Μετάβαση στο περιεχόμενο

PUBLIC


Bonadrug

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26347
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Η μικρή έκπτωση που έχουν συνήθως τα web offers, είναι συνήθως ίδια με το ποσό που κερδίζεις αν αγοράσεις στο κατάστημα και χρησιμοποιήσεις την έκπτωση της κάρτας Public, οπότε ουσιαστικά δεν υπάρχει διαφορά. Αρκεί να έχετε βγάλει κάρτα μέλους.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Στο Public ισχύει η παρακάτω προσφορά, αγοράζοντας την νέα έκδοση του βιβλίου Δράκουλας του Bram Stoker από τις εκδόσεις Public μπορείς να πάρεις στην μισή τιμή το κόμικ Δράκουλας από εκδόσεις οξύ.

Η προσφορά απ' ότι είδα ισχύει και ηλεκτρονικά προσθέτοντας τα και τα δυο στο καλάθι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34885
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Και αφού είπα τη θετική μου εμπειρία από το mycomics, ας πάμε να δούμε και λίγο την πιο πρόσφατη εμπειρία με το Public.

 

Είναι πραγματικά απορίας άξιο πως γίνεται μία αξιόπιστη αλυσίδα καταστημάτων να έχει ένα τόσο δυσλειτουργικό σάιτ. Λόγω της δουλειάς μου, είμαι πολύ εξοικειωμένος κυρίως με το Amazon και άλλα καταστήματα, αλλά αυτό που συνάντησα εδώ δεν το έχω ξαναδεί. Όσες παραγγελίες έκανα στο Public στο παρελθόν ήταν μια χαρά. Υπήρχε όμως μία ιδιαιτερότητα. Επειδή ήμουν φοιτητής παλιότερα, η διεύθυνση που είχα βάλει ήταν της δουλειάς των γονιών μου γιατί εγώ ήμουν σχολή και στο σπίτι δε θα ήταν κανείς να παραλάβει. Πλέον σε όποιο κατάστημα κάνω παραγγελία, βάζω τη διεύθυνση της δικής μου δουλειάς και παραλαμβάνω εγώ. Ενώ λοιπόν με Πρωτοπορία, Amazon και άλλες αποστολές δεν είχα θέμα με το να αλλάξω τη διεύθυνση και να σταλούν κανονικά, εδώ πέρασα τα πάθη του Ιώβ.

 

Έρχεται η ώρα για το Public. Έκανα μια παραγγελία περίπου 50 ευρώ. Βάζω τα στοιχεία για τη διεύθυνση της εργασίας μου, πάω να πληρώσω, μου εμφανίζει πρόβλημα με κάποια στοιχεία της πληρωμής λόγω του Chrome. Anyway το λύνω, πατάω επιβεβαίωση και στο mail έρχεται ως διεύθυνση αποστολής η διεύθυνση των γονιών μου. Κοίτα να δεις λέω το πρόβλημα με την πληρωμή οδήγησε σε reset των στοιχείων, εγώ φταίω. Προσπαθώ να κάνω αλλαγή διεύθυνσης όπως γίνεται σε αρκετά e-shops, πουθενά η επιλογή online. Παίρνω τηλέφωνο (λόγω των ημερών η αναμονή είναι περίπου μισή ώρα για κάθε τηλέφωνο που πήρα, επί δύο μέρες έπαιζε στο μυαλό μου το τραγούδι της διαφήμισης) και μου λένε καλύτερα να την ακυρώσετε την παραγγελία για να ξαναγίνει. Ακυρώνεται η παραγγελία και την ξανακάνω 2-3 ώρες μετά. Αυτή τη φορά είμαι σίγουρος ότι η διεύθυνση είναι ολόσωστη, πληρώνω ξανά, mail επιβεβαίωσης ΞΑΝΑ λάθος διεύθυνση. Κάπου εκεί βλέπω ότι ούτε την πρώτη φορά έκανα λάθος, άρα είναι θέμα του συστήματος τους.

