Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ion

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4544
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4855 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μια και ξαναανεβηκε το facebook του Κομιξ μπορουμε να εχουμε μια πληρη εικονα και ποσοι εμειναν στα like και τι ενημερωση γινεται.

 

Η μονη προσθηκη λοιπον που υπαρχει ειναι στο Μικυ Μαους. Σε ολα τα υπολοιπα ειναι σαν να εχει σταματησει ο χρονος στις 4/8 ή πιο πριν. :thinking:

 

 

ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ = 733

ΚΟΜΙΞ = 451

ΑΛΜΑΝΑΚΟ = 426

ΝΤΟΝΑΛΝΤ = 291

ΚΛΑΣΙΚΟ = 186

ΜΙΚΥ ΜΥΣΤΗΡΙΟ = 108

ΜΕΓΑΛΟ ΜΙΚΥ = 107

ΜΙΝΝΙ = 53

ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ DISNEY COMICS = 44

CARS = 38

 

Νομιζω οτι σε καποιες συλλογες το ποσοστο πωλησεων μαλλον κυμαινεται απο το πενταπλασιο ως το δεκαπλασιο, σε αλλες ομως... κλαφτα χαραλαμπε

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 2.5k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28488
  • Reputation:   190259
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6370 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Από την άλλη, τώρα που το καλοσκέφτομαι, ο Ρομπέν των Δασών στο Μίκυ δεν με είχε χαλάσει όταν τον είχα διαβάσει πιτσιρικάς. Και ακόμα περισσότερο, ότι ιστοριούλες είχα διαβάσει από αυτό το "σύμπαν", τις θυμάμαι με νοσταλγία. Ή έστω θυμάμαι με νοσταλγία ότι τις διάβαζα, ότι τις επιζητούσα και ότι γούσταρα.

 

Είναι μεν ένα Ντισνεϋκό προϊόν, πλην όμως δεν είναι από τα 2 κεντρικά σύμπαντα (πάπιες-ποντίκια). Θα γούσταρα λοιπόν να διάβαζα Ρομπέν στο Κόμιξ? .... κάπου εδώ μπαίνει και το τι "έμαθα" ότι είναι Ντίσνεϋ. Διότι δεν θα με χάλαγε ο Ρομπέν (αλλά μια νεότερη, πιο εκμοντερνισμένη περιπέτεια (σε σκίτσο και σενάριο)). Ούτε και Μπάγκυ Μπαγκ. Ούτε Μπερνάρ και Μπιάνκα. Ούτε μια ποικιλία τέτοιων ιστοριών. Με χάλασαν όμως τα Cars. Δεν το πήρα καν για να ακριβολογούμε.... Οπότε οφείλω να ομολογήσω ότι επεισέρχεται και αυτός ο παράγοντας στο παιχνίδι (τι έμαθα πιτσιρικάς να αποδέχομαι ως Ντίσνευ)........... για εμένα τουλάχιστον... ή έστω έτσι φαίνεται.

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45781
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6176 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Αλλα αμα εχεις πληρη συλλογη δεν εχεις τετοιες πολυτελειες επιλογης. Εκει "παταει" ο καθε εκδοτης. Αλλα κι εκει μπορεις να γκρινιαζεις συνεχως και να του πατησεις το δικο του τον καλλο οτι θα σταματησεις εντελως αν συνεχισει να κατεβαζει τον πηχυ. Κι αυτο ποναει παραπανω απο ενα σκεττο παραπονο.

 

 

Σωστά υποθέτεις, απλά δεν θέλω να χαλάσω τη σειρά στη συλλογή μου μιας και τα έχω όλα. Τώρα όσο για την ποιότητα...άστα, δε ξέρω αλλά δεν με καλύπτει πλέον όσο κι αν το θέλω. Δεν θέλω να το σταματήσω [...] Είναι μεγάλη απόφαση αυτή που πήρες να το σταματήσεις!

 

Παίδες, είναι λίγο άτοπο να λέμε πως γκρινιάζουμε πως θα σταματήσουμε αν δεν βελτιώσουν τη δουλειά τους, και από την άλλη να λέμε πως δεν πρόκειται να σταματήσουμε να το αγοράζουμε ό,τι και αν κάνουν, χάριν ολοκλήρωσης της συλλογής μας. Εδώ πέρα βλέπουμε πως πάνω από τα μισά άτομα που ψήσισαν συνεχίζουν να αγοράζουν το περιοδικό, τη στιγμή που όλοι συμφωνούμε πως έχει πιάσει πάτο. Και να είστε σίγουροι πως κορόιδα σαν εμάς υπάρχουν σε όλη την Ελλάδα, όχι μόνο στο GreekComics. Στο Facebook διάβαζα απειλές πως όλοι λένε ότι θα το σταματήσουν αλλά κανένας δεν το έκανε. Αυτός είναι και ο λόγος που εκεί πέρα συνεχίζουν το χαβά τους, επειδή ξέρουν πως ό,τι και να μας πλασάρουν θα το αγοράσουμε ως καλά κορόιδα από τη στιγμή που έχει τη στάμπα ως συλλεκτικό και όλοι πέφτουν με τα μούτρα πάνω του, ενώ τα κοράκια... εεε... οι έμποροι αναλαμβάνουν να εξαλείψουν την αγορά από τα υπόλοιπα τεύχη επιβεβαιώνοντας τη συλλεκτικότητά τους. Είτε μας αρέσει είτε όχι, αυτή είναι η μόνη μας δύναμη ως αναγνωστικό κοινό. Αν δεν έπεφταν και οι πωλήσεις στη Marvel, πιθανότατα να είχαμε ακόμα επιπτώσεις από το One More Day για παράδειγμα ή ο Spiderman να ήταν πλέον ο Ben Reilly για να πάω πιο πίσω.

