Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ion

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Συγγνώμη για την σούπερ πολλαπλή παράθεση, αλλά δεν θέλω να γεμίσω το θέμα με ποστ.

 

Να και η τρίτη. Τίτλος: An Embarrassment of Riches.

 

Άντε τώρα να αποφασίσεις ποια θέλεις... :P

 

:cheers5:

 

 

Η πρώτη οκ, δεν είναι άσχημη. Τη δεύτερη την έχω βγάλει φωτοτυπία, την έχω πλαστικοποιήσει και την έχω βάλει στο δωμάτιό μου εδώ και κάτι χρόνια, επομένως έχω βαρεθεί να τη βλέπω. Η τρίτη είναι προφανώς αυτή που θα πάρω, έχει και τις εκφράσεις των ηρώων που μου αρέσουν περισσότερο.

 

 

Η τριτη αφισα δαγκωτο αρκει να μας τις φερουν ολες στο νησι γιατι φετος με το ζορι βρισκουμε τα τευχη του μηνα ...

 

Κι εγώ μαζί σας, παιδιά. Τρίτη!

Υ.Γ. Νικόλα αν δεν την βρεις, ενημέρωσέ με να φροντίσω να σού την στείλω.

 

Νομίζω ότι απλά θα διπλώνει το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο (για αυτό θα είναι και  "διπλό" όπως ανακοίνωσαν κάποια στιγμή. Δεν θα μπέρδευαν τον κόσμο αν έλεγαν "αναδιπλούμενο")

 

edit: για αυτό πήγε και η ταμπελίτσα "Συλλεκτικό Τεύχος " αριστερά (εκτιμώ μόνο για αυτό το τεύχος

 

 

Σωστός, ΄Αγγελε.

 

Να ρωτήσω τώρα εγω κάτι άλλο;

Παίζει και το επόμενο να είναι επετειακό;

 

Ιούλιος 1988 - Ιούλιος 2013 = 25 χρόνια!

 

Άρα υπάρχουν ακόμα ελπίδες για την ανατύπωση!   :banana:   :PPP:

 

 

Μακάρι να ΜΗΝ είναι διπλό τεύχος. Πρώτον η τσέπη μας δεν το αντέχει, και δεύτερον άμα είναι έστω ένα ενισχυμένο τεύχος 100 σελίδων μάλλον θα πρόκετε για τεύχος που ζητούσαμε καιρό. Ας μας κάνει το χατήρι η Νέα Ακτίνα... xD

Όχι ανατύπωση του τεύχους 1. Θα πέσει τρελή απάτη στα παλιατζίδικα, θα είναι άσχημο σαν έκδοση και γενικά δεν αξίζει (βλέπε τεύχος 1 Μίκυ Μάους). Υπάρχει το τεύχος 181 για την συγκεκριμένη ιστορία και σε μερικά χρόνια θα βγει και στην Βιβλιοθήκη Καρλ Μπαρκς. xD

 

Θα είναι επετειακό, όπως είπαν και οι άλλοι φίλοι και θα τιμάται 3,50 ευρώ.

 

Όπως καταλαβαίνετε και οι τελευταίες μου ελπίδες χάθηκαν.Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις, αλλά θέλω κι εγώ με την σειρά μου να κάνω το εξής ερώτημα.Άντε για το οπισθόφυλλο αφίσα να το δεχτώ, αλλά για το εξώφυλλο για ποιο λόγο να κάνουν κάτι τέτοιο;Εκτός του ότι θα τσαλακωθεί σύντομα, θα δείχνει και άσχημα.Κρίμα κι έλεγα κι εγώ, μήπως το άλλαξαν για να χωρέσουν τα στριπ του Φλόϋντ.Όπως είπε και ο adams παραπάνω, με μπέρδεψε πολύ το εξώφυλλο.Το έβλεπα, το ξαναέβλεπα και είπα, λες...;Αν έγραφαν αναδιπλούμενο θα ήταν πιο ξεκάθαρα τα πράγματα.

 

Εφόσον έχουν έτσι τα πράγματα, κι εγώ πιστεύω πως η κορδέλα και το πλαίσιο θα επιστρέψουν στην θέση τους, όμως η εξαφάνιση της ημερομηνίας, της τιμής και του αριθμού τεύχους, από το πλαίσιο του περιοδικού, μάλλον είναι μόνιμη.

