Μετάβαση στο περιεχόμενο

KRAK KOMIKS


Melandros

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
KRAK KOMIKS
Σενάριο/Kείμενα:
Tasmar (Τάσος Μαραγκός)
Σχέδιο:
Tasmar (Τάσος Μαραγκός)
Εκδοτική:
Hμερ. έκδοσης:
2007
Εξώφυλλα:
5 + 5 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
5
Κατηγορία:
Σειρά/Συνεχόμενα
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Καρφίτσα
Περιεχόμενο:
Χιουμοριστικό
Μέγεθος:
16.5 x 24.0
Σελίδες:
32
Χρώμα:
Ασπρόμαυρο (ΑΜ)
Προέλευση:
Ελληνική
ISBN:
978-960-88366-8-6

  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5908 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

KrakKomiks_0001.jpg  KrakKomiks_0002.jpg  KrakKomiks_0003.jpg  KrakKomiks_0004.jpg

 

 

To #1 τεύχος κάνει την επίσημη κυκλοφορία του στο 12ο Φεστιβάλ Κόμικς της Βαβέλ (τον Ιουνιο 2007, στην Τεχνόπολη Αθηνών, στο Γκάζι) από τις εκδόσεις giganto. Το #1 τεύχος (32 ασπρόμαυρες σελίδες) περιλαμβάνει στην ύλη του, το πρώτο μέρος της ιστορίας "Hard Rock" καθώς και άλλα 2 mini comics ("black comix uncut" -αναδημοσίευση από το Krak Komiks #0, με extended τέλος και "Σίχαμα") και μερικά comic-strips.
Πολυ γέλιο ο Tasmar.
Και το #2 που πήραμε οι περισσότεροι από το comicdom....
Η τιμή οι διαστάσεις και οι σελίδες παραμένουν στα ίδια....
περιλαμβάνει το δεύτερο μέρος της σειράς Hard Rock, τα Γαμάτα Comics και το Greek Comics Wonderworld...

Από το 6ο τεύχος και μετά, εκδίδεται από την Jemma. Αφιέρωμα ΕΔΩ.

Ευχαριστούμε για τα εξώφυλλα τους ramirez, lunatic & ftsgr.

 

http://krakkomiks.blogspot.com/

Δισέλιδο απόσπασμα από το Greek Comics Wonderworld!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5908 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Και το #2 που πήραμε οι περισσότεροι από το comicdom.... (το πιλοτικό #0 το εχει αραγε κανείς????)...

Η τιμή οι διαστάσεις και οι σελίδες παραμένουν στα ίδια....

περιλαμβάνει το δεύτερο μέρος της σειράς Hard Rock, τα Γαμάτα Comics και το Greek Comics Wonderworld...

 

KrakKomiks_0002.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  272
  • Reputation:   476
  • Achievement Points:  272
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Το #0 νομίζω έχει εξαντληθεί, επειδή ήταν αυτοέκδοση. Είχα ψάξει κάποια φάση σε καταστήματα για αυτό, αλλά δεν το είχα βρει.

Αλλά τα περιέχόμενά του έχω την αίσθηση ότι ανατυπώνονται στα #1 και #2 (πχ αυτό με τους τύπους των κομιστων - ο τόνος δεν ξέρω που μπαίνει - ήταν σίγουρα στο #0)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

κομίστων

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1680
  • Reputation:   6612
  • Achievement Points:  1744
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

τα διάβασα και τα δύο, η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω γιατί αλλά μου άρεσε πάρα πολύ η κεντρική ιστορία, μάλλον επειδή μου θυμίζει φάση σχολείου, το συνιστώ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28472
  • Reputation:   190066
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6360 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σε αυτό το κόμικ συμβαίνει μια τεράστια αδικία, ή μάλλον ο δημιουργός του έκανε (IMHO) ένα τεράστιο λάθος: το εξώφυλλο του #1. Προσωπικά, επειδή δεν μου αρέσει το κοπρολαγνικό (και τα συν αυτώ) χιούμορ, ούτε που θα το άγγιζα, ούτε καν που θα το σήκωνα για να δω τι έχει μέσα, εάν δεν έκανε την 50% έκπτωση η giganto στο comicon. Ευτυχώς, μέσα στην φέρεφερεφερε μανία που με είχε πιάσει εκείνες τις μέρες, ήταν από τα πράγματα που τσίμπησα. Άκρως απολαυστικό χιούμορ. Οι περιπέτειες ενός 17χρονου πιτσιρικά στην Ερμούπολη. Με κάποια ταυτίστηκα, με κάποια ταξίδεψα πίσω, με κάποια κατάλαβα τι ήθελε να πει ο ποιητής, θέλω συν τοις άλλοις να ζήσω κάποτε και έναν χειμώνα σε νησί... :D πάρα πολύ καλό και άκρως αδικαιολόγητη η επιλογή του συγκεκριμένου εξώφυλλου. Μα καμία σχέση λέμε...

