Μετάβαση στο περιεχόμενο

PUBLIC


Bonadrug

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  636
  • Reputation:   5724
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  5
  • With Us For:  901 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ πάντως απο τις προσφορές που έχουν παραμείνει στο site προτείνω σε όλους όσους δεν το έχουν διαβάσει το Batman: Ο γελαστός άνδρας.
Ενα απ΄τα αγαπημένα μου κόμικς που περιλαμβάνει μια κλασική ιστορία Batman (Ο γελαστός άνδρας) και μια εναλλακτική ντεντεκτιβική ιστορία (Φτιαγμένος απο ξύλο)
με τον Batman και τον πρώτο Green Lantern.
Οι δύο ιστορίες είναι πάρα πολύ καλές και ειδικά η πρώτη είναι για μένα απ' τα καλύτερα υπερηρωικά κόμικς που έχω διαβάσει! Το σχέδιο είναι επίσης απ' τα καλύτερα σχέδια που έχω δεί σε κόμικ με υπερήρωες, ακριβώς στην αισθητική που μου αρέσει και μου ταιριάζει για ένα Batman κόμικ.
Επεξεργασία από Guts
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32405
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Τα Μπλέικ & Μόρτιμερ βλέπω τα έχει όλα 5.10€, εκτός του καινούριου φυσικά.
Όσοι δεν τα έχετε τρέξτε να τα πάρετε χθες.
Ούτε μεταχειρισμένα τα βρίσκετε σε τέτοια τιμή :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20594
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Εξαιρετικες οι τελευταιες αγορες με τις προσφορες του Public. Αν εξαιρεσω το The last man που ηρθε χτυπημενο στις γωνιες, ολα αψογα και τιμες χωμα.

 

IMG_20211117_224453.thumb.jpg.412a8cdf1fd0fbe8b06379a35a1800f9.jpgIMG_20211117_224557.thumb.jpg.75995d0ef586e7df99ae2c76345a7f64.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2742
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μου έστειλαν σήμερα το πρωί mail με τις τιμές black friday στα κόμικς. Πολλά 50% και 30% αλλά όχι οι τρελές τιμές που εμφανίστηκαν ξαφνικά πριν μια βδομάδα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38148
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  628
  • Reputation:   3247
  • Achievement Points:  651
  • Days Won:  1
  • With Us For:  885 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

4 ώρες πριν, MARIELOS είπε:

Μου έστειλαν σήμερα το πρωί mail με τις τιμές black friday στα κόμικς. Πολλά 50% και 30% αλλά όχι οι τρελές τιμές που εμφανίστηκαν ξαφνικά πριν μια βδομάδα. 

Επειδή τα είδα κι εγώ, νομίζω είναι γι'αυτούς που ήδη έχουν στο μυαλό τους κάποιο τεύχος και είναι τυχεροί να το βρουν σε λίγο καλύτερη τιμή για να το πάρουν επιτελούς. Για όποιον δεν θέλει κάτι συγκεκριμένο και ψάχνει ευκαιρίες, δεν θα βρει κάτι τρομερό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 19/11/2021 στο 9:13 ΠΜ, MARIELOS είπε:

Μου έστειλαν σήμερα το πρωί mail με τις τιμές black friday στα κόμικς. Πολλά 50% και 30% αλλά όχι οι τρελές τιμές που εμφανίστηκαν ξαφνικά πριν μια βδομάδα. 

 

  

On 18/11/2021 στο 10:43 ΜΜ, hudson είπε:

Στο ημερολόγιο με τις κυκλοφορίες του μήνα Νοέμβριο  "Ο Μαύρος Ωκεανός" λέει ότι κυκλοφορεί 15/11, αλλά στο facebook της εκδοτικής αναφέρουν ότι λόγω κάποιου προβλήματος θα βγει 19/11 ενώ οι αποστολές ξεκινούν 17/11.

 

 Άρα Παρασκευή 19/11 έχουμε κυκλοφορίες στα περίπτερα από

"Μικρό Ήρωα" - "Κόρτο Μαλτέζε Ο Μαύρος Ωκεανός"

"Μαμούθ" - "Αστερίξ στους Βέλγους" και "Τεντέν Αποστολή στη Σελήνη" (επανεκδόσεις)

"Hachette" - "Fantastic Four Ο Ερχομός του Γκαλακτους"

"Luppa" - "Thor Χρονικά της Ασγκαρντ"

"Καθημερινή" - "Μίκυ Μάους" και "Super Μίκυ"

 

Λεφτά υπάρχουν;;;:lol:

 

Λεφτά δεν υπάρχουν και παρά τις λιγότερο μειωμένες εκπτώσεις έκανα μια παραγγελία διότι Black Friday είναι αυτή και οι τιμές όπως και να 'χει ήταν αρκετά μειωμένες. 42 κόμικς εκ των οποίων 28 graphic novels (9 υπερηρωικά + 16 της σειράς "Classics Illustrated" + 3 άσχετα), 8 κόμικς άλμπουμς "Οι Περιπέτειες των Μπλέικ Και Μόρτιμερ", 4 τεύχη, 1 άλμπουμ γελοιογραφίας (είχα βάλει και το άλμπουμ με τα strips του "Andy Capp" να το διαβάσω επιτέλους, αλλά δυστυχώς το ακύρωσαν κι ελπίζω μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία περισυλλογής να μην υπάρξει και 2ο...) + 15 ταινίες σε DVDs και άλλη μία τηλεοπτική μίνι σειρά. Είπα πως δε θα παραγγείλω και το αθέτησα. Για να δούμε πως θα φτάσουν αυτή τη φορά...

 

Υπήρχε ένα πρόβλημα με τη σελίδα τους και κάποια που είχα βάλει στο καλάθι προ ημερών με έβαζε & τα ακύρωνα. Κάποια προφανώς εξαντλήθηκαν από τότε που άρχισα να τα μαζεύω (μέρες πίσω), σε κάποια άλλα όμως συμβαίνει το εξής. Ενώ στις προσφορές στα δείχνει κανονικά με την τιμή τους ως "Διαθέσιμα", ανοίγοντας τα επί μέρους λήμματα των εντύπων διαπιστώνετε ότι λέει πως είναι εξαντλημένα και δε σου δίνει τη δυνατότητα να τα βάλεις στο καλάθι αγοράς. Ένα παράδειγμα είναι το "Spider-Man: Venom Inc." που ήθελα ν' αγοράσω. Αυτή τη στιγμή βλέπω και δεν το βγάζει καν η μηχανή αναζήτησης!! Μπορώ να το βρω μονάχα επειδώ το είχα βάλει καλού κακού στη "Βιβλιοθήκη μου". Το ίδιο ακριβώς ισχύει και για το "Deadpool: Οι Αυτόχειρες Βασιλιάδες". Αυτό κι αν δεν το πάρω, δε σκάω, απλώς είχε νομίζω 30% έκπτωση και είπα μήπως ήταν ευκαιρία τώρα. Καμιά 10αριά ακόμη "Classics Illustrated" θα τα αγόραζα, αλλά δεν έφταναν τα μπικικίνια.  :lefta:

 

Κατά τ' άλλα φίλοι, τα 2 υπερηρωικά τα 'χω κρατημένα και μένει να πάω να τα πάρω, τα "Asterix" & "Tintin" τα έχω ήδη από προηγούμενες εκδόσεις, τα Ντισνεϊκά δε μ' ενδιαφέρουν (το "Ντετέκτιβ Ντόναλντ" βέβαια θα το αναζητήσω) και το "Κόρτο Μαλτέζε: Μαύρος Ωκεανός" εννοείται πως θα το πάρω! Δεν έχω πάρει βέβαια και τελευταίο "Μπλεκ: Τα Καλύτερα Κόμικς" & "Non-Stop Comics" #2 και μαζεύονται, αλλά τι να κάνεις; Αγάπες είναι αυτές! Για το "Blacksad" τι με συμβουλεύετε να κάνω; Έχω ήδη το μικρού μεγέθους. Δε μ' άρεσε αυτό που διάβασα με τα περιγράμματα να πω την αλήθεια, αλλά θεωρείτε πως είναι λεπτομέρια ή αξίζει τον κόπο η νέα αγορά λόγω του σωστού φορμά και μόνο; :thinking:

 

 

Υ.Σ. Αλήθεια..την "τσίμπησε" αυτή τη βιντεοταινία κανένας;

