Μετάβαση στο περιεχόμενο

PUBLIC


Bonadrug

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

22 λεπτά πριν, BLESSED είπε:

χελλοο, 

να ρωτήσω ρε παιδιά επειδή σε προηγούμενες σελίδες έπεσε το μάτι μου σε κάτι με το paper girls 0.01 ευρώ πως θα το πάρω κι εγώ;;; :partytime:

 

 

Ήταν μία προσφορά που έληξε, η πιο πρόσφατη ήταν το δαχτυλίδι του Νιμπελούγκεν με 3€ που έληξε κι αυτό, όμως αν παρακολουθείς συχνά πυκνά το συγκεκριμένο thread, όλο και κάτι θα τσιμπήσεις :P.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  31022
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  131
  • Reputation:   795
  • Achievement Points:  131
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3179 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Να πάρει. Πάντα τελευταία στιγμή τα βλέπω αυτά, μόνο το Μπάρνυ πρόλαβα κι αυτό επειδή κράτησε για κάτι μήνες :lol::valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Αρχισαν οι προσφορες του box set του δαχτυλιδιου του Νιμπελουγκεν στο fb... 15 ευρω το πουλαει, φιλος που θα το τσιμπησε στα 3 ευρω. Οχι, τι περιμενατε? :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85677
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Το πήρα κι εγώ τελικά αφού διαβαζοντας τα σχόλια σας στις 4 τελευταίες σελιδες του θέματος ,με πείσατε οτι θα ήμουν ασυγχώρητος αν δεν το αγόραζα ....

Σαταναδες .....................:lol:

 

Υ.Γ Θα προσπαθήσω να βρω χρόνο να το διαβάσω κι όλας ......

Παντως εχετε απόλυτο δίκιο ,σαν έκδοση είναι πολύ καλή .:ok:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Οι απατεώνες του πάμπλικ προσπαθούν να μου κλέψουν το "δώρο" που έχω κερδίσει με την προσφορά τους; (αυτό)

5a3a6e9153210_.thumb.jpg.98b617ff2a635f3ec6471efa82ed03a2.jpg

 

Θα πίστευα πως ίσως έγινε κάποιο λάθος, αλλά τρεις μέρες τους στέλνω μηνύματα στο facebook και δεν απαντάνε ενώ τις άλλες φορές πάντα μου απαντούσαν την ίδια μέρα.

Επίσης μέσω της φόρμας επικοινωνίας τους ρώτησα και ούτε από εκεί πήρα απάντηση.

 

Επεξεργασία από rorschach
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31905
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  34
  • Reputation:   271
  • Achievement Points:  34
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2657 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

άλλα δύο νιμπελούνγκεν τσίμπησα και εγώ ,και όσο για αυτόν που δίνει 15 ευρώ το νιμπελουνγκεν δεν είναι τίποτα γιατί άλλοι δίνουν δέκα ευρω τα μπαρνυ και μπενυ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Και μένα μόλις ήρθε μήνυμα για να παραλάβω τα τρία αντίτυπα μου του Νιμπελούγκεν, τα οποία θα τυλιχθούν επιτόπου για δώρα και θα δοθούν σε παιδιά φίλων που ξέρω ότι θα τσιμπήσουν και ίσως το ψάξουν παραπάνω. :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 min ago , Θρηνωδός said:

Και μένα μόλις ήρθε μήνυμα για να παραλάβω τα τρία αντίτυπα μου του Νιμπελούγκεν, τα οποία θα τυλιχθούν επιτόπου για δώρα και θα δοθούν σε παιδιά φίλων που ξέρω ότι θα τσιμπήσουν και ίσως το ψάξουν παραπάνω. :) 

Και γω τρία πήρα και έδωσα το ένα σε ένα φίλο επαγγελματία βιολιστή που συνεργάζεται με λυρική, καμεράτα κτλ και είναι μέγας λάτρης της γερμανικής σχολής. Το δεύτερο το έδωσα σε ένα φίλο που αγαπάει τα κόμικ κυρίως τα BD classic αλλά δεν διαβάζει τόσο πολύ τώρα και δεν ξέρω σε ποιον να πρώτο-δώσω το τρίτο.

