Μετάβαση στο περιεχόμενο

Marvel [ Skrulls, Invasion, Cap, F4 κλπ ]


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

(όπως ξανακοιτάζω αυτά που γράφω, ικάζω ότι μπορεί η συζήτηση να φέρει spoiler. Ως κανόνα, ας μη γράφεται τίποτα για το πιο πρόσφατο τεύχος, ή έστω ας μπαίνει το [ spoiler ] mplampla [ / spoiler ]. Από κει και πέρα, δεν είναι δυνατόν να γίνει μια σοβαρή συζήτηση για κάτι που συμβαίνει τώρα, έχοντας στο νου ότι κάποιος μπορεί να μη διάβασε κάτι που είναι old news... (ήτοι συνέβη πριν από ένα+ μήνα))

 

Ομολογώ ότι ούτε που θυμάμαι αν έχουμε thread ειδικά για το Secret Invasion :) Εν πάσει περιπτώσει, δεν είναι ειδικά το θέμα μου το καινούργιο storyline. Είναι γενικότερα μερικά πράγματα που θέλω να μοιραστώ, να ακούσω απόψεις κλπ χωρίς να θέλω να "φορτώσω" κάποια συγκεκριμένη παρουσίαση.

 

Ξεπάστρεψα το καινούργιο New Avengers και δηλώνω ότι όλη αυτή η ιστορία που έχει ξεκινήσει με το Alias και συνεχίζει μέχρι σήμερα και ως ιστορία/πλοκή αλλά και εικαστικά, εγγυημένα θα θεωρείται κλάσσικ σε 10 χρόνια.

 

Αν είστε φτιαγμένοι για Secret Invasion και δεν τσιμπήσατε το μίνι series Captain Marvel για τον χ/ψ λόγο, αναθεωρείστε. Εμφανίζονται και εκεί Skrulls και ενώ δεν είναι κάποιο αριστούργημα, δεν είναι και η μπαλαφάρα που νόμιζα. Και κάνει και την αυτοκριτική του πάνω στο "μα καλά, δεν ψοφάει κανείς εδω πέρα?" :)

 

Για Captain America δεν χρειάζονται σχόλια. Νομίζω όλοι όσοι ενδιαφέρονται, το έχουν πάρει πρέφα :D Έχει φτάσει τα 34 τεύχη και συνεχίζει ακάθεκτο με την ίδια ποιότητα....

 

Βρίσκω επίσης πολύ ενδιαφέρουσα την "νέα" εικαστική τάση της Marvel. Χωρίς να θυμάμαι τώρα δημιουργούς, Alias, Captain America, New Avengers μέχρι και το καινούργιο X-Force 1 και το F4 558 έχουν ένα ιδιαίτερο στυλ, που μου έχει γίνει πολύ προσφιλές. Ρεαλιστικό, grim and gritty (άντε μετέφρασε... :lol: )

 

A, επίσης ξεκίνησε η θητεία του Millar στους F4. Με διασκέδασε το 558. Δεν συγκλόνισε, αλλά θα τσιμπήσω και το επόμενο για να δω που το πηγαίνει :) F4 είχα να διαβάσω (και να περάσω καλά) από τον καιρό του Byrne :lol: 20 χρόνια και βάλε :) (μιλάμε για το regular series)

 

αυτά! :beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Βρίσκω επίσης πολύ ενδιαφέρουσα την "νέα" εικαστική τάση της Marvel. Χωρίς να θυμάμαι τώρα δημιουργούς, Alias, Captain America, New Avengers μέχρι και το καινούργιο X-Force 1 και το F4 558 έχουν ένα ιδιαίτερο στυλ, που μου έχει γίνει πολύ προσφιλές. Ρεαλιστικό, grim and gritty (άντε μετέφρασε... :lol: )

 

Το νέο τεύχος του New Avengers το σχεδιάσε ο Michael Gaydos, ο οποίος αν θυμάμαι καλά έκανε και το Alias μαζί με τον Bendis. Στα προηγούμενα τεύχη ήταν ο Yu.

To Captain America έχει σταθερά τους Steve Epting σαν πρώτο βιολί, με τον Mike Perkins να τον συμπληρώνει, ενώ προστέθηκε στην ομάδα και ο Butch Guice. Υπόψην πως την νέα στολή (ποιά νέα στολή; Γιατί;...σας ακούω να ρωτάτε. Διαβάστε το και θα μάθετε. :D ) την σχεδιάσε ο Alex Ross.

