Μετάβαση στο περιεχόμενο

PUBLIC


Bonadrug

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  647
  • Reputation:   5827
  • Achievement Points:  654
  • Days Won:  5
  • With Us For:  922 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

10 min ago , Mandrake said:

 

Ρε σι εδώ μπροστά μου ο τύπος στην αντικατάσταση λέει "αυτό το βάζουμε εδώ και βρες το αντίτυπο που θέλεις..." και τοποθέτησε πίσω στο ράφι ένα "Μπάτμαν: Ο Γελαστός Άντρας" το οποίο ήταν σκισμένο στη ράχη στην πάνω ΚΑΙ στην κάτω γωνία και του είχαν βάλει σελοτέιπ! Έτσι μου ήρθε! Τι να λέμε τώρα, τα τσακίσματα στις σελίδες θα κοιτάξουν; Το "Justice" είχε ένα τσάκισμα περίπου το μισό εξώφυλλο και φαινόταν να έχει χαλάσει μέρος της πλαστικοποίησης και μου λέει στο ταμείο "γιατί; Αυτό τι έχει;", του λέω πλάκα μου κάνεις; Αυτό είναι καινούργιο κόμικ ή μεταχειρισμένο; Δηλαδή τι έπρεπε να έχει, να το έχουν διασώσει από πυρκαγιά για να μου το αντικαταστήσει; Λυπάμαι μόνο που όταν πήγα απ' το φυσικό κατάστημα δεν τους γύρισα και το "Tomb Raider" που ήταν τσακισμένο στη ράχη σε διάφορα σημεία (αλλά όταν επικοινωνούσα για αντικατάσταση αυτό μου ήρθε καθυστερημένα μόνο του και δεν το ήξερα να το πω απ' την αρχή, οπότε θεώρησα "ανέντιμο" να τους το προσθέσω στην πορεία...) αλλά δεν το πήγα. Για να έχει τόσες τσακίσεις στη ράχη ένα έντυπο 148 σελίδων, πρέπει να έχει φάει χτυπήματα! Πως αλλιώς θα γίνονταν αυτές; Και ανεξαρτήτως της τιμής, εάν αγόραζα ένα μεταχειρισμένο θα έλεγα πάει στα κομμάτια, περιμένω ότι θα έχει κάποια θέματα, ακόμη κι αν είναι απ' τις σχετικά "καινούργιες" κυκλοφορίες, αλλά ένα καινούργιο και μάλιστα απ' τα ακριβότερα της εκδοτικής όπως το "Justice", απαιτώ να είναι αψεγάδιαστο και από κει και πέρα στο χέρι μου είναι αν θα παραμείνει έτσι.

 

Άστα είναι απαράδεκτοι! Έχω να σου πώ πολλές τραγελαφικές ιστορίες αλλά δέν θα το κάνω γιατί όποιος έχει πολλές παρτίδες μαζί τους τα ξέρει...Εν τω μεταξύ τα κόμικς σαν προιόν υποτίθεται οτι πρέπει να είναι σε super κατάσταση και οτι απευθύνεται σε συλλέκτες κλπ αλλά ούτε κάν, κανένας σεβασμός προς το προιόν.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2210
  • Reputation:   21905
  • Achievement Points:  2249
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2344 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ένα ακόμα κακό που έχουν τα "Public" και δεν καταλαβαίνω γιατί, είναι που την έκπτωση την έχουν μόνο στο site, ενώ στο κατάστημα το παίρνεις στην τιμή καταλόγου (αυτό δεν ξέρω όμως αν ισχύει και στην "black friday"). 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

20 λεπτά πριν, hudson είπε:

Ένα ακόμα κακό που έχουν τα "Public" και δεν καταλαβαίνω γιατί, είναι που την έκπτωση την έχουν μόνο στο site, ενώ στο κατάστημα το παίρνεις στην τιμή καταλόγου (αυτό δεν ξέρω όμως αν ισχύει και στην "black friday"). 

