Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ion

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4709 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Και το χειρότερο είναι πως θα πρέπει να αλλάξεις nickname! :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 2.5k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26870
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και το χειρότερο είναι πως θα πρέπει να αλλάξεις nickname! :P

Σιγα που θα το αλλαξω. Θα το αφησω ετσι για να θυμομαστε ολοι το ΚΟΜΙΞ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Και μόλις συνειδητοποίησα κάτι και για την Anubis. Μπορεί να παραπονιόμαστε για την ολοένα και πιο αραιή κυκλοφορία τους (νομίζω ότι πλέον οι τιμές δεν είναι τόσο μεγάλο θέμα), αλλά είναι καλύτερο να βλέπουμε μια εταιρία να εκδίδει λίγα (και πολλές φορές καλά) κόμικς, παρά καθόλου.

χμ.... γράφτηκες το 2010 και το έγραψες αυτό το 2013. Σου πήρε 3 χρόνια.

 

Αναρωτιέμαι εγώ πότε το πρωτοέγραψα. Εάν το έκανα τέλη του 2009, τότε και εμένα μου πήρε 3 χρόνια.

 

κάτσε να σε κάνω share σε άλλο τόπικ :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120972
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κι εγώ πιστεύω ότι δεν μπορεί εν μία νυκτί να σταματήσουν οι εκδόσεις Disney στην Ελλάδα

Μακάρι αλλά...

 

:flower5:

:sad1:

 

Μαύρα νέα... Το κόβω τελικά αυτή τη δεκαετία να αποχαιρετούμε γενικότερα το έντυπο κόμικ ως μαζική παραγωγή... Θα γίνει όπως με τα βινύλια, μονάχα για συλλέκτες και οι υπόλοιποι ψηφιακά...

 

:(

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5053 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ας μην κοροϊδεύουμε τον εαυτό μας, τα κόμικς δεν είναι μουσική και η Ελλάδα δεν είναι Αμερική. Σκεφτείτε πόσοι Έλληνες αγοράζουν ψηφιακά αντίτυπα. Και τα κόμικς δεν έχουν την δημοφιλία της μουσικής.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4709 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Εντωμεταξύ πάει στο άλλο άκρο ο κύριος Τερζόπουλος. Κράτα από τις 15 σειρές τις 5! Αντε τις 3! Δεν κόβονται όλα μαχαίρι. Το ότι έχεις ανοιχτεί με 10 ανούσιες και βαρετές σειρές οι οποίες δεν καλύπτουν καν τα έξοδα τους (αναφέρθηκε πως μπήκαν μέσα 250 χιλιάρικα πέρσι και περίπου 400 χιλιάρικα θα φτάσει φέτος) δεν σημαίνει πως πρέπει να την πληρώνει ολόκληρο το αναγνωστικό κοινό. Και στην τελική κράτα το ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ! Δεν κόβεται έτσι το περιοδικό. Ακόμα και πριν δέκα χρόνια που ήμουν μικρότερος παρατηρούσα πως πολλές εκδόσεις μου ήταν αδιάφορες (δεν λέω ποιές μπορεί να είχαν ένδοξες μέρες, να μην τις πρόλαβα και να μου τα χώσουν οι παλαιότεροι :P ) εκτός από τις βασικές. 

 

Αλλά από τις 15 σειρές να κόψεις και τις 15 ε είσαι μπαζούκας! :D Κοίτα να κρατήσεις 1-2 σειρές που έχουν σημαδέψει γενιές τώρα και άσε τις απολογίες! Μπαζούκα!

 

 

Ε μπαζούκα!!

 

Επεξεργασία από Jim®
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5277 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Σοβαρά;

 

Σοβαρότατα, Κώστα μου. Τουλάχιστον εμείς οι αποκλειστικά Ντισνεϋκοί!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5277 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

"Λυπάμαι αφάνταστα, φίλε κ. Τερζόπουλε. Σαν να χάνω αγαπημένα πρόσωπα. Τουλάχιστον, ας γίνει κάτι για να σωθεί το Μίκυ Μάους. Είναι αμαρτία να κλείσει μετά από 47+ χρόνια και λίγο πριν γιορταστεί η κυκλοφορία τού τεύχους #2500.".