Τους Fantastic Four τους έχει αναλάβει από αυτό το τεύχος, ο γνωστός μας από τους Ultimates Bryan Hitch.

Τέλος το σχέδιο του X-Force το έχει αναλάβει ο Clayton Crain, ο οποίος σχεδιάζει σε υπολογιστή.

Ολοι τους είναι καυτά ονόματα για τον ένα ή τον άλλο λόγο, από την αφρόκρεμα των σχεδιαστών της Marvel. Το ότι αυτοί οι τίτλοι σου καρφώθηκαν εικαστικά δεν μου κάνει εντύπωση. Και εγώ μαζί σου! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20239
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όλοι οι τίτλοι που αναφέρατε ειναι εξαιρετικοί, όπως πολύ καλό ήταν όλο το Messiah Complex που ενέπλεκε όλους τους τίτλους των X-Men και συνεχίζει με την ίδια δυναμική στο Divided We Stand.

 

Προσωπικά απολαμβάνω περισσότερο

1) Daredevil , που γράφει εδώ και καιρό ο Brubaker και είναι μακράν η πιο σκοτεινή ιστορία της Marvel

2) Nova (Abnett & Lanning), o οποίος τείνει να γίνει ο καλύτερος διαστημικός ήρωας εκεί έξω. Μια σειρά που κινείται πλέον αποκλειστικά στο χώρο της επιστημονικής φαντασίας και της όπερας του διαστήματος.

3) Χ-Factor (David) που είναι η πιο εναλλακτική σειρά X-Men με τρομερό σχέδιο (Raimondi) και το προσόν να έχει ένα χαρακτήρα που βρίσκεται σε συνεχή αντιστικτικό διάλογο με τον εαυτό του (plus την Layla Miller)

4) New αλλά και τους Mighty Avengers που επιτέλους τώρα που έφυγε ο Cho οι ιστορίες τους συμβαδίζουν όπως ήταν το αρχικό σχέδιο.

5)Astonishing X-Men, σκέτο X-Men και Uncanny X-Men - το πρώτο ετοιμάζεται για gran finale , τα άλλα τελευταία είναι αρκετά έως πολύ καλά.

 

από limited διαβάζω τα Captain Marvel - το οποίο είναι ανέλπιστα καλό

το Annihilation φυσικά, το Penance (αν μου τό λεγε κανείς μερικά χρόνια νωρίτερα ότι θα διάβαζα σόλο ιστορία του Speedball.... :lol:) και από τα MAX το Foolkiller (germ στο προτείνω ανεπιφύλακτα)

 

 

από κει και πέρα αν και λόγω χρόνου δε τα διαβάζω (πάνε για καλοκαίρι) εξαιρετικοί φαίνονται οι Thunderbolts του Warren Ellis , το καινούργιο Iron Fist και αυτο με τον σχιζοφρενή Moon Knight. H She-Hulk φαίνεται αισθητά βελτιωμένη στο σχέδιο μετά την πρόσφατη αλλαγή φρουράς.

 

Τα Exiles , Fantastic Four και Black Panther βαριέμαι και να τα ξεφυλλίσω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

σε καποια φάση θα πρέπει να τσεκάρω το Thunderbolts... ακούω/διαβάζω τα καλύτερα.... το Foolkiller περιμένω να βγει και το 5ο για να το τσεκάρω. Όπως επίσης έχω ακούσει καλά σχόλια για κάποια Punisher που τα γράφει/έγραφε κάποιος συγκεκριμένος (μου διαφεύγει τώρα) και θα τσεκαριστούν εν καιρώ.

 

Από εκεί και πέρα, αντιγράφω και σημειώνω μερικά που κυκλοφορούν σήμερα και είμαι εξιταρισμένος :)

 

Ms Marvel #25 (Regular Greg Horn Cover - Secret Invasion Infiltration Tie-In), $3.99

New Avengers #39 (Secret Invasion Infiltration Tie-In), $2.99

 

προφανώς με τσίτωσε αυτό το tie-in. :blog7:

 

κοιτάζωντας πάντως τους τίτλους, ειλικρινά αναρωτιέμαι αν υπάρχει άνθρωπος που να διαβάζει αυτό εδώ

World War Hulk Aftersmash Damage Control #3 (of 3), $2.99

 

... :)

 

:cheers:

 

ΥΓ και έχει ΚΑΙ Mighty Avengers :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

http://www.ew.com/ew/article/0,,20185202,00.html

 

Οι πρώτες σελίδες του Secret Invation. Ευχαριστώ Pan-Man.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

με πώρωσες. και πάνω που θα γκρίνιαζα ότι ποιός περιμένει, διαπιστώνω ότι το Secret Invasion Prologue δεν το έχω διαβάσει ακόμα και πιθανότατα είναι ολοκαίνουργιο..............