 

Όχι, αυτό δεν ισχύει φίλε Γιώργο! Εμένα κάθε φορά εάν δεν το ζητούσα εγώ, μου έλεγαν να τα περάσω απ' το γραφείο των βιβλίων για να κοιτάξει και να περάσει τις τιμές των προσφορών, εφόσον υπάρχουν τέτοιες! Όποτε κι αν έχω ψωνίσει απ' το φυσικό κατάστημα μου το έκαναν έτσι! Αλλά εάν δε στο πουν, θα πρέπει να το ζητήσεις εσύ και θα εξυπηρετηθείς 100%! Όταν είχα πάει πριν 2+ χρόνια να αγοράσω ένα laptop της μάνας μου και πήγα φυσικά απ' τα κόμικς και τσίμπησα ένα graphic novel (νομίζω το "Superman: American Alien" ήταν), δεν τους το ανέφερα, το ανέφερα κάτω στο ταμείο και μου είπε μια κοπέλα ότι αν θέλω να την περάσουν θα πρέπει να το πω στο τμήμα επάνω, οπότε απλά βαρέθηκα μιας και έφτασα στο ταμείο και δεν το πήρα με την έκπτωση, αλλά εάν το είχα αναφέρει ασφαλώς και θα το έκαναν! Κάποιοι υπάλληλοι ίσως "κάνουν τους Κινέζους", οπότε εσύ ανέφερέ το καλού κακού, άλλωστε όλα τα κόμικς έχουν στάνταρ τουλάχιστον 10% έκπτωση οπότε γνωρίζουν πως κάθε κόμικ σίγουρα έχει κάποια.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2210
  • Reputation:   21905
  • Achievement Points:  2249
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2344 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

18 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Όχι, αυτό δεν ισχύει φίλε Γιώργο! Εμένα κάθε φορά εάν δεν το ζητούσα εγώ, μου έλεγαν να τα περάσω απ' το γραφείο των βιβλίων για να κοιτάξει και να περάσει τις τιμές των προσφορών, εφόσον υπάρχουν τέτοιες! Όποτε κι αν έχω ψωνίσει απ' το φυσικό κατάστημα μου το έκαναν έτσι! Αλλά εάν δε στο πουν, θα πρέπει να το ζητήσεις εσύ και θα εξυπηρετηθείς 100%! Όταν είχα πάει πριν 2+ χρόνια να αγοράσω ένα laptop της μάνας μου και πήγα φυσικά απ' τα κόμικς και τσίμπησα ένα graphic novel (νομίζω το "Superman: American Alien" ήταν), δεν τους το ανέφερα, το ανέφερα κάτω στο ταμείο και μου είπε μια κοπέλα ότι αν θέλω να την περάσουν θα πρέπει να το πω στο τμήμα επάνω, οπότε απλά βαρέθηκα μιας και έφτασα στο ταμείο και δεν το πήρα με την έκπτωση, αλλά εάν το είχα αναφέρει ασφαλώς και θα το έκαναν!

Η αλήθεια είναι ότι φαντάστηκα ότι κάτι τέτοιο παίζει, δλδ πρέπει να ζητήσεις την έκπτωση που έχουν στο site (για εμένα και αυτό λάθος είναι,εφόσον υπάρχει έκπτωση πρέπει να ισχύει και στο κατάστημα χωρίς να τη ζητήσεις). Το θέμα είναι ότι σε ένα "public" στην Αθήνα όταν ρώτησα αν μπορώ να το πάρω με την έκπτωση, ένας υπάλληλος μου είπε ότι είναι μόνο μέσω ίντερνετ (αν και μου φάνηκε αυτός λίγο άσχετος, σαν να μην ήταν σίγουρος). Η αλήθεια είναι ότι δύο φορές μου έτυχε αυτό με την έκπτωση ότι δεν δλδ δεν ισχύει, για αυτό έπαψα να πηγαίνω στα "Public". Τα περισσότερα τα έπαιρνα "με παραλαβή από το κατάστημα".

Ευχαριστώ Κώστα για την διευκρίνηση. Θα το επιχειρήσω πάλι.

