Μετάβαση στο περιεχόμενο

X-MEN: 2008


Bonadrug

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Τίτλος:
X-MEN: 2008
Σενάριο/Kείμενα:
Chuck Austen
Σχέδιο:
Salvador Larroca
Hμερ. έκδοσης:
12-2007
Εξώφυλλα:
1 + 1 Οπισθόφυλλα ΕΔΩ ΛΙΣΤΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Τεύχη:
1
Κατηγορία:
Αυτοτελές
Είδος εντύπου:
Κόμικ
Βιβλιοδεσία:
Καρφίτσα
Περιεχόμενο:
Υπερηρωικό
Μέγεθος:
21.0 x 29.0
Σελίδες:
60
Χρώμα:
Έγχρωμο (ΕΓΧ)
Μετάφραση:
Βασίλης Αθανασιάδης
Πρωτότυπος τίτλος:
X-Men Annual 2008 (Panini Books, 2007)
Προέλευση:
Αμερικανική
ISBN:
977-179-099-201-1
Ονομαστική τιμή:
3,90€
Ομαδοποίηση:

  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20247
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Xmen_0001.jpg  Xmen_0001z.jpg

 

 

Πρόκειται για τα τεύχη 161 έως 164 των X-Men (v2), περιόδου τέλους 2004 / αρχών 2005. Έχουν φάει τεράστιο κόψιμο και ράψιμο βέβαια για να χωρέσουν στις 60 σελίδες της σπέσιαλ έκδοσης της Anubis. Λείπουν από τις αρχικές σελίδες (ειδικά η πρώτη σελίδα του 161 ήταν απολύτως απαραίτητη κι όμως λείπει), μέχρι ενδιάμεσες σελίδες μέχρι σκέτα καρέ. ΧΑΣΑΠΗΔΕΣ................


Από τη μια είναι θετικό που αυτή η πολύ καλή ιστορία (το στόρι αρκ Heroes & Villains) δημοσιεύεται, από την άλλη έτσι όπως έγινε τελικά.... Έχουν αφαιρεθεί όλα τα sub-plots, οι σελίδες που αφιερώνονται για την ανάπτυξη των χαρακτήρων, κι έχει μείνει μόνο το νταμπα - ντούμπα. Η τιμή βέβαια είναι καλή.

Το Line-up των X-Men σε αυτή την ιστορία είναι αυτό που βλέπετε στο εξώφυλλο της έκδοσης.

 

Ομαδοποίηση X-Men

---

  • Tο μέλος GreekComicFan πρόσθεσε ΕΔΩ:

Επειδή βλέπω ότι σε αυτήν την περίπτωση η Anubis τα ακούει χωρίς να φταίει, ας κάνω λίγο τον συνήγορο του διαβόλου.

Η Anubis λοιπόν όπως και όλοι οι Ευρωπαίοι εκδότες προμηθεύεται τους Μάρβελ τίτλους της μέσω της Panini S.p.A, η οποιά έχει αναλάβει πάνω από δεκαετιά την διαχείριση των δικαιωμάτων και τις αδειοδοτήσεις τών εκδόσεων αυτών στην Ευρώπη. Κανένας Ευρωπαίος εκδότης δεν έχει πλέον δικαίωμα επέμβασης στο περιεχόμενο των τίτλων που εκδίδουν εκτός απο την Panini S.p.A. Μονο τις διαφημίσεις-στήλες Αλληλογραφίας ωρίζουν. Ειμαι σίγουρος μάλιστα πως πέρασε κάποιος καιρός ώστε να πείσει η Anubis τις 3 μεγάλες εκδοτικές που αντιπροσωπεύει ώστε να τις επιτρέψουν να βάλει 2 ιστοριές ανα τεύχος, τακτική που χρησιμοποιεί τώρα.

