Μετάβαση στο περιεχόμενο

PUBLIC


Bonadrug

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο @ Guts μάς κατέστρεψε χαχα. Και στα αγγλικά έχει κάποιες καλές εκπτώσεις απ'οτι είδα. Αλλά στα Ελληνικά Super Hero Κόμικς είχε πραγματικές ευκαιρίες. Βέβαια ένα από αυτά που παρήγγειλα χθες, δείχνει σήμερα εξαντλημένο. Οπότε ή το πρόλαβα ή ατύχησα. Μακάρι να ενημερώσουν νωρίς τουλάχιστον να πάω σε κάτι άλλο. Επιλογές υπάρχουν.

Επεξεργασία από StefanosPap
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  639
  • Reputation:   5749
  • Achievement Points:  646
  • Days Won:  5
  • With Us For:  902 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτό τον μήνα παίζει να έκανα ρεκόρ αγορών για τα δεδομένα μου! Εχθές έκανα all in κανονικά και σήμερα θέλω και spiderman της Radnet. :thinking: Αν συνεχίσουμε έτσι με βλέπω στη φυλακή για αλόγιστες σπατάλες!χαχαχαχα :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν είσαι ο μόνος! χαχαχα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2743
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2136 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Άσχετο με τα κόμικς αλλά έχει και κάτι καλά 70% στα playmobil (knights, figures, playmofriends κλπ). 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Μεγάλο ριφιφί έγινε! Εβγαλαν τομάρες με εκπτωση -70%, τυπου Infinity Gauntlet, Λευκος Ιπποτης, κτλ....

 

Εγώ επέλεξα 10 τόμους

(ο πολεμος των αιρον μεν, spiderman and black cat, Super Soldier, Punisher Oι δουλεμποροι, Defenders,

Τhe Infinity War, τα 2 Daredevil της ΟΞΥ, Λευκος Ιπποτης, Αναξιος Θωρ)

με την ελπιδα οτι δεν εκανα καμια βλακεια να παραγγειλω καποιο που υπαρχει ή θα υπαρχει στην Marvel Graphic Novels σειρά....

π.χ. το black panther και το weapon x που επισης ειναι σε προσφορα, ειναι να κυκλοφορησουν.

:beer0::beer1:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  757
  • Content Count:  12915
  • Reputation:   94423
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Κι εγώ πήρα το κατιτίς μου! :) 

 

Με τέτοιες εκπτώσεις, δεν μπορούσα να αντισταθώ. Είμαι αδύναμος χαρακτήρας! :lol: 

 

Public.jpg

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Επίσης να πούμε για κάποιον που δε θα το προσέξει (οπως πχ εγω) οτι σε παρομοια προσφορα -70% υπάρχουν και τα: Ταγμα των Μαγων του Millar, Οταν σκοτωνουν τα κοτσιφια και τα επίτομα Fight Club 3 (για το οποιο δεν υπαρχει καν παρουσίαση στο φορουμ!!!!), James Bond, Dracula και Sherlock Holmes! :xm:

 

:coffee:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21496
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2324 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

47 λεπτά πριν, christs είπε:

Fight Club 3 (για το οποιο δεν υπαρχει καν παρουσίαση στο φορουμ!!!!)

Το συγκεκριμένο είχα σκοπό να το ανεβάσω γιατί το έχω καιρό και πρόσεξα ότι δεν υπάρχει στο φόρουμ, αλλά μετά την τελευταία παρουσίαση μου και με το μπέρδεμα που έγινε είπα να το αφήσω για κάποιον άλλο...ίσως αν δεν παρουσιαστεί από κάποιον, μπορεί αργότερα, βλέπουμε....

 

Πάντως τα "Public" τον τελευταίο καιρό κάνουν εκπτώσεις - ειδικά - στα της "Οξύ" όσο δεν έχουν κάνει τα τελευταία χρόνια.

