Μετάβαση στο περιεχόμενο

PUBLIC


Bonadrug

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  13578
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  44
  • Reputation:   401
  • Achievement Points:  44
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4881 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πάλι καλά που το είχες και προλάβαμε και μεις κάτι :D Μα όλα από 1 αντίτυπο ήταν;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4670
  • Reputation:   26343
  • Achievement Points:  4704
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

3 hours ago, Ion said:

 

Οχι ρε... έχασα τέτοιο πράγμα; :shit2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Παράδοξη τιμολόγηση :thinking:

 

IMG_20190330_152823.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  33158
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  271
  • Reputation:   2435
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2078 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Έχει προσφορά 70% σε ξενόγλωσσα κόμικ https://www.public.gr/search/public/searchResultsSN.jsp?sn.f.sm_myfield=comics-international-70&sn.q=&sn.s=-score

και βιβλία με 1 ευρώ https://www.public.gr/cat/sales/books/mono-1-euro/?utm_term=utm_term&snrs_cl=da4e11f7-3830-4454-99e8-efb81e5474f6&snrs_medium=email&utm_camp

και ελληνικά  βιβλία με έκπτωση 50%    www.public.gr/cat/sales/books/ellinika/?utm_term=utm_term&snrs_cl=da4e11f7-3830-4454-99e8-

Επεξεργασία από shortly
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4670
  • Reputation:   26343
  • Achievement Points:  4704
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Αργκχχχχ τα ιστορικά με το 1 ευρώ εξαντλήθηκαν όλα!!!

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33158
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  271
  • Reputation:   2435
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2078 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Δυστυχώς :(  τα πιο πολλά ξενόγλωσσα και του ενός ευρώ έχουν εξαντληθεί ,χωρίς η εταιρεία να έχει ανανεώσει τα διαθέσιμα προς πώληση βιβλία. :Ungry:  

Ελπίζω να προλάβατε να πάρετε κάποιο βιβλίο ή κόμικ .

Επεξεργασία από shortly
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4670
  • Reputation:   26343
  • Achievement Points:  4704
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Πέρασα σήμερα από το Public και εντελώς τυχαία είδα ότι έχει σε προσφορά τον τελευταίο τόμο Sin City (το 7) στα 5 ευρώ!

Το χτύπησα αμέσως, αν θυμάστε τα προηγούμενα 6 άλμπουμ τα έχει βγάλει στο παρελθόν σε πολύ χαμηλές τιμές, όχι όμως το συγκεκριμένο που κυκλοφόρησε αργότερα. Στην ετικέτα που είχε κάτω από την καινούρια έγραφε 23,5 ευρώ.

Αν σας λείπει (όπως σε εμένα που είχα τα 6 προηγούμενα) σπεύσατε ;)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9689
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  533
  • Reputation:   5469
  • Achievement Points:  599
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5451 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  62

3 ώρες πριν, Lord Makro είπε:

Πέρασα σήμερα από το Public και εντελώς τυχαία είδα ότι έχει σε προσφορά τον τελευταίο τόμο Sin City (το 7) στα 5 ευρώ!

Το χτύπησα αμέσως, αν θυμάστε τα προηγούμενα 6 άλμπουμ τα έχει βγάλει στο παρελθόν σε πολύ χαμηλές τιμές, όχι όμως το συγκεκριμένο που κυκλοφόρησε αργότερα. Στην ετικέτα που είχε κάτω από την καινούρια έγραφε 23,5 ευρώ.

Αν σας λείπει (όπως σε εμένα που είχα τα 6 προηγούμενα) σπεύσατε ;)

 

 

Καλησπερα 

μονο το 7 έχει προσφορά ? 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4670
  • Reputation:   26343
  • Achievement Points:  4704
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Δεν ξέρω, φαντάζομαι θα έχει κι άλλα, απλά ανέφερα το 7 γιατί αυτό δεν είχε ξαναμπει σε προσφορά επειδή είναι πιο πρόσφατο ;)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33158
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  271
  • Reputation:   2435
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2078 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

5 ώρες πριν, Lord Makro είπε:

Πέρασα σήμερα από το Public και εντελώς τυχαία είδα ότι έχει σε προσφορά τον τελευταίο τόμο Sin City (το 7) στα 5 ευρώ!