 

Εάν ήξερα πως θα σταματούσε η προσφορά/λάθος θα είχα πάρει το λιγότερο άλλα τρία 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

5 λεπτά πριν, Θρηνωδός είπε:

θα δοθούν σε παιδιά φίλων που ξέρω ότι θα τσιμπήσουν και ίσως το ψάξουν παραπάνω.

 

Έτσι. best.gif

Έστω κι έναν να φέρουμε κοντά στα κόμικς αυτή την περίοδο,θα έχουμε επιτελέσει το Θεάρεστο έργο μας. angel.gif

 

:beer: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 20/12/2017 at 4:11 PM, rorschach said:

Οι απατεώνες του πάμπλικ προσπαθούν να μου κλέψουν το "δώρο" που έχω κερδίσει με την προσφορά τους; (αυτό)

5a3a6e9153210_.thumb.jpg.98b617ff2a635f3ec6471efa82ed03a2.jpg

 

Θα πίστευα πως ίσως έγινε κάποιο λάθος, αλλά τρεις μέρες τους στέλνω μηνύματα στο facebook και δεν απαντάνε ενώ τις άλλες φορές πάντα μου απαντούσαν την ίδια μέρα.

Επίσης μέσω της φόρμας επικοινωνίας τους ρώτησα και ούτε από εκεί πήρα απάντηση.

 

Μετά από καμιά 10ριά μέρες και αρκετά μηνύματα εκ μέρους μου, κατάφερε το public να βρει μια ψευτοδικαιολογία για την ακύρωση και να μου απαντήσει.

 

Θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε πως το προϊόν #1224310 - Batman Volume 4 είναι διαθέσιμο "κατόπιν παραγγελίας". Η ενέργεια για το 3for2 στα comics ισχύει για όλα τα comics τα οποία είναι άμεσα διαθέσιμα και οχι για τα "κατόπιν παραγγελίας". Αν επιθυμείς να το παραλάβεις, δεν θα μπορέσεις να επωφεληθείς κάποιας προσφοράς και η τελική τιμή όπου θα πληρώσεις είναι 16,99€.

 

Φυσικά το κόμικ δεν ήταν "κατόπιν παραγγελίας", ήταν προπαραγγελία γι'αυτό και έγινε αποδεκτό από το σύστημα ως μέρος της προσφοράς. Και τώρα είναι διαθέσιμο κανονικά.

Και δε μου προσφέρουν την επιλογή να πάρω ένα άλλο κόμικ ως δώρο αφού για αυτό δήθεν δεν ίσχυε η προσφορά.

Αυτό είναι το μαγαζί για το οποίο θα έπρεπε να ντρεπόμαστε σύμφωνα με μερικούς επειδή το παρακάναμε με τους μπάρνυδες; Χαίρομαι πολύ που συνολικά βγήκαν ζημιωμένοι από εμένα.

Toυς απάντησα όπως άρμοζε. Ελπίζω να έχουν αρκετό χώρο για να βάζουν τις παραγγελίες που θα κάνω και δε θα παραλαμβάνω.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@rorschach 

#1θα έπρεπε τουλάχιστον να ζητήσεις να επιστρέψεις τα 2 Μπάρνευ και να πάρεις τα 6 ευρώ πίσω

#2 σου μιλάνε στον ενικό;

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

25 min ago , totally_wired said:

@rorschach 

#1θα έπρεπε τουλάχιστον να ζητήσεις να επιστρέψεις τα 2 Μπάρνευ και να πάρεις τα 6 ευρώ πίσω

#2 σου μιλάνε στον ενικό;

 

#1 Δεν τους έχω πια τους μπάρνυδες. Τους πρότεινα αντίθετα να μου δώσουν κάποιο άλλο κόμικ, αλλά δεν τους συμφέρει.

