Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ion

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12516
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5514 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Έι, μια φορά μ' άρεσε ένα τραινάκι και το χαλάς!!! :moutra2:

 

ΥΓ. Σε βρίσκω κομματάκι υπερβολικό. :P Δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα να κακοσχολιάζονται δημιουργοί που δεν το 'χουν κατά κοινή ομολογία (αν και γενικά όταν αυτό εκφράζεται [τόσο] υπερβολικά και έντονα μου κακοπέφτει πάλι). Αλλά δεν άντεξα το "σύνταξη" για δύο κορυφαίους δημιουργούς, από τους καλύτερους που γνώρισαν τα ντισνεϋκά κόμικς, κι αυτό όχι γιατί έχουν πέσει ποιοτικά γενικά, αλλά επειδή έτυχε το ΚΟΜΙΞ να διαλέξει ιστορίες που ήταν "κακές στιγμές". Στο ΚΟΜΙΞ έχουμε δει πιο πρόσφατες ιστορίες και των δύο, που μας άρεσαν εξίσου ή και περισσότερο από παλιότερες.

Δεν είδα κάποιον να προσπαθεί να μιμηθεί τον Μπράνκα, μου φάνηκε πως σχεδιαστικά βγήκε αυθόρμητα από τον Ραμόν, και μου άρεσε όσο μου αρέσει και ο Ντάνιελ. Τώρα πώς μπορεί κανείς να μιμηθεί σεναριακά κάποιον που δεν έχει γράψει ποτέ σενάριο, δεν το γνωρίζω... :P

Αυτές ήταν οι "παρατηρήσεις" μου. Δεν σας λέω πόσο με πληρώνει ο κάθε δημιουργός ξεχωριστά. :P Πάντως ο Βαν Χορν με πληρώνει σε είδος... :mafia:

 

ΥΓ2. Ο Βαν Χορν συνεχίζει να δουλεύει κανονικά. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 2.5k
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12159
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5312 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Χμμμ δεν έχεις και άδικο,το ποστ το έκανα κάτω από κατάσταση μεγάλου εκνευρισμού.Σίγουρα κάποια από αυτά που είπα ήταν υπερβολικά,όμως όπως είπα και στο προηγούμενο ποστ το θέμα είναι να υπάρχουν καλές και επιτυχημένες ιδέες.Δεν είναι κρίμα ο Βαν Χορν να έχει κάνει τόσες ωραίες κλασικές ιστορίες,που με έκαναν να αγαπήσω το περιοδικό και τώρα να τις καλύπτει αρνητικά, μέσω νέων ιστοριών που δεν αξίζουν μια μπροστά στις παλιές.Αν κάποιος αρχίζει να διαβάζει τις νέες ιστορίες του Βαν Χορν,χωρίς να έχει διαβάσει τις παλιές δεν νομίζω να πει ότι είναι κορυφαίος σχεδιαστής,μάλλον το αντίθετο.Στον Γίππες δεν με χαλάει, το σχέδιο αλλά το σενάριο που δυστυχώς τώρα τελευταία είναι παντελώς αδιάφορο.Τώρα όσον αφορά τον Μπερναντό κλπ, είναι ανάλογα το πως το βλέπει κανείς και πόσες ιστορίες από παλιότερους σχεδιαστές έχει διαβάσει.Οι παλιές του Μπράνκα όπως ο Θησαυρός της Νάνσυ Μπελ ήταν θεικές,όμως οι καινούργιες από 2000 και μετά θυμίζουν Μπερναντό κλπ.Πάντως γενικά το θέμα είναι πως έχει μάθει κανείς και από πότε ξεκίνησε να αγοράζει το Κόμιξ.Εγώ για παράδειγμα το έχω ξεκινήσει από το 1997 και το τεύχος 104,οπότε έχω μάθει το Κόμιξ όπως ήταν τότε και για αυτό δεν μπορώ με τίποτα να χωνέψω και να δεχτώ την τωρινή κατάσταση για την οποία όμως δεν φταίνε μόνο οι εκδότες,αλλά και οι σχεδιαστές.Και τέλος,όσον αφορά το τραινάκι αφού είπα καλά λόγια πως γίνεται να στο χάλασα? :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ρε παιδιά πότε σας απογοήτευσε ο Ρότα; Ειλικρινά δηλαδή ,εγώ δεν έχω πέσει ποτέ πάνω σε ιστορία του που να μην διαβάζεται καν. Μέτριες ιστορίες έχει γράψει ,έχει γράψει και 7-8 που είναι άνετα επιπέδου Ρόσα (ο Μπάρκς για μένα είναι κατώτερος) ,αλλά ποτέ μα ποτέ δεν έχει γράψει ιστορία GTP.

Οι άλλοι που λέτε ,ναι εντάξει ,είναι σάπιοι.

