Μετάβαση στο περιεχόμενο

Amazing Spider-Man Μανουριάσματα [ +Αραχνονέα ]


toubas

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις

Μετα ακολουθουσαν 3 μικροτερες 3σελιδες, οι οποιες ειναι σαν μινι ιστοριουλες που γεμιζουν το τευχος και θα δημοσιευονται σε μικρες συνεχειες:

 

Η πρωτη απο αυτες εχει φοβερο σκιτσο! Εκπληκτικο! Και φαινεται καλουτσικο το στορυ, ο λογος για τη νεα υπερηρωιδα που εχει παρει και καλα τη θεση του Spidey, ονοματι Jackpot. :best:

 

Λες για μια ιστορια που το σχεδιο(λεμε τωρα) ειναι του Greg Land;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Guilty as charged...! :LeftRight:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Guilty as charged...! :LeftRight:

Το σκιτσο του ομως ειναι ετσι επειδη κανει κατα κανονα tracing σε φωτογραφιες και διαφορες εικονες και οχι επειδη σχεδιαζει ετσι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4510
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  5
  • Reputation:   0
  • Achievement Points:  5
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5956 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

παιδια , μολις διαβασα και εγω το #546 ,

 

σκεφτομουνα να γραψω καποιο μακροσκελεστατο σχολιο για το ποσο απαραδεκτο ηταν ...αλλα το ξανασκεφτηκα διοτι το τευχος ( και απο οτι φιανεται η ιδεα του brand new day ) δεν αξιζει το σχολιο

 

....απλως χαλια ...

 

 

εχει κανενας ελπιδα βελτιωσης στα επομενα ?? .....

 

αλλα τi ρωταω ...the boys from marvel only know .....

 

και να σκεφτει κανεις οτι εγω ημουν που ελεγα πριν μερες να τους δωσουμε λιγο χρονο....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Κάποιες σκέψεις πάνω στο θέμα ενός αρθρογράφου που εκτιμώ τον τρόπο συλλογισμού του, και διαβάζω ευλαβικά τα κείμενά του.

 

http://comicbookresources.com/columns/?column=6

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ο MightyGodKing ξαναχτυπά! Βγήκε στην γύρα παρωδία του Amazing Spider-Man 546. Επίσης είναι διαθέσιμες παρωδίες για τα Ultimates v3 01, Countdown Arena 01, και Death of New Gods 01.

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Τί έχει να πει ο Erik Larsen για τις αλλαγές στο Spider-man?

 

http://comicbookresources.com/columns/?column=20

 

Ωραία πράγματα, καλές σκέψεις. Όχι αυτές που περιμένετε (ίσως και αυτό που αναμένετε από τέτοια πληθωρική προσωπικότητα). Μιλάει και σαν αναγνώστης και σαν συγγραφέας.

 

Erik_Larsens_opinion_about_Spidermans_changes.doc

Επεξεργασία από YOSHIMITSU
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3999
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  46
  • Reputation:   42
  • Achievement Points:  46
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πολύ ενδιαφέρουσα η τοποθέτηση του Larsen και οι λύσεις που προτίνει. Κρίμα που έχει φύγει και αυτός καθώς και τόσοι άλλοι αξιόλογοι δημιουργοί από τη σειρά του Spidey.

Tnx comicsell για το link :best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6444 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Ευχαριστούμε φίλε comicsell, όντως ενδιαφέρουσες οι απόψεις του. Και επειδή έχουμε έναν ψυχάκια με τα τυχόν broken links Global, πρόσθεσα και όλο το κείμενο σε αρχείο .doc για όποιον ενδιαφέρεται.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ως ένα βαθμό μου άρεσαν κι εμένα οι απόψεις του (και σίγουρα είναι καλύτερες από αυτές του Quesada) αλλά και πάλι "χαλιέμαι" με το ότι σόνυ και καλά ο Peter και η Mary πρέπει να χωρίσουν. Μπορεί να καταλαβαίνω τους λόγους που τους ωθούν σε κάτι τέτοιο αλλά δεν παύει να είναι κάτι που να μη μου αρέσει.

