Μετάβαση στο περιεχόμενο

PUBLIC


Bonadrug

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, Bilis είπε:

Πιστεύω ότι αυτό γίνεται επειδή μεταφέρονται με τα φορτηγά των Public όπου προσέχουν περισσότερο από τις μεταφορικές εταιρίες που πετάνε τα πακέτα όπως να 'ναι και σε συνδυασμό με το κακό πακετάρισμα γίνεται ζημιά.

Όχι απαραίτητα. Οι χαρακιές που αναφέρω ότι είχε το εξώφυλλο του Spider-Man είναι ακριβώς όπως πιάνεις ένα στυλό που δε βγάζει μελάνι και προσπαθείς να γράψεις σε μια κόλα χαρτί μέχρι να αρχίσει να γράφει. Μιλάμε είναι σε ΟΛΗ τη σελίδα και σε κάποια σημεία οι χαρακιές είναι περισσότερες και βαθύτερες. Αυτό δε γίνεται από μεταφορική. Ούτε οι χαρακιές και οι "μουτζούρες" του "Justice" δικαιολογούνται, ούτε φυσικά τα σκισίματα στη ράχη με το σελοτέιπ! Δεν το άνοιξε ο μεταφορέας της ACS, το έβαλε και το ξανασφράγισε με σελοτέιπ. Αυτά ήταν ξεκάθαρα απ' το κατάστημα του "Public", παρόλο που μου ήρθαν όλα μέσα σ' ένα φάκελο. Δεν θα πληρώνω όμως καινούργιο graphic novel 23€ για να μου 'ρθει σε αυτό το χάλι. Θα κάνω μεγάλη φασαρία εάν δε βγάλω άκρη με όλο αυτό. Και φυσικά από δω και στο εξής έχουν φάει "μαύρο" από μένα σε ότι αφορά παραγγελίες, έχουν δεν έχουν αποκλειστικότητες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64277
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

11 hours ago, Laz33 said:

Από public μόνο της Οξύ έχω πάρει 2-3 graphic novels τον τελευταίο καιρό. Κι αυτό αναγκαστικά επειδή έχουν το μονοπώλειο. Αλλιώς κι αυτά από αλλού θα τα΄παιρνα.

 

9 hours ago, Mandrake said:

Το θέμα βρε Χρήστο είναι πως τα graphic novels της "Οξύ" είναι σε αποκλειστικότητα από τα "Public" και δε μπορείς να τα βρεις σε άλλο βιβλιοπωλείο.

 

Όλα τα graphic novels της Οξύ, πωλούνται και από την ΛΕΦΙΚ :)  Όσο για το πακετάρισμα της ΛΕΦΙΚ, δεν έχει ακουστεί κάποιο παράπονο :) 

 

:valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

12 ώρες πριν, Mandrake είπε:

Όχι απαραίτητα. Οι χαρακιές που αναφέρω ότι είχε το εξώφυλλο του Spider-Man είναι ακριβώς όπως πιάνεις ένα στυλό που δε βγάζει μελάνι και προσπαθείς να γράψεις σε μια κόλα χαρτί μέχρι να αρχίσει να γράφει. Μιλάμε είναι σε ΟΛΗ τη σελίδα και σε κάποια σημεία οι χαρακιές είναι περισσότερες και βαθύτερες. Αυτό δε γίνεται από μεταφορική. Ούτε οι χαρακιές και οι "μουτζούρες" του "Justice" δικαιολογούνται, ούτε φυσικά τα σκισίματα στη ράχη με το σελοτέιπ! Δεν το άνοιξε ο μεταφορέας της ACS, το έβαλε και το ξανασφράγισε με σελοτέιπ. Αυτά ήταν ξεκάθαρα απ' το κατάστημα του "Public", παρόλο που μου ήρθαν όλα μέσα σ' ένα φάκελο. Δεν θα πληρώνω όμως καινούργιο graphic novel 23€ για να μου 'ρθει σε αυτό το χάλι. Θα κάνω μεγάλη φασαρία εάν δε βγάλω άκρη με όλο αυτό. Και φυσικά από δω και στο εξής έχουν φάει "μαύρο" από μένα σε ότι αφορά παραγγελίες, έχουν δεν έχουν αποκλειστικότητες.