 

Θα μου πείτε καλά τα λες, κι εσύ όμως δεν είσαι στο ίδιο τσουβάλι με εμάς; Σαφώς. Όμως από τη στιγμή που το αγοράζουμε ας είμαστε συνειδητοποιημένοι πως παίζουμε το παιχνίδι του Τερζό, και ας μη λέμε απειλές χωρίς αντίκρισμα αν ξέρουμε πως δεν πρόκειται να το σταματήσουμε. Εξ' άλλου ο καθένας μας έχει το δικό του λόγο για τον οποίο αγοράζει το περιοδικό. Ο προσωπικός λόγος για τον οποίο συνεχίζω να το αγοράζω, είναι επειδή συνεχίζω να το ξεκοκαλίζω ακόμα και τώρα, διαβάζω τα άρθρα, πηγαίνω στο Inducks να δω τι παίζει, μου αρέσει να βλέπω τι κυκλοφορεί σε όλες τις εκδόσεις ανά τον κόσμο και είναι λίγο κουλό να σταματήσω τις εγχώριες, θέλω να ξέρω τι είναι ακόμα καλό και τι μπορεί να διορθωθεί στο περιοδικό ώστε τα mail που στέλνω στην εκδοτική εκτός από κράξιμο να έχουν και προτάσεις, κλπ. Δεν τα λέω ως δικαιολογία, αυτοί είναι οι λόγοι που αγοράζω το περιοδικό και είμαι ενήμερος των επιπτώσεων. Δεν έχω κόλλημα με τις τρύπες στη συλλογή μου, αν δεν διάβαζα καθόλου το περιοδικό δεν θα είχα δισταγμό να το σταματήσω. Σε όλες τις σειρές έχω τρύπες επειδή αγοράζω μόνο τα τεύχη με ιστορίες που με ενδιαφέρουν. Ούτε πρόκειται να πουλήσω τα τεύχη ποτέ ώστε να με ενδιαφέρει. Παρεμπιπτόντως τα τελευταία 3 χρόνια έχω χάσει 1-2 τεύχη (ούτε καν θυμάμαι ποια είναι) επειδή δεν τα είχαν φέρει στο περίπτερο της γειτονιάς και δεν ασχολήθηκα να τα βρω πουθενά αλλού.

 

Τώρα για το Facebook, εξακολουθούν να με έχουν BANαρισμένο, και όταν πάω να γραφτώ, εξακολουθώ να μην έχω δικαίωμα γραφής. Τι να πω, κρίμας...

 

:cheers3:

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4620 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

 

Τώρα για το Facebook, εξακολουθούν να με έχουν BANαρισμένο, και όταν πάω να γραφτώ, εξακολουθώ να μην έχω δικαίωμα γραφής. Κρίμας...

 

 

Έγραψα χθες ένα ελαφρύ ψιλο-επικριτικό σχολιάκι. Ακόμα δεν το έχει πάρει η μαρμάγκα... θέλω να δω αν θα το σβήσουν! Αν το κάνουν, δεν ξαναγοράζω Κόμιξ! :moutra2: Δεν είπα τίποτα για καλύτερες κλασικές ιστορίες και εξώφυλλα ή για το cars, διότι η διαγραφή του ποστ, και ίσως το μπανάρισμα, θα ήταν σίγουρο! Έγραψα απλά ότι επιθυμώ 3-4 μεγαλύτερες ιστορίες και όχι 7 εκ των οποίων οι 3 2σέλιδες και 4σέλιδες. :cheers5:

Επεξεργασία από komicbest
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4620 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Τελικά άφησαν το δικό μου σχόλιο όμως δεν φαίνεται να άλλαξαν επικοινωνιακή πολιτική. Έσβησαν αρκετά σχόλια που αναφέρονταν σε πτώση της ποιότητας κτλ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8469
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4901 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Μπήκα τώρα στην σελίδα του περιοδικού και βλέπω πως απάντησαν σε μια ερώτηση αναγνώστη (τους ρώτησε γιατί το περιοδικό δεν βάζει πια ιστορίες του Rosa). Η απάντηση τους:

 

Αγαπητέ (όνομα αναγνώστη), όλες οι ιστορίες που έχει γράψει και σχεδιάσει ο Ντον Ρόσα έχουν δημοσιευτεί στο Κόμιξ...