 

Τα άρθρα όμως ,σκίζουν πάντα.Η αλληλογραφία είναι κι αυτή GTP.Θα συνεχίσω να το παίρνω πάντως,γιατί το πληρώνει ο αδερφός μου.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12516
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5514 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Σίγουρα κάποια από αυτά που είπα ήταν υπερβολικά,όμως όπως είπα και στο προηγούμενο ποστ το θέμα είναι να υπάρχουν καλές και επιτυχημένες ιδέες.Δεν είναι κρίμα ο Βαν Χορν να έχει κάνει τόσες ωραίες κλασικές ιστορίες,που με έκαναν να αγαπήσω το περιοδικό και τώρα να τις καλύπτει αρνητικά, μέσω νέων ιστοριών που δεν αξίζουν μια μπροστά στις παλιές.Αν κάποιος αρχίζει να διαβάζει τις νέες ιστορίες του Βαν Χορν,χωρίς να έχει διαβάσει τις παλιές δεν νομίζω να πει ότι είναι κορυφαίος σχεδιαστής,μάλλον το αντίθετο.Στον Γίππες δεν με χαλάει, το σχέδιο αλλά το σενάριο που δυστυχώς τώρα τελευταία είναι παντελώς αδιάφορο.Τώρα όσον αφορά τον Μπερναντό κλπ, είναι ανάλογα το πως το βλέπει κανείς και πόσες ιστορίες από παλιότερους σχεδιαστές έχει διαβάσει.Οι παλιές του Μπράνκα όπως ο Θησαυρός της Νάνσυ Μπελ ήταν θεικές,όμως οι καινούργιες από 2000 και μετά θυμίζουν Μπερναντό κλπ.

 

Συγκεκριμένα κορυφαίος δημιουργός, γιατί το σχέδιο μόνο του δεν νομίζω να ενθουσίασε ποτέ κανέναν, αλλά το συνολικό αποτέλεσμα είναι απόλαυση.

Παρεπιπτόντως, αρκετές φορές με μπερδεύεις, γιατί προσπαθώ να καταλάβω τι δεν σου άρεσε, όταν π.χ. χρεώνεις στον σχεδιαστή μια αποτυχημένη (σεναριακά) ιστορία. ;)

Το υπόλοιπο είναι σχεδόν καθαρά θέμα γούστου. Είναι αλήθεια πως αρκετές από τις ιστορίες του που δημοσιεύτηκαν τελευταία στο ΚΟΜΙΞ δεν (μου) άρεσαν, αλλά το περιοδικό επιλέγει ιστορίες στην τύχη, δεν τις παίρνει χρονολογικά... Από τις πιο πρόσφατες ιστορίες του Βαν Χορν πάντως (2005 και μετά) υπάρχουν πάλι ιστορίες που μ' άρεσαν πολύ, όπως και παλιότερες που μ' άρεσαν λίγο. Το ίδιο και με τον Γίππες, που με ικανοποιεί πολύ και στις ιστορίες που γράφει εκείνος το σενάριο.

Το σχέδιο αυτού του Ραμόν είναι σχετικά καλό. Και θα διαφωνήσω λίγο στην σειρά: τα σχέδια του Μπερναντό θυμίζουν Μπράνκα, όχι το ανάποδο. ;)

Αδυνατώ να καταλάβω γιατί παίζει ρόλο το πόσες ιστορίες παλιών σχεδιαστών έχει διαβάσει κανείς (παρ' όλο που μπορώ να πω ότι έχω διαβάσει πολλές). :P

 

Πάντως γενικά το θέμα είναι πως έχει μάθει κανείς και από πότε ξεκίνησε να αγοράζει το Κόμιξ.Εγώ για παράδειγμα το έχω ξεκινήσει από το 1997 και το τεύχος 104,οπότε έχω μάθει το Κόμιξ όπως ήταν τότε και για αυτό δεν μπορώ με τίποτα να χωνέψω και να δεχτώ την τωρινή κατάσταση για την οποία όμως δεν φταίνε μόνο οι εκδότες,αλλά και οι σχεδιαστές.

 

Αποφεύγω να σχολιάσω το ΚΟΜΙΞ σαν περιοδικό και τις επιλογές του, το βρίσκω χάσιμο χρόνου. Ποτέ δεν το αγόραζα σε μηνιαία βάση μανιωδώς, μέχρι το 2008 περίπου - πιο πριν όποιο τεύχος μου γυάλιζε το 'παιρνα. Παρ' όλα αυτά, έχω μαζέψει λίγο παραπάνω από το 50% των τευχών του... ;)

Απλά να σου πω πως οι εκδότες και μόνο εκείνοι φταίνε. Υπάρχουν αμέτρητες επιλογές, και αυτοί προτιμούν τις χειρότερες ιστορίες. Αν είχαν εξαντλήσει όλες τις απίθανες ιστορίες, τότε θα μπορούσαμε να ρίξουμε φταίξιμο και στους δημιουργούς που δεν προσφέρουν κάτι αξιόλογο πλέον.

 

ΥΓ.

Και τέλος,όσον αφορά το τραινάκι αφού είπα καλά λόγια πως γίνεται να στο χάλασα?

