Μετάβαση στο περιεχόμενο

PUBLIC


Bonadrug

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3777 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν παράλληλα με την πιτσοπροσφορά (στα 5 το ένα δώρο) τρέχει και καφεπροσφορά/τυροπιτοπροσφορά

 

Αγοράζοντας κάτι από το καφέ του public (Σίγουρα στο σύνταγμα-ίσως και σε άλλα) λαμβάνεις κουπόνι 5 ευρώ για αγορά σε διάφορα είδη με κόστος άνω των 20 ευρώ (και βιβλία) με εξαργύρωση την ίδια ημέρα. Ρωτήστε στο καφέ του ισογείου για λεπτομέρειες καθώς δεν βρήκα online.

 

Στα 4 το 5 δώρο...

 

μια πιτσοπροσφορά από τα public... το δώρο είναι το φθηνότερο απ' όλα όσα μπουν στο καλάθι σας έως το τέλος του μήνα

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  29453
  • Group:  Members
  • Topic Count:  14
  • Content Count:  1286
  • Reputation:   5866
  • Achievement Points:  1288
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3938 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Νομιζω παντος ότι τα PUBLIC εχουν μεγαλη ποικιλια σε κομικς,δεν εχω επισκευτει και πολλα κομιξαδικα,καποιοι ισως ξερουν παραπανω.Νομιζω ότι είναι ένα αξιοπρεπεστατο μαγαζι για να βρεις πολλα πραγματα σε κομιξ και όχι μονο,ενταξει οι τιμες είναι λιγο τσιμπημένες αλλα βρίσκεις πραγματα.Για έναν που θελει να παρει κατι καινουριο είναι ένα καλο μερος και αμα ψαξεις αρκετα ολο και καποια ευκαιρια θα βρεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3777 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

λοιπόν υπάρχει κουπονάκι για αγορές πάνω από 20 ευρώ-> 5 ευρώ (έως τέλος μήνα)

 

και το εξαργυρώνεις σε αγορές άνω των 19.90 (δεν ξέρω εάν αυτή η τιμή πρέπει να ειναι χωρίς το κουπόνι ή με το κουπόνι) (από Μάρτη)

 

http://www.public.gr/prosfora-public/

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2123
  • Reputation:   20704
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

λοιπόν υπάρχει κουπονάκι για αγορές πάνω από 20 ευρώ-> 5 ευρώ (έως τέλος μήνα)

 

και το εξαργυρώνεις σε αγορές άνω των 19.90 (δεν ξέρω εάν αυτή η τιμή πρέπει να ειναι χωρίς το κουπόνι ή με το κουπόνι) (από Μάρτη)

 

http://www.public.gr/prosfora-public/

Εμενα παντως μου το εδωσαν και με αγορα 14,κατι ευρω (για το bad doings big ideas λεω) , oπότε το οτι το δινουν μονο με αγορες 20 ευρω μην το δενετε και τοσο κομπο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22389
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  254
  • Reputation:   3079
  • Achievement Points:  254
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4615 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Και μένα μου έδωσαν με αγορά των 3,5€.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25862
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  545
  • Reputation:   4567
  • Achievement Points:  547
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Είμαι πολύ ικανοποιημένος από τα Public! Καλές τιμές και αρκετούτσικη ποικιλία...

 

Το μόνο μου παράπονο είναι ότι κάποιες φορές από παραγγελία μέσω Ίντερνετ που μου έχει σταλεί ή έχω παραλάβει από κατάστημα είναι ελαφρώς τραυματισμένο (γρατζουνισμένο εξώφυλλο, τσακισμένες άκρες κτλ.) που παρότι δεν είναι κάτι σοβαρό με ενοχλεί ελαφρώς...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 5 months later...

  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35622
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Το Public, μεταξύ άλλων προσφορών έως 60 % που έχει αναρτήσει αυτή την περίοδο σε ηλεκτρονικά, αξεσουάρ κλπ, έχει και προσφορά 3 for 2 σε βιβλία, κόμικς, ταινίες, cd. Αγοράζεις 3, πληρώνεις 2. H προσφορά ξεκίνησε στις 11/7 και σταματάει στις 19/7. Έτσι βρήκα ευκαιρία να χτυπήσω κάτι Λούκυ Λουκ και άλλα Μαμούθ, που έτσι κι αλλιώς τα είχε μόλις 3,20 το τεύχος... Τώρα μου βγήκαν γύρω στα 2,15 το τεύχος.