 

Όπως αναφέρεται και σε ένα σημείο στο παραπάνω άρθρο, πλέον έχουμε δει τις ιστορίες με τον Peter έφηβο και "loser". Θα ξέρουμε ότι όποια κοπέλα και αν γνωρίσει, δεν πρόκειται ποτέ να εξελιχθεί σε κάτι άλλο μεταξύ τους. Με τη θεία Μαίη, πέρα απ' το ότι έχουμε όλοι βαρεθεί μέχρι αηδίας πιστεύω να βλέπουμε τον Peter να σκαρφίζεται δικαιολογίες για να βγαίνει στα κρυφά έξω κλπ, έχουμε ήδη ζήσει το να μαθαίνει την ταυτότητα του... Άντε, το πιο τραγικό να τη δούμε (again) ετοιμοθάνατη...

 

Γενικά με χαλάει το να θέλουν να ξανακάνουν τον Peter όπως ήταν παλιά. Οι ήρωες, ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ και ΕΞΕΛΙΣΣΟΝΤΑΙ. Δε γίνεται να είναι πάντα ίδιοι. Εγώ προσωπικά θα βαριέμαι να ξαναδιαβάζω ιστορίες με τον νέο Peter, στο στυλ που ήταν παλιά όταν ήταν ακόμα σχολείο. Θέλω έναν Peter πιο ώριμο, πιο μεγάλο με μία χαβαλετζίδικη μεν συμπεριφορά, αλλά όχι παιδική. Όπως επίσης ειπωθηκε. τόσα χρόνια διαβάζοντας για τον Spiderman οι αναγνώστες του μεγαλώνουν κι αυτοί μαζί του. Αν το κόμικ μένει στο ίδιο στυλ θα αποκτάει μεν νέους αναγνώστες αλλά θα χάνει τους παλιούς. Τη στιγμή που θα μπορούσαν ανετότατα να βγάλουν έναν νέο τίτλο και να του αλλάξουν εκεί όσο θέλουν τα φώτα και να τον κάνουν και για 3χρονα άμα ήθελαν, αφήνοντας το Amazing όπως ήταν.

 

Και τέλος, ΠΟΣΕΣ φορές πια θα του τελειώσει το web fluid στα web shooters του; Τις πρώτες 85 φορές που έγινε μπορεί να είχε ενδιαφέρον, πλέον όμως όχι...

 

Τέσπα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  272
  • Reputation:   476
  • Achievement Points:  272
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5952 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εντάξει, ο Larsen κερδίζει συνεχώς το σεβασμό μου (και όχι μόνο), ακριβώς επειδή για άλλη μια φορά αποδεικνύει το πόσο αγαπάει το μέσο (θυμηθείτε, συνεχίζει να βγάζει μόνος του έναν τίτλο που ξεκίνησε στα 90's, πόσοι άλλοι το κάνουν αυτό; )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4372
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  190
  • Reputation:   651
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5976 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ πάντως ακόμα ελπίζω πως το "Brad New Day" storyline δεν θα κρατήσει και πολύ. Θα δουν τις αντιδράσεις και θα βάλουν τον Mephisto να τα ξανακάνει όλα όπως πριν ή κάτι τ'ετοιο. Έτσι και αλλιώς το παλιό storyline είχε μπόλικο "ψωμί" ακόμα. Τόσα χρόνια περιμένουμε να μάθουμε τί απέγινε η κόρη του Peter. Δεν γίνεται να τελειώσει έτσι. Ούτε ο Brock δεν πρόλαβε να πεθάνει. ΕΛΕΟΣ!!!

 

PS: Μπράβο στον Larsen για το άρθρο του.

Επεξεργασία από Darth21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το Brand New Day μέρος που το έγραφε ο ανεκδιήγητος Dan Slott τελείωσε, και τελικά το μόνο θετικό ήταν ο σχεδιαστής του: Steve McNiven! :best:

 

Αλλά οι ιστορίες ήταν άθλιες. Επιεικώς άθλιες.

 

 

 

 

Ο Πήτερ βαριέται που ζει, δεν ντύνεται Spidey & στο τέλος σώζει κάτι Ιταλούς αρχιμαφιόζους και γίνονται κολλητάρια, δηλαδή έλεος!!!!!!

