Μετάβαση στο περιεχόμενο

PUBLIC


Bonadrug

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Εν τω μεταξύ, προφανώς από λάθος, έβαλαν κατόπιν παραγγελίας και την παλιά σκληροδετη έκδοση της Anubis για το Watchmen, με ένα γενναίο 30% έκπτωση, στα 34,99. Προλάβετε! :lol:

https://www.public.gr/product/comics/greek-comics/super-hero/watchmen/prod463684/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34877
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

10 ώρες πριν, Tsaklas είπε:

Εν τω μεταξύ, προφανώς από λάθος, έβαλαν κατόπιν παραγγελίας και την παλιά σκληροδετη έκδοση της Anubis για το Watchmen, με ένα γενναίο 30% έκπτωση, στα 34,99. Προλάβετε! :lol:

https://www.public.gr/product/comics/greek-comics/super-hero/watchmen/prod463684/

 

Και παίρνουν λέει την paperback έκδοση της Anubis που στην Πρωτοπορία έχει φτάσει στα 16 ευρώ, βάζουν στο εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο από ένα λεπτό ξύλο κοπής για την κουζίνα που πάνω τους έχουν κολλημένο μια εκτυπωμένη κόλλα Α4 με τις εικόνες του εξώφυλλου και του οπισθόφυλλου και στο πουλάνε για 35 :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5915 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Όπως είπα θα ανεβάσω update με την κατάσταση του κόμικ η οποία είναι αρκετά καλή πέρα από κάτι μικροφθορές στην άκρη

Για του λόγου το αληθές:

 

20200530_204157.thumb.jpg.57255660b9a806df9ce1bbf12c75845b.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3992
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5020 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Το public δίνει προσφορά 30% επιστροφή go4more  με κάρτες της Εθνικής σε αγορές βιβλίων και κόμικς (από ότι φαίνεται).

https://www.public.gr/cat/corporate/synergasies/go4more/?from=homepagecarousel

 

Το σκεφτόμουν για τους τόμους του Σκάρπα που δεν έχω κανέναν τους αλλά πάλι ακριβοί βγαίνουν ρε γμτ. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34877
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πριν από 1 ώρα, Christaras είπε:

Το public δίνει προσφορά 30% επιστροφή go4more  με κάρτες της Εθνικής σε αγορές βιβλίων και κόμικς (από ότι φαίνεται).

https://www.public.gr/cat/corporate/synergasies/go4more/?from=homepagecarousel

 

Το σκεφτόμουν για τους τόμους του Σκάρπα που δεν έχω κανέναν τους αλλά πάλι ακριβοί βγαίνουν ρε γμτ. 

 

Δυστυχώς για εμένα δεν έχω Εθνική να το εκμεταλλευτώ. Πάντως για τόμους Σκάρπα μην το σκέφτεσαι καν να τους πάρεις από Public, από τους 25 που είχαν κυκλοφορήσει μέχρι φέτος, είχαν διαθέσιμους μόνο τους 10 (όταν έστειλα στην Καθημερινή αν μπορώ να τους πάρω από εκείνους σε τι τιμή, μου είπαν να πάω να τους πάρω από το Public) και επίσης είναι πολύ ακριβοί, ενώ μπορεί να τους βρεις σε πολύ φθηνές τιμές από τη ΛΕΦΙΚ, τα μεταχειρισμένα στο Μοναστηράκι, από άλλους πωλητές στο Marketplace κτλ. Εγώ προσωπικά τους συγκέντρωσα όλους από αυτά τα μέρη σε τιμές 80% κάτω σε σχέση με την τιμή καταλόγου του Public, περίπου 1,5-2 ευρώ τον καθένα κατά μέσο όρο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5915 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σήμερα έπεσε το μάτι μου σε αυτόν τον τίτλο: Batgirl and the birds of prey vol 2

Για 3,80€ και 144 σελίδες ίσως  να είναι καλό vfm. Το σχέδιο όμως δεν με εντυπωσίασε, οπότε και θα προσπεράσω

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2355 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Εκπτώσεις έχουν τα public άλλα πάλι περιορίζονται σε κάποια λίγα βιβλία, από κόμικ για άλλη μια φορά δεν έχουν κάποια έκπτωση.:down:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  33037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  523
  • Reputation:   2352
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2110 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πήρα χαμπάρι ότι έχουν μπει κάποιες εκπτώσεις στα κόμικς. Επειδή δεν προλαβαίνω τώρα να κοιτάξω σε άλλες κατηγορίες εκτός από τα υπερηρωικά που ήδη είδα, αν κάποιος μπορεί να μπει ας ενημερώσει.

