Μετάβαση στο περιεχόμενο

Είναι ο Μίκυ Μάους γκέι; [ Jean-Lyc, Πέντε Γραμμές κι ένα Κλειδί (blog), 14/9/2007 ]


Bonadrug

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20237
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είναι ο Μίκυ Μάους γκέι;

Posted on September 14th, 2007 at 10:33 am by Jean-Lyc


Από αυτό το blog

Ακανθώδες το ζήτημα. Χρόνια τώρα υποψιάζομαι πως ο Μίκυ Μάους είναι κρυφο-γκέι. Κι όχι μόνο αυτό, είμαι σίγουρος πως διατηρεί ένα κρυφό ερωτικό πάθος για τον - ασεξουαλικό - Γκούφη.

Τα σημάδια, πολλά. Για να έχουμε ένα σημείο αναφοράς, θα κάνω συγκρίσεις με τον κρυφο-στρέιτ Ντόναλντ.
Ας πούμε ο Μίκυ τι δικαιολογία έχει που έχει αφήσει τη Μίννι αστεφάνωτη τόσα χρόνια; Ο Ντόναλντ, το ξέρουμε, είναι άφραγκος και τον δέρνει η ατυχία. Δε θα άντεχε οικονομικά να αποκαταστήσει την Νταίζη. Ο Μίκυ όμως ποτέ δεν είχε τέτοιου είδους προβλήματα. Γιατί δεν το παίρνει το κορίτσι;
Βεβαίως, πολλοί θα παρατηρήσουν πως η σχέση είναι ούτως ή άλλως προβληματική. Έχετε δει ποτέ το Μίκυ να πηγαίνει με χαρά στο ραντεβού του με τη Μίννι; Εκεί που ο Ντόναλντ θα φτιαχτεί, θα βάλει το καλό ναυτικό του κουστούμι και θα παρφουμαριστεί, για τον Μίκυ, το ραντεβού με την Μίννι μοιάζει με αγγαρεία.
Και, φυσικά, πρέπει να λάβουμε υπόψη πως ο Μίκι ποτέ δεν έχει βγει ένα κανονικό ραντεβού με τη Μίννι. Πάντα κάτι πάει στραβά, πάντα ο Μίκυ έχει κάνει μια σημαντική παράλειψη (προφανώς γιατί υποσυνείδητα ήθελε να αποφύγει το ραντεβού) είτε βάζει μπροστά άλλες προτεραιότητες. Αντίθετα, ο Ντόναλντ έχει προσπαθήσει πάρα πολύ και σε κάποιες περιπτώσεις έχει καταφέρει να βγει ρομαντικά ραντεβού με την Νταίζη.
Αλλά πέρα από τη Μίννι και την Νταίζη, ο Μίκυ, όταν βρίσκεται αντιμέτωπος με κάποια όμορφη γυναίκα, απαντά με μια τεράστια συστολή, εκεί που ο Ντόναλντ απαντά με μια έκρηξη παπιοτεστοστερόνης - πάντα με αστεία αποτελέσματα, ας όψεται η ατυχία του.
Θα μου πείτε τώρα, πώς είναι δυνατόν η Μίννι να αποδέχεται μια τέτοια σχέση; Προφανώς και η ίδια είναι υπερβολικά απασχολημένη με τον εαυτό της, οπότε η σχέση της με τον Μίκυ που δεν της ζητά πολύ χρόνο από τη ζωή της να είναι ένα πολύ καλό άλλοθι.
Φυσικά, και ο ελάχιστος χρόνος που περνάνε μαζί, είναι ένα θέμα, ειδικά αν κάνουμε τη σύγκριση με το χρόνο που ο Μίκυ περνά με τον Γκούφη.
Ο οποίος Μίκυ αποζητά το χρόνο του Γκούφη και πολλες φορές εκλιπαρεί για την προσοχή του ψηλέα φίλου που είναι «πέρα βρέχει». Ακριβώς το αντίθετο με αυτό που συμβαίνει μεταξύ του Ντόναλντ και του ξάδερφού του Φέθρυ Ντακ.
Ακόμα χειρότερα, ο Μίκυ δεν πρόκειται να πει ποτέ του καμμιά κακή κουβέντα για τον Γκούφη, τη στιγμή που οι δήθεν αθώες κακιούλες για τις γυναίκες (και τη Μίννι) δίνουν και παίρνουν. Κι όσο κι αν τον εκνευρίζει η ανεύθυνη συμπεριφορά του ψηλού, πάντα θα του βρει μια δικαιολογία.
Εν τω μεταξύ, καθώς τα έγραφα αυτά, λέω «δε γίνεται, όλο και κάποιος άλλος θα έχει κάνει τις ίδιες παρατηρήσεις». Κι η επιβεβαίωση μου ήρθε σφοντύλι! Το όνομα Μίκυ Μάους, υπήρξε ήδη από τη δεκαετία του 1930 αναγνωριστικό των γκέι μεταξύ τους!