 

Τουλάχιστον άρχισαν να απαντούν σε απλές ερωτήσεις. Δεν ξέρω βέβαια αν συνεχίζουν να σβήνουν σχόλια, αλλά ελπίζω να έμαθαν από τα λάθη τους και να σταμάτησαν την πολιτική που ακολουθούσαν όλο το καλοκαίρι. Ή τουλάχιστον αυτό θέλω να πιστεύω... :):cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45781
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6176 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Το ότι απάντησαν σε σχόλιο αναγνώστη αγγίζει τα όρια της επιστημονικής φαντασίας. Εγώ πάντως εξακολουθώ να είμαι ΒΑΝαρισμένος. Κρίμα γμτ, θα έλεγα και για ποιον λόγο σταμάτησε ο Rosa :valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12160
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Μπήκα τώρα στην σελίδα του περιοδικού και βλέπω πως απάντησαν σε μια ερώτηση αναγνώστη (τους ρώτησε γιατί το περιοδικό δεν βάζει πια ιστορίες του Rosa). Η απάντηση τους:

 

 

 

Τουλάχιστον άρχισαν να απαντούν σε απλές ερωτήσεις. Δεν ξέρω βέβαια αν συνεχίζουν να σβήνουν σχόλια, αλλά ελπίζω να έμαθαν από τα λάθη τους και να σταμάτησαν την πολιτική που ακολουθούσαν όλο το καλοκαίρι. Ή τουλάχιστον αυτό θέλω να πιστεύω... :):cheers3:

 

Η αλήθεια όμως είναι,ότι δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα.Τρεις από τις 85 ιστορίες(ενώ ο Ρόσα έχει δημιουργήσει 87) που δημοσιεύτηκαν στην Ελλάδα,δεν δημοσιεύτηκαν στο Κόμιξ.Η μια είναι η ιστορία Κροίσοι σε Φόρμα,που δημοσιεύτηκε στην Βιβλιοθήκη Κόμιξ # 1,η δεύτερη είναι Τρύπιες τσέπες και δημοσιεύτηκε στην Βιβλιοθήκη Κόμιξ #3 και τέλος η τρίτη είναι Η αιχμάλωτη του χείμαρρου της αγωνίας,που δημοσιεύτηκε στον τόμο Τα Χαμένα Επεισόδια.Επίσης οι 2 αδημοσίευτες ιστορίες είναι The Starstruck Duck(ιστορία η οποία δημοσιεύτηκε μόνο με προσχέδια) και Back in Dime for a Time(από την σειρά Ducktales),στην οποίας ο Ρόσα έγραψε το σενάριο.Έτσι λοιπόν στο Κόμιξ έχουμε 5 αδημοσίευτες ιστορίες του Ρόσα και στην Ελλάδα 2.Θα μου πείτε λεπτομέρειες,όμως δεν μπορείς να λες κάτι στα κουτουρού χωρίς να το προσδιορίζεις.

 

Αν λοιπόν είχαν τέτοια επικοινωνία με τους αναγνώστες τους στο facebook και τους δίναν να καταλάβουν τι και πως,τότε ναι θα τους παραδεχόμουν,αλλά αυτό δεν μου λέει κάτι.

Επεξεργασία από Quackmore
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12160
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Σύμφωνα με το inducks,το προσωπικό μου αρχείο και τα τεύχη που έχω στην συλλογή μου(μου λείπουν δυστυχώς 50) έχουν δημοσιευτεί στο Κόμιξ μέχρι τώρα 355 ιστορίες του Καρλ Μπαρκς.Στον αριθμό περιλαμβάνεται και το αλμπουμάκι Καρλ Μπαρκς 10Χ10,καθώς και το τευχάκι που δίναν δώρο στους συνδρομητές,με την ιστορία Ο Πλούτο Σώζει το Πλοίο.Οι ιστορίες που έχει δημιουργήσει ως τώρα ο Μπαρκς φτάνουν τις 844,οπότε με μια ιστορία σε κάθε τεύχος,θα δούμε όλο το έργο του Μπαρκς δημοσιευμένο στο περιοδικό,μετά το τεύχος 1000,δηλαδή γύρω στο 2080-2090.Παρόλα αυτά συνολικά στην Ελλάδα έχουν δημοσιευτεί 510 ιστορίες σύμφωνα με το inducks, όμως και πάλι το ποσό είναι μικρό μπροστά στο σύνολο των ιστοριών που έχει φτιάξει ο παπιάνθρωπος.Έτσι λοιπόν όσοι παίρνουν το Κόμιξ,για να αποκτήσουν όλο το έργο του Μπαρκς στα ελληνικά δυστυχώς άδικα ξοδεύουν τον καιρό τους.Με την Βιβλιοθήκη Μπαρκς όμως,αυξάνονται οι πιθανότητες μιας και ήδη με τους πρώτους 8 τόμους,έχουν δημοσιευτεί 114 ιστορίες.

