Μετάβαση στο περιεχόμενο

Marvel [ Skrulls, Invasion, Cap, F4 κλπ ]


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Νέος Spider τίτλος θα βγει τον Μάρτιο, με τον Πήτερ Ντέιβιντ στο σενάριο και τον Μαρκ Μπάγκλεϊ στο σχέδιο. Οι φήμες λένε πως ίσως έχει να κάνει με τον Μπεν Ρέιλι-Scarlet Spider.

 

http://www.cbr.com/marvel-stealth-announces-spider-man-title-peter-david-mark-bagley/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52802
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Solicitations Μαρτίου.

 

Τα πουλέν μου (και σίγουρες αγορές) και αυτόν τον μήνα είναι τα Kingpin και Bullseye. Και τα δύο λόγω των σεναριογράφων τους. 

 

Από κει και πέρα ενδιαφέροντα φαίνονται και τα Man-Thing του R L Stine και Iron Fist του Brisson (δεύτερος μηνιαίος του τίτλος στην εταιρία),

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το επόμενο μεγάλο γεγονός στην Μάρβελ, όπως φαίνεται θα έχει ως κεντρικό πρόσωπο τον Captain - Hail Hydra - America, αναβιώνοντας για άλλη μια φορά το όνομα μιας φράξιας της Ύδρας.

 

Secret-Empire.jpg

 

http://www.cbr.com/marvel-teases-captain-america-centric-secret-empire-for-2017/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

civil war II, στην αρχή μου άρεσε.. κατέληξα να πω: τι παπατζιλίκη ήταν αυτό;;;;;  :hit:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82105
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

post-3787-0-70495300-1484087414_thumb.jpg

 

Νέα αρίθμηση για το Guardians of the Galaxy. Με τη νέα ταινία το Μάιο, νέοι δημιουργοί (πάπαλα ο Bendis) ονόματι Gerry Duggan και Aaron Kuder, με το δεύτερο να έχει κάμποσες δουλειές στους τελευταίους τίτλους του Superman. Ενδιαφέρον ανύπαρκτο.

 

 

post-3787-0-15667600-1484087693_thumb.jpg

 

Νέος τίτλος αφιερωμένος στον Ben Reilly, τον κλώνο Spider-man που θεραπεύτηκε από θάνατο. Peter David και Mark Bagley οι δημιουργοί, που μπορώ να πω ότι θα δώσουν μια σταθερότητα και μια ποιότητα. Αλλά, τώρα σοβαρά, έχει ενδιαφέρον ο χαρακτήρας για μηνιαίο τίτλο; Δε φτάνουν σκόρπιες εμφανίσεις εδώ και κεί; Ενδιαφέρον χαμηλό.

 

 

Αυτές οι νέες αριθμήσεις και οι δεκάδες νέοι τίτλοι κάθε μήνα δεν μπορούν να με αφήσουν να προσδιορίσω μια σταθερή λίστα τίτλων που θα αγόραζα. Δεν αντέχεις τέτοιο ανακάτεμα. Θα σπάσουν τα νεύρα των αναγνωστών και θα κλωτσίσουν. Το έχουν ξανακάνει το 1995. Τότε με τους ατέλειωτους νέους τίτλους και τα άχρηστα ακριβά εξώφυλλα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8663
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Το μονο που με ενδιαφερει εδω και καιρο και παρακολουθω απο τη Μαρβελ πια ειναι οι ανατυπωσεις παλιων εκδοσεων σε διαφορα φορματ, διαβαζω 2-3 σειρες το μηνα σκαναρισμενες και αν, ο Alonso πρεπει να φυγει επειγοντως και πρεπει οπως και δηποτε να κανουν κατι σαν το Rebirth της DC και να φερουν καναν writer-artist της προκοπης πισω γιατι μου φαινεται οτι ειναι μονο προθυμοι να πληρωνουν τον Bendis εκει περα.Χειροτερα και απο τα mid 90's κατα τη γνωμη μου.