 

Πριν λίγο, είπα κι εγώ αυτά τα λιγοστά λόγια κάτω από την "επικήδεια" ανακοίνωση τού Χ.Τ. και νιώθω σαν η ψυχή μου αύριο να κάνει πανιά.

 

"Κι είναι καιρός να πούμε τα λιγοστά μας λόγια γιατί η
ψυχή μας αύριο κάνει πανιά".

 

Γιώργος Σεφέρης "΄Ενας γέροντας στην ακροποταμιά".

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σοβαρότατα, Κώστα μου. Τουλάχιστον εμείς οι αποκλειστικά Ντισνεϋκοί!

Θα είναι λοιπόν ευκαιρία να ψάξετε το φόρουμ λίγο περισσότερο. Που ξέρετε, ίσως βρείτε και άλλα πράγματα που να σας αρέσουν τελικά. :)

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σαν την ελαφρότητα των ντισνευκων κομιξ όμως κανένα .........

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Θα είναι λοιπόν ευκαιρία να ψάξετε το φόρουμ λίγο περισσότερο. Που ξέρετε, ίσως βρείτε και άλλα πράγματα που να σας αρέσουν τελικά. :)

 

-Επιτροπή Αποκατάστασης Προσφύγων, μετά την μεγάλη Κομικσοκαταστροφή.

 

Έτσι ακούγεσαι. :P Eίναι σαν να λες την γιαγιά που θρηνεί τον παππού "Ε τουλάχιστον τώρα μπορείς να ανοίξεις τους ορίζοντες σου. Έχεις δοκιμάσει λεσβιακές σχέσεις;" 

 

:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στα πιο σοβαρά, η όποια μετακίνηση σε άλλα κόμικ, που φυσικά δεν θα έπρεπε να είναι απαραίτητη, λόγω της φύσης του ίντερνετ (hint, hint), θα πρέπει να γίνει εκούσια και αυθόρμητα. 

 

Μην αρχίσετε να πιέζετε κόσμο προς άλλα κόμικ (καθώς η μετάβαση είναι τεράστια, τα Ντίσνευ είναι δικό τους υπο-είδος, τέτοια ποικιλία και πολυμορφία έχουν), αν θελήσουν, θα έρθουν με ερωτήσεις σε εσάς από μόνοι τους. Κάποιοι μπορεί και να μην συνεχίσουν καθόλου, φυσικό και λογικό, καθώς η επαφή με τα κόμικς δεν είναι δα και ο πιο σημαντικός τομέας της ζωής που πρέπει να εξελίσσεται συνέχεια. Εσείς πειραματίζεστε καθόλου με βιβλία; Με το φαγητό που τρώτε; Με το σχέδιο; Με την μουσική σας; Ή ποιός από μας θα αποφασίσει μια μέρα "Δεν ξέρω τίποτα για την ιστορία της Ιαπωνίας, ας μάθω μερικά πράγματα"; 

 

Ναι, προφανώς και το φόρουμ να υποστεί πιθανώς κάποια ζημιά. Κάτι το οποίο είναι φυσικό, γιατί πρώτα έρχονται τα κόμικ, και μετά το οποιοδήποτε φόρουμ. Ανεκτικότητα, λοιπόν, σε όποιους θέλουν ή δεν θέλουν να κάνουν μια μετάβαση. Ούτως ή άλλως, τα γούστα είναι διαφορετικά. Εγώ θα θεωρούσα μια μεταφορά από Ντίσνευ σε πχ Φλας ως υποβάθμιση, ενώ κάποιος άλλος θα θεωρούσε την μετάβαση από Φλάς σε κανά Ημο/Γκοθ κόμικ αναβάθμιση. Τα γούστα διαφέρουν και πρέπει να σέβονται.

 

Αφήστε τα πράγματα να πάνε με τον ρυθμό τους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το ότι το εξέλαβες έτσι εσύ είναι δικό σου θέμα. Το σχόλιο μου ήταν πολύ συγκεκριμένο και βασίστηκε πάνω σε πολύ συγκεκριμένα σχόλια που διάβασα. Δεν με νοιάζει να σπρώξω με το ζόρι κάποιον σε άλλα είδη αν δεν το θέλει.