 

Επεξεργασία από hudson
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2122
  • Reputation:   20687
  • Achievement Points:  2157
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4547 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Και μένα έτσι με έχουν πει, ότι είναι διαδικτυακές προσφορές. Περίεργο... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  906
  • Reputation:   5265
  • Achievement Points:  954
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1675 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Εγώ απ' ότι ξέρω υπάρχουν και προσφορές που είναι αποκλειστικές για το ηλεκτρονικό κατάστημα αλλά και προσφορές που ισχύουν και στο ηλεκτρονικό και στο φυσικό. Στα προϊόντα που είναι σε προσφορά της δεύτερης κατηγορίας το κυκλάκι με το ποσοστό είναι κίτρινο και δεν γράφει "web". Βέβαια, τώρα τελευταία δεν βλέπω σχεδόν καθόλου τέτοιες προσφορές.
 918225843_.png.8c5a0a186f854472242e2d05c2ec3272.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έχω γνωστό που εργάζεται στο "Public Ηρακλείου" αλλά δε μ' έχει εξυπηρετήσει εκείνος παρά μία φορά μονάχα. Οι άλλοι 2-3 υπάλληλοι που ανέλαβαν σε άλλες περιπτώσεις, ούτε τους ξέρω, ούτε με ξέρουν. Αλλά για να μου το λέει και η κοπέλα κάτω στο ταμείο και να πάει να μου επιστρέψει το κόμικ για να ξανανέβω επάνω, σημαίνει πως αυτή που περιγράφω είναι η πολιτική τους. Εκτός πια κι αν γίνεται μόνο στο εδώ κατάστημα, δε ξέρω παιδιά, τι να σας πω... Πείτε τους ότι άλλοι πελάτες που γνωρίζετε έχουν εξυπηρετηθεί κατ' αυτόν τον τρόπο. Η "εξήγα" που μου έκανε ο γνωστός μου αυτός είναι να περάσει μέσα απ' τον κωδικό του ένα κόμικ μια φορά με επιπλέον έκπτωση που υπάρχει για το προσωπικό και έτσι το πήρα ακόμη πιο φτηνά, αλλά αυτό έγινε μια φορά και δεν το έχω ξαναζητήσει. Έπρεπε όμως να δώσω καρτελάκι και να αναφέρω το όνομά του στο ταμείο, σα να το αγόρασε εκείνος μάλλον. Στις άλλες περιπτώσεις πάλι κάποιο καρτελάκι μου έδωσαν και κρατούσα στο ταμείο, ούτε αναφορά έκανα όμως στο όνομά τους, ούτε εξτρά έκπτωση έγινε, παρά εκείνη που "έπαιζε" online (από 10 έως 40% ή παραπάνω, ανάλογα το έντυπο, διότι ζήτησα και μου είπαν και πάνω το συνολικό ποσό και μου είπε η υπάλληλος ότι άλλα έχουν την τάδε έκπτωση online, άλλα τη δείνα κτλ.). Κατά συνέπεια είναι στάνταρ διαδικασία και μάλλον πέσατε σε ανενημέρωτο υπάλληλο. Δεν είναι λάθος το online διότι σε συνάρτηση με τα δωρεάν ταχυδρομικά είναι δέλεαρ και δεν τρέχεις απαραίτητα σε κατάσταστημα, αλλά ναι, ασφαλώς γίνεται και απ' το κατάστημα! Απαιτείστε το την επόμενη φορά, πείτε ότι γίνεται και εδώ, θα το ρωτήσουν σε κάποιον υπεύθυνο και θα μάθουν εάν όντως δεν το γνωρίζουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  647
  • Reputation:   5827
  • Achievement Points:  654
  • Days Won:  5
  • With Us For:  922 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

2 hours ago, hudson said:

Ένα ακόμα κακό που έχουν τα "Public" και δεν καταλαβαίνω γιατί, είναι που την έκπτωση την έχουν μόνο στο site, ενώ στο κατάστημα το παίρνεις στην τιμή καταλόγου (αυτό δεν ξέρω όμως αν ισχύει και στην "black friday"). 

 

Εγώ νομίζω είναι ξεκάθαροι προς αυτο, τιμή καταστήματος 20Ε και τιμή online 15E για παράδειγμα. Απλά αν επιμείνεις και ''διαμαρτυρηθείς'' στο κανουν παραγγελία επιτόπου. Εγώ πήγα πριν 4-5 ημέρες στα Public, βλέπω το X-men ''Το έπος του μαύρου φοίνικα'' που ξέρω οτι το έχει προσφορά στα 10Ε ! Τσεκάρω πίσω τιμή 19.90! Και πουθενά στα κόμικς δεν έλεγε black friday κλπ Δηλαδή τι λογική είναι αυτή...θα πρέπει να παίξουμε την ''κολοκυθιά'' για το πόσο κάνει ένα κόμικ

Επεξεργασία από Guts
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

51 λεπτά πριν, Guts είπε:

 

Εγώ νομίζω είναι ξεκάθαροι προς αυτο, τιμή καταστήματος 20Ε και τιμή online 15E για παράδειγμα. Απλά αν επιμείνεις και ''διαμαρτυρηθείς'' στο κανουν παραγγελία επιτόπου. Εγώ πήγα πριν 4-5 ημέρες στα Public, βλέπω το X-men ''Το έπος του μαύρου φοίνικα'' που ξέρω οτι το έχει προσφορά στα 10Ε ! Τσεκάρω πίσω τιμή 19.90! Και πουθενά στα κόμικς δεν έλεγε black friday κλπ Δηλαδή τι λογική είναι αυτή...θα πρέπει να παίξουμε την ''κολοκυθιά'' για το πόσο κάνει ένα κόμικ

 

Ακριβώς αυτό συμβαίνει! Πριν 12 χρόνια (αρχές του 2010) αγόρασα το προηγούμενο laptop (απ' το οποίο πληκτρολογώ αυτή τη στιγμή) απ' το "Πλαίσιο" και μάλιστα πήγα να το αγοράσω βάσει τιμολογήσεων των εκπτώσεων που είχαν μονάχα σε laptop για εκείνες τις ημέρες. Τελικά κατέληξα σε άλλο μοντέλο από εκείνο που τελικά είχα πάει να δω, ρωτάω τον υπάλληλο "και τι κάνουμε τώρα; Θα πάω σπίτι να παραγγείλω το συγκεκριμένο online;" και μου είπε πως όχι, θα το πάρει αμέσως από εκεί μπαίνοντας στο λογαριασμό του για να αγοραστεί με αυτή την τιμή, όπερ και εγένετο! Πλήρωσα με κάρτα, το πήρα κι έφυγα. Δεν είναι κάτι καινούργιο οι "online εκπτώσεις" στις διάφορες επιχειρήσεις, ούτε σημαίνει ντε και καλά ότι δε μπορείς να το πάρεις απ' το κατάστημα. Θα εξυπηρετηθείς με τον ένα ή τον άλλο τρόπο εφόσον είσαι εκεί και θέλεις ν' αγοράσεις κάτι. Ενδέχεται να έχουν εντολή οι υπάλληλοι να το "κάνουν γαργάρα", σ' εμένα συνέβη μονάχα της φορά που σας είπα αυτό με το ένα graphic novel που για άλλη αγορά πήγα και ήμουν βιαστικός, όλες τις άλλες μου το ανέφερε ο/η υπάλληλος που ήταν στο τμήμα των βιβλίων, ειδικά όταν πήγα να ρωτήσω για κάποια που δεν έβρισκα με πρώτη ματιά εάν τα είχαν ετοιμοπαράδοτα για να μη ψάχνω τσάμπα. Αλλά εάν δεν το πουν, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα το ζητήσω μόνος μου. Δεν το λες και "απαιτητό", αλλά εάν δεν το αναφέρεις, πιθανόν να κάνουν και τα στραβά μάτια ορισμένοι για μεγαλύτερο κέρδος της επιχείρησης. Η καρτελίτσα αυτή που μου δίνουν αυτό δείχνει. Ότι ο άλλος το παρήγγειλε για σένα και το παίρνεις επιτόπου με την online έκπτωση, όπως παραγγέλνει κάτι επιτόπου (που δε συμβαίνει πάλι απ' το δικό σου λογαριασμό!) για να σου φέρουν και να γίνει κράτηση στο όνομά σου ή να αναζητήσουν εάν υπάρχει σε εταιρία του εξωτερικού! Η περίπτωση του γνωστού με την επιπλέον έκπτωση που έπρεπε ν' αναφέρω το δικό του όνομα στο ταμείο, είναι άλλη περίπτωση... Οι υπάλληλοι δικαιούνται ένα επιπλέον 10% για προσωπικές αγορές προφανώς (τουλάχιστον σε εκείνο το τμήμα, σε άλλα μπορεί να έχουν μεγαλύτερη έκπτωση) και πρότεινε να μ' εξυπηρετήσει τότε κατ' αυτόν τον τρόπο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3070
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σε μια παραγγελία των 8-9 προϊόντων με σύνολο 40€ μόνο τα 2 ήταν άμεσα διαθέσιμα και την έστειλαν αμέσως χωρίς εξτρά χρέωση στην acs

Τα άλλα 3 εμφανίστηκαν "έτοιμα για αποστολή" την επομένη και τώρα περιμένω τα υπόλοιπα στις 10/12 (από τον προμηθευτή) 

Περίεργη κίνηση ομολογουμένως να στείλουν άμεσα το 1/3 όλης της παραγγελίας.