 

Ξαναπαίρνω τηλέφωνο και μου δίνονται δύο επιλογές. Ή την ακυρώνω ξανά και τη δίνω τηλεφωνικά ή όταν έρθει το μήνυμα ότι η παραγγελία είναι στην ACS, ξαναπαίρνω τηλέφωνο για αλλαγή διεύθυνσης και συνεννοούνται μεταξύ τους. Όμως επειδή έχω ακυρώσει μία παραγγελία δε με παίρνει να ακυρώσω και δεύτερη και να κάνω τρίτη, γιατί ουσιαστικά θα είχα δεσμεύσει στην τράπεζα 150 ευρώ και θα έπρεπε να περιμένω τα 100 από αυτά να τα πάρω πίσω τις επόμενες 1-2 μέρες (εν τέλει όλα καλά, τα λεφτά της παραγγελίας που ακύρωσα μπήκαν άμεσα πίσω, αλλά και πάλι you get my point). Να προσθέσω εδώ, ότι λόγω καραντίνας οι γονείς μου δε δουλεύουν και την παραλαβή θα μπορούσε να κάνει μόνο η γιαγιά μου που μένει λίγους ορόφους πιο πάνω και δε μπορεί να ανεβοκατεβαίνει πολλές σκάλες λόγω ηλικίας οπότε δεν ήθελα να ταλαιπωρηθεί. Έρχεται το μήνυμα από την ACS, παίρνω τηλέφωνο ΞΑΝΑ να κάνουμε αλλαγή διεύθυνσης. Παρακολουθώ το tracking, μία βρισκόταν σε κατάστημα της ACS, μία χανόταν, ούτε που κατάλαβα. Για να μην τα πολυλογώ, η ACS πήγε στο μαγαζί των γονιών μου, το βρήκε κλειστό, προσπάθησε να βρει άτομο, δε βρήκε και απλά άφησε το πακέτο έξω από την πόρτα και έφυγε, άρα η αλλαγή διεύθυνσης που έκανα τηλεφωνικά δε λειτούργησε ποτέ, πιθανώς λόγω ασυνεννοησίας Public-ACS, δεν ξέρω.

 

Δεν έχω κανένα θέμα με την παραλαβή, αργά ή γρήγορα θα περάσω να τα πάρω τα πράγματα αν και μένω μακριά από το μαγαζί, αυτά που δε μου έκατσαν καλά είναι δύο πράγματα:

 

1. το πόσο δυσλειτουργικό σάιτ είναι αυτό που πρώτον κλειδώνει μία διεύθυνση και παρά την αλλαγή της συνεχίζει να σου στέλνει εκεί, δεύτερον οι ακυρώσεις παραγγελίας και αλλαγή διεύθυνσης δε γίνονται online αλλά μόνο με τηλέφωνο ενώ πιθανόν να δουλεύεις και να πρέπει να κάνεις τις συνεννοήσεις από το χώρο εργασίας σου

2. το ότι στο τηλέφωνο μου ειπώθηκε ότι δε χρειάζεται να επικοινωνήσω με ACS για τη σωστή διεύθυνση, αλλά θα μιλήσουν εκείνοι και εν τέλει τα πράγματα απλά αφέθηκαν σε μία πόρτα που μπορεί κανείς να μη μπορεί να παραλάβει. Και να έκανα λάθος, θα έλεγα ότι μου αξίζει που είμαι χαζός και βάζω λάθος διεύθυνση αλλά αυτό οφείλεται σε λάθος του συστήματός τους.

 

Σίγουρα θα ξανακάνω παραγγελία, είναι μεγάλη εταιρεία το Public και έχει τεράστια γκάμα, αλλά αφού κλειδώνει η διεύθυνση θα ξανακάνω μετά την καραντίνα για να ξέρω ότι τουλάχιστον θα είναι κάποιος υπάλληλος στο μαγαζί για να παραλάβει το πακέτο. Καλό θα ήταν τέτοια θέματα ΙΤ φύσεως πάντως να τα λύσουν και να δουν τα παραδείγματα του εξωτερικού :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5747
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εγώ έχω σταματήσει να παραγγέλνω από Public. Τα τελευταία χρόνια είναι άθλιες οι υπηρεσίες τους με κακή ενημέρωση και πολλές ακυρώσεις προιόντων που ήταν και "διαθέσιμα". Κάποια φορά μου είχε έρθει κάτι σκισμένο , τους ζήτησα 3 φορες να το αλλάξουμε γτ το είχε ήδη πληρώσει online η κοπέλα μου και 3 φορές μου ξαναέφεραν το ίδιο...Ντροπή...

 

Οπότε μόνο αν βρεθεί κάτι καλό σε κατάστημα ή αν υπάρχει κάποια καλή προσφορά που και αυτές έχουν εκλείψει... 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1642 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Να μην μπορεί να αλλάξει μια διεύθυνση και να έχεις αυτή τη βαβούρα για αυτό,τι να πω....