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 year later...

  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55520
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3425 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Μου ήρθε μήνυμα στο κιν, όλα τα κόμικς - 50% ενόψει της αμερικανοφερτης Black Friday (25/11). Κάποια θα είναι διαθέσιμα μόνο στα καταστήματα και κάποια και online (αφοδευσε ψηλά και αγναντευε γιατί). :)

 

Στο κατάστημα της Ρόδου που τηλεφωνησαν συγγενείς τους είπαν ότι δεν έχουν ενημερωθεί. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31052
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  121
  • Content Count:  2070
  • Reputation:   15094
  • Achievement Points:  2070
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Μου ήρθε μήνυμα στο κιν, όλα τα κόμικς - 50% ενόψει της αμερικανοφερτης Black Friday (25/11). Κάποια θα είναι διαθέσιμα μόνο στα καταστήματα και κάποια και online (αφοδευσε ψηλά και αγναντευε γιατί). :)

 

Στο κατάστημα της Ρόδου που τηλεφωνησαν συγγενείς τους είπαν ότι δεν έχουν ενημερωθεί. :D

Είμαι πολύ περίεργος να δω πόσο κόσμο θα προσελκύσει κάτι τέτοιο και έτσι λέω να περάσω μια βόλτα χωρίς να θέλω να αγοράσω κάτι. Νομίζω ότι το έχουν προωθήσει αρκετά οπότε τουλάχιστον τα (πιο) πιτσιρίκια θα μαζευτούν, προς αναζήτηση βιντεοπαιχνιδιών και ταινιών κυρίως (εικάζω).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3777 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πηγα πριν καμία ωρα στο public αγίας παρασκευής...

Ουρά έξω επίτηδες και καλά για την τάξη...

Στα κόμικ δεν είχε άλλους. Ίσως να πήγαν νωρίς. Δεν πήρα πολλά (δλδ κάτω από 10) αν και έχει συμπαθητική συλλογη

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25071
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6216 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Public Συντάγματος. Έφτασα 9 η ώρα. Το μαγαζί γεμάτο, ειδικά στα ηλεκτρονικά. Στα κομικς πάρα πολύς κόσμος, αλλα ευτυχώς στα δύο ταμεία του ορόφου η κατάσταση υποφερτή. 9,30 που ειχα τελειώσει με τις αγορές μου υπήρχαν ήδη κενα στα ράφια, ειδικά στα τούμπανα.

Τα κατω ταμεία, Α ΠΡΟ ΣΠΕ ΛΑ ΣΤΑ....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25862
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  545
  • Reputation:   4567
  • Achievement Points:  547
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Πάντως πολύ λίγα καταστήματα κάναν εκπτώσεις Black Friday όπως τουλάχιστον διαφημιζόταν. Το Public ανήκει μέσα σε αυτά με τις προσφορές στα καταστήματα κυρίως να είναι όντως αρκετά μεγάλες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  759
  • Content Count:  12983
  • Reputation:   95092
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4652 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ίδια κίνηση και στα Public του Αιγάλεω που πήγα σήμερα το πρωί...!Πολύς κόσμος στα κινητά και στα tablets και λιγότερος στα κόμικς και τα βιβλία...!Παρόλα αυτά οι ελλείψεις στα ράφια ήταν έντονες...!Στα ταμεία επικρατούσε πανικός,αλλά με όλα τα ταμεία ανοιχτά και σωστή οργάνωση στην ουρά,ξεμπέρδευες σχετικά γρήγορα...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2407
  • Reputation:   25590
  • Achievement Points:  2445
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5463 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Είναι και τέλος του μήνα, θα αναστέναξαν οι πιστωτικές σήμερα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Tα παρακάτω σχόλια δεν αφορούν το κατάστημα γενικότερα, αλλά το τι συνέβη στις 25/11/2016 δηλαδή την ημέρα της Black Friday. Eλπίζω να είναι βοηθητικές για όλους, για να καταλάβετε περίπου πως πήγε το πράγμα.

