Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
YELLOW BOY
Σενάριο/Kείμενα:
Σταύρος Κιουτσιούκης
Σχέδιο:
Σταύρος Κιουτσιούκης
Hμερ. έκδοσης:
2005
Εξώφυλλα:
4 + 4 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
4
Κατηγορία:
Σειρά/Αυτοτελή
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Ράχη με μαλακό εξώφυλλο
Περιεχόμενο:
Χιουμοριστικό
Περιοδικότητα:
Ακανόνιστη
Μέγεθος:
16.4 x 11.3
Σελίδες:
52
Χρώμα:
Ασπρόμαυρο (ΑΜ)
Προέλευση:
Ελληνική
ISBN:
978-960-88954-0-5 (1), 978-960-88954-8-5 (2), 978-960-98423-4-1 (3), 978-618-5115-08-1 (4)
Ονομαστική τιμή:
3€ (1), 3,50€ (2), 4€ (3), 3,99€ (4)

  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5889 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

YellowBoy_0001.jpg YellowBoy_0002.jpg YellowBoy_0003.jpg

 

Οι Θλιβερές Περιπέτειες του Yellow Boy δημοσιεύθηκαν για πρώτη φορά στην εβδομαδιαία πολιτιστική επιθεώρηση Εξώστης της Θεσσαλονίκης, το χρονικό διάστημα 2004-2005...
Black Humor με πρωταγωνιστή ενα παιδί (τον Yellow Boy) με μια ανίατη αρρώστεια και με γιατρούς, φίλους, συμμαθητές ακόμα και με τον ίδιο τον χάρο να κάνουν πλάκες μαζί του και να βγάζουν γέλιο απο θλιβερές - μαυρες καταστάσεις...
Έξυπνα stripακια απο τον πολύ καλό και ταλαντούχο Σταύρο Κιουτσιούκη...
Πρόσφατα κυκλοφόρησε το δεύτερο αλμπουμάκι της ίδιας σειράς, Οι Ακόμη πιο Θλιβερές Περιπέτειες του Yellow Boy...

Ευχαριστούμε για τα εξώφυλλα τους ramirez, AndreaD & The_Sandman.
 

Αφιέρωμα στον Σταύρο Κιουτσιούκη

---

  • Το μέλος AndreasD πρόσθεσε ΕΔΩ:

Τον Δεκέμβριο του 2009 κυκλοφορεί απο την ΕΝΑΤΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ και τον Σταύρο Κιουτσιούκη και το 3ο μέρος του Yellow Boy. Αυτή τη φορά ο ήρωάς μας είναι καλύτερα, έχει βγει από το νοσοκομείο και έχει επιστρέψει στο σχολείο, αλλά όχι για πολύ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  2818
  • Group:  Members
  • Topic Count:  73
  • Content Count:  916
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  916
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6112 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Τα πήρα και τα δύο στην έκθεση και ευτυχώς δηλαδή!!!! :) Πολύ πλάκα o yellow boy!!! :lol: Με περίσσεια αξιοπρέπειας συνεχίζει να αντιμετωπίζει την άσχημη κατάσταση της υγείας του παρόλο την κοροιδία και τον χλευασμό που δέχεται απο τους υπόλοιπους!!!Μαύρο χιούμορ με τα όλα του!!!! :best:

 

Υπάρχει προοπτική για 3ο τεύχος???Κι αν ναι πότε περίπου το υπολογίζετε???? :thanks:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6049
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5582 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ο Σταύρος έχει ανακοινώσει τολάχιστον δύο ακόμα άλμπουμ Yellow Boy. Έχει ξεκινήσει, ήδη, να δουλεύει το τρίτο αλλά προέχει χρονικά ο "Τελεμεντές". Δεν έχω δει τίποτε ακόμα. Ξέρω όμως πως στο τρίτο ο πιτσιρικάς δεν θα είναι πλέον στο νοσοκομείο. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ωραία. Είναι σημαντικό ακόμα και για στριπάκια, να δίνεται η αίσθηση της εξέλιξης, ακόμα και αν στην τελική πάλι κρεβάτια θα σκιτσάρει. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Τον Δεκέμβριο του 2009 κυκλοφορεί απο την ΕΝΑΤΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ και τον Σταύρο Κιουτσιούκη και το 3ο μέρος του Yellow Boy. Αυτή τη φορά ο ήρωάς μας είναι καλύτερα, έχει βγει από το νοσοκομείο και έχει επιστρέψει στο σχολείο, αλλά όχι για πολύ.