 

Ο ορισμός αυτού που ζητάω από ένα ελληνικό κόμικ. Μια απλή καθημερινή ιστορία που να ευωδιάζει Ελλάδα.

 

:holidays:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  673
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  758
  • Reputation:   1756
  • Achievement Points:  758
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

Τώρα ρε Νίκο, πες οτι είμαι μακριά και χάνω επεισόδια, πες οτι είμαι ολίγον τι παππούς και συντηρητικός αλλά....

...αλλά υπάρχει άνθρωπος τόσο πυρπολημένος που θα έβρισκε αστεία (όχι βέβαια έξυπνα...) τα "αστεία" του 3ου

ή του 5ου εξώφυλλου; μα ούτε στα δεκατρία δε θα γέλούσα με τέτοιες κρυόκωλες ατάκες.

Πεστε μου ρε παιδιά πως μπορώ να ταυτιστώ με τα όσα διαδραματίζονται εκεί ή έστω ανεβάστε κάποιες πιο

χαρακτηριστικές σελίδες μπας και δούμε φως...δε ζητώ και καλά το σούπερ νόημα αλλά όσα διάβασα είναι επιεικώς ηλίθια...

Επεξεργασία από alagt17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1680
  • Reputation:   6612
  • Achievement Points:  1744
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

νομίζω ότι το παρεξήγησες alagt, εμείς μιλάμε για την κεντρική ιστορία, αυτά που λες δεν είναι παρά στριπάκια στο οπισθόφυλλο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  673
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  758
  • Reputation:   1756
  • Achievement Points:  758
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

Δηλαδή ρε Χάρι να υποθέσω οτι τα στριπάκια είναι για τα θηρία αλλά το στόρυ για παράσημο;

ΟΚ..don't expect me to buy it...αλλά αφήνω ένα περιθώριο λάθους. Πάντως με 2,5 ευρώ αγόρασα

τη Μικρή Λουλού για την κόρη μου και γέλασα με την ψυχή μου με τα παθήματα του Τάμπυ...κόμικ του 1935.

Μπορεί βέβαια να είναι και κάποιος λανθάνων παλιμπαιδισμός...ένα ψυχίατρος στο φόρουμ θα βοηθούσε πολύ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28472
  • Reputation:   190066
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6360 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Αυτό είναι το γμτ. Και το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο το αδικούν πάρα πολύ.

 

Το στυλ ψιλο-θυμίζει (χωρίς να ξέρω αν είναι) κάτι το αυτοβιογραφικό. Σαν το Μανιφέστο ένα πράμα. Οι ιστοριούλες (μια σε κάθε τεύχος) καλά δομημένες, πιστευτοί οι χαρακτήρες, πιστευτές οι καταστάσεις (καλά.. δεν είναι και your every day stories, αλλά θα μπορούσαν να είχαν συμβεί) πάρα πολύ συμπαθητικό. Αν ήταν 10ετίας και δεν είχα άγχος ότι ο δημιουργός+ο εκδότης θα τσιτώναν γιατί θα πίστευαν ότι τους κόβονται πωλήσεις, θα το είχα σκανάρει για να το μοιραστούμε με μεγάλη ευχαρίστηση.

 

Η τιμή 5.50 όντως τσιμπάει κάπως (καθαρά διότι με τα ίδια λεφτά μπορείς να τσιμπήσεις 2 μεταχειρισμένα της Μαμούθ και να περάσεις το ίδιο καλά), αλλά για το deal που τα πέτυχα στο comicon ήταν αξιοπρεπέστατη (και συν τοις άλλοις έχουν και καλής ποιότητας χαρτί).

 

:holidays:

 

edit:

(1) το κόμικ έχει δική του σελίδα στη giganto με κάποια δείγματα (αν και (α) λείπει το κείμενο από τα μπαλονάκια και (β) έχει σελίδες και από τις δεύτερες, ολιγοσέλιδες ιστορίες πλην της κεντρικής).