Εγώ αν θέλω κάτι πηγαίνω απευθείας στο Public.Είναι βέβαια μία ώρα σχεδόν δρόμος (συν το τρένο,το κοντινότερό μου είναι του Mall Athens) αλλά το βρίσκω καλύτερο από αυτό το βάσανο. 

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  523
  • Reputation:   2352
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2111 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εγώ πάντα στις παραγγελίες που κάνω πάω και τα παραλαμβάνω από το κατάστημα,δεν τους ζητάω να μου τα στείλουν σπίτι.Ειναι δωρεάν και με βολεύει γιατί είναι κοντά μου.

Πάντως ακούω από αρκετούς απαράδεκτες συμπεριφορές για μια τέτοια μεγάλη αλυσίδα.Υποτίθεται θα έπρεπε να έχουν καλύτερη οργάνωση και εξυπηρέτηση. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  533
  • Reputation:   5469
  • Achievement Points:  599
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5452 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

22 ώρες πριν, gotham-city είπε:

Εγώ έχω σταματήσει να παραγγέλνω από Public. Τα τελευταία χρόνια είναι άθλιες οι υπηρεσίες τους με κακή ενημέρωση και πολλές ακυρώσεις προιόντων που ήταν και "διαθέσιμα". Κάποια φορά μου είχε έρθει κάτι σκισμένο , τους ζήτησα 3 φορες να το αλλάξουμε γτ το είχε ήδη πληρώσει online η κοπέλα μου και 3 φορές μου ξαναέφεραν το ίδιο...Ντροπή...

 

Οπότε μόνο αν βρεθεί κάτι καλό σε κατάστημα ή αν υπάρχει κάποια καλή προσφορά που και αυτές έχουν εκλείψει... 

 

 

Έχει δίκιο ο φίλος 

το ίδιο μου έκαναν με το homeless 3 φορές . Μου έστειλαν το ίδιο τευχος 3 φορές με πολλεσ γρατζουνιές στο πίσω μέρος .

την δεύτερη φορά τα είχα παρει τους εξήγησα οτι μου στέλνουν το ίδιο τευχος και το σημάδεψα με ένα πολυ μικρό σημαδάκι και εγώ σε ενα αλλο σημείο και ως δια μαγείας χαχα μου έστειλαν παλι αυτο το τευχος την Τρίτη φορά . 

 

Θεουληδες 

 

Θελουν πολυ δουλειά για να συνέλθουν 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Παρατήρησε κανείς ότι τις τελευταίες ημέρες μειώθηκε σημαντικά ο αριθμός διαθέσιμων βιβλίων,κόμικς και γενικότερα προϊόντων στο σάιτ τους; Γνωρίζει κανείς τίποτα;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34885
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

5 λεπτά πριν, Θλιμμένος Μπούφος είπε:

Παρατήρησε κανείς ότι τις τελευταίες ημέρες μειώθηκε σημαντικά ο αριθμός διαθέσιμων βιβλίων,κόμικς και γενικότερα προϊόντων στο σάιτ τους; Γνωρίζει κανείς τίποτα;

 

Είχε αναφερθεί σε άλλο θρεντ, αλλά καλό θα ήταν να το πούμε και εδώ. Αυτό που θα πω είναι καθαρά δική μου υπόθεση.

 