 

Τα X-MEN 2008 και SPIDER-MAN 2008 είναι ετήσιες εκδόσεις που ετοιμάζει η Panini S.p.A κυρίως για την Αγγλική αγορά, με στόχο την προσέλκυση νεαρότερων αναγνώστων. Για το ίδιο ακριβώς λόγο πιστευώ πως τις φέρνει και στην Ελλάδα ή Anubis, μην κοιτάτε που τα αγοράζουμε πρώτα εμείς οι μπούληδες!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Βγήκε τελικά έστω και αρκετά καθυστερημένα (έπρεπε να ήταν διαθέσιμο από την προηγούμενη βδομαδα). Οταν είχα δει το εξώφυλλο, αναρωτιώμουνα αν όντως συμβάδιζε το εξώφυλλο με το περιεχόμενο.

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  630
  • Reputation:   5018
  • Achievement Points:  693
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6251 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το πετσοκόψανε :wow: σε βαθμό που δεν μπορούμε να πούμε ότι όντως είναι τα X-MEN 161 έως 164, απλώς είναι ορισμένα καρέ από αυτά. Νόμιζα πως μόνο η Modern Times έκανε αυτά τα πράγματα αλλά υπάρχουν ακόμα και πραγματικά απορώ για το λόγο που ακόμη και σήμερα στην εποχή του internet η Marvel δίνει άδειες για αυτά τα πράγματα.

 

Χρονολογικά έρχεται λίγο μετέπειτα από το τα δύο τομάκια Ε is for Extinction και το X-Men Imperial που έχει εκδώσει η ίδια εταιρία στη χώρα μας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Χρονολογικά έρχεται λίγο μετέπειτα από το τα δύο τομάκια Ε is for Extinction και το X-Men Imperial που έχει εκδώσει η ίδια εταιρία στη χώρα μας.

 

Βασικά έχουν 3 χρόνια διαφορα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25033
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Απαράδεκτο το γεγονος οτι κόψανε σελίδες!!!!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Επειδή βλέπω ότι σε αυτήν την περίπτωση η Anubis τα ακούει χωρίς να φταίει, ας κάνω λίγο τον συνήγορο του διαβόλου.

Η Anubis λοιπόν όπως και όλοι οι Ευρωπαίοι εκδότες προμηθεύεται τους Μάρβελ τίτλους της μέσω της Panini S.p.A, η οποιά έχει αναλάβει πάνω από δεκαετιά την διαχείριση των δικαιωμάτων και τις αδειοδοτήσεις τών εκδόσεων αυτών στην Ευρώπη. Κανένας Ευρωπαίος εκδότης δεν έχει πλέον δικαίωμα επέμβασης στο περιεχόμενο των τίτλων που εκδίδουν εκτός απο την Panini S.p.A. Μονο τις διαφημίσεις-στήλες Αλληλογραφίας ωρίζουν. Ειμαι σίγουρος μάλιστα πως πέρασε κάποιος καιρός ώστε να πείσει η Anubis τις 3 μεγάλες εκδοτικές που αντιπροσωπεύει ώστε να τις επιτρέψουν να βάλει 2 ιστοριές ανα τεύχος, τακτική που χρησιμοποιεί τώρα.

 

Τα X-MEN 2008 και SPIDER-MAN 2008 είναι ετήσιες εκδόσεις που ετοιμάζει η Panini S.p.A κυρίως για την Αγγλική αγορά, με στόχο την προσέλκυση νεαρότερων αναγνώστων. Για το ίδιο ακριβώς λόγο πιστευώ πως τις φέρνει και στην Ελλάδα ή Anubis, μην κοιτάτε που τα αγοράζουμε πρώτα εμείς οι μπούληδες! :lol:

Ας μιλήσουμε τώρα για την ακρίβεια των τόμων για να μην πάθω τίποτα με τόση υπεράσπιση που τους έκανα. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3897
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  37
  • Reputation:   40
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6038 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Τελικά παιδιά,είναι προτιμότερο να αγοράζεις κατευθείαν απο το εξωτερικό τους τίτλους.Πιστεύω οτι το μόνο που χάνεις είναι την μετάφραση.Αλλά πάλι εγώ προσωπικά προτιμώ να βλέπω το οποιοδήποτε κόμικ στην αρχική αυτούσια και γνήσια έκδοσή του,έστω και με αγγλικούς χαρακτήρες.Αλλωστε πιστεύω οτι οι περισσότεροι-σχεδόν όλοι θα έλεγα- που έχουν το μικρόβιο των κόμικς,γνωρίζουν πάρα πολύ καλά την αγγλική γλώσσα.Προτιμώ λοιπόν να κάνω ο ίδιος την μετάφραση αυτών που διαβάζω,παρά να την κάνει κάποιος άλλος που στο κάτω-κάτω,μπορεί να έχει πιο εξειδικευμένες γνώσεις στ'αγγλικά απο μένα αλλά οι μεταφράσεις του να είναι χάλια.Ευτυχώς ή δυστυχώς έχω πολλά χρόνια ν'αγοράσω κόμικς μεταφρασμένα και δεν το κάνω απο σνομπισμό,αλλά για όλους τους παραπάνω λόγους που αναφέρατε κι εσείς.Και δεν μ'ενδιαφέρει ποιός ευθύνεται για την λογοκρισία ή το πετσόκομα ή τις απαράδεκτες μεταφράσεις που έχουν γίνει όλα αυτά τα χρόνια.Θέλω όταν πηγαίνω και δίνω τα λεφτά μου να παίρνω αυτό που θέλω εγώ κι όχι αυτό που διαλέγουν κάποιοι άλλοι για μένα.Αυτό που με πειράζει περισσότερο όμως είναι οτι αν δεν το ανακαλύψεις μόνος σου οτι κάτι λείπει ή είναι λάθος,δεν σου το λέει κανείς."Σου πουλάω το τάδε τεύχος απο Χ-μεν αλλά να ξέρεις οτι λείπουν κάποιες σελίδες.Η επιλογή είναι δική σου".Οχι.Πρώτα το αγοράζεις,βλέπεις οτι κάτι δεν πάει καλά και μετά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γι'αυτό.Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την εξυπηρέτηση και την ποιότητα των τίτλων που έχω αγοράσει τα τελευταία δυο χρόνια απο το εξωτερικό.Δυστυχώς στην Ελλαδίτσα μας είμαστε ακόμα πίσω στον σεβασμό ως προς τον καταναλωτή και πολύ φοβάμαι οτι θα συνεχίσουμε να είμαστε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26954
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τελικά παιδιά,είναι προτιμότερο να αγοράζεις κατευθείαν απο το εξωτερικό τους τίτλους.Πιστεύω οτι το μόνο που χάνεις είναι την μετάφραση.Αλλά πάλι εγώ προσωπικά προτιμώ να βλέπω το οποιοδήποτε κόμικ στην αρχική αυτούσια και γνήσια έκδοσή του,έστω και με αγγλικούς χαρακτήρες.Αλλωστε πιστεύω οτι οι περισσότεροι-σχεδόν όλοι θα έλεγα- που έχουν το μικρόβιο των κόμικς,γνωρίζουν πάρα πολύ καλά την αγγλική γλώσσα.Προτιμώ λοιπόν να κάνω ο ίδιος την μετάφραση αυτών που διαβάζω,παρά να την κάνει κάποιος άλλος που στο κάτω-κάτω,μπορεί να έχει πιο εξειδικευμένες γνώσεις στ'αγγλικά απο μένα αλλά οι μεταφράσεις του να είναι χάλια.Ευτυχώς ή δυστυχώς έχω πολλά χρόνια ν'αγοράσω κόμικς μεταφρασμένα και δεν το κάνω απο σνομπισμό,αλλά για όλους τους παραπάνω λόγους που αναφέρατε κι εσείς.Και δεν μ'ενδιαφέρει ποιός ευθύνεται για την λογοκρισία ή το πετσόκομα ή τις απαράδεκτες μεταφράσεις που έχουν γίνει όλα αυτά τα χρόνια.Θέλω όταν πηγαίνω και δίνω τα λεφτά μου να παίρνω αυτό που θέλω εγώ κι όχι αυτό που διαλέγουν κάποιοι άλλοι για μένα.Αυτό που με πειράζει περισσότερο όμως είναι οτι αν δεν το ανακαλύψεις μόνος σου οτι κάτι λείπει ή είναι λάθος,δεν σου το λέει κανείς."Σου πουλάω το τάδε τεύχος απο Χ-μεν αλλά να ξέρεις οτι λείπουν κάποιες σελίδες.Η επιλογή είναι δική σου".Οχι.Πρώτα το αγοράζεις,βλέπεις οτι κάτι δεν πάει καλά και μετά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γι'αυτό.Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την εξυπηρέτηση και την ποιότητα των τίτλων που έχω αγοράσει τα τελευταία δυο χρόνια απο το εξωτερικό.Δυστυχώς στην Ελλαδίτσα μας είμαστε ακόμα πίσω στον σεβασμό ως προς τον καταναλωτή και πολύ φοβάμαι οτι θα συνεχίσουμε να είμαστε.

