Μετάβαση στο περιεχόμενο

GC στην Comicdom Con Athens 2008


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6179 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Όντως, ο Dr Troy αξίζει magor :respect::respect: :respect: :respect: :respect: 's Δεν φτάνει που ήταν παλουκωμένος όλη μέρα για να πουλάει/διαφημίζει τον Storm, έπρεπε να αντιμετωπίσει εμάς τους κάφρους με τα πειράγματα μας. :D Το σίγουρο είναι πως χαρήκαμε παραπάνω την έκθεση και χάρην σε αυτόν. Αν δεν υπήρχε αυτός σταθερά στο πόστο του, θα έπρεπε να πάμε με βάρδιες.

:cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  437
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  60
  • Reputation:   37
  • Achievement Points:  60
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Όσο για τους Αθηναίους, όποιος δεν περάσει θα χάσει εκτός από το υπέροχο πρόγραμμα της διοργάνωσης, τον τόμο του Storm, την ανεκτίμητη κονκάρδα μέλους του GreekComics(:P) και την υπέροχη παρέα μας.....

 

Ρε παιδια χαμπαρι δε πηρα για την κονκαρδα. Πως θα γινει να παρω και εγω μια?

(Ηρθα στην εκθεση και πηρα τον 6ο τομο)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9050
  • Reputation:   64328
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Λίγα λόγια και από μένα αν και στα περισσότερα με καλύψανε οι προηγούμενοι....

 

Σαν διοργάνωση δεν είδα κάποια διαφορά με τις προηγούμενες, εκτός βέβαια από τα μεγαλύτερα ονόματα που προσκλήθηκαν φέτος.

Την μεγαλύτερη διαφορά την κάναμε εμείς. Ο λόγος είναι ότι όταν από εμάς ήρθανε πάνω από 200 άτομα που στην πλειονότητά τους ξοδέψανε, κουβεντιάσανε, χαζέψανε, λογικό είναι η διοργάνωση να έχει επιτυχία, οι έμποροι να είναι χαρούμενοι, οι διοργανωτές χαμογελαστοί, οι δημιουργοί "φουσκωμένοι"....

 

Οφείλω από ένα μεγάλο ευχαριστώ :

--Στους διοργανωτές που μας παραχωρίσανε τον χώρο και ανεχτήκανε την χαρούμενη παρουσία μας

--Στον DrTroy(Δημήτρη) και GERAKOMATH(Δημήτρη) που με καλύψανε στον πάγκο με την διάθεση του Storm και μπόρεσα να κάνω τις δημόσιες σχέσεις που τόσο χρειαζόμαστε

--Σε όλα τα παιδιά που ήρθαν και κάθισαν μαζί μας διασκεδάζοντας και δημιουργώντας την τόσο όμορφη πανηγυρική ατμόσφαιρα.

--Σε όλα τα παιδιά που ήρθαν από μακρυά και μας δόθηκε η ευκαιρία να τα γνωρίσουμε και να τα πούμε.

--Σε όλους τους συνδρομητές του STORM που πέρασαν και πήραν τον τόμο τους και με γλύτωσαν από έξτρα κουβάλημα

--Στον Ίωνα και Παύλο που τράβηξαν κουπί μαζί μου από τις 9 το πρωί έως τις 10.30 το βράδυ και τις 2 μέρες....

 

Είσασταν υπέροχοι

 

:respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  1084
  • Reputation:   1363
  • Achievement Points:  1084
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6073 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ορίστε και το σχόλιο ενός πρωτάρη:

 

Δεν έχω παραβρεθεί σε προηγούμενο Comicdon αλλά το Σάββατο έπαθα μια ψιλοπλάκα.Δεν περίμενα τόσο κόσμο!Είδα και την βροχή και θεώρησα οτι θα πάει άπατη η εκδήλωση.Φτάνοντας εκεί,τα έχασα.Και το καλύτερο είναι αυτό που ειπώθηκε.Ο κόσμος ανανεωνόταν συνεχώς. :clap2:

 

Από περίπτερα βρήκα ενδιαφέρον κυρίως της Anubis και της Helm.