 

Εγώ θα διαφωνούσα απόλυτα σε οποιαδήποτε αλλαγή τού σχήματος τού περιοδικού και μάλιστα αν γινόταν σαν του Φλόυντ. Κάτι τέτοιο μόνο σε σκληρόδετα μπορεί να γίνει.

Ακόμη, γιατί κολλάτε βρε παιδιά (όχι μόνον εσύ Δημήτρη) σε τέτοιες λεπτομέρειες (κορδέλα, πλαίσιο, ημερομηνία, τιμή, αριθμός τεύχους);

 

Το εξώφυλλο προφανώς το έκαναν έτσι ρε συ επειδή πρόκετε για μεγάλο σχέδιο. Δεν το βρίσκω άσχημο και ούτε θα τσαλακώνεται εύκολα, για ποίο λόγο να τσαλακωθεί άλλωστε; Εδώ δεν μου έχει τσαλακωθεί το εξώφυλλο του 73 (ειλικρινά τευχάρα με τα όλα του όμως xD) που άνοιγε στην μέση. :P Ε και το εξώφυλλο πρόκετε για σχέδιο πλατύ, δεν είναι κακό. Βασικά ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί σας χαλάει τόσο πολύ το εξώφυλλο του 300, του 200 ήταν τρισάθλιο, λες και τόσο καιρό δεν έχουμε δει πολύ χειρότερες πατάτες για εξώφυλλα στο περιοδικό, από τις αρχές του κι όλας. :P Ελπίζω και στο εσωτερικό να έκαναν επιτέλους κάποιες αλλαγές έστω εμφανησιακά ρε παιδί μου, τόσα χρόνια κάμια ουσιαστική αλλαγή.

 

Μια χαρά είναι και το εξώφυλλο και το οπισθόφυλλο.

 

 

Εξώφυλλο:

 

attachicon.gifKX 300 EKS 01.jpgattachicon.gifKX 300 EKS 02.jpg

 

Εδώ ενωμένο:

 

attachicon.gifKX 300 EKS.jpg

 

Οπισθόφυλλο που πήρα:

 

attachicon.gifKX 300 OP.jpg

 

Ευχαριστούμε για την ανάρτηση και συμφωνώ με την επιλογή σου στο οπισθόφυλλο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 2.5k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Δυστυχώς το σύστημα δεν μου επέτρεψε περισσότερες παραθέσεις κι έτσι έκοψα το ποστ στα δύο. Ιδού η συνέχεια:

 


Έχω διαβάσει το #300 μέχρι τη μέση. Δεν φαίνεται άσχημο, αν και όλα τα επετειακά τεύχη της εκδοτικής είναι αρκετά προσεγμένα και ευχάριστα. Όταν διαβάσω και το άλλο μισό, θα γράψω περισσότερα. Όσο για το #301, φαίνεται να είναι αξιόλογο τευχάκι. Αντί να το κάνουν διπλό και να το γεμίσουν σαβούρα ©, το κάνουν ενισχυμένο και βάζουν μέσα καλές ιστορίες + καλό εξώφυλλο. Απλά πράματα.

 

Και σε αυτό το σημείο, ας κάνουμε μία ρητορική ερώτηση και ας αναρωτηθούμε: Υπήρχε κάποιος λόγος που μέχρι τώρα προτιμούσαν για εξώφυλλο τα ανοσιουργήματα του Nadorp από τις ελαιογραφίες του Barks; Πάλι καλά που δεν θα τον φάμε στη μάπα στο επόμενο τεύχος.

 

 

Μακάρι, ΜΑΚΑΡΙ να συνεχίσει η εκδοτική με αυτό τον ρυθμό, αν και πολύ φοβάμαι την συνέχεια από #302 και μετά... :/

 

Σωστός Γιώργο μου. Συμφωνούμε απόλυτα Χρήστο. Μακάρι τα δύο αυτά τεύχη (300, 301) να αποτελέσουν μια νέα αρχή για το ΚΟΜΙΞ, αλλά πολύ φοβάμαι πως θα μείνουμε με τις ευχές.

 

σκεφτομαι να το παρω κι εγω

 

Διονύση, εσύ Ντίσνεϋ;

 

Το πήρα κι εγώ!!! Πολύ όμορφο τεύχος και οι αφίσες όλα τα λεφτά!!! Και ναι θα πάρω και τα τρία τεύχη με διαφορετικές αφίσες!!!