 

 

Όσον αφορά άλλους μεγάλους δημιουργούς όπως ο Σκάρπα,οι ιστορίες του που έχουν δημοσιευτεί στο Κόμιξ φτάνουν μετά βίας τις 35 και σχεδόν έχουν περάσει 2 χρόνια από την δημοσίευση της τελευταίας ιστορίας του, που είδαμε στο περιοδικό.Βέβαια το θέμα Σκάρπα,είναι λίγο περίπλοκο,γιατί ενώ αρχικά έδειξε πως θέλει να τον συμπεριλάβει ως μόνιμο δημιουργό στις σελίδες του περιοδικού,τελικά φαίνεται πως επέλεξε να δημοσιεύσει τις πρώτες ιστορίες του,οι οποίες είναι και οι καλύτερες του.Τις υπόλοιπες ιστορίες του Σκάρπα πλέον τις βλέπουμε μέσω των Κλασικών,οι οποίες όμως είναι αναδημοσίευση από παλιά τεύχη Μίκυ Μάους και ίσως κάποιες φορές και από Μεγάλα Μίκυ.Ο Σκάρπα ως τώρα έχει δημιουργήσει συνολικά 507 ιστορίες,απ τις οποίες οι 306 έχουν δημοσιευτεί στην Ελλάδα,δηλαδή 201 ιστορίες μένουν αδημοσίευτες,κάποιες απ' τις οποίες δεν έχουν ως περιεχόμενο παπιά και ποντίκια.Οπότε ο αριθμός των ιστοριών με πάπιες και ποντίκια μειώνεται κι άλλο.Έχουν περάσει όμως τόσα χρόνια και βλέπουμε συνεχώς ανατυπώσεις ιστοριών του Σκάρπα.Αυτό λοιπόν σημαίνει πως ο Τερζόπουλος δεν είναι πλέον διατεθειμένος να δημοσιεύσει και τις υπόλοιπες ιστορίες του.Το μόνο περιοδικό στο οποίο είδαμε αδημοσίευτες ιστορίες του Σκάρπα τα τελευταία 6 χρόνια, ήταν το Κόμιξ.Ίσως και λόγω της κρίσης να μην αγοράζει πλέον ιστορίες του,αλλά αν τις έχει στα συρτάρια και δεν τις δημοσιεύει,είναι τελείως χαζή κίνηση.

 

Ένας ακόμα κλασικός δημιουργός είναι ο Φλόυντ Γκότφρετσον,τον οποίο όμως βλέπαμε ανα τακτά χρονικά διαστήματα στο περιοδικό,όμως πλέον έχουμε να τον δούμε από το 1999,με εξαίρεση μια δισέλιδη αν θυμάμαι καλά το 2005.Οι ιστορίες του που έχουν δημοσιευτεί στο Κόμιξ ζήτημα,αν θα φτάνουν τις 20-30.Στην Ελλάδα έχουν δημοσιευτεί 116 ιστορίες(κυρίως μικρά στριπάκια).Όμως όλες οι ιστορίες που έχει φτιάξει φτάνουν τουλάχιστον τριψήφιο αριθμό.

 

Στην ίδια μοίρα βρίσκεται και ο Αλ Ταλιαφέρο,αλλά και ο Πωλ Μάρρυ,ιστορίες του οποίου όμως,έχουμε δει ευτυχώς στο Μεγάλο Μίκυ.Στην Ελλάδα έχουν δημοσιευτεί 315 ιστορίες του,ενώ συνολικά έχει φτιάξει 665 ιστορίες(μια ακόμα ιστορία να έκανε και θα θεωρούνταν σατανιστής :P )Τώρα τελευταία ο Τερζόπουλος ξεκίνησε τις ανατυπώσεις στο Μεγάλο Μίκυ,αλλά εφόσον δεν πρόκειται για καινούργιες ιστορίες,η δημοσίευση όλων των ιστοριών του θεωρείται χαμένη υπόθεση.

 

Ένας ακόμα δημιουργός που αδικήθηκε ήταν και ο Μπεν Βερχάγκεν,που ενώ έχει φτιάξει μόλις 50 ιστορίες(συνήθως σχέδιο),στην Ελλάδα έχουν δημοσιευτεί με το ζόρι 15.Κρίμα γιατί έχει πολλές μεγάλες περιπέτειες που αξίζουν.

 

Υπάρχουν όμως και σχεδιαστές που είναι και σε καλύτερη μοίρα,όπως οι Γίππες,Βαν Χορν(ειδικά αυτός έχει την τιμητική του) και Ρότα που αν συνεχίσουν έτσι σε 2-3 χρόνια θα έχουμε δει όλο το μέχρι τώρα έργο τους,γιατί συνεχίζουν ασφαλώς να φτιάχνουν ιστορίες.

 

Τέλος ο δημιουργός,που ευτυχώς είχαμε την τύχη να δούμε όλες τις ιστορίες του(εκτός από 5)στο Κόμιξ, ήταν ο Ντον Ρόσα.Ευτυχώς όμως και από τις 5 αυτές ιστορίες,οι 3 δημοσιεύτηκαν στην Βιβλιοθήκη Κόμιξ,οπότε μένουν μόνο 2 αδημοσίευτες, οι οποίες δεν είναι και κάτι το τρελό που αξίζει να δημοσιευτεί οποσδήποτε.

 

Συμπέρασμα:από αυτούς τους δημιουργούς, ζήτημα αν θα δούμε μόνο από 3, να δημοσιεύεται τελικά όλο το έργο τους στο Κόμιξ.Πλέον την τιμητική της έχει η ισπανική σχολή,που δυστυχώς ενδιαφέρει συνήθως τα πεντάχρονα.Οπότε όσοι ενδιαφέρονται για τους παραπάνω δημιουργούς,απλά ας μην ασχοληθούν πλέον με το συγκεκριμένο περιοδικό,γιατί δεν έχει βλέψεις να τους αναδημοσιεύσει στις σελίδες του.