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

40 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Υπήρχε ένα πρόβλημα με τη σελίδα τους και κάποια που είχα βάλει στο καλάθι προ ημερών με έβαζε & τα ακύρωνα. Κάποια προφανώς εξαντλήθηκαν από τότε που άρχισα να τα μαζεύω (μέρες πίσω), σε κάποια άλλα όμως συμβαίνει το εξής. Ενώ στις προσφορές στα δείχνει κανονικά με την τιμή τους ως "Διαθέσιμα", ανοίγοντας τα επί μέρους λήμματα των εντύπων διαπιστώνετε ότι λέει πως είναι εξαντλημένα και δε σου δίνει τη δυνατότητα να τα βάλεις στο καλάθι αγοράς. Ένα παράδειγμα είναι το "Spider-Man: Venom Inc." που ήθελα ν' αγοράσω. Αυτή τη στιγμή βλέπω και δεν το βγάζει καν η μηχανή αναζήτησης!! Μπορώ να το βρω μονάχα επειδώ το είχα βάλει καλού κακού στη "Βιβλιοθήκη μου". Το ίδιο ακριβώς ισχύει και για το "Deadpool: Οι Αυτόχειρες Βασιλιάδες". Αυτό κι αν δεν το πάρω, δε σκάω, απλώς είχε νομίζω 30% έκπτωση και είπα μήπως ήταν ευκαιρία τώρα. Καμιά 10αριά ακόμη "Classics Illustrated" θα τα αγόραζα, αλλά δεν έφταναν τα μπικικίνια.  :lefta:

Αυτό το έπαθα κι εγώ πρόσφατα, μάλιστα ήμουν έτοιμος να κάνω και σχετικό post. Πριν από αρκετό καιρό είχα βρει 3 paperbacks από το Suicide Squad του Ostrander για 7 ευρώ το καθένα. Επειδή ήθελαν και τα αδέρφια μου να παραγγείλουν κάποια πράγματα, κάναμε την παραγγελία από τον λογαριασμό της μητέρας μου. Εκεί μου έδειχνε 2/3 εξαντλημένα, όπως είπες κι εσύ. Το περίεργο είναι πως όταν έκανα log out μου τα έδειχνε πάλι διαθέσιμα! Κάτι παρόμοιο μου είχε συμβεί και με τον τόμο 3.1 του Δικαστή Ντρεντ στο παρελθόν οπότε σκέφτηκα να μην ασχοληθώ περισσότερο και παρήγγειλα μόνο τον τόμο που έδειχνε διαθέσιμο. Πριν από μία εβδομάδα περίπου, μπήκα στο public με τον δικό μου λογαριασμό και μου έδειχνε τα άλλα 2 διαθέσιμα (αν και τώρα για 10 ευρώ το καθένα). Τα παρήγγειλα και μου ήρθαν κανονικά πριν από 2 ημέρες. Αυτό που με παραξένευσε περισσότερο είναι πως η διαθεσιμότητα άλλαζε ανάλογα με τον λογαριασμό που χρησιμοποιούσα. Μου πέρασε από το μυαλό η ιδέα πως αν βλέπουν ότι αγοράζεις πολλές προσφορές, σου απαγορεύουν να αγοράσεις περισσότερες για να μην τους πιάσεις κορόιδο αλλά κάτι τέτοιο παραείναι τρελό, αποκλείεται να συμβαίνει. Λογικά θα είναι κάποιο λάθος και δεν θα ενημερώνεται η διαθεσιμότητα σε κάθε λογαριασμό με την ίδια ταχύτητα, τι να πω.

Επεξεργασία από Bilis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ πάλι έπαθα άλλη ιστορία... Έβαλα στην αρχή 75 περίπου κομμάτια ψάχνοντας κυριολεκτικά και συγκρίνοντας τιμές, ΩΡΕΣ! Έβαζα στο καλάθι, μετέφερα στη "Βιβλιοθήκη", ξανάβαζα, έβγαζα κτλ. Πάω να παραγγείλω με χρεωστική και με βάζει σε ασφαλές σύστημα, κολλάει άσχημα η διαδικασία αρκετά λεπτά, βλέπω στο e-banking ότι δεν έχω χρεωθεί και ούτε έρχεται μήνυμα στο κινητό από την τράπεζα, κάνω ένα refresh και χάνονται ΟΛΑ!! Όσα μάζευα όλες αυτές τις ώρες, απλώς χάθηκαν και παραγγελία δεν έγινε!! Επικοινώνησα με κάποιον, μου είπε να το επαναλάβω και να κρατήσω αυτή τη φορά κωδικούς. Λέω, ποιους κωδικούς άνθρωπέ μου; Από 70+ προϊόντα; Και που θα τα βρω ξανά τώρα; Άρχισα από μνήμης να βάζω, αλλά προφανώς αλλάξανε άρδην όλα τα προηγούμενα που είχα βάλει και ενώ ξεπέρασα τα 55 κομμάτια και ήμουν στο ίδιο ποσόν, μετέφερα πάλι στη "Βιβλιοθήκη", βάλε-βγάλε και τα συναφή ξεκινάω πάλι διαδικασία και κολλάει! Παίρνω τηλέφωνο ξανά, μου λέει μια κοπέλα ότι κολλάει το σύστημα καμιά φορά και να περιμένω ένα 10λεπτο... Παράλληλα άνοιγα το e-banking αλλά έκλεινε μετά από λίγο λόγω αδράνειας, της λέω δεν το κουνάω από εδώ διότι θα χαθούν όλα πάλι, κλείνω και καλώ την τράπεζα διοτι προχώρησε και έβγαλε με κόκκινο ότι δεν είναι αποδεκτή για κάποιο λόγο η κάρτα.

 

Μου λέει να με συνδέσει με άλλο τμήμα, είμαι αρκετή ώρα στην αναμονή και μόλις το σηκώνει και πάω να εξηγήσω, μου έχει πετάξει το e-banking να κάνω αποδοχή, το πατάω και έχει κάνει αποσύνδεση πάλι λόγω χρόνου... Την επόμενη (πλέον δεν την "πατούσα" βέβαια, δεν έκανα refresh αλλά έκανα 4-5 δοκιμές δίνοντας ξανά & ξανά τα στοιχεία της κάρτας, clickάροντας απλά στο "Καλάθι Αγορών" ξανά, όταν έφευγε το popup μήνυμα μετά από πολλή ώρα) με τα πολλά έκανα διαρκώς refresh, πέταξε το μήνυμα στο e-banking για να κάνω αποδοχή για το ποσόν (ΤΟΤΕ έστειλε 6ψήφιο pin μέσω "Viber" για επιβεβαίωση), το πάτησα και μου είπε να μεταβώ στη σελίδα του καταστήματος, όπου το αιώνιο φόρτωμα προχώρησε επιτέλους, πάτησα κάποιο κουμπί και εκεί και τέλος! Η τράπεζα ήταν η "Εθνική", δε ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλες αυτό, αν ήταν τώρα μόνο λόγω συμφόρησης κτλ. Το νου σας διότι δεν ήρθε ενημέρωση όπως συνήθως συμβαίνει απευθείας στο κινητό και πρέπει να είστε logged in στο e-banking και να κάνετε διαρκώς refresh διότι όντως πήρε πολλά λεπτά η όλη διαδικασία (σίγουρα πάνω από 7λεπτο κάθε φορά που το δοκίμαζα!) και περνάτε από εκεί στο επόμενο βήμα. Η εναλλακτική αν κατάλαβα καλά είναι να κατεβάσεις μια εφαρμογή για το κινητό, αλλά δε μου χρειάζεται πουθενά αλλού και πρώτη φορά μου συνέβη κάτι τέτοιο από παραγγελία στο "Public". Δε μπαίνω στη διαδικασία...

 

Δεν έχω ξαναπάθει τέτοια ιστορία, μια φορά θυμάμαι μονάχα το κουλό με την "Πρωτοπορία" να έχω φτάσει να ζητώ τον τεχνικό τους (και τηλέφωνα σε τράπεζα παράλληλα) και να προσπαθώ 2-3 μέρες να βρω άκρη με τη μία προσπάθεια πάνω στην άλλη. Τελικά δεν κατάφερα τίποτα και την παρήγγειλα χωρίς κάρτα, τηλεφωνικά. Πάνε χρόνια βέβαια και πρέπει να 'χαν ακόμη το παλιό τους e-shop.