 

Στα γνωστά μονοπάτια που ακολούθησαν και ο 1ος & 2ος τόμος ο Κιουτσιούκης δημιουργεί ακόμα ένα χιουμοριστικό επεισόδιο στη ζωή του Κίτρινου παιδιού. Διάβασα και 3 μαζί και οι εντυπώσεις που μου άφησαν ήταν καλές. Σε κάποια σημεία ο δημιουργός δεν αποφεύγει τα κλισέ ή την εύκολη "ατάκα" αλλά overall είναι μια καλή τριλογία.

 

Οι διαστάσεις του τομιδίου (όπως και των προηγουμένων) είναι 16,4χ11,2. Και τα εξωφυλλάκια.

 

YellowBoy_0003.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Αν και στην παρουσίαση που έγινε στη ΛΕ.ΦΙ.Κ ο δημιουργός ανέφερε ότι εσκεμμένα δεν δόθηκε ιδιαίτερη προσοχή στο σκίτσο, εγώ θα το προτιμούσα καλύτερο. Από κει και πέρα, τα στριπάκια είναι πολύ χιουμοριστικά και έξυπνα, και αυτό ισχύει για όλη τη σειρά. Οπότε αναμένουμε και την έκδοση 4ου τεύχους, που όπως δήλωσε ο Κιουτσιούκης είναι σίγουρη.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διάβασα και τα 3 μαζί και οι εντυπώσεις που μου άφησαν ήταν καλές. Σε κάποια σημεία ο δημιουργός δεν αποφεύγει τα κλισέ ή την εύκολη "ατάκα" αλλά overall είναι μια καλή τριλογία.

 

Αυτό. Το πρώτο είναι απίστευτα μουδιασμένο και δε μου άρεσε, το δεύτερο καλύτερο και το τρίτο αρκετά καλό. Γενικά θυμίζει το στυλ του Αρκά, αλλά δεν του βγαίνουν όλες οι ατάκες στα 2 πρώτα εξίσου αβίαστα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  6517
  • Group:  Members
  • Topic Count:  33
  • Content Count:  573
  • Reputation:   3065
  • Achievement Points:  573
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5689 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Εμένα πάλι μου άρεσαν περισσότερα τα δύο πρώτα ενώ το τρίτο μου φάνηκε μέτριο. Βέβαια σε τέτοιου είδους κόμικ παίζει ρόλο και η διάθεση που έχεις όταν τα διαβάζεις.

 

Γενικά πολύ γέλιο, ωραία στριπάκια και ειδικά κάποια με τον Χάρο. Αναμένω το τέταρτο! :cool:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Λοιπόν, τα διάβασα πακετάκι προχθές το βράδυ και γενικά το βρίσκω αξιόλογο συνολικά και γιατί όχι νομίζω αξίζει να βρίσκεται στην συλλογή σας, ειδικά αν σας αρέσουν αυτού του μεγέθους τα "κομικοχαπάκια". Αποτελείται από στριπάκια με δύο μόνο καρεδάκια ανά σελίδα, στο πρώτο οπλίζει, σκοπεύει και στο δεύτερο ρίχνει στο ψαχνό, συνήθως βρίσκει και στόχο, τουλάχιστον στις περισσότερες των περιπτώσεων. Το πρώτο αλμπουμάκι μου φάνηκε γενικά πολύ καλύτερο από τα υπόλοιπα, το πρώτο ήταν ανελέητο, σε χτυπούσε μέχρι να φτύσεις αίμα (πιθανόν για τις απαραίτητες εξετάσεις αίματος), στο δεύτερο ένιωθα λίγο πιο έντονες κρυάδες (ίσως να φταίει ο πυρετός) ενώ στο τρίτο η βόλτα από το σχολείο μάλλον με χάλασε και με έστειλε στο κρεβάτι πριν την ώρα μου. Το έντυπο όμορφο σαν έκδοση, ταιριαστό σαν μέγεθος, χαρτί και σχέδιο και σενάριο θα έλεγα. Από πλευράς σχεδίου που έγινε αναφορά, προσωπικά δεν νομίζω ότι απαιτούσε κάτι καλύτερο σχεδιαστικά, αντιθέτως μάλλον η επιτηδευμένη "προχειρότητα" νομίζω αντανακλούσε την κατάσταση του yellow boy. Η αναγραφόμενη τιμή (για τα τυπικά επειδή δεν αναφέρεται πουθενά) είναι κλιμακούμενη ανά μισό ευρώ από τα τρία ευρώ στο πρώτο στα τέσσερα ευρώ του τρίτου με περιοδικότητα ανά διετία, δεν νομίζω ότι προβληματίζει ιδιαίτερα αφού έχω δει και πιο ακριβά σε αυτό το στυλ, χώρια την μικρή έκπτωση που τα πήρα (έτσι να μείνουν και για τα φάρμακα).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Πότε μου δεν συμπάθησα το Yellow Boy. Ίσως γιατί αντικατέστησε τους Σπιφ και Σπαφ στον Εξώστη.