 

Και κάτι ακόμα, πριν λίγες μέρες, εδώ, συζητούσαμε για τις εκπτώσεις που ενώ τις έχει στο site στο κατάστημα δεν τις έχει. Προχτές που πέρασα από του συντάγματος "Public" ρώτησα αν μπορώ να πάρω με την έκπτωση του site και μου είπαν ότι θα εμφανιστεί αυτόματα στο ταμείο, έτσι και έγινε. Μάλλον το αλλάξανε το σύστημα, τι να πω! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  639
  • Reputation:   5749
  • Achievement Points:  646
  • Days Won:  5
  • With Us For:  902 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 hours ago, christs said:

Επίσης να πούμε για κάποιον που δε θα το προσέξει (οπως πχ εγω) οτι σε παρομοια προσφορα -70% υπάρχουν και τα: Ταγμα των Μαγων του Millar, Οταν σκοτωνουν τα κοτσιφια και τα επίτομα Fight Club 3 (για το οποιο δεν υπαρχει καν παρουσίαση στο φορουμ!!!!), James Bond, Dracula και Sherlock Holmes! :xm:

 

:coffee:

 

Και οι 2 τόμοι του Κόναν της Marvel εξαιρετική περίπτωση σε super τιμή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37107
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  124
  • Reputation:   864
  • Achievement Points:  125
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1154 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λύγισαν τα καλάθια, παίδες αυτά δεν ειναι προσφορές αλλά πρόωρα Χριστούγεννα! :gift:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  757
  • Content Count:  12915
  • Reputation:   94423
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

3 ώρες πριν, hudson είπε:

Το συγκεκριμένο είχα σκοπό να το ανεβάσω γιατί το έχω καιρό και πρόσεξα ότι δεν υπάρχει στο φόρουμ, αλλά μετά την τελευταία παρουσίαση μου και με το μπέρδεμα που έγινε είπα να το αφήσω για κάποιον άλλο...ίσως αν δεν παρουσιαστεί από κάποιον, μπορεί αργότερα, βλέπουμε....

 

Δεν ήταν δικό σου το λάθος στην παρουσίαση. Απλά ένα glitch στο σύστημα. Όλα καλά. Μπορείς να κάνεις την παρουσίασή σου άφοβα. ;) 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

20 ώρες πριν, Indian είπε:

Κι εγώ πήρα το κατιτίς μου! :) 

 

Με τέτοιες εκπτώσεις, δεν μπορούσα να αντισταθώ. Είμαι αδύναμος χαρακτήρας! :lol: 

 

Public.jpg

 

 

:beer:

 

Δεν πιστεύω να περιμένεις, βέβαια, να παραλάβεις κάποιο "Captain America: Super Soldier", έτσι; :D  Παρεμπιπτόντως κι εμείς έχουμε λάθος τον τίτλο εδώ και πρέπει να διορθωθεί. Ο υπότιτλος κανονικά είναι "Super-Soldier". Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι "για την καλύτερη εξυπηρέτησή μου" μου έστειλαν μερικώς το προηγούμενο δέμα, ότι δύο βδομάδες τώρα τα υπόλοιπα 9 κόμικς & 2 DVDs που εκκρεμούν είναι "Έτοιμα για αποστολή", αλλά δεν αποστέλλονται ποτέ και ο κωδικός παρακολούθησης καθίσταται άχρηστος εφόσον ισχύει για όσα παρέλαβα. Ούτε απ' το τηλεφωνικό τους κέντρο αναγνωρίζεται. Έχω κάνει δύο τηλέφωνα, ένα πριν μια βδομάδα και ένα σήμερα, όπου μου είπαν πάλι ότι θα το προωθήσουν στο κατάστημα στο οποίο είναι λέει συγκεντρωμένα. Επίσης, στο προηγούμενο πακέτο ήταν να παραλάβω (βάση απόδειξης που έλαβα αλλά φαίνεται και στο λογαριασμό μου) 4 "Μπλείκ και Μόρτιμερ" και το 1 δεν το έλαβα ποτέ... Έκανα αρχικά μία αναφορά από τη φόρμα που έχουν (τους έρχεται σε e-mail απ' ότι κατάλαβα), δεν επικοινώνησε ποτέ κανείς τις 3 επόμενες ημέρες και πήρα τηλέφωνο τη Δευτέρα για να το αναφέρω, όπου τους είπα και για τα υπόλοιπα του δέματος και βρήκε την αναφορά μου και το έβαλε ξανά υπόμνημα. Μέχρι σήμερα ούτε e-mail, ούτε μήνυμα, ούτε τίποτα. Εάν μου πουν για "φόρτο εργασίας" θα τους πάρει και θα τους σηκώσει. Εν τω μεταξύ το "Οι Πέντε Εφιάλτες" το δείχνουν πλέον "προσωρινά εξαντλημένο". Ελπίζω όντως να έχει κρατηθεί το αντίτυπό μου και να υπάρχει στην άκρη. Έχω βάλει διάφορα στο καλάθι αγορών για μία νέα παραγγελία αλλά κωλύομαι όταν βλέπω ότι τα απ' τις 18 Νοεμβρίου πληρωμένα δε λένε να τα στείλουν ενώ υποτίθεται ότι υπάρχουν σχεδόν 2 βδομάδες τώρα "έτοιμα για αποστολή".