Το χτύπησα αμέσως, αν θυμάστε τα προηγούμενα 6 άλμπουμ τα έχει βγάλει στο παρελθόν σε πολύ χαμηλές τιμές, όχι όμως το συγκεκριμένο που κυκλοφόρησε αργότερα. Στην ετικέτα που είχε κάτω από την καινούρια έγραφε 23,5 ευρώ.

Αν σας λείπει (όπως σε εμένα που είχα τα 6 προηγούμενα) σπεύσατε ;)

 

Στο ηλεκτρονικό κατάστημα δεν υπάρχει  :(.Έχει κάποια άλλα με 30 έως  50% έκπτωση 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  13578
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  44
  • Reputation:   401
  • Achievement Points:  44
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4881 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Όποιος προλάβει και ενδιαφέρεται ένα τελευταίο κομμάτι του "The Living Mummy and Other Stories" στα 4,65 Ευρώ.. φθηνότερα δε γίνεται! Είχα πάρει το τελευταίο και είχε εξαντληθεί αλλά το ξαναέβγαλαν διαθέσιμο!

https://www.public.gr/product/the-living-mummy-and-other-stories/prod7994323pp/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  27926
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  317
  • Reputation:   3079
  • Achievement Points:  317
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4082 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Νομίζω ότι το πρόλαβα. Ευχαριστώ φίλε kotle.

Τώρα έχω να το περιμένω μαζί με το Judgment Day And Other Stories  που πρόλαβα τελευταία στιγμή!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13578
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  44
  • Reputation:   401
  • Achievement Points:  44
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4881 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Εγώ πήρα πριν κάνω το ποστ το τελευταίο Judgment Day And Other Stories :lol:. Θα περιμένουμε μαζί απ' ότι φαίνεται!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5916 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Μιας που οι προσφορές στα -70% συνεχίζονται τσίμπησα το Lady Death Origins v2 στα 6€

 

Την πρώτη φορά που το παρήγγειλα μου ήρθε mail (μετά από μέρες) ότι δεν είναι διαθέσιμο και η παραγγελία θα ακυρωθεί κι όντως στο site το εμφάνισαν ως εξαντλημένο. Επειδή όμως ξαναεμφανίστηκε ως διαθέσιμο το παρήγγειλα δεύτερη φορά και το παρέλαβα.

 

Ο επιμένων νικά λοιπόν. Άντε να βάλει και κανα 3for2 να πάρω τα άλλα δύο. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1345
  • Reputation:   9668
  • Achievement Points:  1361
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Για όσους ενδιαφέρονται το Public έχει βάλει για προπαραγγελία το DCeased στα 15,30€. Ο τόμος θα κυκλοφορήσει στις 26 Νοεμβρίου 2019, θα είναι σκληρόδετος και θα περιλαμβάνει τα 6 τεύχη της σειράς (μέχρι στιγμής έχουν κυκλοφορήσει τα 3 πρώτα). Η κανονική τιμή του τόμου είναι 29,99$.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Πώς γίνεται το Public να αδιαφορεί τόσο για τα κόμικ; Είδα σχετικά φθηνή τιμή στο Batman Damned (21,50) και είπα να το παραγγείλω μαζί με τα DCeased και Young Justice vol. 1 που από 25 τα έχει στα 15. Έχει γίνει η παραγγελία μου από 31/8. Τo Batman Damned κυκλοφόρησε 4/9 αν δεν κάνω λάθος. Έλεγαν προπαραγγελία, διαθέσιμο από 10/9. Και βλέπω τώρα εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 15/10. Είναι δυνατόν; Δηλαδή τι την κάνουμε την προπαραγγελία, για να το λάβουμε έναν μήνα μετά τα φυσιολογικά πλαίσια; Κανονικά θα έπρεπε από πριν να κοιτάνε τι έχει παραγγείλει ο καθένας και να έρχεται άμεσα με την κυκλοφορία στην Αμερική, όπως κάνουν τα κομιξάδικα, όχι να περιμένει να βγει για να θυμηθεί τότε να ειδοποιήσει τον προμηθευτή να τον φέρει. (Καλά ότι θέλει ένα μήνα να το φέρει ενώ εγώ σαν ιδιώτης μπορώ από BookDepository ή παρόμοια σάιτ να το έχω σε 10 μέρες το πολύ, τουλάχιστον αστείο). Μου φαίνεται θα προχωρήσω σε ακύρωση να το πάρω από BookDepository να ξεγνοιάσω. 

Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

On 9/17/2019 at 8:45 PM, Tsaklas said:

[...] Έλεγαν προπαραγγελία, διαθέσιμο από 10/9. Και βλέπω τώρα εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης 15/10. Είναι δυνατόν; Δηλαδή τι την κάνουμε την προπαραγγελία, για να το λάβουμε έναν μήνα μετά τα φυσιολογικά πλαίσια; [...]

Όντως; Αυτό μου φαίνεται πολύ κουλό. Έχω προπαραγγείλει το Berserk Deluxe 3 που θα έρθει αρχές Νοεμβρίου και πίστευα πως θα είναι ετοιμοπαράδοτο. Δεν μου είχε περάσει καν από το μυαλό, το θεωρώ αδιανόητο έστω και να το σκεφτώ. Λες να φάμε καμιά νίλα και να κάνει άλλον ένα μήνα;

 

Επίσης έχω κι εγώ τα θεματάκια μου με το Public. Από τέλη Αυγούστου έως τώρα έχω κάνει 3-4 παραγγελίες, και αυτό που έχω καταλάβει είναι πως αν είναι διαθέσιμο, δεν υπάρχει θέμα, το έφεραν γρήγορα και σε καλή κατάσταση. Όμως όταν έκανα παραγγελία βιβλίο που δεν είχαν διαθέσιμο, μου έχει τύχει:

  • Να κρατάνε αδρανή την παραγγελία, και να πρέπει να τους στείλω μήνυμα για να δω εάν τελικά θα το φέρουν ή όχι.
  • Να βάζουν εκτιμώμενη ημερομηνία, να περνάει, να περιμένεις κάνα 20ήμερο χωρίς ενημέρωση, να τους στέλνεις μήνυμα και να την ακυρώνουν.
  • Να εμφανίζουν ως διαθέσιμα για παραγγελία ορισμένα βιβλία που τελικά δεν μπορούν να τα φέρουν από τον προμηθευτή, όμως δεν τα αφαιρούν από το site.
  • Να έχουν διαθέσιμα για αγορά συγκεκριμένα τεύχη μίας σειράς, και μη διαθέσιμα άλλα. Ενώ δεν υπάρχει θέμα εξάντλησης τεύχους, και σε όλα τα διαδικτυακά μαγαζιά είναι διαθέσιμα κανονικά.
  • Να έχουν διαθέσιμα τεύχη στο κατάστημα, αλλά να μην εμφανίζονται στο site, άρα αν θες να αγοράσεις συγκεκριμένα τεύχη με online έκπτωση, δεν μπορείς.
  • Να υπάρχουν διαθέσιμα για αγορά όλα τα τεύχη μιας σειράς, και να μου ακυρώνουν τα δύο επειδή έχουν εξαντληθεί. Και όταν στέλνω μήνυμα στον εκδότη, να μου λέει πως δεν υπάρχει πρόβλημα εξάντλησης και να μου στέλνει τα «εξαντλημένα βιβλία» από Αγγλία μέσα σε 5 ημέρες.
  • Και φυσικά, από τη στιγμή που θα κάνω την παραγγελία, ο ελάχιστος χρόνος αναμονής είναι ένας μήνας.
  • Μπόνους: Πρέπει να έχουν προτεραιότητα στις παραγγελίες. Εάν έκανα π.χ. ~50€ αγορά, υπήρχε μια άλφα ενημέρωση. Όμως για ένα τευχάκι 2,5€, ακόμα περιμένω εδώ και 15 ημέρες, και θα το αφήσω να δω μέχρι πού θα πάει.