Άμα σου ήρθε με τέτοια ζημιά πάω πάσο. Ούτε εγώ θα εμπιστευόμουνα μια εταιρεία αν μου έστελνε εντελώς κατεστραμμένο προϊόν. Απλά συνήθως που παραγγέλνω με παραλαβή από το κατάστημα και μου έρχονται σε καλή κατάσταση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

11 ώρες πριν, Valtasar είπε:

 

 

Όλα τα graphic novels της Οξύ, πωλούνται και από την ΛΕΦΙΚ :)  Όσο για το πακετάρισμα της ΛΕΦΙΚ, δεν έχει ακουστεί κάποιο παράπονο :) 

 

:valt:

 

Το ξέρω, άλλωστε είχα αγοράσει από εσάς 22 graphic novels της "Οξύ" στα 326,80€ αν θυμάσαι (είχα βάλει και 2 άσχετα του Greekcomicfan στο ίδιο πακέτο). Όλα βασικά εκτός του "Doctor Strange" που είχα ήδη και του "Deadpool" που δε μ' ενδιέφερε. Αλλά μίλησα για μονοπώλιο μεταξύ βιβλιοπωλείων. Έχω παραλάβει αρκετές φορές δέματα από σένα στο παρελθόν, είτε μέσω "ΛΕ.ΦΙ.Κ.", είτε πριν δημιουργηθεί και δεν είχα ποτέ παράπονο, δεν το συζητώ! Θα έρθει η ώρα που θα πάρω, εκκρεμεί άλλωστε το Λανφέστ το οποίο θέλω ν' αγοράσω απευθείας από σας (το 'χω πετύχει και σε βιβλιοπωλείο του Ηρακλείου αλλά δεν το πήρα επίτηδες), όπως και αρκετά άλλα που έχω σταμπάρει! Δεν παρήγγειλα μόνο της "Οξύ" βέβαια απ' το "Public", από άλλα πράγματα ξεκίνησα που εσείς δεν τα 'χετε και είπα να βάλω και μερικά graphic novels απ' την "Οξύ", με τα γνωστά αποτελέσματα που αναφέρω παραπάνω... Αλλά αφού έχετε όλα τα graphic novels της "Οξύ", τότε γιατί δε σαρώνετε και τα υπόλοιπα εξώφυλλα/οπισθόφυλλα των "Classics Illustrated" για τη βάση; :thinking:

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1654 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

Έφτασαν σήμερα οι Δικαστές, σε έναν φάκελο τυλιγμένοι με bubble wrap. Υπήρχαν μερικές μικρο-φθορές αλλά τίποτα αξιοσημείωτο. Ακόμα πιστεύω ότι παραλαβή από το κατάστημα είναι η καλύτερη επιλογή για Public, αν και συνήθως προτιμώ να παραγγέλνω κόμικς ή βιβλία από άλλα καταστήματα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36792
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  57
  • Reputation:   277
  • Achievement Points:  58
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1223 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 14/1/2021 στο 6:52 ΜΜ, Mandrake είπε:

Έκανα παραγγελία απ' το "Public" τέλη Οκτώβρη με 19 graphic novels, απ' την οποία μου ήρθαν αρχικά τα 17 μέσα σε 4 ημέρες (αν θυμάμαι καλά) και τα υπόλοιπα 2 μια βδομάδα αργότερα σε 2 πακέτα. Μου έστειλαν μήνυμα ότι εστάλησαν νωρίτερα εκείνα τα 17 για να μην έχω μεγάλη αναμονή. Απ' τα 19 συνολικά που ήρθαν λοιπόν, το "Μπάτμαν: Ο Γελαστός Άντρας" είχε σκισμένες γωνίες στη ράχη πάνω και κάτω (στην κάτω μάλιστα την είχαν κολλήσει με σελοτέιπ, τάχα μου για "συμμάζεμα"...), το "Justice", που ήταν και το πιο ακριβό, δείχνει χιλιομεταχειρισμένο με τσαλακωμένο εξώφυλλο και γυρισμένες γωνίες σε σελίδες, το "Amazing Spider-Man: Οικογενειακή Υπόθεση" έχει βαθιές χαρακιές σε όλο το εξώφυλλο, όπως δείχνει το αποτέλεσμα όταν δοκιμάζεις σε ένα χαρτί να γράψεις με στυλό που δεν τρέχει το μελάνι, ενώ το "Η Κόρη του Γίγαντα των Πάγων και Άλλες Ιστορίες" μου ήρθε διπλό το 1ο μέρος, ενώ εγώ παρήγγειλα ένα απ' το καθένα. Τηλεφώνησα για πρώτη φορά στις 8 Νοεμβρίου 2020 για να τα επισημάνω και να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε, με διαβεβαίωσαν ότι θα στείλουν "ACS" να τα παραλάβει και έκτοτε έχω καλέσει μέσα στις βδομάδες άλλες 6 φορές. Την 3η μου είπε μια υπάλληλος πως δεν είχε πρόσβαση από το e-mail της εκείνη τη στιγμή και δε μπορούσε να βρει τι είχε συμβεί με την αίτησή μου (?!) αλλά ήθελε ξανά τα IDs για να τα ελέγξει. Την 4η φορά δε ζήτησε ένας άλλος τα ids και είπε πως μάλλον τις πρώτες δύο είχε γίνει λάθος. Έκτοτε έχω καλέσει άλλες δύο φορές, όπου μου ζήτησαν πάλι τα ids, μου είπαν ότι υπήρχε φόρτο αυτή την περίοδο (δεν υπήρχε βέβαια κανένα φόρτο εργασίας όταν έσκασα κοντά 250€ και παρέλαβα σε 4 ημέρες!) την τελευταία ήταν πριν 2 βδομάδες που είπε πως θα στείλει άμεσα να τα βάλουν προτεραιότητα γιατί είχαν καθυστερήσει και μέχρι σήμερα δε μ' έχει ειδοποιήσει πάλι κανένας με μήνυμα, e-mail ή τηλέφωνο, ούτε απ' το "Public", ούτε απ' την "ACS". Οι τύποι είναι απαράδεκτοι για να μην πω τίποτε χειρότερο, έχουν περάσει 2.5 μήνες και εγώ τα έχω ακόμη σε μια σακούλα με την απόδειξη να περιμένω πότε θα δεήσουν να μου τα αντικαταστήσουν. Και όταν τα παραλάβουν φυσικά, θα πρέπει ξανά να τους κυνηγάω για να δω πότε θα φέρουν τα νορμάλ. Επικοινώνησα σήμερα ξανά και ο υπάλληλος μου είπε πως δεν είχε πρόσβαση στο αίτημά μου και δεν ήξερε ούτε που βρίσκεται, ούτε αν θα εξυπηρετηθώ, ούτε τίποτε. Δηλαδή τσάμπα το τηλεφώνημα. Έστειλα μήνυμα μέσω της πλατφόρμας τους και τους έγραψα αναλυτικά ξανά τα πάντα από την αρχή. Για να δούμε αν θα φιλοτιμηθεί κάποιος αυτή τη φορά να επικοινωνήσει μαζί μου.

Εντωμεταξύ το ''Justice'' λόγου χάρη υπάρχει στο κατάστημα του Ηρακλείου Κρήτης Κάμποσες κόπιες και από ότι κοίταξα στα γρήγορα χτες που πήγα ήταν όλα σε άριστες καταστάσεις... Και αν κάποιο είχε κάτι που δεν το είδα σίγουρα ήταν σε καλύτερη κατάσταση από αυτό που περιγράφεις...