 

Μα είχαμε βρει και χρώμα για σένα... :lol:

 

ΥΓ2. Με τσιγγλάει και ο zade με την killer παρένθεσή του, αλλά αντιστέκομαι... :P

Επεξεργασία από JohnnyMZ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11235
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  426
  • Reputation:   2217
  • Achievement Points:  426
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5335 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Κατά την γνώμη μου, η καλύτερη στιγμή του τεύχους ήταν το γράμμα το κ Τσεκούρα, που αναφέρει μια κατοικία με το σήμα του δολλαρίου στα κάγκελα, αφήνοντας να εννοηθεί πως ανήκει στο αγαπητό μας παπί. Όλα τα λεφτά και η απάντηση του Κόμιξ. Όσο για τις ιστορίες, τα έχουμε πει κ παλαιότερα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1221
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  28
  • Reputation:   113
  • Achievement Points:  28
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  117

Έπαθε ένα μικροατύχημα το διπλό τεύχος Ιανουαρίου που έχω και έτσι ψάχνω να το ξαναβρώ! Έχει κανείς ιδέα πού μπορώ να το βρω; Σκεφτόμουν για κανένα περίπτερο στο κέντρο της Αθήνας αλλά λογικά με την άφιξη του καινούργιου τεύχος θα έχει επιστραφεί. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη! :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4542
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4849 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Έπαθε ένα μικροατύχημα το διπλό τεύχος Ιανουαρίου που έχω και έτσι ψάχνω να το ξαναβρώ! Έχει κανείς ιδέα πού μπορώ να το βρω; Σκεφτόμουν για κανένα περίπτερο στο κέντρο της Αθήνας αλλά λογικά με την άφιξη του καινούργιου τεύχος θα έχει επιστραφεί. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

 

εχεις παντα την επιλογη να το παραγγειλεις απο τις εκδοσεις ακτινα με αντικαταβολη αρκει να τους τηλεφωνησεις στα τηλεφωνα που γραφει στο κομιξ.

οσον αφορα τα περιπτερα-ψιλικατζιδικα της αθηνας να ξερετε οτι πριν να κυκλοφορησει το νεο τευχος γινονται παντα επιστροφες μετα απο συγκεκριμμενη μερα. εξαιρεσεις υπαρχουν αλλα ελαχιστες, ισως και στη πλατεια συνταγματος να βρεις καποιο. στο μοναστηρακι μπορει θα βρεθει συντομα καποιο αλλα σε αμφισβητισιμη κατασταση.

επειδη στην επαρχεια κυκλοφορει παντα με καθυστερηση οποτε ισως βρεθει απο εκει.

αν εγραψες στο προφιλ σου που μενεις ισως καποιος γειτονας σου να σε βοηθουσε.