#2 στο facebook γράφουν συνήθως στον ενικό

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@rorschach 

#1 τους χάρισες, τους πούλησες η μήπως τους επέστρεψες και πήρες κάτι άλλο? Σύμφωνα με την προτροπή σου δηλαδή εδώ

 

On 8/4/2017 at 3:20 PM, rorschach said:

 

Δοκίμασε να τα επιστρέψεις.

 

 

#2 καλύτερα με μέιλ να εκφράζεις τα παράπονα σου. Πότε στο Facebook στις αλυσίδες

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν έχει σημασία. Μην προσπαθείς μάταια να τους δικαιολογήσεις. Αν ήθελα τους έκανα και κομφετί. Αφού το public δέχεται επιστροφές, ο πελάτης έχει κάθε δικαίωμα να το εκμεταλλευτεί.

Δική τους ευθύνη είναι όταν κάνουν προσφορές να προσέχουν τους όρους που βάζουν, ώστε να μην εκτίθενται αργότερα προσπαθώντας να μειώσουν τη χασούρα. 

Επεξεργασία από rorschach
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9584
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5437 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μου έκαναν το ίδιο κι εμένα με το Paper Girls. Το μόνο που κατάφερα τελικά ήταν να πάρω πιστωτικό για την αξία των Μπάρνυδων.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3951 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σχετικα με το παμπλικ μου χρωστουν ενα μπαρνυ αλλα νταξ δεν το εκανα και θεμα αυτο και εχει και την πλακα του ολο αυτο

 

Οι υπαλληλοι δειχνουν να χωλαινουν (σαν να στραβομουτσουνιαζουν) οταν παιρνεις ποσοτητα απο καποια προσφορα ενω δεν θα επρεπε

Αξεχαστες θα μου μεινουν οι εικονες μορφασμων των υπαλληλων στις παραλαβες μπαρνυ και δακτυλιδιων :lol:

- Θα τα παρετε ολα ;;;;; :xm:

- Μα φυσικα και βαλτε μου τα σε καλες σακουλες μην σκιστουν :lol::D:xm:

 

Εντυπωση ομως και μαλιστα μεγαλη μου κανει το εξης αλλο σκηνικο.....

 

Αποφασισα να αγορασω τα επιτομα δρακουλας 007 και σερλοκ χολμς κανω την παραγγελια μεσα προς τελη αυγουστου νομιζω

Και μου αρχιζουν τα μαιλ.....

Ψαχνουμε να τα βρουμε

Δεν βρεθηκαν αλλα θα ξαναεκδοθουν

Τελικα θα εκδοθει το ενα πριν τα Χριστουγγενα και θα το παραλαβετε περιπου και εχουμε φτασει τελος ετους........

 

Καλες οι προσφορες αλλα οταν εισαι οργνομενο καταστημα αλυσιδα θα επρεπε να ειναι και πληρως ενημερωμενοι για την διαθεσιμοτητα ολως οσων διαθετουν

 

Δεν εχω παραπονο παντως σε γενικες γραμμες

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@rorschach 

Δεν πάω να τους δικαιολογήσω. Εσένα προσπαθώ να καταλάβω.

Μετά από αυτή την λεηλασία που κάναμε όλοι μας στο public να βγαίνεις δημόσια στο φόρουμ και να λες ότι σε έριξαν ειναι τουλάχιστον παιδαριώδες.

 

Αν εσύ δεν σκέφτηκες ότι μπορεί κάτι να μην έρθει δεν σου φταίει το public. Ας επερνες τα Μπάρνυ όταν όλη η παραγγελία ηταν στο ταμείο ή ας έκανες πολλές μικρες παραγγελίες όπως κάναμε αρκετοί από εδω.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

19 λεπτά πριν, totally_wired είπε:

@rorschach 

Δεν πάω να τους δικαιολογήσω. Εσένα προσπαθώ να καταλάβω.