 

Υγ. για τον Καβατσάνο δεν είπα τίποτα, γιατί για 10 μόνο δημοσιευμένες ιστορίες τι να πεις.Ευτυχώς που μπαίνει στο Μίκυ Μάους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  848
  • Content Count:  3050
  • Reputation:   41695
  • Achievement Points:  3061
  • Days Won:  28
  • With Us For:  5164 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Το τεύχος 280. Το επόμενο θα κυκλοφορήσει Πέμπτη 27/10, λόγω της αργίας της 28ης.

 

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4620 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πηρα σημερα το 280 και μπορω να πω μετα βεβαιοτητας (και αναγνωσης) οτι ειναι μια καλη αγορα. :gnews:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11375
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  268
  • Reputation:   517
  • Achievement Points:  268
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πηρα σημερα το 280 και μπορω να πω μετα βεβαιοτητας (και αναγνωσης) οτι ειναι μια καλη αγορα. :gnews:

 

Πλάκα κάνεις; Εσύ είσαι ένα μήνα μπροστά βρε θηρίο... :confuse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4620 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Πλάκα κάνεις; Εσύ είσαι ένα μήνα μπροστά βρε θηρίο... :confuse:

Μαλλον μπερδευτηκες.Το 280 κυκλοφορησε χθες. :p4::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4544
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4855 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το Κομιξ 281 θα κυκλοφορησει στις 27/10 μαζι με το Ντοναλντ 168, ισως και το Κλασικο 229 (αν δεν βγει στις 26/10), ισως και το Μικυ Μαους.

post-13944-13174804446176_thumb.jpg

 

Δεν συνηθιζω να κανω κριτικη στις ιστοριες οπως αλλοι με το δικο τους τροπο. Ο καθενας εχει τη γνωμη του. Καποιες φορες την εκφραζει πιο εντονα κι αλλες πιο αντικειμενικα. Ειναι ομως απο τους λογους που συνεχιζω να επισκεπτομαι το φορουμ αυτες οι γνωμες.

Εγω δινω μεγαλη σημασια στο σχεδιο γιατι αμα δεν μου αρεσει το σχεδιο μου χαλαει ολη τη διαθεση, αλλα συνηθως το Κομιξ το αντιμετωπιζω πιο σφαιρικα. Εκει τα αρθρα αλλα και τα σεναρια των ιστοριων συνηθως κατορθωνουν να παρακαμψουν τους ενδοιασμους μου. Το Κομιξ μπορω να το δω και σαν ενα μενου. Πρωτα το ορεκτικο με την πρωτη ιστορια που συνηθως ειναι καλη, το κυριως πιατο που συχνα ειναι και αναλατο και ανοστο που αν δεν ηταν η "σαλατα" των αρθρων θα ηταν και αχωνευτο! Ευτυχως υπαρχει το επιδορπιο, το γλυκο θα ελεγα, που ειναι ο Μπαρκς και μου μενει μια καλη γευση! Το θεμα ειναι οτι υπαρχουν ακομα μερικες μεγαλες του Μπαρκς που θα μπορουσαν να γινουν ακομα και το κυριως πιατο, αλλα και πολλες αλλες πολυσελιδες που πραγματικα αξιζουν μια θεση στο Κομιξ.

 

Μερικα που αφορουν το τωρινο τευχος ειναι τα εξης

Η ιστορια "η φιεστα της μαργαρινης" (δυστυχως του Βικαρ) εχει ενα τρισελιδο αρθρο με τιτλο "ιστοριες επαγγελματικης φαντασιας". Αναφερεται στις συχνες επαγγελματικες "περιπετειες" του Ντοναλντ αλλα σε ενα σημειο γραφει κατι που δεν νομιζω να ξαναγραφτηκε καπου. Πολυ περιληπτικα, λεει οτι οι σκανδιναβοι μετα απο διαφορες αποδοσεις διαφορων ιστοριων αφηνουν υπονοουμενο οτι ο Ντοναλντ δεν ηταν ποτε ανεργος αλλα ειχε μια μονιμη και σταθερη δουλεια σε εργοστασιο μαργαρινης με ενα υποτυπωδη μισθο για να μπορει να βγαζει τα προς το ζην. Αναφερεται σαν πρωτο σημειο αναφορας μια ιστορια που εκδοθηκε στη Δανια το 1955 αλλα μονο με ενα τιτλο και χωρις αλλα στοιχεια ειναι δυσκολο να βρουμε ευκολα ποια ακριβως εννοουν. Περισσοτερα στο ιδιο το αρθρο που (απο τον συνηθη σκαναριστα περιμενουμε) συντομα θα μπει και το σκαν του σε αλλο θεμα.