cool.gif

Επεξεργασία από cydisneyman
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12159
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5312 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Τελικά τα κατάφερα και διάβασα το τεύχος Φεβρουαρίου.Καταρχήν θα ξεκινήσω, αναφέροντας κάτι που δεν έχει αναφερθεί ως τώρα.Από το τεύχος Ιανουαρίου,το γνωστό σε όλους μας ΤΑΔΕ ΕΦΗ,αντικαταστάθηκε από το ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΟ.Στο ΧΡΟΝΟΛΟΓΙΟ αναφέρονται διάφορα γεγονότα που συνέβησαν στην καριέρα του Ουωλτ Ντίσνεϋ στα κόμικς,π.χ. η βράβευση της ταινίας του, Χιονάτη κλπ.Βέβαια δεν ξέρουμε αν το Χρονολόγιο θα αφορά μόνο γεγονότα,της καριέρας του Ουώλτ Ντίσνεϋ,ή θα συνεχίσουν και με άλλους δημιουργούς.Όμως,θα πρέπει να αναφερθεί ότι τα τελευταία χρόνια,στο ΤΑΔΕ ΕΦΗ,έβαζαν μόνο λόγια του Ουώλτ και είχαν σταματήσει να βάζουν λόγια από άλλους δημιουργούς, όπως έκαναν παλιότερα.Προσωπικά μου άρεσε αυτή η αλλαγή, αν και είχα συνηθίσει και μου άρεσε περισσότερο το ΤΑΔΕ ΕΦΗ,γιατί με αυτό μεγάλωσα μέσα από τις σελίδες του περιοδικού. Φυσικά, το ότι τα τελευταία χρόνια έμπαιναν μόνο λόγια του Ντίσνεϋ ήταν λίγο μονότονο,όμως ελπίζω στο Χρονολόγιο να ξαναεπιστρέψουν στις μέρες που έβαζαν και άλλους δημιουργούς.Θα έχει αρκετό ενδιαφέρον, να μάθουμε καταστάσεις στις καριέρες και άλλων δημιουργών.Επίσης μια άλλη αλλαγή,που έγινε στο περιοδικό είναι το λογότυπο του τέλους,όπου για άλλη μια φορά,το άλλαξαν.Η αλλαγή αυτή ξεκίνησε,από το τεύχος Φεβρουαρίου.Στην ουσία δεν έγινε καμιά σημαντική αλλαγή,απλώς επέστρεψαν στο προηγούμενο λογότυπο,που είχαν πριν την αλλαγή που έγινε (νομίζω) το 2008 και αντί για πορτοκαλί και μεγάλου μεγέθους,το έκαναν πιο μικρό και με μαύρο χρώμα.Νομίζω έτσι είναι καλύτερα,τουλάχιστον από τις 2 προηγούμενες αλλαγές που έκαναν.Τέλος να πω ότι,παρότι η γνώμη για το τεύχος Φεβρουαρίου είναι παρόμοια με του Ιανουαρίου,θα σχολιάσω λίγο τις ιστορίες.Η πρώτη του Βαν Χόρν,μέτρια και γενικώς αδιάφορη ιστοριούλα.Οι ιστορίες του Βαν Χορν από το 2000 και μετά είναι αρκετά μέτριες και κάποιες αρκετά ανούσιες,σε αντίθεση με τις ιστορίες του πριν το 2000, που ήταν και η χρυσή περίοδος του δημιουργού.Ευτυχώς στο περιοδικό δεν έχουν δημοσιευτεί αρκετές ιστορίες πριν το 2000,οπότε πιστεύω ότι τα επόμενα 2 χρόνια θα τις δούμε και αυτές μέσα στις σελίδες του περιοδικού.Η δεύτερη ιστορία, η οποία ήταν μια διασκευή του τελευταίου σεναρίου του Μπάρκς,ήταν αρκετά μέτρια και τα γεγονότα εξελίχθηκαν αρκετά γρήγορα.Προσωπικά θεωρώ ότι η συγκεκριμένη ιστορία,ήταν πολύ πιο ενδιαφέρουσα και επιτυχημένη όπως δημοσιεύτηκε,στο Κόμιξ #186,σε σενάριο Μπάρκς,διασκευή σεναρίου Τζων Λαστίγκ και σχέδιο Πατ Μπλοκ(το οποίο θύμιζε πολύ Μπάρκς και ιστορίες του. όπως Βόρεια του Γιούκον),παρά όπως δημοσιεύτηκε τώρα,με το σχέδιο του Γίππες.Όλα εξελίχθηκαν τόσο γρήγορα,το οποίο είναι λογικό αφού η ιστορία ήταν μόλις 12 σελίδων.Πάντως είχε αρκετό ενδιαφέρον η σύγκριση και των 2 διασκευών.Η τρίτη ιστορία με τον Μαύρο Πητ σε σχέδιο ρώτα, ενώ ξεκίνησε πολύ ωραία το τέλος ήταν άκυρο.Η επόμενη ιστορία...απλώς δεν σχολιάζω,η ιστορία Οι εκχονιστές, μέτρια προς καλή,θύμιζε αρκετά Μπάρκς (ειδικά σεναριακά),την αμέσως επόμενη κάνω πως δεν την διάβασα και η τελευταία ως συνήθως κορυφή.Μπάρκς είναι αυτός δύσκολα να βρεις,ψεγάδι στις ιστορίες του.Όσον αφορά το εξώφυλλο ήταν φοβερό, :respect: Μάρκο Ρότα φοβερός.Όμως να πούμε ότι δεν έχει καμία σχέση τις ιστορίες που δημοσιεύονται μέσα.Για να δούμε, τι θα δούμε και στο επόμενο. :thinking::cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104478
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6038 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Τεύχος 273

 

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12516
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5514 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Το επόμενο ΚΟΜΙΞ είναι διπλό και δημοσιεύει....

 

TO EPIC MICKEY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

:party2::party2::party2::party2::party2::party2::party2::party2::party2::party2::party2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45738
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Η καλύτερη επιλογή που θα μπορούσαν να κάνουν. Η αλήθεια είναι πως την περιμέναμε στο Μίκυ Μάους όμως δεν μας χαλάει όπως και να' χει. Ωραία νέα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

:wow: Δεν το πιστευω! :wow:

Δεν μας εχει συνηθισει το ΚΟΜΙΞ σε τετοιες καινοτομιες! Ενταξει, απο το Μικυ Μαους προφανώς και θα το περίμενα, αλλά όχι από το οπισθοδρομικό και κατεστραμμένο ΚΟΜΙΞ. Aφού τον τελευταίο καιρό ειναι σαν τα δυο περιοδικά να ειναι από άλλη εκδοτική. Μα να δημοσιεύσει το ΚΟΜΙΞ μια ιταλική υπερμοντέρνα ιστορία 6 μηνών;; Εκεί που δημοσιευε μονο Βαν Χορν, Βικαρ και παμπάλαιους Μπαρκς και Ραμον Μπερναντο; Πως ειναι δυνατόν; Μακαρι βεβαια να κρατησουν τον αυθεντικό χρωματισμο... Δεν νομιζω να τον αλλαξουν και να τον κανουν σαν τα υπόλοιπα του ΚΟΜΙΞ. Αλλά πολύ ευχάριστα νέα, πραγματικά!