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

23 ώρες πριν, rythmhawk είπε:

Εντωμεταξύ το ''Justice'' λόγου χάρη υπάρχει στο κατάστημα του Ηρακλείου Κρήτης Κάμποσες κόπιες και από ότι κοίταξα στα γρήγορα χτες που πήγα ήταν όλα σε άριστες καταστάσεις... Και αν κάποιο είχε κάτι που δεν το είδα σίγουρα ήταν σε καλύτερη κατάσταση από αυτό που περιγράφεις...

 

Δεν ήταν απ' το κατάστημα του Ηρακλείου πάντως το δέμα που μου στείλανε, διότι μου το είπαν όταν τους έδωσα τον κωδικό παραγγελίας τηλεφωνικά ζητώντας οδηγίες. Εκεί είναι που με παρέπεμψαν στο τηλέφωνο του e-shop (μιας και δεν ήταν ανοιχτά τα καταστήματα έτσι κι αλλιώς) και από τότε άρχισε ο γολγοθάς. Πριν από 2 μέρες κάλεσα ξανά να ρωτήσω τα ίδια και με πήρε απ' τα μούτρα κατευθείαν μία υπάλληλος: "και γιατί δεν πάτε απ' το κατάστημα κατευθείαν τώρα που έχουν ανοίξει; ", χωρίς να προλάβω καν να δώσω στοιχεία και να ρωτήσω τι συμβαίνει. Τέλος πάντων δε βόλεψε αλλά σήμερα θα πάω κάποια στιγμή να το διευθετήσω. :gun2:  Εφόσον υπάρχει κι ετοιμοπαράδοτο τουλάχιστον το "Justice", θα κοιτάξω να μη μπλέξω με κουπόνια και ιστορίες. Εγώ τα κόμικς θέλω άλλωστε σε σωστή κατάσταση, όχι τα χρήματα πίσω.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36792
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  57
  • Reputation:   277
  • Achievement Points:  58
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1223 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

Δεν ήταν απ' το κατάστημα του Ηρακλείου πάντως το δέμα που μου στείλανε, διότι μου το είπαν όταν τους έδωσα τον κωδικό παραγγελίας τηλεφωνικά ζητώντας οδηγίες. Εκεί είναι που με παρέπεμψαν στο τηλέφωνο του e-shop (μιας και δεν ήταν ανοιχτά τα καταστήματα έτσι κι αλλιώς) και από τότε άρχισε ο γολγοθάς. Πριν από 2 μέρες κάλεσα ξανά να ρωτήσω τα ίδια και με πήρε απ' τα μούτρα κατευθείαν μία υπάλληλος: "και γιατί δεν πάτε απ' το κατάστημα κατευθείαν τώρα που έχουν ανοίξει; ", χωρίς να προλάβω καν να δώσω στοιχεία και να ρωτήσω τι συμβαίνει. Τέλος πάντων δε βόλεψε αλλά σήμερα θα πάω κάποια στιγμή να το διευθετήσω. :gun2:  Εφόσον υπάρχει κι ετοιμοπαράδοτο τουλάχιστον το "Justice", θα κοιτάξω να μη μπλέξω με κουπόνια και ιστορίες. Εγώ τα κόμικς θέλω άλλωστε σε σωστή κατάσταση, όχι τα χρήματα πίσω.

Πήγαινε από εκεί, είναι καλύτερα έτσι. Μα έχει τουλάχιστον 7 κόπιες από ότι είδα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33876
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Γιατί μου βγαίνει στο fb συνεχώς αυτή η διαφήμιση???

:lol:

Screenshot_20210217-094350_Facebook.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25799
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  769
  • Reputation:   6205
  • Achievement Points:  785
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4220 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

2 ώρες πριν, Manitou είπε:

Γιατί μου βγαίνει στο fb συνεχώς αυτή η διαφήμιση???