Λόγω της δουλειάς μου, ξέρω πολλά για το πως λειτουργεί το Amazon και η τακτική που ακολούθησε μπορεί να επηρέασε το Public αλλά και άλλα σάιτ. Η καραντίνα αύξησε σε δυσθεώρητο βαθμό τις online παραγγελίες (όσοι εργάζονται σε e-shops και ηλεκτρονικές πλατφόρμες μπορούν να επιβεβαιώσουν ότι υπάρχει τεράστια κίνηση) και το αποτέλεσμα ήταν να πρέπει όλος αυτός ο όγκος να εξυπηρετείται με περιορισμένο προσωπικό ή το στοκ σε προϊόντα να τελειώνει γρήγορα και να πρέπει να αναμένουν εξυπηρέτηση από προμηθευτές που έχουν παρόμοια προβλήματα και υπάρχουν καθυστερήσεις. Έτσι κλείνουν πολλά προϊόντα ώστε να μη μπορούν να τα παραγγείλουν οι καταναλωτές με το που τελειώσει το στοκ προκειμένου να ελέγχουν καλύτερα το κωδικολόγιο ή τα κλείνουν ακόμα κι αν έχουν στοκ για αποσυμφόρηση της ζήτησης, καθώς δε μπορούν να εξυπηρετήσουν το συγκεκριμένο όγκο και αφήνουν όσα έχουν υψηλή ζήτηση. Αυτό έγινε με το Amazon και είναι πιθανό να επηρέασε και το Public στο να κρατήσει κυρίως προϊόντα υψηλής ζήτησης σε κάθε κατηγορία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34398
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  77
  • Reputation:   525
  • Achievement Points:  79
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1794 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Παρηγγειλα ταινίες και βιβλία τελικά δεν μου ήρθε τίποτα πέρα απο ένα βιβλίο και οι ταινίες απο το σαίτ τους δεν ύπαρχουν πλεον όπως και σε κάποιες επαρχιακές πολεις αλλα και μεγάλες παρατήρησα εδώ και ένα χρόνο οτι αρχίσαν να περιορίζουν τις ταινιές και κάποιοι τις έβγαλαν πραγματικά δεν ξέρω τι πάιζει....πάντως θα είναι κρίμα να σταματήσουν τις ταινίες :crying:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Τα public ξεκίνησαν ανοιξιάτικες εκπτώσεις σε διάφορα προιόντα και για ακόμα μια φορά απουσιάζουν τα κόμικς από αυτά. Έχει σε κάποια βιβλία άλλα και εκεί λίγα πράγματα.

Είχε πει κάποιος φίλος (δεν θυμάμαι ποιος) ότι οι εκδόσεις οξύ κάτι ετοιμάζουν από εκπτώσεις στους τίτλους τους και είχα μια ελπίδα.

Ελπίζω να μας εκπλήξουν ευχάριστα κάποια στιγμή με καμιά προσφορά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34885
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

5 λεπτά πριν, budd είπε:

Τα public ξεκίνησαν ανοιξιάτικες εκπτώσεις σε διάφορα προιόντα και για ακόμα μια φορά απουσιάζουν τα κόμικς από αυτά. Έχει σε κάποια βιβλία άλλα και εκεί λίγα πράγματα.

Είχε πει κάποιος φίλος (δεν θυμάμαι ποιος) ότι οι εκδόσεις οξύ κάτι ετοιμάζουν από εκπτώσεις στους τίτλους τους και είχα μια ελπίδα.

Ελπίζω να μας εκπλήξουν ευχάριστα κάποια στιγμή με καμιά προσφορά.

 

Καμία έκπληξη. Ακόμα θυμάμαι στη Black Friday που μας έβαλαν να πούμε σε ποιους τομείς ζητάμε εκπτώσεις (προσωπικά συμπεριέλαβα βιβλία και κόμικ) και ενώ διήρκεσε καμία εβδομάδα όλο αυτό, κάθε μέρα όλοι οι τομείς είχαν εκπτώσεις και τα βιβλία με τα κόμικ έμεναν ανενεργά. Άντε να δούμε μήπως κάνει η Οξύ τίποτα, προσωπικά είμαι καλυμμένος, αλλά κρίμα να μην υπάρχουν μια στο τόσο προσφορές και για άλλους αναγνώστες :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32436
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  174
  • Reputation:   1299
  • Achievement Points:  174
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2307 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

https://www.public.gr/product/comics/greek-comics/action-adventure-graphic-novel/gia-kolasi-aleretoyr/prod8131388pp/

 

 

Βάλανε τον 7ο τόμο του Sin City, καταλαθος μάλλον.. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Το 7ο Sin City το έχω δει και εκτός εκπτώσεων σε αυτή την τιμή, υπάρχουν και τα δράκουλας, Σέρλοκ Χολμς και James Bond 007: Επιχείρηση Vargr με έκπτωση 30% από κόμικς.

Αυτά τα έχει σε κάθε περίοδο εκπτώσεων μάλλον για ξεκάρφωμα τι να πω, με αυτά μόνο δεν νομίζω ότι έχουμε εκπτώσεις στην κατηγορία κόμικς.

Επεξεργασία από budd
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33037
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  523
  • Reputation:   2352
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2111 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

11 ώρες πριν, budd είπε:

 

Ελπίζω να μας εκπλήξουν ευχάριστα κάποια στιγμή με καμιά προσφορά.

