Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ο ΒΙΟΣ & Η ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΤΟΥ ΣΚΡΟΥΤΖ ΜΑΚ ΝΤΑΚ


andstef

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4448
  • Reputation:   34593
  • Achievement Points:  4515
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6178 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

35 λεπτά πριν, Rombax είπε:

 

Τι ακριβώς εννοείς με αυτό; Γιατί έχω κάποιους από τους τόμους της σειράς και η ποιότητά τους μου φαίνεται μια χαρά. Εκτός και αν αναφέρεσαι στο το θέμα με τα πνευματικά δικαιώματα του Ρόσα, στην οποία περίπτωση θα συμφωνήσω. 

Χωρίς συνοδευτικά σχόλια. Χωρίς την ιστορία "αφιερωμένο εξαιρετικά". Με θαμπά χρώματα. Κατά τα άλλα εξαιρετική ποιότητα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 393
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  36668
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  72
  • Reputation:   486
  • Achievement Points:  72
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

2 hours ago, Rombax said:

 

Τι ακριβώς εννοείς με αυτό; Γιατί έχω κάποιους από τους τόμους της σειράς και η ποιότητά τους μου φαίνεται μια χαρά. Εκτός και αν αναφέρεσαι στο το θέμα με τα πνευματικά δικαιώματα του Ρόσα, στην οποία περίπτωση θα συμφωνήσω. 

Σύγκρινε τις ιστορίες όπως δημοσιεύτηκαν στο ΚΟΜΙΞ και όπως είναι στη Βιβλιοθήκη. Είναι αυτός που αναφέρει και ο φίλος απο πάνω. Χάλια χρώματα, χωρίς συνοδευτικά και απλά ατσούμπαλη συρραφή ιστοριών. Γενικά, η Βιβλιοθήκη και τα Χαμένα που εκδόθηκαν στα ύστερα του Τερζό και χωρίς έγκριση Ρόσα, το επίπεδο μοιάζει με εκδόσεις Καθημερινής (υπερβολή... το ξέσκισα, το ξέρω)!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4448
  • Reputation:   34593
  • Achievement Points:  4515
  • Days Won:  100
  • With Us For:  6178 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Πριν από 1 ώρα, BarksRosaKOMIX είπε:

Σύγκρινε τις ιστορίες όπως δημοσιεύτηκαν στο ΚΟΜΙΞ και όπως είναι στη Βιβλιοθήκη. Είναι αυτός που αναφέρει και ο φίλος απο πάνω. Χάλια χρώματα, χωρίς συνοδευτικά και απλά ατσούμπαλη συρραφή ιστοριών. Γενικά, η Βιβλιοθήκη και τα Χαμένα που εκδόθηκαν στα ύστερα του Τερζό και χωρίς έγκριση Ρόσα, το επίπεδο μοιάζει με εκδόσεις Καθημερινής (υπερβολή... το ξέσκισα, το ξέρω)!

Οι ιστορίες του Ρόσα που δημοσιεύτηκαν στο Κόμιξ της καθημερινής είχαν καλύτερα (ασύγκριτα) χρώματα και ήταν πιο πλήρεις έχοντας κάποια καρέ που έλειπαν στην πρώτη τους δημοσίευση. Μόνο στο χαρτί υστερούσαν 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36668
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  72
  • Reputation:   486
  • Achievement Points:  72
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

1 hour ago, Manitou said:

Οι ιστορίες του Ρόσα που δημοσιεύτηκαν στο Κόμιξ της καθημερινής είχαν καλύτερα (ασύγκριτα) χρώματα και ήταν πιο πλήρεις έχοντας κάποια καρέ που έλειπαν στην πρώτη τους δημοσίευση. Μόνο στο χαρτί υστερούσαν 

Ο χρωματισμός όμως των επεισοδίων του Βίου της Καθημερινής είναι λες και τοκανε μεθυσμένος. Αλλά σίγουρα, σε σχέση με την Βιβλιοθήκη Τερζο, κάποιες ιστορίες Ρόσα παρουσιάστηκαν καλύτερες στο ΚΟΜΙΞ Αλφζ. Αλλά όχι καλύτερες από ΚΟΜΙΞ Τερζό. Γενικά η Βιβλιοθήκη είναι πάτος από τρόπο παρουσίασης των ιστοριών του Ρόσα. Η Βιβλιοθήκη υπάρχει μόνο για όσους αγόρασαν με τη σέσουλα τα τομάκια για 10-15 ευρώ πριν κανα δυο τρία χρόνια και τώρα τα πουλάνε χρυσά σε "συλλέκτες" :lol: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.