(2) από το blog του Tasmar οι ανακοινώσεις για το πρώτο και για το δεύτερο τεύχος. Δεν λέει τίποτα το φοβερό (πλην του "κυκλοφόρησε"). Απλώς έχει και μια φώτο όπου βλέπουμε εξ'αποστάσεως κάποιες σελίδες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 7 months later...

  • Member ID:  4830
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  480
  • Content Count:  2663
  • Reputation:   16024
  • Achievement Points:  2665
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5908 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Tα εξώφυλλα του τρίτου τεύχους..

 

KrakKomiks_0003.jpgKrakKomiks_0003z.jpg

 

Το τευχάκι στο κλασικό στύλ μέχρι σήμερα της σειράς.. Ωραίο σχέδιο και έξυπνο χιούμορ απο τον Τ. Μαραγκό.. (ωραίο και το εξωφυλλάκι :P)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25033
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Το εξωφυλλάκι είναι tribute στο πρώτο τεύχος του MAD και πολύ καλό μάλιστα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28472
  • Reputation:   190066
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6360 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Έχω ξεχάσει να αναφερθώ στο 3ο τεύχος... Από τα πράγματα που τσίμπησα με ιδιέταιρη χαρά και που με αποζημιώσαν με την ίδια ευχαρίστηση. Εάν αυτό εδώ έβγαινε μηνιαία, θα ήμουνα από τους πρώτους που θα το τσιμπάγαν. Συνεχίζει να με διασκεδάζει εξ'ίσου. Μόνο καλά λόγια έχω για αυτό το κομικάκι. Μόνο καλά... :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Μάλλον πρέπει να ακούσετε την συμβουλη του Θείου :germ: (η θεία Λένα του GC :P ) που έδωσε σε άλλο θέμα, και να σπεύσετε να τα προμηθευτείτε. Τα ΣΠΑΕΙ!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28472
  • Reputation:   190066
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6360 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Χωρίς διάθεση υπερβολής, ας μου εξηγήσει κάποιος, αν μπορεί, γιατί να φεύγει σα ζεστά κουλούρια το Μανιφέστο (1+2) του Κυριαζή και όχι και αυτό εδώ. Και τα δύο (αν και ακόμα δεν έχω διαβάσει το Μανιφέστο 2) μου προξενούν την ίδια ευχαρίστηση, για να μην πω ότι αυτό εδώ, παίζοντας και με την έννοια επαρχία μου κάνει ένα κλικ περισσότερο. Τσιμπώντας επίσης και τα Happy Revolver σήμερα (ωραίο κομικάκι φαίνεται και κείνο.... το λίγο που το ξεφύλλισα φρακαρισμένος στο ποτάμι, γκάζι-φρένο, δε με χάλασε μια), οι ιστοριούλες του εκεί μέσα, είναι πάρα πολύ όμορφες.

 

Λοιπόν. είμαι χαρούμενος. Υπάρχουν κάποιοι τυπάδες εκεί έξω που έχουν γράψει την κουλτούρα εκεί που δεν πιάνει μελάνι και φτιάχουν ωραία, ευχάριστα, ελληνικά κόμιξ!

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1537
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  837
  • Reputation:   2374
  • Achievement Points:  837
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6254 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Έχω μόλις επιστρέψει από το σπίτι έχοντας μόλις ξαναδιαβάσει τα Κρακ #1 & #2 (για να τα ξαναθυμηθώ και να ξαναζεστάνω την αναμονή και λαχτάρα να αποκτήσω τα #3 και #4.

Δεν είναι μόνο η πολύ γουστόζικη γραμμή του Τasmar που σε πιάνει απ'το γιακά να σε λερώσει περιποιημένα με μελάνι :) , δεν είναι μόνο οι πολύ ευχάριστες και εύστροφες ιστοριούλες του :) , που ναι, όταν ξαναδιάβασα ''Σύρο'' μ'έπιασε κι εμένα κάτι, μια παράξενα διεστραμμένη νοσταλγία των λυκειακών χρόνων στην επαρχία :) , είναι και όλο το στήσιμο και το, πως να πω, στυλ? των τευχών. Πάρα πολύ αξιόλογο και στα δικά μου μάτια, είναι σαφέστατα στο τοπ 5 των επιθυμιών μου από τη φετινή κομικντομ ( τάμα στο καλό λαγουδάκι του Πάσχα :angel::):rabbit: )

Η διαφορά με τα Μανιφέστο (που επίσης γουστάρω πάρα πολύ, και τα 2,) θαρρώ πως είναι στο ότι ο Κυριαζής εκμεταλλεύτηκε και πολύ καλά έκανε την ευκαιρία που του δόθηκε από την Ελευθεροτυπία, μέσω της οποία προβλήθηκε και το έργο του σε μεγαλύτερο κοινό..