 

Φυσικά, δεν εχασαν την ευκαιρια να κανουν αλλο ενα διπλό τεύχος, οπότε τις χαζομαρες του Μπερναντο δε θα τις στερηθούμε. Μα καλα, μια φορα να δημοσιευσουν κατι καλό χωρίς να σπαραξουν τη τσεπη μας, γίνεται; Αυτο ειναι καθαρή εκμετάλλευση. Τωρα που ξερουν ποσο απογοητευμενοι ειναι ολοι απο το περιοδικό, πανε και δημοσιευουν κατι άσχετο με τη θεματολογία του και επειδη ξερουν πως θα το παρουν όλοι το κάνουν διπλό τεύχος! Κάποτε το διπλό τευχος ΚΟΜΙΞ σήμαινε '' Κάτι γιορτάζουμε''. τώρα σημαίνει ''Το τευχος περιεχει μια ιστορία που δεν ειναι τοσο χαλια οσο συνηθως''. Και ενω το επικ μικυ ειναι μια ιστορία καθαρά για το Μικυ Μαους (--> θα πληρωναμε 1,50 ευρω) τώρα θα πρεπει να πληρώσουμε 6 ευρω! Έλεος! Δε συνηθιζω να γκρινιαζω για τις τιμες του Τερζο, αλλα μου την εσπασε τωρα.

 

:wow:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6396
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  353
  • Reputation:   916
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5728 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Εγω αν και εχω ψιλοαπομακρυνθει απο τα περιοδικα του Τερζο, προτιμω να διαβασω ενα περιοδικο που να περιεχει εστω και μια πολυ καλη ιστορια (Μπαρκς) παρα την χαζη σειρα που δημοσιευουν στο Μικυ Μαους. Τωρα ενας λογος παραπανω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52802
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Μωρέ δε θα ήταν καλύτερα να το κυκλοφορούσε σε ξεχωριστό, αυτόνομο τομάκι; Απ'ότι είδα είναι 64 σελίδες, χώσε και τίποτα διαφημίσεις μέσα, άνετα θα μπορούσε να σταθεί έτσι. Αυτή η "φτήνια" του Τερζόπουλου ώρες ώρες...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Μπα, αν το κανανε ετσι θα εβγαινε ενα κακόμοιρο τομακι στο μεγεθος μισού Μικυ Μαους και θα εκανε 3 ευρω. Και πάλι θα γκρινιάζαμε. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45738
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Κοιτάχτε, η γκρίνια θα παρέμενε όπως και να έβγαινε, όλο και κάτι θα σκεφτόμασταν :lol:. Ας δούμε δημοσιευμένη την ιστορία κάπου ελπίζοντας να μην βγει μούφα, και όλα καλά. Εγώ πάντως θα περιμένω πρώτα να παίξω το παιχνίδι πριν τη διαβάσω προς αποφυγή Spoilers. Δεν έχω πάρει το νέο ΚΟΜΙΞ ακόμα επομένως δεν έχω δει το εξώφυλλο του επόμενου τεύχους, όμως μακάρι να έχει και ένα αντιπροσωπευτικό Epic Mickey εξώφυλλο.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Το εξωφυλλο και οι διαφημιστηκες εικονες ειναι σπουδαια, (απλα δεν μου ταιριαζει το κλασσικο κοκκινο φοντο των διπλων τευχών) και σαν να βγαινουν απο το παιχνιδι. Εγω παντως θα πάρω το τεύχος αλλα δε θα διαβασω την ιστορια, για τους λόγους που λες κι εσυ. Θα περιμενω να το τερματισω πρωτα (για καλοκαιρι μεριά το βλέπω...)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4542
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4849 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

το επικ μικυ εχει δυο ομοια εξωφυλλα που εγινε γνωστο απο το game, ενα οπου ο μικυ φαινεται μονος του να κανει μια πινελια και ενα αλλο που μεσα απο την πινελια εμφανιζονται χαρακτηρες με πρωτο τον λαγο οσβαλντ.

δυστυχως δεν υπαρχει κωδικος για αυτα τα εξωφυλλα. το εξωφυλλο του επομενου Κομιξ 274 ειναι απο ιταλικη συλλογη κι οχι γαλλικη και λογικα πρεπει να ειναι η πρωτη εκδοση του σε κομικ.

 

οσον αφορα το παρον Κομιξ 273 η πρωτη ιστορια θυμιζει αρκετες παρομοιες που εξελισσονται στην ερημο. μην μπερδευτειτε με το ρημα θυμιζει, δεν εννοω μοιαζει ή ειναι η ιδια! απλως το περιβαλλον και καποιοι χαρακτηρες θυμιζουν αλλες ιστοριες. σε εμενα θυμισε λιγο καποια πανελ απο την ιστορια του Μπαρκς ο ΜακΝτακ της αραβιας που ειναι στα Μεγαλο Μικυ 119, Σουπερ Μικυ 15 και Κομιξ 15.

οσον αφορα την επομενη ιστορια ειναι αποκριατικη λογω εποχης. εχει πλακα ανκαι βλεπουμε πολυ εντονα το ταμπεραμεντο της Νταιζυ. κι υστερα αναρωτιεται γιατι δεν την παντρευεται ο κακομοιρης Ντοναλντ!

οι επομενες ειναι ολες στο γνωστο πνευμα ιστοριων του Κομιξ, απλως το σεναριο ειναι καποιες φορες πιο εξυπνο.