Ηλίου φαεινότερον για μένα, πως έχουμε να κάνουμε με μια ακόμα θλιβερή περίπτωση καταπιεσμένης ομοφυλοφιλίας στη συντηρητική Αμερική του 1950. Το άσχημο είναι πως, ενώ τα ήθη έχουν αλλάξει, ο Μίκυ αρνείται ακόμα να αποδεχτεί τη σεξουαλική του ταυτότητα και να εκδηλωθεί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6149 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

:confuse: :confuse: :confuse:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μίκυ Μάους: ο πρόγονος του "ουράνιου τόξου"! :lmao::collapse:

 

Επίσης, γιατί μιλάει πάντα τόσο γλυκά στον "Πλουτάκο" του, ε? Υφέρπουσα ζωοφιλία!? :P

 

 

 

Δουλειά δεν είχε ο διάολος μου φαίνεται...... :)

Επεξεργασία από DJO
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Εντάξει, το άρθρο είναι τίγκα στις τρύπες και στην ασυναρτησία.

 

Ηλίου φαεινότερον για μένα, πως έχουμε να κάνουμε με μια ακόμα θλιβερή περίπτωση καταπιεσμένης ομοφυλοφιλίας στη συντηρητική Αμερική του 1950.

Ηλίου φαεινότερον για μένα πως όποιος γράφει τέτοια πράγματα, δεν έχει ασχοληθεί παρά επιφανειακά με τις ιστορίες των Μίκυ - Ντόναλντ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  673
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  758
  • Reputation:   1754
  • Achievement Points:  758
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6296 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

Όχι οτι πολυγουστάρω τον Μίκυ αλλά κάπου υπάρχει κάποια υπερβολή.

Ο Μίκυ είναι σοβαρό ποντίκι : έχει ως αποστολή να περιφρουρεί το νόμο και την τάξη.

Δε μπορεί να τρέχει πίσω από τον ποδόγυρο. Εξ άλλου δεν είναι και στο χαρακτήρα του.

Όπως όλοι οι άρρενες βρήκε μια, ασχολείται μαζί της κατ' αποκλειστικότητα αλλά, σε αντίθεση με τους

περισσότερους, είναι αρκετά σοφός ώστε να μην την παντρευτεί. Το να την κυκλοφορεί είναι αγγαρεία όχι

μόνο γι'αυτόν αλλά και για κάθε αρσενικό με μακροχρόνια σχέση - αυτό φανερώνει ακόμα οτι η Μίνυ δεν

τον αφήνει νηστικό. Είναι βέβαια λίγο σπαστικιά - αλλά που να τρέχει τώρα να χωρίζει και να ψάχνει

γι'άλλη...πολύς χρόνος χαμένος. Επιπλέον η δουλειά του έχει τυχερά και δεν ξέρουμε τι γίνεται πίσω

από τα καρέ των κόμικ (ούτε υπαινιγμός μπορεί να γίνει για κάτι τέτοιο σε παιδικό περιοδικό).

 

Και μη μου πείτε για τον Ντόναλντ.Τον έχει και στην πίεση συνεχώς η Νταίζη με τον Γκαστόνε για μόνιμη

απειλή και ο δύστυχος τρέχει μη χάσει το κελεπούρι. Η λιγούρα του για γυναίκες βγάζει μάτι

(στη δίαιτα τον έχει η Νταίζη φαίνεται) και τον κάνει κωμικό.