 

Να συμπληρώσω μονάχα για όσους ενδεχομένως έχουν ενδιασμούς αλλά το ψάχνουν ακόμη, ότι τόσο κάποια κόμικς άλμπουμς "Σπόουν" της "Modern Times", όσο το 1.1 του "Judge Dredd: Οι Ολοκληρωμένες Υποθέσεις" που έψαχνα ή το "Batman: Year One - Η Αρχή" δεν είναι εικονικά στη σελίδα τους, απλώς δεν ήταν άμεσα διαθέσιμα και χρειαζόταν εξτρά ψάξιμο, αλλά μου έστειλαν e-mail ότι βρέθηκαν στο δίκτυο των προμηθευτών τους και θα μου αποσταλούν με μια μικρή καθυστέρηση. Το ίδιο φυσικά ισχύει και για τα 3 απ' τα 8 "Μπλέικ και Μόρτιμερ" που παρήγγειλα. Ενδεχομένως να έρθουν σε άλλα πακέτα αλλά και να καθυστερήσουν δε με νοιάζει. Σημασία έχει ότι βρέθηκαν. Πάει αυτό, τέλειωσε! Με την εφορία τι γίνεται όμως; Ελπίζω στο επισκεπτήριο να επιτρέπουν να μου τα φέρουν στη φυλακή για να 'χω κάτι να διαβάζω. Συμπέρασμα: Μη διστάζετε να παραγγέλνετε πράγματα που λέτε "αποκλείεται να υπάρχει". Αν έχετε πρόβλημα να περιμένετε την επιστροφή των χρημάτων (και γι' αυτό μου έστειλαν e-mail εννοώντας προφανώς το "Andy Capp"), προχωρήστε με πόρτα-πόρτα και μπορεί να είστε τυχεροί και να υπάρχουν διαθέσιμα αυτά που αναζητάτε. Για να δω τώρα ποιος θα το επιχειρήσει με το "Slaine" #1 της "O2H" που βλέπω να υπάρχει ακόμα! https://www.greekcomics.gr/forums/public/style_emoticons/default/bigwing.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33862
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

On 20/11/2021 στο 2:32 ΜΜ, Mandrake είπε:

 

Για το "Blacksad" τι με συμβουλεύετε να κάνω; Έχω ήδη το μικρού μεγέθους. Δε μ' άρεσε αυτό που διάβασα με τα περιγράμματα να πω την αλήθεια, αλλά θεωρείτε πως είναι λεπτομέρια ή αξίζει τον κόπο η νέα αγορά λόγω του σωστού φορμά και μόνο; :thinking:

 

 

Δεν θα το πιστέψεις, αλλά για εμένα όχι. Αφού τα κράτησα και τα δύο το ένα δίπλα στο άλλο τελικά μου άρεσε καλύτερα το μικρό. Είναι μικρό στο μάτι μεγάλο στο....πινγκ πονγκ. Πολυτελέστερο, σε καλύτερη εκτύπωση, με τα υπέροχα περιθώρια και με καλύτερο εξώφυλλο.

Προσωπική μου άποψη παρόλα αυτά! :beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21460
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

3 ώρες πριν, Manitou είπε:

Δεν θα το πιστέψεις, αλλά για εμένα όχι. Αφού τα κράτησα και τα δύο το ένα δίπλα στο άλλο τελικά μου άρεσε καλύτερα το μικρό. Είναι μικρό στο μάτι μεγάλο στο....πινγκ πονγκ. Πολυτελέστερο, σε καλύτερη εκτύπωση, με τα υπέροχα περιθώρια και με καλύτερο εξώφυλλο.

Προσωπική μου άποψη παρόλα αυτά! 

Θα συμφωνήσω απόλυτα για το "Blacksad" σε ποιότητα καμία σχέση με το πρώτο.

Γενικά η εκδοτική τις β' εκδόσεις δεν τις προσέχει όσο τις α'. Το ίδιο ισχύει και για το "Κόρτο Μαλτέζε Εκουατόρια", η β' έκδοση πολύ κατώτερη ποιοτικά από την πρώτη.

Νομίζω το τελευταίο καιρό έχει ρίξει την ποιότητα σε όλες τις νέες  εκδόσεις της, λόγου κόστους να υποθέσω.

Παρόλα αυτά αγαπάμε "Μικρό Ήρωα" και στηρίζουμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4346
  • Reputation:   33862
  • Achievement Points:  4413
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

15 λεπτά πριν, hudson είπε:

 

Παρόλα αυτά αγαπάμε "Μικρό Ήρωα" και στηρίζουμε.

 

Συμφωνώ. Για αυτό και τελικά έχω και τις δύο εκδόσεις πια!!! :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32405
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

17 ώρες πριν, Mandrake είπε:

Εγώ πάλι έπαθα άλλη ιστορία... Έβαλα στην αρχή 75 περίπου κομμάτια ψάχνοντας κυριολεκτικά και συγκρίνοντας τιμές, ΩΡΕΣ! Έβαζα στο καλάθι, μετέφερα στη "Βιβλιοθήκη", ξανάβαζα, έβγαζα κτλ. Πάω να παραγγείλω με χρεωστική και με βάζει σε ασφαλές σύστημα, κολλάει άσχημα η διαδικασία αρκετά λεπτά, βλέπω στο e-banking ότι δεν έχω χρεωθεί και ούτε έρχεται μήνυμα στο κινητό από την τράπεζα, κάνω ένα refresh και χάνονται ΟΛΑ!! Όσα μάζευα όλες αυτές τις ώρες, απλώς χάθηκαν και παραγγελία δεν έγινε!! Επικοινώνησα με κάποιον, μου είπε να το επαναλάβω και να κρατήσω αυτή τη φορά κωδικούς. Λέω, ποιους κωδικούς άνθρωπέ μου; Από 70+ προϊόντα; Και που θα τα βρω ξανά τώρα; Άρχισα από μνήμης να βάζω, αλλά προφανώς αλλάξανε άρδην όλα τα προηγούμενα που είχα βάλει και ενώ ξεπέρασα τα 55 κομμάτια και ήμουν στο ίδιο ποσόν, μετέφερα πάλι στη "Βιβλιοθήκη", βάλε-βγάλε και τα συναφή ξεκινάω πάλι διαδικασία και κολλάει! Παίρνω τηλέφωνο ξανά, μου λέει μια κοπέλα ότι κολλάει το σύστημα καμιά φορά και να περιμένω ένα 10λεπτο... Παράλληλα άνοιγα το e-banking αλλά έκλεινε μετά από λίγο λόγω αδράνειας, της λέω δεν το κουνάω από εδώ διότι θα χαθούν όλα πάλι, κλείνω και καλώ την τράπεζα διοτι προχώρησε και έβγαλε με κόκκινο ότι δεν είναι αποδεκτή για κάποιο λόγο η κάρτα.

 

Μου λέει να με συνδέσει με άλλο τμήμα, είμαι αρκετή ώρα στην αναμονή και μόλις το σηκώνει και πάω να εξηγήσω, μου έχει πετάξει το e-banking να κάνω αποδοχή, το πατάω και έχει κάνει αποσύνδεση πάλι λόγω χρόνου... Την επόμενη (πλέον δεν την "πατούσα" βέβαια, δεν έκανα refresh αλλά έκανα 4-5 δοκιμές δίνοντας ξανά & ξανά τα στοιχεία της κάρτας, clickάροντας απλά στο "Καλάθι Αγορών" ξανά, όταν έφευγε το popup μήνυμα μετά από πολλή ώρα) με τα πολλά έκανα διαρκώς refresh, πέταξε το μήνυμα στο e-banking για να κάνω αποδοχή για το ποσόν (ΤΟΤΕ έστειλε 6ψήφιο pin μέσω "Viber" για επιβεβαίωση), το πάτησα και μου είπε να μεταβώ στη σελίδα του καταστήματος, όπου το αιώνιο φόρτωμα προχώρησε επιτέλους, πάτησα κάποιο κουμπί και εκεί και τέλος! Η τράπεζα ήταν η "Εθνική", δε ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλες αυτό, αν ήταν τώρα μόνο λόγω συμφόρησης κτλ. Το νου σας διότι δεν ήρθε ενημέρωση όπως συνήθως συμβαίνει απευθείας στο κινητό και πρέπει να είστε logged in στο e-banking και να κάνετε διαρκώς refresh διότι όντως πήρε πολλά λεπτά η όλη διαδικασία (σίγουρα πάνω από 7λεπτο κάθε φορά που το δοκίμαζα!) και περνάτε από εκεί στο επόμενο βήμα. Η εναλλακτική αν κατάλαβα καλά είναι να κατεβάσεις μια εφαρμογή για το κινητό, αλλά δε μου χρειάζεται πουθενά αλλού και πρώτη φορά μου συνέβη κάτι τέτοιο από παραγγελία στο "Public". Δε μπαίνω στη διαδικασία...

 

Δεν έχω ξαναπάθει τέτοια ιστορία, μια φορά θυμάμαι μονάχα το κουλό με την "Πρωτοπορία" να έχω φτάσει να ζητώ τον τεχνικό τους (και τηλέφωνα σε τράπεζα παράλληλα) και να προσπαθώ 2-3 μέρες να βρω άκρη με τη μία προσπάθεια πάνω στην άλλη. Τελικά δεν κατάφερα τίποτα και την παρήγγειλα χωρίς κάρτα, τηλεφωνικά. Πάνε χρόνια βέβαια και πρέπει να 'χαν ακόμη το παλιό τους e-shop.