 

:cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

λοιπόν, όταν καταλήγει να με φτιάχνει μέχρι και το Ms Marvel τότε ή την έχω πατήσει από το hype και έχουμε self fulfilling prophecy ή όντως όλο αυτό το Skrull Invasion θα είναι -άτο! Στην αρχή το σκίτσο με ξένισε, αλλά μετά χαμπάριασα ότι είναι Buscema και ότι υπήρχε και πολύ συγκεκριμένος λόγος για αυτό ;)

 

Το Mighty νομίζω ότι εξηγεί πλέον τι στο δαίμονα έγινε στα προηγούμενα και γιατί μας τα είχαν κάνει ελαφρώς ομελέτα. Οκ, θα δεχτώ ότι ίσως και να μην ήταν εκτελεσμένο σωστά το όλο θέμα, αλλά ξαφνικά βγάζει νόημα. To New Avengers μου έκατσε πολύ λίγο.... Δεν ήταν κακό, αλλά τελείωσε πάρα πολύ γρήγορα κατ'εμέ. Πρώτη φορά νομίζω που το θρυλικό decompression του Bendis μου κάθεται στραβά :)

 

Το Legacy δε με έφτιαξε. Αντιθέτως τα Hercules του Pek όντως διαβαζόντουσαν ευχάριστα όπως έλεγαν οι φήμες. Λόγω θεματολογίας όμως (ήρωας από ελληνική μυθολογία) δεν θα του έδινα τα σχεδόν διθυραμβικά reviews που διαβάζω. Αλλά έτσι τα βλέπω εγώ :)

 

:cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20239
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τα Hercules είναι θαυμάσια, ίσως ο τίτλος που ευχαριστιέμαι περισσότερο αυτή τη στιγμή (μαζί με το Nova). Αλλά η αποκάλυψη είναι τα νέα She Hulk του Peter David από το Νο 22 και μετά που μου αρέσουν όλο και περισσότερο. Μάλλον θέλω θεραπεία. :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Buscema στα μελάνια. Τα retro σχέδια είναι Ron Frenz, η ομάδα του Amazing Spider-Girl δηλαδή. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

για να ανεβάσουμε λίγο ακόμα το σασπένς :) (ειδικά στη Βέροια απ'ότι μαθαίνω κόσμος αλλαλάζει στους δρόμους από την αγωνία :D )

 

 

 

:cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

και το πάρτυ ξεκίνησε. :yahoo:

 

 

 

παραδόξως το σκίτσο με χάλασε... μα? σε χάλασε εδώ και δεν σε είχε χαλάσει πριν στα New Avengers??? και όμως... αρκετές στημένες και τελείως αφύσικες πόζες και λάθος αναλογίες σε μια ποικιλία πραγμάτων (είτε μιλάμε για χώρο είτε για αναλογίες ανθρώπινου σώματος). Βάζω (σε spoiler) 2 παραδείγματα του τι εννοώ... Ειδικά ο χειρισμός του Sentry είναι σε όλο το κόμικ επιεικώς γελοίος :) Στο δεύτερο παράδειγμα είναι στημένοι σε stand-off και αυτός ίπταται σε κίνηση???? :lol: Στο πρώτο παράδειγμα είναι γελοία το στήσιμο και η κίνηση των Mighty από πίσω και ο χώρος μέσα στο σκάφος....

 

 

 

 

Secret_Invasion_01__MrShepherd_Megan__pg014.jpg Secret_Invasion_01__MrShepherd_Megan__pg021_022.jpg

 

 

 

 

Από κει και πέρα η ιστοριούλα ξεκινάει φίνα. Όπως τα έλεγε ο Bendis τις προάλλες σε μια συνέντευξη. Ξεκινάμε και βάζουμε όλα τα χαρτιά στο τραπέζι. Πάρτα και ξεκινάει το μπρουχαχά. Το γεγονός ότι έχει στηθεί ένας χ σκελετός εδώ και 3 χρόνια το κάνει ακόμα πιο υποσχόμενο. Από την άλλη, πολλά από τα hints/easter eggs τα έχω ήδη ξεχάσει μετά από τόσο καιρό. Οι επόμενοι, που θα κάτσουν να τα διαβάσουν όλα μαζί, από το Avengers Disassembled μέχρι και αυτό εδώ, θα διασκεδάσουν απίστευτα... λχ αντίστοιχα η ευχαρίστησή που λαμβάνω πλέον από το 100 Bullets είναι ασύγκριτα μικρότερη τώρα που περιμένω μήνα με το μήνα για κάτι καινούργιο. Ενώ όταν διάβασα τα πρώτα όλα μαζί.....