 

Η πρώτη αγορά που έκανα, ήταν 24 Αυγούστου, με εκτιμώμενη άφιξη 23 Σεπτεμβρίου. Θα δούμε εάν θα το φέρουν και σε τι κατάσταση. Πάντως όσο καλές τιμές και αν έχει σε συγκεκριμένα κόμικς / manga, με βλέπω να κάνω λίγες ακόμα αγορές μιας και έχω βρει ευκαιρίες που οριακά αξίζουν τον κόπο, και να λακίζω μια για πάντα. Το μόνο που άξιζε ήταν τα ετοιμοπαράδοτα. Από τη μία είναι καλό να στηρίζουμε εγχώριες προσπάθειες, Ό,τι και να έχουμε σούρει στο Public, καλώς ή κακώς είναι ίσως το μόνο κατάστημα που έχει τόσο τεράστιο χώρο για κόμικς, με πολύ στοκ, αποκλειστικά τεύχη, καλές τιμές κλπ κλπ. Από την άλλη όμως, αξίζει να περνάω τέτοια ταλαιπωρία όταν με μερικά κλικ και ελάχιστο κόπο, μπορώ να παραγγείλω τα ίδια τεύχη σε αντίστοιχες τιμές, και πολύ πιο ανθρώπινη εξυπηρέτηση;

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Ό,τι και να πεις έχεις δίκιο. Είναι κλασικό πρόβλημα αυτό που αναγράφουν πολλά κόμικ ως "κατόπιν παραγγελίας" και μόλις προσπαθήσεις να τα παραγγείλεις να σου στέλνουν ότι δεν υπάρχουν. 

 

Όσον αφορά τα διαθέσιμα στο κατάστημα και εξαντλημένα στο σάιτ κατά τις εκπτώσεις, ίσως υπάρχει λύση. Την τελευταία φορά που είχε διάφορα με 60% έκπτωση ονλάιν, ήθελα το Luthor του Azzarello που το είχα δει διαθέσιμο στο κατάστημα. Πήγα εκεί λοιπόν,  τους εξήγησα τι συμβαίνει και το αγόρασα κανονικά αυτοπροσώπως με την έκπτωση. Το είχα αναφέρει και τότε αν θυμάμαι καλά. Δεν ξέρω όμως αν θα γίνει το ίδιο για εκπτώσεις τύπου Black Friday που γίνεται χαμός. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4670
  • Reputation:   26343
  • Achievement Points:  4704
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Τώρα που γράφετε για παραγγελίες, έχω ένα κόμικ που είχα βρει με καλή έκπτωση πριν το καλοκαίρι και ακόμα υποτίθεται ότι το ψάχνουν. Πρέπει να είναι τουλάχιστον 4 μήνες, το είχα ξεχάσει τελείως. Δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

14 min ago , Lord Makro said:

Τώρα που γράφετε για παραγγελίες, έχω ένα κόμικ που είχα βρει με καλή έκπτωση πριν το καλοκαίρι και ακόμα υποτίθεται ότι το ψάχνουν. Πρέπει να είναι τουλάχιστον 4 μήνες, το είχα ξεχάσει τελείως. Δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις.