Πάντως είδα κάτι 30ρια, 40ρια, ακόμη και 60ρια% σε εκδόσεις από Anubis και Οξύ. :)

Επεξεργασία από mko
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2742
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Έχει πολλά 40ρια στα Anubis εκτός τα φετινά, 10ρια στα Οξύ όμως το JUSTICE είχε 22αρι, τα μαμούθ έπαιζαν από 10% στα πιο πρόσφατα, ακόμα και 25 και 35%, διάφορά άλλα κυμαίνονταν σε διάφορα ποσοστά π.χ. LOGICOMIX το είχε με 44%. Εγώ κτύπησα τα WOLVERINE Δημόσιος Κίνδυνος με 9,90 το ένα.  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20594
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Tα σφάξανε μια χαρα τα της Ανουμπις ολα με 40% αλλά για τα δικα τους ουτε λογος για εκπτωση περαν του 10%... οπότε, τα γνωστα...

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Τα Anubis βέβαια είχαν ήδη αυτή την έκπτωση στην Πρωτοπορία οπότε δεν είναι και κάτι συνταρακτικό. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  523
  • Reputation:   2352
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2110 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τελικά έκανα λάθος,στα της Οξύ δεν έχει έκπτωση πέρα από το 10% όπως ανέφερε σωστά και ο @christs . Το Justice έχει μόνο.

Υπάρχουν όμως εκπτώσεις σε κάποια από Μαμούθ (είδα και μερικά Sin City).

 

Επεξεργασία από mko
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

42 λεπτά πριν, mko είπε:

Τελικά έκανα λάθος,στα της Οξύ δεν έχει έκπτωση πέρα από το 10% όπως ανέφερε σωστά και ο @christs . Το Justice έχει μόνο.

Υπάρχουν όμως εκπτώσεις σε κάποια από Μαμούθ (είδα και μερικά Sin City).

 

Sin City υπάρχουν καιρό τώρα όλα σε 30-60% έκπτωση. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  523
  • Reputation:   2352
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2110 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είδα και ένα 80% αν δεν κάνω λάθος. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32436
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  174
  • Reputation:   1299
  • Achievement Points:  174
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2306 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Από οξύ έχουν βάλει στο - 40% τα : Υπομονή, Saga, Nick Cave 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το "Justice" έχει 22% αφενός κοστίζει σχεδόν 30€ κι αφετέρου επειδή ο εκδότης το έχει ως εξαντλημένο πλέον, κατά συνέπεια υποθέτω πως προσπαθούν να διώξουν το στοκ.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Για τους λάτρεις του σύμπαντος του Χάρι Πότερ, όπως είναι ο καλός μου φίλος @Μενίγ Πουαγώ , τα Public έχουν διαδικτυακή έκπτωση στα βιβλία που φτάνει μέχρι και το 33%.

 

Όσοι θέλετε, μπορείτε να ρίξετε μία ματιά ΕΔΩ. :)

 

 

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33962
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

19 ώρες πριν, Indian είπε:

Για τους λάτρεις του σύμπαντος του Χάρι Πότερ, όπως είναι ο καλός μου φίλος @Μενίγ Πουαγώ , τα Public έχουν διαδικτυακή έκπτωση στα βιβλία που φτάνει μέχρι και το 33%.

 

Όσοι θέλετε, μπορείτε να ρίξετε μία ματιά ΕΔΩ. :)

 

 

:beer5:


:thanks: αλλά και τα οχτώ κοσμούν ήδη την βιβλιοθήκη μου... Φυσικά υπάρχουν και τα DVD's...