Όσο για το φόρουμ, θα υποστεί την ζημιά που θα υποστούν όλη η Ελληνική κόμικ κοινότητα αν σταματήσει να υπάρχει μια σταθερή παρουσία του είδους στα περίπτερα. Άλλα θα συνεχίσει να υπάρχει και να έχει σκοπό ύπαρξης ακόμα και αν κάποιοι δεν τον αναγνωρίζουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ποιος πρότεινε παύση του φόρουμ, ή είπε ότι δεν έχει λόγο ύπαρξης; Θα δεχτεί ζημιά ανάλογη κάθε πλήγματος στην αγορά, απλούστατα. 

Επεξεργασία από Tightwad
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26434
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Εντωμεταξύ πάει στο άλλο άκρο ο κύριος Τερζόπουλος. Κράτα από τις 15 σειρές τις 5! Αντε τις 3! Δεν κόβονται όλα μαχαίρι. Το ότι έχεις ανοιχτεί με 10 ανούσιες και βαρετές σειρές οι οποίες δεν καλύπτουν καν τα έξοδα τους (αναφέρθηκε πως μπήκαν μέσα 250 χιλιάρικα πέρσι και περίπου 400 χιλιάρικα θα φτάσει φέτος) δεν σημαίνει πως πρέπει να την πληρώνει ολόκληρο το αναγνωστικό κοινό. Και στην τελική κράτα το ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ! Δεν κόβεται έτσι το περιοδικό. Ακόμα και πριν δέκα χρόνια που ήμουν μικρότερος παρατηρούσα πως πολλές εκδόσεις μου ήταν αδιάφορες (δεν λέω ποιές μπορεί να είχαν ένδοξες μέρες, να μην τις πρόλαβα και να μου τα χώσουν οι παλαιότεροι :P ) εκτός από τις βασικές. 

 

Αλλά από τις 15 σειρές να κόψεις και τις 15 ε είσαι μπαζούκας! :D Κοίτα να κρατήσεις 1-2 σειρές που έχουν σημαδέψει γενιές τώρα και άσε τις απολογίες! Μπαζούκα!

 

 

 

Να έχετε υπόψην ότι προφανώς δεν αποφασίζει ο ίδιος, την πλειοψηφία μην ξεχνάμε ότι την έχει ο ΔΟΛ ο οποίος δεν γνωρίζει από συναισθηματισμούς. Αν ο ΔΟΛ αποφάσισε να βάλει μαχαίρι σε όλα, ο Τερζόπουλος δεν μπορεί να κάνει κάτι...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ποιος πρότεινε παύση του φόρουμ, ή είπε ότι δεν έχει λόγο ύπαρξης; Θα δεχτεί ζημιά ανάλογη κάθε πλήγματος στην αγορά, απλούστατα. 

Δεν είπα πως πρότεινε κανείς την παύση του φόρουμ. Αλλά το φόρουμ δεν είναι μόνο Disney. Και να σταματήσουν να τα εκδίδουν πάντως, δεν σημαίνει πως χρειάζεται να σταματήσει ο σχολιασμός γύρω από αυτά. Απλά θα αλλάξει μορφή μιας και δεν θα περιστρέφεται γύρω από τα τελευταία τεύχη. Κοιτάξτε τι γίνεται με την Περιπέτεια π.χ. που δεν βγαίνουν νέα τεύχη, παρά μόνο αναδιανομές. Σταμάτησε τα παιδιά που ασχολούνται από το να συμμετέχουν εκεί;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5402 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

 

 

Μην αρχίσετε να πιέζετε κόσμο προς άλλα κόμικ

 

ναι παιδιά εχει δίκιο ο Tightwad, μην είμαστε τόσο πιεστικοί, ας τους αφήσουμε λιγο χώρο να αναπνεύσουν, να τα βρουν με τον εαυτό τους..