Αυτό χωράει σε παιδικό κόμικ γιατί ως γνωστόν και τα σκυλιά τρέχουν πίσω από τη μοτοσυκλέτα αλλά

δεν την καβαλάνε. Ενώ όσοι δε μιλούν πολύ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Δε νομίζω πως η οπτική του blogger, είναι η σωστή. Έτσι και αλλιώς ο Μίκυ πρέπει είναι μια φιγούρα πρότυπο όχι μόνο για αγόρια, αλλα και για κορίτσια. Και ακόμα αν δεχτούμε οτι απευθείνεται κυρίως σε παιδιά προ εφηβικής ηλίκιας, δεν μπορει να διαφέρει η συμπεριφορά του απο αυτά. Για θυμηθήτε πως ήσασταν έσεις (εμείς) ότνα ήμασταν 7-8 ετών....Μας ένοιαζαν τα κορίτσια; Μάλλον όχι και τόσο. Ήταν πιο σημαντικό να βγένουμε με το φιλαράκι μας και να το παίζουμε, εξερευνητές, αστυνομικοί, καουμπόηδες, κλπ.... Ο Μίκυ δεν κάνει κάτι διαφορετικό, γι αυτό άλλωστε έχει και τέτοια επιτυχία! Απο κεί και πέρα, αυτή η συμπεριφορά, στα μάτια ενός ενήλικα φαντάζει γκέυ. Το ίδιο όμως μπορεί να φαντάζει και η συμπεριφορά ενός 8χρονου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3960
  • Group:  Members
  • Topic Count:  233
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   4287
  • Achievement Points:  1125
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6012 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Εντάξει. Να απομυθοποιούμε πρόσωπα και καταστάσεις δεν είναι και κακό. Ίσα ίσα που ακούγεται αν μη τι άλλο ρεαλιστικό. Αλλά το να μπλέκει κανείς στα δικά του πάθη, κοινά αποδεκτούςκαι υπεράνω υποψίας παιδικούς ήρωες, προκειμένου ίσως όχι να δώσει νέες ερμηνείες, αλλά για να καταστρέψει την όλη εικόνα, είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! Και δεν νομίζω πως εκπροσωπόντας μια κοινότητα, ή οτιδήποτε άλλο τέλος πάντων, έχει ταυτόχρονα το δικαίωμα να τα ισοπεδώνει όλα. Αυτά. :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  673
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  758
  • Reputation:   1754
  • Achievement Points:  758
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6296 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

Ηλίου φαεινότερον οτι, αντί να κάνουμε πλάκα με το θέμα το σκίσαμε....

και πρώτος εγώ φυσικά. Υποθέτω πως με όλα τα βαθυστόχαστα που γράφτηκαν

φτιάξαμε τη μέρα του bonadrug :cheers3: .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Μα φού είμαστε σοβαροι άνθρωποι! Τι περίμενες; Σύντροφε, μήπως να κατέβαζες πρόταση στην ΚΟΒΑ να γίνουμε πιο πολύ χιουμορίστες; ελπίζω να μην είναι πολύ αναθεωριτικό αυτο που λέω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  673
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  758
  • Reputation:   1754
  • Achievement Points:  758
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6296 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  58

Μα φού είμαστε σοβαροι άνθρωποι! Τι περίμενες; Σύντροφε, μήπως να κατέβαζες πρόταση στην ΚΟΒΑ να γίνουμε πιο πολύ χιουμορίστες; ελπίζω να μην είναι πολύ αναθεωριτικό αυτο που λέω.

 

Μπα, η έλλειψη γέλιου φέρνει δυσκοιλιότητα και επηρεάζει την παραγωγικότητα. Σκέφτομαι μάλιστα

να κατεβάσω πρόταση για υποχρεωτική παρουσία όλων στην Γκρικομίξ και τα πρώτα 50 ποστ υποχρεωτικά.

Οι διαφωνούντες θα παραδοθούν στη Γκαστάπ...εεε...δηλαδή στο Yoshi για τα περαιτέρω (μη γίνουμε εμείς οι κακοί)

Επεξεργασία από alagt17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4372
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  190
  • Reputation:   651
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5948 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ρωτήστε τη Μίνη ρε παιδία...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

O Μίκυ είναι emo.

 

Μου θυμίζει κάτι συζητήσεις που κάναμε στο Γυμνάσιο: "Αυτός δεν έχει γκόμενα, μάλλον αδερφή είναι".

Κάτι ήθελε να πει ο Jean-Lyc του άρθρου, αλλά του βγήκε λίγο σκατά. Αλλά εδώ έβγαλε τον Ντόναλντ κρυφο-στρέιτ... Σα δε ντρέπεται ο Ντόναλντ!

 

Άμα σε πιάσει ο Μάκης, ο Λάκης ή ο Τάκης στο στόμα του, θα σου πω εγω...