 

Για τη συζήτηση που είχαμε, πάντως, πάνω από 10 DVDs ήρθαν σε άριστη κατάσταση, όπως και η συντριπτική πλειοψηφία των κόμικς. Δύο "Classics Illustrated" απ' τα 17 είναι χτυπημένα στην πάνω γωνία, βέβαια, όχι κάτι τραγικά μεγάλο αλλά φαίνεται. Τα 3 "Μπλέικ και Μόρτιμερ" που παρέλαβα ήταν επίσης σε πολύ καλή κατάσταση. Δε θα μπορούσαν να είναι τέλεια, εφόσον δεν είναι επανεκδόσεις και ούτε το χαρτί επιτρέπει να δείχνουν τέτοια. Φαντάζομαι ότι είναι όπως θα τα έπαιρνα απ' τον εκδότη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4350 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ασχετο με τα κόμικς αλλά στο παμπλικ έχει ορισμένα playmobil -70%, μόνο διαδικτυακά. 

 

Λόγω των ημερών, δώρων κλπ μπορεί να θέλει κάποιος να το εκμεταλλευτεί :tik:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Για Playmobil έμαθα απ' τον @ BATNICK ότι έχει καλές εκπτώσεις στο "Μαξ" στην Αθήνα αυτή την περίοδο, οπότε τσεκάρετε κι εκεί! Ο Νίκος θα ξέρει περισσότερα να μας πει, βέβαια ή ο @ Tsaklas .

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  757
  • Content Count:  12915
  • Reputation:   94423
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Παρήγγειλα τρία σετ με 70% έκπτωση για να βγάλω την υποχρέωση στα ανίψια μου, που τρελαίνονται για PLAYMOBIL. :P 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32730
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  151
  • Reputation:   785
  • Achievement Points:  189
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πρόλαβα και παρήγγειλα και εγώ 5 τεύχη! Θα αφήσω όμως το Dr. Strange: ο Όρκος γιατί είδα ότι θα βγει στη συλλογή της Hachette! Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

Επεξεργασία από papous26
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5917 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Είχα δεν είχα, έριξα 2 παραγγελίες με κόμικ. Τώρα για παραλαβή άγνωστο καθώς το Infinity War το έχουν -σε εκτίμηση- 18/01/2022.

Είχα παραγγείλει 25/11 κάποια πραγματάκια και ακόμη περιμένω να ολοκληρωθεί!!

 

Black Friday και στο καπάκι Χριστούγεννα, το έριξαν το Public..

 

~ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ! ~

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2265 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έκανα δύο παραγγελίες, στην πρώτη και μεγαλύτερη όλα εμφανίζονται "σε διαδικασία συλλογής", η δεύτερη μου ήρθε ήδη, μείον ένα κόμικ, το οποίο δεν μου το χρέωσαν, αλλά παρότι εμφανίζεται ως διαθέσιμο δεν μου το έστειλαν και στην παραγγελία έχει την ένδειξη "έχει αποσταλεί". Τρέχα γύρευε. 