και μετά θα έρθουν μόνοι τους στην αγκαλιά μας

 

:shootme:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45731
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6168 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

"Λυπάμαι αφάνταστα, φίλε κ. Τερζόπουλε. Σαν να χάνω αγαπημένα πρόσωπα. Τουλάχιστον, ας γίνει κάτι για να σωθεί το Μίκυ Μάους. Είναι αμαρτία να κλείσει μετά από 47+ χρόνια και λίγο πριν γιορταστεί η κυκλοφορία τού τεύχους #2500.".

 

Πριν λίγο, είπα κι εγώ αυτά τα λιγοστά λόγια κάτω από την "επικήδεια" ανακοίνωση τού Χ.Τ. και νιώθω σαν η ψυχή μου αύριο να κάνει πανιά.

 

Ήθελα κι εγώ να γράψω 2 επικήδειες κουβέντες για το στενάχωρο αυτό θέμα, όμως διαπίστωσα πως είμαι ΑΚΟΜΑ banαρισμένος ύστερα από τόσον καιρό, επειδή είχα τολμήσει να γράψω την άποψή μου για το περιοδικό. Τι να πω, σουρεάλ καταστάσεις :hit:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν είπα πως πρότεινε κανείς την παύση του φόρουμ. Αλλά το φόρουμ δεν είναι μόνο Disney. Και να σταματήσουν να τα εκδίδουν πάντως, δεν σημαίνει πως χρειάζεται να σταματήσει ο σχολιασμός γύρω από αυτά. Απλά θα αλλάξει μορφή μιας και δεν θα περιστρέφεται γύρω από τα τελευταία τεύχη. Κοιτάξτε τι γίνεται με την Περιπέτεια π.χ. που δεν βγαίνουν νέα τεύχη, παρά μόνο αναδιανομές. Σταμάτησε τα παιδιά που ασχολούνται από το να συμμετέχουν εκεί;

Αυτό κατάλαβα ότι είπες όταν είπες ότι το φόρουμ έχει λόγο ύπαρξης "και ας κάποιοι (ποιοι;) δεν τον αναγνωρίζουν".

 

Δεν θα καταλάβω ποτέ την λογική, του 'ψάξτε περισσότερο το φόρουμ για να βρείτε κάτι να σχολιάζετε'. Πρώτα θα (αν θελήσουν) ψαχτούν από κόμικ και μετά αν (και είναι μεγάλο 'αν') βρούν κάτι καλό θα μπούν σε κάποιο φόρουμ σχετικό να σχολιάσουν. Τι είναι το φόρουμ δίχως κόμικ; 

 

Και μου αρέσει που η απάντηση γίνεται στον Τρύφωνα, που έχει περάσει την μισή του ζωή με Ντίσνευ, και είδε και τις πρώτες εκδόσεις να έρχονται στη χώρα. Να ψαχτεί τώρα, δηλαδή. Τέλος πάντων. Τα θρέντ της Περιπέτειας δεν είναι για μένα πρότυπο προς μίμηση. Είναι προς αποφυγήν, τουλάχιστον. Υπάρχουν τόσα παιδιά που ενδιαφέρονται τόσο πολύ γι'αυτά τα κόμικ, και πότε είναι η τελευταία φορά που έγινε μια όμορφη συζήτηση για μια ιστορία ή έναν χαρακτήρα; 

Επεξεργασία από Tightwad
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ναι παιδιά εχει δίκιο ο Tightwad, μην είμαστε τόσο πιεστικοί, ας τους αφήσουμε λιγο χώρο να αναπνεύσουν, να τα βρουν με τον εαυτό τους..

και μετά θα έρθουν μόνοι τους στην αγκαλιά μας

 

:shootme:

Σας ευχαριστώ για την λεπτομερότατη και εποικοδομητική αντίκρουση, με την χρήση τεκμηρίων και την επίκληση στη λογική, φίλτατε κύριε μοδεράτορα.

 

Το σόου συνεχίζεται στις 6 κάθε καθημερινή και 7 τα σαββατοκύριακα. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Αλλιώς το είπα εγώ, αλλιώς το κατάλαβες εσύ που προφανώς απέρριψες ή δεν έδωσες σημασία σε ότι έχω γράψει όλες αυτές τις μέρες στο θέμα και θα δοθεί η εντύπωση πως την είπα και στον Τρύφωνα ή όλη συζήτηση ήταν κάποιου είδους κριτικής αντιπαράθεσης.