 

Φυσικά, όταν κυκλοφόρησαν τα αλμπουμάκια βελτιώθηκε η άποψή μου, αλλά και πάλι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Το χιούμορ του είναι καταπληκτικό. Πνευματώδες και άμεσο. Υπέροχο. Μια πολύ όμορφη δουλειά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Εξώφυλλο και οπισθόφυλλο του τέταρτου τεύχους. Αυτή την φορά το αλμπουμάκι είναι έγχρωμο και οι σελίδες 76. Οι διαστάσεις παραμένουν ίδιες :)

 

YellowBoy_0004.jpg


:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Μάλιστα καινούργιο τομάκι; Έχω τα άλλα και μου άρεσαν αρκετά για να το θέλω και αυτό. Θα κάνω καμιά βόλτα από την Λέσχη, το καλό που σας θέλω να το έχετε. :nek:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  7777
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  863
  • Reputation:   6049
  • Achievement Points:  863
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5582 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Να σημειώσω εδώ πως το πρώτο τομάκι εξαντλήθηκε επισημώς κατά της διάρκεια της έκθεσης "Παράξενες Μέρες" στη Θεσσαλονίκη. Το τελευταίο αντίτυπο αγόρασε μια κοπέλα που δεν γνώριζα. Αυτό σημαίνει πως Yellow Boy 1 μπορείτε να βρείτε μόνο ότι έχει μείνει στα καταστήματα. Θα ξεσκονίσουμε βέβαια την αποθήκη για τίποτα ξεχασμένα τεύχη, αλλά με εξαίρεση κάποια ελαφρώς ταλαιπωρημένα κομμάτια από επιστροφές που είχα αφήσει εκτός (και γνωρίζω ότι υπάρχουν) δεν νομίζω να βρω κάτι. Χρειάστηκε δέκα χρόνια για να εξαντληθούν τα αντίτυπα αλλά το καταφέραμε! :banana:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Βουρ τώρα για την επανέκδοση γιατί η νόσος του Yellow Boy δεν πρέπει να αφανιστεί. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

πήρα το φανζιν με τα 22 στριπάκια και το yellowboy 2 από τη λέσχη. θα με ενδιέφερε και το 1 πάντως εάν βρεθεί κάτω από κανένα ράφι :P

 

Να σημειώσω εδώ πως το πρώτο τομάκι εξαντλήθηκε επισημώς κατά της διάρκεια της έκθεσης "Παράξενες Μέρες" στη Θεσσαλονίκη. Το τελευταίο αντίτυπο αγόρασε μια κοπέλα που δεν γνώριζα. Αυτό σημαίνει πως Yellow Boy 1 μπορείτε να βρείτε μόνο ότι έχει μείνει στα καταστήματα. Θα ξεσκονίσουμε βέβαια την αποθήκη για τίποτα ξεχασμένα τεύχη, αλλά με εξαίρεση κάποια ελαφρώς ταλαιπωρημένα κομμάτια από επιστροφές που είχα αφήσει εκτός (και γνωρίζω ότι υπάρχουν) δεν νομίζω να βρω κάτι. Χρειάστηκε δέκα χρόνια για να εξαντληθούν τα αντίτυπα αλλά το καταφέραμε! :banana:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13626
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  256
  • Content Count:  1846
  • Reputation:   22770
  • Achievement Points:  1847
  • Days Won:  16
  • With Us For:  4875 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εδιαβάστηκαν..Τόση απόγνωση, τόση τραγικότητα που γελάς και το ευχαριστιέσαι :spidey_yeah_that:. Είσαι στη φαση, μέχρι πού θα φτάσει η ατυχία αυτού του παιδιού;πόσο πια δε θα του δινουν καμμία σημασία;