 

Επισης το εξωφυλλο ειναι ομοιο με αυτο του Μικυ Μαους 2205.

post-13944-1317480351361_thumb.jpgpost-13944-1317480414586_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11375
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  268
  • Reputation:   517
  • Achievement Points:  268
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Μαλλον μπερδευτηκες.Το 280 κυκλοφορησε χθες. :p4::lol:

 

Ναι με μπέρδεψε το πόστ πάνω από το δικό σου... :oops::lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39533
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Σήμερα που πήγα για τα τεύχη της εβδομάδας, δεν το πήρα και ελπίζω να αντέξω και να μην το πάρω τις επόμενες μέρες! :nek:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

:clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2:

 

(ναι και για τον Φάντομ πάει αυτό ;) )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3960
  • Group:  Members
  • Topic Count:  233
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   4299
  • Achievement Points:  1125
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6040 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  59

Η αλήθεια είναι, ότι και εμένα προσωπικά μου άρεσε αρκετά έως πολύ, το τεύχος 280. Δεν θέλω να μπω στη διαδικασία ούτε της κριτικής, ούτε της σύγκρισης με τα παλαιότερα, ούτε με αυτήν της πρόβλεψης για τα επόμενα, αλλά απλά το τεύχος 280 είναι αξιοπρεπέστατο και χωράει άνετα σ εμια βιβλιοθήκη φίλου των εκδόσεων Ντίσνευ. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12528
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  79
  • Reputation:   290
  • Achievement Points:  79
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5098 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

To νεο τευχος αλλη μια απο τα ιδια. Και μονο ο Ναντορπ στο εξωφυλλο αρκει για να σου χαλασει τη διαθεση. Δεν θα σχολιασω τις ιστοριες, ολες ηταν μετριες με εξαιρεση του Μπαρκς. Το Κομιξ κυμαινεται σε μετρια εως κακα επιπεδα στην ποιοτητα του. Οποιαδηποτε βελτιωση σε ορισμενα τευχη νομιζω πως ειναι περιστασιακη και τυχαια, απλα επειδη ετυχε καποια ιστορια που βαζουν να ειναι ελαφρως καλυτερη απο τις κακες ιστοριες. Εαν δεν υπαρξει απο την πλευρα του Κομιξ κατανοηση για τις απαιτησεις των αναγνωστων, δεν προκειται ν αλλαξουν πολλα. Ας κατσουν να συσκεφτουν εκει στη ΝΕα Ακτινα τους λογους της μεγαλης κατρακυλας (τους εχουμε επισημανει αρκετοι απο εμας στα γραμματα μας προς αυτους) και μετα ας . αλλαξουν το Κομιξ θεαματικα. Τα συστατικα της επιτυχιας τα γνωριζουν πολυ καλα αλλωστε, τουλαχιστον ο κος Τερζοπουλος. Δεν θα εβλαπτε και καποια μικροαλλαγη στο layout του περιοδικου η του εξωφυλλου, ωστε να σηματοδοτηθει και ετσι η στροφη στην ποιοτητα, οταν αποφασισουν να το κανουν...Σαν να λεμε "να, τωρα κατσαμε κ σκεφτηκαμε κ οντως θελουμε ξανα το Κομιξ στην κορυφη, αλλαζουμε ροτα αλλαζουμε κ εξωφυλλο για να πειστει και ο πλεον απιστος οτι το Κομιξ μονο στην κορυφη θα ναι απο δω και στο εξης".

 

Ονειρευομαι βεβαια, γιατι και στο επομενο τευχος Ναντορπ και βρες με στο φεησμπουκ θα αντικρυσουμε στο περιπτερο..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13632
  • Group:  Members
  • Topic Count:  157
  • Content Count:  1052
  • Reputation:   8469
  • Achievement Points:  1052
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4901 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Η ιστορια "η φιεστα της μαργαρινης" (δυστυχως του Βικαρ) εχει ενα τρισελιδο αρθρο με τιτλο "ιστοριες επαγγελματικης φαντασιας". Αναφερεται στις συχνες επαγγελματικες "περιπετειες" του Ντοναλντ αλλα σε ενα σημειο γραφει κατι που δεν νομιζω να ξαναγραφτηκε καπου. Πολυ περιληπτικα, λεει οτι οι σκανδιναβοι μετα απο διαφορες αποδοσεις διαφορων ιστοριων αφηνουν υπονοουμενο οτι ο Ντοναλντ δεν ηταν ποτε ανεργος αλλα ειχε μια μονιμη και σταθερη δουλεια σε εργοστασιο μαργαρινης με ενα υποτυπωδη μισθο για να μπορει να βγαζει τα προς το ζην. Αναφερεται σαν πρωτο σημειο αναφορας μια ιστορια που εκδοθηκε στη Δανια το 1955 αλλα μονο με ενα τιτλο και χωρις αλλα στοιχεια ειναι δυσκολο να βρουμε ευκολα ποια ακριβως εννοουν. Περισσοτερα στο ιδιο το αρθρο που (απο τον συνηθη σκαναριστα περιμενουμε) συντομα θα μπει και το σκαν του σε αλλο θεμα.

 

Το συγκεκριμένο άρθρο ανέβηκε σε ξεχωριστό θέμα. :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4812 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

μολις διαβασα ξανα το τευχος 176 και ειπα να ψαξω το duck στο εξωφυλλο

που ειναι στο φτερο του κοτοπουλου

και βρηκα ενα χαμενο μικυ!!λογικα οι περισσοτεροι θα το εχετε βρει αλλα ποτε δεν ξερεις!

 

ειναι στον κακτο στο δεξι φαναρι του αυτοκινητου!!!