 

Από κόμικς μου άρεσαν το Έλρικ, τα Λιοντάρια της Βαγδάτης και τα graphic novel του Salvatore(Homeland,Exile,Sojourn). :thinking:

 

Δυστυχώς την Κυριακή απογοητεύτηκα λίγο από τον Loydd γιατί 4-5 άτομα πριν από εμένα σταμάτησε να σχεδιάζει σκιτσάκι και μας έβαλε μία απλή υπογραφή. :crying:

 

Όπως θεωρώ οτι την επόμενη φορά καλό θα ήταν να υπάρχει και κάποιος μεταφραστής γιατί τα Αγγλικά μου θέλουν λίγο ξεσκόνισμα. :D

 

Τώρα το αν πέρασα καλά είναι περιττό να το σχολιάσω...Όμορφη εμπειρία! :dance:

 

Άντε και του χρόνου να έχουμε μια αίθουσα μόνοι μας!!! Όχι τπτ άλλο αλλά εκτοπίσαμε και τους γείτονες!!! :lol:

 

Υ.Γ. Να ευχαριστήσουμε και την κοπελιά στο XBOX για την παρουσία της ρε παιδιά! ;)

Επεξεργασία από Thor21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1680
  • Reputation:   6612
  • Achievement Points:  1744
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Λοιπόν έλεγα να μην γράψω αφού τα πιάσατε όλα αλλά τελικά δεν μπορώ να μην πω κι εγώ την γνώμη μου

 

Δεν μπορώ να πω ότι σαν διοργάνωση με άφησε με ανοιχτό το στόμα, ήταν αρκετά καλή αλλά λίγη, και όταν λέω λίγη δεν εννοώ μόνο χρονικά, είχε μερικά καλά ονόματα σαν καλεσμένους αλλά νομίζω ότι τέτοιες εκδηλώσεις δεν έχουν στόχο να εμπορευθεί ο κάθε βιβλιοπώλης την πραμάτεια του αλλά να δείξει κάτι νέο, να έρθει σε επαφή με νέο κοινό να μας ανακοινώσει τις μελλοντικές του σκέψεις, να αναδείξει νέους καλλιτέχνες κτλ (έγιναν κι αυτά θα πω παρακάτω).

Με τσάντισε αρκετά η Anubis που ενώ είχε αρκετούς νέους τίτλους δεν είχε ούτε μία προσφορά, ούτε πάρτε το από δω και δώρο αφίσα έστω κάτι να με τραβήξεις, ενώ άλλες μικρότερες εταιρίες, πχ Helm με 5 κυκλοφορίες όλες κι όλες είχαν προσφορές στην νέα τους κυκλοφορία, γενικά είμαι της άποψης ότι άλλο το παζάρι και άλλο οι εκδηλώσεις, θα μου πείτε πολύ κράζεις εσύ, ε τα καλά τα είπατε, να μην πω κι εγώ την γνώμη μου?

Θα προτιμούσα μία εκδήλωση όπου, ναι, να είναι οι εκδότες και να μας παρουσιάζουν-πουλούν τις νέες εκδόσεις τους σε 1η παρουσίαση και όχι να σκάνε με όλο το στοκ για να πουλήσουν, αυτό θα μπορούσε να είναι ένα άλλο παζάρι με κόμικς, καθόλου κακό σαν ιδέα, απλά θα τα προτιμούσα χωριστά.

Πιστεύω ότι η πραγματική εκδήλωση ήταν στον πάνω όροφο, όπου είχε την αίθουσα και τα φανζίν εκεί παρέλασαν νέοι και βετεράνοι καλλιτέχνες.