 

Χαλάλι σου Βαγγέλη. Αν ήταν άλλες εποχές ίσως να το έκανα κι' εγώ, αλλά 18 ευρώ μού πέφτουν πολλά. Το ΜΜ #619 ήταν άλλη περίπτωση.

 

Το τεύχος δεν το διάβασα ακόμα, αλλά το ξεφύλλισα, οπότε και δε θα πω κάτι για τις ιστορίες...

 

Το "Συλλεκτικό τεύχος", φαίνεται πως ο μόνος λόγος που μεταφέρθηκε αριστερά  ήταν οτι αν παρέμενε δεξιά, θα "χάλαγε" την εικόνα του εξωφύλλου, που εμφανίζεται ολόκληρη με την αναδίπλωση. Εξάλλου, στο επόμενο τεύχος, είναι στη σωστή θέση που βρίσκεται εδώ και χρόνια, στα δεξιά δηλαδή.

 

Κατά τα άλλα, διάλεξα τελικά την τρίτη αφίσα, γιατί μου φαίνεται πως έχει μια ιδιαίτερη "ζεστασιά".

 

Ξαναλέω με κίνδυνο να φανώ γραφικός οτι περίμενα περισσότερα...

 

Συμφωνώ με την αφισοεπιλογή σου. Γαφικός όχι. Υπερβολικός ναι, γιατί σε σχέση με την έρημο τών τελευταίων τευχών, αυτό και (ελπίζω) το επόμενο είναι οάσεις.

 

Απαίσιο εξώφυλλο, ο JohnnyMz το έκανε;

 

Πάντα με την καλή κουβέντα Θοδωρή. Και χτυπάς μ' ένα σμπάρο δυο τρυγόνια (Νέα Ακτίνα και Γιαννάκη).

 

Εχω την εντυπωση οτι υπαρχουν αλλες 5-6 μεγαλες πολυσελδες αδημοσιευτες, ισως και παραπανω.

 

Παιδες ριξτε μια ματια και σε αυτο. Ο Ροσα εξηγει αυτοπροσωπως εν ετει 2013 εναν εναν τους λογους για τους οποιους αποσυρθηκε. Ο κυριοτερος λογος δεν ειναι η οραση του, αλλα η συμπεριφορα ορισμενων εκδοτων, νουμερο 1 λογος σε ιεραρχια. Λεει φυσικα και, μεταξυ αλλων, για "Greece", οπου εκδοθηκαν τα απαντα του χωρις καν το ονομα του, σαν τα απαντα του αγνωστου Χ... Η ιστορια ειναι γνωστη βεβαια, αλλα μου τη σπαει που απαντουν στη σελιδα του Κομιξ οτι ο Ροσα αποσυρθηκε μονο λογω της ορασης τους και βγαζουν την ουρα τους απεξω! Φυσικα αν ποσταρω το λινκ στη σελιδα του Κομιξ θα ναι θεμα δευτερολεπτων να διαγραφει...

 

http://career-end.donrosa.de/

 

Σπουδαίο εύρημα φίλε. Την αποθήκευσα στα αγαπημένα μου και την τύπωσα για να την διαβάσω με την ησυχία μου, σαν γνήσιος Ροσόφιλος (το ο με όμικρον, μη με χρεώσετε στον Πούτιν) :mafia:

 

Και κλείνω με την υπόσχεση να επανέλθω όταν διαβάσω το τεύχος.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6150 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πάντως Τρύφωνα έχεις μια κουβέντα για όλους. :lol:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3992
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που και στο 300 αλλά και στο 301 έχουμε ΔΥΟ μεγάλες ιστορίες αντί για μία όπως μας είχαν συνηθίσει πολύ καιρό τώρα αν δε κάνω λάθος , και μάλιστα το 301 που είναι απλώς ενισχυμένο και όλοι περιμέναμε κεντρική και μεγάλη ιστορία μόνο το Αφιερωμένο Εξαιρετικά και μετά 10σέλιδες ιστορίες . Αυτό μου δίνει μια ελπίδα στο 1.000.000 πως ίσως να δούμε κι άλλες μεγάλες ιστορίες και ας μην πρόκειται για διπλά-ενισχυμένα τέυχη. Επίσης, βλέπω δύο ενδεχόμενα. Δηλαδή ή θα κρατήσουν το format του εξώφυλλου με την κορνιζούλα και χωρίς άσπρο πλαίσιο (μακάρι!) ή θα γυρίσουμε στα παλιά. Μου αρέσει και η γραμματοσειρά του τίτλου της ιστορίας που έβαλαν στο εξώφυλλο του 301, που γενικά είναι αριστουργηματάκι το εξώφυλλο. Τώρα για επόμενα εξώφυλλα, ποίος ξέρει πότε θα ξαναδούμε ελαιογραφία ξανά; xD Μεγάλο μόνιμο συν στο περιοδικό βέβαια αποτελεί ότι βάζουν ιστορίες του Γκόντφρεντσον πλέον, μακάρι να δούμε και κάνα σχέδιο του για εξώφυλλο στο μέλλον. xD