 

Έχω να δηλώσω ότι ο Μίκυ είναι στην πραγματικότητα asexual!!! Τον έχετε δει να πηγαίνει τουλέτα?? Ε?? ΕΕ?? Δεν έχει από αυτό που έχουν τα αγοράκια!!! (θέλω να δω αν κανείς έχει καρεδάκι να ποστάρει με τον Μίκυ να βγαίνει από WC).

Επεξεργασία από comicsell
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Μπα, η έλλειψη γέλιου φέρνει δυσκοιλιότητα και επηρεάζει την παραγωγικότητα. Σκέφτομαι μάλιστα

να κατεβάσω πρόταση για υποχρεωτική παρουσία όλων στην Γκρικομίξ και τα πρώτα 50 ποστ υποχρεωτικά.

Οι διαφωνούντες θα παραδοθούν στη Γκαστάπ...εεε...δηλαδή στο Yoshi για τα περαιτέρω (μη γίνουμε εμείς οι κακοί)

 

Έχεις δίκο! Ετσι και αλλιώς το φταίξιμο είναι των αστών με τα ακριβά κουστούμια και τις φανταχτερές κολώνιες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15795
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Όχι απλά καρεδάκι, αλλά ιστορία ολόλκηρη με τον κατρουλή Μίκυ σου έχω:

post-832-1201365397_thumb.jpg

post-832-1201365421_thumb.jpg

:D :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4372
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  190
  • Reputation:   651
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5948 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έτσι, έτσι...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Η όλη λογική του κειμένου είναι αστεία. Κατ'αρχάς το Μίκυ Μάους κυκλοφόρησε μια εποχή που στην Αμερική τα πάντα λογοκρίνονταν. Το Μίκυ Μάους εθεωρείτο παιδικό περιοδικό, και γι' αυτό έπρεπε να αποφεύγονται όσο ήταν δυνατό τα πάντα που είχαν σεξουαλικές υπόνοιες. Δεν είναι τυχαίο ότι οι Χιούι, Λιούι, Ντιούι μένουν με τον θείο τους τον Ντόναλντ, ο Φράνκι με τον θείο Γκούφυ, οι Μάικ και Ντάικ με τον θείο Μίκυ κλπ κλπ. και όχι με τους γονείς τους. Κι αυτό γιατί ένα παιδί προέρχεται από ένα ζευγάρι μετά από τη σεξουαλική πράξη, ένα μήνυμα που προσπαθούσαν να "κρύψουν" από τους μικρούς αναγνώστες. Σήμερα μπορεί να μας φαίνεται αστείο κάτι τέτοιο, αλλά τότε ήταν άλλες εποχές.

Επίσης δεν πρέπει να παραβλέπουμε ότι θεωρητικά ο χρόνος στον κόσμο της Ντίσνεϋ παραμένει αναλοίωτος. Γιατί δεν μεγαλώνουν τα 3 ανιψάκια, γιατί δεν πεθαίνει ο θείος Σκρούτζ; Δηλαδή τι περιμένετε να γίνει, σε 30 χρόνια από τώρα να διαβάζουμε ιστορίες για τα ανίψια των Χιούι, Λιούι και Ντιούι, σε 60 για τα ανίψια των ανιψιών κλπ κλπ;;; Μόνο οι ιστορίες του Ντον Ρόσα έχουν μεταβολή του χρόνου, ειδικά στον Βίο & Πολιτεία. Με την ίδια λοιπόν λογική, και ο Μίκυ δεν παντρεύεται την Μίννι γιατί ο όλες οι ιστορίες που διαβάζουμε διαδραματίζονται στο ίδιο χρονικό σημείο πάνω κάτω, σε ένα χρονικό σημείο που είναι αρραβωνιασμένοι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Όχι απλά καρεδάκι, αλλά ιστορία ολόλκηρη με τον κατρουλή Μίκυ σου έχω:

post-832-1201365397_thumb.jpg

post-832-1201365421_thumb.jpg

:D :D

 

ΧΑΧΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΑΑΧΑΧΑΧΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑ

 

ΠΑΡΑΝΟΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!