Τέσπα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φίλε μου, στο ίδιο πόστ ρωτάω ουσιαστικά τι εννοείς.

 

Ανοιχτό φόρουμ είναι, αν θέλεις ξανα-παραθέτεις την άποψη σου πιο απλά και κατανοητά, αν θεωρείς ότι σε παρεξήγησα. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4709 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Φίλε μου, στο ίδιο πόστ ρωτάω ουσιαστικά τι εννοείς.

 

Ανοιχτό φόρουμ είναι, αν θέλεις ξανα-παραθέτεις την άποψη σου πιο απλά και κατανοητά, αν θεωρείς ότι σε παρεξήγησα. 

 

Φίλε Δημήτρη, νομίζω πως απλά ήθελε να πει πως το forum έχει λόγο ύπαρξης καθώς υπάρχουν και άλλα είδη κομικ! Δεν νομίζω πως είχε πρόθεση να προσβάλλει κανέναν! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5402 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σας ευχαριστώ για την λεπτομερότατη και εποικοδομητική αντίκρουση, με την χρήση τεκμηρίων και την επίκληση στη λογική, φίλτατε κύριε μοδεράτορα.

 

Το σόου συνεχίζεται στις 6 κάθε καθημερινή και 7 τα σαββατοκύριακα. :)

 

αναβάθμιση!!!! :eimai:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φίλε Δημήτρη, νομίζω πως απλά ήθελε να πει πως το forum έχει λόγο ύπαρξης καθώς υπάρχουν και άλλα είδη κομικ! Δεν νομίζω πως είχε πρόθεση να προσβάλλει κανέναν! :)

Κανείς δεν προσβλήθηκε. Η λογική απλά δεν βγάζει νόημα. Κανείς δεν πρότεινε να παύσει το φόρουμ (αυτά είναι strawman επιχειρήματα) απλά οι "αποκλειστικά Ντισνευικοί" σαν τον Τρύφωνα δεν θα τρέξουν να διαβάσουν άλλα κόμικ με σκοπό να σχολιάσουν στο φόρουμ. Κάτι τέτοιο είναι τελείως παράλογο. Αν θέλουν να επεκταθούν σε άλλα κόμικ, θα το κάνουν με τον δικό τους ρυθμό.

 

αναβάθμιση!!!! :eimai:

Οχι, worst case scenario. Επεξεργασία από Tightwad
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4709 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Κανείς δεν προσβλήθηκε. Η λογική απλά δεν βγάζει νόημα. Κανείς δεν πρότεινε να παύσει το φόρουμ (αυτά είναι strawman επιχειρήματα) απλά οι "αποκλειστικά Ντισνευικοί" σαν τον Τρύφωνα δεν θα τρέξουν να διαβάσουν άλλα κόμικ με σκοπό να σχολιάσουν στο φόρουμ. Κάτι τέτοιο είναι τελείως παράλογο. Αν θέλουν να επεκταθούν σε άλλα κόμικ, θα το κάνουν με τον δικό τους ρυθμό.

 

Δες το post #1947! Εκεί δημιουργήθηκε το θέμα! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4574 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σχολιάζω το #1965 και την απάντηση στο "Τουλάχιστον εμείς οι αποκλειστικά Ντισνεϋκοί!" του Τρύφωνα. Τέλος πάντων, επειδή έχουμε βγεί οφφ-τόπικ, ας λήξει εδώ το θέμα.

 

Αν σε παρεξήγησα Fan ζητώ συγγνώμη, αν όχι εμμένω στην θέση μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1539
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  621
  • Reputation:   5620
  • Achievement Points:  621
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6255 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ήθελα κι εγώ να γράψω 2 επικήδειες κουβέντες για το στενάχωρο αυτό θέμα, όμως διαπίστωσα πως είμαι ΑΚΟΜΑ banαρισμένος ύστερα από τόσον καιρό, επειδή είχα τολμήσει να γράψω την άποψή μου για το περιοδικό. Τι να πω, σουρεάλ καταστάσεις :hit:

Εσένα δεν σε "επιβράβευσε" για τη συνεισφορά σου ο mini-Terzo;Σε μπανάρανε για την άποψή σου απ' το forum τους; :O

Δεγ@μειςψηλακαπελακαιπαπουτσιαελβιελα,φτύστους ρε.