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Πάντως Τρύφωνα έχεις μια κουβέντα για όλους. :lol:

 

 

:beer:

 

Φίλε μου, άξιζε τον κόπο. ΄Ολα τα παιδιά είχαν ενδιαφέρουσα συνεισφορά. Τους άξιζε μια καλή κουβέντα. Προσπάθησα όμως, ακόμη και τα πειράγματά μου να είναι καλοπροαίρετα. Είσαστε άλλωστε όλοι αγαπητοί φίλοι, ακόμοι κι εκείνοι που δεν ξέρω προσωπικά. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Μου κάνει μεγάλη εντύπωση που και στο 300 αλλά και στο 301 έχουμε ΔΥΟ μεγάλες ιστορίες αντί για μία όπως μας είχαν συνηθίσει πολύ καιρό τώρα αν δε κάνω λάθος [...]

 

Εδώ και κάτι χρόνια, στα περισσότερα τεύχη δεν είχαμε καμία μεγάλη ιστορία, όλες μικρές ήταν :P

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3992
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εδώ και κάτι χρόνια, στα περισσότερα τεύχη δεν είχαμε καμία μεγάλη ιστορία, όλες μικρές ήταν :P

Ε βασικά αναφερόμουν στα διπλά/ενισχυμένα τεύχη που μετά βίας είχαμε μια μεγάλη ιστορία. :) Ακόμα και στο τεύχος των 20 χρόνων αν θυμάμαι καλά, το οποίο το θεωρώ το χειρότερο επετειακό τεύχος του ΚΟΜΙΞ. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5436 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

 

 

Συμφωνώ με την αφισοεπιλογή σου. Γραφικός όχι. Υπερβολικός ναι, γιατί σε σχέση με την έρημο τών τελευταίων τευχών, αυτό και (ελπίζω) το επόμενο είναι οάσεις.

 

 

 

Πράγματι, ίσως είμαι λίγο υπερβολικός αγαπητέ tryfev, αλλά τι στο καλό... Αν δεν είμαι υπερβολικός στα 300 τεύχη και στα 25 χρόνια, πότε θα είμαι;  :)

Επεξεργασία από archon
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28439
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Για να πω και εγω με την σειρα μου την κακία μου...

Το εξωφυλλο ποιος τσαχπινογαργαλιάρης το διαλεξε; :wall:

 

Κερατά, α κερατά...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Το τεύχος φαίνεται να έχει τέλειο περιεχόμενο, αλλά τώρα που έφτασα σπίτι παρατήρησα ότι έχει τρύπες το εξώφυλλο, σαν να είναι χτυπημένο! :wall: Με βλέπω να το δίνω δώρο σε κανέναν φίλο μου αν το βρω σε καλύτερη κατάσταση. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Αρκετά αντίτυπα ήταν χτυπημένα πάντως από αυτά που είδα στα περίπτερα. Έκανα μία μεγάλη βόλτα για να βρω το τεύχος με το συγκεκριμένο οπισθόφυλλο και σε τέλεια κατάσταση. Πάντως πιστεύω πως αν το πας στο περίπτερο που το αγόρασες, θα στο αλλάξουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Λες, ε; Με ξέρει και αρκετά καλά.... :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10518
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  544
  • Reputation:   4969
  • Achievement Points:  544
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5382 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  10

Το ΚΟΜΙΞ 301#,θα είναι το γνωστό σε όλους μας ΚΟΜΙΞ. :(

 

Εφόσον το barcode θα είναι τετραγωνισμένο κάτω αριστερά,το πλαίσιο θα υπάρχει(απλώς δεν υπάρχει το άσπρο φόντο για να μην χαλάσουν αυτήν την υπέροχη ελαιογραφία του Μπάρκς) και οι πληροφορίες θα αναγράφονται ακριβώς κάτω από το πλαίσιο.Τέλος,το ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟ ΤΕΥΧΟΣ θα αναγράφεται στην συνηθισμένη δεξιά του θέση.