 

 

 

βάζω επίσης και ένα υπέροχο σκίτσο (εξώφυλλο? Djurdevic?) που πέτυχα τριγύρω :)

 

 

 

33oty4x.jpg

 

 

 

:cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι, αφού το διάβασα, κι εμένα με ενόχλησε κάπως το "στήσιμο" των καρέ... :thinking: Μετά τη μέση κάπως αρχίζει και φτιάχνει...

 

 

 

Πάντως, το τι άχουμε να δούμε ακόμα δε λέγεται και το πρώτο τεύχος απλά ήταν μια πρώτη γεύση... :)

 

 

 

 

 

 

click_me

 

 

 

 

 

 

Εχει βγει και τραπουλα!!!(scroll down)

 

 

 

 

 

υγ.Djurdjevic ruuuuulez..... :respect: Αλλά αυτό το ΘΕΪΚΟ τηζεράκι είναι του Stjepan Sejic ;)

 

Μήπως σου λέει κάτι αυτό το όνομα....? :)

 

υγ2.Τιιι? Δεν έχουμε βάλει ακόμα το βαρβάτο εξώφυλλο του Secret Invasion 3 (λογικά) δια χειρός GABRIELE DELL'OTTO????

 

post-556-1207445696_thumb.jpg

 

 

 

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ENORMOUSLY HUGE SPOILER AHEAD!!!! :NoNo:

 

 

 

Ανακοινώθηκαν οι τρομεροί επικεφαλείς της εισβολής των Σκραλλ!!! :wow:

 

 

 

Ο 2ος φημολογείται ότι ξεπερνάει και τον Γκαλάκτους..... :fear:

 

 

 

 

post-556-1208019904_thumb.png post-556-1208019922_thumb.jpg

 

 

 

:P :rol: :lol2:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

ENORMOUSLY HUGE SPOILER AHEAD!!!! :NoNo:

 

 

 

Ανακοινώθηκαν οι τρομεροί επικεφαλείς της εισβολής των Σκραλλ!!! :wow:

 

 

 

Ο 2ος φημολογείται ότι ξεπερνάει και τον Γκαλάκτους..... :fear:

 

 

 

 

post-556-1208019904_thumb.png post-556-1208019922_thumb.jpg

 

 

 

:P :rol: :lol2:

 

 

 

Χεχχ... έλεος. Αυτός ο δεύτερος δεν ήταν ένας μέγας αντίπαλος του Punisher σε ένα παλίο crossover? Ή ήταν ο κοκκινομάλης φίλος του?

 

 

 

Σχετικά μου άρεσε το Civil War περισσότερο από το Infinity Crisis. Κάτι μου λέει ότι και το Secret Invasion θα μου αρέσει πολύ περισσότερο από το Final Crisis. Σχεδόν θα μπορούσα να ενθουσιαστώ με το νέο crossover, αν ήξερα ποια γεγονότα των κινήσεων του Spider-man έφεραν επιπτώσεις στο Civil War και βέβαια και στο S.I. Κουλουβάχατα με μεγάλα γράμματα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

 

Secret_Invasion_01_044.jpg

 

Δηλαδή θα πεταχτεί καμιά Scarlet Witch και θα πεί κανά No more Skrulls; :lol:

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μην-τους-βαζεις-ιδεες!!! :HaHa:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ναι το ξέρω, θα έπρεπε να γράφω events για την Marvel. :P :P :P :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

ok. Ms Marvel out, Mighty Avengers out.... και ειδικά για το δεύτερο... πως το λένε τα πιτσιρίκια πλέον?... τα σπάει :)

 

και προφανώς με κόκκινο όσοι είναι και με μπλε όσοι δεν είναι :)

 

άιντε. Να δω και το Lost αύριο και να φύγω για Πάσχα ήσυχος :lol:

 

:cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Θα δείξει αν έχεις δίκιο για τα κόκκινα και τα μπλέ. :) Πάντως το Secret War mini επιτέλους θα βγάλει κάποιο νόημα, καθώς το τελευταίο τεύχος το είχε ξαναγράψει για να έχει στοιχεία για τα επόμενα events.

 

 

 

 

και προσπαθεί με τα life model decoys να δικαιολογήσει την αλλοπρόσαλη συμπεριφορά της Maria Hill από σειρά σε σειρά.