Τους στέλνεις μήνυμα επειδή το έχουν ξεχάσει, και το πιθανότερο είναι πως θα σου ακυρώνουν την παραγγελία επειδή εάν ήταν να το φέρουν, θα είχαν κάνει ήδη.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  41
  • Reputation:   183
  • Achievement Points:  41
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1977 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Εγώ τον Απρίλιο είχα παραγγείλει ένα τομακι της idw μου έδιναν κάθε 4 βδομάδες αφού τους έπαιρνα τηλέφωνο να δω τι γίνεται νέα προθεσμία παράδοσης με αποτέλεσμα μετά από 3 μήνες να το ακυρώσω αφού μου είπαν και πάλι ότι δεν ξέρουν πότε θα έρθει.. :lol: Επίσης τον Ιούλιο  άμεσα διαθέσιμο τόμο μου το έστειλαν μετά από μια εβδομάδα.. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Σήμερα μόλις έκανα την τελευταία μου παραγγελία έβερ από το Public (εκτός σημαντικού απροόπτου). Οι εντυπώσεις μου δεν έχουν γίνει καλύτερες από την τελευταία μου δημοσίευση, το αντίθετο θα έλεγα. Θα περιμένω να καταφτάσουν όλες οι παραγγελίες που έχω κάνει για να γράψω αναλυτικά τις εντυπώσεις μου. Παρεμπιπτόντως, μόλις έστειλα μήνυμα να ακυρώσουν ένα βιβλίο που είχα παραγγείλει έναν μήνα πριν, το οποίο ακόμα το έψαχναν (υπ' όψιν κυκλοφορεί κανονικά σε όλα τα διαδικτυακά μαγαζιά). Και όοοοοταν το έβρισκαν, θα μου έστελναν μήνυμα πως θα έρθει σε κάναν μήνα, επομένως καλό 2020. Το πήρα από Αγγλία τελικά, θα έρθει την επόμενη εβδομάδα με 2,5€ παραπάνω. Χαλάλι τους, αν είναι να γλιτώνω τέτοια ταλαιπωρία.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Κι εγώ μία από τα ίδια. Έχω ήδη ακυρώσει 2 παραγγελίες τις οποίες παρήγγειλα από BookDepository εκ νέου για να έρθουν σύντομα. Θα κρατούσα την παραγγελία μου για το Young Justice του Bendis γιατί από 25 ευρώ το είχε στα 15,30, θεωρώντας προφανώς λανθασμένα ότι πρόκειται για paperback, αλλά μόλις είδα ότι το BookDepo το έβαλε τώρα με 43(!) % έκπτωση, πηγαίνοντας στα 14,30, άρα με κέρδισε σίγουρα. Ακύρωση κι αυτό.

 

Mένει μόνο μια παραγγελία μου για το DCeased που επίσης από λάθος τους είναι στα 15,30, αν δεν γίνει πάλι κάποια τρελή έκπτωση από BookDepo θα το κρατήσω λογικά.

Επεξεργασία από Tsaklas
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11317
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1755
  • Reputation:   11884
  • Achievement Points:  1758
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5297 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Δεν ξέρω ρε παιδια, εγώ πάντως είχα παραγγείλει βιβλίο και μου έστειλαν μέιλ δυο φορές ότι το ψάχνουν και υπέθεσα κι εγώ ότι δε θα έρθει γιατί ήταν και παλιότερη έκδοση. Αλλά στο τέλος μου ήρθε και σε πολύ νορμάλ χρονικό διάστημα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  30298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1873
  • Reputation:   11144
  • Achievement Points:  1888
  • Days Won:  24
  • With Us For:  3524 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  23