 

megales_prosdokies_2011.jpg

 

:lol:

Επεξεργασία από mko
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Όντως μεγάλες και μάλλον δεν έχουν βάση, άλλα ελπίζω μήπως και γίνει το θαύμα κάποια στιγμή γιατί πλέον περί θαύματος θα πρόκειται :pray:

Επεξεργασία από budd
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25799
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  769
  • Reputation:   6205
  • Achievement Points:  785
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4221 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δυστυχώς κι εγώ είμαι από αυτούς που έχουν πρόβλημα με τον κορωνοιό!

Είχα κάνει παραγγελία τα 4 πρώτα άλμπουμ Yoko Tsuno της Cinebook στις 20/02/20 και μου είχαν στείλει μήνυμα ότι μάλλον κατά τις 20/03/20 θα είχα την παραγγελία μου!

Δυστυχώς έπεσα πάνω στο κλείσιμο των καταστημάτων και η παραγγελία μου ακυρώθηκε ενώ όπως σωστά επισημάνθηκε από τον @nikolas12  δεν μπορώ προς το παρόν και μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατάσταση να τα ξαναπαραγγείλω!

Υπομονή...:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  32378
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  512
  • Reputation:   2768
  • Achievement Points:  512
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

On 23/4/2020 στο 12:51 ΜΜ, Θλιμμένος Μπούφος είπε:

Παρατήρησε κανείς ότι τις τελευταίες ημέρες μειώθηκε σημαντικά ο αριθμός διαθέσιμων βιβλίων,κόμικς και γενικότερα προϊόντων στο σάιτ τους; Γνωρίζει κανείς τίποτα;

 

Θα έλεγε κανείς ότι σχεδόν έχουν εξαφανιστεί όλα τα κόμικς / βιβλία από το σάιτ τους. Επίσης δεν φέρνουν νέους τίτλους / νέες κυκλοφορίες, παρά το γεγονός ότι τον Απρίλιο (εν μέσω ιού) κυκλοφόρησαν νέα βιβλία στην Αμερική. Μπορεί η Diamond να είναι off μέχρι τις 20 Μαίου, αλλά τα διαδικτυακά καταστήματα στο εξωτερικό έφεραν αρκετούς νέους τίτλους τον περασμένο μήνα, και συνεχίζουν και αυτό τον μήνα.

 

Στην Ελλάδα όμως επικρατεί νέκρα, όχι μόνο στο Public αλλά και στα υπόλοιπα κομιξάδικα. Αν προσθέσεις και το μπάχαλο που επικρατεί στα ταχυδρομεία (πριν ακόμα από την έλευση του ιού, από το Φεβρουάριο, λόγω των απολύσεων και των απεργιών στα ΕΛΤΑ) ήρθε και έδεσε το γλυκό.

 

Βέβαια το Public λειτουργεί με κούριερ και είναι δωρεάν (για παραγγελίες πάνω από 29 ευρώ), αλλά η όλη αρρωστημένη κατάσταση που ζούμε τον τελευταίο καιρό έχει σίγουρα επηρεάσει την αλυσίδα.

 

Παραμένει άγνωστο το πότε θα υπάρξει επιστροφή στην κανονικότητα. Απλά ελπίζουμε.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5747
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εγώ θεωρώ απαράδεκτη τη συμπεριφορά του Public ως προς τους χρονους παράδοσης, την ποιότητα των προιόντων κτλ , τα οποία πολλές φορές με έχουν φέρει σε δύσκολη θέση. 

Τώρα εν μέσω καραντίνας έφεραν σε φίλη μου σε κλειστό δέμα κόμικ που κόστιζε 50 ευρώ με σκισμένες σελίδες. Ντροπή. Όπως και θεωρώ τουλάχιστον κοροϊδία τις τιμές τους καθώς και το ότι περιμένουν να πουλήσουν με αυτές. 

Ως εκ τούτου έχει μπει στη μαύρη λίστα εδώ και καιρό...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5916 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

To Public έβγαλε προσφορές σε κόμικ της Anubis στα 5,96€!!:clap2:

Spiderman the other τόμος 2

Marvel Knights τόμος 1

Iron Man Extremis

Επίσης είδα και κάποια από τα Ultimatum κοντά στα 10€ καθως και το Loki :up:

Προσωπικά τα έχω αλλά όσοι θέλουν ας ψάξουν.