 

Τώρα σε ότι αφορά τα παραπάνω, είχα ξενερώσει με τις "web" προσφορές και δεν πολυπήγαινα από εκεί. Ότι θέλω το παραγγέλνω online.

Δεν ήξερα ότι πρέπει να αναζητήσεις υπάλληλο για να στην κάνει επιτόπου

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45731
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6168 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Παρ' όλο που έχω κυρίως αρνητικές εντυπώσεις επειδή έχω φάει μεγάλη μανούρα σε προηγούμενες παραγγελίες, βρήκα δύο βιβλία που με ενδιαφέρουν, επομένως έλεγα να δώσω μία ευκαιρία. Βλέπω όμως πως δεν μπορώ να πληρώσω κατά την παραλαβή, αντιμετωπίζει άλλος το ίδιο πρόβλημα; Με αφήνει να παραλάβω από το κατάστημα, όμως πρέπει να πληρώσω online μόλις κάνω την παραγγελία. Και κάτι τέτοιο απλώς αποκλείεται, αφού πολλές φορές μου έχουν ακυρώσει παραγγελίες ή μου τις έχουν φέρει σκισμένες και αρνήθηκα να παραλάβω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2747
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

1 ώρα πριν, PhantomDuck είπε:

αντιμετωπίζει άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Εγώ πήρα την περασμένη εβδομάδα ένα ρολογάκι από εκείνα που σου μετράνε τα βήματα (γιατί όταν τα μετράς μόνος σου από μέσα σου μπορεί να μπερδευτείς) με παραλαβή από το public της Χαλκίδας και παρόλο που ήταν ετοιμοπαράδοτο (μετά από μια ώρα μου ήρθε μήνυμα να πάω να το πάρω) δεν επέτρεπε πληρωμή στο κατάστημα. Και σε μένα πρώτη φορά έτυχε οπότε ίσως τις τελευταίες ημέρες κάτι να έχει αλλάξει στην πολιτική τους. Σκέφτηκα μήπως εξαιτίας της μαυροπαρασκευής λόγω φόρτου εργασίας να εξασφαλίζουν την πληρωμή προκειμένου να ξέρουν ότι ο πελάτης θα πάει να τα παραλάβει προκειμένου να γλυτώσουν εργατοώρες από την αναζήτηση προϊόντων που κάποιος στο τέλος αφού δεν τα έχει πληρώσει, δεν θα πάει τελικά να τα πάρει για δικούς του λόγους. :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2210
  • Reputation:   21905
  • Achievement Points:  2249
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2344 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

2 ώρες πριν, PhantomDuck είπε:

Βλέπω όμως πως δεν μπορώ να πληρώσω κατά την παραλαβή, αντιμετωπίζει άλλος το ίδιο πρόβλημα; Με αφήνει να παραλάβω από το κατάστημα, όμως πρέπει να πληρώσω online μόλις κάνω την παραγγελία.

Έχω παρατηρήσει ότι αυτό ξεκίνησε εδώ και κάποιους μήνες, μετά τα lockdown και μάλιστα το έχω συναντήσει και αλλού (βλ. Πρωτοπορία, Plaisio κα)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3248
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  906 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, PhantomDuck είπε:

Βλέπω όμως πως δεν μπορώ να πληρώσω κατά την παραλαβή, αντιμετωπίζει άλλος το ίδιο πρόβλημα; Με αφήνει να παραλάβω από το κατάστημα, όμως πρέπει να πληρώσω online μόλις κάνω την παραγγελία.

Όπως είπε και ο @ hudson είχε ξεκινήσει να γίνεται από εποχή lockdown, μετά το επανέφεραν και τώρα γίνεται αν παραγγείλεις πράγματα που είναι κατόπιν παραγγελίας. Αν βάλεις να δεις για άλλα που είναι σε κατάσταση "άμεσα διαθέσιμα" (λογικά και στα σκέτο διαθέσιμα το ίδιο) μπορείς να πατήσεις κανονικά πληρωμή στο κατάστημα

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45731
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6168 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Έκανε κάποια updates που έκανε κάποιες μανούρες ακόμα που δεν μου εμφάνιζε καν το κατάστημα, και μόλις τώρα με άφησε να κάνω κανονικά την παραγγελία και να επιλέξω να πληρώσω στην παραλαβή. Λογικά πέσαμε στην περίπτωση που το έφτιαχναν επιτόπου.

