Μετάβαση στο περιεχόμενο

Savage Sword Of Conan (The) [ Dark Horse ]


Argail

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82105
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Φ'ιλε TSAK η διαφορά 12 με 22 είναι μεγάλη! Αν θέλουμε να δούμε ΦΩΣ, θα πρέπει και αυτοί που πουλάνε κόμικς να βρούν τρόπους να γίνουν ανταγωνιστικοί.

 

Φίλε AndreasD ό,τι θέλει ο καθένας ας κάνει. :) Υπολόγισα ότι αν αγόραζα όλα τα κόμικς μου από τα καταστήματα θα πλήρωνα τα διπλάσια, δηλαδή 10.000 ευρώ τουλάχιστον παραπάνω τα τελευταία χρόνια. Σιγά μην τα δώσω στους βιβλιοπώληδες. Αλλά αυτό είναι προσωπικό θέμα.

 

Είχαμε 2 οικογενειακές επιχειρήσεις κατά διαστήματα. Ταβέρνα και Video Club. Όταν τα κλείσαμε λόγω οικονομικών δυσκολιών, όχι οι συγγενείς και φίλοι δε στεναχωρηθήκανε αλλά ούτε εμείς! Γιατί να στεναχωρηθώ αν κλήσει κανείς άλλος; Και ας κλείσουν τα βιβλιοπωλεία. Στεναχωρέθηκε κανείς για την δική μου επιχείρηση? Βέβαια εξυπηρετούν και τα βιβλιοπωλεία, και αυτά χρειάζονται.

 

Μάλλον θέμα για άλλο τόπικ ειναι...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4621
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  232
  • Reputation:   537
  • Achievement Points:  232
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5938 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

το θεμα ειναι οτι τα καταστηματα δεν βγαζουν τοσα οσα νομιζεις...

 

Ειναι η διανομη που τα παιρνει ολα... Και αυτο ισχυει για ολες τις επιχειρησεις και γιαυτο οσοι καταφερνουν να βγαλουν ην διανομη απο την μεση εχουν τεραστια οφελη..., οντως τα 10 ευρω δεν ειναι μικρη διαφορα αλλα ρε αντρεα αν δεν υποστιριζουμε και λιγο τους δικους μας που θα παμε ?

δεν ειπα αγοραζε μεσω νετ α ακριβα, αλλα υποστηριξε καποιον, παντα γυριζει πισω αυτο που θα δωσεις ποτε δεν ξερεις...

Προσωπικα προτιμω μια προσωπικη επαφη και συναναστροφη παρα μια σκετη παραγγελια, δεν ειναι και πολλα τα μερ που μπορεις να μιλας προσωπο με προσωπο για το αγαπημενο σου χομπι...

Τρα αν ειναι για θεμα χρηματω αν αγοραζετε τοσα πολλα κομιξ ισως για εσας να σας εξυπηρετει αλα εγω μονο 4 με 5 κομικ παιρνω το μηνα, δεν μου κοστιζει και παρα πολυ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45752
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Σίγουρα τα κομικσάδικα της Ελλάδας δεν μπορούν να ανταγωνιστούν τις τιμές των Online καταστημάτων, τα οποία πουλάνε πάρα πολύ περισσότερες ποσότητες. Από εκεί και πέρα αν η τιμή είναι σε λογικά πλαίσια, ίσως να προτιμήσω να αγοράσω κάποιο κόμικ από κάποιο ελληνικό κατάστημα. Όταν όμως βλέπω διαφορές των 10 €, χωρίς δεύτερη σκέψη κατατρέχω στα Online. Χωρίς υπερβολή, αν αγόραζα από Ελλάδα θα είχα ξοδέψει τα διπλάσια λεφτά, και η τσέπη μου δεν το επιτρέπει :P

 

Εξ' άλλου μπορείς να πας σε μαγαζιά και να χαζέψεις/πιάσεις κουβέντα χωρίς να αγοράσεις κάτι :P

 

 

 