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσα σχόλια για την αλλαγή του εξωφύλλου,εφόσον οι μη αλλαγές στο επόμενο τεύχος είναι τελείως εμφανές.Μάλλον η επιθυμία μας για την αλλαγή αυτής την 'μονοτονίας΄ είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ(!) :P

 

Σχετικά με τις ιστορίες του 300#,διάβασα της 2 ιστορίες του Μπας Χέυμανς εφόσον ήταν οι πιο σύντομες.Το σενάριο μέτριο και το σχέδιο τελείως άχρηστο.Αναρωτιέμαι γιατί συνεχίζουν να δημοσιεύουν τις ιστορίες αυτού του ατάλαντου σχεδιαστή...................Κατά την γνώμη μου,το ΚΟΜΙΞ χωρίς Μπας και Μάου Χέυμανς θα ήταν καλύτερο! :best:

Επεξεργασία από Λοχαγός Μαρκ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9629
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4668 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

 διάβασα της 2 ιστορίες του Μπας Χέυμανς εφόσον ήταν οι πιο σύντομες.Το σενάριο μέτριο και το σχέδιο τελείως άχρηστο.Αναρωτιέμαι γιατί συνεχίζουν να δημοσιεύουν τις ιστορίες αυτού του ατάλαντου σχεδιαστή...................Κατά την γνώμη μου,το ΚΟΜΙΞ χωρίς Μπας και Μάου Χέυμανς θα ήταν καλύτερο!  :best:

 

:PPP: :ppp: :PPP: Σε καμία περίπτωση... :moutra:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5716
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  329
  • Reputation:   871
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5791 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Δεν ξέρω αν έτυχε και σε άλλο φίλο, αλλά αγόρασα το τεύχος #3οο και αντί των σελίδων 83-98, υπάρχουν οι σελίδες 99-114 ανάποδα συρραμένες και μετά υπάρχουν ξανά οι σελίδες 99-114 καινονικά συρραμένες και στη συνέχεια οι υπόλοιπες σελίδες.

Κακέκτυπο. Είναι αυτό με την δεύτερη αφίσα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12911
  • Reputation:   94410
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Από μία πρώτη ματιά που έχω ρίξει είναι ένα πολύ ωραίο τεύχος...!

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τις ιστορίες που περιέχει αλλά εκ'πρώτης όψεως μου αρέσει πολύ το 300ο...!

Αρκετά έξυπνη η ιδέα να βάλουν τρεις διαφορετικές αφίσες στα οπισθόφυλλα...!

Μακάρι να συνεχίσουν με τον ίδιο ενθουσιασμό και στα υπόλοιπα τεύχη που θα εκδοθούν...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10518
  • Group:  Members
  • Topic Count:  32
  • Content Count:  544
  • Reputation:   4969
  • Achievement Points:  544
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5382 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  10

Μόλις ολοκλήρωσα την ανάγνωση του ΚΟΜΙΞ 300#,σύντομα θα μπεί κριτική....................................  :havefun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Δυο τρία λακωνικά σχόλια:

΄Αρχοντα έχεις δίκιο.

Batigoal εμένα το εξώφυλλο μού αρέσει.

Χρήστο μου, το δικό μου είναι άψογο. Ασφαλώς θα σού το αλλάξει ο περιπτεράς αν έχει άλλο, γιατί ο δικός μου, παρόλο που πήγα πρωί πρωί είχε όλα κι όλα τρία, ένα από κάθε αφίσα.

΄Αρχισα το διάβασμα τού τεύχους με τις δύο ιστορίες τού Bas Heymans και τις βρήκα αρκετά διασκεδαστικές.

Ariskal η μόνη λύση είναι να το αλλάξεις. Τα κακέκτυπα κόμικς δεν είναι σαν τα γραμματόσημα με λάθος και, κατά τη γνώμη μου, δεν έχουν καμιά αξία.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23328
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  2301
  • Reputation:   28439
  • Achievement Points:  2302
  • Days Won:  20
  • With Us For:  4552 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Δυο τρία λακωνικά σχόλια:

΄Αρχοντα έχεις δίκιο.