 

 

Δε συμφωνώ με την άποψη αυτή φίλε μου... Γιατί σύμφωνα με τα λεγόμενά σου ο κάθε φίλος των κόμιξ για να μπορέσει να διαβάσει τα καλύτερα κόμιξ από κάθε χώρα θα έπρεπε να μάθει πρώτα την γλώσσα τους. Αυτό μπορεί να είναι εφικτό για τα Αμερικάνικα κόμιξ αλλά τι γίνεται αν πρέπει να διαβάσεις στα Πορτογαλλικά, στα Ισπανικά, στα Γερμανικά, στα Γαλλικά στα Ιταλικά, στα Αργεντίνικα κτλ.; Πρέπει να μάθεις την γλώσσα πρώτα; Και ποιός σου λέει πως αυτές οι χώρες δεν έχουν καλά κόμιξ; Έχουν! Περιμένεις λοιπόν τις μεταφράσεις, στην καλύτερη, στα Αγγλικά; Και ποιός μας λέει ότι αυτές είναι καλές μεταφράσεις; Δεν έχουν πάντα! Η Ελλάδα έχει δώσει πάρα πολλά λάθος δείγματα στον τομέα των μεταφράσεων αλλά εγώ βλέπω ότι τα πράγματα βελτιώνονται και πάνε προς το καλύτερο! Και όσον αφορά την ποιότητα αλλά και τις μεταφράσεις! Τις τιμές μένει να διορθώσουμε λίγο. Είναι άσχημο να παίρνουμε σβάρνα όποια Ελληνική προσπάθεια και να την κατακρίνουμε έτσι. Γιατί περί προσπάθειας πρόκειται! :beer:

 

Όσον αφορά το συγκεκριμένο κόμικ δεν το είχα πάρει πρέφα ότι βγήκε οπότε κι ευχαριστώ για την ενημέρωση! :):thanks:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  272
  • Reputation:   476
  • Achievement Points:  272
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Για τον Άνουβι πάντως, σε γενικές γραμμές ψάχνουν άτομα που έχουν επαφή με το χώρο για μεταφράσεις. Και από όσα έχω δει ως τώρα (Conan, Ultimate Spider-man) το επίπεδο είναι πολύ καλό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Τελικά παιδιά,είναι προτιμότερο να αγοράζεις κατευθείαν απο το εξωτερικό τους τίτλους.Πιστεύω οτι το μόνο που χάνεις είναι την μετάφραση.Αλλά πάλι εγώ προσωπικά προτιμώ να βλέπω το οποιοδήποτε κόμικ στην αρχική αυτούσια και γνήσια έκδοσή του,έστω και με αγγλικούς χαρακτήρες.Αλλωστε πιστεύω οτι οι περισσότεροι-σχεδόν όλοι θα έλεγα- που έχουν το μικρόβιο των κόμικς,γνωρίζουν πάρα πολύ καλά την αγγλική γλώσσα.Προτιμώ λοιπόν να κάνω ο ίδιος την μετάφραση αυτών που διαβάζω,παρά να την κάνει κάποιος άλλος που στο κάτω-κάτω,μπορεί να έχει πιο εξειδικευμένες γνώσεις στ'αγγλικά απο μένα αλλά οι μεταφράσεις του να είναι χάλια.Ευτυχώς ή δυστυχώς έχω πολλά χρόνια ν'αγοράσω κόμικς μεταφρασμένα και δεν το κάνω απο σνομπισμό,αλλά για όλους τους παραπάνω λόγους που αναφέρατε κι εσείς.Και δεν μ'ενδιαφέρει ποιός ευθύνεται για την λογοκρισία ή το πετσόκομα ή τις απαράδεκτες μεταφράσεις που έχουν γίνει όλα αυτά τα χρόνια.Θέλω όταν πηγαίνω και δίνω τα λεφτά μου να παίρνω αυτό που θέλω εγώ κι όχι αυτό που διαλέγουν κάποιοι άλλοι για μένα.Αυτό που με πειράζει περισσότερο όμως είναι οτι αν δεν το ανακαλύψεις μόνος σου οτι κάτι λείπει ή είναι λάθος,δεν σου το λέει κανείς."Σου πουλάω το τάδε τεύχος απο Χ-μεν αλλά να ξέρεις οτι λείπουν κάποιες σελίδες.Η επιλογή είναι δική σου".Οχι.Πρώτα το αγοράζεις,βλέπεις οτι κάτι δεν πάει καλά και μετά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα γι'αυτό.Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την εξυπηρέτηση και την ποιότητα των τίτλων που έχω αγοράσει τα τελευταία δυο χρόνια απο το εξωτερικό.Δυστυχώς στην Ελλαδίτσα μας είμαστε ακόμα πίσω στον σεβασμό ως προς τον καταναλωτή και πολύ φοβάμαι οτι θα συνεχίσουμε να είμαστε.