 

Επεξεργασία από dimious200
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4620 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το τεύχος 281.Κυκλοφορεί σήμερα 27/10/11

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12528
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  79
  • Reputation:   290
  • Achievement Points:  79
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5098 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Bρε βρε..παλι Ναντορπ στο εξωφυλλο στο τευχος του Δεκεμβριου!!! Τουλαχιστον θα γραφουν και το ονομα του Γιπες κατω απο τον τιτλο της ιστοριας..ελπιζς να μη γινεται μονο κ μονο επειδη εχει ξαναμπει ιστορια με ιδιο τιτλο για να μη γινει μπερδεμα, αλλα να ειναι μεσα στο πλαισιο της αλλαγης της ποιοτητας του περιοδικου και να γραφουν παντα απο δω και περα τον δημιουργο της κυριας ιστοριας στο εξωφυλλο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5351 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Στο επόμενο τεύχος έχει το 605ο τελευτάιο σενάριο του Καρλ Μπαρκς! Μην το χάσετε! ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9632
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4695 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

Η επόμενη ιστορία είναι αυτή..

 

Φυσικά το εξώφυλλο Νάντορπ και επείσης έχει δημοσιευτεί ξανά το εξώφυλλο στο ΚΟΜΙΞ 138 ως σχεδιο του Μπαρκς αλλα φυσικά ο Ναντορπ το έκανε και αυτός και τωρα ο Τερζοπουλος το βάζει ως λατρης του Ναντορπ...

 

Τουλαχιστον υπαρχει και η κλασικη ιστορια μπαρκς στο τελος αλλιώς...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22310
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  319
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4621 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αφου αναφερεστε κιολας στο επομενο Κομιξ απλως αναφερω οτι η πολυ καλη βασικη ιστορια για τον Βασιλια Σκρουτζ Α ειναι η επανεκδοση μιας πασιγνωστης ιστοριας, του Σκρουτζ Χαν απο τα τευχη Μεγαλο Μικυ 34 & Σουπερ Μικυ 2 και στο Κομιξ 138 οπου μπορει να γινει και συγκριση εξωφυλλου.

Ναντορπ ξεΝαντρορπ, σ'εμενα παντως αρεσουν και τα δυο εξωφυλλα. Ειναι εξωφυλλα με συναρπαστικη "κινηση" που παραπεμπουν στην περιπετεια κι οχι "στατικα" και "αδιαφορα". Εγω παντως τετοια τους ζητησα να βαζουν.

:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28702
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4812 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα η ιστορια του αλλου μηνα ειναι ΙΣΤΟΡΙΑΡΑ!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12528
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  79
  • Reputation:   290
  • Achievement Points:  79
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5098 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ειναι εξωφυλλα με συναρπαστικη "κινηση" που παραπεμπουν στην περιπετεια κι οχι "στατικα" και "αδιαφορα". Εγω παντως τετοια τους ζητησα να βαζουν.

:)

 

Kακως. Και το εξωφυλλο του Νοεμβριου με τον Ντοναλντ να τον στροβιλιζει ο αερας συναρπαστικοτατη κινηση εχει, δεν ειναι στατικο, ειναι ομως του Ναντορπ και μονο καλο δεν μπορεις να το πεις, τουλαχιστον για ενα περιοδικο που αυτοαποκαλειται το καλυτερο περιοδικο Ντισνευ παγκοσμιως κτλ κτλ. Δεν ειναι κριτηριο για το αν ενα εξωφυλλο ειναι κακο η καλο το αν εχει κινηση η οχι. Υπαρχουν εξωφυλλα εντελως στατικα που ομως ειναι αριστουργηματα:

 

gr_kx_0132a_001.jpg

 

gr_kx_0144a_001.jpg

 

και υπαρχουν εξωφυλλα με κινηση στο σχεδιο τα οποια εγω προσωπικα τα θεωρω σκουπιδια:

 

gr_kx_0267a_001.jpg

 

Δηλαδη εσυ προτιμας ενα κακο εξωφυλλο απλα και μονο επειδη εχει το στοιχειο της κινησης, ακομα και αν ειναι του αταλαντου Ναντορπ και απορριπτεις ενα αριστουργηματικο σχεδιο του Μπαρκς η του Ροσα επειδη δεν εχει κινηση? Μην τρελαθουμε...

 

Το εξωφυλλο του Δεκεμβριου εχει κινηση και ειναι πολυ καλο σε σχεδιο. Δυστυχως ομως, ειναι μια κακη, χυδαια και αυθαδικη αντιγραφη ενος ομορφου γνησιου εξωφυλλου του Μπαρκς που ειχαμε δει στο τευχος 138. Ο Ναντορπ ξεκινησε σαν ενας θρασυς αντιγραφεας των εξωφυλλων του Μπαρκς και τωρα ερχεται το Κομιξ για αλλη μια φορα να τον επιβραβευσει. Το Κομιξ και το περιοδικο της πατριδας του, το Donald Duck Εxtra ειναι τα μονα περιοδικα παγκοσμιως που αναγνωριζουν το ταλεντο του Ναντορπ και δημοσιευουν τα εξωφυλλα του. Ενας θεος ξερει αυτο που η κοινη λογικη αγνοει...γιατι δηλαδη το κανουν αυτο. Φανταζομαι οι Ολλανδοι τον τιμουν εκει γιατι ειναι συμπατριωτης τους. Εμεις?????????????????