Μετά από αυτή την λεηλασία που κάναμε όλοι μας στο public να βγαίνεις δημόσια στο φόρουμ και να λες ότι σε έριξαν ειναι τουλάχιστον παιδαριώδες.

 

Αν εσύ δεν σκέφτηκες ότι μπορεί κάτι να μην έρθει δεν σου φταίει το public. Ας επερνες τα Μπάρνυ όταν όλη η παραγγελία ηταν στο ταμείο ή ας έκανες πολλές μικρες παραγγελίες όπως κάναμε αρκετοί από εδω.

 

 

Ποια λεηλασια εκανε βρε Μακη? Οταν οι εταιριες μας γεμιζουν με μικρα γραμματα σε καθε τι υπογραφουμε ή οταν αλλαζουν μονομερως τους ορους συμφωνιων , ή γενικα οταν σε καθε περιπτωση συμφωνουμε πραγματοποιωντας μια αγοραπωλησια, πρεπει να ειμαστε σωστοι και υπευθυνοι, αλλά αν αντιστοιχα χρησιμοποιησουμε νομιμα καποια τρυπα των προσφορων τους για οικονομικο συμφερον μας, το ονομαζουμε λεηλασια?? Θα δεχομουν το σκεπτικο σου στην περιπτωση που ζουσαμε στον Παραδεισο και οι εταιριες ηταν καλες και αγαθες μαζι μας και νοιαζονταν και για το δικο μας ωφελος και συμφερον. Τωρα δε βρισκω καποιο νοημα να τους λυπομαστε για το αν καταφεραμε να εκμεταλλευτουμε καποιο παραθυρακι, οπως αντιστοιχα εκεινοι κοιτουν (και καλα κανουν) το καλο της δικης τους εταιριας και το πώς θα βγαλουν μεγαλυτερο κερδος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@christs δεν γίνεται να τα γενικεύουμε όλα. 

 

Τώρα μιλάμε συγκεκριμένα για το public. Δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν τα μικρά γράμματα σε συμβόλαια. Προφανώς και ο καθένας κοιτάει το συμφέρον του. Στο τέλος της ημέρας όλοι από εμάς κερδισμένοι έχουμε βγει.

Αν ο rorschach νομίζει πως θα κάνει κρέας τα μούτρα του public με το να παραγγείλει μουφες τότε ας το κάνει και ας ικανοποιηθεί. Κάνεις δεν ασχολείται.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Καμια λεηλασια. Αντιθετα τηρησα απολυτα τους ορους του public, κατι που δεν εκανε το ιδιο το μαγαζι.

Επισης την παραγγελια την εκανα με αντικαταβολη. Δεν μενω διπλα στο public για να πηγαινω συνεχεια και να κουβαλαω δεκαδες μπαρνυδες. Στελνουν οσα ειναι ετοιμα και αργοτερα στελνουν και τα υπολοιπα(αν θελουν, αλλιως δε σου στελνουν τιποτα και ειναι θεμιτο συμφωνα με τους εξυπνους του φορουμ).

40 min ago , totally_wired said:

 

Αν ο rorschach νομίζει πως θα κάνει κρέας τα μούτρα του public με το να παραγγείλει μουφες τότε ας το κάνει και ας ικανοποιηθεί. Κάνεις δεν ασχολείται.

Για άλλους δεν ξέρω, άλλωστε δεν εκπροσωπείς κανέναν εκτός από τον εαυτό σου ώστε να μπορείς να γράφεις "κανείς δεν ασχολείται". Εσύ πάντως ασχολείσαι.

Επεξεργασία από rorschach
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

2 λεπτά πριν, totally_wired είπε:

@christs δεν γίνεται να τα γενικεύουμε όλα. 