 

Όσο αφορά εμάς, σίγουρα κάναμε την διαφορά και πολλοί μας κοίταγαν στην κονκάρδα κάποιοι την αναγνώριζαν κάποιοι κοίταγαν με απορία, κάναμε επίσης μεγάλη εντύπωση στους γύρο μας με τα κόμικς που κουβαλήσαμε, κυρίως τα παλιά και άγνωστα σε αρκετούς, αν δεν ήταν το GreekCOmics ίσως να μην πήγαινα καθόλου, ίσως να πήγαινα μόνο για υπογραφές συγκεκριμένες ώρες ίσως πάλι επειδή και το V και το Άρκραιτ τα έχω πάρει από δω να μην τα είχα για υπογραφή , αν πήγαινα απλή βόλτα, πάνω από μισή ώρα δεν θα καθόμουν, έτσι έκατσα σύνολο περίπου 15 ώρες, χάρηκα που είδα κόσμο από επαρχεία , χάρηκα που ξαναείδα αρκετούς από αυτούς που βλέπουμε τακτικά, χάρηκα που είδα ενδιαφέρον για τον Storm, μεγάλο μπράβο σε όσους βοήθησαν να είμαστε εκεί τόσο καλά όσο είμασταν.

 

Περάσαμε καλά, αν δεν τελείωναν και αυτές οι Amstel τόσο νωρίς θα ήταν καλύτερα, μιλήσαμε, ανταλλάξαμε, γνωρίσαμε, πήραμε και τις υπογραφές μας, να είμαστε καλά, και του χρόνου :beer:

 

ΕΔΙΤ*

ΥΓ Μου χρωστάτε ένα ζελοτέιπ :P

Επεξεργασία από Argailwall
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4456
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  153
  • Reputation:   178
  • Achievement Points:  153
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5953 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Ήρθα και γω να πω δυο λόγια!

 

Κατ'αρχήν ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Valtasar και στον GERAKOMATH που μ'εμπιστεύτηκαν να μιλήσω για το Storm.

 

Ένα μεγάλο μπράβο:

στα παιδιά που ήρθαν από την επαρχία crc, ramirez, mOeBiUs, ariane75 , comicsell, Lord Makro (ελπίζω να μην ξεχνάω κάποιον)

 

στις νέες παρουσίες που μας τίμησαν Lena και Sophia_9 & ariane75 (επιτέλους να σπάσει λίγο η μονοτονία της τεστοστερόνης)

 

στην Μαρία Τζαμπούρα που ήρθε να μας τιμήσει για άλλη μια φορά!

 

Και κυρίως ενα ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστώ σ'όλα τα παιδιά που ανέχτηκαν το μπλα μπλα μου,με κράτησαν σε εγρήγορση με την ενέργειά τους και έκαναν το περίπτερο μας το πιο ζωντανό της έκθεσης!

Ενδεικτικά:

Ιon-και τις δυο μέρες στις επάλξεις-Άγγλος στο ραντεβού του,

Pavlos-για το κους κους ,

Fredy-για την αναμνηστική φωτό που θα ναι εντυπωμένη στο μυαλό μας,

PAPCY-την επόμενη φορά ως Ρέντχερ :tsikitsikimpoym: ,

Argail-για το απιστευτό γέλιο και τις μπύρες-ο περιπτεράς ακόμα να αναπληρώσει τις Amstel ,

YOSHI-για τις εύστοχες "παρεμβολές" σου και την επόμενη φορά θα χω μαστίγιο(ξέρεις εσύ) ,

zoo-σ'ευχαριστώ για το photoshop :lol: ,

the guest- για τον διαφορετικό "τόνο" που έδωσες

tsakman- για τα απίστευτα σκίτσα

GFC- για τις μεταφορικές του υπηρεσίες

DJO-έχω κάτι σκουπίδια να μου κατεβάσεις

dionik-για την επιβλητική παρουσία...

 

και σ'όλα τα παιδιά που πέρασαν,μιλήσαμε και δεν είχα την ευκαιρία να τους συγκρατήσω όλους στο μυαλό μου γιατί ήμουν σε άλλη διάσταση(στην Pandarve συγκεκριμένα)....