 

Να συμπληρώσω μονάχα για όσους ενδεχομένως έχουν ενδιασμούς αλλά το ψάχνουν ακόμη, ότι τόσο κάποια κόμικς άλμπουμς "Σπόουν" της "Modern Times", όσο το 1.1 του "Judge Dredd: Οι Ολοκληρωμένες Υποθέσεις" που έψαχνα ή το "Batman: Year One - Η Αρχή" δεν είναι εικονικά στη σελίδα τους, απλώς δεν ήταν άμεσα διαθέσιμα και χρειαζόταν εξτρά ψάξιμο, αλλά μου έστειλαν e-mail ότι βρέθηκαν στο δίκτυο των προμηθευτών τους και θα μου αποσταλούν με μια μικρή καθυστέρηση. Το ίδιο φυσικά ισχύει και για τα 3 απ' τα 8 "Μπλέικ και Μόρτιμερ" που παρήγγειλα. Ενδεχομένως να έρθουν σε άλλα πακέτα αλλά και να καθυστερήσουν δε με νοιάζει. Σημασία έχει ότι βρέθηκαν. Πάει αυτό, τέλειωσε! Με την εφορία τι γίνεται όμως; Ελπίζω στο επισκεπτήριο να επιτρέπουν να μου τα φέρουν στη φυλακή για να 'χω κάτι να διαβάζω. Συμπέρασμα: Μη διστάζετε να παραγγέλνετε πράγματα που λέτε "αποκλείεται να υπάρχει". Αν έχετε πρόβλημα να περιμένετε την επιστροφή των χρημάτων (και γι' αυτό μου έστειλαν e-mail εννοώντας προφανώς το "Andy Capp"), προχωρήστε με πόρτα-πόρτα και μπορεί να είστε τυχεροί και να υπάρχουν διαθέσιμα αυτά που αναζητάτε. Για να δω τώρα ποιος θα το επιχειρήσει με το "Slaine" #1 της "O2H" που βλέπω να υπάρχει ακόμα! https://www.greekcomics.gr/forums/public/style_emoticons/default/bigwing.gif

 

75 κόμικς; :wow:

Eγώ ούτε σ΄ένα χρόνο αγοράζω τόσα :thinking:
Μπράβο πάντως που "τόλμησες" να κάνεις τόσο μεγάλη παραγγελία.
Εγώ να σου πω την αλήθεια θα φοβόμουν.
Θα την έσπαγα σε τουλάχιστον 3-4 μικρότερες :)

:respect: που πήρες τα Μπλέικ & Μόρτιμερ.
Το έγραψα και πάνω. Είναι ευκαιρία όσοι δεν τα έχετε να τα αποκτήσετε με τέτοια τιμή που τα έχει το public.
Αφού κι εγώ που τα ΄χω όλα, σκεφτόμουν να ξαναπάρω 1-2 τεύχη που είναι λίγο χτυπημένα.

Έτσι, να κάνουν πωλήσεις τα Μ&Μ μπας και δούμε σύντομα τη συνέχεια απ΄τα "30 Αργύρια" :D

 

Επεξεργασία από Laz33
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 23/11/2021 στο 9:11 ΜΜ, Laz33 είπε:

 

75 κόμικς; :wow:

Eγώ ούτε σ΄ένα χρόνο αγοράζω τόσα :thinking:
Μπράβο πάντως που "τόλμησες" να κάνεις τόσο μεγάλη παραγγελία.
Εγώ να σου πω την αλήθεια θα φοβόμουν.
Θα την έσπαγα σε τουλάχιστον 3-4 μικρότερες :)

:respect: που πήρες τα Μπλέικ & Μόρτιμερ.
Το έγραψα και πάνω. Είναι ευκαιρία όσοι δεν τα έχετε να τα αποκτήσετε με τέτοια τιμή που τα έχει το public.
Αφού κι εγώ που τα ΄χω όλα, σκεφτόμουν να ξαναπάρω 1-2 τεύχη που είναι λίγο χτυπημένα.

Έτσι, να κάνουν πωλήσεις τα Μ&Μ μπας και δούμε σύντομα τη συνέχεια απ΄τα "30 Αργύρια" :D

 

 

Δεν έβαλα μέσα 75 κόμικς, ήταν και κάποιες ταινίες σε DVD & Blu-Ray αλλά πάνε αυτά..δε διάβασες; Έκατσα να κάνω όλη τη λίστα από την αρχή αφού διαγράφηκε με το refresh και μου ήταν αδύνατον να θυμηθώ τι έβαλα στο καλάθι μέσα σε τρεις μέρες με τις ώρες που καθόμουν από πάνω για να κάνω έρευνα αγοράς, να δω αν τα DVDs είχαν κυκλοφορήσει σε Blu-Rays ή 4K (αν ναι, τότε δεν τα έβαζα στο καλάθι) και άλλα τα περνούσα στη "Βιβλιοθήκη" ("Αγαπημένα" το λένε αυτοί, οκ), άλλα στο "Καλάθι" και τούμπαλιν μέχρι να καταλλήξω... Δεν τα ξαναβρήκα λοιπόν, μου αφαίρεσαν στο τέλος και 7-8 κομμάτια που είχαν εξαντληθεί και δε δεχόταν να προχωρήσει στην παραγγελία αν δεν τα αφαιρούσα ένα-ένα (απ' τη νέα λίστα πλέον που συγκέντρωνα από την αρχή...), αλλά ναι, όταν ξέρω ότι σήμερα έχει τις εκπτώσεις αυτές και αύριο δεν, ακόμη κι αν έχω υποχρεώσεις που εκκρεμούν προσπαθώ να αγοράσω ότι μπορώ. Όπως και στην περσινή Black Friday, λοιπόν, είναι η 2η χρονιά που δε θα αγοράσω καινούργιο εξωτερικό σκληρό γιατί τα έδωσα στα κόμικς... :(  Θα πήγαινα για 12 ή 14 Tb αυτή τη φορά διότι ακόμη κι οι 10άρηδες μου φαίνονται λίγοι πλέον... Στο τέλος κατέληξα με τα νούμερα που γράφω αναλυτικά παραπάνω. Τα κόμικς μαζί με το άλμπουμ γελοιογραφίας είναι 43, εκ των οποίων το "Andy Capp" το ακύρωσαν αμέσως... Πες 44 κομμάτια αν βάλεις το "Classics Illustrated: Πρώτος Παγκόσμιος Πόλεμος", απ' το οποίο αγοράζεις χωριστά τους δύο τόμους. Τα υπόλοιπα είναι DVDs (16 ταινίες).

 

Σε ότι αφορά τις τιμές, είναι όντως πολύ καλές! Μπόρεσα να βάλω τα 8 άλμπουμς προς το παρόν (ωστόσο είμαι βέβαιος ότι έχω κάνα-δυο στο άλλο σπίτι από παλιά που δεν τα 'χω καταχωρήσει στο αρχείο μου ακόμη...), το νέο δεν το βρήκα σε περίπτερο οπότε εκκρεμεί η αγορά του κι άλλο ένα ήταν στα 6.10€ νομίζω αλλά το άφησα προς το παρόν. Προσοχή, διότι δεν υπάρχουν όλα όμως ετοιμοπαράδοτα και δεν είναι σίγουρο ότι θα τα βρουν! Τα περισσότερα τα έβαλαν σε "εκτεταμένη αναζήτηση" και μέχρι στιγμής μου έχουν στείλει διάφορα μηνύματα και e-mails, ενώ η λίστα προχωράει σιγά σιγά στο να δουν τι υπάρχει ή τι αναζητούν και πότε θα το έχουν, επομένως μετά από ενημερώσεις και εκτεταμένη δική τους έρευνα, αυτή τη στιγμή έχω τα εξής στοιχεία:

 

Μπλέικ και Μόρτιμερ 5. S.O.S. Μετεωρίτες 1 Σε αναμονή από προμηθευτή, (Εκτιμώμενη ημ/νία: 10/12/2021) 5,10 €
Μπλέικ και Μόρτιμερ 15: Το τέμενος της Γκοντουάνα 1 Σε αναμονή από προμηθευτή, (Εκτιμώμενη ημ/νία: 10/12/2021) 5,10 €
Μπλέικ και Μόρτιμερ 7. Υπόθεση περιδέραιο 1 Έτοιμο για αποστολή 5,10 €
Υπόθεση Φράνσις Μπλέικ 1 Σε αναμονή από προμηθευτή, (Εκτιμώμενη ημ/νία: 30/11/2021) 5,10 €
Μπλέικ και Μόρτιμερ 6. Η διαβολική παγίδα 1 Σε εκτεταμένη αναζήτηση 5,30 €
Μπλέικ και Μόρτιμερ 4. Το αίνιγμα της Ατλαντίδας 1 Σε αναμονή από προμηθευτή, (Εκτιμώμενη ημ/νία: 30/11/2021) 5,10 €
Αλλόκοτη επαφή 1 Σε αναμονή από προμηθευτή, (Εκτιμώμενη ημ/νία: 30/11/2021) 5,10 €
Η συνωμοσία Βορονόφ 1 Έτοιμο για αποστολή 5,10 €
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Η κατάσταση των υπόλοιπων έχει ως εξής:

 

Batman- Η αρχή 1 Σε αναμονή από προμηθευτή, (Εκτιμώμενη ημ/νία: 03/12/2021) 10,43 €
Κυκλώνας ανδροειδές 1 Σε αναμονή από προμηθευτή, (Εκτιμώμενη ημ/νία: 03/12/2021) 1,74 €
Το πείραμα 1 Σε αναμονή από προμηθευτή, (Εκτιμώμενη ημ/νία: 03/12/2021) 1,74 €
Τony Stark Iron man - νέα αρχή 1 Έτοιμο για αποστολή 8,54 €
Joker 1 Έτοιμο για αποστολή 9,46 €
X-Men- Όχι άλλοι άνθρωποι 1 Σε διαδικασία συλλογής 9,79 €
Superman- Τι απέγινε ο άνθρωπος του αύριο 1 Έτοιμο για αποστολή 8,91 €
ASTROBOY 2 1 Σε αναμονή από προμηθευτή, (Εκτιμώμενη ημ/νία: 03/12/2021) 4,67 €
Judge Dredd 1 Σε αναμονή από προμηθευτή, (Εκτιμώμενη ημ/νία: 03/12/2021) 6,90 €
Saga Vol.1 1 Έτοιμο για αποστολή 8,25 €
www heavy metal farm gr 1 Σε αναμονή από προμηθευτή, (Εκτιμώμενη ημ/νία: 03/12/2021) 4,87 €
The Invincible Ironman- Οι πέντε εφιάλτες 1 Έτοιμο για αποστολή 10,43 €
Captain America - Super soldier 1 Σε διαδικασία συλλογής 10,49 €
Justice League- Οι μηχανές εξάλειψης 1 Σε διαδικασία συλλογής 10,43 €
Μαύρη χήρα θανάσιμο ξεκίνημα 1 Έτοιμο για αποστολή 10,43 €
1984 Ο μεγάλος αδερφός 1 Έτοιμο για αποστολή 11,87 €
HARD ROCK VOL.2 2 1 Σε αναμονή από προμηθευτή, (Εκτιμώμενη ημ/νία: 03/12/2021) 3,85 €
Πρώτος πακόσμιος πόλεμος Α' Τόμος 1 Έτοιμο για αποστολή 6,00 €
Πρώτος πακόσμιος πόλεμος Β' Τόμος 1 Έτοιμο για αποστολή 6,00 €
Το λαγωνικό των Μπάσκερβιλ 1 Έτοιμο για αποστολή 6,00 €
Δόκτωρ Τζέκιλ & κύριος Χάϊντ 1 Έτοιμο για αποστολή 6,00 €
Ιλιάδα (κλ.ει) 1 Έτοιμο για αποστολή 6,00 €
Οι άθλιοι 1 Έτοιμο για αποστολή 6,00 €
20.000 λεύγες κάτω από τη θάλασσα 1 Σε διαδικασία συλλογής 6,00 €
Αινειάδα 1 Έτοιμο για αποστολή 6,00 €
Η Αλίκη στη χώρα των θαυμάτων 1 Έτοιμο για αποστολή 6,00 €
Ροβινσώνας Κρούσος 1 Έτοιμο για αποστολή 6,00 €
Οι τρεις σωματοφύλακες 1 Έτοιμο για αποστολή 6,00 €
Ο άνθρωπος με τη σιδερένια μάσκα 1 Έτοιμο για αποστολή 6,00 €
Ο τελευταίος των Μοικανών 1 Έτοιμο για αποστολή 6,00 €
Μόμπι Ντικ 1 Έτοιμο για αποστολή 6,00 €
Η μηχανή του χρόνου 1 Έτοιμο για αποστολή 6,00 €
Οι ιππότες της στρογγυλής τραπέζης 1 Έτοιμο για αποστολή 6,00 €
Ο πόλεμος των κόσμων 1 Έτοιμο για αποστολή 6,00 €

 

Απλά για να ξέρετε τι είναι άμεσα διαθέσιμο ακόμη και τι θέλει ψάξιμο από πλευράς τους και μπορεί να καθυστερήσει, αλλά βρίσκεται! Ακόμη και 1-2 κομμάτια της "Οξύ" ήταν παραδόξως σε εκτεταμένη αναζήτηση (το "Tony Stark..." ας πούμε και το "20.000 Λεύγες Κάτω από τη Θάλασσα" σίγουρα!), αλλά το status άλλαξε μέχρι σήμερα και είναι σχεδόν έτοιμα προς αποστολή. Αναμένονται καθυστερήσεις βέβαια, αλλά δε με πειράζει εφόσον έρθουν όλα και σε καλή κατάσταση. Η καθυστέρηση είναι το λιγότερο...

 

Με λίγα λίγα φίλε Laz33 δε θα καταφέρω ποτέ να συγκεντρώσω ότι θα ήθελα να έχω/διαβάσω από κόμικς... Και άλλα ήθελα να βάλω αλλά νομίζω τα 289.75€ ήταν το "ταβάνι" που είχα αυτή τη φορά. Θα υπάρξουν κι άλλες προσφορές μελλοντικά κι αν δεν υπάρξουν, θα έχω εναλλακτικές. Αν διαβάζεις πολλά και διαφορετικά πράγματα, το μόνο σίγουρο είναι ότι δε ξεμένεις ποτέ, δε βαριέσαι ποτέ, έχεις υλικό και δε σε νοιάζει ιδιαίτερα εάν καθυστερήσει κάποια περισσότερο αγαπημένη σου σειρά. Όταν έρθει η ώρα και εκείνων να κυκλοφορήσουν τα αγοράζεις με μεγαλύτερη λαχτάρα! Προσπαθώ να βγάλω άκρη και να καταγράψω οτιδήποτε έχω διαβάσει στο "Goodreads" και περνάω παράλληλα τα νεότερα αναγνώσματα, αλλά εάν δεις πόσα έχω ακόμη αδιάβαστα... Εάν δεν ήταν οι άλλες τρεις ασχολίες που έχω προφανώς τα διαβασμένα θα ήταν πολύ περισσότερα (εννοείται πως εισάγω μία φορά κάθε έντυπο ως διαβασμένο αλλά ειδικά απ' τα υπερηρωικά είναι 10άδες που μπορεί να τα 'χω διαβάσει και 15 φορές το καθένα και ξανάμανα απ' τους τόμους!), αλλά πρέπει να μοιράζω και λίγο τον ελεύθερο χρόνο μου. Μπορεί να περάσουν μήνες και να έχω δουλέψει τόσο πολύ (π.χ. σε βάσεις δεδομένων που έχω αμέτρητες εργατοώρες με ατέλειωτα ξενύχτια τα τελευταία 15 χρόνια) που να μην είχα χρόνο για πολλά πράγματα. Μη σας φαίνεται λοιπόν περίεργο που όσοι αγοράζουν μαζικά διότι βρίσκουν ευκαιρίες δεξιά κι αριστερά μετά από κάποια χρονάκια έχουν μείνει με πολλά αδιάβαστα. Έτσι είναι ακόμη κι από εκείνους που αγοράζουν μόνο ελληνικές εκδόσεις (εφόσον αναζητάς εκατοντάδες ή χιλιάδες παλιά έντυπα και δε μένεις στις τρέχουσες εκδόσεις), πόσο μάλλον όσοι αγοράζουν ξένες που βρίσκουν διαρκώς ευκαιρίες "εκεί έξω"! Έχουμε εδώ αρκετά μέλη που αγοράζουν από εκδόσεις του εξωτερικού μαζικά και είμαι σίγουρος ότι μπορούν να το επιβεβαιώσουν! :)

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32405
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

3 ώρες πριν, Mandrake είπε:
Μπλέικ και Μόρτιμερ 5. S.O.S. Μετεωρίτες 1 Σε αναμονή από προμηθευτή, (Εκτιμώμενη ημ/νία: 10/12/2021) 5,10 €
Μπλέικ και Μόρτιμερ 15: Το τέμενος της Γκοντουάνα 1 Σε αναμονή από προμηθευτή, (Εκτιμώμενη ημ/νία: 10/12/2021) 5,10 €
Μπλέικ και Μόρτιμερ 7. Υπόθεση περιδέραιο 1 Έτοιμο για αποστολή 5,10 €
Υπόθεση Φράνσις Μπλέικ 1 Σε αναμονή από προμηθευτή, (Εκτιμώμενη ημ/νία: 30/11/2021) 5,10 €
Μπλέικ και Μόρτιμερ 6. Η διαβολική παγίδα 1 Σε εκτεταμένη αναζήτηση 5,30 €
Μπλέικ και Μόρτιμερ 4. Το αίνιγμα της Ατλαντίδας 1 Σε αναμονή από προμηθευτή, (Εκτιμώμενη ημ/νία: 30/11/2021) 5,10 €
Αλλόκοτη επαφή 1 Σε αναμονή από προμηθευτή, (Εκτιμώμενη ημ/νία: 30/11/2021) 5,10 €
Η συνωμοσία Βορονόφ 1 Έτοιμο για αποστολή 5,10 €

 

Aν σου έρθει η "Ατλαντίδα" κάνε έναν κόπο να με ενημερώσεις.
Όχι για να το πάρω (το έχω ήδη 2 φορές :D Την 1η το΄χα πάρει μεταχειρισμένο απ΄το "Μαγικό Κόσμο" και μετά το βρήκα καινούριο στο comicstrip και το ξαναπήρα).
Αλλά γιατί θεωρούσα ότι έχει εξαντληθεί.