:lol:

Screenshot_20210217-094350_Facebook.jpg

Το πραγματικά αστείο είναι ότι ενώ έχεις να διαλέξεις ανάμεσα σε εκατομμύρια επιλογές,

 τελικά καταλήγεις να διαλέξεις ανάμεσα σ' αυτά τα δύο...:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33876
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

33 λεπτά πριν, guskoin είπε:

Το πραγματικά αστείο είναι ότι ενώ έχεις να διαλέξεις ανάμεσα σε εκατομμύρια επιλογές,

 τελικά καταλήγεις να διαλέξεις ανάμεσα σ' αυτά τα δύο...:lol:

Εντωμεταξυ αν πατήσεις πάνω του πλέον δεν βγάζει τίποτα. Μάλλον τους εκραξαν γιατί το έβγαλαν φορά παρτίδα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 22/1/2021 στο 1:58 ΠΜ, rythmhawk είπε:

Πήγαινε από εκεί, είναι καλύτερα έτσι. Μα έχει τουλάχιστον 7 κόπιες από ότι είδα.

 

Πήγα και τα αντικατέστησα όλα κανονικά. Με ταλαιπώρησαν λίγο με τα πάνω-κάτω, να βρούμε άλλον υπάλληλο, να παραπέμψει σε υπεύθυνο κτλ., αλλά τέλος καλό. Μου είπε σε μια φάση βέβαια ο υπάλληλος "αυτό τι έχει;" εννοώντας το "Justice", τάχα μου δεν έβλεπε τίποτα σοβαρό. Του τα έδειξα λοιπόν τα τσακισμένα και στις τέσσερις γωνίες με "γυρισμένες" σελίδες και με την τσάκιση στο εξώφυλλο και στο οπισθόφυλλο να είναι σε πολλά σημεία (τσακισμένο πολλές φορές) και λόγω χαρτιού βγάζει μάτι. Του είπα μάλιστα πως ειδικά αυτό που ήταν το πιο ακριβό έντυπο απ' τα 250€ (στα 23€ περίπου) ήταν καινούργιο έντυπο και όχι μεταχειρισμένο και δε θα πλήρωνα τα λεφτά αυτά για να το πάρω σ' αυτό το χάλι. Τέλος πάντων αυτός πήγε κι έβαλε τα δικά μου στο ράφι. Κάποιος κακομοίρης απρόσεκτος ή κάποιους που θα πάει να πάρει τα τελευταία κομμάτια, θα τα "φορτωθεί" αυτά. Για να διαλέξω το "Μπάτμαν: Ο Γελαστός Άντρας" έβαλα άλλα δύο στη θέση τους, όπως και άλλα δύο "Justice" προτού πάρω εκείνο που δεν έχει ζημιές. Επ' ευκαιρίας αγόρασα και τα "Παιδιά της Επανάστασης", μιας και είναι αποκλειστικότητα του "Public" (απ' ότι φαίνεται) απ' τις εκδόσεις "Κάκτος", οι οποίες δεν έχουν καν e-shop, οπότε για να μην το παραγγείλω πάλι και μου 'ρθει σε κακό χάλι, το πήρα από κει. Έπρεπε να πάω και το "Tomb Raider" το οποίο μου ήρθε στα 2 επόμενα graphic novels που μου χρωστούσαν, αλλά επειδή δεν το είχα αναφέρει τηλεφωνικά πριν 3.5 μήνες που ξεκίνησε όλο αυτό, δεν το πήρα μαζί μου να το αντικαταστήσω... Είπα πως αν έψαχναν τηλεφωνικό ιστορικό ή του e-mail που είχα στείλει, δε θα έβλεπαν εκείνο μέσα. Μου ήρθε παιδιά χτυπημένο σε διάφορα σημεία στη ράχη, που φαίνεται σαν σκεβρωμένο. Εάν είχε πιο δυνατά χτυπήματα ακόμη, δε νομίζω να άνοιγαν οι σελίδες κανονικά!