 

Τώρα μιλάμε συγκεκριμένα για το public. Δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν τα μικρά γράμματα σε συμβόλαια. Προφανώς και ο καθένας κοιτάει το συμφέρον του. Στο τέλος της ημέρας όλοι από εμάς κερδισμένοι έχουμε βγει.

Αν ο rorschach νομίζει πως θα κάνει κρέας τα μούτρα του public με το να παραγγείλει μουφες τότε ας το κάνει και ας ικανοποιηθεί. Κάνεις δεν ασχολείται.

Μα και το Public βγαινει κερδισμενο απο εμας, τοσες και τοσες αλλες φορες, απο τη στιγμη που αγοραζουμε προιοντα του. Γιατι να πουμε μονομερως "εκμεταλλευτηκαμε το public με το παραθυρακι στην προσφορα του" ? . Ειπαμε ποτέ "μας εκμεταλλευτηκε το public που πηραμε την ταδε τηλεοραση ή τα ταδε ακουστικα" ?

Εταιρια δεν ειναι? δεν οριζουμε εμεις πώς θα πουλησουν ενα προιον, σε τι τιμη θα το πουλησουν, ή τι προσφορες θα κανουν.  Δικο τους το μαγαζι, και δικοι τους οι οροι. Δηλαδη εμ τους τηρουμε, εμ θα τους υπερασπιστουμε κιολας οταν δεν τους τηρουν οι ιδιοι τους?

 

Ωστοσο 2 πραγματα που θεωρω ανηθικα , αλλά και παλι ηταν νομιμα, ειναι η κατοπιν επιστροφη των Μπαρνυ και ληψη πιστωτικου και επαναγορα Μπαρνυ, οπως και η χρηση 2 στα 3 κομικς, πανω σε εκπτωση 50%. Σ αυτα τα δυο θα συμφωνουσα μαζι σου.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32378
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  512
  • Reputation:   2768
  • Achievement Points:  512
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

4 ώρες πριν, rorschach είπε:

 Ελπίζω να έχουν αρκετό χώρο για να βάζουν τις παραγγελίες που θα κάνω και δε θα παραλαμβάνω.

 

 

Δεν είναι λίγο παιδαριώδες αυτό? Μπορεί τα παράπονά σου να είναι δικαιολογημένα (ή όχι) αλλά αυτού του είδους η αντίδραση είναι λίγο περίεργη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3089 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μου εσκασε mail απο Public με την εξης ενημερωση....

 

Παράθεση

 Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η παραγγελία σας με αριθμό xxxxxxxxxx θα παρουσιάσει μικρή καθυστέρηση. Ζητούμε συγγνώμη και δεσμευόμαστε να σας ενημερώσουμε εκ νέου το συντομότερο δυνατό για την εξέλιξή της.

 

Η παραγγελια ηταν για αυτο εδω.

Το θεμα ειναι, οτι οταν το καβαντζωσα, εγραφε οτι ειναι "Διαθεσιμο", ενω τωρα εμφανιζεται να ειναι "Προσωρινα εξαντλημενο"!!!! :oops:

 

Και επειδη την βλεπω την δουλεια... :damn:....και βλεπω να μου σκαει και δευτερο mail, για αυτο εδω, ομοιως και αυτο ιδια περιπτωση.

 

Ερωτηση....

 

Τι κανω; :thinking:

 

Παω απο το καταστημα και ακυρωνω την παραγγελια; :thinking:

Παιρνω κατι αλλο στην θεση τους; :thinking:

Περιμενω να δω τι θα γινει; :thinking:

 

Με προηγουμενες παραγγελιες δεν ειχα προβλημα, τις παρελαβα κανονικα. :)

 

Για ριξτε τα φωτα ρε παιδες.:)

 

:beersanta:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30213
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  2379
  • Reputation:   12801
  • Achievement Points:  2379
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3558 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

22 hours ago, CaptainMarvel17 said:

 

Δεν είναι λίγο παιδαριώδες αυτό? Μπορεί τα παράπονά σου να είναι δικαιολογημένα (ή όχι) αλλά αυτού του είδους η αντίδραση είναι λίγο περίεργη.