Επεξεργασία από jimtsel
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Νέα μίνι σειρά με τον Man-Thing ξεκινάει στην Μάρβελ, όπου το σενάριο το έχει αναλάβει ο R. L. Stine. ο γνωστός συγγραφέας της παιδικής σειράς Ανατριχίλες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Τελικά το καλύτερο τεύχος του Civil War II δεν ήταν κανένα από τα τεύχη της βασική σειράς, αλλά το Civil War II - The Oath που λειτουργεί ως μεθεόρτιο και στήνει τα γεγονότα του Secret Empire. Σε μια αντιστροφή των ρόλων του Κάπταιν Αμέρικα και του Άιρον Μαν από το Civil War: The Confession από το αρχικό event, ο Νικ Σπένσερ που το γράφει, βρίσκει ευκαιρία να καυτηριάσει τα γεγονότα της τελευταίας δεκαετίας στο Marvel Universe, υπό το πρίσμα του Hydra-Cap και με τρόπο που άνετα θα μπορούσε να ισχυριστεί κανείς πως αποτελούν και έμμεση κριτική στην ηθική πτώχευση που οδήγησε η Μάρβελ πρακτικά όλους τους χαρακτήρες της, χωρίς ουσιαστικό λόγο. Και πιθανόν να είχε δίκιο αν δεν φρόντιζε να δείξει το νέο απολυταρχικό και φασιστικό πρόσωπο της νέας μορφής του Καπ στο τέλος, που κρατάει κάπως τα προσχήματα. Είπαμε, έχει να στήσει και τα γεγονότα του νέου event/νέας περιόδου. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Όπως είχε ανακοινωθεί και πριν λίγο καιρό, από εδώ και πέρα, η Marvel δεν θα δίνει digital codes μέσα στα τεύχη της, για κάθε τεύχος που κυκλοφορεί.

Απλά θα δίνει digital codes που θα αντιστοιχούν σε 3 συγκεκριμένα τεύχη κάθε μήνα, ανεξάρτητα ποιο τεύχος έχεις αγοράσει.

Μπορεί, δηλαδή, να έχεις αγοράσει Captain America, αλλά ο digital code να αντιστοιχεί σε Howard the Duck!

 

Άσχημα νέα για όσους κάνουν ψηφιακές συλλογές (ακούς GreekComicsFan;;;;)

 

Πηγή

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Τώρα που αρχίζει να δίνει πάλι κωδικούς στα ακριβά της τεύχη η DC πάνε και το κάνουν. Θα φάνε το κράξιμο τους και θα αναγκαστούν να επαναφέρουν αυτά που αγοράζει ο καθένας ή να μειώσουν τις τιμές. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15093
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3175 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Τώρα που αρχίζει να δίνει πάλι κωδικούς στα ακριβά της τεύχη η DC πάνε και το κάνουν. Θα φάνε το κράξιμο τους και θα αναγκαστούν να επαναφέρουν αυτά που αγοράζει ο καθένας ή να μειώσουν τις τιμές. :)

Αυτό ακριβώς σκέφτηκα και εγώ. Δεν θέλει να είσαι και καμία διάνοια στο marketing για να καταλάβεις ότι είναι κακό timing. :lol:

Εκτός αν είναι όντως διάνοιες και αποσκοπούν κάπου αλλού.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Απλά θέλουν να πουλάνε περισσότερα digitals. Παλιότερα (προ digital), μέλος του μάρκετινγκ είχε γυρίσει και πει στεγνά πως τα χρεώνουν 3,99$ τα τεύχη γιατί μπορούν και έτρεχε ο Κεσάδα να τα μαζέψει και να διασκεδάσει τις εντυπώσεις. Μια απληστία την έχει λοιπόν η Μάρβελ στο οικονομικό, απόρροια των εποχών που δεν είχε τις πλάτες πολυεθνικής όπως τώρα. Οι Αμερικάνοι σούπερ-φανς πάντως, αν τους αναγκάσεις, θα το παίρνουν και στις δύο εκδόσεις. Αλλά για τον casual ή για τον μέσο αναγνώστη που δεν δρα παρορμητικά και οπαδικά, είναι λάθος τακτική και κάπως έτσι χάνουν συνολικά πωλήσεις.  :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ο Έντι Μπροκ θα γίνει για άλλη μια φορά ο Βένομ στην τρέχουσα σειρά, η οποία μετά το έκτο τεύχος θα επιστρέψει στην κλασική αρίθμηση του τίτλου. Ναι, νοιώθω ήδη ένα «Ορίστε;» να σχηματίζεται στο μυαλό σας. Η σειρά μετά το έκτο τεύχος λοιπόν, θα συνεχίσει με το τεύχος 150. Το πως έφτασε ο τίτλος να έχει τόσα πολλά τεύχη, φαίνεται παρακάτω με τις σειρές και τα one shots που σύμπτυξαν:

  • “Venom: Lethal Protector” (1993): 6 issues
  • “Venom: Deathtrap – The Vault” (1993): 1
  • “Venom: Funeral Pyre” (1993): 3
  • “Venom: The Madness” (1993): 3
  • “Venom: The Enemy Within” (1994): 3
  • “Venom: The Mace” (1994): 3
  • “Venom: Nights of Vengeance” (1994): 4
  • “Venom: Carnage Unleashed” (1995): 4
  • “Venom Super Special” (1995): 1
  • “Venom: Sinner Takes All” (1995): 5
  • “Venom: Separation Anxiety” (1995): 4
  • “Venom: Along Came A Spider” (1996): 4
  • “Venom: The Hunted” (1996): 3
  • “Venom: The Hunger” (1996): 4
  • “Venom: On Trial” (1997): 3
  • “Venom: License to Kill” (1997): 3
  • “Venom: Seed of Darkness” (1997): 1
  • “Venom: Sign of the Boss” (1997): 2
  • “Venom: The Finale” (1997): 3
  • “Venom” (2003): 18
  • “Venom: Dark Origin” (2008): 5
  • “Venom” (2011): 47
  • “Venom: Space Knight” (2016): 13
  • “Venom” (2017): 6

Η αλήθεια είναι πως στις πρώτες σειρές υπήρχε μια αίσθηση ακόμα και τότε πως στην ουσία πρόκειται για μια σειρά που την είχαν σπάσει σε πολλές μίνι σειρές προς διευκόλυνση της προώθησης της, αλλά τα υπόλοιπα μαγειρέματα δεν μπορώ να τα χαρακτηρίσω παρά ως αυθαιρεσίες. Τέσπα. :)

 

Πηγή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26442
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6202 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Εχει χαθεί η μπάλα χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15093
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3175 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Ήρθε η ώρα να διαβάσω και Marvel και θα ήθελα προτάσεις. Δεν έχω κάποια συγκεκριμένη απαίτηση, άλλωστε από την εκδοτική έχω διαβάσει ελάχιστα πράγματα.

Ιδανικά θα ήθελα να πρόκειται για ongoing σειρά με καμία 10αριά-20αριά τεύχη για να κάνω catch-up. Αλλά απ' ότι ξέρω τα runs είναι αρκετά μπερδεμένα, οπότε πείτε τι θεωρείτε καλύτερο για να αρχίσω. Το Civil War είναι καλή επιλογή, ας πούμε;

Το Spider-Man/Deapool έχω σκοπό να το συνεχίσω. Επίσης πιο παλιά είχα ρωτήσει για το Alias και μου είπατε ότι (αν και καλό) δεν είναι το κλασικό υπερηρωικό. Θα 'θελα κάτι που να είναι πιο αντιπροσωπευτικό, ίσως.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Πιάσε το moon Knight του lemire. Χωρίς να ξέρεις τίποτα, είναι από τους τριτοκλασάτους χαρακτήρες και άρα οι δημιουργοί έχουν ελάχιστες δεσμεύσεις και μπορούν να κάνουν ότι θέλουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52802
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Θα κλάψω...