Πάμε όλοι εδώ:

https://www.public.gr/cat/black-friday/

και πατάμε Comics μπας και δούμε καμιά καλή προσφορά

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  380
  • Content Count:  3846
  • Reputation:   34880
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2023 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πέρυσι κάτι καλό είχε προκύψει σε θέμα βιβλίου, φέτος ελπίζω τα κόμικς και κυρίως τα ελληνικά να έχουν καλύτερες προσφορές, αν και με το 10% που υπάρχει δε νομίζω να γίνει κάτι καλύτερο. Εγώ πάντως έβαλα και φέτος στα ενδιαφέροντα τα κομικς και fingers crossed ελπίζω να βγει κάτι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Εννοείται πως πατήσαμε κόμικς. Αλλά πατήσαμε και βιβλία και ταινίες μαζί :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32294
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  438
  • Reputation:   2461
  • Achievement Points:  441
  • Days Won:  2
  • With Us For:  2356 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Μήπως και γίνει τίποτα φέτος γιατί πέρυσι τζάμπα περιμέναμε. Μακάρι να βγει καμιά προφορά στα κόμιξ της οξύ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  35114
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  725
  • Reputation:   2167
  • Achievement Points:  725
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1641 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Γεια χαρά!!

Ο Phantom Duck ίσως με σκοτώσει αν δει το post αυτό :lol: (γιατί το ρώτησα πριν αυτό αλλού) αλλά θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο.

 

Αξίζει το public για παραγγελείες στο σπίτι με αντικαταβολή; Και παίρνω έτσι τι προσφορά web; 

 

Έλεγα να έπαιρνα το Tomie του Junji Ito ή τα άλλα (Gyo και Uzumaki τα οποία υπάρχουν διαθέσιμα αλλού,στο Otaku Store) αλλά λέει ότι είναι "κατόπιν παραγγελείας"  (ή το pokemon alpha sapphire που είναι διαθέσιμο).

 

Ή το Ghost in the Shell Deluxe Edition Volumes 1,1.5 και 2 κάποτε αλλά όλα είναι "κατόπιν παρραγγελίας" .Το οποίο το βρήκα διαθέσιμο και στο  Amazon ως box set αλλά δεν ξέρω πως είναι αυτό.

 

Τι λέτε εσείς;  :lol:

 

 

 

ΥΓ: Προτιμώ με αντικαταβολή γενικά αν γίνεται δεν θέλω να χρησιμοποιήσω πιστοτικές.

Επεξεργασία από TheMetalBat
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

1 hour ago, TheMetalBat said:

Ο Phantom Duck ίσως με σκοτώσει αν δει το post αυτό :lol: (γιατί το ρώτησα πριν αυτό αλλού) αλλά θέλω να ρωτήσω και κάτι άλλο.

Είμαι γνωστός σαρκοβόρος όντως :xm:

 

Το Web Offer είναι συνέχεια στο site, δεν είναι λόγω των ημερών δηλαδή, και ουσιαστικά δίνει μία μικρή έκπτωση σε αρκετά από τα προϊόντα, σε σχέση αν τα αγοράσεις από το κατάστημα. Αν παραγγείλεις ηλεκτρνικώς από το site, ισχύει, δεν έχει σημασία δηλαδή τι επιλογή παράδοσης θα βάλεις. Έχουν επιλογή για αντικαταβολή, δεν ξέρω όμως πόσο την χρεώνουν (δεν πιστεύω να είναι πολύ) και δεν έχω δοκιμάσει για να ξέρω τι δουλειά κάνουν. Αν δεν έχεις πρόβλημα να περιμένεις από 3 εβδομάδες έως 2 μήνες, όρμα. Οι τιμές στα Ghost In The Shell είναι νορμάλ όντως, τόσο περίπου τα βρίσκεις και σε μαγαζιά τύπου Bookdepository.

 

Το Boxset είναι τα ίδια βιβλία απ' όσο ξέρω, απλά με θήκη. Από Amazon.co.uk μπορεί να σου βγει κάνα 55άρι, όμως θέλει κάρτα προφανώς. Θα σου πρότεινα να βγάλεις μία προπληρωμένη έστω, για να βρεις την υγειά σου. Από την άλλη, μην σε παίρνω και απ' τα μούτρα, επειδή σε βλέπω πως ψήνεσαι να πάρεις το κατιτίς σου από εκεί πέρα. Δοκίμασε και ο ίδιος, ποιος ξέρει, μπορεί να είσαι πιο τυχερός.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.