:hop::hop::hop:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έκανα παραγγελία απ' το "Public" τέλη Οκτώβρη με 19 graphic novels, απ' την οποία μου ήρθαν αρχικά τα 17 μέσα σε 4 ημέρες (αν θυμάμαι καλά) και τα υπόλοιπα 2 μια βδομάδα αργότερα σε 2 πακέτα. Μου έστειλαν μήνυμα ότι εστάλησαν νωρίτερα εκείνα τα 17 για να μην έχω μεγάλη αναμονή. Απ' τα 19 συνολικά που ήρθαν λοιπόν, το "Μπάτμαν: Ο Γελαστός Άντρας" είχε σκισμένες γωνίες στη ράχη πάνω και κάτω (στην κάτω μάλιστα την είχαν κολλήσει με σελοτέιπ, τάχα μου για "συμμάζεμα"...), το "Justice", που ήταν και το πιο ακριβό, δείχνει χιλιομεταχειρισμένο με τσαλακωμένο εξώφυλλο και γυρισμένες γωνίες σε σελίδες, το "Amazing Spider-Man: Οικογενειακή Υπόθεση" έχει βαθιές χαρακιές σε όλο το εξώφυλλο, όπως δείχνει το αποτέλεσμα όταν δοκιμάζεις σε ένα χαρτί να γράψεις με στυλό που δεν τρέχει το μελάνι, ενώ το "Η Κόρη του Γίγαντα των Πάγων και Άλλες Ιστορίες" μου ήρθε διπλό το 1ο μέρος, ενώ εγώ παρήγγειλα ένα απ' το καθένα. Τηλεφώνησα για πρώτη φορά στις 8 Νοεμβρίου 2020 για να τα επισημάνω και να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε, με διαβεβαίωσαν ότι θα στείλουν "ACS" να τα παραλάβει και έκτοτε έχω καλέσει μέσα στις βδομάδες άλλες 6 φορές. Την 3η μου είπε μια υπάλληλος πως δεν είχε πρόσβαση από το e-mail της εκείνη τη στιγμή και δε μπορούσε να βρει τι είχε συμβεί με την αίτησή μου (?!) αλλά ήθελε ξανά τα IDs για να τα ελέγξει. Την 4η φορά δε ζήτησε ένας άλλος τα ids και είπε πως μάλλον τις πρώτες δύο είχε γίνει λάθος. Έκτοτε έχω καλέσει άλλες δύο φορές, όπου μου ζήτησαν πάλι τα ids, μου είπαν ότι υπήρχε φόρτο αυτή την περίοδο (δεν υπήρχε βέβαια κανένα φόρτο εργασίας όταν έσκασα κοντά 250€ και παρέλαβα σε 4 ημέρες!) την τελευταία ήταν πριν 2 βδομάδες που είπε πως θα στείλει άμεσα να τα βάλουν προτεραιότητα γιατί είχαν καθυστερήσει και μέχρι σήμερα δε μ' έχει ειδοποιήσει πάλι κανένας με μήνυμα, e-mail ή τηλέφωνο, ούτε απ' το "Public", ούτε απ' την "ACS". Οι τύποι είναι απαράδεκτοι για να μην πω τίποτε χειρότερο, έχουν περάσει 2.5 μήνες και εγώ τα έχω ακόμη σε μια σακούλα με την απόδειξη να περιμένω πότε θα δεήσουν να μου τα αντικαταστήσουν. Και όταν τα παραλάβουν φυσικά, θα πρέπει ξανά να τους κυνηγάω για να δω πότε θα φέρουν τα νορμάλ. Επικοινώνησα σήμερα ξανά και ο υπάλληλος μου είπε πως δεν είχε πρόσβαση στο αίτημά μου και δεν ήξερε ούτε που βρίσκεται, ούτε αν θα εξυπηρετηθώ, ούτε τίποτε. Δηλαδή τσάμπα το τηλεφώνημα. Έστειλα μήνυμα μέσω της πλατφόρμας τους και τους έγραψα αναλυτικά ξανά τα πάντα από την αρχή. Για να δούμε αν θα φιλοτιμηθεί κάποιος αυτή τη φορά να επικοινωνήσει μαζί μου.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32941
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2742
  • Achievement Points:  407
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Την πρώτη φορά που παρήγγειλα από το public ήταν με παραλαβή από το κατάστημα ο Δικαστής Ντρεντ 2.1 και ήρθε με τσακισμένο εξώφυλλο στη μέση σαν μεγάλο τρίγωνο. Όταν παρήγγειλα το 2.2 ήρθε με χαλασμένη ράχη σαν να την είχαν χτυπήσει με σφυρί. Δεν το θεώρησα τυχαίο. :moutra2:Βλέποντας ότι τα κόμικς που υπήρχαν στο μαγαζί ήταν άψογα, θεώρησα ότι είναι πολιτική τους να στέλνουν σκάρτο υλικό για να το ξεφορτωθούν αφού από το μαγαζί δεν θα το πάρει κανείς, βασιζόμενοι στο που να το αλλάζω τώρα, μίκυ μάου είναι, κορόιδο είμαι και δεν μιλάω κλπ. Οπότε ουδέποτε ξαναπαρήγγειλα. Έχει ο μάνατζέρ σας και άλλες καλές ιδέες εκεί στα public; 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2355 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Απαράδεκτοι, αυτό με τα graphic novels από οξύ το έχω παρατηρήσει πολλές φορές, τα έχουν πεταμένα όπως να ναι με αποτέλεσμα να τσαλακώνονται και να μοιάζουν