Αλλά πάντως, σε κάθε περίπτωση, έχω την πεποίθηση ότι οι διάφορες ''κλίκες'' κομιξοαναγνωστών αρχίζουν να ανακατεύονται μεταξύ τους, δεν υπάρχουν πια τόσο ''στεγανά'' και αυτός που κάποτε διάβαζε μόνο ''εκείνο'', τώρα θα ρίξει και ένα βλέφαρο στο ''άλλο'' και έτσι έχουμε ένα μάγμα κυρίες και κύριοι, που ούτε η κλιματική κρίση ούτε οι οικονομικές αλλαγές ούτε οι αναταράξεις στο Αιγαίο δε θα εγκλωβίσουν σε μονάχα μια κοσμοθεώρηση των νόμων. Εξάλλου υπάρχουν και λεπτές χορδές..

Τι, διαβάζετε ακόμα ?? Πάτε να πιάσετε τα ΚΡΑΚ κόμιξ τώρα!!

:cheers3::respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28472
  • Reputation:   190066
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6360 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

το καλό λαγουδάκι του Πάσχα όμως αναρωτιέται ακόμα τι άλλο μπορεί να υπάρχει σε αυτό το Τοπ 5 :) το οποίο κάλλιστα μπορεί και να είναι Τοπ 55. Το καλό λαγουδάκι μασάει το καρότο, φτύνει και τα επίχρυσα-με-διάκοσμο-μπαρόκ-και-μια-γεύση-από-ποστ-νοστάλτζικ-τζαζ-χωρίς-όμως-το-βάρος-της-μπαλαρίνας-πεταλούδας-που-μαζεύει-δροσοσταλίδες-στις-υψικάμινους-του-Περάματος-τα-βράδια-όταν-βγαίνει-η-Πούλια-και-οι-διαρρήκτες κουκούτσια, οπότε τι 5, τι 55.

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5738
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  191
  • Reputation:   353
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5807 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Χωρίς να έχω διαβάσει κανένα τεύχος του ΚΡΑΚ(σκοπεύω να επανορθώσω :P ) πιστεύω ότι το Manifesto πουλάει καλύτερα γιατί όπως αναφέρθηκε είναι πιο προβεβλημένο.Επίσης είναι έγχρωμο και το σχεδιαστικό του στυλ είναι πιο ρεαλιστικό σε σχέση με το από ότι έχω καταλάβει πιο καρτουνίστικο ύφος του ΚΡΑΚ (μου έχουν πει ότι μετράει πολύ για μερικούς)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28472
  • Reputation:   190066
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6360 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Μωρέ ρητορικό ήταν το ερώτημα :) απλώς για να δείξω την εκτίμηση που έχω στο Κρακ :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  673
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  758
  • Reputation:   1756
  • Achievement Points:  758
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

Ναι. είχα δίκιο. Φέρτε τα λιοντάρια

(Αλλά κόμικ που αρέσει στον θείο και τη Άρι, υπάρχει περίπτωση να αρέσει στον alagt17;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28472
  • Reputation:   190066
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6360 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Πρώτη μου δουλειά χτες, με το που έφτασα και αφού τακτοποιηθήκαμε στον πάγκο, να σηκωθώ να πάω να τσιμπήσω το 4. Όπερ και εγένετο και εν συνεχεία επέστρεψα στον πάγκο μας για τη συνέχεια. Τα σπάει :) φυσικά-φυσικά. Αυτή τη φορά μας αφήνει και με ένα cliff-hanger (νταξ. μη τρομάζετε. στόρυ-αρκ που ξεκινά στη τελευταία σελίδα. η ιστορία ολοκληρώνεται σε όλο το υπόλοιπο, και κάλλιστα θα μπορούσε να ήταν μια σελίδα λιγότερη και νο πρόμπλεμ. Ας πούμε ότι εδώ είδαμε την πρώτη σελίδα του επόμενου). Με το που πέρασε κι από τον πάγκο μας, και πήρα πρέφα ποιός ήταν, αυτομάτως έπεσε το "θέλω τζίφρα-θέλω τζίφρα", και ο άνθρωπος έβαλε και στο δικό μου και σε ένα ακόμα που είχα παραγγελία (ή 2? δε θυμάμαι τώρα...) και τζίφρα, και σκιτσάκι και ας ήταν όρθιος. Και στο κομιξάκι του Μελ που ήταν εκεί.... :best:

 

Σχόλιο. Το 1 βγήκε πριν από 2 χρόνια, το 2 πέρυσι αρχές, το 3 το χειμώνα, το 4 φέτος. Αυτά είναι τουλάχιστον δείγματα ότι πάει καλά ( :yahoo: ... αφού τα αξίζει το παλληκάρι) και ότι λογικά μέχρι τέλος του χρόνου θα έχουμε και το 5 :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2818
  • Group:  Members
  • Topic Count:  73
  • Content Count:  916
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  916
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6131 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Νίκο μόλις τελειώσα την ανάγνωση και των τεσσάρων τευχακίων και ήμουν έτοιμος να παοστάρω και βλέπω το δικό σου!!!

 

Ένα έχω να πω: ΤΑ ΣΠΑΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!

 

Κι αν δεν το καταλάβατε.....ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo::valt::blob1: :blob1: :blob4:

 

Θέλω ΚΡΑΚ 5,6,7,8,9,10,11,12,13 ΤΩΡΑΑΑΑΑΑ!!!!!NOW!!!MAINTENAΝT!!!!! :yes:

 

Εννοείται πως θα ψάξω τον Tasmar σήμερα στην έκθεση για υπογραφούλες!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2818
  • Group:  Members
  • Topic Count:  73
  • Content Count:  916
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  916
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6131 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Από τη βιασύνη μου να γράψω πόσο πολύ μου άρεσε ξέχασα τα εξωφυλλάκια του 4ου τεύχους!!!Ιδού λοιπόν! :dance:

 

KrakKomiks_0004.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1680
  • Reputation:   6612
  • Achievement Points:  1744
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6279 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

εγώ επίσης φαν του ΚΡΑΚ(sorry alagt τι να κάνω μ' αρέσει) το Σάββατο το πρωί στο λεωφορείο διάβασα ξανά τα 3 πρώτα και στην επιστροφή το 4ο, μια χαρά τα σπάει, ο Τάσος ο Μαραγκός μια χαρά παιδί, ευχάριστος μου έβαλε τις τζίφρες του και μου είπε ότι το ΚΡΑΚ 5 το περιμένουμε περίπου Σεπτέμβρη, χαίρομαι που λογικά άρχισε να κινείται και να πουλάει κάπως και έτσι θα βλέπουμε πιο συχνά συνέχειες, Τάσο keep sketching κι εμείς θα φτιάξουμε αυτό το ΚΡΑΚ FAN CLUB, επίσης άλλο ένα Hint, μετά την ολοκλήρωση του 5ου τεύχους θα κυκλοφορήσει σε τόμο η κεντρική ιστορία και θα έχει και extras.... οπότε μάλλον και αυτό θα το το χτυπήσουμε

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

ongoing & monthly please!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20247
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κ ο ρ υ φ α ί ο ! ! ! !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15796
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6306 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

3 λέξεις:

Διάβασα - Έζησα

 

:respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Πώ πώ. Φωτιά έχει πάρει το θέμα. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25033
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Διάβασα τα 4 τεύχη back to back! Αξίζει τον κόπο! Απο τις καλές προσπάθειες που αξίζουν να στηριχθούν! Όποιος δεν το πάρει είναι Γόγος!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  10573
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  106
  • Reputation:   336
  • Achievement Points:  106
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5396 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ετσιμπήθη το τεύχος 3 σήμερα. Ολ δε μόνι τα στριπάκια στο τέλος, συμπαθητική φουλ η ιστορία, και το σκίτσο γεμάτο χαρακτήρα και στυλ. Θα αναζητηθούν συντόμως και τα υπόλοιπα...

 

Εκδοτικά επίσης η Giganto έχει κάνει πολύ καλή δουλειά. Μου άρεσε η δουλειά που είχε γίνει στη βιβλιοδεσία και την παρουσίασή του, και μου άρεσε το ημι-hardcover εξώφυλλο.

 

5ο θα βγει ή θα περιμένω τσάμπα;; :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.