 

Εάν δείτε τον τρόπο που προσπαθούσε (χωρίς να πιάσει τα άλλα γύρω) να καταχωνιάσει αυτά που του επέστρεψα, θα καταλάβετε έναν απ' τους λόγους που τα βλέπουμε σε αυτό το χάλι στα καταστήματα. Δεν είναι η νοοτροπία ενός συγκεκριμένου υπαλλήλου, αλλά γενικότερη. Δε σέβονται τα βιβλία όπως συνήθως συμβαίνει σε ένα βιβλιοπωλείο. Είναι άτομα που τρέχουνε για διάφορες δουλειές σε διάφορα πόστα και ίσως δεν ασχολούνται καθόλου με το αντικείμενο. Αυτά που θα γλυτώσουν θα είναι εκείνα που θα πουληθούν γρήγορα και εκείνα που είναι σκληρόδετα ή ολιγοσέλιδα (πιο ελαφριά). Τα ράφια, επίσης, δεν είναι όλα σωστά. Άλλα μπαίνουν όρθια, άλλα είναι ψηλά και τα βάζουν πλάγια με τα πρώτα κάτω να "σηκώνουν" τα υπόλοιπα, τα παρατάνε πλάγια ακόμη κι αν χωράνε όρθια και μπορεί να είναι έτσι για μήνες, ε πως να μην πάθουν ζημιές μετά. Δεν υπάρχει κανένας έλεγχος, ούτε στο πως είναι τοποθετημένα, ούτε όταν τα πιάνουν πιτσιρικάδες και τα σπρώχνουν όπως να 'ναι για να τα βάλουν πίσω (το έχει δει φίλος αυτό να συμβαίνει).

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  32730
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  151
  • Reputation:   785
  • Achievement Points:  189
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ξέρει μήπως κανείς γιατί στο Public δεν έχουν πάει οι νέες κυκλοφορίες από Οξύ και Anubis και συγκεκριμένα τα Justice League: Ενότητα και το Venom Rex;

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1710
  • Content Count:  9040
  • Reputation:   64277
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Σχετικά με την Οξύ, η αποκλειστική συνεργασία με τα Public σταμάτησε, οπότε κανείς δεν ξέρει αν θα βάλει πλέον τις εκδόσεις της εκεί....

 

:cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21461
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

19 ώρες πριν, papous26 είπε:

Ξέρει μήπως κανείς γιατί στο Public δεν έχουν πάει οι νέες κυκλοφορίες από Οξύ και Anubis και συγκεκριμένα τα Justice League: Ενότητα και το Venom Rex;

Ευχαριστώ

Τα "Justice League Η Ολότητα" και το "Venom Rex" τα έχει βάλει και το Public στην σελίδα του, αλλά προς το παρόν τα δείχνει εξαντλημένα. Λογικά κάποια στιγμή θα τα έχει και διαθέσιμα.

 

https://www.public.gr/product/venom-rex/prod13452336pp/

https://www.public.gr/product/justice-league-vol1:-i-olotita/prod13452339pp/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10055
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Εμένα αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ενώ από την σελίδα του Public πωλούνται από τις νέες εκδόσεις της Μαμούθ τα τελευταία Αστερίξ, Λούκυ Λουκ αλλά και Η τρελή της Σακρ Κερ δεν πωλείται το τελευταίο Μπλούμπερυ! Εκτός κι αν (όπως υποψιάζομαι) κάποιο σπίρτο το καταλογογράφησε λάθος... 1 2 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21461
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

12 λεπτά πριν, thor77 είπε:

Εμένα αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ενώ από την σελίδα του Public πωλούνται από τις νέες εκδόσεις της Μαμούθ τα τελευταία Αστερίξ, Λούκυ Λουκ αλλά και Η τρελή της Σακρ Κερ δεν πωλείται το τελευταίο Μπλούμπερυ! Εκτός κι αν (όπως υποψιάζομαι) κάποιο σπίρτο το καταλογογράφησε λάθος... 1 2 

Προς το παρόν φαίνεται ότι είναι το μόνο που δεν έχουν ακόμα.