 

Αν ηταν πρωτοτυπο το εξωφυλλο του Ναντορπ μπορει και να του ελεγα μπραβο, τωρα ομως ειναι σαν να λεμε μπραβο σε εναν ζωγραφο που εκανε πχ το αντιγραφο της Μονα Λιζα. Και μαλιστα το αντιγραφο αυτο να το εκθετουμε και στο ιδιο μουσειο που βρισκεται το αυθεντικο, στο Λουβρο. Αυτο κανει και το Κομιξ. Οσο καλη δουλεια και να κανε ο αντιγραφεας, δεν συγκρινεται με το πρωτοτυπο. Με την ιδια λογικη να στειλω και γω τα σχεδια που εκανα ξεπατικοσουρα μικρος απτα εξωφυλλα του Μπαρκς για να τα βαλουν σε μελλοντικες επαναδημοσιευσεις των ιστοριων του Μπαρκς...ειναι τωρα λογικη αυτη; Θα μου πεις τι να εβαζαν..μπορει να μην εχει φτιαξει κανενας αλλος εξωφυλλο για την ιστοριαρα Βασιλιας Σκρουτζ Α. Ετσι να το δεχτω. Αλλα θα το δεχτω μονο οταν βαζουν στα 10 απτα 12 εξωφυλλα της χρονιας αριστουργηματικα σχεδια μεγαλων σχεδιαστων. Οταν 10 στα 12 ειναι του Ναντορπ, ενα του Ροτα και ενα ενος τυχαρπαστου με ονομα γλωσσοδετη, ε τοτε λες αει στα τσακιδια ασχετοι.

 

Το μονο θετικο, η ενδειξη "δια χειρος Ντααν Γιπες" κατω απτον τιτλο του επομενου τευχους. Αν αυτο δεν γινεται σκοπιμα επειδη απλα και μονο θα υπαρχει συγχηση με το εξωφυλλο του 138 που εχει ιδιο σχεδιο, αλλα αντιθετα αποτελει μερος της συνειδητοποιησης της καταντιας και αρχη της βελτιωσης του περιοδικου, και πλεον σε καθε τευχος θα βλεπουμε το ονομα του δημιουργου στο εξωφυλλο, τοτε ειναι καλοδεχουμενο και πολλα μπραβο τους. Σε καθε αλλη περιπτωση, εξακολουθουν να ζουνε στον κοσμο τους εκει στη Νεα Ακτινα. Απλα. ντροπη τους για την καταντια του πιο πολυλατρεμενου, ισως, ελληνικου περιοδικου.

Επεξεργασία από lazarospap
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27519
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Nα πω λίγο κι εγώ την αποψάρα μου;

 

ΦΤΑΝΕΙ με την γκρίνια για το ΚΟΜΙΞ. Οκ ΄έχει πέσει η ποιότητά του ,το έχουμε καταλάβει.Οκ βάζει δημιουργούς πολύ μικρότερης δυναμικότητας. Οκ ο Τερζό πλέον ψωνίζει από σβέρκο. Πάρακατω τώρα. Τα 'παμε αυτά. Με το να τα ξαναλέμε διακόσες φορές δεν μπορώ να καταλάβω τι κερδίζουμε. Το είπατε μια ,το είπατε δύο φορές ,το καταλάβαμε. Το να ξαναματαλέτε την άποψή σας που παραμένει ίδια και απαράλλαχτη δεν θα αλλάξει κάτι. Έχω βαρεθεί να μπαίνω στο θρεντ του ΚΟΜΙΞ να διαβάσω τίποτα της προκοπής και να βλέπω συνεχώς μιρλα ,κλάψα και αφορισμούς. Προσπεράστε το και πάμε παρακάτω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12528
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  79
  • Reputation:   290
  • Achievement Points:  79
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5098 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν τα λεμε (πλεον) για να αλλαξει κατι. Ως φιλοι του περιοδικου κανουμε καποιες διαπιστωσεις, οι οποιες συνηθως ειναι κοινες και αρνητικες και επιβεβαιωνονται και στο τευχος για το οποιο συζηταμε. Δεν καταλαβαινω που ειναι το κακο.

 

Αυτος ειναι ο λογος υπαρξης των forums. Να λεμε και να συζηταμε και να ξαναλεμε και να ξανασυζηταμε τα ιδια και τα ιδια, γυρω απο ενα θεμα. Αλλιως θα επιτρεποταν ενα ποστ ανα χρηστη, με το οποιο θα εξεφραζε δογματικα μια αποψη ο καθενας και τερμα θα απαγορευοταν να την ξαναπει, ακομα και αν την επαναδιατυπωνει με διαφορετικα καθε φορα επιχειρηματα. Να μου ελεγε καποιος οτι το Κομιξ ειναι ακομα κορυφαιο και φανταστικο, να το δεχτω αν μου επιχειρηματολογησει. Αλλα να μου λενε οτι δεν εχει νοημα να λεω την αποψη μου γενικοτερα επειδη ηταν η ιδια αποψη και στα προηγουμενα τευχη... :confuse:

 

Σε οποιον δεν αρεσει να διαβαζει ξανα και ξανα και ξανα τις αποψεις των αλλων οσο ιδιες η διαφορετικες ειναι, το forum δεν ειναι μερος για να περναει τις ωρες του. Forum = Αγορά.

Επεξεργασία από lazarospap
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.