Batigoal εμένα το εξώφυλλο μού αρέσει.

Χρήστο μου, το δικό μου είναι άψογο. Ασφαλώς θα σού το αλλάξει ο περιπτεράς αν έχει άλλο, γιατί ο δικός μου, παρόλο που πήγα πρωί πρωί είχε όλα κι όλα τρία, ένα από κάθε αφίσα.

΄Αρχισα το διάβασμα τού τεύχους με τις δύο ιστορίες τού Bas Heymans και τις βρήκα αρκετά διασκεδαστικές.

Ariskal η μόνη λύση είναι να το αλλάξεις. Τα κακέκτυπα κόμικς δεν είναι σαν τα γραμματόσημα με λάθος και, κατά τη γνώμη μου, δεν έχουν καμιά αξία.

Λακωνικα σχολια εσυ φιλε Τρυφωνα; γκουχ - γκουχ!! (φυσικα σε πειραζω) :)

 

Το σχολιο μου για το εξωφυλλο, δεν αφορα το αν μου αρεσει καλλιτεχνικα,

που παρεπιπτοντως, δεν μου αρεσει αλλα αυτα ειναι γουστα...

Αφορα το οτι οπως επισημανθηκε και παραπανω, περιεχει ηρωες, οι οποιοι

στην καλυτερη περιπτωση, εχουν εμφανιστει πολυ λιγο στις σελιδες του Κομιξ,

ενω χειροτερα καποιοι αλλοι νομιζω καθολου! :papas:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12750
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  2264
  • Reputation:   20416
  • Achievement Points:  2264
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5029 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Πηρα και εγω το τευχος 300. :pinokio: Πηγα κατευθειαν στο βιβλιοπωλειο που ψωνιζω συνηθως για να το βρω σε καλη κατασταση γιατι στα περιπτερα ειναι λιγο δυσκολο να το βρεις ok , και ειχε μονο 2 τευχη με τις δυο πρωτες αφισες.

Αν ειχε την τριτη μαλλον θα επελεγα εκεινη.Τελικα πηρα την δευτερη.Μια χαρα πολυ ομορφη ειναι και με πολλους ηρωες :best: .

Καλες οι ιστοριες αν και αυτες που μου αρεσαν περισσοτερο ηταν οι δυο τελευταιες του Καρλ Μπαρκς. :) 

Ενταξει ηταν καλο  τευχος περασα ευχαριστα την ωρα μου.

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  234
  • Reputation:   1623
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  157

Το σημαντικοτερο ειναι οτι μετα απο πολλα χρονια, βλεπουμε διαθεση για αλλαγες. Η δημοσιευση μιας μικρης ιστοριας του Γκοτφρεντσον απο δω και περα σε καθε τευχος ειναι κινηση που δειχνει οτι το Κομιξ θελει να παραμεινει το περιοδικο των κλασικων. Επομενο βημα, που δεν ξερουμε κατα ποσο θα γινει, ειναι η δημοσιευση μιας μεγαλης κλασικης ιστοριας καταξιωμενου σχεδιαστη σε καθε τευχος, αντι για 6-7 μικρες σαβουρες.

Επεξεργασία από Gladstone
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Λακωνικα σχολια εσυ φιλε Τρυφωνα; γκουχ - γκουχ!! (φυσικα σε πειραζω) :)

 

Το σχολιο μου για το εξωφυλλο, δεν αφορα το αν μου αρεσει καλλιτεχνικα,

που παρεπιπτοντως, δεν μου αρεσει αλλα αυτα ειναι γουστα...

Αφορα το οτι οπως επισημανθηκε και παραπανω, περιεχει ηρωες, οι οποιοι

στην καλυτερη περιπτωση, εχουν εμφανιστει πολυ λιγο στις σελιδες του Κομιξ,

ενω χειροτερα καποιοι αλλοι νομιζω καθολου! :papas:

 

Ως προς τη λακωνικότητα, είπα να τη σχολιάσω αυτοσαρκαστικά, φίλε μου, αλλά σκόπιμα το απέφυγα για να αφήσω σε κάποιον από εσάς τη χαρά να "μου την πει". Χαίρομαι που αυτός ήσουν εσύ. ΄Οσο για τα πρόσωπα που εικονίζονται στο εξώφυλλο, και αν ακόμη κάποια από αυτά δεν έχουν εμφανισθεί ποτέ ή ελάχιστα στο ΚΟΜΙΞ, πάντως, όλα ανεξαιρέτως εμφανίζονται στην πρώτη ιστορία τού τεύχους #300 για να τιμήσουν την μεγάλη επέτειο.