και παντα στο τελος ο κλασικος Μπαρκς.

 

θα δειτε και τη διαφημιση του επικ μικυ. απο μια μικρη ερευνα στο ιντακς, βλεπουμε οτι εχουν δημιουργηθει και μερικες αλλες παρεμφερεις ιστοριες που εχουν τον οσβαλντ. δεν ξερω πως θα δειτε το θεμα αλλα το οτι η συγχρονη τεχνικη μπορει να αναβιωσει τα παντα δινει μια δοση αισιοδοξιας οτι μπορει να ξεφυγουμε για λιγο απο ιστοριες απο το πανερι που βλεπουμε σε ολες τις συλλογες ντισνευ.

Επεξεργασία από cydisneyman
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Είδα ότι έχει αναφερθεί ήδη, αλλά επειδή με ψήνει για αγορά (κάτι σαν Ντίσνεϋ συλλογή ένα πράγμα) το Επικός Μίκυ (Epic Mickey) και έτυχε να πέσω επάνω στην διαφήμιση του, είπα να κάνω ένα σκαν της μιας και το είχα πρόχειρο. Σε δύο βδομαδούλες κοντά στους λάτρεις του Μίκυ (1 Απριλίου 2011) σε τιμή 5,90€ από ό,τι βλέπω.

 

post-5-13004299775951_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4542
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4849 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το Κομιξ 274 κυκλοφορησε σημερα πρωταπριλια.

 

Και για να μην νομισετε οτι ειναι φαρσα βαζω το σκαν του εξωφυλλου μαζι καποια αλλα συνοδευτικα.

Το εξώφυλλο μεταφέρθηκε στην παρουσίαση.

 

Το εξωφυλλο προερχεται απο το ιταλικο τευχος.

Επισης βαζω απο την ιστορια της αρχικης εκδοσης, απο αλλα εξωφυλλα που βρηκα και για τον Οσβαλτ.

 

post-13944-13016469335368_thumb.jpg

post-13944-13016469621251_thumb.jpg post-13944-13016469807969_thumb.jpg

post-13944-13016469973179_thumb.jpg για Παρασκηνιο

post-13944-1301647053974_thumb.jpg post-13944-13016472279631_thumb.jpg

post-13944-13016470860758_thumb.jpgpost-13944-13016471044818_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13944
  • Group:  Members
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  670
  • Reputation:   4542
  • Achievement Points:  709
  • Days Won:  9
  • With Us For:  4849 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κανοντας τα πρωτα ξεφυλλισματα του τευχους 274 δεν ηθελα να κανω προσθηκη στο προηγουμενο ποστ γιατι εδω θελω να αναφερθω σε περιεχομενα και ορισμενα λαθη που βρηκα.

 

Καταρχας τσεκαρωντας την πρωτη σελιδα Περιεχομενα βρηκα 3 λαθη που αφορουν τις ημερομηνιες Α δημοσιευσης. Καπου λοιπον μεταξυ πρωτου δοκιμιου και τελικης εκτυπωσης υπηρξε ενα μπερδεμα.

 

Ετσι λοιπον τα λαθη ειναι

στην 4η που ειναι 7/2002 κι οχι 6/2000

στην 5η που ειναι 6/2000 κι οχι 7/2002

στην 6η που ειναι 8/1987 κι οχι 7/2002

 

Βλεποντας τετοια λαθη, που δεν ειναι η πρωτη φορα που παρουσιαζονται, με κανουν να αναρωτιεμαι ποσα αλλα υπαρχουν μεσα σε ιστοριες και αρθρα που ομως δεν εχουμε την δυνατοτητα να τα επισημανουμε, ακομα κι αν ειχαμε τις αυθεντικες ιστοριες και αρθρα! Ειναι μια θλιβερη διαπιστωση που δεν με κανει να αισιοδοξω για το μελλον αυτης της συλλογης.

 

Οσον αφορα το Επικ Μικυ, μεσω ερευνας του inducks, βλεπω οτι εχουμε μια πληρη κλωνοποιηση του περσινου ιταλικου τευχους Buena Vista Lab τευχος 7. Οχι μονο εχουμε το ιδιο εξωφυλλο αλλα και τα αρθρα μετα την ιστορια, που ενω στο Κομιξ 274 λεγεται Παρασκηνιο, στο ιταλικο εχει μια τμηματικη παρουσιαση γιατι οι κωδικοι αφορουν 3σελιδα αρθρα. Ομως το πιθανοτερο να ειναι ακριβως η ιδια παρουσιαση!

 

Και μιας και αναφερομαι στο τευχος, εχουμε το ιδιο στυλ τευχους (σχεδιαστικως) με Βικαρ, Γιππες, Μιλτον, Σκαλαμπρονι και τελευταιο οπως παντα τον Μπαρκς. Θα δειτε οτι λειπει ο Βαν Χορν, αλλα μην ξεροκαταπινετε αδικως! Διαφημιζεται σαν πρωτη ιστορια του τευχους 275.