Όχι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3992
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5020 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πριν από 1 ώρα, Retroplaymo είπε:

Μου εσκασε mail απο Public με την εξης ενημερωση....

 

 

Η παραγγελια ηταν για αυτο εδω.

Το θεμα ειναι, οτι οταν το καβαντζωσα, εγραφε οτι ειναι "Διαθεσιμο", ενω τωρα εμφανιζεται να ειναι "Προσωρινα εξαντλημενο"!!!! :oops:

 

Και επειδη την βλεπω την δουλεια... :damn:....και βλεπω να μου σκαει και δευτερο mail, για αυτο εδω, ομοιως και αυτο ιδια περιπτωση.

 

Ερωτηση....

 

Τι κανω; :thinking:

 

Παω απο το καταστημα και ακυρωνω την παραγγελια; :thinking:

Παιρνω κατι αλλο στην θεση τους; :thinking:

Περιμενω να δω τι θα γινει; :thinking:

 

Με προηγουμενες παραγγελιες δεν ειχα προβλημα, τις παρελαβα κανονικα. :)

 

Για ριξτε τα φωτα ρε παιδες.:)

 

:beersanta:

Το ίδιο μου είχε συμβεί και εμένα με το V for Vendetta της anubis (http://www.public.gr/product/comics/greek-comics/action-adventure-graphic-novel/v-for-vendetta/prod305178/) που το είχα παραγγείλει με τους Μπάρνυδες και μετά από λίγες μέρες το έβγαζε εξαντλημένο. Μου έστειλαν το ίδιο mail όπως εσένα και μετά από μερικές μέρες μου ήρθε mail να παραλάβω την παραγγελία μου μαζί με το V for Vendetta εννοείτε. Γνώμη μου είναι να περιμένεις λοιπόν γιατί μάλλον είσαι ο τελευταίος (των Μοικανών) που πρόλαβε τα τευχίδια αυτά. :beersanta:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3951 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

3 ώρες πριν, Retroplaymo είπε:

Μου εσκασε mail απο Public με την εξης ενημερωση....

 

 

Η παραγγελια ηταν για αυτο εδω.

Το θεμα ειναι, οτι οταν το καβαντζωσα, εγραφε οτι ειναι "Διαθεσιμο", ενω τωρα εμφανιζεται να ειναι "Προσωρινα εξαντλημενο"!!!! :oops:

 

Και επειδη την βλεπω την δουλεια... :damn:....και βλεπω να μου σκαει και δευτερο mail, για αυτο εδω, ομοιως και αυτο ιδια περιπτωση.

 

Ερωτηση....

 

Τι κανω; :thinking:

 

Παω απο το καταστημα και ακυρωνω την παραγγελια; :thinking:

Παιρνω κατι αλλο στην θεση τους; :thinking:

Περιμενω να δω τι θα γινει; :thinking:

 

Με προηγουμενες παραγγελιες δεν ειχα προβλημα, τις παρελαβα κανονικα. :)

 

Για ριξτε τα φωτα ρε παιδες.:)

 

:beersanta:

Απλα δεν ασχολησαι αλλο και πας παρακατω

Οταν και αν σε ενημερωσουν οτι ειναι ετοιμα απλα δεν πας γιατι δεν υπαρχει συμφωνια να παρεις κατι αν το βρουν οποτε το βρουν εκτος κι αν υπαρχει προτερη ενημερωση που κατεληξε σε συμφωνια

Με την ιδια λογικη αν σου πουν κατι που δεν ασχολουνται πιστευω τους λες τοτε ειχα λεφτα και τωρα δεν εχω

 