 

Πηρα και εγω το τευχος 300. :pinokio: Πηγα κατευθειαν στο βιβλιοπωλειο που ψωνιζω συνηθως για να το βρω σε καλη κατασταση γιατι στα περιπτερα ειναι λιγο δυσκολο να το βρεις ok , και ειχε μονο 2 τευχη με τις δυο πρωτες αφισες.

Αν ειχε την τριτη μαλλον θα επελεγα εκεινη.Τελικα πηρα την δευτερη.Μια χαρα πολυ ομορφη ειναι και με πολλους ηρωες :best: .

Καλες οι ιστοριες αν και αυτες που μου αρεσαν περισσοτερο ηταν οι δυο τελευταιες του Καρλ Μπαρκς. :) 

Ενταξει ηταν καλο  τευχος περασα ευχαριστα την ωρα μου.

 

Χαίρομαι που πέρασες ευχάριστες ώρες, καλή μου Πάολα. Η αφίσα που διάλεξες είναι επίσης πολύ ωραία. Κι εγώ μέχρι την τελευταία στιγμή ταλαντευόμουν ανάμεσα σε αυτήν και την τρίτη, που τελικά επέλεξα. Η πρώτη μού άρεσε λιγότερο γιατί ο Σκρουτζ, ως τεράστια κεντρική φιγούρα, εξαφάνιζε ουσιαστικά τους υπόλοιπους χαρακτήρες με εξαίρεση το ένα από τα ανήψια.

 

Το σημαντικοτερο ειναι οτι μετα απο πολλα χρονια, βλεπουμε διαθεση για αλλαγες. Η δημοσιευση μιας μικρης ιστοριας του Γκοτφρεντσον απο δω και περα σε καθε τευχος ειναι κινηση που δειχνει οτι το Κομιξ θελει να παραμεινει το περιοδικο των κλασικων. Επομενο βημα, που δεν ξερουμε κατα ποσο θα γινει, ειναι η δημοσιευση μιας μεγαλης κλασικης ιστοριας καταξιωμενου σχεδιαστη σε καθε τευχος, αντι για 6-7 μικρες σαβουρες.

 

Ας ευχηθούμε να γίνει κάτι τέτοιο φίλε μου και να μην μείνουμε μόνο με την ελπίδα, όλοι όσοι το ευχόμαστε.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3992
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Διάβασα και εγώ το 300 τεύχος και έχω να πω πως όντως ήταν από τα καλύτερα τεύχη που έχουν βγει τα τελευταία χρόνια σε θέμα επιλογής ιστοριών. Ακόμα και η ιστορία του Βίκαρ ήταν πολύ διασκεδαστική αλλά και του Χεύμανς που σχεδόν όλες όσες είχαν μπει σε παλιότερα τεύχη ήταν εντελώς σαχλές στο 300 οι ιστορίες του που επιλέχθηκαν ήταν αρκετά διασκεδαστικές επίσης. Τα στριπ με τον Πλούτο ήταν πολύ όμορφα, με ωραία χρώματα και ευρηματικά, όπως πάντα από τον Γκόντφρεντσον. Η ιστορία του Σκάρπα ήταν καλούτσικη, οι δύο ιστοριούλες του Μπαρκς όλα τα λευτά, ειδικά ο "Καλλιτέχνης κατεδαφιστής", η Ντόλτσε Βίτα του Μοττούρα επίσης πολύ όμορφη ιστορία. Η επετειακή ιστοριούλα του Γίππες ήταν ωραία, έφερε όλους τους ήρωες του Ντίσνευ να γιορτάσουν τα 300 τεύχη ακόμα και αν δεν έχουν εμφανιστεί κάποιοι από αυτούς του χαρακτήρες στις σελίδες του περιοδικού, ενώ η ιστορία του Φεριόλι ήταν ίσως η χειρότερη του τεύχος για μένα. 