Επισκέφθηκα δύο public, αυτό του Συντάγματος και αυτό της Γλυφάδας για να έχω πιο εμπεριστατωμένη άποψη και για να χτυπήσε όσο πιο πολλές προσφορές μπορούσα. Επίσης, για να έχω καλό μέχτρο σύγκρισης πήγα και χθες (24/11/16) στο public του Συντάγματος για να δω τι είχε σε stock και να είμαι έτοιμος για σήμερα. Ορίστε τι συνέβη:

 

Public Συντάγματος: Έφτασα στις 9:30 περίπου. Από ότι άκουσα τους υπαλλήλους να συζητούν μεταξύ τους, περίμενε κόσμος από τις 8 παρά το πρωί για να ορμήσει να πάρει πράματα. Εγώ ανέβηκα κατ ευθείαν στον όροφο με τα Κόμικς και διαπίστωσα ότι είχαν ήδη φύγει ορισμένα τεμάχια που είχα σταμπάρει από χθες. Όχι τίποτα τεράστιες απώλειες, αλλά είχαν φύγει κάνα δυό OMNI που είχα δει και κάνα δυό HC που τα είχα βάλει στο μάτι. Σε γενικές γραμμές όμως, δεν ήταν αυτό που λέμε "επεσε ακρίδα". Άντε να είχε φύγει ένα 10% οπότε εάν έψαχνες καθορισμένα αλλά αρκετά πράγματα, σίγουρα κάτι θα έβρισκες. Τώρα αν πήγαινες μόνο γι αυτό το ένα συγκεκριμένο trade που είχες στο νου σου και ήθελες μόνο αυτό, ε μπορεί και να ήσουν άτυχος. Ίσως και να το έβρισκες κι αυτό αλλά θα ήταν δύσκολο.

 

Πολλή προσοχή ήθελε προτού αγοράσεις τα κόμικ σου διότι υπήρχαν πολλά με χτυπημένες άκρες, σκισιματάκια, γδαρσίματα και γενικότερα ήταν ταλαιπωρημένα. Δεν ξέρω αν οφείλεται στο ότι ήταν πολύ ο κόσμος και τα τραβομαδαγάν από δω και από κει ή αν ήταν έτσι τα τεμάχια εξ αρχής όπως και να έχει πάντως έφτασα με κόμικ μέχρι το ταμείο για να διαπιστώσω λίγο πριν το πληρώσω ότι η μια γωνία του ήταν ξεσκισμένη αν και μέσα σε προστατευτική ζελατίνα. Οπότε είπαμε, τριπλο τσεκάρετε το αντίτυπό σας.    Στα ταμεία στους κάτω ορόφους γινόταν το αδιαχώρητο από ότι άκουσα, στο ταμείο των βιβλίων πάντως τα πράγματα ήταν πολύ βατά και παρόλο που είχες ουρές εξυπηρετούσουν πολύ γρήγορα. Δηλαδή ήθελες κάνα 20λεπτο αναμονής, αλλά δεν ήταν τίποτα τραγικό του στυλ μια και δύο ώρες.  Γενικά ήταν ευχάριστη εμπειρία χωρίς να γίνεται το αδιαχώρητο ή να σκέφτομαι ότι έχασα όλες τις ευκαιρίες.

 