Επίσης και στα ξενόγλωσσα έχει κάτι προσφορές Εγώ τσίμπησα το superman/batman vol5 με -60%.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32436
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  174
  • Reputation:   1299
  • Achievement Points:  174
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2307 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Είναι εξαντλημένα χρόνια αυτά, έκανα μια προσπάθεια όταν τα είδα αλλά έφαγα άκυρο ?  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

25 λεπτά πριν, Γιαννης Σ είπε:

Είναι εξαντλημένα χρόνια αυτά, έκανα μια προσπάθεια όταν τα είδα αλλά έφαγα άκυρο ?  

Ολα? Ακομα και τα Ultimatum, είχες κανει προσπαθεια?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32436
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  174
  • Reputation:   1299
  • Achievement Points:  174
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2307 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

7 λεπτά πριν, christs είπε:

Ολα? Ακομα και τα Ultimatum, είχες κανει προσπαθεια?

 

Οχι, τα loki, the other 1 και οι δύο τομοι spiderman knights. 

Τα Ultimatum υπάρχουν σίγουρα, μόνο ο 1ος είναι out of stock στην anubis βλέπω, αλλά στο Public μπορεί να υπάρχει γιατί πρώτα τσεκάρουν τις αποθήκες τους, και μετά επικοινωνούν με την εκδοτική αν δεν βρεθεί. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34885
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Τι παγκόσμια πρωτοτυπία αυτή, να βάζεις web offer 60% σε εξαντλημένο προϊόν; :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Δεν έχουμε παράπονο ακόμα και σε εξαντλημένα πάντως το τόλμησαν και έκαναν γενναίες προσφορές, είναι μια αρχή και αυτό ας μην είμαστε αχάριστοι. :lol:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3847
  • Reputation:   34885
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2024 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

51 λεπτά πριν, budd είπε:

Δεν έχουμε παράπονο ακόμα και σε εξαντλημένα πάντως το τόλμησαν και έκαναν γενναίες προσφορές, είναι μια αρχή και αυτό ας μην είμαστε αχάριστοι. :lol:

 

 

Αφού εγώ στο θρεντ με τα νέα αποκτήματα σκέφτομαι να βάλω μια φωτογραφία το γραφείο μου άδειο και να γράφω "Φοβερές οι προσφορές στα εξαντλημένα, ευτυχώς πρόλαβα και πήρα πολλά κομμάτια που έλειπαν από τη συλλογή μου" :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5916 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Δε ξέρω για εσάς αλλά μόλις μου ήρθε μήνυμα ότι η παραγγελία μου είναι έτοιμη... Τι έγινε ρε παιδιά? (που έλεγε και ο Παπαδόπουλος)

Μέσα σε χρόνο ρεκόρ 13 ωρών!!!

 

tempsnip.thumb.png.1deb9e39c044343ffe53ec5c98b83acc.pngimage.thumb.png.83467736710d03b201d9361f63d1a8bb.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

10 λεπτά πριν, Pilgrim είπε:

Δε ξέρω για εσάς αλλά μόλις μου ήρθε μήνυμα ότι η παραγγελία μου είναι έτοιμη... Τι έγινε ρε παιδιά? (που έλεγε και ο Παπαδόπουλος)

Μέσα σε χρόνο ρεκόρ 13 ωρών!!!

 

tempsnip.thumb.png.1deb9e39c044343ffe53ec5c98b83acc.pngimage.thumb.png.83467736710d03b201d9361f63d1a8bb.png

Με το καλό να το δεχθείς! Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι κάποιες φορές τα ετοιμοπαραδοτα δεν είναι σε άριστη κατάσταση. Οπότε θέλει ενα καλό τσεκ από κοντά! 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5916 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

2 hours ago, christs said:

Με το καλό να το δεχθείς! Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι κάποιες φορές τα ετοιμοπαραδοτα δεν είναι σε άριστη κατάσταση. Οπότε θέλει ενα καλό τσεκ από κοντά! 

 

Ευχαριστώ! Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η ταχύτητά τους σε σημείο που πιστεύω ότι θα έχουν κάνει λάθος! Εννοείται οτι θα το τσεκάρω από κοντά κ θα ενημερώσω εδώ για την κατάσταση

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

2 λεπτά πριν, Pilgrim είπε:

 

Ευχαριστώ! Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η ταχύτητά τους σε σημείο που πιστεύω ότι θα έχουν κάνει λάθος! Εννοείται οτι θα το τσεκάρω από κοντά κ θα ενημερώσω εδώ για την κατάσταση

Λογικά ο τόμο που έκανες παραγγελία θα υπήρχε ήδη στο κατάστημα, πολύ καλή η τιμή του πάντως ωραία αγορά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.