 

 

IMG_20211220_124519.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

15 λεπτά πριν, Pilgrim είπε:

Είχα δεν είχα, έριξα 2 παραγγελίες με κόμικ. Τώρα για παραλαβή άγνωστο καθώς το Infinity War το έχουν -σε εκτίμηση- 18/01/2022.

Είχα παραγγείλει 25/11 κάποια πραγματάκια και ακόμη περιμένω να ολοκληρωθεί!!

 

Black Friday και στο καπάκι Χριστούγεννα, το έριξαν το Public..

 

~ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ! ~

 

18/01/2022 :wow: 

Ελπίζω ότι υπάρχει κάποια σειρά προταιρεοτητας γιατί εγώ που παρήγγειλα το Infinity War την Παρασκευή, μου έλεγε μέχρι 27/12. Κατά τ άλλα μου έγινε κι εμένα μερική αποστολή της παραγγελίας (Dark Knights Metal, Batman & WW: Γενναίοι και Τολμηροί κι ένα κόμικ από Avatar the last Airbender που δεν είχε έκπτωση αλλά μου γυάλισε), δε μου ήρθε ακόμα, μάλλον Τετάρτη, και περιμένω Infinity War και Fight Club 2.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 ώρα πριν, Tsaklas είπε:

Κατά τ άλλα μου έγινε κι εμένα μερική αποστολή της παραγγελίας (Dark Knights Metal, Batman & WW: Γενναίοι και Τολμηροί κι ένα κόμικ από Avatar the last Airbender που δεν είχε έκπτωση αλλά μου γυάλισε), δε μου ήρθε ακόμα, μάλλον Τετάρτη, και περιμένω Infinity War και Fight Club 2.

Οπότε εσύ μου πήρες το Dark Nights Metal και ακόμα το περιμένω να έρθει ε; χαχαχα Πλάκα κάνω προφανώς. Μακάρι όλοι να πάρουν, έστω και με λίγη καθυστέρηση, αυτά που παρήγγειλαν γιατί για όποιον λόγο και να έγινε είναι καλή ευκαιρία αυτές οι εκπτώσεις. Ειδικά για κάποιες περιπτώσεις που όσο και να ήθελα, οι τιμές ήταν απλησίαστες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Μου ηρθε η πρωτη (μεγαλη) παρτιδα ελληνικων τομων. Ηταν ολα διαθεσιμα οταν παρηγγειλα, αναμεσα σε αυτά και οι τομοι που αναφερετε οτι εχουν θεμα διαθεσιμοτητας (Infinity War π.χ. ).

Το μονο προβλημα που διαπιστωθηκε για ακομη μια φορα και φυσικα εχει τονιστει και στο θεμα παλαιοτερα, ειναι η κατασταση των τομων που αποστέλλονται. Θεωρώ οτι δεν υπαρχει μεριμνα ελεγχου απο τους υπαλληλους, με αποτελεσμα να σου κάτσει κυριολεκτικά οτι τυχει απο αποψη καταστασης. Αυτο ειναι το τιμημα των πολυ χαμηλων τιμων. Μου ηρθε τομος Daredevil ο οποιος ειναι 100% για επιστροφη (εχει φαει πολυ ξυλο και τσακισμα το εξωφυλλο) και καποιοι αλλοι οι οποιοι εχουν μικροφθορες αλλά "καταπίνεται".

 

Εχει κανεις εμπειρια για το αν αλλαζουν σε καταστημα μαζι με την αποδειξη αγορας, τομο που ηρθε σε κακη κατασταση? ή θα σε παραπεμψουν στο site επειδη παρηγγειλες ηλεκτρονικα?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2176
  • Reputation:   21496
  • Achievement Points:  2215
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2324 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

38 λεπτά πριν, christs είπε:

Εχει κανεις εμπειρια για το αν αλλαζουν σε καταστημα μαζι με την αποδειξη αγορας, τομο που ηρθε σε κακη κατασταση? ή θα σε παραπεμψουν στο site επειδη παρηγγειλες ηλεκτρονικα?