Όλα τα παλιότερα "Μπλούμπερυ" εμφανίζονται πληκτρολογώντας τον δεύτερο τίτλο μόνο και είναι είτε διαθέσιμα, είτε με παραγγελία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10055
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ακριβώς, όμως ο άνδρας με την ατσαλένια γροθιά εμφανίζεται δυο φορές με μεγάλη απόκλιση τιμής μεταξύ τους...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2172
  • Reputation:   21461
  • Achievement Points:  2211
  • Days Won:  57
  • With Us For:  2323 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Αυτό είναι το πιο περίεργο. Δεν υπάρχει κανένα "Μπλούμπερυ" σε αυτή την τιμή.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10055
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ναι δίκιο έχεις. Νόμισα προς στιγμήν ότι ο Άνθρωπος που αξίζει 500.000 δολάρια ήταν σε αυτήν την τιμή, αλλά είναι 9,80, σχεδόν 3 ευρώ λιγότερα...

Επεξεργασία από thor77
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  523
  • Reputation:   2352
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2110 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ευτυχώς που δεν το έβαλαν 500.000 δολάρια

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

18 ώρες πριν, thor77 είπε:

Ακριβώς, όμως ο άνδρας με την ατσαλένια γροθιά εμφανίζεται δυο φορές με μεγάλη απόκλιση τιμής μεταξύ τους...

 

Και εκείνο με την ακριβότερη τιμή είναι αυτό με την έκπτωση 10%. Το άλλο δεν έχει έκπτωση! :lol: Βρε λες να μπορεί κανείς να το αγοράσει σε αυτή την τιμή; :thinking:

 

Μη ξεχνάμε πως έχουμε και τον άνθρωπο των 6.000.000 δολαρίων!

 

 

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2742
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

4 ώρες πριν, Mandrake είπε:

Μη ξεχνάμε πως έχουμε και τον άνθρωπο των 6.000.000 δολαρίων!

 

Δηλαδή 5.040.000 ευρώ! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5916 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Έχει κάνει κανείς ηλεκτρονική παραγγελία τον τελευταίο καιρό (μετά το άνοιγμα των καταστημάτων) ?

 

2 που έκανα στις 20/4 και 24/4 είναι στα αζήτητα.. Το ένα κόμικ ακυρώθηκε γιατί δεν το βρίσκουν και τα υπόλοιπα που έχουν ως εκδοτική τη μαμούθ παραμένουν σε εκτεταμένη αναζήτηση.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  382
  • Reputation:   3467
  • Achievement Points:  554
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5736 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

2 ώρες πριν, Pilgrim είπε:

Έχει κάνει κανείς ηλεκτρονική παραγγελία τον τελευταίο καιρό (μετά το άνοιγμα των καταστημάτων) ?

 

2 που έκανα στις 20/4 και 24/4 είναι στα αζήτητα.. Το ένα κόμικ ακυρώθηκε γιατί δεν το βρίσκουν και τα υπόλοιπα που έχουν ως εκδοτική τη μαμούθ παραμένουν σε εκτεταμένη αναζήτηση.

 

Οτι παραγγελία έκανα που έγραφε διαθέσιμο μου ηρθε ανεξαρτήτως αν ήταν ξένη ή ελληνική έκδοση, ότι ήταν κατόπιν παραγγελιας διαθέσιμο παντα μα παντα δεν έρχεται

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

2 ώρες πριν, Pilgrim είπε:

Έχει κάνει κανείς ηλεκτρονική παραγγελία τον τελευταίο καιρό (μετά το άνοιγμα των καταστημάτων) ?

 

2 που έκανα στις 20/4 και 24/4 είναι στα αζήτητα.. Το ένα κόμικ ακυρώθηκε γιατί δεν το βρίσκουν και τα υπόλοιπα που έχουν ως εκδοτική τη μαμούθ παραμένουν σε εκτεταμένη αναζήτηση.

 