Public Γλυφάδας: Εκεί έφτασα κατά τις 12 περίπου, γινόταν ο κακός χαμός, αλλά όχι στα Κόμικς. Κυρίως Στα Ηλεκτρονικά. Στα κόμικς ήμασταν εγώ και ένας άλλος κύριος που είχε γραπώσει σφιχτά ένα ABSOLUTE Y THE LAST MAN #2 και μόνο άμα πέθαινε θα του το έπαιρνε κάποιος απ τα χέρια του. Εδώ η ποικιλία ήταν μικρότερη μεν, αλλά το ίδιο ήταν και ο κόσμος με αποτέλεσμα να μπορείς να περιηγηθείς με την ησυχία σου και να βρεις τι θέλεις. Δεν είχε πολλά "μεγάλα" κόμικ όπως ABSOLUTE ή OMNI αλλά είχε ικανοποιητική ποικιλία και τα περισσότερα ήταν σε πολύ καλύτερη κατάσταση από ότι αυτά του Συντάγματος. Γενικά εδώ ήταν πολύ πιο άνετα και χαλαρά και δεν ένιωθες πίεση ή άγχος να χτυπήσεις την τεράστια προσφορά που αν δεν πετύχεις θα κλαίς για μια ζωή.  Τα ταμεία όμως ήταν άλλο ζήτημα. Εκεί είχε κλάμα. Περίμενα περίπου μισή ώρα και έπιασα και καλή θέση. Μου φάνηκε πολύς ο χρόνος από την στιγμή που δεν ήταν το κεντρικό κατάστημα, αλλά ένα μικρότερο περιφερειακό. Δεν ξέρω βέβαια εάν έφταιγε και η ώρα που πήγα, πάντως ήταν ταλαιπωρία. Εάν εξαιρέσεις την αναμονή στα ταμεία κι εδώ ήταν μια αρκετά ευχάριστη εμπειρία.

 

Ηλεκτρονικό κατάστημα : Ναι οκ εδώ ήταν χάλια. Αίσχος και απαίσια. Είχε από χθες που έπεφτε το σύτημα, αλλά ακόμα και τώρα που γράφω τα πράγματα δεν έχουν διορθωθεί. Δεν μπορούσα να κάνω login και όταν καταφερνα να κάνω, μετά έβγαζε error, το καλάθι μου έχανε με μαγικό τρόπο ό,τι προϊόντα είχα προσθέσει και γενικά αφού προσπάθησα αρκετά απελπίστηκα και τα παράτησα. Επίσης διαπίστωσα ότι οι βάσεις δεδομένων τους δεν είναι καθόλου μα καθόλου ανανεωμένες με αποτέλεσμα άλλα προϊόντα που υπάρχουν σε καταστήματα να τα βγάζει out of stock, άλλα προϊόντα που έχουν διαθέσιμα τεμάχια να μην μπορείς να τα αγοράσεις γιατί με το που τα προσθέτεις στο καλάθι σου γίνονται out of stock και το πιο κουλό απ όλα, προϊόντα που δεν είναι διαθέσιμα , να μπορείς να τα προσθέσεις στο καλάθι σου σαν να μην τρέχει τίποτα. Γενικά χάος. Μην εμπιστεύεστε ούτε τι γράφουν , ούτε τίποτα. μακριά από το e-shop τους, τουλάχιστον αυτή την ημέρα. Πάτε στο φυσικό κατάστημα να κάνετε τη δουλειά σας. 

 

 

Αυτή ήταν η σημερινή μου εμπειρία, ελπίζω να σας βοηθήσει και να αποτελέσει κιόλας κάποιον μπούσουλα για το τι να περίμένουμε του χρόνου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3132
  • Reputation:   23816
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

70' ουρά για το ταμείο σήμερα στην Τσιμισκή. Πολλά σταμπαρισμένα στις 10.30 που πήγα είχαν κάνει φτερά, τουλάχιστον έπιασα το μπάτζετ μου και στην πορεία πέταξα 4 τομάκια που μου το είχαν ξεπεράσει (η μία ώρα ουρά με βοήθησε να κατακαθήσει η red mist)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3777 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Ηλεκτρονικό κατάστημα : Ναι οκ εδώ ήταν χάλια. Αίσχος και απαίσια. Είχε από χθες που έπεφτε το σύτημα, αλλά ακόμα και τώρα που γράφω τα πράγματα δεν έχουν διορθωθεί. Δεν μπορούσα να κάνω login και όταν καταφερνα να κάνω, μετά έβγαζε error, το καλάθι μου έχανε με μαγικό τρόπο ό,τι προϊόντα είχα προσθέσει και γενικά αφού προσπάθησα αρκετά απελπίστηκα και τα παράτησα. Επίσης διαπίστωσα ότι οι βάσεις δεδομένων τους δεν είναι καθόλου μα καθόλου ανανεωμένες με αποτέλεσμα άλλα προϊόντα που υπάρχουν σε καταστήματα να τα βγάζει out of stock, άλλα προϊόντα που έχουν διαθέσιμα τεμάχια να μην μπορείς να τα αγοράσεις γιατί με το που τα προσθέτεις στο καλάθι σου γίνονται out of stock και το πιο κουλό απ όλα, προϊόντα που δεν είναι διαθέσιμα , να μπορείς να τα προσθέσεις στο καλάθι σου σαν να μην τρέχει τίποτα. Γενικά χάος. Μην εμπιστεύεστε ούτε τι γράφουν , ούτε τίποτα. μακριά από το e-shop τους, τουλάχιστον αυτή την ημέρα. Πάτε στο φυσικό κατάστημα να κάνετε τη δουλειά σας. 