Πριν κάποια χρόνια είχα πάρει ηλεκτρονικά ένα dvd (με παραλαβή από κατάστημα) και επειδή δεν ήταν αυτό που ήθελα εμφανισιακά (τι ιδιοτροπίες είχα κάποτε!!), πήγα σε άλλο κατάστημα που είχε το ίδιο dvd με διαφορετική συσκευασία που μου άρεσε περισσότερο και το άλλαξα.

Θα είναι παράλογο και απαράδεκτοι αν δεν σου αλλάξουνε το άθλιο βιβλίο που σου στείλανε σε οποιοδήποτε κατάστημα και να πας.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37107
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  124
  • Reputation:   864
  • Achievement Points:  125
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1154 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Kάθε καλάθι και καημός. Εμένα θα μου στείλουν τα 4/10 της παραγγελίας σε πρώτο χρόνο, κι έχω να λαμβάνω. Νομίζω μέχρι το Πάσχα θα έχουμε όλοι μπόλικα να αφηγηθούμε...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, christs είπε:

Εχει κανεις εμπειρια για το αν αλλαζουν σε καταστημα μαζι με την αποδειξη αγορας, τομο που ηρθε σε κακη κατασταση? ή θα σε παραπεμψουν στο site επειδη παρηγγειλες ηλεκτρονικα?

Η πιο πρόσφατη εμπειρία ήταν με manga που πήρα από κει ενώ είχα κάνει κράτησει online. Το άλλαξαν γιατί είχα απόδειξη και ήταν αίσχος αυτό που πήρα. Αλλά ερωτήσεις τύπου "Σίγουρα δεν το κάνατε εσείς;" κλπ. Καλό θα ήταν να λείπουν. Στην κατάσταση που το πήρα, ήθελα να ρωτήσω πως μπορούσα να το κάνω έτσι και να ήθελα. Όμως δεν είχα όρεξη για διαλόγους.

 

Το τραγικό είναι ότι λίγες βδομάδες αργότερα που πέρασα από το κατάστημα και χάζευα, το βρήκα σε ράφι μαζί με άλλα. Δηλαδή το βλέπεις πως είναι και αυτό που σε νοιάζει είναι να βρεις να το πουλήσεις; Και δεν είναι το μόνο προφανώς. Έχω δει σε ράφια βιβλία ή comics σε τραγική κατάσταση που τα πουλάνε κανονικά. Μιας και το ανέφερες, ένα Daredevil από αυτά που ήταν σε εκπτώσεις είχα πετύχει κι εγώ σε ράφι και ήταν απόσυρση όχι για πώληση

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32935
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  46
  • Reputation:   327
  • Achievement Points:  47
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2137 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Παιδιά, διαβάζω τα σχόλια για τις αποστολές και την κατάσταση των τόμων κι αρχίζω να αγχώνομαι για την μαζική παραγγελία που έκανα προχθές με 25 τόμους...Μόνο 4 δεν ήταν άμεσα διαθέσιμοι βέβαια αλλά και πάλι...ποιος ξέρει πότε θα έρθουν όλοι αυτοί.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πριν από 1 ώρα, Athan Ex είπε:

Παιδιά, διαβάζω τα σχόλια για τις αποστολές και την κατάσταση των τόμων κι αρχίζω να αγχώνομαι για την μαζική παραγγελία που έκανα προχθές με 25 τόμους...Μόνο 4 δεν ήταν άμεσα διαθέσιμοι βέβαια αλλά και πάλι...ποιος ξέρει πότε θα έρθουν όλοι αυτοί.

Συνήθως η αλήθεια είναι τα άσχημα θα ακουστούν πιο πολύ. Αυτό δεν σημαίνει ότι όλα όσα γράφονται γίνονται σε όλες τις παραγγελίες. Είναι αρκετές φορές που έχουν έρθει σε πολύ καλή κατάσταση και κάποιες φορές έχουν φτάσει νωρίτερα από το προβλεπόμενο

 

Απλά είναι και κρίμα όταν συζητάμε για comics να βλέπεις ότι υπάρχουν και οι άλλες περιπτώσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

6 ώρες πριν, Athan Ex είπε:

Παιδιά, διαβάζω τα σχόλια για τις αποστολές και την κατάσταση των τόμων κι αρχίζω να αγχώνομαι για την μαζική παραγγελία που έκανα προχθές με 25 τόμους...Μόνο 4 δεν ήταν άμεσα διαθέσιμοι βέβαια αλλά και πάλι...ποιος ξέρει πότε θα έρθουν όλοι αυτοί.