 

 

 

 

Μόλις βγήκε στη γύρα το #549, με σκίτσο Salvador Larroca ( :respect: ) & ιστορία Marc Guggenheim (που είχε γράψει και την μίνι ιστοριούλα με την Jackpot & "σκίτσο" Greg Land :D: ). Λοιπόν, ήταν πολύ καλύτερο! Διαβαζόνταν ευχάριστα & μπαίνει επίσημα στην ιστορία και η Jackpot!

 

 

 

 

Η οποία παίζει μάλλον να είναι η MJ, :lol2:

 

 

 

 

2n0vedd.jpg

 

Και εν τω μεταξύ, ξεκίνησε ένα θεόκουφο mini series, το οποίο λέγεται "With Great Power...", που, ω, ναι, σωστά μαντέψατε, διηγείται το πως έγινε ο Πήτερ Σπάιντερμαν, σε ύφος ελάχιστα πιο "εκμοντερνισμένο".... :collapse:

 

 

 

 

 

:beer:

Επεξεργασία από DJO
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1622
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  83
  • Reputation:   86
  • Achievement Points:  83
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6252 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Διάβασα χθές το 548.

Εγώ δεν θα τα έλεγα άσχημα τα 3 πρώτα. Ισα ίσα μου άρεσαν πολύ. Το σχέδιο του McNiven είναι super και προσωπικά περιμένω με αρκετή αγωνία το 549 (που δυστυχώς θα χρειαστεί να περάσουν 2 εβδομαδες μέχρι να το διαβάσω) λόγω Salvador Larroca. Είχα διαβάσει το Sensational Spiderman Annual και εντυπωσιάστηκα. Κυρίως με τη M.J. που την είχε κάνει τέλεια :beer::beer:

 

Επίσης διάβασα και το Amazing Spider-man Swing Shift Director's Cut (Οne Shot) που επισης ήταν καλό και είχε μέσα κάποιες αρκετά χρήσιμες πληροφορίες για το BND με το σχέδιο του να μου θυμίζει λίγο παλαιότερες εποχές (γενικότερα το στίλ του BND δεν θυμίζει λίγο 80s :thinking: )

 

Α, και να πώ πως μετά τους Marc Guggenheim και Salvador Larroca, που δουλεύουν ήδη στο 2ο μήνα του Brand New Day, θα συνεχίσουν ο Bob Gale και ο Phil Jimenez ( ο οποίος ήταν και στο Amazing Spider-man Swing Shift Director's Cut που ανέφερα πρίν) και για τον 4ο μήνα τη θέση τους θα παρουν ο Zeb Wells και ο Chris Baschalo

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4372
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  190
  • Reputation:   651
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5976 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

I just hope it ends fast...

 

Αν με ποιάνεις...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Οπως αποδείχτηκε τελικά (και για όσους δεν το έχουν πάρει πρέφα), η πρώτη ιστορία από το Brand new day reboot δεν ήταν αυτή του Amazing Spider-man 546, αλλά αυτή του Free Comic Book Day 2007 (Spider-Man) 01 (2007), το οποίο εκδώθηκε όταν το One More Day δεν είχε κάν ξεκινήσει! Με ελαφρές παραλαγές στον διάλογο ώστε να μην αποκαλύψουν στοιχεία του επερχόμενου reboot, το μοιράσανε πασάροντας το ώς μία απλή αυτοτελή ιστορία στο κλασικό στύλ των προ 20ετιάς ιστοριών, με εκμοντερνισμένο περιβάλλον και διάλογο. Το σενάριο ήταν του Dan Slott και το σχέδιο του Phil Jimenez.

Τώρα που το Brand new day είναι καθεστώς, κυκλοφόρησε μια Director's Cut του κόμικ αυτού, το Amazing Spider-Man Swing Shift Director's Cut 001 (2008) , με τον αλλαγμένο διάλογο αποκαταστημένο (όχι πολλά πράγματα), το οποίο για να δικαιολογήσει το γεγονός πως τώρα απαιτεί πληρωμή για την απόκτηση του, έχει αρκετά έξτρα. Το πιό ενδιαφέροντα από αυτά βρήκα πως είναι το:

 

SPIDER-MAN MANIFESTO

από τον Tom Brevoort, - πλέον - executive editor της Marvel.

Θα βρείτε το άρθρο στο rar που ακολουθεί για να βγάλετε τα δικά σας συμπεράσματα.

Τα σκάνς είναι του Minutemen-Y2K.