 

 

 

Χθες κατά τις 2 με 3 τη νύχτα (δούλευα :( ) είχε ομαλοποιηθεί το site. Τα περισσότερα τα έβγαζε προσωρινά εξαντλημένα, κάποια διαθέσιμα μόνο σε κατάστημα (ενώ έλεγε και σε ποιο) και σε αρκετούτσικα πως είναι άμεσα διαθέσιμα και σε αυτά επέτρεπε τις online αγορές. Δεν είχε δηλαδή πουθενά το κατόπιν παραγγελία δηλαδή. Έκανα 2-3 παραγγελίες και, τώρα περιμένω. Κάποια τα βρήκα όμως άρα θα τα ακυρώσω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35622
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εννοείται ότι κι εγώ δεν άφησα χαμένη την ευκαιρία. 50 % είναι απίστευτη προσφορά! :)

 

Τις αγορές μου τις έκανα αποκλειστικά μέσω του site του καταστήματος, παρόλο που σήμερα έκανα και τη βόλτα μου στο Mall. Οι ουρές ήταν τεράστιες, κάτι που με αποθάρρυνε από το να περιμένω, παρόλο που είδα ορισμένα τεύχη που τα ήθελα πολύ. Πιο πολύ μετάνιωσα που δεν περίμενα για τον τόμο του Creepy Archives # 24 που είχε μόλις στα 24 € (και δυστυχώς δεν μπορεί να τον παραγγείλει κανείς online), αλλά τουλάχιστον μέσω site μπόρεσα να προπαραγγείλω τον επόμενο τόμο # 25 που βγαίνει σε έναν μήνα. Σύμφωνα με το site, στο Σύνταγμα θα είχα ακόμα περισσότερες επιλογές στη συγκεκριμένη σειρά, αλλά δεν είχα όρεξη να τρέχω ως εκεί.

 

Χτες βράδυ δεν αντιμετώπισα προβλήματα με τις online παραγγελίες, σήμερα το μεσημεροαπόγευμα όμως επέμεινα πολύ μέχρι να τα καταφέρω (για τη 2η παραγγελία μου), καθώς το site κολλούσε συνέχεια. Επίσης δυστυχώς τα περισσότερα κόμικς δεν είναι διαθέσιμα για online αγορά, όμως έστω και ανάμεσα στα λίγα που προσφέρονταν βρήκα κάποια είναι στη λίστα μου, οπότε είμαι πολύ ικανοποιημένος:

 

B.P.R.D. Plague of Frogs # 2, 3, 4

4 Επίτομα Αρκά

Creepy Archives # 25

Sherlock Holmes and the Necronomicon (δεν το γνώριζα αλλά μοιάζει ενδιαφέρον)

Αστερίξ # 36

 

104 ευρουλάκια είναι λογικότατη τιμή για όλα αυτά. Το μόνο κακό είναι ότι δεν έχω κανένα απ' αυτά στα χέρια μου αυτή τη στιγμή, και εγώ θα τα χαρώ σε 4 μήνες που θα επιστρέψω Αθήνα :)

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17545
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

195 ευρα.....

 

Annihilation omni, 4 fables, 5 hellblazer, 1 zenith

 

Φωτο καποια στιγμη το ΣΚ μαζι με προηγουμενες αγορες.