στην καλύτερη με μεταχειρισμένα. Μου έχει τύχει και σε εμένα, το να σκας 25 ευρώ και να σου έρχεται με τσαλακωμένο εξώφυλλο και φθαρμένο είναι ότι χειρότερο. :moutra2:

Πέτυχες και στην περίπτωση με την καραντίνα που η επικοινωνία μαζί τους είναι ποιο δύσκολη, άλλα το λιγότερο που οφείλουν να κάνουν είναι να στα αντικαταστήσουν με άλλα.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

19 λεπτά πριν, MARIELOS είπε:

Την πρώτη φορά που παρήγγειλα από το public ήταν με παραλαβή από το κατάστημα ο Δικαστής Ντρεντ 2.1 και ήρθε με τσακισμένο εξώφυλλο στη μέση σαν μεγάλο τρίγωνο. Όταν παρήγγειλα το 2.2 ήρθε με χαλασμένη ράχη σαν να την είχαν χτυπήσει με σφυρί. Δεν το θεώρησα τυχαίο. :moutra2:Βλέποντας ότι τα κόμικς που υπήρχαν στο μαγαζί ήταν άψογα, θεώρησα ότι είναι πολιτική τους να στέλνουν σκάρτο υλικό για να το ξεφορτωθούν αφού από το μαγαζί δεν θα το πάρει κανείς, βασιζόμενοι στο που να το αλλάζω τώρα, μίκυ μάου είναι, κορόιδο είμαι και δεν μιλάω κλπ. Οπότε ουδέποτε ξαναπαρήγγειλα. Έχει ο μάνατζέρ σας και άλλες καλές ιδέες εκεί στα public; 

Είδα το ποστ σου την ώρα που παράγγελνα τέσσερις Δικαστές από το Public. :lol: (Αφού πρώτα μου βγήκε η πίστη με το 03.2 να εμφανίζεται από τον έναν υπολογιστή διαθέσιμο και από τον άλλο εξαντλημένο). Είχα παραγγείλει παλιότερα τα 01.2 - 02.2 και μου είχαν έρθει σε αρκετά καλή κατάσταση αν και το 01.2 είχε ένα χτύπημα στο εξωτερικό της ράχης και η ράχη του 02.1 είχε αρχίσει να ξεκολλάει. Ελπίζω αυτά που παρήγγειλα τώρα να έρθουν σε καλή κατάσταση γιατί κι εγώ όντως έχω παρατηρήσει ότι αυτά που έχουν στα καταστήματα είναι άψογα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4670
  • Reputation:   26343
  • Achievement Points:  4704
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6179 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Γενικά δεν προσέχουν καθόλου στα Public. Έχω δει πολλές φορές στα καταστήματά τους κόμικς σε άθλια κατάσταση τα οποία απορώ με ποια λογική μπορεί κανείς να τα αγοράσει. Είχα γράψει και παλιότερα νομίζω για αυτό, μέχρι omnibus έχω δει με εντελώς ξεσκισμένο το dust jacket. Τι στο καλό τα κάνουν, παίζουν πόλεμο στις αποθήκες πετώντας τόμους ο ένας στον άλλο;

Χίλιες φορές καλύτερα να παραγγέλνετε από κάποιο κομιξάδικο που γενικά προσέχουν και αγαπούν τη δουλειά τους...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4350
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4196 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

20 λεπτά πριν, Lord Makro είπε:

Είχα γράψει και παλιότερα νομίζω για αυτό, μέχρι omnibus έχω δει με εντελώς ξεσκισμένο το dust jacket. 