 

Spider_Man_Manifesto.rar

 

Υ.Γ Το topic πλέον χρειάζεται μετανομασία. Προτείνω το AMAZING SPIDER-MAN OMD/BND και σαν υπότιτλο το The Γκρίνια Topic. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190252
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

μα'στα. Το αρθράκι παραδόξως έχει ημερομηνία 2006 για όποιον δεν το πρόσεξε. Για να φτάνουν στο σημείο να βγάλουν στη δημοσιότητα αυτό το πράγμα, πρέπει να έχουν εισπράξει πάρα μα πάρα πολύ βρισίδι (και δε με χαλάει μια, γιατί μου φαίνεται ότι το δικαιούνται)

 

Δε γουστάρισα ποτέ μου ιδιέταιρα τα κόμικ του Spidey, πλην όμως το θέμα μου έχει κινήσει αρκετά το ενδιαφέρον για να διαβάσω το εξαιρετικό αρθράκι του Larsen (:respect: comicsell). Αυτό εδώ όμως, στη δεύτερη σελίδα το παράτησα :)

 

Πάντως, σε μια μεταμοντέρνη προσέγγιση του θέματος, νομίζω ότι ταιριάζει ένας τέτοιος χειρισμός στους φανατικούς του αραχνάκια :D Υπό ένα πρίσμα, η Μάρβελ τους επιφύλαξε την ίδια συμπεριφορά που θεωρητικά κάνει αρεστό τον Spidey. Κάτι να πάει θεόστραβα και να του μαμήσει τη μέρα δηλαδή :) Πιο μεταμοντέρνο κι από το τελευταίο Animal Man 26 του Morrison :lol:

 

:cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έριξα μια ματιά στο άρθρο.....

 

 

 

Μα που έχω βάλει το emoticon με το....α, ναι, νατο: :thD:

 

 

 

Σε λιγο θα μας βγαλουν οτι ο Peter Parker ειναι ο Σκρουτζ! Δεν γερναει ποτε, θα ειναι συνεχεια ενας αιωνιος φοιτητης με τους ιδιους φιλους πραγματικους & μη, χωρις καμια περαιτερω εξελιξη, εκτος απο την αντιμετωπιση villains! Εμεινα οταν...

 

 

εγραφε οτι με αφορμη του ολικου "reset" επεσε στο τραπεζι των ιδεων η ανασταση της GWEN!!!!!!!! :minigun::blob6: :wut39: :eyesoff: :bash:

 

 

 

 

:confuse:

 

 

 

 

 

υγ.Δε ειν'κακη η μετονομασια, αν και η παρουσα ειναι πιο αμεση.... :)

Επεξεργασία από DJO
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Δεν πρόκειται να την αναστήσουν τελικά. Μια πρώιμη ιδέα ήταν

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι, το καταλαβα, αλλα ποσο στοκοι μπορει να'ναι!? Και μονο σαν σκεψη ειναι αθλιοτατο!!!!! Αλλα να μου πεις εδω ζει η Μεϊ και εχει γινει τςη Ποπης στο BND...... :P Το μονο θετικο μεχρι στιγμης ειναι το οτι υπαρχει καλο σκιτσο & στο τωρινο arc ψιλο-διαβαζεται---> Jackpot :LeftRight:

Επεξεργασία από DJO
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190252
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Σε λιγο θα μας βγαλουν οτι ο Peter Parker ειναι ο Σκρουτζ! Δεν γερναει ποτε, θα ειναι συνεχεια ενας αιωνιος φοιτητης με τους ιδιους φιλους πραγματικους & μη, χωρις καμια περαιτερω εξελιξη, εκτος απο την αντιμετωπιση villains! Εμεινα οταν...