Θα μου κάνει εντύπωση αν βρεθούν νέα αντίτυπα :thinking:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

1 ώρα πριν, Laz33 είπε:

 

Aν σου έρθει η "Ατλαντίδα" κάνε έναν κόπο να με ενημερώσεις.
Όχι για να το πάρω (το έχω ήδη 2 φορές :D Την 1η το΄χα πάρει μεταχειρισμένο απ΄το "Μαγικό Κόσμο" και μετά το βρήκα καινούριο στο comicstrip και το ξαναπήρα).
Αλλά γιατί θεωρούσα ότι έχει εξαντληθεί.

Θα μου κάνει εντύπωση αν βρεθούν νέα αντίτυπα :thinking:

 

Εγώ το πηρα με παραγγελία από Comic Strip 30 Ιουνίου φέτος το Αίνιγμα της Ατλαντίδας. Δεν ξέρω αν σε βοηθάει καθόλου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Για να έχουν πάρει απάντηση απ' τον προμηθευτή και έχουν εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης σε εκείνους, σημαίνει ότι έχουν λάβει το πράσινο φως. Προηγουμένως ήταν "εκτεταμένη αναζήτηση" εκτός τα ετοιμοπαράδοτα και μου έστειλαν επιπρόσθετα 2 μηνύματα για τις δύο ημερομηνίες που βλέπεις. Επομένως το περιμένουν. Παρόλα αυτά αν κάτι πάει στραβά, ενημερώνω. Να ξέρεις βέβαια ότι αυτά δεν τα παίρνουν απ' τη "Μαμούθ Comix" αλλά απ' το δίκτυο προμηθευτών που έχουν. Ενδεχομένως κάποιες συνεργαζόμενες αποθήκες με στοκ; Δε γνωρίζω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32405
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

2 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Εγώ το πηρα με παραγγελία από Comic Strip 30 Ιουνίου φέτος το Αίνιγμα της Ατλαντίδας. Δεν ξέρω αν σε βοηθάει καθόλου.

Mέχρι το καλοκαίρι το έβλεπα κι εγώ στο comicstrip κατά καιρούς.
Αλλά τους τελευταίους μήνες δεν το έχω πετύχει. Και μπαίνω πολύ τακτικά να τσεκάρω.
Θεώρησα ότι εξαντλήθηκε :thinking:

 

 

2 ώρες πριν, Mandrake είπε:

Για να έχουν πάρει απάντηση απ' τον προμηθευτή και έχουν εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης σε εκείνους, σημαίνει ότι έχουν λάβει το πράσινο φως. Προηγουμένως ήταν "εκτεταμένη αναζήτηση" εκτός τα ετοιμοπαράδοτα και μου έστειλαν επιπρόσθετα 2 μηνύματα για τις δύο ημερομηνίες που βλέπεις. Επομένως το περιμένουν. Παρόλα αυτά αν κάτι πάει στραβά, ενημερώνω. Να ξέρεις βέβαια ότι αυτά δεν τα παίρνουν απ' τη "Μαμούθ Comix" αλλά απ' το δίκτυο προμηθευτών που έχουν. Ενδεχομένως κάποιες συνεργαζόμενες αποθήκες με στοκ; Δε γνωρίζω...

Ναι, λογικά το βρήκαν για να σου έχουν εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης.
Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί το θεωρούσα εξαντλημένο :thinking:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μα τα έχουμε ξαναπεί πολλές φορές... Μπορεί να είναι εξαντλημένο αλλά "εξαντλημένο" σημαίνει πάντοτε απ' τον εκδότη! Απ' τις πληροφορίες που τους δίνει αυτός. Και πρόσεξε! Μετά τις ενέργειες που κάνουν να τα βρουν, ενημερώνουν υποτίθεται και το e-shop τους! Κάποια λοιπόν κοίταξα και ενώ εμένα δείχνουν ότι θα μου τα στείλουν, τα έβαλαν στη συνέχεια "προσωρινά εξαντλημένο" που σημαίνει ότι δε βρίσκουν κι άλλα κομμάτια να προμηθευτούν μελλοντικά, αλλά τα "Μπλέικ και Μόρτιμερ" έχουν παραμείνει "κατόπιν παραγγελίας"!

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20594
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  33

On 27/11/2021 στο 9:14 ΜΜ, Laz33 είπε:

 

Aν σου έρθει η "Ατλαντίδα" κάνε έναν κόπο να με ενημερώσεις.
Όχι για να το πάρω (το έχω ήδη 2 φορές :D Την 1η το΄χα πάρει μεταχειρισμένο απ΄το "Μαγικό Κόσμο" και μετά το βρήκα καινούριο στο comicstrip και το ξαναπήρα).
Αλλά γιατί θεωρούσα ότι έχει εξαντληθεί.

Θα μου κάνει εντύπωση αν βρεθούν νέα αντίτυπα :thinking:

 

 

Oπως παντα, πληρως διαβασμενος φιλε Laz.

 

ΓEIA ΣAΣ! TO ΠPOION 4 TO AINIΓMA THΣ ATΛANTIΔAΣ ΔEN BPEΘHKE ΔIAΘEΣIMO ΣTO ΔIKTYO ΠPOMHΘEYTΩN MAΣ KAI ΘA AΦAIPEΘEI AΠO THN ΠAPAΓΓEΛIA . ΣAΣ EYXAPIΣTOYME ΓIA THN ΠPOTIMHΣH ΣAΣ!

 

:beersanta:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32405
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Το είπα ότι θα μου έκανε εντύπωση αν το έβρισκαν.
Υπήρχε βέβαια και η πιθανότητα να ανακάλυψαν ξεχασμένο στοκ που είπε ο Mandrake, αλλά το πιο πιθανό ήταν ότι εξαντλήθηκε, όπως και συνέβη :)
Μη μασάτε πάντως. Σίγουρα θα το πετύχετε κάπου μεταχειρισμένο.
Είναι τεύχος που εξαντλήθηκε πρόσφατα, άρα βρίσκεται σχετικά εύκολα :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κι εμένα μου ήρθε σήμερα το μήνυμα αυτό... Και δυστυχώς μου ακύρωσαν κι άλλα έχοντάς τα πλέον στην κατάσταση ως "Δεν θα αποσταλεί". Συνοψίζοντας:

 

Κυκλώνας ανδροειδές 1 Δεν θα αποσταλεί 1,74 €
Το πείραμα 1 Δεν θα αποσταλεί 1,74 €
ASTROBOY 2 1 Δεν θα αποσταλεί 4,67 €
Μπλέικ και Μόρτιμερ 4. Το αίνιγμα της Ατλαντίδας 1 Δεν θα αποσταλεί 5,10 €
HARD ROCK VOL.2 2 1 Δεν θα αποσταλεί 3,85 €

 

Είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι ενδεχομένως να μη βρω ορισμένα από αυτά (μεταξύ των οποίων το "Andy Capp" που είναι έκδοση του 1992) αλλά εφόσον εκείνο το ακύρωσαν άμεσα, τα υπόλοιπα μπήκαν σε εκτεταμένη αναζήτηση, το "γύρισαν" με εκτιμώμενη ημερομηνία οπότε θεώρησα πως θα έρθουν κανονικά... Αυτό δείχνει ότι έδωσαν ψευδείς υποσχέσεις ότι τάχα μου βρέθηκαν και θα αποσταλούν αργότερα ή ότι τέλος πάντων τα παραγγείλαμε αρκετοί, τα κομμάτια που βρέθηκαν ήταν λίγα, μπήκε σειρά προτεραιότητας και δε μπόρεσαν να εξυπηρετηθούν οι υπόλοιποι... Δε με πειράζει τόσο αυτό όμως, περισσότερο με εκνευρίζει ότι τα έχουν ακόμη "Κατόπιν παραγγελίας". Ένα DVD πάλι που μου έστειλαν μήνυμα ότι δεν το βρήκαν, το έχουν στην κατάσταση της εξέλιξης της παραγγελίας μου "σε διαδικασία συλλογής" και όταν μπεις στο προϊόν γράφει "Προσωρινά εξαντλημένο". Νομίζω πως δε ξέρουν τι τους γίνεται οι υπάλληλοι εκεί μέσα και δείχνουν να μη μπορούν να διαχειριστούν απλά πράγματα...