 

Επιστρεφοντας στο Επικ Μικυ, τα σχεδια ειναι κινηματογραφικου τυπου και μαλλον εγινε μια εξτρα μεγεθυνση για το Κομιξ. Δεν ξερω πως ειναι η παρουσιαση στα αλλα τευχη, (ανκαι μονο στο ιταλικο που ανεφερα βρηκα καταγραφη 64 σελιδων αλλα νομιζω οτι ειναι πιο μικρου μεγεθους, κατι σαν το Ντοναλντ) ωστε να ξερω πως τυπωθηκε στα ξενα τευχη του 2010 και 2011.

Ομως νομιζω οτι θα σας αρεσει σαν παρουσιαση. Σαν ιστορια δεν θελω να την κρινω ακομα.

 

Εχει ακομα 3 αρθρα που θεωρω οτι ειναι καλα.

 

Θα μπορουσε να εχει καλυτερες ιστοριες (περαν του επικ) για ενα τετοιο τευχος ? Οπωσδηποτε ΝΑΙ.

Επεξεργασία από cydisneyman
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6145
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  77
  • Reputation:   276
  • Achievement Points:  77
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5763 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Έχει διαβάσει κανείς την ιστορία του Επικού Μίκυ; Αξίζε το τεύχος; Περιμένω κριτικές για ν' αποφασίσω αν θα αγοράσω το τεύχος ή όχι, δεδομένου ότι η τιμή του αλλά και η γενικότερη πορεία τπου περιοδικού τα τελευταία χρόνια με κάνουν επιφυλακτικό. :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45738
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Σαν δουλειά μου φάνηκε πάρα πολύ καλή. Βέβαια δεν πρόκειται να διαβάσω την ιστορία πριν παίξω το παιχνίδι, όμως γενικά πιστεύω πως αξίζει την αγορά. Αν ήταν και μονό τεύχος (αντί για διπλό) και είχε μόνο Epic Mickey, τότε θα άξιζε με τα χίλια. Στο κάτω κάτω έτσι ξεκίνησε το περιοδικό, κάθε τεύχος και ιστορία, που όμως άξιζε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4806 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

ωραια ηταν η ιστορια αλλα αυτο το κιτρινο φοντο EPIC FAIL! μ αρεσε σε ενα παραπανω ποστ το ασπρο φοντο,το κανει λιγο πιο μοντερνο κλπ κλπ..γενικα τα εξωφυλλα τελευταια δεν ειναι καλα...εσας ποια ειναι η αποψη σας;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  172
  • Reputation:   1054
  • Achievement Points:  172
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5406 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

ωραια ηταν η ιστορια αλλα αυτο το κιτρινο φοντο EPIC FAIL! μ αρεσε σε ενα παραπανω ποστ το ασπρο φοντο,το κανει λιγο πιο μοντερνο κλπ κλπ..γενικα τα εξωφυλλα τελευταια δεν ειναι καλα...εσας ποια ειναι η αποψη σας;

 

Το κίτρινο φόντο στο εξώφυλλο μου χτύπησε και εμένα άσχημα στο μάτι! Προτιμούσα σίγουρα το λευκό..

Πέραν αυτού, η ιστορία "Ο επικός Μίκυ", ήταν αρκετά καλή και διαβάζοντας την, με έκανε να ψάξω στο youtube για κανένα βιντεάκι με τον Όσβαλντ!! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Εγώ είναι γνωστό ότι δεν ασχολούμαι με το ΚΟΜΙΞ σαν κυκλοφορία, κυρίως επειδή το θεωρώ υπερτιμημένο γενικότερα σαν έντυπο και δεν νομίζω ότι γενικότερα ανταποκρίνεται σε αυτό που αναμένουν όσοι το παίρνουν. Βλέπω κατά καιρούς διάφορα παράπονα από τους συνήθεις αγοραστές του, αλλά δεν μπορούσα ποτέ να εκφέρω άποψη αν και τα παρακολουθώ από γενικό ενδιαφέρον.

 

Το τρέχον τεύχος με το epic mickey το αγόρασα, γιατί κατά καιρούς κάτι "ενισχυμένα" λόγω επετείων κλπ τα "τσιμπολογάω" έτσι για ανάγνωση κυρίως ή για τυχόν επιπλέον άρθρα και ήθελα να διαβάσω την ιστορία του Επικού Μίκυ. Το τρέχον πάντως ομολογώ ότι με απογοήτευσε από όλες τις πλευρές. Η κεντρική ιστορία - καροτάκι για την αγορά του - δεν νομίζω ότι είναι κάτι τόσο ιδιαίτερο όσο το περίμενα και μάλλον είναι μία περίεργη συνολικά υλοποίηση. Σχεδιαστικά δεν είναι άσχημη, χρησιμοποιεί ξεχωριστή σχεδίαση και χρωματισμούς, αλλά μου άφησε την εντύπωση ότι σαν να γράφτηκε έτσι για να ξεμπερδεύουν και ενώ θα μπορούσε να είναι ένα έπος, δίνει την εντύπωση μίας ξεπέτας, ειδικά εκεί που "ξεπετάει" το πως μάζεψε τα *** για όσους το διάβασαν. Δεν λέω να το απλώσουν και να κουράσουν, αλλά γιατί εκεί που πάει να στρώσει ξαφνικά να ξεπετάει έτσι ένα τμήμα της ιστορίας;