 

 

:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Πραγματικά δεν κατάλαβα και πολλά τι έγινε στο Secret War.

 

Στο τεύχος 502 των Avengers, 2 σελίδες πριν τον ηρωικό θάνατο-αυτοκτονία του Hawkeye, αν προσέξετε εμφανίζεται ένας Scrull μέσα στη στρατιά των Kree - κατασκευασμάτων της Scarlet Witch. (ελπίζω να βγαίνει νόημα από αυτήν την φράση). Άρα αυτή η S.W. που έκανε άνω κάτω το Marvel Universe 3 χρόνια πριν, μήπως είναι Scrull? Παναγιά μου τι αηδίες λέω χρονιάρες μέρες? Ακόμη τέτοια διαβάζω??? Θα με ακούσει ο παπάς της ενορίας μου και δε θα με ξομολογίσει!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

και ρωτάω τώρα εγώ... είναι δυνατόν το X-Men Legacy να είναι τόσο απίστευτη -ακία???? και ειρίστω εν παρόδω, ούτε το τελευταίο X-Force μου άρεσε... όχι τόσο -ακία όσο το Legacy αλλά και πάλι... το Legacy πάντως έχει την τιμή να είναι ο πρώτος τίτλος που μου θυμίζει γιατί παράτησα τους X-Men και ο πρώτος που πάει στον κάλαθο των αχρήστων μετά την πόρωση του Messiah Complex...

 

To SI συνεχίζει όμορφα αλλά θέλω περισσότερο ρε δαίμονα... δε μου φτάνει :) Νομίζω ότι η καλύτερη πρόταση για όποιον/α δεν το έχει τσεκάρει ακόμα είναι να περιμένει να ολοκληρωθεί και μετά να το διαβάσει μονορούφι :D

 

:cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ΜΕ ΠΕΘΑΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:lmao::lmao::lmao::lmao::lmao::lmao::lmao::lmao::lmao::lmao::lmao::lmao::lmao:

 

ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΘΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥ.... :oops: !!!! ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ?????? :confuse:

post-556-1209676403_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

- YAYYYYY!!!!!!!!

-WOOOOOOO!!!!!!!

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Τα Mini Marvels ακομα μια φορα σαρωσανε :respect:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Μόλις βγήκε το σημαντικότερο tie-in του Secret Invasion!!

 

Franklin_Richards_invasion.jpg

:lol::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Να και το δεύτερο σημαντικότερο tie-in του Secret Invasion, αυτή την φορά είναι μίνι σειρά για να το απολαύσουμε καλύτερα!!

 

Skrulls_Vs_Power_Pack_01.jpg

 

 

:P :P :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Κάπου έχει αρχίσει να με κουράζει είναι η αλήθεια :) Νομίζω ότι αυτό το μπλέξιμο με SI, Mighty και New, δεν καλοδουλεύει. Κάπου έχω μπερδέψει το τι συμβαίνει που.

 

Όσον αφορά τα tie-ins αυτό στην Αγγλία ήταν απαράδεκτη μπαλαφάρα, η Ms Marvel ίσα που τρωγότανε, οι F4 ήταν μια χαρά και το τευχάκι που βγήκε με Black Panther ήταν αρκετά δυνατό.

 

Για να δούμε. Ίσως εντέλει ο σωστός τρόπος για να διαβαστούν, τουλάχιστον τα 3 κεντρικά, να είναι όλα μαζί και όχι ένα-ένα όπως βγαίνουν.

 

και τα X-Men έχουν χάσει αρκετή από την ορμή τους και κάπου μέσα μου δε με ενθουσιάζει εξ'ίσου το Captain. Να φταίει το decompression? .... who knows....

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

τέλεψα το Θωρ 10. Στραζύνσκι ξεστραζύνσκι δε νομίζω να ξαναασχοληθώ με τη σειρά. Δέχομαι ότι ο χαρακτήρας του Λόκι είναι κεντρικός στην ιδέα του Θωρ, όπως τουλάχιστον έχει εκφραστεί μέσα από τη Μάρβελ, αδυνατώ όμως να χωνέψω ότι δεν τον καθαρίζει κάποιος να τελειώνουμε παρά δίνουν βάση στα όσα λέει και κάνει. Θα μου πείτε "μα αυτή είναι η μοίρα του και το ταλέντο του". Οκ. Δεκτό. Δε μου κάνει εμένα όμως :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Μα αυτή είναι η μοίρα του και το ταλέντο του

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.