 

Υ.Γ :Για την έκθεση δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για ευνόητους λόγους-αλλά στην κλεφτή ματιά που έριξα δεν μπορω να πω οτι με ενθουσίασε το στήσιμό της.Αυτό που αξίζε ήταν σίγουρα οι επίσημοι καλεσμένοι και οι μπύρες.

Στην υγειά του Greekcomics και εις ανώτερα! :beer:

Επεξεργασία από Drtroy
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15796
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6305 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Υ.Γ. Να ευχαριστήσουμε και την κοπελιά στο XBOX για την παρουσία της ρε παιδιά! ;)

Oh, what a joy indeed!!! :beer:

Κάπου, κάποιος πρέπει να έχει μια photo, δεν μπορεί... :P

Επεξεργασία από zoo
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28721
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6435 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Ρε παιδιά, τελικά πήραν οι υπεύθυνοι του χώρου είδηση την πελώρια λακούβα που αφήσαμε φεύγοντας πίσω από τον δικό μας χώρο; (αποτέλεσμα από τις δεκάδες σακούλες και κούτες με τα περιοδικά που ανταλλάξαμε - πρέπει να είναι νέο ρεκόρ και μάλλον θα πρέπει να οργανωθούμε για να το καταρρίψουμε μελλοντικά - υπάρχει άραγε καμία φώτο που να έχει αποτυπώσει το μέγεθος της)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Όλα καλά, πέρασα μια χαρά, χάρηκα για όλους αυτούς που γνώρισα και κατάφερα να μιλήσω. Λίγπ μπερδεύτηκα με τα ονόματα, ποιος είναι ποιός. Σαν κατάσκοπος με 2 ονόματα ένοιωθα. Και γνώρισα πολλούς κατασκόπους. Ο Drtroy ναι, δε μπόρεσε να ξεκολλήσει από το τραπέζι. Του χρόνου να του έχετε πολυθρόνα και όχι μια καρέκλα :) Ένα γιατρό για τον γιατρό!

 

Μια χαρά η διοργάνωση. Πολύ λίγος ο χρόνος για να γνωρίσουμε τον Davd Lloyd. Φιάσκο κατ' εμέ. Πολύ καλή ιδέα να φέρνουν τα βιβλιοπωλεία τους δικούς τους δημιουργούς. Καλές τιμές σε πολλά βιβλιοπωλεία. Απαράδεκτα κάποια από αυτά που οι τιμές τους ήταν ίδιες με του μαγαζιού τους. Οι καλύτερες στιγμές του Comicdom ήταν τα διάφορα workshops. Τρομερή ιδέα. Χορταίνεις τον καλεσμένο.

 

Ξένοι δημιουργοί VS Έλληνες δημιουργοί = 1-0 για την ευγένεια και την όρεξη να σαχλαμαρίσουν μαζί μας.

Επεξεργασία από comicsell
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4388
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  238
  • Reputation:   1326
  • Achievement Points:  238
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5965 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Πολύ καλή εμπειρία η φετινή διοργάνωση.

Θα συμφωνήσω με όλα τα παιδιά παραπάνω. Το Greekcomics είχε δυναμική παρουσία όλο το 2ημερο και δόθηκε η ευκαιρία να γνωρίσουμε μέλη τα οποία ήρθαν από μακριά.

 

Respect στο Dtroy για τις ατελείωτες ώρες που κάθισε και έδινε απαντήσεις με ατελείωτη υπομονή στους ενδιαφερόμενους του Storm.

 

Προσωπικά θέλω να ευχαριστήσω και τον crc που έκανε το ταξίδι για να είναι παρών στη συνάντηση καθώς και στα άλλα παιδιά που ήρθαν από την επαρχία. (moebius, ariane :respect: )

 

Θα συμφωνήσω με την άποψη του Argail επίσης ειδικά για την Anubis. Και μένα με ξένισε το ότι σε έκθεση δεν είχαν άλλη τιμολογιακή πολιτική. Ούτε το 10% που δίνουν τα βιβλιοπωλεία της περιοχής.