 

Τα κόμικς ήταν «κατόπιν παραγγελίας», ελπίζω σε κάνα τρίμηνο να έχω παραλάβει.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2210
  • Reputation:   21905
  • Achievement Points:  2249
  • Days Won:  58
  • With Us For:  2344 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

5 λεπτά πριν, StefanosPap είπε:

Όπως είπε και ο @ hudson είχε ξεκινήσει να γίνεται από εποχή lockdown, μετά το επανέφεραν και τώρα γίνεται αν παραγγείλεις πράγματα που είναι κατόπιν παραγγελίας. Αν βάλεις να δεις για άλλα που είναι σε κατάσταση "άμεσα διαθέσιμα" (λογικά και στα σκέτο διαθέσιμα το ίδιο) μπορείς να πατήσεις κανονικά πληρωμή στο κατάστημα

Το πρωί που προσπάθησα να κάνω μια παραγγελία σε προϊόν άμεσα διαθέσιμο μου έβγαλε το μήνυμα ότι δεν προβλέπεται πληρωμή στο κατάστημα. Τώρα που ξανακάνω την ίδια παραγγελία για το ίδιο προϊόν, ίδια διαθεσιμότητα, μου βγάζει ότι μπορώ να πληρώσω στο κατάστημα.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  647
  • Reputation:   5827
  • Achievement Points:  654
  • Days Won:  5
  • With Us For:  922 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

2 hours ago, PhantomDuck said:

Έκανε κάποια updates που έκανε κάποιες μανούρες ακόμα που δεν μου εμφάνιζε καν το κατάστημα, και μόλις τώρα με άφησε να κάνω κανονικά την παραγγελία και να επιλέξω να πληρώσω στην παραλαβή. Λογικά πέσαμε στην περίπτωση που το έφτιαχναν επιτόπου.

 

Τα κόμικς ήταν «κατόπιν παραγγελίας», ελπίζω σε κάνα τρίμηνο να έχω παραλάβει.

 

Γενικά η σελίδα τους κάθε μέρα κάνει κάτι καινούριο..! Αλλάζουν τιμές, διαθεσιμότητα, τρόποι πληρωμής κλπ συνέχεια.
Εμένα σε πολλά κόμικς ακόμα δεν μου δίνει δυνατότητα παραλαβής απ'το κατάστημα, και σε μερικά που είναι ''Αμεσα διαθέσιμα'' μου λέει ''Μη διαθέσιμα στο κατάστημα'' (Πειραιά)
Γενικά χάος...αλλα αυτό είναι το Public, πρέπει να είσαι τυχερός για να πάνε όλα καλα! :)
 
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  906
  • Reputation:   5265
  • Achievement Points:  954
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1675 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

10 λεπτά πριν, Guts είπε:

Εμένα σε πολλά κόμικς ακόμα δεν μου δίνει δυνατότητα παραλαβής απ'το κατάστημα, και σε μερικά που είναι ''Αμεσα διαθέσιμα'' μου λέει ''Μη διαθέσιμα στο κατάστημα'' (Πειραιά)

Γενικά χάος...αλλα αυτό είναι το Public, πρέπει να είσαι τυχερός για να πάνε όλα καλα! :)

Αυτό μου είχε συμβεί κι εμένα όταν είχα παραγγείλει τα Suicide Squad. Απ' ότι φαίνεται, πλέον μπορείς να επιλέξεις παραλαβή από το κατάστημα μόνο αν το προϊόν που θέλεις είναι ήδη διαθέσιμο στο συγκεκριμένο κατάστημα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  647
  • Reputation:   5827
  • Achievement Points:  654
  • Days Won:  5
  • With Us For:  922 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Μου το κάνει και σε προιόντα που είμαι σίγουρος οτι τα έχει, γιατι τα είδα απο κοντά πριν κάτι μέρες.
Όπως το Αστερίξ ''Η κόρη του Βερσιζεντορίξ'' η το Βατμαν ''Σύγκρουση στο Γκόθαμ'' δεν μου δίνει καν επιλογή παραλαβής απο κατάστημα.
Δεν έχουν καμία λογική...
 