Για να μη δημιουργηθουν παρερμηνειες, αν θα διαβασεις πιο πανω στο παρον νήμα, θα δεις θετικοτατες κριτικες απο μενα σε πολυ προσφατες παραγγελιες (black friday), τοσο για την ταχυτητα αποστολης οσο και για την κατασταση στην οποια ηρθαν τα κομικς. Το feedback δεν ειναι μονο κακο, θα ελεγα οτι γερνει περισσοτερο προς το καλο στη δικη μου περιπτωση συνολικά, ωστοσο οντως οι κακες περιπτωσεις ακουγονται και αναφερονται περισσοτερο, οπως και να εχει.

 

Γενκοτερα, οταν υπαρχει η δυνατοτητα, σας προτεινω να βαζετε παραλαβη απο καταστημα για ελεγχο της καταστασης των προιοντων. Ετσι εξασφαλιζεις οτι ολα θα πανε καλα οπως και να εχει. Σε ηλεκτρονικη παραγγελια, θελει και λιγο τυχη μετά.

:coffee:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5917 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Είχα ενημέρωση στην παραγγελία και.. ολοκληρωμένη αποστολή. Ευχάριστα νέα έχω να πω!

Έβαλαν και το Infinity War. Αναρωτιέμαι από ποιον το πήραν για να το στείλουν σε μένα..

 

Σε τηλεφωνική επικοινωνία της προηγούμενης βδομάδας σχετικά με την παραγγελία μου από black friday με ενημέρωσαν για πιθανή αποστολή το νέο έτος.. (από 25/11)

Ο υπάλληλος δεν ήθελε να πει ημερομηνία.. Απέκλεισε πάντως να παραλάβω στο επόμενο 10ήμερο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3525 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

6 ώρες πριν, Pilgrim είπε:

Είχα ενημέρωση στην παραγγελία και.. ολοκληρωμένη αποστολή. Ευχάριστα νέα έχω να πω!

Έβαλαν και το Infinity War. Αναρωτιέμαι από ποιον το πήραν για να το στείλουν σε μένα..

 

Σε τηλεφωνική επικοινωνία της προηγούμενης βδομάδας σχετικά με την παραγγελία μου από black friday με ενημέρωσαν για πιθανή αποστολή το νέο έτος.. (από 25/11)

Ο υπάλληλος δεν ήθελε να πει ημερομηνία.. Απέκλεισε πάντως να παραλάβω στο επόμενο 10ήμερο