 

*για όποιον το έχει διαβάσει,

μέχρι και νεκρό άφησαν στο κρεβάτι του.. υπέροχος συγκάτοικος.. :P

 

 

Αυτα με τον Χάρο, ήταν μακράν από τα αγαπημένα μου! :blob6:

 

:beer:  :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Παρότι μου αρέσει το χιούμορ του Κιουτσιούκη, δεν είχε τύχει να διαβάσω Yellow Boy. Προχθές μου έδωσαν το τρίτο τεύχος (χαρίστηκε ή δανείστηκε, ποτέ δεν ειπώθηκε, μέγα λάθος :P). Μου άρεσε. Στην ελληνική σκηνή δεν υπάρχουν χαρακτήρες που να είναι ευρέως αναγνωρίσιμοι, με ελάχιστες εξαιρέσεις, και θεωρώ ότι ο Yellow Boy θα έπρεπε και θα μπορούσε να είναι μία από αυτές. :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • GeoTrou changed the title to YELLOW BOY
  • 5 months later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Από το ComicDom Con 2019 πήρα τα τρία από τα τέσσερα Yellow Boy (το πρώτο δυστυχώς ήταν εξαντλημένο) και σήμερα τα διάβασα.  :) 

 

Είναι πραγματικά αξιοθαύμαστο και πολύ δύσκολο κατά την ταπεινή μου άποψη, να καταπιάνεται ένας δημιουργός με ένα θέμα που είναι ο ορισμός του μακάβριου και του εξαιρετικά θλιβερού (όπως ένα μικρό παιδί που ψυχορραγεί στο δωμάτιο ενός νοσοκομείου) και να το μετατρέπει σε κάτι χιουμοριστικό. Νομίζω ότι σε αυτόν τον τομέα τα κατάφερε μία χαρά ο Κιουτσιούκης. Σεναριακά (χωρίς να έχω διαβάσει το #1) βλέπω ότι ξεκινάει αρκετά μουδιασμένα, αλλά στην πορεία το βρίσκει. Αυτό νομίζω ότι γίνεται σε κάθε τεύχος (στην αρχή είναι χλιαρό αλλά μετά στρώνει), εκτός από το #4, το οποίο φαίνεται περισσότερο προσεγμένο και μου άρεσε στο σύνολό του. Εννοείται ότι κι εγώ γέλασα πιο πολύ με τους διαλόγους με τον Χάρο. :P  Εν κατακλείδι, πιστεύω ότι το Yellow Boy είναι μία καλή δουλειά, αλλά μάλλον όχι και η καλύτερη που μας έχει χαρίσει (ή θα μας χαρίσει) ο δημιουργός.

 

Όσον αφορά το σχέδιο, θα συμφωνήσω με τα παιδιά από επάνω, ότι ήταν υποδεέστερο του σεναρίου. Κι εγώ είμαι από αυτούς που το βρήκαν επιμελώς ατημέλητο. Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα να είχε γίνει πιο σοβαρή δουλειά στον τομέα αυτό, αλλά και πάλι δεν χάνει πολύ το συνολικό έργο. 

 

Τα τομάκια, αν κι έχουν το χαρακτήρα fanzine, είναι καλοφτιαγμένα κι ανθεκτικά. Το μικρό μέγεθος βοηθάει στην ανάγνωση των μικρών στριπ. Το τέταρτο είναι σαφώς πιο "επαγγελματικό" (έγχρωμο, γυαλιστερό χαρτί, προσθήκη στριπ από άλλους δημιουργούς), κάτι που φανερώνει ότι με τον καιρό δόθηκε περισσότερη αγάπη στην δουλειά αυτή. :respect: Αυτό που μου έκανε ευχάριστη εντύπωση είναι η πρωτοτυπία στην αρίθμηση των σελίδων, που οι αριθμοί αποδίδονται ολογράφως (πχ αντί για "34", γράφει "τριαντατέσσερα"). :lol: 

 

 

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.