 

Το "The Invincible Iron Man: Οι Πέντε Εφιάλτες" το πέρασαν "Προσωρινά εξαντλημένο" πάντως. Όσοι ακόμη δεν το έχουν και ενδιαφέρονται, καλό θα ήταν να το αναζητήσουν σιγά σιγά. Εμένα το έχουν "έτοιμο προς αποστολή". Εκκρεμούν άλλα 6 κόμικς "σε αναμονή από προμηθευτή" με εκτιμώμενες ημερομηνίες και το "Η Διαβολική Παγίδα" είναι ακόμη "σε εκτεταμένη αναζήτηση". Για να δούμε...

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  636
  • Reputation:   5724
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  5
  • With Us For:  901 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 hour ago, Mandrake said:

Κι εμένα μου ήρθε σήμερα το μήνυμα αυτό... Και δυστυχώς μου ακύρωσαν κι άλλα έχοντάς τα πλέον στην κατάσταση ως "Δεν θα αποσταλεί". Συνοψίζοντας:

 

Κυκλώνας ανδροειδές 1 Δεν θα αποσταλεί 1,74 €
Το πείραμα 1 Δεν θα αποσταλεί 1,74 €
ASTROBOY 2 1 Δεν θα αποσταλεί 4,67 €
Μπλέικ και Μόρτιμερ 4. Το αίνιγμα της Ατλαντίδας 1 Δεν θα αποσταλεί 5,10 €
HARD ROCK VOL.2 2 1 Δεν θα αποσταλεί 3,85 €

 

Είχα στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι ενδεχομένως να μη βρω ορισμένα από αυτά (μεταξύ των οποίων το "Andy Capp" που είναι έκδοση του 1992) αλλά εφόσον εκείνο το ακύρωσαν άμεσα, τα υπόλοιπα μπήκαν σε εκτεταμένη αναζήτηση, το "γύρισαν" με εκτιμώμενη ημερομηνία οπότε θεώρησα πως θα έρθουν κανονικά... Αυτό δείχνει ότι έδωσαν ψευδείς υποσχέσεις ότι τάχα μου βρέθηκαν και θα αποσταλούν αργότερα ή ότι τέλος πάντων τα παραγγείλαμε αρκετοί, τα κομμάτια που βρέθηκαν ήταν λίγα, μπήκε σειρά προτεραιότητας και δε μπόρεσαν να εξυπηρετηθούν οι υπόλοιποι... Δε με πειράζει τόσο αυτό όμως, αλλά περισσότερο το ότι τα έχουν ακόμη "Κατόπιν παραγγελίας". Ένα DVD πάλι που μου έστειλαν μήνυμα ότι δεν το βρήκαν, το έχουν στην κατάστασή μου "Σε διαδικασία συλλογής" και όταν μπεις στο προϊόν γράφει "Προσωρινά εξαντλημένο". Νομίζω πως δε ξέρουν τι τους γίνεται οι υπάλληλοι εκεί μέσα και δείχνουν να μη μπορούν να διαχειριστούν απλά πράγματα...

 

Το "The Invincible Iron Man: Οι Πέντε Εφιάλτες" το πέρασαν "Προσωρινά εξαντλημένο" πάντως. Όσοι ακόμη δεν το έχουν και ενδιαφέρονται, καλό θα ήταν να το αναζητήσουν σιγά σιγά. Εμένα το έχουν "έτοιμο προς αποστολή". Εκκρεμούν άλλα 6 κόμικς "σε αναμονή από προμηθευτή" με εκτιμώμενες ημερομηνίες και το "Η Διαβολική Παγίδα" είναι ακόμη "σε εκτεταμένη αναζήτηση". Για να δούμε...

 

Επειδή έχω αφήσει πάρα πολλά λεφτά στα Public (όπως και πολλοί άλλοι απο εσας) έχω να σου πώ πως είσαι ''ήρωας'' που έκανες τόσο μεγάλη παραγγελία απο Public... Ελπίζω να πάνε όλα καλά και πάνω απ'όλα τα κόμικς να είναι σε καλή κατάσταση, γιατί έχω κακές εμπειρίες με κόμιξ και βιβλία που ήταν "Κατόπιν παραγγελίας"

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20594
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  33

4 λεπτά πριν, Guts είπε:

 

Επειδή έχω αφήσει πάρα πολλά λεφτά στα Public (όπως και πολλοί άλλοι απο εσας) έχω να σου πώ πως είσαι ''ήρωας'' που έκανες τόσο μεγάλη παραγγελία απο Public... Ελπίζω να πάνε όλα καλά και πάνω απ'όλα τα κόμικς να είναι σε καλή κατάσταση, γιατί έχω κακές εμπειρίες με κόμιξ και βιβλία που ήταν "Κατόπιν παραγγελίας"

Αλήθεια λες. Τα περισσότερα Μπλέικ και Μορτιμερ ήταν σε κατάσταση "μεταχειρισμένου". Είναι γενικά Τζόκερ το τι θα σου κάτσει. Γι αυτό προτιμώ παραλαβή από κατάστημα ώστε να τα ελέγχω επί τόπου. Επίσης, κάτι πολύ εντυπωσιακό!! Δεν απαντούν ποτέ σε mail! Μα ποτέ όμως! Τρία σερί mail έχω στείλει, το καθένα για διαφορετική υπόθεση, σιγην ιχθύος! Τι έγινε, τους απέλυσαν όλους στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εάν διαβάσεις φίλε @ Guts μερικές σελίδες παραπίσω, θα διαπιστώσεις ότι πέρασα μια κατάσταση μηνών με αναμονή σε αντικατάσταση τευχών που τελικά δεν έγινε ποτέ, όταν στα καταστήματα δεν είχαμε καν πρόσβαση ακόμη λόγω Covid-19. Ακόμη κι όταν η καραντίνα έληξε, όφειλαν να με εξυπηρετήσουν όπως μου είχαν διαβεβαιώσει τηλεφωνικά και όχι μόνο δεν το έκαναν (να στείλουν courier για αντικατάσταση ελαττωματικών κόμικς), αλλά προς το τέλος μου πετάει μία "και γιατί δεν πάτε από εκεί να το λύσετε τώρα που άνοιξαν;" με επιθετικό ύφος, μία βδομάδα μετά τη λήξη της καραντίνας. Λίγο έλειψα να "ξεφύγω". Και δαρμένος και λαλάκας δηλαδή, ενώ με διαβεβαίωσαν ότι λόγω πανδημίας θα κάνουν δωρεάν τη διαδικασία (είμαι στις ευπαθείς ομάδες, δεν είχαμε κάνει ακόμη εμβολιασμούς και ήμουν προσεκτικός) και τους είχα πει να τους πληρώσω τον courier για να έρθουν να τα παραλάβουν από το σπίτι. Ούτε φωνή, ούτε ακρόαση και πέρασαν περίπου τρεις μήνες, μέχρι να πάρω απόφαση να πάω τελικά από εκεί και να αντικαταστήσω τα κόμικς αυτά (και ν' αγοράσω άλλα επ' ευκαιρίας που βρήκα εκεί). Την επόμενη φορά έκανα μια καλή μπάζα ο ίδιος από κατάστημα διαλέγοντάς τα όλα ένα προς ένα απ' τα ράφια (έδωσα 330€ αν θυμάμαι καλά) και τώρα είπα να το κάνω πάλι online διαβάζοντας από 1-2 φίλους παραπάνω ότι ήρθαν όλα εντάξει και ίσως σοβαρεύτηκαν μετά από καταγγελίες πελατών πανελαδικά. Οπότε τόλμησα να το κάνω από εδώ πάλι και ελπίζω ότι φτάσει να είναι στο ακέραιο. Για να δούμε... Πάντως ακόμη και κόμικς που βρίσκω σε καλή προσφορά και στην ΙΔΙΑ τιμή με αλλού, δεν τα βάζω στο καλάθι. Προτιμώ να τα πάρω από αλλού. Ότι έβαλα είναι είτε επειδή έδειχναν ότι το έχουν, είτε επειδή είχαν χαμηλότερη τιμή, με εξαίρεση ίσως το "1984" του Όργουελ (δεν είμαι σίγουρος όμως διότι ήθελα πολύ να το πάρω έτσι κι αλλιώς). Και επιπρόσθετα, επειδή γνωρίζω εκ των προτέρων ότι έτσι κι αλλιώς κάποια ΔΕΝ είναι ετοιμοπαράδοτα στο κατάστημα Ηρακλείου (όπως το "Iron Man: Οι Πέντε Εφιάλτες"), επιχείρησα να κάνω μια συγκεντρωτική.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  636
  • Reputation:   5724
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  5
  • With Us For:  901 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