Επεξεργασία από comicsell
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

OMG! Zoo πιδι μ, γιατι κανιβαλισες το Μικυ Μυστηριο και εβαλες αυτοκολλητο στον Θοδωρη "paranoid inside"? :lol::lmao::lmao::lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1834
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  283
  • Reputation:   229
  • Achievement Points:  283
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6201 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

τι αλλο θα ακουσουμε

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1679
  • Reputation:   6590
  • Achievement Points:  1743
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6259 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

έλα ρε παιδιά, ένας απλός blogger είναι, πλάκα έκανε, εγώ πάντως γέλασα , παρόλο που θεωρώ το Μικι Μάους το μεγαλύτερο διαβρωτικό περιοδικό για παιδιά το συγκεκριμένο είναι εντελώς Out of the Blue και γιαυτό γέλασα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15795
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

OMG! Zoo πιδι μ, γιατι κανιβαλισες το Μικυ Μυστηριο και εβαλες αυτοκολλητο στον Θοδωρη "paranoid inside"? :lol::lmao::lmao::lmao:

χεχε

Μα, τέτοια θέματα μόνο να τα τραβάς όσο μπορείς πρέπει :D

 

Κατ'εμέ, ο Μίκυ = totally gay!!

Όχι με τη σεξουαλική έννοια. Ένα asexoual μάυρο blot είναι - δεν έχει κοκό ούτε από Μίνι ούτε από Γκούφυ... για Μαύρο Πιτ τηρώ τις αμφιβολίες μου, κυρίως λόγω της επιμονής του Πιτ να κάνει τις ίδιες πατατιές ξανά και ξανά (βλέπε ανέκδοτο κυνηγός-δάσος-αρκούδα :P ).

Αλλά ο Μίκυ είναι gay με την έννοια του φλώρου. Ο ever-good τύπος που αν ήταν πιο ψηλός θα γινόταν batman (για να κρατήσουμε το no-super-power-thing), αν ήταν γάλλος θα ήταν ο Τεν-τεν (αυτό τα λέει όλα νομίζω...) και αν είχε γεννηθεί στη δεκαετία μας θα είχε κατακλύσει τα τηλεοπτικά ως άλλος Αυτιάς (είναι αυτιάς, πώς να το κάνουμε :P ).

 

Σαν Μίκυ μυστήριος πήγε να πλασάρει μια πιο Φιλ Ποτ εικόνα, πιο μάτσο και νουάρ, αλλά με τόση προϊστορία το βλέπω απλά ως αναλαμπή (ή μπας και οριμάζει το "παιδί"?)

 

:lol: :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4760
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  17
  • Reputation:   7
  • Achievement Points:  17
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5899 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

O Μίκυ είναι emo.

 

Μου θυμίζει κάτι συζητήσεις που κάναμε στο Γυμνάσιο: "Αυτός δεν έχει γκόμενα, μάλλον αδερφή είναι".

Κάτι ήθελε να πει ο Jean-Lyc του άρθρου, αλλά του βγήκε λίγο σκατά. Αλλά εδώ έβγαλε τον Ντόναλντ κρυφο-στρέιτ... Σα δε ντρέπεται ο Ντόναλντ!

 

Άμα σε πιάσει ο Μάκης, ο Λάκης ή ο Τάκης στο στόμα του, θα σου πω εγω...

 

Έχω να δηλώσω ότι ο Μίκυ είναι στην πραγματικότητα asexual!!! Τον έχετε δει να πηγαίνει τουλέτα?? Ε?? ΕΕ?? Δεν έχει από αυτό που έχουν τα αγοράκια!!! (θέλω να δω αν κανείς έχει καρεδάκι να ποστάρει με τον Μίκυ να βγαίνει από WC).

 

 

δεν έχεις και άδικο τώρα που το σκέφτομαι και εγώ γιατί άραγε δεν πήγαινε τουαλέτα?

 

καλά όσο για το άρθρο τέλος ο αρθρογράφος έχει τεραστια φαντασία! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  973
  • Reputation:   1025
  • Achievement Points:  974
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6395 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Μήπως έχει δει κανείς το DVD με την συνάντηση Μίκυ και Μπομπ Σφουγκαράκι :P

Εμένα μου το φέραν αλλά αρνήθηκα να το δω :P

 

Νομίζω ότι το κειμενάκι είναι χιουμοριστικό (το ελπίζω αλλιώς θα είναι πολύ περίεργο) και μια χαρά κάνει την δουλειά του. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15795
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6286 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μήπως έχει δει κανείς το DVD με την συνάντηση Μίκυ και Μπομπ Σφουγκαράκι :P

Του Μάκη είναι - θα το δείξει στην επόμενη Ζούγκλα ;)

:lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 7 years later...

  • Member ID:  30701
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  342
  • Reputation:   2053
  • Achievement Points:  342
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3351 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Λυγισε και ο Καστυ μπροστα στο ζητημα...Το μπλογκ δεν υπαρχει αλλα ευτυχως το διαμαντι ακομα ακτινοβολει!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.