 

Athenscon αυστηρα και μονο για καφε

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2407
  • Reputation:   25590
  • Achievement Points:  2445
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5463 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ουφ! Ουφ! Ουφ! :heat:

 

Κατάφερα πριν από λίγο να παραγγείλω on-line μια μεγάλη πυροσβεστική Playmobil, που θα φέρει ο Άγιος Βασίλης στον γιό μου, την Πρωτοχρονιά...

Ταλαιπωριόμουν κανα 45λεπτο, γιατί με πετούσε έξω και μου έχανε αυτά που είχα στο καλάθι...

 

Η αρχική τιμή (πραγματική) ήταν 62 Ευρώ και την πήρα 44 Ευρώ...

18 Ευρουλάκια κέρδος... Μια χαρά! :blob6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10438
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  148
  • Reputation:   858
  • Achievement Points:  148
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Και εγω μολις ολοληρωσα την online αγορα μου.

Γενικοτερα, επικρατει χαος στο site τους. Καποια προϊοντα ενω στα εμφανιζει διαθεσιμα στην λιστα αναζητησης, οταν τα κλικαρεις σε ενημερωνει οτι ειναι κατηργημενα.

Αλλα δεν μου εκανε νουμερα η διαδικασια ευτυχως. Προπαρηγγειλα και το καινουριο Doctor Strange :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3657 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Δεν ήθελα να πάω, αλλά περνώντας από το Σύνταγμα είπα να μπω από περιέργεια. Προφανώς ανέβηκα κατευθείαν στα κόμικς, όπου πέτυχα τον PhantomDuck. Τα είπαμε αρκετή ώρα, δεν τσίμπησα τίποτα και έφυγα με καθαρή τη συνείδησή μου. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1367
  • Reputation:   9852
  • Achievement Points:  1383
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3082 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Έκανα και εγώ μία διαδικτυακή παραγγελία από το Public. Όπως έγραψαν και οι από πάνω, το site είχε πολλά προβλήματα. Γενικά το site τους έχει πολλά προβλήματα και όταν δεν έχει τόσο κόσμο. Κατά τις 3 το site λειτουργούσε αρκετά καλύτερα και τότε ήταν που μπόρεσα να ψάξω λίγο και να κάνω την παραγγελία μου. Τα περισσότερα comics που κοιτούσα ήταν είτε εξαντλημένα είτε διαθέσιμα μόνο σε κάποια καταστήματα. Ωστόσο αυτά που ήθελα και μπορούσα να παραγγείλω ήταν πάρα πολλά με αποτέλεσμα να πρέπει να επιλέξω ποια θα πάρω (π.χ. είχα βάλει στο καλάθι το slipcase με τους 4 hardback τόμους Game of Thrones που κόστιζε 27 ευρώ και τελικά δεν το πήρα).
Πήρα τα παρακάτω (για παραλαβή στο κατάστημα Ξάνθης):

Κάποια από τα παραπάνω είναι προπαραγγελίες (το Green Arrow Volume 7 γράφει «Διαθέσιμο από 24/01/2017») και αυτό μου δίνει τη δυνατότητα να μην παραλάβω τίποτα μέχρι να είναι όλα έτοιμα για παραλαβή από το κατάστημα. :)

Επεξεργασία από jimakoszs97
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6189 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Είσαι σίγουρος πως όλα αυτά ήταν σε προσφορά Black Friday και όχι απλή προσφορά; Γιατί οι προπαραγγελίες δεν είχαν καμιά ιδιαίτερη έκπτωση.
 

Εξαιρούνται από το Black Friday τα προϊόντα με την ένδειξη "Κατόπιν Παραγγελίας"

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31249
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  292
  • Reputation:   1789
  • Achievement Points:  292
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3068 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Είσαι σίγουρος πως όλα αυτά ήταν σε προσφορά Black Friday και όχι απλή προσφορά; Γιατί οι προπαραγγελίες δεν είχαν καμιά ιδιαίτερη έκπτωση.