 

Όπως είπε και ένας Κλίγκον Λοχαγός στο Σταρ Τρεκ 6 "Δεν μπορείς να καταλάβεις την αξία του Σέξπιρ αν δε τον έχεις διαβάσει στην γλώσσα των Κλίγκον".

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  12957
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   223
  • Achievement Points:  95
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5008 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

η πιο τραγική ομάδα xmen όλων των εποχών! ο juggernaut, o havok, η polaris και ο τύπος με το βάζο για κεφάλι...god, i miss the 90's..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12957
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  95
  • Reputation:   223
  • Achievement Points:  95
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5008 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

α ξέχασα..και ο γκάμπιτ γκαβός! καλά,αυτός πως τυφλώθηκε?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12748
  • Group:  Members
  • Topic Count:  19
  • Content Count:  440
  • Reputation:   1797
  • Achievement Points:  440
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5047 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

νομιζω μια απο τις καρτες του εξεραγη στο προσωπο του or something...

μην φοβασε,το ξαναβρηκε το φως του :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120972
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6336 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τα X-MEN 2008 και SPIDER-MAN 2008 είναι ετήσιες εκδόσεις που ετοιμάζει η Panini S.p.A κυρίως για την Αγγλική αγορά, με στόχο την προσέλκυση νεαρότερων αναγνώστων.

 

Και για του λόγου το αληθές, πρόκειται όντως για το Annual 2008 της Panini:

 

post-556-12982487600819_thumb.jpg

 

Για τον Άνουβι πάντως, σε γενικές γραμμές ψάχνουν άτομα που έχουν επαφή με το χώρο για μεταφράσεις. Και από όσα έχω δει ως τώρα (Conan, Ultimate Spider-man) το επίπεδο είναι πολύ καλό.

 

Αυτό ισχύει ακόμα? :D Επειδή το δοκιμαστικό για μετάφραση που υπάρχει στο site αφορά κυρίως βιβλία όχι κόμικς, γι'αυτό ρωτάω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 years later...

  • Member ID:  13626
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  256
  • Content Count:  1846
  • Reputation:   22771
  • Achievement Points:  1847
  • Days Won:  16
  • With Us For:  4893 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μια πολυ καλή ιστορία που όμως η αφαιρεση σελίδων κατ΄εμε φαίνεται ακόμα κι αν κάποιος δεν εχει διαβασει το ολοκληρωμένο για να ξέρει ποιες σελίδες έχουν κοπεί.. Υπάρχει μια αίσθηση ότι κάτι λείπει,

Το σχέδιο πολυ ωραιο, ηπερηρωικό.

Ακομα και με το πετσόκομα, έχει ενδιαφέρον. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Indian changed the title to X-MEN: 2008

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.