 

Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ η Marvel επανακυκλοφορεί το Punisher Omnibus by Garth Ennis!!!!  :giati:

 

Ο Μάιος φαντάζει τόσο μακρινός... :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ρε άστο αύτο!

 

Planet Hulk OMNIBUS (αρχείαστο γιατί έχω όλα τα τεύχη, αλλά planet hulk omnibus!)

 

και ιδιαίτερα

 

PUNISHER BACK TO THE WAR OMNIBUS (βασικά αυτό πιθανότατα δεν θα διαβάζεται με τίποτα, αλλά για λόγους συμπλήρωσης της συλλογής πρέπει να υπάρχει)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Και Punisher και Planet Hulk και το War of Kings Prelude και όλα αυτά μέσα σε ένα μήνα......

 

Μου φαίνεται πρέπει να σταματήσω τις αγορές από τώρα και να αρχίσω να μαζεύω λεφτά.

 

Τουλάχιστον λειτούργησε η λογική μου που πούλησα τα OHCs περιμένοντας/ελπίζοντας να βγει το Omni.

Τα πούλησα 250 και θα δώσω γύρω στα 90 για το Omni. Not bad!!!  :lol:  :lol:

 

Για πείτε μου για το Planet Hulk. Έχω διαβάσει εκπληκτικές κριτικές, αλλά προτιμώ να ακούσω τη γνώμη σας.

 

Υ.Γ. Death of Captain America και DD by Bendis vol. 2 και έκλεισα από τα most wanted...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Και Punisher και Planet Hulk και το War of Kings Prelude και όλα αυτά μέσα σε ένα μήνα......

 

Μου φαίνεται πρέπει να σταματήσω τις αγορές από τώρα και να αρχίσω να μαζεύω λεφτά.

 

Τουλάχιστον λειτούργησε η λογική μου που πούλησα τα OHCs περιμένοντας/ελπίζοντας να βγει το Omni.

Τα πούλησα 250 και θα δώσω γύρω στα 90 για το Omni. Not bad!!!  :lol:  :lol:

 

Για πείτε μου για το Planet Hulk. Έχω διαβάσει εκπληκτικές κριτικές, αλλά προτιμώ να ακούσω τη γνώμη σας.

 

Υ.Γ. Death of Captain America και DD by Bendis vol. 2 και έκλεισα από τα most wanted...

 

Υποκειμενικά το Planet Hulk είναι μια από τις καλύτερες ιστορίες του Hulk που κυκλοφόρησαν το τελευταίο διάστημα. Δεν έχει τόσο συναισθηματικό βάθος ούτε και ανατπύσσει επαρκώς τους χαρακτήρες του, αλλά βασικά είναι η ιστορία του "σπάρτακου" στο διάστημα με Σπάρτακο τον Χάλκ. Δηλαδή αν αυτό σου ακούγεται τόσο κορυφαίο όσο μου ακούστηκε και εμένα όταν το διάβασα, θα ξετρελαθείς.

 

Αντικειμενικά το planet Hulk είναι μια άκρως προβληματική σειρά με σοβαρές ελλείψεις στην ανάπτυξη των χαρακτήρων και ένα χιλιοπαιγμένο και αρκετά τεριμμένο σενάριο με αρκετά καλή δράση ωστόσο. Δυστυχώς μέσα στα λίγα τεύχη που διαρκεί καταφέρνει να γκρεμίσει όλο το βάθος που είχε δώσει ο Peter david στον χαρακτήρα για χάρη του άμυαλου ξύλου και της φρενήρης περιπέτειας.