 

 

Αρκετα preorder ηταν μεσα στις προσφορες του black friday, οπως αυτο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31217
  • Group:  Members
  • Topic Count:  41
  • Content Count:  1367
  • Reputation:   9852
  • Achievement Points:  1383
  • Days Won:  1
  • With Us For:  3082 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  1

Είσαι σίγουρος πως όλα αυτά ήταν σε προσφορά Black Friday και όχι απλή προσφορά; Γιατί οι προπαραγγελίες δεν είχαν καμιά ιδιαίτερη έκπτωση.

Είχαν την ένδειξη «Black Friday» και ήταν στην μισή τιμή από την αρχική. Πρόσθεσα links στο προηγούμενο post.

 

Αμέσως μετά την παραγγελία μου το volume 2 του Flash έγινε «προσωρινά εξαντλημένο». Το συγκεκριμένο ήταν εδώ και μήνες «προσωρινά εξαντλημένο» στο Public, δεν ξέρω πως έγινε και μπόρεσα να το παραγγείλω.

Τώρα είδα ότι το Detective Comics volume 1 γράφει «μόνο σε κατάστημα» (αυτό του Πειραιά).

Επεξεργασία από jimakoszs97
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25071
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  42
  • With Us For:  6216 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Δεν ήθελα να πάω, αλλά περνώντας από το Σύνταγμα είπα να μπω από περιέργεια. Προφανώς ανέβηκα κατευθείαν στα κόμικς, όπου πέτυχα τον PhantomDuck. Τα είπαμε αρκετή ώρα, δεν τσίμπησα τίποτα και έφυγα με καθαρή τη συνείδησή μου. :P

 

Είσαι ο ήρωας μου. Ή όχι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53908
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3657 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9879
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  929
  • Reputation:   9590
  • Achievement Points:  929
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5465 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πέρασα κι εγώ από το Σύνταγμα το πρωί πριν τη δουλειά (8:15) και δεν είχε τόσο πολύ κόσμο. Στα κόμικς είμασταν 3-4 άτομα, κυκλοφορούσες άνετα. Το ίδιο και στο ταμείο, δεν περίμενα καθόλου.

Φυσικά δεν μπόρεσα να αντισταθώ και το κοντέρ σταμάτησε λίγο πριν τα 100. Έκλεισα τρύπες σε σειρές (Transmetropolitan, Preacher, Scalped), άνοιξα παρτίδες με άλλες (Criminal Macabre, Sweet Tooth) και τσίμπησα και δύο ελληνικά που τα ήθελα καιρό (Εσύ σκοτώθηκες νωρίς, Το μπλε είναι το πιο ζεστό χρώμα).

Επεξεργασία από saveapenguin
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  771
  • Reputation:   6425
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3927 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ουφ! Ουφ! Ουφ! :heat:

 

Κατάφερα πριν από λίγο να παραγγείλω on-line μια μεγάλη πυροσβεστική Playmobil, που θα φέρει ο Άγιος Βασίλης στον γιό μου, την Πρωτοχρονιά...

Ταλαιπωριόμουν κανα 45λεπτο, γιατί με πετούσε έξω και μου έχανε αυτά που είχα στο καλάθι...

 

Η αρχική τιμή (πραγματική) ήταν 62 Ευρώ και την πήρα 44 Ευρώ...

18 Ευρουλάκια κέρδος... Μια χαρά! :blob6:

  

 

:up:  :up:  :up: Κι εγώ πήγα από κει τσίμπησα τα γιορτινά Lego και αλλα αιχνιδάκια που είχα να πάρω σε δωρα για τις γιορτές και καθάρισα, και μάλιστα με αρκετά ευρωπουλάκια κέρδος. Το κακό είναι ότι στα Public Τσιμισκή-Θεσσαλονικη έγινε αίμα και άμμος μεταξύ 8-12 που άνοιξαν. Πραγματικός πόλεμος, γύρω στην μία ώρα στην ουρά για να μπω και άλλη 1μιση στην ουρά του ταμείου!!!!!! Με έξι ταμεία ανοιχτά παρακαλώ! ΠΟ ΛΕ ΜΟΣ!!

Επεξεργασία από Dio
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.