 

Talbot πολύ επικοινωνιακός (ευχαριστώ Valt για τον Αρκραιτ την κυριακή ξέρω πόσο πιεσμένος ήσουν), τεράστια ουρά με Lloyd.

 

Αυτά προς το παρόν. Μάζεψα κι εγώ μια στίβα με κόμικς και πάλι δεν είμαι ευχαριστημένος αφου ήθελα να πάρω κι άλλα, παρ'όλα αυτά έχω να ρίξω πολυυυυυ διάβασμα. :P :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20247
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μέχρι πριν κάνα χρόνο θα ένιωθα too old for this s...tuff, αλλά ο ένας χρόνος παρουσίας στο GC με έχει ξανανιώσει.

Η μεγαλύτερη απόλαυση στο comicdom ήταν η παρέα του GC ομολογουμένως. Του χρόνου να φέρουμε και κάνα laptop και καμία ηχητική εγκατάσταση να βάλουμε τη μουσικούλα μας. Βέβαια ίσως να χρειαστούμε και περισσότερο χώρο.

 

Κάτι που με εκνεύρισε ήταν η χαμηλή ποιότητα των παρουσιάσεων των εκδοτικών (αυτών που είδα δηλαδή).

Σου κάνουν τα παλικάρια παρουσίαση της Red Sonja αλλά ρε παιδιά πεστε και 5 πράγματα παραπάνω για την ιστορία του χαρακτήρα (κάτι είπαν) και των διάφορων εκδόσεων της (τίποτα ή λίγα). Τέλος πάντων, ίσως και να μην είχαν πολύ χρόνο στη διάθεση τους.

 

Αμ... ο κος Παγώνης, σεχδιαστής του 1453 , που μας είπε ότι σχεδίασε τους Τούρκους άγριους και αιμοβόρους (αντίθετα από τη θέληση του συγγραφέα) γιατί , λέει, ..έτσι έπρεπε!! (?)

 

Καλό θα ήταν να υπήρχε και μια συζήτηση γενικότερα για τα κόμικς σε στιλ ημερίδας. Άμα γίνει κάποια στιγμή βλέπω να κατεβαίνουμε με τη δική μας ανακοίνωση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1868
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  178
  • Reputation:   1330
  • Achievement Points:  178
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6215 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

ομολογω οτι ηταν μια φοβερη εμπειρια η φετινη στο comicdom.

οι λογοι πολλοι και διαφοροι αλλα αυτος που ερχεται πρωτα στο μυαλο μου ειναι η φοβερη παρεα μας και η ολο ζωντανια και ενεργεια γωνια μας στο comicdom (το καταλαβαν καλα οι γειτονες μας).νομιζω τετοια ανταλαγη και ογκος παλαιων τευχων δεν εχει ξαναγινει.χαρηκα παρα πολυ που ειδα πολλα παιδια οπως και μερικα παιδια απο επαρχια που δεν εχουμε την ευχαριστηση να τα εχουμε κοντα μας οσο συχνα θελουμε.ειδικα χαρηκα που γνωρισα απο κοντα τον crc (κωστα ευχαριστω για ολα :respect: ) και τον φιλο lord.τωρα για την εκθεση τι να πω?το μονο που μπορω να πω ειναι οτι ετσι καπως πρεπει να ειναι ο παραδεισος αντε βρε και του χρονου!!

ενα μεγαλο :thanks: και ενα μεγαλο :respect: στον valtasar για τον αρκαιτ και τον κοπο που τον εβαλα να κανει, και ενα τελευταιο :thanks: στον φιλο pavlo (ξερει αυτος γιατι) :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26430
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Περάσαμε απλά καταπληκτικά!!!