 

Τότε είσαι τυχερός, εκεί εγώ έχω δει omnibus χωρίς καν το dust jacket. :xm: :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4670
  • Reputation:   26343
  • Achievement Points:  4704
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6179 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

21 min ago , the comic guide said:

 

Τότε είσαι τυχερός, εκεί εγώ έχω δει omnibus χωρίς καν το dust jacket. :xm: :lol:

 

Κάπου εκεί γύρω θα τους έπεσε μωρέ... :antekale:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34877
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

46 λεπτά πριν, Lord Makro είπε:

Γενικά δεν προσέχουν καθόλου στα Public. Έχω δει πολλές φορές στα καταστήματά τους κόμικς σε άθλια κατάσταση τα οποία απορώ με ποια λογική μπορεί κανείς να τα αγοράσει. Είχα γράψει και παλιότερα νομίζω για αυτό, μέχρι omnibus έχω δει με εντελώς ξεσκισμένο το dust jacket. Τι στο καλό τα κάνουν, παίζουν πόλεμο στις αποθήκες πετώντας τόμους ο ένας στον άλλο;

Χίλιες φορές καλύτερα να παραγγέλνετε από κάποιο κομιξάδικο που γενικά προσέχουν και αγαπούν τη δουλειά τους...

 

Παίζει να προσλαμβάνουν αυτούς που δουλεύουν στα αεροδρόμια και παίζουν βόλευ με τις βαλίτσες μας;

 

Έχω ξαναπεί πάντως για Public ότι με τσαντίζει πολύ που στέλνουν σε στενούς φακέλους πολλές εκδόσεις, χωρίς προστασία, χωρίς τίποτα και φτάνουν σκισμένα ή χτυπημένα. Πλέον μόνο από βιβλιοπωλεία ή κομιξάδικα αγοράζω, καλύτερες τιμές συνήθως, καλύτερη εξυπηρέτηση και σίγουρα πιο ασφαλείς αποστολές.

 

@BilisΤα Dredd τα έχει και η Πρωτοπορία σε ίδιες τιμές με Public και οι παραδόσεις είναι σίγουρα πιο ασφαλείς. Και κυρίως δεν έχει για κύρια φωτό ένα FUNKO POP ΤΟΥ JON SNOW 

 

Screenshot 2021-01-14 21.50.22.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  905
  • Reputation:   5248
  • Achievement Points:  953
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1653 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

1 λεπτό πριν, nikolas12 είπε:

 

@BilisΤα Dredd τα έχει και η Πρωτοπορία σε ίδιες τιμές με Public και οι παραδόσεις είναι σίγουρα πιο ασφαλείς. Και κυρίως δεν έχει για κύρια φωτό ένα FUNKO POP ΤΟΥ JON SNOW 

 

Screenshot 2021-01-14 21.50.22.png

Ξέρω αλλά μου είχαν δωρίσει δωροεπιταγή από τα Public και σκέφτηκα θα ήταν καλή ευκαιρία να ολοκληρώσω τον Ντρεντ. Λες θα ήταν καλύτερα να έπαιρνα κάτι εκτός από κόμικ; Αυτό με τις φωτογραφίες είναι απλώς γελοίο. Γενικά το e-shop είναι γεμάτο προβλήματα, όπως και αυτό με την διαθεσιμότητα που ανέφερα νωρίτερα. Σχετικά με την μεταφορά, συνήθως επιλέγω "παραλαβή από το κατάστημα" και έρχονται σε καλή κατάσταση. Πιστεύω ότι αυτό γίνεται επειδή μεταφέρονται με τα φορτηγά των Public όπου προσέχουν περισσότερο από τις μεταφορικές εταιρίες που πετάνε τα πακέτα όπως να 'ναι και σε συνδυασμό με το κακό πακετάρισμα γίνεται ζημιά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ε, ρε κάτι γένια που άφησε ο Δικαστής! :lol:

 

 

:beer5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4140
  • Reputation:   32405
  • Achievement Points:  4318
  • Days Won:  82
  • With Us For:  2850 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Παίζει να το κάνουν επίτηδες με αποστολή στο σπίτι να σου στέλνουν τα ταλαιπωρημένα τους αντίτυπα.
Σου λέει ο άλλος σιγά μη μπει στη διαδικασία να τα επιστρέψει.
Θα αγανακτήσει και ίσως τα παρατήσει.
Εγώ όσες φορές πήρα από public (προ καραντίνας εννοείται) επέλεγα παραλαβή απ΄το κατάστημα.
Εκεί πολύ δύσκολα να σου δώσουν χιλιοχτυπημένο αντίτυπο.
Πρέπει να έχουν πολύ θράσος να το κάνουν μπροστά στα μούτρα σου, γιατί ξέρουν ότι θα το δεις και δεν θα το δεχτείς.

Πάντως κι εγώ προτιμώ ν΄αγοράζω από κομικσάδικα ή βιβλιοπωλεία που σέβονται τα κόμικς (και τους πελάτες τους).
Από public μόνο της Οξύ έχω πάρει 2-3 graphic novels τον τελευταίο καιρό. Κι αυτό αναγκαστικά επειδή έχουν το μονοπώλειο. Αλλιώς κι αυτά από αλλού θα τα΄παιρνα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

  

2 ώρες πριν, Lord Makro είπε:

Χίλιες φορές καλύτερα να παραγγέλνετε από κάποιο κομιξάδικο που γενικά προσέχουν και αγαπούν τη δουλειά τους...

Το θέμα βρε Χρήστο είναι πως τα graphic novels της "Οξύ" είναι σε αποκλειστικότητα από τα "Public" και δε μπορείς να τα βρεις σε άλλο βιβλιοπωλείο.

 

 

1 ώρα πριν, nikolas12 είπε:

Παίζει να προσλαμβάνουν αυτούς που δουλεύουν στα αεροδρόμια και παίζουν βόλευ με τις βαλίτσες μας;

 

Έχω ξαναπεί πάντως για Public ότι με τσαντίζει πολύ που στέλνουν σε στενούς φακέλους πολλές εκδόσεις, χωρίς προστασία, χωρίς τίποτα και φτάνουν σκισμένα ή χτυπημένα. Πλέον μόνο από βιβλιοπωλεία ή κομιξάδικα αγοράζω, καλύτερες τιμές συνήθως, καλύτερη εξυπηρέτηση και σίγουρα πιο ασφαλείς αποστολές.

 

@BilisΤα Dredd τα έχει και η Πρωτοπορία σε ίδιες τιμές με Public και οι παραδόσεις είναι σίγουρα πιο ασφαλείς. Και κυρίως δεν έχει για κύρια φωτό ένα FUNKO POP ΤΟΥ JON SNOW 

 

Screenshot 2021-01-14 21.50.22.png

Σε απλούς φακέλους διαβάζω όμως ότι τα στέλνει και η "Οξύ" και είχαν έρθει χτυπημένα σε κάποια παιδιά εδώ μέσα. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. Πάντως έχετε δίκιο παιδιά, στα ράφια του καταστήματος του Ηρακλείου έχω δει κι εγώ σε πολύ κακή κατάσταση κόμικς... Δεν έχω ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό. Πιθανολογώ πως απλώς δεν τα προσέχουν όπως τα υπόλοιπα βιβλία ή αφήνουν πιτσιρικάδες ανεξέλεγκτους να τα ξεφυλλίζουν και τα πετάνε μέσα όπως όπως, ενδεχομένως τους πέφτουν κτλ. Εκτός πια κι αν τα κάνουν τράμπα κατά καιρούς τα καταστήματα μεταξύ τους για να δουν σε ποια πόλη θα καταφέρουν να τα "σπρώξουν". Πολλά, ενδεχομένως, είναι επιστροφές κι από πελάτες που τους έφτασαν σε κακό χάλι (ή που οι ίδιοι τα προξένησαν και ισχυρίστηκαν ότι έφτασαν σε αυτή την κατάσταση) από τους μεταφορείς. Πέθανα με το funko pop!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.