Καλό θα ήταν κάποιος mod να κάνει split τα posts της τελευταίας σελίδας σε ξεχωριστό thread, για να το συζητήσουμε με την ησυχία μας και να ακούσουμε κι άλλες απόψεις :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45752
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Μόλις έφτασε στα χέρια μου ο τόμος. Η ποιότητα του χαρτιού δεν είναι και εφημερίδας :P. Δεν είναι και η καλύτερη, όμως ας μην περιμένουμε χαρτί πολυτελείας με τέτοια τιμή για 540 σελίδες :beer: Εξ' άλλου όπως είπε και ο Παύλος, αυτό που μετράει είναι το περιεχόμενο. Μακράν από τις καλύτερες αγορές μου :pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  57
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  82
  • Reputation:   269
  • Achievement Points:  82
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6402 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Κι εγώ το γούσταρα πολύ αν και μερικές ιστορίες μου φάνηκαν κάπως κακοτυπωμένες... :(

 

Ελπίζω ο επόμενος τόμος να έχει κάπως καλύτερη ποιότητα σε αυτόν τον τομέα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82105
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6057 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Πήρα τον πρώτο τόμο. Μια χαρά μου φάνηκε. Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τα Essentials και Showcase των άλλων εταιριών. Το ίδιο χαρτί έχουν, την ίδια ποιότητα, την ίδια τιμή, το ίδιο μέγεθος. Ίσως τα Showcase να είναι ελάχιστα λίγο καλύτερα. Μόνο αν είχαν οι τόμοι το Magazine size, αυτό που λέμε Λούκυ Λούκ - Αστερίξ μέγεθος, τότε θα είμουν παραπάνω από ευχαριστημένος. Φαντάζομαι με την ανάλογη τιμή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104484
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6038 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Παρέλαβα σήμερα το The Savage Sword of Conan Vol. 3 που είχα παραγγείλει από το Book Depository.

SavageSwordOfConanVol3.jpg

Τμή 8,12 λίρες χωρίς χρέωση ταχυδρομικών ( περίπου 12 ευρώ ) και σελίδες 532.

Θα παρατηρήσετε επίσης ότι το εξώφυλλο είναι διαφορετικό από αυτό που ήξερα και που υπάρχει στο αρχικό post του Argail.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104484
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6038 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

The Savage Sword Of Conan - Vol. 4

 

TheSavageSwordOfConanVolume4.jpg

 

και να πω ότι στις 18 Φεβρουαρίου 2009, θα κυκλοφορήσει και το the Savage Sword of Conan Vol. 5

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

22 Σεπτεμβρίου θα κυκλοφορήσει πλέον ο 8ος τόμος. Να και τα λινκς για τους προηγούμενους:

 

Volume 6

Volume 7

 

Αλλά άλλο νέο ήθελα να γράψω:

 

Σε μια τριπλέτα ανακοινώσεων σχετικών με το έργο και τους χαρακτήρες του Robert E. Howard (ένα νέο Kull miniseries από τον David Lapham και ένα Solomon Kane από τον Bruce Jones), η Dark Horse ανακοίνωσε την κυκλοφορία μίας ανθολογίας με πασίγνωστους ήρωες του Howard, όπως ο Conan, ο Kull, και ο Solomon Kane, αλλά και λιγότερο γνωστούς όπως οι Dark Agnes, El Borak, Bran Mak Morn, και Sailor Steve Costigan. Η ανθολογία SAVAGE SWORD θα ντεπουτάρει το Δεκέμβρη, με μία σειρά 80-σέλιδων τευχών, που θα περιλαμβάνουν καινούριες ιστορίες, εκ νέου χρωματισμένα reprints, αλλά και bonus υλικό. Το πρώτο τεύχος της ανθολογίας θα φιλοξενεί δουλειές από τους Paul Tobin, Wellington Alves, Mark Finn, Tim Bradstreet, Roy Thomas, Barry Windsor Smith, Tim Conrad, Gil Kane, Esad Ribic, και πολλούς άλλους.

 

 

Πηγή: ComicDom

 

 

 

:cheers4:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4963 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Έχω τους δύο πρώτους τόμους και πραγματικά τα σπάνε :clap2::clap2::clap2::clap2::clap2: !!!!

Εγώ τους είχα πάρει απο τα Public με 15-16 ευρό περίπου!Τους είχε μέχρι τις αρχές του καλοκαιριού σχεδόν όλους αλλά τώρα δεν τους έχω ξαναδεί :crying: !!!

Επεξεργασία από Drunk Crocodile
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.