Επεξεργασία από G.I.DJO
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2122
  • Reputation:   20687
  • Achievement Points:  2157
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4547 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Φαίδωνα όλα καλα, αλλα αυτό για το τοπικ της περιπέτειας δεν έπρεπε να το πεις, είναι λάθος, μια χαρά κλίμα κ τοπικ έχουμε εμείς οι fan της.

 

Γιώργο (phantom) αυτό ήταν το ευχαριστώ τους για τα Τόσα χρόνια που τους πλούτισες με τα λεφτά σου.

 

άντε γιατί βαρέθηκα να ακούω κραυγές αγωνίας για τους καημένους τους Τερζοπουλους, που τόσες δεκαετίες έβγαλαν της Παναγιάς τα μάτια, προσφέροντας μας σαφώς τα υπέροχα μας Ντίσνεϊ, αλλα όχι για την ψυχή της μάνας τους η για την καλή μας την καρδιά.

Επεξεργασία από christs
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5277 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Λοιπόν, για να κλείσει κι από τη δική μου πλευρά το θέμα.

 

Δεν υπήρξε ποτέ καμιά παρεξήγηση. Απλώς απάντησα με επίπλαστη σοβαροφάνεια στο πειραγματάκι τού Κώστα προς τον Λοχαγό μας.

 

Η αλήθεια είναι όμως ότι, προσωπικά, μετέχω στο φόρουμ, με αφορμή τα Disney αλλά όχι αποκλειστικά για τα Disney. Κατ' αρχήν και να κλείσουν όλα  τα Disney Comics, θα έχουμε αντικείμενο συζήτησης για πολλά χρόνια με αφετηρία τις χιλιάδες "κομμάτια" που έχουν εκδοθεί. Αλλά, κυρίως, το greekcomics είμαστε όλοι εμείς, οι φίλοι, που θα συζητάμε, με συνδετικό ιστό φυσικά τα αγαπημένα μας κόμικς, για δεκάδες αντικείμενα, θα συναντιόμαστε στην Λέσχη για εκδηλώσεις (παρουσιάσεις έργων, εκθέσεις, γενέθλια, κόψιμο πίτας, προβολές) ή και απλή κουβεντούλα επί παντός επιστητού, θα οργανώνουμε συναντήσεις εκτός και εντός Αθηνών, θα πηγαίνουμε στο Comicdom, θα αγκαλιάζουμε και θα στηρίζουμε τους νέους ΄Ελληνες δημιουργούς, θα κουβεντιάζουμε και θα σαχλαμαρίζουμε ακόμα, στο φωναχτόκουτο (εγώ όσο ζω έτσι θα το λέω), θα θυμόμαστε τον Υπεράνθρωπο και τον Γιώργο Θαλάσση (κι ας είναι παραφιλολογία),  θα διασκεδάζουμε με τα ΧνιααααααρΠρρρρρρνιάου [ Τίουν ] της imac ή με το σαρκοφάγο φυτό, θα σχολιάζουμε τα σκίτσα τού Επιθεωρητή Pit ή τον Alphonso τού Αλεχάντρο (οι ευχές για την γιορτή του στην οικεία θέση), θα θάβουμε τους απίστευτους τύπους που πουλάνε τα διαμάντια τού βρετανικού στέμματος στο e-bay ή στο i-bid και τους διάφορους απίθανους παλαιοβιβλιοπώλες, θα ανεβάζουμε τα αγαπημένα μας τραγούδια ή ποιήματα, θα σκεπτόμαστε την επόμενη λέξη, και, πάνω απ' όλα, δεν θα χάσουμε το κέφι μας.

 

Κλείνοντας, σάς υπόσχομαι ότι θα υπομείνετε την πολυλογία μου και τη τελειομανία μου για τη γλώσσα και την ορθογραφία για αρκετά χρόνια ακόμη (si Dieu me prête vie που λένε και οι Γάλλοι).

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.