 
EDIT: Για να μη λέμε μόνο τα κακά...βλέπω οτι τέλειωσε το δήθεν ''Black Friday'' και μαζί με αυτό τέλειωσαν και τα προβλήματα! Το σαιτ δουλεύει μια χαρά και μπορώ να κάνω παραλαβή απ'το κατάστημα κανονικά! Οι τιμές παραμένουν ίδιες με Black Friday :lol:
Επεξεργασία από Guts
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33509
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  2
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  2
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2013 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Για το θέμα της διαφορετικής τιμής στο κατάστημα σε σχέση με online, αυτό που κάνω εγώ (όχι μόνο στο Public), είναι να μπαίνω επιτόπου από το κινητό και να κάνω μια παραγγελία online βάζοντας παραλαβή από το κατάστημα. Στη συνέχεια πηγαίνω στο ταμείο έχοντας τα προϊόντα στο χέρι και δίνω το κωδικό της παραγγελίας.

 

Βέβαια πριν μπώ στον κόπο να το κάνω αυτό πρώτα ρωτάω αν θα μου κάνουν την έκπτωση του web ή αν θα πρέπει να κάνω την διαδικασία που ανέφερα (σε κάποια καταστήματα δε τη κάνουν, αλλού τη κάνουν, δεν αναφέρομαι σε Public αποκλειστικά).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μου έστειλαν σήμερα μήνυμα και μου είπαν ότι το "Judge Dredd" δε βρέθηκε στο διαθέσιμο δίκτυο προμηθευτών και θα μου επιστραφούν τα χρήματα. Τα προηγούμενα επεστράφησαν πριν 3 ημέρες. Το "Judge Dredd" το έχουν και αυτό ακόμη "Κατόπιν παραγγελίας". Πήρα λοιπόν να ρωτήσω γιατί δεν τα αλλάζουν, ότι μπορεί να τη ξαναπατήσω μελλοντικά (ειδικά με παλαιότερα έντυπα) ή ότι την έχω πατήσει ήδη ξανά και μου είπε ότι θα το μεταβιβάσει να διορθώσουν αυτά τα 5 κόμικς. Σε ερώτηση γιατί μου έδιναν ημερομηνία και τελικά άλλαξε το status σε "Δεν θα αποσταλεί" μου είπε ότι μπορεί να βρέθηκαν αλλά ήταν σε κακή κατάσταση και γι' αυτό επέλεξαν να μη μου τα στείλουν. Γελάν κι οι πέτρες... Τη ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση να ήταν κι άλλοι που παρήγγειλαν τα ίδια αντίτυπα και δόθηκε σειρά προτεραιότητας. Αν συμβαίνει δηλαδή κάτι τέτοιο και μου είπε "δε γνωρίζω". Λέω "δε γνωρίζετε αν ισχύει σειρά προτεραιότητας στις παραγγελίες;" και μου απάντησε "ναι, ισχύει!"... Κάτι απ' αυτά είναι και πάει στα κομμάτια, αλλά η έλλειψη ενημέρωσης επιτόπου και όταν μάλιστα συμβαίνει επανειλημμένα, είναι απάτη... Οπότε ξανά στο ψάξιμο και για το "Judge Dredd"... Επειδή με "στενοχώρησαν" όμως με όλα αυτά, παρήγγειλα άλλα 10 κόμικς κι ένα βιβλίο απ' τον "Λαβύρινθο", ήταν διαθέσιμα όλα και είναι καθ οδόν! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  647
  • Reputation:   5827
  • Achievement Points:  654
  • Days Won:  5
  • With Us For:  922 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

3 hours ago, Mandrake said:

Μου έστειλαν σήμερα μήνυμα και μου είπαν ότι το "Judge Dredd" δε βρέθηκε στο διαθέσιμο δίκτυο προμηθευτών και θα μου επιστραφούν τα χρήματα. Τα προηγούμενα επεστράφησαν πριν 3 ημέρες. Το "Judge Dredd" το έχουν και αυτό ακόμη "Κατόπιν παραγγελίας". Πήρα λοιπόν να ρωτήσω γιατί δεν τα αλλάζουν, ότι μπορεί να τη ξαναπατήσω μελλοντικά (ειδικά με παλαιότερα έντυπα) ή ότι την έχω πατήσει ήδη ξανά και μου είπε ότι θα το μεταβιβάσει να διορθώσουν αυτά τα 5 κόμικς. Σε ερώτηση γιατί μου έδιναν ημερομηνία και τελικά άλλαξε το status σε "Δεν θα αποσταλεί" μου είπε ότι μπορεί να βρέθηκαν αλλά ήταν σε κακή κατάσταση και γι' αυτό επέλεξαν να μη μου τα στείλουν. Γελάν κι οι πέτρες... Τη ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση να ήταν κι άλλοι που παρήγγειλαν τα ίδια αντίτυπα και δόθηκε σειρά προτεραιότητας. Αν συμβαίνει δηλαδή κάτι τέτοιο και μου είπε "δε γνωρίζω". Λέω "δε γνωρίζετε αν ισχύει σειρά προτεραιότητας στις παραγγελίες;" και μου απάντησε "ναι, ισχύει!"... Κάτι απ' αυτά είναι και πάει στα κομμάτια, αλλά η έλλειψη ενημέρωσης επιτόπου και όταν μάλιστα συμβαίνει επανειλημμένα, είναι απάτη... Οπότε ξανά στο ψάξιμο και για το "Judge Dredd"... Επειδή με "στενοχώρησαν" όμως με όλα αυτά, παρήγγειλα άλλα 10 κόμικς κι ένα βιβλίο απ' τον "Λαβύρινθο", ήταν διαθέσιμα όλα και είναι καθ οδόν! :)

 

Ο πρώτος τόμος του Judge Dredd δεν υπάρχει πουθενά εδώ και καιρό.Θα μου έκανε εντύπωση αν το είχαν διαθέσιμο. Όπως και να έχει με γειά τα νέα κόμικς και καλοδιάβαστα. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

7 ώρες πριν, Guts είπε:

 

Ο πρώτος τόμος του Judge Dredd δεν υπάρχει πουθενά εδώ και καιρό.Θα μου έκανε εντύπωση αν το είχαν διαθέσιμο. Όπως και να έχει με γειά τα νέα κόμικς και καλοδιάβαστα. :)

 

Να 'σαι καλά φίλε μου! Θα το βρω, που θα μου πάει...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  647
  • Reputation:   5827
  • Achievement Points:  654
  • Days Won:  5
  • With Us For:  922 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Παίδες τσεκαρετε τώρα Public έχει τρελές προσφορές!!! 70% σε πολλά εξαιρετικά comics.

 

https://www.public.gr/cat/comics/greek-comics/super-hero/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36220
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  130
  • Reputation:   1012
  • Achievement Points:  212
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1448 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

Το αφεντικό τρελάθηκε  :xm:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2747
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Φόρτωσα κάργα Ντισιά της Οξύ που τα είχα καημό καιρό τώρα. Έλα πάαααρε !!!! Έξι ευρώ τα Μπάτμαν καλέ κυρία!   

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32548
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  699
  • Reputation:   5106
  • Achievement Points:  747
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  442
  • Reputation:   2486
  • Achievement Points:  445
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2377 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Απίστευτες τιμές τσίμπησα και εγώ πολλά που ήθελα εδώ και καιρό. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26958
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6227 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μόνο δύο μου λείπουν πλέον... https://www.greekcomics.gr/forums/uploads/monthly_2019_12/wall.gif.9c7bcd666d89b9afd1d5ce8e1ddcbd99.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1383
  • Reputation:   10070
  • Achievement Points:  1412
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4337 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Το είδα κι εγώ χθες τυχαία (μπήκα να τσεκάρω αν η τιμή του Έπους του μαύρου φοίνικα ήταν ακόμα στα 10 ευρώ για να το παραγγείλω και προς ευχάριστη έκπληξή μου ήταν ακόμα πιο κάτω) οπότε παράγγειλα 3 τόμους της Μάρβελ (τον Μαύρο Φοίνικα, το Γάντι της Αιωνιότητας και έναν τόμο Ντεαρντέβιλ) συνολικά 20 ευρώ και κάτι ψιλά, περίπου στην τιμή που θα έπαιρνα τον ένα τόμο πριν από λίγο καιρό

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.