Μετάβαση στο περιεχόμενο

CLIPART (AΘHNA - ΘEΣΣAΛONIKH) ΕΚΛΕΙΣΕ


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64280
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Επισκέφτηκα αυτό που άνοιξε πρόσφατα στο Μοναστηράκι, πάνω στην Ερμού.

 

Μεγάλο μαγαζί, ωραία διαμορφωμένο, όλες οι καινούργιες κυκλοφορίες κόμικς(δεν κάνει έκπτωση), πάρα πολλές φιγούρες, πόστερ, cds, dvds και παιχνίδια.

 

:valt:

 

im2563.jpg

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  1222
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  15
  • Reputation:   5
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6263 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

παιδια μακρια!!!ο μεγαλυτερος απατεωνας!ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ!και δεν μιλαμε για διαφορες 1-2 ευρο!ΟΛΑ τα dvd εχουν διπλασια τιμη απ'οτι στο ιντερνετ!κυριολεκτω!και οσο για τις ελληνικες εκδοσεις dvd τοτε πηγαιντε στο μετροπολις κατευθειαν.οσο για φιγουρες/gadgets παλι ειναι απο τα πιο ακριβα αν οχι το πιο ακριβο στην ελλαδα.οσο για τα ελληνικα κομικς παντου τις ιδιες τιμες εχουν οποτε προτιμειστε καλυτερα να τα παρετε απο περιπτερο!αυτον που το εχει τον ξερει ενας φιλος μου και μου λεει οτι το ανοιξε το μαγαζι στο μοναστηρακι για να πιασει τουριστες.μην πιαστειτε εσεις στην φακα!you have been warned!

Επεξεργασία από godfather80
  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2294
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6389 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ σε διάφορες φιγούρες που μου αρέσαν οι τιμές ήταν αρκετά πιο πάνω απ' ότι στο internet. Και όντως, δε μιλάμε για 1-2 ευρώ. Βέβαια βάλε και τα ταχυδρομικά των προμηθευτών τους μέσα, βάλε και retail prices, (πάντα στο ιντερνετ είναι πιο φτηνά γιατί γλυτώνουν όλα τα έξοδα συντήρησης κανονικού μαγαζιού οπότε οι τιμές είναι πολύ πιο κάτω από τη retail price) βάλε και το κανονικό κέρδος που προσπαθεί να βγάλει το μαγαζί... ανεβαίνει στα ύψη η τιμή.

 

Πάντως, για να λέμε και του στραβού το δίκιο φέρνει απίστευτα πράγματα. Είναι από τα λίγα μαγαζιά που μπαίνω μέσα και λέω: "Θα ήθελα να έχω ΌΤΙ έχει μέσα" (κυρίως σχετικά με τις φιγούρες). Δυστυχώς όμως δεν έχω γίνει εκατομμυριούχος (ακόμα) οπότε θα πρέπει να αρκεστώ σε πολύ πολύ λίγα από αυτά...

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1222
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  15
  • Reputation:   5
  • Achievement Points:  15
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6263 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

γιατι ο clipart εχει διαφορετικα ταχυδρομικα απο ολους τους αλλους που παραγγελνουν τα ιδια πραγματα?απο την ιδια εταιρια παραγγελνουν ολα τα κομικαδικα.την diamond!και μην ψαρωνεται με ταχυδρομικα κλπ γιατι οι τιμες που τα αγοραζουν οι εμποροι δεν εχουν σχεση με αυτες που βλεπουμε εμεις στο ιντερνετ.αλλο χονδρικη και αλλο λιανικη.αυτος το εχει παρακανει!μου θυμιζει το dvd store διπλα απο το metropolis(οχι το pmw, το αλλο) που μια σειρα μπορει να εχει στο internet 20 eyro κι αυτος την βαζει 44!κυριολεκτικα!για παραδειγμα το frasier οι πρωτες σεζον εχουν κανα 25αρι κι αυτος τα βαζει 60!αν δεν με πιστευετε τσεκαρετε το μονοι σας!

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64280
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Ευχαριστούμε godfather για την ενημέρωση...

 

Αυτή την ουσία έχει αυτή η ενότητα, να μοιραζόμαστε απόψεις και εμπειρίες...

 

:beer:

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Ενα απο τα λίγα μαγαζιά που δεν αγοράζω ποτε, τίποτα. Είναι πανάκριβος, και στοχέυει στους, οχι σχετικούς αγοραστές. Μακριά!

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1439
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  16
  • Reputation:   22
  • Achievement Points:  16
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Θα συμφωνήσω σε όλα για τις τιμές και να προσθέσω ότι μου κάνει εξαιρετικά άσχημη εντύπωση ο τρόπος που φέρονται στους πελάτες... Δυο-τρεις φορές που έχω μπει μέσα να χαζέψω με δυο φίλους μου, μας υποχρεώσαν ν' αφήσουμε τα πράγματά μας μη τυχόν και τους ρίξουμε κάτι κάτω. Από που να το πιάσω τώρα αυτό; Πρώτον, δεν είμαστε πέντε χρονών παιδάκια, να μη ξέρουμε πώς να περπατήσουμε. Δεύτερον, εφ' όσον έχουν τέτοιο φόβο, θα μπορούσαν να έχουν κλειστές βιτρίνες ή τέλος πάντων λίγο περισσότερο χώρο αντί να νοικιάζουν κάτι τρύπες για να γλυτώσουν το ενοίκιο (μιλάω για το μαγαζί δίπλα στο Solaris, όχι το καινούριο). Και τρίτον, εάν τελικά θεωρούν πως οπωσδήποτε πρέπει να αφήνουμε τα πράγματά μας, υπάρχει και ο ευγενικός τρόπος να ζητήσεις κάτι τέτοιο και όχι αυτό το αλλαζονικό υφάκι που υιοθετούν και σε κοιτάνε σαν ενόχληση και όχι σαν πελάτη... Έλεος...

 

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι στο μεταξύ, πάντως εμένα με νευρίασαν τόσο πολύ που και να είχα λεφτά για πέταμα δεν θα αγόραζα κάτι απ' το Clipart.

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.