 

Διαλέγεις την οπτική σου και παίρνεις. Εγώ είμαι με την πρώτη άποψη, αλλά ανγνωρίζω και τα δίκια της δεύτερης. Αμα με ρωτήσεις τι προτμάω "ξύλο ή ανάπτυξη χαρκατήρων" θα σου πω ανάπτυξη χαρακτήρων. Αλλά σοτ συγκεκριμένο κόμικ το ξύλο είναι τόσο καλό και σου δίνει ένα αίσθημα ότι διαβάζεις κάτι το επικό οπότε απλώς συμπαρασύρεσαι .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8663
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

ΣΙγουρες αγορες, τουλαχιστον το Planet Hulk και το παλιο Punisher το οποιο θα περιλαμβανει και το κλασικο run Grant/Zeck αν ειδα καλα.Παντως θα μπορουσαν να τσονταρουν και το World War Hulk ανετα, μιας και το Planet Hulk ειναι μονο 600 κατι σελιδες.Τελος μη ξεχναμε και το τριτο volume του Thor.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Για πείτε μου για το Planet Hulk. Έχω διαβάσει εκπληκτικές κριτικές, αλλά προτιμώ να ακούσω τη γνώμη σας.

 

Υ.Γ. Death of Captain America και DD by Bendis vol. 2 και έκλεισα από τα most wanted...

Υποκειμενικά το Planet Hulk είναι μια από τις καλύτερες ιστορίες του Hulk που κυκλοφόρησαν το τελευταίο διάστημα. Δεν έχει τόσο συναισθηματικό βάθος ούτε και ανατπύσσει επαρκώς τους χαρακτήρες του, αλλά βασικά είναι η ιστορία του "σπάρτακου" στο διάστημα με Σπάρτακο τον Χάλκ. Δηλαδή αν αυτό σου ακούγεται τόσο κορυφαίο όσο μου ακούστηκε και εμένα όταν το διάβασα, θα ξετρελαθείς.

 

Αντικειμενικά το planet Hulk είναι μια άκρως προβληματική σειρά με σοβαρές ελλείψεις στην ανάπτυξη των χαρακτήρων και ένα χιλιοπαιγμένο και αρκετά τεριμμένο σενάριο με αρκετά καλή δράση ωστόσο. Δυστυχώς μέσα στα λίγα τεύχη που διαρκεί καταφέρνει να γκρεμίσει όλο το βάθος που είχε δώσει ο Peter david στον χαρακτήρα για χάρη του άμυαλου ξύλου και της φρενήρης περιπέτειας.

 

Διαλέγεις την οπτική σου και παίρνεις. Εγώ είμαι με την πρώτη άποψη, αλλά ανγνωρίζω και τα δίκια της δεύτερης. Αμα με ρωτήσεις τι προτμάω "ξύλο ή ανάπτυξη χαρκατήρων" θα σου πω ανάπτυξη χαρακτήρων. Αλλά σοτ συγκεκριμένο κόμικ το ξύλο είναι τόσο καλό και σου δίνει ένα αίσθημα ότι διαβάζεις κάτι το επικό οπότε απλώς συμπαρασύρεσαι .

 

Δεν αναγνωρίζω την δεύτερη άποψη. Αιρετικοί όσοι την λένε, ου! :P

 

Προτείνεται ανεπιφύλακτα. Έχει και ανάπτυξη χαρακτήρων αλλά είναι υπό το πλαίσιο της αρένας και όχι το κλαψό-ξέρεις τι που έχει μαστίσει και τα υπερηρωικά τα τελευταία 11+ χρόνια.

 

Το διαβάζεις και μετά είσαι έτοιμος και για το World War Hulk που δεν είναι και τόσο καλό, αλλά είναι λογική συνέχεια και κατάληξη του στόρυ. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52802
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Τουλάχιστον λειτούργησε η λογική μου που πούλησα τα OHCs περιμένοντας/ελπίζοντας να βγει το Omni.