Εγώ έκανα στις 7/5 το The Amazing Spider Man - Venom Inc το οποίο ήταν κατόπιν παραγγελίας και παραμένει ακόμα σε εκτεταμένη αναζήτηση, τώρα το συγκεκριμένο το εμφανίζει προσωρινά εξαντλημένο. Από την εμπειρία μου από τα public δεν βλέπω να το βρίσκουν. Επίσης είχα κάνει παραγγελία δυο βιβλία στις 15/4 και ακόμα τα εμφανίζει ότι είναι σε εκτεταμένη αναζήτηση.:confuse: Δεν μου έχει τύχει ξανά να περιμένω τόσο πολύ, ακόμα και στην καραντίνα έκαναν πιο γρήγορα. Επίσης και κάποια άλλα κόμικ από οξύ που θέλω να πάρω όπως το Venom το εμφανίζει και αυτό ως προσωρινά εξαντλημένο και το θέμα είναι ότι δεν το βρίσκω πουθενά αλλού. Αυτό μου φαίνεται περίεργο γιατί ενώ σχεδόν όλα τα κόμικ από οξύ τα εμφάνιζε άμεσα διαθέσιμα μέχρι πριν ένα μήνα στα περισσότερα καταστήματα public ξαφνικά πολλά από αυτά δεν είναι άμεσα διαθέσιμα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5916 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Μάλλον έχουν θέματα λοιπόν. Δυστυχώς σε εμένα αρκετά είναι κατόπιν παραγγελίας. Αναμένουμε..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Θα υποβαθμίσω λίγο την συζήτηση και θα αλλάξω θέμα. :sorry:

 

Τα Public, με την λήξη του lockdown κυκλοφόρησαν έναν καλαίσθητο σελιδοδείκτη, που αναφέρεται σε αυτή την "επανεκκίνηση". Δεν τον βάζω στο αντίστοιχο θέμα για τους σελιδοδείκτες, μιας κι ο συγκεκριμένος δεν αφορά κόμικς ή καρτούν. :) 

 

1456677394__Public_01.thumb.jpg.9a43ee36534b3f105feefc5ecaffd3a2.jpg  116149856__Public_02.thumb.jpg.c79106fa2907bac78db0bc9589b9cb81.jpg

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2742
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Μπήκα σήμερα στο στην ιστοσελίδα του Public για να παραγγείλω το Μίστερ Νο ν.9 και μου συνέβη το εξής παράξενο. Όταν πατούσα στην αναζήτηση Mister No στα αγγλικά μου το εμφάνιζε μόνο με αποστολή μέσω της εκδοτικής Μικρός Ήρως με μεταφορικά 2,5 ευρώ το οποίο με παραξένεψε αφού πριν μια βδομάδα είχα πάρει το Ζάγκορ ν.9 με παραλαβή από το κατάστημα. Όταν στην αναζήτηση πατούσα Μίστερ Νο στα ελληνικά υπήρχε η επιλογή για παραλαβή από το κατάστημα η οποία με ενδιέφερε. Βρε μυστήρια πρωί πρωί και δεν είχα πιει και καφέ.  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  940
  • Content Count:  4356
  • Reputation:   35540
  • Achievement Points:  4409
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

25 λεπτά πριν, MARIELOS είπε:

Μπήκα σήμερα στο στην ιστοσελίδα του Public για να παραγγείλω το Μίστερ Νο ν.9 και μου συνέβη το εξής παράξενο. Όταν πατούσα στην αναζήτηση Mister No στα αγγλικά μου το εμφάνιζε μόνο με αποστολή μέσω της εκδοτικής Μικρός Ήρως με μεταφορικά 2,5 ευρώ το οποίο με παραξένεψε αφού πριν μια βδομάδα είχα πάρει το Ζάγκορ ν.9 με παραλαβή από το κατάστημα. Όταν στην αναζήτηση πατούσα Μίστερ Νο στα ελληνικά υπήρχε η επιλογή για παραλαβή από το κατάστημα η οποία με ενδιέφερε. Βρε μυστήρια πρωί πρωί και δεν είχα πιει και καφέ.  

 

Εδώ και κάποιο διάστημα, η σελίδα του Public έχει μετατραπεί σε κάτι ανάλογο του Skroutz, απ' όπου μπορείς πλέον να ψωνίσεις και από άλλα καταστήματα. Κι εγώ κάπως έτσι το έμαθα, πήγα να κάνω παραγγελία 3 πραγματάκια, τα οποία όπως αποδείχτηκε στο check out ήταν από 3 διαφορετικά καταστήματα, άρα έπρεπε να πληρώσω και 3 φορές μεταφορικά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.