 

μα είναι! Όλοι τους είναι σε τελική ανάλυση. Πόσο έχουν αλλάξει οι Superman και Batman απτα 30'ς? Ο Charlie Parker και οι λοιποί ήρωες των Peanuts ζήτημα να μεγαλώσαν 2 χρόνια στα 50 χρόνια που κράτησε το στριπ. Ήδη έχω ζήσει ένα reboot όλου του DC Universe απτο 85 και τώρα βλέπω μειδιώντας να αναιρούν τα όσα φοβερά και τρομερά είχαν κάνει τότε :lol: (για να μη μιλήσω για το ultimate universe της Marvel.... ;) )

 

Ελάχιστα είναι τα κόμικ στα οποία οι ήρωες μεγαλώνουν και αλλάζουν μέσα στο χρόνο. Μη σου πω ότι πέραν της Βαλεντίνας του Κρέπαξ, δε μου έρχεται και τίποτα άλλο στο μυαλό... (μιλάμε για μια φιγούρα η οποία μέσα στα 20-30 χρόνια που υπάρχει, να έχει γεράσει κατά ένα σημαντικό μέρος). Α ναι. Και τις προάλλες που πέτυχα στο Runaways μια τύπισσα από το Power Pack σχεδόν ενήλικη :) (τώρα πως γέρασε αυτή τόσο και όλο το υπόλοιπο σύμπαν της Marvel όχι.... :lol: ) Με το σταγονόμετρο να βρεις γενικώς χαρακτήρες που αλλάζουν. Και ειδικά στο αμερικάνικο υπερηρωικό, όταν αλλάξουν αρκετά, τους τραβάν ένα ξεγυρισμένο reboot και έρχονται στα ίσα τους. Θα με θυμηθείς σε καμιά 10αριά χρόνια όταν ο Wolverine θα ξαναχάσει τη μνήμη του :lol:

 

:cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

 

face it DJOTIGER you've just hit the JACKPOT! :lol:

 

Lamest secret plot ever!

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

:lmao: Ναι, να παρει, μπορει να....λες? Μπα, αποκλειεται...τι εννοεις οτι εχει κοκκινο μαλλι? Ναι, αλλα δεν ειναι μωρο!? :D Τωρα που το λες, μου θυμιζει την...αλλα μπα, αποκλειεται! :xm: H MJ δεν εχει υπερδυναμεις και δεν πιστευω οι γραφοντες να της δωσουνε, εξαλλου ολες οι κοκκινομαλλες υπερηρωιδες στην Αμερικη οταν δουν ενα βαρβατο αρσενικο ( :lol: ) δεν τον αποκαλουν χαϊδευτικα τιγρη? :P

 

 

 

 

Germ, τι εννοεις? Ο Wolverine εχει βρει την μνημη του??????? :wow:

 

Ενα πιτσιρικι απο το Power Pack ενηλικο!? :collapse:

 

 

 

Εμενα παντως μου ερχεται ετσι προχειρα η Μαγδαλενα και μετα κατι ρομποτς που μεταμορφωνονται... ;) Και ο Παρκερ ειχε αλλαξει με την παροδο του χρονου, απο οσα εχω διαβασει παντα: τελειωσε το σχολειο, τη σχολη, παντρευτηκε και και και, γενικα μεγαλωσε. Και ειδικα το Reign το απολαυσα!

 

Το Ultimate version του, να σου πω την αληθεια, μετα απο τοσα τευχη η πλοκη οσο παει και γινεται πιο αργη & εχω αρχισει και ψιλο-βαριεμαι... :oops: Να και κατι που δεν το περιμενα τοσο συντομα.... :S

Επεξεργασία από DJO
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190252
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6369 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Germ, τι εννοεις? Ο Wolverine εχει βρει την μνημη του??????? :wow:

 

ανοίξαν τη κονσέρβα με τα σκουλήκια (sic) με το Origins και τώρα πλέον ο δικός μας έχει παρελθόν. Νομίζω ότι η αλλαγή (να θυμάται και ο ίδιος) έγινε με το τέλος της M Day (ή πως :devil: τη λέγανε)

 

Julie Power wiki

Julie aged from 10 to 11 years old in the original series; in the 2000 mini-series, she is 14; in the all ages mini-series published in 2005 (which takes place in an alternate universe), she's 12; and in the first issue of the Hulk/Power Pack mini-series, her age (12) is printed on her shirt.
In Loners #4 it is revealed that Julie is 17 years old.

 

Για το θέμα "ηλικία ηρώων" κλπ, ρίξε μια ματιά στο θρυλικό proposal του Alan Moore στην DC "Twilight of the Superheroes". Θα το βρεις εδώ και μια ανάλυση εδώ.