Τα πούλησα 250 και θα δώσω γύρω στα 90 για το Omni. Not bad!!!  :lol:  :lol:

 

 

Νομίζω το έχω πει και αλλού. Τα τεύχη που περιλαμβάνει το omni δεν είναι αυτά των OHC. To omni του Ennis περιλαμβάνει όλα τα τευχάκια που έγραψε ο Ennis για τη "σειρά" Marvel Knights, αυτά που τα περισσότερα σχεδίασε ο Dillon και που κατά την άποψή μου είναι μακράν καλύτερα από τα πιο ρεαλιστικά και "ωμά" του MAX τίτλου -τα τεύχη δηλαδή που περιλαμβάνονται στα πέντε OHC. Εκτός κι αν αναφερόσουν στα τρία OHC που μαζεύουν ολόκληρο το run (εκτός από ένα τεύχος  :trixes: ) των Enns/Dillon. Σπαζοκεφαλιά κανονική...

 

Όπως και να χει, έκανες πολύ καλό deal ;)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26442
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6202 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Για πείτε μου για το Planet Hulk. Έχω διαβάσει εκπληκτικές κριτικές, αλλά προτιμώ να ακούσω τη γνώμη σας.

 

 

Κοίτα το planet Hulk ήταν όντως μια πολύ καλή ιστορία, για τα δεδομένα της σημερινής Marvel.

Ναι, είναι η καλύτερη που έχω διαβάσει τα τελευταία χρόνια, αλλά εκπληκτική ή αριστούργημα δεν θα την έλεγα. Φυσικά, αξίζει να αποκτηθεί και να διαβαστεί :)

 

EDIT

Επίσης, να πω ότι άνοιξα το παραπάνω link, είδα μια εικόνα κάπου με τον κόκκινο Hulk με μουστάκα, γυαλιά, φυσιγγιοθήκη και βρακάκι - αμερικάνικη σημαία και θυμήθηκα γιατί έχω κόψει κάθε επαφή με τα νέα κόμικς της εταιρείας :P

Εκπληκτικό τελικά τα Planet Hulk :lol:

Επεξεργασία από Lord Makro
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10732
  • Group:  Members
  • Topic Count:  45
  • Content Count:  1278
  • Reputation:   12957
  • Achievement Points:  1328
  • Days Won:  2
  • With Us For:  5382 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  124

Ο Έντι Μπροκ θα γίνει για άλλη μια φορά ο Βένομ στην τρέχουσα σειρά, η οποία μετά το έκτο τεύχος θα επιστρέψει στην κλασική αρίθμηση του τίτλου. Ναι, νοιώθω ήδη ένα «Ορίστε;» να σχηματίζεται στο μυαλό σας. Η σειρά μετά το έκτο τεύχος λοιπόν, θα συνεχίσει με το τεύχος 150.

 

post-10732-0-21366800-1487867742_thumb.jpg

 

:trixes:

Επεξεργασία από adams
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Και τα 2 Variant του Venom παρακαλώ.....

 

Τα υπόλοιπα που θα πάρεις πούλησε τα, δεν τα θέλω.....

 

:SmokingDevil:  :SmokingDevil:  :SmokingDevil:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116953
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

 Μα τα χίλια συμβιωτικά! Έχασαν τα μυαλά τους εκεί στην Μάρβελ;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Η Marvel αποφάσισε να μας αδειάσει το πορτοφόλι....

 

Με λίγο ψάξιμο θα βρείτε στο amazon, προφανώς για τέλη καλοκαιριού/φθινόπωρο, τα εξής Omnibus :

 

Thor by Walter Simonson

World War Hulk

The Mighty Thor 3

Shang-Chi 4

Thor: Heroes Return

Deadpool & X-Force

Spider:Clone Saga 2

 

To Thor του Simonson το ζητούν πολλοί και πάει για τρελά λεφτά στο ebay. Εγώ βλέπω να πηγαίνω μόνο για το World War Hulk

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52802
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

0/7! Ευχαριστώ Marvel! :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Έχετε άποψη για το Thor: Heroes Return?

 

Φαίνεται ενδιαφέρον....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.