11 min ago , christs said:

Αλήθεια λες. Τα περισσότερα Μπλέικ και Μορτιμερ ήταν σε κατάσταση "μεταχειρισμένου". Είναι γενικά Τζόκερ το τι θα σου κάτσει. Γι αυτό προτιμώ παραλαβή από κατάστημα ώστε να τα ελέγχω επί τόπου. Επίσης, κάτι πολύ εντυπωσιακό!! Δεν απαντούν ποτέ σε mail! Μα ποτέ όμως! Τρία σερί mail έχω στείλει, το καθένα για διαφορετική υπόθεση, σιγην ιχθύος! Τι έγινε, τους απέλυσαν όλους στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών; 

 

Χωρίς να υπερβάλλω καθόλου, στα 10 κόμικς που παίρνω απο Public τα 6 είναι σαν μεταχειρισμένα.Απλά πάντα τα αγοράζω σε καλή έκπτωση και συνήθως δεν τα επιστρέφω (εκτός αν έχουν τίποτα χοντρό) Και εγώ παραλαβή απο κατάστημα κάνω συχνά, αλλά την τελευταία εβδομάδα μου δίνει δικαίωμα για παραλαβή απο κατάστημα σε ελάχιστα κόμικς...αν και στο σαιτ τους κάθε μέρα όλο και κάτι καινούριο συμβαίνει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τα βιβλία τους εν τω μεταξύ δε βλέπω στα ράφια να είναι στην ίδια κατάσταση... Τα κόμικς μόνο κανιβαλίζουν οι να-μην-τους-χαρακτηρίσω; Ή επειδή είναι περισσότερες σελίδες και στέκονται καλύτερα όρθια γλυτώνουν την κακομεταχείριση; Στα 330€ που έδωσα πάντως τον Αύγουστο, τα διάλεξα ένα προς ένα και ήταν κυριολεκτικά καινούργια, αλλά ναι, πρέπει να τα έχεις μπροστά σου τελικά αλλιώς σωστή δουλειά δε γίνεται... Τότε είχα αγοράσει τα εξής:

 

1. "Venom: Rex"

2. "The Amazing Spider-Man: Red Goblin"

3. "Jupiter's Legacy" (Βιβλίο Ένα)

4. "Jupiter's Legacy" (Βιβλίο Δύο)

5. "Civil War II: Εμφύλιος Πόλεμος II" (Μέρος Πρώτο) (το 2ο δεν το είχαν και γι' αυτό δεν το 'χω ξεκινήσει ακόμη...)

6. "Dark Nights: Metal" (The Deluxe Edition)

7. "Justice League Vol.1: Η Ολότητα"

8. "Daytripper"

9. "Κροκό: Συγκατοικίδια"

10. "Αϊνστάιν"

11. "Σαρτρ"

12. "Όργουελ" (Limited Hardcover Edition) (ο υπερσύνδεσμος οδηγεί στην μαλακόδετη έκδοση, καθώς η σκληρόδετη δεν έχει παρουσιαστεί)

13. "21: Η Μάχη της Πλατείας"

14. "Η Ιστορία του Rock and Roll"

15. "Ο Πρώτος Άνθρωπος"

16. "House of X: Οίκος του X" (Τόμος Πρώτος)

17. "All-Star Batman Vol.1: Ο Χειρότερος Εχθρός μου"

18. "Dune: Οίκος των Ατρειδών" (Τόμος Πρώτος)

19. "The Defenders: Τα Διαμάντια Είναι Παντοτινά"

20. "Γυμνά Οστά"

21. "Σφαγείο Νούμερο 5 ή Η Σταυροφορία των Παιδιών"

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32405
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Γενικά βλέπω έχουν αρκετά "κατόπιν παραγγελίας" που δεν παίζει να είναι διαθέσιμα.
Πχ ο Αστερίξ στην Κορσική έχει καιρό που εξαντλήθηκε και το βγάζει κατόπιν παραγγελίας.
Δεν υπάρχει περίπτωση να το βρήκαν. Προφανώς είναι λάθος.
Όπως και κάποια Λούκυ Λουκ.

Ευτυχώς πάντως που γράψατε ότι πολλά κόμικς ήρθαν σε κατάσταση μεταχειρισμένου.
Στο τσακ ήμουν να κάνω μια παραγγελία και να βάλω και την "Υπόθεση Φράνσις Μπλέικ" μέσα.
Το δικό μου αντίτυπο έχει ένα χτύπημα στη γωνία κι έλεγα εδώ και καιρό να πάρω ένα νέο (κι αυτό που έχω να το δώσω στον ανηψιό μου).
Αλλά αν είναι να μου έρθει στην ίδια ή χειρότερη κατάσταση, να μου λείπει :antekale:

Θα κρατήσω αυτό που έχω και ίσως το πάρω στο μέλλον από ένα πιο σοβαρό βιβλιοπωλείο (πχ Πρωτοπορία ή comicstrip) κι ας είναι λίγο πιο ακριβό :)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  636
  • Reputation:   5724
  • Achievement Points:  643
  • Days Won:  5
  • With Us For:  901 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

5 min ago , Mandrake said:

Τα βιβλία τους εν τω μεταξύ δε βλέπω στα ράφια να είναι στην ίδια κατάσταση... Τα κόμικς μόνο κανιβαλίζουν οι να-μην-τους-χαρακτηρίσω; Ή επειδή είναι περισσότερες σελίδες και στέκονται καλύτερα όρθια γλυτώνουν την κακομεταχείριση;

 

Τα βιβλία είναι δύσκολο να τα στριμώξουν όπως κάνουν με τα κόμικς που σε ένα ράφι για 50 κόμικς βάζουν 100! Έχω δεί live έναν τύπο να βγάζει το κόμικ απο ένα χάος στριμώγματος,να το ξεφυλλίζει λίγο και μετά να προσπαθεί να το ξαναβάλει στο ράφι με το ένα χέρι!!! Άστα πόνεσε η ψυχή μου. χαχαχα :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

11 λεπτά πριν, Guts είπε:

 

Τα βιβλία είναι δύσκολο να τα στριμώξουν όπως κάνουν με τα κόμικς που σε ένα ράφι για 50 κόμικς βάζουν 100! Έχω δεί live έναν τύπο να βγάζει το κόμικ απο ένα χάος στριμώγματος,να το ξεφυλλίζει λίγο και μετά να προσπαθεί να το ξαναβάλει στο ράφι με το ένα χέρι!!! Άστα πόνεσε η ψυχή μου. χαχαχα :lol:

 

Ρε σι εδώ μπροστά μου ο τύπος στην αντικατάσταση λέει "αυτό το βάζουμε εδώ και βρες το αντίτυπο που θέλεις..." και τοποθέτησε πίσω στο ράφι ένα "Μπάτμαν: Ο Γελαστός Άντρας" το οποίο ήταν σκισμένο στη ράχη στην πάνω ΚΑΙ στην κάτω γωνία και του είχαν βάλει σελοτέιπ! Έτσι μου ήρθε! Τι να λέμε τώρα, τα τσακίσματα στις σελίδες θα κοιτάξουν; Το "Justice" είχε ένα τσάκισμα περίπου το μισό εξώφυλλο και φαινόταν να έχει χαλάσει μέρος της πλαστικοποίησης και μου λέει στο ταμείο "γιατί; Αυτό τι έχει;", του λέω πλάκα μου κάνεις; Αυτό είναι καινούργιο κόμικ ή μεταχειρισμένο; Δηλαδή τι έπρεπε να έχει, να το έχουν διασώσει από πυρκαγιά για να μου το αντικαταστήσει; Λυπάμαι μόνο που όταν πήγα απ' το φυσικό κατάστημα δεν τους γύρισα και το "Tomb Raider" που ήταν τσακισμένο στη ράχη σε διάφορα σημεία (αλλά όταν επικοινωνούσα για αντικατάσταση αυτό μου ήρθε καθυστερημένα μόνο του και δεν το ήξερα να το πω απ' την αρχή, οπότε θεώρησα "ανέντιμο" να τους το προσθέσω στην πορεία...) αλλά δεν το πήγα. Για να έχει τόσες τσακίσεις στη ράχη ένα έντυπο 148 σελίδων, πρέπει να έχει φάει χτυπήματα! Πως αλλιώς θα γίνονταν αυτές; Και ανεξαρτήτως της τιμής, εάν αγόραζα ένα μεταχειρισμένο θα έλεγα πάει στα κομμάτια, περιμένω ότι θα έχει κάποια θέματα, ακόμη κι αν είναι απ' τις σχετικά "καινούργιες" κυκλοφορίες, αλλά ένα καινούργιο και μάλιστα απ' τα ακριβότερα της εκδοτικής όπως το "Justice", απαιτώ να είναι αψεγάδιαστο και από κει και πέρα στο χέρι μου είναι αν θα παραμείνει έτσι.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.