 

:cheers:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  1562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  630
  • Reputation:   5018
  • Achievement Points:  693
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τώρα που πέρασε λίγος καιρός μπορούμε να δούμε το θέμα και από την πλευρά των πωλήσεων που κάνανε. Γιατί έτσι? Γιατί αυτό είναι το μόνο που τους ενδιαφέρει και πλέον μπορούν να δούνε ότι κάναν *^#%)$@& και μέσα από τη δική τους "φιλοσοφία".

 

Πλέον:

AMAZING SPIDER-MAN #546 BND 127,958

AMAZING SPIDER-MAN #547 BND 101,213

AMAZING SPIDER-MAN #548 BND 97,959

AMAZING SPIDER-MAN #549 BND 101,112

AMAZING SPIDER-MAN #550 BND 90,874

AMAZING SPIDER-MAN #551 BND 88,084

 

 

Και παλαιότερα:

AMAZING SPIDER-MAN #537 CW 114,802

AMAZING SPIDER-MAN #538 CW 142,956

AMAZING SPIDER-MAN #539 137,730

AMAZING SPIDER-MAN #540 119,662

AMAZING SPIDER-MAN #541 108,284

AMAZING SPIDER-MAN #542 105,715

AMAZING SPIDER-MAN #543 106,485

AMAZING SPIDER-MAN #544 OMD 146,215

AMAZING SPIDER-MAN #545 OMD 124,481

 

 

 

Δυστυχώς δε γνωρίζω τη πηγή από την οποία προήλθαν αυτά τα στοιχεία, απλώς τα βρήκα κάπου. Επίσης και πάλι δε ξέρω εάν μετράνε και τις πωλήσεις στην Ευρώπη, όπου πιθανόν να τα πήγαν καλύτερα εκτός έδρας. Εγώ πάντως είμαι άλλος ένας που σταμάτησε να αγοράζω τον τίτλο πλέον, ακούς Sneaker?????

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Τελικά ο Q πέτυχε καλύτερες πωλήσεις για λίγους μήνες. Όχι τρελά νούμερα αλλά ήταν μια διαφορά. Πτωτική όμως ε; Από την άλλη, τίτλοι όπως Sensational & Friendly Spider-man εξισώσαν τις πωλήσεις τους μαζί με το Amazing. Ήταν μια επιτυχία. Αν και έπεσε ο τίτλος κάτω από τα 100.000 κατά πολύ. Προσωπικά, ακόμη και να με ενθουσίαζε το νέο στύλ του τίτλου μετά το ημι-reboot, δεν αντέχω να διαβάζω έναν σχεδόν εβδομαδιαίο τίτλο του S.M. Τόσο πόρωση δεν την έχω... Άσε που τα τευχη του Clone Saga τα βρίσκεις τώρα πολύ φτηνά. Όλοι διαβάστε Clone Saga!!!! Με τα μούτρα!!

Επεξεργασία από comicsell
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Κοίτα, με το τι ίσχυε παλιά, η Marvel από Spiderman έβγαζε κάπου στα 100,000 απ' το Amazing και άντε να έκανε 50,000 - 80,000 απ' τα άλλα 2 μαζί (απ'το μυαλό μου τα λέω αυτά τα νούμερα, δεν έχω κάτι μπροστά μου, απλά κάπου εκεί το κόβω). Συνεπώς κάπου στα 150,000 - 200,000.

 

Με το νέο σύστημα είναι πάνω από 300,000 το μήνα...

 

Άρα, μάλλον μιλάνε για επιτυχία (από οικονομικής πλευρά πάντα)...

 

:sad1:

 

Το μόνο ενθαρρυντικό είναι η πτωτική πορεία που έχουν τα νούμερα που ίσως τα εξισώσει τα θέματα λίγο και τους δείξει τι &@#$@$%$%^ πήγαν κι έκαναν...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αχαχουχα! :confuse:

 

 

 

Βγηκε σημερα, διαβαστε τι γραφει!!!!! :NoNo:

 

 

 

 

ASM_554_001_modotddq1c1kn2gxlyqd.jpg

 

 

 

 

Αχαχουχα! :collapse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  630
  • Reputation:   5018
  • Achievement Points:  693
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:confuse: εεεεε? Μας δουλεύουν και από πάνω :crying:
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6062 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

:confuse: εεεεε? Μας δουλεύουν και από πάνω :crying:

 

Κυριολεκτικά μας δουλεύουν

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.