν προσθέσει πράγματα απ'την 2nd κι έχουν διορθώσει αρκετά την 3rd! :beer: Για την 4th ούτε λόγος να γίνεται... Όσο για τα κόμικς είναι απλά απίστευτα! Τα βιβλία επίσης καλά και ο Salvatore είναι γνωστός δικαίως. Καλός ο Drizzt και ήρωας κτλ. Αλλά 17 level χαρακτήρας να σφάζει 800 Orcs σε μια μάχη (+ τον αρχηγό τους που είναι, ίσως, ισάξιος) είναι τουλάχιστον τραγικό... ;) Έχω κατεβάσει εδώ και καιρό και κάποιες απ'τις υπόλοιπες σειρές και μπαίνω σε πειρασμό ελεϊνά να τις διαβάσω αλλά κρατιέμαι μπας και φιλοτιμηθεί η "Anubis Comics" και τα συνεχίσει. Αλλά ως πότε θα κρατιέμαι... :/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Να σας στρώσουμε μήπως κανένα board να ξεκινήσετε να παίζετε; :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.