 

ΥΓ. Άρα από την ιστορία του Γίππες βγάζουμε συμπέρασμα πως υπάρχει ένα life style περιοδικό που κυκλοφορεί στην Λιμνούπολη και ονομάζετε ΚΟΜΙΞ. xDDD

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Επιφυλάσσομαι να το διαβάσω και να πω την γνώμη μου. Εύστοχη η παρατήρηση για το περιοδικό που ονομάζεται ΚΟΜΙΞ και κυκλοφορεί στην Λιμνούπολη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Γεια σας παιδια! Διαβασα και εγω σχεδον ολο το ΚΟΜΙΞ 300 και ηταν υπεροχο!!! Παρα πολυ καλη η ιστορια ''Η Μεγαλη Επέτειος'' και ετσι οπως την ειχαν διαμορφωσει! Τα αρθρα πολυ ωραια ενω παρα πολυ καλη ηταν και 4σελιδη ιστορια του Γκόντφρεντσον! Το 301 φαινεται υπεροχο! Το 300 ηταν κατα τη γνωμη μου το καλυτερο τευχος που εχω διαβασει τα τελευταια χρονια! Αψογο σε ολα του! Αντε μακαρι η εκδοτικη να κρατησει τις αλλαγες και να συνεχισει ετσι και μετα το 301! Αν γινει αυτο το ΚΟΜΙΞ θα ξαναβρει την παλια του αιγλη! Ας ελπισουμε οτι ο νεαρος Τερζοπουλος καταλαβαινει καλυτερα τους αναγνωστες του περιοδικου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4224
  • Reputation:   26844
  • Achievement Points:  4270
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ξεχασα να πω οτι ολες οι αφισες ηταν τελειες! Εγω πηρα την δευτερη  ''An Embarrassment of Riches''!

Επεξεργασία από ΚΟΜΙΞ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Γεια σας παιδια! Διαβασα και εγω σχεδον ολο το ΚΟΜΙΞ 300 και ηταν υπεροχο!!! Παρα πολυ καλη η ιστορια ''Η Μεγαλη Επέτειος'' και ετσι οπως την ειχαν διαμορφωσει! Τα αρθρα πολυ ωραια ενω παρα πολυ καλη ηταν και 4σελιδη ιστορια του Γκόντφρεντσον! Το 301 φαινεται υπεροχο! Το 300 ηταν κατα τη γνωμη μου το καλυτερο τευχος που εχω διαβασει τα τελευταια χρονια! Αψογο σε ολα του! Αντε μακαρι η εκδοτικη να κρατησει τις αλλαγες και να συνεχισει ετσι και μετα το 301! Αν γινει αυτο το ΚΟΜΙΞ θα ξαναβρει την παλια του αιγλη! Ας ελπισουμε οτι ο νεαρος Τερζοπουλος καταλαβαινει καλυτερα τους αναγνωστες του περιοδικου.

 

Από το στόμα σου και στού Ντέιβιντ το αυτί, φίλε ΚΟΜΙΞ.

 

Ξεχασα να πω οτι ολες οι αφισες ηταν τελειες! Εγω πηρα την δευτερη  ''An Embarrassment of Riches''!

 

Μόνο που η ''An Embarrassment of Riches''! είναι η τρίτη, όπως θα δεις στο λινκ που ακολουθεί.

 

 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=500285783358233&set=a.176692095717605.55413.165403223513159&type=1&theater

 

Και καλά έκανες, αυτήν πήρα κι εγώ καθώς -όπως φαίνειται- και οι περισσότεροι από όσους δήλωσαν πιο πάνω ποιάν διάλεξαν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12801
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  645
  • Reputation:   3992
  • Achievement Points:  645
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5021 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πράγματι, και εγώ την τρίτη αφίσα διάλεξα. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Xristos St------- einai tria diaforetika? dld prepei na to paroume 3 fores to teuxos????????
περιοδικό Κόμιξ Αγαπητέ Xristos St-------- όχι δεν χρειάζεται, εσωτερικά τα τεύχη είναι ολόιδια. Απλώς μπορείς να επιλέξεις αυτή που σου αρέσει περισσότερο
Xristos St------- to phra 3 fores den ginotan alliws...
 
10 προς 1 ότι είναι δικός μας. Χρήστο, δεύρο έξω.

Επεξεργασία από Tightwad
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4650 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

χαχαχαχαχα :lmao:

 

Και το ΘΕΙΚΟ ''δεν γινόταν αλλιώς!''

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.