Για να παρεις κατι αλλο στην θεση του δεν νομιζω να ισχυει διοτι δεν ξερεις την διαθεσιμοτητα και ισως δεν εμπιπτει στην προσφορα αν υπηρχε

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31159
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  283
  • Content Count:  5004
  • Reputation:   32746
  • Achievement Points:  5005
  • Days Won:  99
  • With Us For:  3089 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Σας ευχαριστω αμφοτερους κυριοι για τις απαντησεις. :thinking:

 

Θα περιμενω να δω πως θα εξελιχθει η ολη ιστορια και αναλογως θα πραξω.:)

 

:beersanta:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Θα φυγω λιγο απο τα κομικ αλλα να πω κατι που το βρηκα λιγο απατεωνια (ή παραπλανηση). Περασαμε σημερα με την συμβια μου απο το Public να παρουμε ενα  βιβλιο δωρο για ενα φιλο (πηγαμε εκει ωστε σε περιπτωση αλλαγης να μπορει να διαλεξει οτιδηποτε και να εχει τεραστια ποικιλια και επειδη ετυχε να βρεθουμε συνταγμα). Διαλεξαμε το δωρο και μετα χαζεψαμε λιγο. Εγω δεν πηρα κανα κομικ (οχι οτι δεν ηθελα αλλα η τσεπη μου ειχε διαφωνιες!!) αλλα η συμβια μου βρηκε τον παγκο με τις "εκπτωσεις bazaar απο 2,99 ευρω" και επειδη ειχε πολλα bell που τα αγαπαει (λογω αστυνομικων) αγορασε 4. Τα δυο κανανε 2,99 ενω τα αλλα δυο ηταν με την τιμη την κανονικη (δηλ η τιμη της εκπτωσης ταυτιζοταν με την επισημη που δινουν οι εκδοσεις bell που ειναι τυπωμενη)

 

Και ρωταω λοιπον, ποσο τιμιο ειναι να εχεις ταμπελα "εκπτωσεις bazaar" και απο κατω να εχεις εμπορευμα που το δινεις με 0% εκπτωση ανακατεμενο με αλλο που το δινεις με 5-10-15 ή οσο το δινεις τελοσπαντων. Προσοχη δεν θεωρω οτι ολα επρεπε να κανουν 2,99 εφοσον λεει "ΑΠΟ 2,99" αλλα αφου ειναι σε παγκο με ταμπελα εκπτωση δεν θα πρεπε να εχουν εστω και 5%?? Επισης το γεγονος οτι βαζουν το αυτοκολλητο τους με την τιμη πανω απο την τυπωμενη στο οπισθοφυλλο ωστε να μην μπορεις να συγκρινεις και να δεις ποση εκπτωση εχουν με βαζει σε υποψιες.

Επεξεργασία από albertus magnus
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

ειχα στραβωσει κι εγω για λιγο με το ιδιο σκηνικο .. ειχα δει σε εναν τετοιο παγκο σε αλλο παμπλικ πολλα sin city.. χαρηκα κι εγω.. βεβαια ελεγε "απο..."

 

(λεω θα γινω μαγκας με τα sin city με ενα  3ερω το καθενα χαχα :P)

 

ρωταω και ειχαν τιμη κανονικη :blush:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5863
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3910 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ειχα βρει και εγω τα σιν σιτυ σε προσφορες αλλα ενταξει όχι τοσο φθηνα,τα ειχα βρει στα εξι ευρω,ενταξει δεν ηταν και τοσο ακριβα.Τωρα για αυτό που λεει ο φιλος παραπανω για τα αστυνομικα διηγηματα,ειναι συνηθες φαινομενο και δεν με εκπλησει και αν κυκλοφορεις και ψάχνεις σε μαγαζια όχι μονο με κομικς και βιβλια θα το δεις παντου,αλλα ενταξει αν βρίσκεις κατι τοσο φθηνα παρτο μην ψάχνεις και πολλα γιατι στο τελος δεν θα μπαινεις σε μαγαζι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.