Εγώ παρέλαβα σήμερα πάντως και ήταν ακριβώς όσα έλεγε μέσα, δηλαδή Dark Knights Metal, Batman & WW γενναίοι και τολμηροί και ένα άσχετο Avatar που είχα βάλει, χωρίς έκπτωση. Infinity War και Fight Club άφαντα. Έκανα επίσης χθες παραγγελία τους 7 τόμους superman του Tomasi, απεστάλη τμηματικά πάλι λέει. Θα χάσουμε τον μπούσουλα με τόσες σπασμένες παραγγελίες :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φίλε @ Tsaklas σε ανέφερα παραπάνω με τον Νικολή, αλλά δεν απάντησες στα παιδιά που μπορεί να ψάχνουν Playmobil, γι' αυτά που λέγατε τις προάλλες για το "Μαξ". Πέρα απ' αυτό, καλό θα ήταν οι φίλοι παραπάνω να διαβάζουν πιο πίσω σχόλια. Μη βαριέστε, για δικό σας καλό και δική σας ενημέρωση τα γράφουμε όλα αυτά (και παράλληλα για να πούμε τον πόνο μας ή να κάνουμε την ποζεριά μας). Απ' το Σαββάτο λοιπόν που επικοινώνησα, το έκανα ξανά σήμερα για να ρωτήσω και πάλι τι συμβαίνει, μου είπε μια κοπέλα ότι θα το προωθήσει ξανά, της είπα θέλω τηλέφωνο του καταστήματος που τα έχει, μου λέει δεν υπάρχει τρόπος να επικοινωνήσετε, λέω "εσείς να επικοινωνήσετε άμεσα με κάποιον υπεύθυνο, όχι εγώ! Και όχι ξανά μηνύματα!" μου είπε πως ούτε εκείνη έχει τον τρόπο να επικοινωνήσει, είπα ξανά για το κόμικ που δε μου έστειλαν, το προώθησε και αυτό... Στο τέλος της είπα πότε να επικοινωνήσω ξανά και μου είπε να περάσουν δύο μέρες για να αξιολογηθούν τα αιτήματα και λέω ωραία, την Παρασκευή λοιπόν και κλείσαμε εκεί. Αυτό συνέβη στις 10:24 και πριν λίγη ώρα, στις 15:39 μου ήρθε απάντηση ότι η παραγγελία μου έχει τιμολογηθεί και παραδοθεί στην εταιρία courier! Δε ξέρω αν έπαιξε ρόλο το τηλεφώνημά μου, πάντως απ' ότι μου είπε η υπάλληλος χρειάζονται 2 εργάσιμες ημέρες για να δουν το αίτημα που κάνουμε. Μπήκα στο e-mail, όλα πλέον δείχνουν "έχει αποσταλεί", οπότε μένει να φτάσουν με το καλό και να δω εάν συμπεριέλαβαν το "S.O.S. Μετεωρίτες" που έχουν ως απεσταλμένο και δεν το έλαβα ποτέ. Έλαβα λοιπόν στο σύνολο 26 κόμικς & 14 DVDs (ταινίες) και περιμένω ακόμη (εκτός τα εξαντλημένα που μου επεστράφησαν τα χρήματα σε τρεις δόσεις) 8 κόμικς (+ εκείνο που δε μου έστειλαν ποτέ) και 2 DVDs.

 

Στο καλάθι είχα βάλει 45 νέα προϊόντα αλλά είδα πως βγάλανε την έκπτωση απ' τη "Νεκρή Σελήνη" του Luis Rojo, απ' το "The Infinity War" που μόνο με μια τέτοια τιμή θα αγόραζα αυτή την εξίσου κακή έκδοση, όπως και το άλμπουμ γελοιογραφίας "Όχι Άλλο Σώσιμο", οπότε τα έβγαλα απ' το καλάθι με συνοπτικές διαδικασίες... Επειδή όμως το παράκανα και αυτόν τον μήνα κι έχουμε γιορτές μπροστά μας, παρόλο που μου έστειλαν τελικά το δέμα, δε θα προχωρήσω σε άλλη παραγγελία το 2021... Θα μείνουν στο καλάθι και θα μείνω με ότι υπάρχει τον άλλο μήνα στις ίδιες τιμές απ' όσα έβαλα, αλλιώς πάμε γι' άλλα μα εναλλακτικές υπάρχουν πάντα. Τσεκάρετε ωστόσο τα "Cafe Occult" που έχουν απίστευτα χαμηλή τιμή, το "Ραντεβού στο Παρίσι" και το "Εξολοθρευτής 17" όσοι θέλουν και κάτι από Enki Bilal, τα "Classics Illustrated" που έπεσαν στα 3,60€ το ένα (!) ή διάφορα άλμπουμς γελοιογραφίας από Ηλία Ταμπακέα, Soloup, Στάθη, Γιάννη Ιωάννου, Κώστα Μητρόπουλο που είναι με πολύ καλή έκπτωση, μήπως σας ενδιαφέρει κάτι! Εγώ έχω βάλει μέσα και το "Η Μητρόπολη του Χρυσού: Ο Αλχημιστής", ενώ έβαλα και μια ταινία σε DVD (αλλά θα προσθέσω κι άλλες τώρα που αφαίρεσα τα τρία ανωτέρω).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.