Δεν θα πω πολλά, τα είπατε οι προηγούμενοι και για εμένα! :best:

 

Πολλά ευχαριστώ σε όλους για την παρέα, χαίρομαι που ξανασυνάντησα παλιότερους γνωστούς αλλά και νέους (gkosk και καλεσμένο ;) , moebius, ariane, bonadrug, spidy, lena κλπ κλπ :D )

 

Θα ανεβάσω προσεχώς και το ανάλογο φωτορεπορτάζ γιατί ακόμα "ψάχνομαι" με όλα αυτά που κουβάλησα σπίτι από το διήμερο!!!

Επεξεργασία από Lord Makro
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2992
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  241
  • Reputation:   425
  • Achievement Points:  241
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6116 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

να πω και εγω κατι λιγα.....

 

για αρχη ενα :respect: σε ολα τα παιδια για το κλιμα που δημιουργησαν σε ολα τα μηκη και πλατη του χωρου, και ενα κατεβατο :respect: :respect: :respect: :respect: στο γιατρο και το λυκο :beer:

σαν διοργανωση δεν τη βρηκα κακη, αλλα θα τη προτιμουσα σε μεγαλυτερο χωρο με περισσοτερα comics απλωμενααααα :D

 

PAPCY-την επόμενη φορά ως Ρέντχερ

μου βρηκες κοκκινη περουκα??? :lol:

 

Υ.Γ. 1:@Ion,Papcy,Kolotouba,Fredy : την επόμενη φορά ελπίζω να μην φτάσουμε ως την κανονική Λιβαδεία για να φάμε 4 καλαμάκια και ψωμάκι του Θεού!!!!

 

 

ΥΓ1: Για τα σουβλάκια, άμα δεν έβρεχε χαλαρά θα είχαμε φτάσει ως την Λιβαδειά

 

Και που να 'ξερες....

 

θα μαθουν θα μαθουν... και θα πανε κιολας :mafia:

 

ΥΓ2: Οι προβλέψεις μου ήταν ακριβείς 10 παρά έριχνε καρεκλοπόδαρα και 10 και 5 σταμάτησε για ένα δεύτερο και μετά ξαναάρχισε η βροχή αλλά όταν πίνετε μπύρες που να το προσέξετε

 

ευτυχος που δεν περιμεναμε να δουμε αν εκανες σωστη προβλεψη, ακομη εκει θα ειμασταν :lol:

 

ΥΓ Μου χρωστάτε ένα ζελοτέιπ

και δυο και τρια και τεσσερα....

 

 

:beer: :beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4723
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  168
  • Reputation:   1282
  • Achievement Points:  168
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5921 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εἴσαστε Ὅλοι Ὑπέροχοι

 

Κι ὅταν λέμε ὅλοι στά ἑλληνικά, ἐννοοῦμε ἄνδρες, γυναῖκες καί παιδιά, κορίτσια, ἀγόρια καί ἐνδιάμεσες καί ἄλλες καταστάσεις, ὅλοι

 

Εἶμαι μεγάλος ἄνθρωπος, γερο-παράξενος, δέν βγαίνω, δέν πάω σέ ἐκδηλώσεις, κουράζομαι εὔκολα, δέν ἔχω ἀντοχές

ἄντε, ἐπειδή μοῦ ἀρέσουν τά κόμικς νά περάσω γιά λίγο ἀπό τό κόμικντομ, γιά μισή ὥρα τό πολύ

 

Ὅμως ….. ἀπό τό κόμικντομ δέν πέρασα γιά τά κόμικς, πέρασα γιά ἐσᾶς (ὅπως σωστά προεῖπε ὁ Λάτρης τῶν ἑλληνικῶν κόμικς) (γειά σου σιαρσι)

 

ἦρθα τό Σάββατο καί δέν μποροῦσα νά φύγω, ἦρθα τήν Κυριακή καί δέν μποροῦσα νά ξεκολλήσω