 

Τέλος πάντων οι υπόλοιπες ιστορίες δεν ήταν πάλι κάτι ξεχωριστό για μένα, ενώ εντύπωση μου έκανε η μέτρια ποιότητα του χαρτιού, αφού το άφησα στο γραφείο μου και επιτόπου άρχισε να δείχνει σημάδια περίεργου τσαλακώματος σαν υγρασίας, μόνο και μόνο επειδή είχε ένα μολύβι από κάτω. Τα 5,90€ είναι νομίζω υπερβολή και ειλικρινά μετανιώνω που δεν έδωσα τα ίδια λεφτά να πάρω τα Κλασσικά, τον Μίκυ Μάους και το Ντόναλντ μαζί και να αξίζουν τα λεφτά τους. Θα μου πεις πάρε το τώρα και το πουλάς σε 15~20 χρόνια για ένα μικρό διαμέρισμα στο Κολωνάκι.

 

Υ.Γ.: Απαράδεκτο κατά την γνώμη μου, η εκδοτική να προσφέρει προηγούμενα (σχετικά πρόσφατα) τεύχη σε διαφορετικές τιμές από αυτή της ονομαστικής ή έστω της τρέχουσας. Έβλεπα το Χ τεύχος να κάνει σχεδόν την διπλάσια τιμή από την ονομαστική του απλού και δίπλα το αμέσως επόμενο νούμερο να κάνει τα διπλά από αυτό το προηγούμενο. Τεχνικό φούσκωμα των τιμών και χειραγώγηση της αγοράς με φόντο την συλλεκτικότητα και καλά; Μετά γκρινιάζουμε για τους "εμπόρους" που τα πουλάνε όσο θέλουν;

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28693
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4806 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

 

Υ.Γ.: Απαράδεκτο κατά την γνώμη μου, η εκδοτική να προσφέρει προηγούμενα (σχετικά πρόσφατα) τεύχη σε διαφορετικές τιμές από αυτή της ονομαστικής ή έστω της τρέχουσας. Έβλεπα το Χ τεύχος να κάνει σχεδόν την διπλάσια τιμή από την ονομαστική του απλού και δίπλα το αμέσως επόμενο νούμερο να κάνει τα διπλά από αυτό το προηγούμενο. Τεχνικό φούσκωμα των τιμών και χειραγώγηση της αγοράς με φόντο την συλλεκτικότητα και καλά; Μετά γκρινιάζουμε για τους "εμπόρους" που τα πουλάνε όσο θέλουν;

 

αυτο που λες ισως να ειναι επειδη υπαρχουν και ενισχυμενα-διπλα τευχη..γενικα ομως σε αυτο το θεμα ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!χθες διαβαζα ενα παλιο τευχος,οχι πολυ στο 200 κοντα και ειχαν ανακοινωση κιολας για οτι υπαρχει ελαχιστο αποθεμα απο μερικα τευχη του ευρους 80-130 και τους ειχε βαλει τιμη 20€!!!!!!!!!!!!!!και μετα αναρωτιομαστε γιατι αυτες οι τιμες στο ιντερνετ!λες και ο τερζοπουλος εχει εταιρια δημοπρασιων!!!!για αυτο καθε περιπτερο εχει το πολυ 2 ντοναλντ αλλα κομιξ τοουλ 4-5,τα μαζευει και τα πουλαει μετα.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!βαλανε αυτη την κ*λ*ταμπελα συλλεκτικο και πρασινα αλογα και δωσανε θαρρος να ζητανε καποιοι εξυπνακιδες 200 για 40 εγχρωμες σελ χαρτιου ποιοτητας εφημεριδας...

συγνωμη αλλα για αυτο το θεμα ειμαι παντα φορτισμενος,ειναι επιοικως αθλια η σταση τους!

Επεξεργασία από dionik
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11156
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  1387
  • Reputation:   6728
  • Achievement Points:  1387
  • Days Won:  9
  • With Us For:  5345 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

ΑΑΑΑχ ρε Μιλτον, λυπησου μας μια φορα.... :sad1:

 

 

 

 

Η ιστορια του στο τευχος του μηνα ειναι μια αθλιότητα. Και αυτός δε φταιει που γράφει. Φταιει το ΚΟΜΙΞ που τον εκδίδει. Και ειναι και ποιοτικό περιοδικό τάχατες. Που κάνει κουλτουριάρικες επιλογές τάχατες. Που διαλέγει σπουδαίους καλλιτέχνες τάχατες.

 

Ο άνθρωπος ειναι ατάλαντος. Τελεία. Σαν τον Νίκολας Κέιτζ ένα πράμα. :D

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35619
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6182 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Συμφωνώ και για Μίλτον και για Νίκολας Κέιτζ.

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45738
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Δεν ξέρω για τον Κέητζ, όμως ο Freddy Milton δεν παλεύεται ούτε με σφαίρες. Αυτός και τα εξώφυλλα του Nadorp.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL


×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.