μέ κάποιους εἶπα ἕνα γειά, ἀντάλλαξα μιά χειραψία, μέ κάποιους εἶπα δυό κουβέντες, εἶπα πολλές κουβέντες, μέ κάποιους βουτήξαμε στά βαθειά, μέ κάποιους ἔκανα κομικσοσυναλλαγές/ἀνταλλαγές

ἀλλά ἀπό ὅλους ἔλαβα τό πιό γλυκό χαμόγελο καί ἐνδιαφέρον, εἰσέπραξα θαλπωρή καί στοργή,

ζεστασιά καί ἀνοιχτή ἀγκαλιά

 

ἔχω ταξιδέψει, ἔχω ζήσει στό ἐξωτερικό, ἔχω ζήσει καί ἐδῶ

στό ἐξωτερικό ἡ συντροφικότητα παραμένει μιά ὑποψία,

ἐδωπέρα, παλιότερα, ἡ συντροφικότητα ἦταν ζητούμενο

σήμερα πλανᾶται στό χῶρο τοῦ συλλογικοῦ ἀσυνειδήτου μας

κι ὅμως ἡ κοινότητα τῶν ἑλληνικῶν κόμικς εἶναι μιά παρέα

πού ἔδωσε σάρκα καί ὀστά στήν συντροφικότητα

ἀβίαστα καί μέ πολύ κέφι

σέ μιά νέα ἑλλάδα ὅπου ὁ καθένας εἶναι γιά τήν πάρτη του

κι ὅπου ὁ ἐγωϊσμός καί ὁ ἐγωκεντρισμός χτυπᾶνε κάθε μέρα νέα ρεκόρ

αὐτή ἡ παρέα εἶναι μιά ζωντανή ἐξαίρεση

καί εἶμαι περήφανος πού εἶμαι μέλος της

 

βέβαια, ἀκόμα προσπαθῶ νά συνδέσω τά ὀνόματα μέ τά ψευδώνυμα, τά πρόσωπα μέ τά ἄβαταρ, πολύ μεγάλη παρέα

 

ἀνυπομονῶ νά σᾶς ξαναδῶ

 

Εἴσαστε Ὅλοι Ὑπέροχοι

 

Κι ὅταν λέμε ὅλοι στά ἑλληνικά, ἐννοοῦμε ἄνδρες, γυναῖκες καί παιδιά, κορίτσια, ἀγόρια, κομιξάκηδες καί ἐνδιάμεσες καί ἄλλες καταστάσεις, ὅλοι

 

 

:flower2::ballet:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45731
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6166 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

(3 σελίδες * 30 posts η καθεμία * 500+ λέξεις το post) + 3 μέρες να ανοίξω το PC = ώρες διαβάσματος :confuse:

 

 

Δυστυχώς λόγω απροόπτων δεν μπόρεσα να έρθω καθόλου το Σάββατο, και την Κυριακή έκατσα μόνο από τις 16:30 ως το τέλος. Δεν χόρτασα ούτε την έκθεση ούτε την παρέα σας, όμως όπως και νά' χει πέρασα πάρα πολύ ωραία. Δυστυχώς επειδή ήθελα να αναπληρώσω αυτά που έχασα, δεν κάθισα στον πάγκο του STORM και δεν γνώρισα αρκετά άτομα που ήθελα.

 

Καλά νά' μαστε, λεφτά (για κομικς) νά' χουμε και τα ξαναλέμε :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5334
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  2
  • Reputation:   2
  • Achievement Points:  2
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5851 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όντως πολύ ωραία ήτανε, και ευχαριστώ τους θεούς που αυτή τη φορά μπόρεσα και κάθησα από την αρχή μέχρι το τέλος και τις 2 μέρες!!..

Το μόνο που δεν προβλέψαμε ήταν λίγο μετρητό για κανένα κομιξάκι παραπάνω...αλλά δε βαριέσαι.

 

Πάντα τέτοια! :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.